Everybody should have his own world...

46. kapitola - Dámská jízda

20. března 2018 v 21:55 |  * Elita Bradavic 3 *
Další kapitola je na světě, v ní se holky společně vydají na dámskou jízdu na hudební festival, takže tahle kapitola bude oddychová a trochu pařící. Prozradím, že tahle kapitola je takové ticho a klid před bouří, protože pár následujících kapitol bude poměrně akčních a temných a pravděpodobně mě budete chtít i zabít. Nicméně tahle kapitola bude pohodová, takže doufám, že si ji užijete stejně tak jako holky v kapitole. Užijte si čtení a opět jako vždy přípomínám, že prosím o komentáře, jakýkoliv komentář mě vždycky moc potěší, pomůže mi v dalším psaní a pomůže i vám, protože pak přidávám kapitoly rychleji...Vaše Maggdinka♥


Dámská jízda

Dneska je sobota a nás s holkama čeká celej den na fesťáku, těšim se jak malý děcko, bude to bomba. První kapely začínaj už v devět ráno, ale my se dohodly, že půjdeme trochu pozdějc, protože ty první kapely nejsou tak dobrý, takže je nepotřebujeme vidět. Od jedenácti už ale hraje One Republic, na což se s holkama těšíme.
Vstala sem v devět, v klidu sme se s Lily a Jamesem nasnídali a pak sem se dala do příprav. Outfit sem si hezky promyslela, protože fesťáky dneska sou skoro jak módní přehlídka a já nechci udělat ostudu. Rozhodla sem se pro overal, kterej má přes sebe šedou krajku a vypadá to jako šaty. Naposledy sem ho na sobě měla kdysi v Americe, tak si zaslouží provětrat. Na nohy sem nasadila hnědý kotníkový boty, kdyby náhodou pršelo, na hlavu narazila hnědej klobouk a do malý hnědý kabelky s dlouhým řemínkem sem hodila sluneční brejle. Klobouk a brejle sou základ, když budeme celej den stát na slunci venku. Do ruky sem ještě vzala džínovou bundu, večer nebude kdo ví jaký teplo, tak ať nemrznu. Jak se znám, tak bundu beztak do večera ztratim, když jí budu muset celou dobu nosit v ruce.
Díky bohu za přemisťování, kdybysme museli jak mudlové autem, musely bysme vyjet už kdo ví v kolik ráno. Připravila sem se, sbalila peníze, mobil, vzala sem si i cigára, protože občas si na akci dám a dneska cejtim v kostech, že na to dojde. No a hlavně sem si dala pozor, jestli mám lístek, abych se pro něj nemusela vracet.
Kolem půl jedenáctý začaly chodit holky, domluvily sme se, že se sejdeme tady v Potterovic sídle, abysme se tam na místě někde nehledaly. Všechny vypadaly skvěle a stylově, tak se mi to líbí.
******************
Ukázka oblečení
******************
Sam


Lily

Emma

Sarah

Amanda

Charlie

"Tak si to, holky, užijte!" loučil se s náma Jamese a přitiskl si Lily k sobě, aby jí dal pusu na rozloučenou.
"Co vůbec budeš dělat celej den?" podívala sem se na něj skepticky. Ne, že by se bez nás unudil, ale i tak, bude tady až do noci sám.
"Přijdou kluci, budem se asi válet u bazénu, hrát poker, popíjet a tak." ušklíbl se. Joo, paní domu jde pryč, tak James pořádá party. Lilka o tom ale samozřejmě už dávno ví.
"Tak tady bez nás nezlobte." zasmála sem se. Ne, že bych se starala co tady budou nebo nebudou dělat, ale nechtěla bych přijít o nějakou supr party s nima.
"Neboj, však nás znáte." zachechtal se James trochu ďábelsky. Jo, to si dovedu předtavit, moc dobře si pamatuju to jejich nezlobení v Bradavicích. Ty když sou pod jednou střechou, tak to nikdy nedopadne dobře.
"Beztak tady ještě všichni budou, až se vrátíme, pochybuju, že byste to rozpustili brzo." ušklíbla se Lily na manžela.
"To je taky fakt, schovejte mi nějaký pivko, ať mám co pít, až přijdu." mrkla sem na Jamese.
"Že váháš, nic jinýho bych si ani nedovolil. V tomhle baráku sou zásoby pořád." ujisťoval mě James. To je taky fakt, tady je chlast furt, většinou ani nevim, kde se tady bere, protože nevidim Jamese chodit domů s basama piv a tak. Kdo ví, jak to dělá.
Rozloučily sme se s ním, došli u Potterovic pozemků k lesu, kde končila bariéra proti přemístění a zmizely sme. Objevily sme se v nějakým lese kus od místa konání festivalu, budeme muset dojít pěšky, ale tak logicky se nemůžeme přemístit přímo do fronty.
Prošly sme frontou, ukázaly vstupenky a nechaly si prohledat věci, jestli nemáme svoje pití, jídlo nebo zbraně. Díky bohu za kouzla, Lily svoji pidi kabelku, kam se jí normálně vešla jen peněženka a mobil, začarovala nezjistitelným zvětšovacím kouzlem, kam sme si daly hůlky, hodily bundy na večer a daly jednu flašku s vodou a jednu flašku rumu s kolou. Hehe, miluju kouzla, chudáci mudlové.
Areál je to obrovskej, sou tady tři stage, takže nemůžou bejt kousíček od sebe, protože některý kapely hrály ve stejnou dobu, tak aby se to zvukově nepřekrývalo. Bylo tady mrtě stánků na pivo nebo jiný pití a hodně různýho občerstvení. Bylo tu i pár stanů s lavičkama, kde si lidi můžou sednout.
Lidí tady už bylo dost a předpokládám že odpoledne se to ještě víc zaplní. Hned sme se šly postavit ke stagei, kde budou za chvíli vystupovat One Republic, protože na ně se těšíme. Emma si razila cestu davem dopředu a vůbec si nevšímala nasraných pohledů a nadávek. No co, kdo se umí prorvat, ten vyhrává, maj smůlu.
Kapela začala hrát a my začaly vřískat. Bylo to úžasný, zpívaly sme, tancovaly a prostě se bavily. Pak začaly hrát jednu z mých nejoblíbenějších písniček, strašně ji zbožňuju, je tak skvěle pozitivní a dobře se na ní blbne. (Pusťte si písničku na YT: https://www.youtube.com/watch?v=KINfQbfZwik)
"To bylo naprosto boží!" křičela Charlie, když koncert skončil. Už teď sme měly skoro vyřvaný hlasivky, v noci nebudem moct ani mluvit.
"Viď, oni sou skvělý!" přitakala sem nadšeně.
"Já nevim jak vy, ale myslim, že je čas na pivo. Úplně sme si zapomněly něco koupit před koncertem." hudrovala Emma.
"Jo, taky mě to v půlce napadlo, ale nikam se mi nechtělo chodit." přikývla sem. Hned sme šly ke stánku, vystály frontu a všechny si koupili pivo v plastovým vratným kelímku, na kterej se platí záloha. Měli kelímky přímo s logem fesťáku, asi si ho nechám, tu jednu libru za zálohu klidně oželim, aspoň budu mít na dnešek vzpomínku.
"Kdo zajímavej hraje dál?" zajímala se Sarah.
"No, teďka hodinu nikdo, aspoň pro mě ne, myslim, že si sednu na trávu a budu relaxovat. Ale tady máš program, třeba se ti něco bude líbit, nemusíme všechny chodit na to samý." podala sem jí papírovej program, kterej sem šlohla u vstupu.
"Jé, na stagei tři vystupujou The Wanted!" vypískla Sarah.
"Nekecej, tak to půjdu s tebou." zaradovala se Emma a Amanda se přidala taky.
"Za hoďku na stagei jedna hrajou Coldplay, tak to neprošvihněte, sejdeme se tady!" křikla sem za nima. Zůstaly sme tady na trávě sedět já, Lily a Charlie. Lily už si s ní povídala. S Charlie se znala snad ještě míň než já, dnešek je super příležitost, jak se poznat ještě líp.
Bylo to super, kecaly sme a každou chvíli se tlemily, Charlie byla fakt číslo. Zrovna nám vyprávěla, jak na Siriuse nastražila vtípek a strčila u sebe doma do sprchy nějakou figurínu, když byl u ní a on málem dostal infarkt když vešel do koupelny. Já se mohla smíchy potrhat, Siriuse není jednoduchý vylekat, ale když se to povede, tak to stojí za to, to bych chtěla fakt vidět.
"Příště ho musíš natočit." soukala sem ze sebe se smíchem.
"Beru tě za slovo, až na něj příště něco vymyslim, tak to pro vás zdokumentuju." zasmála se.
Po chvíli dorazily zpátky holky, čas utekl jako voda a za chvíli už hráli Coldplay. Ještě sme si došly pro pivo, abysme tentokrát nebyly na suchu a pak se vydaly ke stagei. Narvaly sme se někam doprostřed davu, tenrokrát se ani Emmě nepodařilo prorvat se dopředu, lidí tady bylo jak blázen.
Koncert to byl úžasnej, písničky byly super a Chris byl vtipnej. Byla sem úplně nabitá energií a taky už trochu opilá. Sice sem měla teprve dvě piva, ale je poledne a slunce docela pálí, ani ten klobouk na tohle moc nepomáhá.
S vřískotem a obrovským potleskem sme Coldplay vyprovodili z pódia a šly zas pryč.
"Zašla bych si na nějaký jídlo, už budou dvě a mám hlad. Teď stejně nikde nic extra nehraje." nadhodila Lily.
"Jo, souhlasim, taky už mám hlad." přitakala Emma a my ostatní tenhle plán odsouhlasily. Charie našla jeden volnej stůl se dvěma lavičkama, tak ho šla zabrat a my ostatní sme si šly pro jídlo. Já si koupila velkou porci hranolek s tatarkou, smažený jídlo je dneska základ, budeme mít až do noci. I ostatní holky si donesly jídlo a ládovaly sme se a při tom popíjely pivo. Bylo to super, pravá idylka.
"Půjde se mnou podívat někdo na The Script?" nadhodila sem. Nejsem úplně skalní fanynka, ale nějaký jejich songy znám a sou super.
"Já bych šla!" ozvala se nadšeně Charlie. Ostatní holky se na to moc netvářily, no ať si klidně trhnou nohou, mě Charlie stačí.
"Jak skončej, vrátíme se sem, pak začínaj The Lumineers a na ty fakt chci jít!" otočila sem se ještě na holky, když už sme s Charlie s kelímkama znova doplněnýma pivem odcházely.
The Script byly skvělý, s Charlie sme tancovaly a blbly, bylo to super, ta holka fakt ví, jak si užívat života. Vytlemený sme se po koncertě vrátily za holkama a přesunuly se na The Lumineers. Jejich hudba je většinou taková pohodovější a pomalejší, ale super. Znám hodně jejich písniček a hráli všechny jejich nejlepší pecky. Zpívala sem z plnejch plic, bylo to naprosto boží, takhle pohodově sem se už hodně dlouho necejtila (Pusťte si jednu písničku na YT, jestli The Lumineers moc neznáte, doporučuji! https://www.youtube.com/watch?v=o-mj-2SVMG4)
"Páni, skoro je neznám, ale začnu je asi poslouchat, to bylo výborný!" radovala se Amanda, když koncert skončil.
"Viď? Já na ně narazila tak nějak náhodou a dost sem se do nich zaposlouchala." přitakala sem.
"Jo, já od nich znala jen pár písniček, ale jak říká Amanda, taky se do nich asi víc zaposlouchám, maj pohodový písničky." přidala se i Charlie. Sem ráda, že i holkám se to líbí a nejsem v tom sama. Na poslouchání jen tak doma je to skvělá kapela, pařit se na to moc nedá, ale na oddych sou boží.
"Tak z těch větších pecek už nás čekaj jen Ed Sheeran a Imagine Dragons." shrnula to Lily.
"Jo, říkala sem si, že se možná zajdu podívat ještě na Mumford & Sons, ale to bych si jen tak sedla dozadu za dav, popíjela a poslouchala." nadhodila sem svůj plán. Holky to odsouhlasily, Ed hraje až za tři hodiny a po něm jako poslední Imagine Dragons, takže potřebujeme nějako zabít čas.
Přesunuly sme se ke stagei kde budou za chvíli začínat Mumfordi, Lily vytáhla ze začarovaný kabelky velkou deku, kterou sme roztáhly a rozhodly sme se, že je pravej čas na rum s kolou. Seděly sme na dece, posílaly si na kolovačku flašku, kecaly sme a poslouchaly muziku. Tomuhle se říká pravá letní pohoda, tahle dámská jízda s holkama byl super nápad, musim se za něj pochválit.
Pak přišel na řadu Ed Sheeran a my se narvaly úplně dopředu. Vřískaly sme, zpívaly sme a užívaly si to, Ed je prostě borec, pravej muzikant a hrál všechny svoje neznámější a nejlepší písničky.
"Ed je tak skvělej!" rozplývala se Lily, když sme se přesouvaly k další stagei na Imagine Dragons. Na ty se těšim jak malá, zbožňuju je.
Taky sme se nasáčkovaly dopředu, bylo tady lidí jak blázen, ale to se taky dalo čekat. Opatrně sem si chránila pivo, aby mi ho někdo nerozlil a pak už přišli na stage. Všichni nadšeně vřískali, byla už tma takže reflektory blikaly, byla to show jako blázen, fakt luxus. Od nich znám skoro všechny písničky, takže sem celou dobu zpívala, respektive spíš řvala a v rámci možností sem se i snažila tancovat, což bylo dost těžký, když se na mě ze všech stran mačkali lidi. (Pusťte si jednu z písniček na YT, tahle je novější, ne moc známá: https://www.youtube.com/watch?v=l7oOHT-1yxM)
Když dohráli, nemohla sem skoro mluvit, jak sem před pár hodinama prorokovala, ale rozhodně to stálo za to. Byl to skvělej den.
"Sam, tohle byl výbornej nápad, dnešek byl boží." přichomýtla se ke mně Lily a rukou mě objala kolem ramen, už byla docela pod parou, ne moc, ale byla taková veselejší.
"Cos čekala? Já mám vždycky dobrý nápady." ušklíbla sem se trochu dotčeně, copak mě za ty roky ještě nezná? Někdy sou moje nápady sice dost šáhlý, ale vždycky si je užijeme. Tohle navíc ani nebyl šáhlej nápad, jen dobrej. Občas mi přijde, že lidi moji šáhlost a vynalejzavost dost podceňujou a to se mě dotýká.
"Tebe se musim držet, dobrých nápadů není nikdy dost." zasmála se Charlie a objala mě kolem ramen z druhý strany. Koukám, že už sme kámošky. Ne, že by mi to vadilo, je to super holka.
"Bylo fajn vyrazit si takhle bez kluků." usmála se Lily.
"To si piš, dokážem se bavit i bez nich." zachechtala sem se, i když kluky miluju a je s nima mrtě srandy, nepotřebujeme je, aby sme si užili den.
"Je to fajn, když ste skoro všechny zadaný a pořád s nima, musíme si to čas od času zopakovat." dodala sem potom trochu vyčítavě. Jen já a Sarah nikoho nemáme a ostatní holky randěj nebo sou už vdaný za kluky z party, takže takovýhle dámský jízdy se nám nenaskytnou moc často.
"Platí, já se Mika ráda občas zbavim." uchechtla se Emma. No jo, čerstvě vdaná paní, bacha na ní. Myslim si, že je to spíš naopak, Mike se občas rád zbaví Emmy, furt nechápu, jak to s ní může každej den vydržet. I ostatní holky se shodly, že občas musíme podniknout nějakou tu dámskou jízdu, občas je to potřeba.
Ještě sme si daly jedno pivo, aby se neřeklo a pak sme se přemístili domů, bylo po půlnoci. Jimmy a kluci byli furt venku na zahradě, seděli na pergole a hráli karty.
Emma a Sarah se rovnou přemístily domů, Amanda a Charlie ještě zůstaly, protože Remus a Sirius tady ještě sou, tak se pak přemístěj společně. Já sebou hnedka sekla na židli vedle Siriuse a bez servítek sem si vytáhla jedno pivo z přenosný ledničky. Jimmy tomu vůbec nevěnoval pozornost, to už byla normálka.
Pak sme klukům o dnešku vyprávěly, byl to pěknej zmatek, přeřvávaly sme jedna druhou, ale nějak nás pochopily. Hráli dál pak karty a my si s holkama kecaly. Já si zrovna povídala s Charlie a radila sem jí, čim příště Siriuse napálit. Šeptaly sme si, aby nás neslyšel, ale každou chvíli sme se hlasitě tlemily. Sirius po nás trochu skepticky koukal, tak nějak věděl, že je předmětem našeho hovoru a nevěděl, co od nás má čekat.
Kolem jedný sem si šla do kuchyně pro něco k jídlu, chytla mě noční žravka. Při cestě zpátky na zahradu sem se v obýváku málem srazila se Siriusem, protože tady byla tma jak v pytli.
"Koukám, že ste s Charlie pomalu nejlepší kámošky." zasmál se.
"Siriusi, seš můj nejlepší kámoš, fakt si myslíš, že bych se nesnažila bavit a vycházet s tvojí holkou? Navíc to jde samo, nemusim se k ničemu nutit, Charlie je super." ujistila sem ho.
"Sem rád, že spolu vycházíte. Bál sem se, že to bude divný, ale všiml sem si, že ste v pohodě." oddechl si.
"Neboj, není to divný, fakt se nemusim nějak přemáhat, abych se s ní bavila. Je pěkně střelená a to je přesně podle mýho gusta. Navíc, seš můj nejlepší kámoš, udělala bych všechno pro to, aby mi to s ní nějak klapalo, už jen kvůli tobě." pousmála sem se na něj znova. Úsměv mi zářivě oplatil, bylo vidět, že mu fakt spadl kámen ze srdce.
"Sem moc rád, že je to mezi náma v pohodě, fakt sem se trochu bál." díval se na mě a pak ještě dodal: "Sam, moc jsi mi chyběla."
"To ty mě taky, byl to takovej nezvyk, když sme se poslední dobou moc nevídali." připustila sem a pak sem mu skočila do náruče a objala ho. Fakt mic moc chyběl. Jasně že to furt trochu bolí a furt k němu něco cejtim, ale v první řadě je to můj nejlepší kámoš a delší dobu se s ním nevidět a nebavit je fakt utrpení.
Tyhle prázdniny sou fakt super. Nejen, že sem doma a nemusim pracovat a jen se povaluju u bazénu, počasí je krásný. Navíc sme měli pár dobrej akcí a zážitků. Výlet do Itálie, Emmina svatba, lunapark s Jazzem, fesťák a ještě nás na konci srpna čeká to Mistrovství světa ve famfrpálu. Tohle je přesně léto podle mýho gusta a nic mi ho nemůže zkazit.
Joo, kdybych věděla, jak strašně moc se teď mýlim...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Po dlouhé době píšu tak se ptám, jen klikněte, kdo tu jste

Já jsem tu a chci, abys přidávala!

Komentáře

1 Cassiopea Cassiopea | 21. března 2018 v 10:09 | Reagovat

Absolutně super :-D je to fajn, když si vyrazí jen holky protože pak ty historky jsou nezapomenutelné :-D jinak se nemůžu dočkat až přidáš další protože to skončilo hodně napínavě O_O :-D

2 Emily23 Emily23 | 22. března 2018 v 19:46 | Reagovat

Úžasná odpočinková kapitola, je fajn si zase přečíst něco na téma staré dobré časy, bez těch dramat ale ke konci už se to vyostřilo :-D moc hezky píšeš a těším se na další kapitoly

3 Maggdinka Maggdinka | 22. března 2018 v 22:14 | Reagovat

[2]: Jé, další komentující, to mě moc potěšilo :-) jsem ráda, že se ti kapitola (a celkově povídka) líbí a doufám, že bude i nadále. Taky budu moc ráda, když aspoň jednou za čas zanecháš nějaký komentář i v dalších budoucích kapitlách. Komentáře mi moc pomáhají v psaní a motivují mě psát a přidávat častěji a vzhledem k tomu, že tak moc čtenářů (nebo alespoň komentujících) moc nemám, tak mě každý komentář od každého strašně moc potěší :-)

4 Effy Black Effy Black | 25. března 2018 v 14:37 | Reagovat

Po čtivé, oddechové kapitole jsem napjatá jak struna, díky tvému zakončení. Chvilku jsem myslela, jestli nebudeš psát o Beatles, nebo jiných umělcích ze 60. let, i třeba ze 70. a 80., ale i tak jsem si čtění o koncertech moc užila.

5 Maggdinka Maggdinka | 25. března 2018 v 20:04 | Reagovat

[4]: Několikrát jsem to připomínala a i z kapitol to jde vyčíst (jelikož maj počítače, mobily a tak), že Elita je zasazená do dnešní doby, píše se mi to tak líp, jelikož jsem narozená v Devadesátkách, tak toho zas tak strašně moc o 70 a 80. letech nevím, takže by to mohlo být často dost nepřesný, takže jsem zahrnula dnešní moderní kapely. Jsem ráda, že sis to užila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama