Everybody should have his own world...

44. kapitola - Las Vegas 1. část

10. března 2018 v 0:14 |  * Elita Bradavic 3 *
Tak je tu další kapitola k Elitě. V minulé kapitole jsme obdrželi šokující zprávu - Emma se vdává a nebyla by to ona, aby to nemělo osobitý styl. Všichni se vydají do Las Vegas, kde se Emma a Mike vezmou a bude oslava. Kapitola bude rozdělena do dvou částí, protože do jedné by se to nevlezlo. Druhou část přidám zítra. Čeká nás velká party, takže doufám, že si kapitolu užijete. Přikládám opět i ukázku šatů Emmy a holek. Doufám, že si obě části kapitoly užijete a zanecháte nějaký komentář, ať vím, jak se vám to líbilo...Vaše Maggdinka♥


Las Vegas - 1. část

Tejden uběhl jako voda a už tu byl víkend. V sobotu sem schválně vstala dost brzo, abych byla schopná jít brzo spát a trochu se vyspala, než se do Vegas vypravíme. Máme sraz ve čtyři ráno, což je úplně debilní čas, ale s časovým posunem prostě nic nenaděláme. Nakonec sem stejně usnula až v jedenáct, takže sem se vyspala jen čtyři hodiny, ale tak pracovala sem už s horšíma podmínkama. Až do sebe dostanu nějaký jídlo a nějakej chlast, tak se proberu a budu mít energie na rozdávání.
Za ty roky už sem dovedla svoje vypravovací schopnosti k dokonalosti, takže sem se za hoďku stihla komplet připravit. Místo šatů sem si nakonec vzala overal, ale vypadá skvěle, takže to nevadí. Emma přikázala neformální styl, tak sem se podle toho zařídila.
Kolem čtvrtý ráno sme se všichni pomalu začali u Potterů scházet. Už se čekalo jen na Mika, Emmu, Susie a jejich rodiče. To by nebyli oni dva, aby nepřišli pozdě i na vlastní svatbu. Na druhou stranu předpokládám, že nic není naplánovaný a objednaný. Pravděpodobně se přemístíme do Vegas a budeme improvizovat a vlezeme do první obřadní síně, na kterou narazíme.
Přišli všichni z naší Bradavický party, jak Emma plánovala, plus tři Mikeovi kámoši, který si matně pamatuju z Bradavic. Remus s sebou vzal Amandu a Sirius Charlie, Emma dovolila, vzít si doprovod. Je to poprvý, co Siriuse po několika tejdnech vidim a ještě ke všemu je tu s Charlie, je to trochu divný, ale budu se chovat co nejnormálnějc. Dám tý holce šanci a budu na ní hodná, znám Siriuse, s nějakou krávou by se dohromady nedal (jeho časy v Bradavicích už odzvonily), takže bude Charlie určitě v pohodě. Ani sem jí nepopsala, je to moc hezká holka. Vlasy má nabarvený na křiklavou červenou, s krátkým ale dost stylovým střihem. Je trochu vyšší než já, ale menší než Lily. Je to fakt kočka, to musim uznat.
Po dalších deseti minutách konečně dorazili i ty dva se svýma rodinama. Emminy rodiče samozřejmě znám, byla sem u nich párkrát o prázdninách, oba sou trochu trhlý, ale co byste taky od Emminých rodičů čekali, že jo, rodiče, který maj takovouhle dceru nemůžou bejt úplně normální. Mikeovi rodiče vypadali od pohledu obyčejně, ale taky to určitě budou pohodáři. Všechny nás představili.
"Teda, furt sem pochybovala, že si fakt vezmeš bílou. Moc ti to sekne." objala sem krátce Emmu a zamáčkla slzu. Nejsem nostalgická nebo tak něco, ale Emma je přece jen moje nejlepší kámoška, byla bych z kamene, kdyby mě to nechalo úplně chladnout. Mike měl na sobě černý džíny, polobotky a bílou košili, kterou měl nahoře jen tak rozhalenou, s rukávama srolovanýma k loktům. Nic moc, říkáte si, ale oproti Mikeově normálnímu skejťáckýmu stylu je to kurňa změna.
"Ty taky vypadáš skvěle, přesně takhle nějak sem si vaše outfity pro dnešek představovala, stylový ale neformální, paráda." zhodnotila mě Emma pochvalně pohledem. Všichni sme se domluvili na společný místo přemístění a zmizeli sme.
Objevili sme se v nějaký postranní uličce. Ve Vegas bylo teprve chvíli po sedmý večer a je léto, takže bylo ještě světlo, ale za pár hodin uvidíme ty pověstný světla a billboardy. Dokonce ani já sem tady nikdy nebyla, i když sem žila dobu v Americe, sem jsem se nikdy nepodívala. Něco mi říká, že dneska to bude nezapomenutelná noc.
Emma vytáhla mobil a něco rychle napsala. Za pár sekund se vedle nás s prásknutím objevila Leona. Všechny holky sme se na ní okamžitě sesypaly a začaly jí objímat. Úplně sem na ní zapomněla, ale Emma očividně ne. Dává to samozřejmě smysl, i když se teď už s Leou nevídáme, občas si akorát napíšeme, v Bradavicích to ale byla naše kámoška a byla součástí party. Sem ráda, že je tady.
Kluci byli fešáci, většina z nich měla tmavší džíny a košili a holky měly všechny kromě mě šaty, většinou takový neformální.
*******************
Ukázka oblečení
*******************
Emma šaty

Sam overal

Lily šaty

Sarah šaty

Leona šaty

Amanda šaty

Charlie šaty

Susie šaty

"No, tak jdem na to. Hledejte obřadní síň nebo kapli." zavelela Emma, když sme vyšli na hlavní ulici. Šli sme směrem k centru a koukali po okolních domech.
"Hele, tady něco je!" vřískla po pár minutách Sarah a ukazovala na nějakej barák. Nápis zněl jasně, byla to obřadní síň. Emma se hnedka bez servítek nasáčkovala dovnitř. Nevim, jestli je jenom drzá jako obvykle nebo jestli se nemůže dočkat, až vleze do chomoutu.
"Asi bude lepší, když se nejdřív poptáme, jestli nás vůbec vezmou, než se tam narveme všichni, tak tady počkejte a my vám pak řeknem, co a jak." úkoloval nás Mike. Jo, to zní rozumně. Byli tam s Emmou asi tak deset minut, pak Mike vylezl.
"Jo, tak nás oddaj, ale až tak za hodinu, tak musíme počkat. Musíme ještě zařídit nějaký věci, podepsat nějaký papíry, předložit doklady, vybrat hudbu a nějakou kytku a tak." informoval nás.
"No, tak my s holkama zůstaneme s Emmou a všechno s ní tady zařídíme a vy byste se kluci mohli jít porozhlídnout po nějaký nedaleký restauraci a zamluvit stůl na večeři." ujala sem se plánování.
"Jo, to zní dobře." přikývl ženich a hned s klukama odešli. Já a holky sme vlezly dovnitř za Emmou, oba dva páry rodičů se posadili v předsíni, aby se do ničeho nemíchali. Dokonce jim i nabídli a donesli kafe. Teda, to bych takhle ve Vegas nečekala, ale asi jen moc koukám na hollywoodský filmy a všechny obřadní síně si představuju jako nějaký zaflusaný laciný místa. Tady je to ale fakt hezký.
Obřadní síň je pěkná, malá, ale minimálně třicet lidí se sem v klidu vejde. Sou tady lavice s výzdobou a vepředu takovej slavnostní oblouk, kde bude stát oddávající a ženich s nevěstou. Pustily sme se do výběru hudby a nějaký tý kytky.
"Sam, je ti doufám jasný, že seš můj svědek." podívala se na mě Emma jakoby mimochodem.
"No, už sem se bála, že se nezeptáš." ušklíbla sem se. Ne, že bych si chtěla nějako věřit, ale Emma je vedle Lily moje nejlepší kámoška a vim, že já sem její, takže sem na to čekala. Mikeovi jde za svědka Jerry, jeho nejlepší kámoš z Bradavic.
Všechno sme pořešily a asi deset minut před začátkem dorazili i kluci.
"Našli sme super restauraci, není to nic moc nóbl, ale maj tam dobrý jídla a maj volno, takže sme rovnou zamluvili stoly, přibližně za hoďku tam máme rezervačku." hlásil Mike nadšeně.
Ostatní se začali usazovat, já, Mike a Jerry sme zůstali s oddávajícím stát vepředu. Měla sem v ruce malou kytici, nebylo to nic nóbl, ale co by se taky od Emmy dalo čekat.
Začal hrát svatební pochod, takovej ten klasickej, Emma trvala na tom, že to chce mít co nejvíc klišé, aby byla sranda. Vůbec mě to nepřekvapuje. Do síně vešla Emma, z jedný strany jí vedl taťka, z druhý mamka. Trochu se mi nahrnuly slzy do očí, je úplně jedno, že je tohle spontánní obřad a je to klišé jak blázen, je to Emma, moje nej kámoška. I když nemá žádný nóbl šaty, tak jí to moc sekne, v bílý vypadá hezky, na nohou má bílý baleríny, v ruce podobnou kytici jako já a vlasy má dneska trochu navlněný světle růžový trochu pod ramena. Fakt jí to děsně sekne.
Všechno to šlo ráz naráz, žádný zdlouhavý zbytečný kecy, jen takový to berete si nevěstu, berete si ženicha, vyměňte si prstýnky a tak. Ani žádný sliby si nenapsali, což by od nich ani nikdo nečekal, takže oddávající rychle přeříkal nějakej univerzální slib a řekli si ano. Já se celou dobu musela držet, abych se nerozbrečela, sem fakt naměkko. Strašně jim to přeju, sou jeden z nejlepších párů, jaký sem kdy viděla, žádný drama, žádný extra sladký řečičky, ale člověk ví, že sou pro sebe jak stvořený a fakt se milujou.
"Z moci mě svěřené státem Nevada vás nyní prohlašuji za muže a ženu." ukončoval oddávající ceremoniál, pak se otočil na Mika a dodal: "Nyní můžete políbit nevěstu."
Mike se nenechal pobízet a přitiskl si Emmu k sobě. Už sem to nevydržela a ukáplo mi pár slz, v životě bych si nemyslela, že zrovna oni dva mě takhle dojmou. Šklebila sem se od ucha k uchu a začala nadšeně tleskat. Ostatní se ke mně přidali. Smála sem se a koukala se na ostatní, pak mi pohled na chvíli přistál na Siriusovi. Nevim, jestli to byla náhoda, nebo jestli poznal, že se na něj dívám, ale podíval se na mě taky. Trvalo to asi jen dvě sekundy a pak se odtrhl. Trochu mě píchlo u srdce. Nechala sem ho jít, ale dalo se předpokládat, že to nebude úplně lehký, že jo.
Hned sem Mika a Emmu objala a ostatní se přiběhli přidat. Začali sme na ně jak pojančený házet okvětní lístky a vřískat jak idioti. Oddávající vůbec nevypadal překvapeně nebo pobouřeně, tady sou zvyklý i na horší věci, vzhledem k tomu, že většina lidí se ve Vegas bere pod parou.
"Tak ty seš v chomoutu, to mě z toho poser." smála sem se a objímala Emmu znova.
"No jo, kdo by to byl řekl." ušklíbla se.
"Mám kvůli tobě depku, víš? Když i ty ses vdala a já furt nic, tak to už je fakt hodně špatný." dloubla sem do ní, ale v dobrý náladě, ne nějako vyčítavě.
"No, na tvoji obhajobu, vdala sem se o dost dřív než se předpokládalo. Ani já sama to nepředpokládala, vždycky sem si myslela, že se nevdám vůbec a jestli jo, tak nejdřív ve třiceti. Takže na tom nejseš vůbec špatně." utěšovala mě se smíchem. Po objímání, vřeštění a nadělání trochy bordelu po zemi sme se všichni sebrali a vydali se do restaurace oslavovat.
*
Za půl hodiny už sme měli objednaný jídlo, vesměs nějaký steaky nebo burgery, dokonce sme objednali i dort. Nemaj tady nic velkýho svatebního, ale maj celej čokoládovej, což je akorát. Moc nás tady není, tak bysme nějakej velkej dort stejně nesnědli. Samozřejmě sme objednali i pití. Objednali sme lahev nějakýho drahýha šampáňa, Jimmy trval na tom, že je to na něj a to budem mít na přípitek. Pak sme si taky každej objednali něco k pití podle chuti. Zatim to nerozjíždíme nějak divoce, nejdřív se v klidu najíme a pařba začne až pak.
"Tak chtělo by to přípitek ne?" nadhodil Remus.
"Jo, ale stačí jeden, ať tady nejsme do zejtra." přitakal Mike.
"Sam, ty něco musíš říct, Sam!" skandovala nadšeně Emma. Trochu otráveně ale se smíchem sem protočila oči. Co sem taky čekala, bylo mi jasný, že bude prudit, abych něco řekla. Vzala sem teda do ruky skleničku a vstala, aby na mě všichni dobře viděli a slyšeli mě. V restauraci moc dalších lidí nebylo a my byli trochu stranou, takže to nikoho otravovat nebude. A i kdyby, tak ať mi políběj, zrovna se mi vdala kámoška, dneska plánuju bejt hlučná.
"Vezmu to rychle, nemá cenu se moc vykecávat, všichni známe Emmu a Mika. Emma je mojí osinou v zadku už od prváku, všichni víme, že to nemá v hlavě v pořádku a všichni sme upřímně pochybovali, že by si někdy mohla najít tak velkýho blázna, kterej by to s ní vydržel, natož, aby si ji dobrovolně vzal. Ale stalo se. Emma byla do Mika zabouchnutá nějakou dobu, fakt to bylo občas otravný a trapný, ale nakonec ho uhnala a od tý doby sou nerozlučná dvojka. Nevim, jak to děláte, ale skvěle vám to klape a jde vidět, že ste se hledali, až ste na sebe zbyli." zářivě sem se na ně zazubila. Emma málem bulela, fakt sem nečekala, že by jí dojal takovejhle proslov, na druhou stranu u tý holky nikdy nevíte.
"Tak ať vám to klape i dál a nechcete se navzájem zabít, to platí hlavně pro tebe Miku, protože s touhle příšerou to nebudeš mít lehký." ušklíbla sem se na Emmu, pak sem pozvedla skleničku a křikla: "Na Emmu a Mika!"
"Na Emmu a Mika!" zahřměli ostatní a všichni sme do sebe šáňo naklopili. Většina z nás to tam hodila na ex, za prvé měli sme jen jednu flašku, což je docela málo na tolik lidí a za druhý sme pěkný hovada.
"Miku, stejně seš blázen, že sis jí fakt dobrovolně vzal." zachechtal se Sirius.
"Tak hele, chodíme spolu víc jak dva roky, myslim, že věděl do čeho jde." bránila se Emma.
"Jo a to je na tom to podivnější, když věděl do čeho jde a stejně si tě chtěl vzít." nedal se Sirius a provokativně se ušklíbl.
"No, já bych se spíš bála, jestli se ta její retardace nebude s rokama zhoršovat. Teďka to možná ještě zvládáš, ale co za takovejch deset let." přisadila sem si taky. To bych nebyla já, abych si do Emmy nerejpla. Ona to dělá furt, tak co. Okamžitě na mě z jejího směru přiletěl ubrousek zmuchlanej do kuličky a trefil mě do čela. Emma se tvářila, jakože nic. To jí tak sežeru, nejen že to bylo naprosto průhledný, ale rádoby nevinnej ksicht mám u ní už dávno prokouknutej.
"No a co takový děti? Víš, že hodně věcí je genetickejch, dokážeš si představit, mít doma Emmu a k tomu třeba ještě dvě nebo tři její malý kopie?" přiložil si znova Sirius. Ten mě nikdy nezklame. Tentokrát kulička z ubrousku přiletěla jeho směrem, ale on se jí hravě vyhnul.
Konečně nám přinesli jídlo, objednala sem si hovězí steak s hranolkama, vypadalo to dobře a chutnalo ještě líp. Na to, že to není od pohledu žádej luxusní podnik, tak tady vařej fakt výborně.
Jak sme dojedli, Emma a Mike spolu rozkrojili dort, společně jak se to na svatbě dělává. Nemusej mít tradiční svatbu ale co nejvíc klišé musí bejt. Dala sem si obrovskej kus, sice sem byla plná z hlavního jídla, ale ten dort vypadal fakt skvěle a čokolády není nikdy dost, že jo.
Když sme všichni dojedli a spokojeně seděli a popíjeli, začala hrát nějaká strašně klišé zamilovaná písnička.
"Tohle je perfektní!" vypískla Emma, vyskočila a vytáhla Mika na nohy. Došli doprostřed restaurace, kde bylo trochu místa, jako taneční parket a začali se pomalu pohupovat do rytmu. Hned sem vytáhla mobil a začala to natáčet. Za prvý proto, že mě za to bude Emma jednou chtít zavraždit a za druhý proto, že vypadaj fakt sladce, což se v jejich případě zas tak často nestává. Kupodivu nedělali žádný blbosti, ale fakt normálně tancovali, jako normální pár.
Po chvíli se k nim přidali jejich rodiče, pak i James a Lily, Remus a Amanda a nakonec i Sirius a Charlie. Susie vyzval jeden z Mikeových kámošů, Jerry vyzval Leonu a já popadla Sarah. Obě sme nezadaný, ale to neznamená, že si to nemůžeme užít. Dneska si jí beru na starost, už hodně dlouho sem s touhle holkou pořádně nezapařila, ona sice umí kalit, ale většinou je jedna z prvních, co se pakuje domů, dneska ale ne. Musim jí taky jednou pořádně ožrat a rozdovádět, už je to hodně dlouho a musim říct, že mi docela chybí někoho kazit. Vždycky sem kazila hlavně Lilku, protože ona byla vždycky největší sucharka, za poslední roky se ale pod mým vedením docela rozjela, tak bude fajn, zase si to s někým zopakovat a Sarah je perfektní matroš.
Blbli sme, tancovali a popíjeli a restaurace se pomalu vyprazdňovala. Za chvíli zavíraj, přece jen to není žádnej bar, kde by bylo otevřeno do rána, že jo.
Emminy a Mikeovi rodiče se s náma začali po nějaký chvíli loučit, že už půjdou, abysme si to mohli my spolu pořádně užít. Ještě než odešli, zaplatili na půl veškerou útratu a když sme začali protestovat, řekli nám, ať držíme klapačky, že to sou jediný náklady, který budou za jejich svatbu platit a že v porovnání s tím, co ostatní lidi platěj za svatby svých dětí, je to pár drobných. Proti tomu fakt nemůžu protestovat, protože je to pravda.
"Tak jde se konečně pařit ne?" vřískla Emma na celej podnik nadšeně s rukama nad hlavou. Číšníkovi, kterej tady s náma zůstal, se očividně ulevilo, že se pakujeme pryč.
"Jo, jdem to pořádně oslavit!" zařvala Lily. Chvíli sme na ní všichni trochu zaraženě koukali, protože tohle je něco, co by se čekalo spíš ode mě, než od ní, ale po pár sekundách sme propukli v hlasitej jásot a vydali se na cestu do srdce Vegas. Tohle bude hodně dlouhá noc a doufám i ráno, Emmina svatba se musí oslavit epicky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Po dlouhé době píšu tak se ptám, jen klikněte, kdo tu jste

Já jsem tu a chci, abys přidávala!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama