Everybody should have his own world...

56. kapitola - Nečekaná zpráva

13. května 2018 v 13:45 |  * Elita Bradavic 3 *
Nová kapitola k Elitě je tu. Poslední kapitola skončila napínavě, když Řád bojoval proti Smrtijedům v Prasinkách. Na konci došlo k explozi, která zasáhla několik lidí. Jak to všechno dopadne, budou všichni v pořádku? A co se bude dít dál? Ke konci kapitoly se dozvíte překvapivou zprávu (nebo ne tak zcela překvapivou, všichni víme, že se to jednou muselo stát, zní to zamotaně, ale až si to přečtete, tak pochopíte, co jsem tím myslela). Psaní téhle kapitoly jsem si užila, tak doufám, že i vy si užijete její čtení. Kapitolu přidávám tentokrát brzo, za komentáře od Cassiopei a Effy Black, Effy přeju hodně štěstí u maturity! Za každý komentář budu jako vždy vděčná...Vaše Maggdinka♥


Nečekaná zpráva

Šokovaně sem koukala na místo exploze. Polovina Tří Košťat skončila v sutinách. Než to vybuchlo, dovnitř vběhli Ben a Sarah a Siriuse, kterej stál kousek od domu to odhodilo a teď ležel nehnutě v trávě. Začala mě přepadat úzkost a panika. Co když se jim něco stalo? Co když se Siriusovi něco stalo?
Bez přemejšlení sem vstala na nohy a běžela tam. Charlie, Emma a Patrick mi byli v patách, protože my byli k explozi nejblíž. Smrtijedi se na nás pokoušeli útočit, ale ostatní nás kouzlama kryli, aby nám zajistili bezpečnou cestu a my se mohli pustit do záchranný akce.
Mým prvním instinktem bylo rozeběhnout se k Siriusovi, ale už k němu páděla Charlie. Pár sekund sem váhala, chtěla sem se ujistit, že je v pořádku, ale nemělo cenu, abysme u něj byly obě dvě. Momentálně musim pomoct lidem, co byli v domě.
S Patrickem a Emmou sme vběhli mezi trosky. Pomocí kouzel a i rukou sme začali odhazovat sutiny ze zasypaných lidí.
Podařilo se mi vyprostit nějakou ženskou, uvědomila sem si, že je to Rosmerta. Vypadala otřeseně a měla nějaký drobnější zranění, ale jinak vypadala v pohodě.
"Sem v pořádku, pomoz ostatním." vypravila ze sebe a potvrdila tak mojí domněnku. Začala sem ze sutin kousek od ní vyprošťovat nějakýho chlapa. Byl zasypanej hodně hluboko, takže to chtělo víc práce. Konečně se mi ho podařilo vytáhnout, ale nejevil vůbec známky života. Rychle sem začala kontrolovat jeho tep a dýchání, ale nic sem neobjevila. Byl mrtvej. V šoku sem na něj chvíli zírala, vracely se mi vzpomínky na Mistrovství.
"Sam!" z tranzu mě vytrhl až Emmy hlas. Klečela na zemi a v klíně měla něcí hlavu. Doběhla sem k ní a uvědomila sem si, že je to Sarah. Stehno měla propíchnutý nějakou kovovou tyčí, po těle měla nepočítaně krvavých ran, krvácela jí hlava, ale byla při vědomí a to bylo hlavní. Víčka jí ale padaly, vypadalo to, že každou chvíli omdlí.
"Přemisti se s ní k Mungovi!" přikázala sem Emmě. Podívala se na mě a vypadalo to, že chce začít protestovat.
"Je na tom špatně, potřebuje hned léčitele. My se tady o to postaráme, vypadni!" křikla sem na ní. Poslechla a se Sarah zmizela.
Rozhlížela sem se kolem. Patrick mezitím vytahal ostatní lidi, některý z nich byli i Smrtijedi a ty svázal. Všichni byli poraněný, ale nikdo další kromě toho jednoho chlapa neumřel. Teď byl Patrick zrovna u Bena. Když sem za nima přiběhla, Ben byl pořád ještě zaklíněnej pod nějakou velkou troskou, společně sme ho s Patrickem osvobodili.
Nohu měl očividně úplně rozdrcenou, ale jinak měl spíš menší rány a komunikoval normálně. Najednou se u nás objevila Zoe. Musela se tady objevit před chvílí, protože předtím tady nebyla.
"Já se o ně postarám a přemístim je k Mungovi, vy běžte pomoct ostatním!" křikla na nás a hned začala Benovi nohu napravovat nějakým kouzlem. Nenechali sme se pobízet dvakrát a běželi sme zpátky za ostatníma.
Při běhu sem hledala Siriuse a Charlie. Spadl mi obrovskej kámen ze srdce, když sem viděla Siriuse kousek od nás, jak sedí, Charlie se o něj starala. Čelo mu krvácelo a měl nějaký oděrky, ale jinak byl v pořádku.
Nevim jestli si naši vedli tak bídně nebo jestli se sem přemístilo mezitím víc Smrtijedů, ale bylo jich tady pořád hodně.
Přiběhli sme s Patrickem k ostatním a pustili sme se do boje. Hned sem omračovacím kouzlem sejmula jednoho zmrda.
"Nevypadá to, že by měli namířeno do Bradavic." křikl na mě Jimmy, ne moc nahlas, aby ho neslyšeli, ale dost nahlas, abych ho slyšela já.
"To nevypadá. Nepohnuli se ani o píď. Tak co tady dělaj?" přitakala sem.
"Asi jen pruděj." zapojil se do hovoru Remus, kterej mezitím s Amandou taky přišel, protože předtím tady nebyli. To že jen pruděj je jim podobný, každopádně je to dobře, aspoň nejsou ohrožený studenti a Bradavice.
Frank najednou vyslal nějaký kouzlo, který odzbrojilo pět Smrtijedů najednou. Alice je všechny hned pohotově spoutala. Sou skvělej tým, nejen v soukromí, ale i v práci. Navíc by nás mohli nějaký kouzla naučit, určitě znaj kdo ví co, co se běžně ve škole nedělá a naučíte se to až při tréninku na bystrozora.
Najednou se vedle mě objevil Sirius. Na čele měl pořád hlubokej šrám, kterej mu už ale nekrvácel. Tu a tam měl nějakou modřinu nebo tržnou ránu, ale začal zase bojovat.
"Seš v pořádku?" podívala sem se na něj starostlivě a s úzkostí.
"Jo, v pohodě, neboj." přikývl s úsměvem. Chvíli se mi díval do očí, aby mě uklidnil. Už sem sice o něj neměla tak příšernej paranoidní strach jako před rokem po věznění u Smrtijedů, furt sem se o něj ale hrozně bála. Nevim, co bych si počala, kdyby se mu něco stalo.
Všichni sme bojovali, ani nevim už jak dlouho to trvalo, začínala sem bejt docela hotová. Tu a tam někdo z nás utržil nějakej šrám ale jinak se nikomu jinýmu nic vážnýho nestalo.
Chvíli sem pozorovala Franka, Alice a Jimmyho. Všichni tři byli prostě neuvěřitelný. U Franka a Alice to nebylo nic divnýho, vzhledem k práci, jakou dělaj, ale u Jimmyho to byla hustá podívaná. Jasně, vždycky byl v Bradavicích nejlepší v Obraně a v nejrůznějších duelech, ale za tu dobu, co sme byli v Řádu a teď ještě jak učil v Bradavicích se ještě víc zlepšil. Pohyboval se rychle, s jeho uměním chytače a celkově atleta a hůlka mu kmitala tak, že občas ani nebyla pořádně vidět, jaká to byla rychlost.
Postupně sme začínali vyhrávat. Čím dál víc Smrtijedů bylo omráčených nebo svázaných a nikdo novej se neobjevoval. Doufám, že je to za chvíli přestane bavit a sami zmizej.
"Musíme zmizet, nepřemůžeme je!" křiknul po chvíli jeden Smrtijed na svoje kumpány. No už bylo na čase, ráda bych si oddechla.
"Nemůžeme, máme úkol!" okřikl ho týpek, kterej byl očividně jejich kápo. Jakej úkol do háje? Takže tady nejsou jen tak pro nic za nic? Trochu mě zamrazilo.
Pak se semlelo pár věcí naráz. Kousek ode mě najednou odlítla Lily, kterou trefilo nějaký kouzlo a ona narazila do zdi nedalekýho domů. Dva Smrtijedi se najednou přemístili pryč. Že by se na úkol vyprdli a vzali nohy na ramena?
Jimmy se k Lily hnedka rozeběhnul, aby se ujistil, že je v pořádku a aby jí kryl před případnýma kouzlama, my ostatní sme dávali pozor, aby na ně nikdo nestřílel. Najednou se ozvalo dvakrát krátký prásknutí.
Prudce sem se otočila a uviděla ty dva Smrtijedy co před chvíli zmizeli přímo vedle Jamese. Ten pozvedl hůlku, ale odzbrojili ho. Pak ho oba popadli z jedný strany, Jimmy se snažil bránit rukama, nohama, ale drželi ho pevně.
"Máme ho, máme Pottera!" zařval jeden z nich a hned potom i s Jamesem zmizeli. Všechno se to stalo tak rychle, že nikdo z nás nestačil zareagovat.
Najednou se ozvalo pár prásknutí a i ostatní Smrtijedi zmizeli. Zůstali sme tam jen my.
"Néé!" zavřeštěla Lily, vyškrábala se na nohy a s vyděšeným výrazem zírala na místo, kde před chvílí zmizeli Smrtijedi s jejím manželem.
*
Byli sme v sídle Řádu. Lily seděla zaraženě na gauči a do ničeho se neangažovala a já jí za to neobviňuju.
"Je dost potlučená, bude si muset u Munga aspoň tejden poležet, ale bude v pořádku." hlásila nám zrovna Emma, která před chvílí přišla z nemocnice, kde byla celou dobu se Sarah.
"Potkala sem Zoe, říkala že o všechny ostatní, který tam přemístila je taky postaráno a Dan je taky v poho." dodala ještě potom.
Postupně hodně lidí odešlo, zůstali sme tady jen víceméně naše Bradavická parta.
"Tak jak dostanem Dvanácteráka zpátky?" nadhodil bojovně Sirius. Sám moc dobře věděl, co bude Jamese v rukou Smrtijedů čekat a tak ho chtěl najít co nejdřív, to my všichni samozřejmě taky.
"Proč ho vůbec chtěli? Všimli ste si? Říkali, že maj nějakej úkol a když ho pak popadli, řvali, že ho maj a ostatní pak prostě zmizeli. Bylo jasný, že jim šlo o Jamese." přemejšlel Remus. Dávalo by to smysl, proč se objevili v Prasinkách, když učí v Bradavicích, věděli, že se tam určitě objeví.
"Možná proto, že učí Obranu v Bradavicích?" nadhodil Patrick.
"Možná proto, že je to Potter a patří k jednomu z nejstarších kouzelnických rodů. Možná se ho budou snažit naverbovat nebo tak něco." napadlo Emmu.
"Spíš proto, že chtěj zjistit polohu sídla Řádu a dostat se do něj." ozvalo se od gauče. Otočili sme se na Lily.
"To nedává smysl, mohli by zajmout kohokoliv z nás, všichni známe polohu." namítla sem.
"To sice jo, jenže jen Jimmy a Brumbál znaj všechny zabezpečení, který byli na domě provedený. Navíc tenhle dům není očarovanej jen obyčejnýma kouzlama, chráněj ho starý kouzla, jako všechny ostatní starý kouzelnický domy. I kdyby se jim podařilo zjistit, kde sídlo je a prolomit všechny vnější ochrany, dovnitř by se pořád nedostali kvůli tý starodávný magii, která se pojí s rodem Potterů." vysvětlovala Lily.
"A s Jamesem." konstatoval Remus. "Když maj Jamese, můžou prolomit ochrany."
"Pravděpodobně. Asi v tom bude nějaká magie spojená s krví nebo tak něco. James a Jack sou jediný žijící lidi, který sou pokrevně s celým rodem spřízněný. Kdyby zjistili, kde sídlo je, kdyby prolomili ochrany od Brumbála, tak by se jim s pomocí Jamese podařilo prolomit ochrany a sídlo by bylo v háji." mluvila Lily potichu a trochu jako v tranzu. Bylo na ní vidět, že zadržuje slzy. Za celou dobu se ještě nezlomila, čekám, že to určitě přijde.
*
Ostatní pomalu odešli. Remus a Sirius trvali na tom, že zůstanou s Lily a budou se snažit na něco přijít a já samozřejmě taky.
"Chci tady s ní teď bejt. Běž domů, ozvu se ti." poslala sem Patricka pryč. Chápavě se na mě podíval, dal mi pusu a beze slova odešel. Zůstali sme tady jenom ve čtyřech.
Sirius všem mezitím nalil skleničku whisky, abysme si trochu uklidnili nervy a sedli sme si v obýváku k Lily. Chvíli nikdo nic neříkal.
"Tohle se nemělo stát, já o něj nemůžu přijít." prolomila Lily ticho. Mluvila tak potichu, že jí skoro nebylo slyšet, ale všichni sme to zaregistrovali. Pak začala brečet. Celou dobu sem čekala, kdy to přijde, protože celou dobu to brala docela v pohodě. Nevim, jestli jen chtěla vypadat před ostatníma silně a teď jenom s náma je jí to už jedno, nebo jestli až teď to na ní začalo dolíhat.
"To bude dobrý, Lily, dostaneme ho zpátky. James je tvrdej kluk, ten se jen tak nedá, bude v pořádku." ujišťoval ji Sirius, sedl si vedle ní a hladil ji konejšivě po rameni.
"Vy tomu nerozumíte, já ho nemůžu ztratit, já to nezvládnu." vzlykala přerývaně.
"Hele, nedávno nás Brumbál očaroval tím lokačním kouzlem, který sám vymyslel, ne? Tak prostě Jimmyho podle toho vystopujeme a bude to. Neboj, do vánoc ho budeš mít doma." začala sem ji konejšit a sedla si k ní z druhý strany. Podívala sem se na Siriuse a Remuse a očima je nabádala, aby něco řekli a podpořili mě, abysme Lily trochu uklidnili. Ani nevim, jestli tohle půjde, James bude zavřenej někde, kde to bude očarovaný, takže to je možná kravina. Tady jde hlavně teď ale o uklidnění Lily.
"Jo, Sam má pravdu." řekl konečně Remus a já se na něj vděčně podívala, on pak pokračoval: "To kouzlo vymyslel a provedl na nás sám Brumbál. Ochranný kouzla můžeš vyčarovat jenom proti konkrétním věcem, takže když tohle kouzlo ještě donedávna neexistovalo a nikdo o něm neví, tak proti němu zatím žádný ochranný kouzlo neexistuje a nemohli proti němu ani dům zabezpečit." řekl triumfálně. Fakt? Já myslela, že to říká jen aby Lily uklidnil, ale ona je to nakonec snad fakt pravda!
"No vidíš! Brumbál ho vystopuje raz dva, vymyslíme plán a půjdem si pro něj." usmál se Sirius.
"Než to ale všechno vymyslíme a provedeme, tak to bude pár dní trvat. Co když ho zabijou? Já o něj nemůžu přijít, já to bez něj nezvládnu." vzlykala Lily a pořád dokola drmolila to samý.
"Jestli ho fakt potřebujou k lokalizaci sídla Řádu a k nějakýmu kouzlu, aby prolomili obrany, jak říkáš, což myslím dává smysl, tak ho potřebujou živýho. A i když ho pravděpodobně budou mučit, aby to z něj dostali, protože on se nedá, tak on to zvládne. Zvládli sme to i já a Sirius a Jimmy je silnější než my dva dohromady." ujišťovala sem jí a letmo se omluvně podívala na Siriuse. Doufám, že si to nevzal osobně, jasně, že on je silnej, chtěla sem to jen trochu podtrhnout, abych dala jasně najevo, jak je Jimmy silnej.
"Jo, Sam má pravdu, my sme oproti němu bábovky, on se nedá." přikývl Sirius, pochopil moje úmysly.
"Já to vim, ale stejně. Co když se mu něco stane? Vy to nechápete, já o něj fakt teď nemůžu přijít!" křikla na nás trochu podrážděně. Jako vim, že Jimmyho miluje nade vše a že je vyděšená, ale teď fakt nechápu, co tim myslí.
"Nemůžu na to bejt sama." zašeptala a složila obličej zoufale do dlaní.
"Sama na co?" nechápal Remus. Sem ráda, že nejsem jediná tady, kdo její reakci teď absolutně nechápe.
"Já Jamese nesmim ztratit." podívala se na nás smrtelně vážně a pak dodala: "Protože sem těhotná."
Všichni sme na ní zírali a nevěděli co říct, je to fakt šok. Teď už její reakci chápu, tohle je fakt blbý načasování.
"To je super, gratuluju!" zaradoval se Remus.
"To není super! Co když se mu něco stane, co když na to zůstanu sama?" utrhla se na něj Lily trochu hystericky.
"Tak hele, nic se mu nestane, přivedeme ho zpátky. A i kdyby, tak na to nikdy nebudeš sama, máš nás!" podíval se na ní Sirius. To je od něj sladký.
"Jo, Lils, Sirius má pravdu. Nikdy nebudeš sama, sme tady všichni s tebou. Ale to ani nebude potřeba, protože se ti Jimmy vrátí." usmála sem se na ní povzbudivě. Lily je těhotná, no to je teda rána. Nečekala sem, že něco takovýho přijde v naší partě tak brzo, ale když už se to stalo, tak dává smysl, že sou to James a Lily.
"Já mu to ani nestihla říct." škytla po chvíli ticha Lily a do očí se jí znovu nahrnuly slzy. "Dozvěděla sem se to teprve včera, na dnešek sem plánovala uvařit nějakou večeři a říct mu to. Hned jak sem dostala patrona, tak sem vyrazila. Brala sem to jako rutinu, říkala sem si, že tam přijdem, natrhnem jim zadky a pak půjdeme s Jimmym domů. Já uvařim a řeknu mu to. Vůbec sem nepomyslela na to, že by se mohlo něco zvrtnout."
"Tos nemohla vědět." utěšoval ji Remus.
"Dvanácterák bude radostí bez sebe. Vždycky tě miloval a už od školy snil o tom, jak s tebou bude a budete jednou mít děti. Ten se radostí zblázní. Za pár dní uvidíš sama." hladil ji Sirius po zádech.
"Jo Lily, já jdu hned za Brumbálem, řeknu mu, co se stalo a vymyslíme, co dělat." zvedl se Remus. McGonnagallová sice říkala, že je Brumbál mimo školu, ale teď už bude pravděpodobně zpátky, málokdy je pryč i večer a přes noc. Remus na nic nečekal a hned šel do sklepa, aby se přemístil.
"Ty se hlavně uklidni jo? Musíš v tomhle stavu bejt přece klidná a v pohodě, aby bylo malý v pořádku, ne?" podívala sem se na ní klidně.
"Jo, běž si lehnout, my ti se Sam připravíme něco k jídlu, hlavně odpočívej." přidal se ke mně Sirius a hned zmizel v kuchyni. Já pomohla Lily na nohy a došla sem s ní k ložnici.
"Neboj Lily, James bude v pohodě, uvidíš a za pár dní se budete z tý noviny radovat spolu. Sem za vás strašně šťastná." usmála sem se na ní zářivě a pevně sem si jí k sobě přitiskla.
"Díky." usmála se šťastně a vděčně. Věděla sem, že mi neděkuje jenom za gratulace, ale všechno ostatní je přece samozřejmost ne? Je to moje nejlepší kámoška. Ty jo, tak Lily a James budou mít mimino, to je teda mazec!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Po dlouhé době píšu tak se ptám, jen klikněte, kdo tu jste

Já jsem tu a chci, abys přidávala!

Komentáře

1 T.M T.M | 23. května 2018 v 22:52 | Reagovat

Výborně, Harry se nám pomalu ale jistě dostává na scénu, těším se... Jinak doufám, že se James od Voldyho dostane brzy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama