Everybody should have his own world...

57. kapitola - Záchranná akce

25. května 2018 v 15:56 |  * Elita Bradavic 3 *
Nová kapitola k Elitě je tady. V poslední kapitole jsme měli trochu té akce a Smrtijedi zajali Jamese, aby z něj dostali informace a použili ho k proniknutí do sídla Fénixova Řádu. Lily to dost vzalo, nejen, protože ho miluje, ale taky proto, že malý Harry je konečně na cestě. Kámoši v čele se Sam jí slíbili, že dostanou Jimmyho zpátky co nejdřív. Jak to všechno bude probíhat, povede se jim dostat Jamese ze zajetí nebo nastanou nějaké komplikace? To všechno se dočtete v téhle kapitole. Jako vždy budu moc ráda za jakýkoliv komentář, který by zhodnotil psaní a průběh děje. Doufám, že si kapitolu užijete...Vaše Maggdinka♥


Záchranná akce

Ve škole mi zbejvaly odučit už jen dva dny, než začnou vánoční prázdniny. V podstatě sem se přestěhovala k Lily, abych s ní byla, aby jí nepřeskočilo. Jen sem se ty poslední dva dny přemístila do školy a pak zase zpátky za ní.
Patrick to bez sebemenších potíží pochopil, Lily je moje nejlepší kámoška a kdyby byly naše role naopak, ona by pro mě udělala přesně to samý. Jak byl Remus za Brumbálem, aby Jamese Brumbál pomocí toho lokačního kouzla, který na nás všech provedl, vystopoval, vrátil se potom s tím, že Brumbál na tom dělá, ale že to pravděpodobně pár dní zabere, než se zjistí Jimmyho přesná poloha.
Takže sem byla celou dobu s Lily, aby se z toho nezcvokla, protože i pár dní je pro ní jako věčnost. I pro Jimmyho je to jako věčnost, tím sem si jistá, sama moc dobře vim, čim si teďka u Smrtijedů prochází, už jen proto ho chci co nejdřív zachránit. Nedá se ale nic dělat, musíme čekat.
Za mnou a za Lily sem chodili často i Sirius a Remus, snažili sme se jí různě rozptylovat a vymejšlet plány na Jamesovu záchranu. Kluci byli fakt moc sladký, že tohle dělaj. To, že chtěj zachránit Jamese je samozřejmý, je to jejich nejlepší kámoš a bojej se o něj, ale je hezký, že se takhle staraj i o Lily. U Remuse to není zas takový překvápko, on a Lily byli vždycky kámoši, je to ale hezký hlavně od Siriuse, protože ho Lily dřív nesnášela. Od tý doby ale ušli kus cesty a stali se z nich kámoši a bylo hezký Siriuse vidět, jak se o Lily stará, nosí jí jídlo a tak. James pro něj byl jako brácha, takže starat se o jeho manželku, ještě k tomu těhotnou, pro něj byla samozřejmost.
Lily nikomu jinýmu neřekla, že je těhotná. Nechtěla, aby to vědělo moc lidí, teď bylo hlavní, aby se Jimmy vrátil v pořádku a aby to řekla i jemu. Takže sme o tom momentálně věděli jen my tři. Snažili sme se jí co nejvíc obskakovat, protože už tak byla v hrozným stresu, tak aby nemusela dělat ještě další věci. Já sem jí v práci zařídila volno přes celý vánoce až do novýho roku. Sice pracuje z domu, ale momentálně by se na nějaký překládání mohla vybodnout, takže sem jí zařídila dovču.
"Budeme všechny muset nějak vylákat ven." plánoval zrovna Sirius. Už tak po stý sme se za poslední tři dny bavili o tom, jak z toho Jimmyho dostat, až ho Brumbál konečně lokalizuje. Dneska to sou tři dny od jeho zajetí.
"To nemá teď vůbec cenu plánovat, dokud nevíme, kde ho držej." namítla sem. Takovýhle plány sou na pytel.
"Jak ho ale zachráníme?" strachovala se Lily: "Vás sme zachránili jenom proto, že vás zrovna přesouvali. To bylo ale po několika týdnech, co vás drželi. Nemůžeme doufat, že Jamese taky budou přesouvat jen po pár dnech."
"Neboj Lily, na něco přijdeme. Jak řekla Sam, teď nemá cenu něco plánovat, dokud nevíme, kde ho držej." uklidňoval ji Remus.
"Ty se hlavně uklidni, jasný? Vim, že se o Jamese bojíš, ale ty se teď musíš snažit bejt v pohodě, ať ste ty i to malý v pohodě. To by nám Dvanácterák dal, až se vrátí, kdyby se něco stalo a on se dozvěděl, že sme tě nedokázali ohlídat." krotil Lily Sirius. Bylo zvláštní a hezký, jak se strachoval o nenarozený dítě svýho nejlepšího kámoše. Už teď můžu říct, že to bude skvělej strejda.
Celej den sme zůstali všichni tři s Lily. Na chvíli sem za náma přišli Emma a Mike, ale teď byl večer a my byli zase v původním složení. Všichni z Řádu byli v pohotovosti a čekali, až se ozveme, ale teď nemohl nikdo nic dělat, takže nemělo cenu, aby tady bylo sto lidí.
Dívali sme se na televizi na nějakej blbej film, ani nevim, co to bylo, měli sme to spíš zapnutý jen tak aby se neřeklo. Najednou do domu vplula svítící koule, hned sme poznali, že se jedná o Patrona. Ani se nezhmotnil ve zvíře a začal rovnou mluvit, byl to Brumbál.
"Konečně se mi podařilo Jamese lokalizovat. Nachází na okraji vesnice Holmes Hill, v domě číslo třináct. Svolejte ostatní členy Řádu a za hodinu se sejdeme v sídle." řekl nám Brumbálův hlas. Hned sem chtěla začít do mobilu vyťukávat adresu, abysme aspoň viděli kde to je. Pak sem se ale zarazila, protože Sirius vedle mě si odfrkl.
"Ty tu adresu znáš?" podíval se na něj Remus, kterýmu to taky neuniklo, všichni sme zpozorněli.
"Jo, to znám. Je to totiž dům mojí rodinu." podíval se na nás kysele.
"Já myslela, že vaši bydlej v Londýně? Vždyť sem tam za tou ježibabou sama byla?" podívala sem se na něj a krásně nazvala jeho hnusnou mámu.
"Jo, to je dům rodiny Blacků, mýho otce. V Holmes Hill je dům rodičů mojí matky, kterej po jejich smrti zdědila. Koukám, že neváhali s jeho využitím, dali ho Voldemortovi." vysvětloval trpce. Neuteklo mi, jak nazval svoje prarodiče, žádná babička a děda, ale rodiče matky. Co by se taky ale dalo čekat, Sirius svojí rodinu nesnáší a dovedu si jenom představit, jaký byli rodiče jeho matky když z ní vyrostla taková sadistická kráva. Hádám, že Sirius tam na poklidný prázdniny nejezdil.
"Vaši se přidali k Voldemortovi?" podívala se na něj Lily.
"Přímo určitě ne, dělaj ramena, ale krky by nikdy nenasazovali. Určitě ale spěchali, udělat si u něj plus, tak mu dali ten barák. Ale vsadim se, že Regulus, pýcha naší rodiny, ten určitě už Znamení Zla na předloktí má." mluvil chladně. Bylo tak strašně divný vidět ho, jak odměřeně mluví o svojí rodině. Samozřejmě vim, jak strašně se k němu chovali, takže to jedině schvaluju, ale i tak je divný někoho takhle slyšet mluvit o svých příbuzných. Občas zapomínám, jakým peklem si Sirius od malička procházel, protože je to tak skvělej a pozitivní kluk, takže si to zase připomenout je dost zvláštní.
"Tak to místo znáš ne?" podívala se na něj s nadějí Lily.
"Jo, to znám. Dost dobře, prolezl sem snad každej kout, jen abych nemusel s nikým trávit čas. Nakonec by se to teďka mohlo hodit." pousmál se. I z těch nejhorších věcí se dá občas vytěžit něco pozitivního.
"No to je sice hezký, ale ten dům bude chráněnej. Ne jen obyčejnýma kouzlama, ale jako u všech starých kouzelnických domů, i těma starýma mocnýma kouzlama." vložil se do toho Remus.
"Počkej, to by ale nemělo vadit ne?" namítla sem.
"Jak to myslíš?" podíval se na mě.
"No, však sme se o tom nedávno bavili kvůli Jimmymu. Potřebujou ho, aby se dostali sem do domu, kvůli nějakýmu kouzlu nebo tak a říkal jsi, že na to potřebujou jeho krev. Ten barák je Siriusový rodiny, nedala by se jeho krev použít na to kouzlo aby se ty ochrany prolomily nebo aspoň aby se tam dostal on?" podívala sem se na něj. Já když zapojim mozek, tak v něm občas i něco inteligentního vymyslim.
"Vidíš, to mě nenapadlo. Teoreticky by to šlo!" vykřikl obdivně.
"Jestli to ale nejde zrušit, naši mě vydědili. Nezačarovali to proti mně? Navíc by snad nebyli tak blbí ne? Nedali by Voldemortovi dům, do kterýho bych se já mohl dostat, když se ví, že sem v Řádu." díval se po nás Sirius skepticky.
"Zrušit by to jít nemělo, sice tě vydědili, ale pořád máš stejnou krev. Takhle stará magie jen tak zrušit nejde, ani Voldemort by to neměl prolomit. Nevim, jestli by se daly úplně prolomit zaklínadla, ale teoreticky by ses tam ty dostat přes ty ochrany měl." vysvětloval Remus.
"Jo a vás bych pak pustil zevnitř do domu." usmál se Sirius s nadějí. "Nikdy bych nevěřil, že tohle řeknu, ale díky bohu za krev mojí rodiny." ušklíbl se ironicky. Byla by docela sranda, kdyby to to všechno obrátilo proti jeho rodičům.
"Dobrý, tak to Brumbálovi řekneme, jak všichni přijdou. On snad sám pomůže na základě toho něco vymyslet a půjdem do toho." radovala sem se. Musim říct, že sem byla docela negativní, i když sem před Lily hrála hrdinku a utěšovala jí, tak to bylo hlavně kvůli jejím nervům, uvnitř sem moc nevěřila, že se nám podaří Jimmyho dostat zpátky tak brzo. Tohle by ale mohlo fungovat.
-----------------------------
Brumbál byl z našeho nápadu nadšenej. Říkal, že by to určitě mělo jít a slíbil, že to kouzlo, aby se Sirius dostal dovnitř provede sám. Taky slíbil, že zruší běžný zaklínadla, který chráněj dům. Nedá se předpokládat, že by všechny domy osobně začarovával Vodemort, takže kouzla běžných Smrtijedů zvládne Brumbál levou zadní.
Skoro celou noc sme vymejšleli plán, nedá se čekat, že všechno půjde přesně, jak si teďka plánujem, ale potřebujeme aspoň něco, čeho se budeme držet.
Dohodli sme se, že tam půjdem druhej den v noci, i Smrtijedi potřebujou někdy spát, takže předpokládáme, že na stráži jich tou dobou moc nebude a mělo by to bejt jednoduchý. Vběhneme tam všichni s plnou parádou, snad jich tam moc nebude a zvládneme to v poho. Sarah a Ben nešli, furt se doléčovali po tom incidentu v Prasinkách, už sice byli z Munga doma, ale do akce jít rozhodně nemohli. I tak je nás furt ale dost.
Celej druhej den sem Lily překecávala, aby zůstala doma, protože stačí jedna nehoda a mohla by potratit, ale samozřejmě o tom nechtěla ani slyšet a překecat se nedala. Jak se jednalo o Jimmyho, tak se prostě nedala, ale neobviňuju jí, kdybych byla v její kůži, zachovala bych se stejně.
V noci z neděle na pondělí, dva dny před štědrým dnem, sme se všichni přemístili do Holmes Hill na okraj vesnice. Byl to velkej barák, ze všech stran obehnanej živým plotem. Brumbál tam na nás už čekal.
"Všechna ochranná kouzla zvenku jsem zrušil a provedl jsem kouzlo, díky kterému se Sirius dostane dovnitř." informoval nás. Pak se otočil přímo na Siriuse: "Stačí, když krví potřísníš nějaký vchod do domu a měl by ses tam bez problému dostat. Bohužel to kouzlo nezruší ochrany a ostatní se tam nedostanout. Až když budeš uvnitř a zrušíš poslední kouzlo u vchodových dveří, budou tam moct i ostatní. Bude to jenom na tobě."
"Jasně, bude to hračka, ten dům znám jako vlastní boty." přikývl Sirius nonšalantně. I v takovýhle situaci si věří. Já už teď byla strachem o něj bez sebe. Kdykoliv se může něco zvrtnout a on tam při nejmenším může skončit uvězněnej s Jamesem. Musim mu ale věřit, v Siriusovi toho je hodně, je to dobrej kouzelník.
"Možná tam budou mít poplašný systém na zjišťování vniku osob." upozornil Brumbál.
"Nebojte, neplánuju tam jít jako člověk." ušklíbl se Sirius. Ostatní na Siriuse koukali jak na magora. Já taky pár sekund nechápala, jak to myslí, ale pak mi to docvaklo. No jasně, vždyť Sirius je zvěromág! Skoro bych na to zapomněla. Brumbál s úsměvem přikývnul, protože pochopil. Kluci sice nebyli zaregistrovaný zvěromágové, ale Brumbál o nich samozřejmě věděl, je jasný, že mu neuniklo, že se mu studenti každej měsíc proháněli po Bradavicích ve zvířecí podobě.
"Věřím, že to beze mě zvládnete, kdyby došlo k jakýmkoliv komplikacím, hned pro mě pošlete." nadhodil Brumbál potom a odešel. Sice mě trochu štve, že nezůstal, když už je tady, ale aspoň že se nabídl, že sem přijde, kdyby něco. Už jen to mě trochu uklidňuje, když vim, že s ním můžeme počítat.
Všichni sme byli zalezlý za křovím kousek od domu, nebudeme přece stát na ulici přímo před barákem že jo.
"Dávej si pozor." přišla Charlie k Siriusovi a krátce ho políbila. Usmál se na ní, pohladil jí po vlasech a pak pomalu vyšel k domu.
Když procházel kolem mě, podíval se na mě. Bez přemejšlení sem ho chytila za ruku a řekla: "Hlavně se vrať."
"Neboj." usmál se na mě konejšivě. Pořád sem se o něj hrozně bála, představa, že by ho zase zajali a mučili mi zvedala žaludek a on to ze mě vycítil. Pak mě pustil a šel zezadu k domu. Matně sem ve tmě zaznamenala, jak se jeho silueta najednou zmenšila, proměnil se ve psa. Pak zmizel za živým plotem a už sme o něm nevěděli. Teď je to jen na něm.
Tohle je teď vyprávěný z pohledu Siriuse, protože já o ničem nemám ani páru. V podobě psa se proplížil pod plotem a rozhlídl se po zahradě. Nikde nebyla známka žádnýho pohybu, tak se poklusem vydal k domu.
Když zahnul za roh, zaznamenal pohyb, venku přecházel jeden Smrtijed na stráži. Rychle se ve svojí zvířecí podobě přikrčil k zemi a počkal, až Smrtijed zajde. Pak se vydal k zadní straně domu, kde věděl, že je vchod do sklepení.
Přišel k padacím dveřím, který svýho času používal docela často, když utíkal z domu, aby nemusel bejt se svojí rodinou. Proměnil se zpátky v člověka a vytáhl Jamesův neviditelnej plášť, kterej mu Lily dala.
Přehodil ho přes sebe a malým nožem se řízl do ruky. Ruku položil na padací poklop, zasvítilo pod ní pár symbolů a za pár sekund zase zhasly.
Pomalu, co nejvíc potichu otevřel poklop a rychle vklouzl dovnitř. Dostal se do úzký tmavý chodby ve sklepení. Někde tady pravděpodobně drželi Jamese, ale to teď nebyl čas zjišťovat, jeho hlavním úkolem bylo dostat nás ostatní dovnitř.
Najednou se zarazil, v temný a tichý chodbě slyšel přibližující se kroky. Po pár vteřinách se zpoza rohu vynořil Smrtijed. Naplánovali sme, že pokud to půjde, tak zlikviduje po cestě co nejvíc Smrtijedů, aby jich tam bylo co nejmíň.
Byl pořád schovanej pod pláštěm a navíc byla tma, takže snadno nepozorovaně vystrčil ruku s hůlkou zpod pláště a neverbálně vyslal silný omračovací zaklínadlo, po kterým se Smrtijed hned sesunul na podlahu.
Pozorně, ale rychle vyšel ze sklepení a dostal se do chodby, která vedla nahoru. Začal stoupat po dřevěných schodech, plášť pořád na sobě. Nad schodištěm slyšel nějaký hlasy.
Najednou jeden schod zavrzal. Zarazil se, zavřel oči a v duchu zanadával na svojí debilní rodinu, která nemohla ten barák opravit.
Nad schodištěm se objevili dva Smrtijedi a dívali se dolů. Sirius ani nedutal a krčil se pod pláštěm.
"Tahle barabizna je stará, to nic nebylo." zabručel jeden ze Smrtijedů. Oba se pak odvrátili, Sirius si oddychl.
Pak se najednou ale druhej Smrtijed otočil, vyslal Siriusovým směrem nějaký neverbální kouzlo a neviditelnej plášť z něj sklouzl.
"Narušitel!" zařval Smrtijed, ale to už ho zasáhlo Siriusovo kouzlo, který pohotově vyslal. Pak hned zlikvidoval druhýho Smrtijeda a hnal se po schodech nahoru. Dostal se do velkýho salónu. K hlavním dveřím, kterýma nás měl pustit už zbejvala jen jedna chodba. Přemejšlel, že se promění v psa, aby to zvládnul co nejrychlejc, věděl ale, že potřebuje bejt ve střehu a moct kouzlit.
Když už otevřel dveře na chodbu, ze schodiště z prvního patra se dolů přiřítilo pět Smrtijedů.
"Do háje." zamumlal a připravil si hůlku.
My se pořád venku krčili v našem úkrytu. Pořád sem kontrolovala nervózně čas, bylo to už asi patnáct minut, co Sirius odešel. Jak dlouho to do háje může trvat?
"Neboj, bude v pohodě." utěšoval mě Patrick, protože viděl, že sem strachy bez sebe. Hned jak to dořekl sem koutkem oka zahlídla záblesk. Vylítla sem na nohy a bylo mi jedno, jestli sem vidět nebo ne.
Pak byla z domu zřetelně slyšet nějaká rána a oknem bylo vidět dalších pár záblesků kouzel. Málem se mi propadlo srdce až do žaludku, odhalili Siriuse a on je tam teď sám proti kdo ví kolika Smrtijedům.
S hrůzou sem to sledovala, nejhorší bylo, že sme nemohli absolutně nic dělat a nijak pomoct, dokud nám on neotevře. Už mi to bylo fuk, vyběhla sem z našeho úkrytu a běžela před živej plot a koukala na vchodový dveře. Zaregistrovala sem, že pár lidí přiběhlo za mnou, ale ani sem se neobtěžovala zjišťovat, kdo to je.
Furt sem jen s hrůzou pozorovala záblesky kouzel uvnitř domu, tu a tam se ozvala nějaká rána, jak kouzla narážela do nábytku a do zdí.
Pak najednou záblesky přestaly a všechno ztichlo. Mě se v tu chvíli málem zastavilo srdce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Po dlouhé době píšu tak se ptám, jen klikněte, kdo tu jste

Já jsem tu a chci, abys přidávala!

Komentáře

1 Anette Anette | 31. května 2018 v 21:58 | Reagovat

Siriuse ne!! Tedy doufám že v příští kapitole bude nějaká opravdu badass chvíle kdy v pohodě vystoupí a všichni ostatní budou omráčený, ale ne, ty nás určitě překvapíš něčím ve stylu Elity jako obvykle že? :-D moc se těším na další kapitolu

2 Cassiopea Cassiopea | 6. června 2018 v 9:08 | Reagovat

Už nás nenapínej prosím :-D moc se těším na další kapitoly :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama