Everybody should have his own world...

43. kapitola - Šokující zpráva

6. března 2018 v 23:45 |  * Elita Bradavic 3 *
Nová kapitola k Elitě je tu. Škola končí a je tu léto, pro většinu to neznamená nic, protože normálně pracujou, ale pro Sam (a pro Jamese) to znamená dva měsíce prázdnin. Jak si budou léto užívat? A co dalšího se přihodí? Prozradím jen, že v téhle kapitole se dozvíte šokující, ale skvělou novinku. Nic dalšího říkat nebudu, abych vám nezničila překvapení. Doufám, že si kapitolu užijete a jako vždy prosím zanechte alespoň krátký komentář, ani nevíte, jak moc mi dokážou jeden nebo dva komentáře pomoct a motivovat mě. Hezké čtení...Vaše Maggdinka♥


Šokující zpráva

Prázdniny začaly! Před dvěma rokama bych si nemyslela, že se z toho ještě někdy v životě budu radost, ale stalo se. Jako učitelka mám i já dva měsíce krásnýho volna. Závěrečky v Bradavicích utekly jako voda, samozřejmě, že sem všechny nechala prolízt, je to jen Studium Mudlů, přece je nebudu dusit nebo je dokonce nechávat propadat. Jimmy to měl trochu těžší, protože Obrana proti černý magii je dost důležitej předmět, navíc krom obyčejných zkoušek musel dohlížet i na NKÚ a OVCE, ale zvládnul to na jedničku.
Jak sem plánovala, domluvila sem se s Lily a Jamesem, že na prázdniny budu u nich, abych nemusela trčet v Bradavicích, co bych tam taky dělala. Venku bude krásně a teplo, takže radši budu trávit čas tady v Godrikově dole u bazénu, než mrznout ve vlhkým hradě v horách.
Hned první tejden v červenci jeli James a Lily na dovolenou, kterou nějakou dobu plánovali. Jak teď James byl v Bradavicích, tak na sebe neměli tolik času. Jeli do Itálie za Jamesovýma rodičema, takže návštěvu a dovolenou vezmou při jednom. Zvali mě, ať jedu taky, že by to určitě nevadilo a i když mě představa Itálie fakt láká, odmítla sem, nebudu jim tam dělat křena.
Když byli v Itálii čtyři dny, volala sem si s Lily. Překecávala mě, ať se aspoň na jeden den stavim. Nakonec sem povolila a naverbovala i Emmu se Sarah.
Přemístily sme se tam hned ráno, abysme si pořádně užili celej den. Jimmyho rodina bydlí v Toskánsku, což je snad nejkrásnější italskej kraj. Dopoledne sme procourali Florencii, kam sme se přemístili, byla to paráda. Na místním náměstí sme si dali výbornej oběd a pak sme se přemístili k moři.
"Tohle bych mohla dělat celý prázdniny." pochvalovala si Sarah, když sme se vyvalovali na lehátkách pod slunečníkama. Bylo snad čtyřicet stupňů ve stínu, ale to nevadí, každou chvíli sme se chodili smočit do moře, který bylo příjemný.
"Připomíná mi to moje léto v Americe, po odchodu z Bradavic. Furt sme se s Loganem váleli u bazénu nebo na pláži, bylo to výborný." vzpomínala sem nostalgicky a usrkla sem ze svýho mojita. Drink takhle na pláži nesmí chybět.
"Už tě chápu, proč ses tam po škole tak hrnula." přikývla Emma a přiťukla si se mnou.
"Jo, bylo to fakt super, sice sem pracovala, ale ne tak moc, takže na zevlování u vody a opalování bylo času dost, bylo to fakt nejlepší léto." usmála sem se při tý vzpomínce. Na lehátkách sme tu teď ležely jen já, Emma a Sarah. Lily a James zrovna blbli v moři. Chvíli sem je pozorovala, vypadali jak zamilovaný puberťáci. Fakt jim to závidim. Sou spolu už docela dlouho a i když se to mezi nima v Bradavicích na chvíli podělalo, našli si k sobě cestu zpátky a od tý doby sou šťastnější než kdy dřív. Už to bude skoro rok, co se vzali, jen těžko se tomu věří. Ten rok zase utekl jako voda, před víc než rokem sem se dala dohromady s Patrickem a pracovala sem v módní mudlovský firmě. Teď sem nezadaná a pracuju v Bradavicích, kolik se toho za tak krátkou dobu změnilo, to je neuvěřitelný.
"Jak je to vůbec mezi tebou a Mikem?" otočila sem se na Emmu. Bavily sme se teďka hodně, ale nikdy sme se o tom zas až tak nebavily, protože to mezi nima klapalo.
"Jo, super, všecko při starým." mávla nonšalantně rukou. To v překladu znamená, že sou šťastný a zamilovaný, od Emmy nemůžete čekat, že se bude rozplývat a mluvit o Mikeovi ve zdrobnělinách, taková ona prostě není.
"Je fajn, že vám to takhle vychází." usmála sem se na ní upřímně. Taky ste si všimli, že všichni ostatní maj poměrně šťastný, stabilní a bezproblémový vztahy a jen kolem mě se točí pořád nějaký drama? Fakt nevim, čim to je. Fakt jim trochu závidim, ne ale nějak negativně, sem za ně moc šťastná.
"No a co ty, máš někoho vyhlídnutýho?" uhodila Emma na Sarah. Ta taky už dlouho nikoho neměla. Po odchodu z Bradavic měla akorát tři kluky, s většinou to trvalo maximálně pár tejdnů, nic vážnýho.
"To ani nestojí za řeč." zabručela Sarah a mávla rukou. Koukám, že ne každej je na tom dobře. Na druhou stranu co, sme furt mladý. Je nám teprve dvacet, ne každej si najde lásku svýho života už ve škole, nevim co je to mezi kouzelníkama za zvyklosti. U mudlů je naprosto normální, že si někoho najdou třeba až v pětadvaceti a vezmou se ve třiceti. Furt můžeme bejt klidný.
Trochu pozdějc sme si šli zahrát beach volejbal. Emma se toho neúčastnila, za prvý jí to nebaví a za druhý je ona s jakýmkoliv míčem nebezpečná, takže jen seděla v písku a koukala na nás. Já sem sice na většinu sportů docela dřevo, ale volejbal mi zrovna jde. Lily je na tom podobně, Sarah je docela prkno, ale taky občas odpinkne míč a Jimmy je samozřejmě třída, jako v každým sportu. Takže aby to bylo trochu vyrovnaný, Jimmy hrál se Sarah, protože byla nejhorší a já s Lily sme hrály spolu.
Hráli sme asi půl hodiny, každou chvíli sme se váleli v písku, ale skvěle sme si to užili. Po půl hodině sme to odpískali, protože bylo příšerný vedro a už bysme to dýl nevydrželi, radši sme zase na chvíli skočili do moře.
Večer se u Jamesových prarodičů konala na zahradě večeře. Žijou v krásný starý vile uprostřed vinic, dokonce jim i jedna vinice patří a dělaj z ní výborný víno, který zrovna popíjíme. Byla tady skoro celá jejich italská rodina. Většině sem nerozuměla ani slovo, ale některý mladší uměli docela anglicky, takže sme si i trochu pokecali. Paní Potterová, její maminka a ségra dělali v peci přímo na zahradě jednu pizzu za druhou a do toho všeho z domu vyhrávaly italský písničky. Dokonce tady byl i takovej menší taneční parket a každou chvíli sme tancovali. Řeknu vám, že ty Italové věděj, jak si užívat života.
"To je taková idyla, na tohle bych si dokázala zvyknout." povzdychla sem si spokojeně a dala si další lok toho jejich výbornýho vína.
"Stačí říct, můžu tě představit nějakýmu bratránkovi, dáš se s ním dohromady a přestěhuješ se sem." uchechtl se Jimmy. Půlku večera kecal se svojí rodinou italsky a já ho málem s jazykem venku pozorovala. Bylo to tak zvláštní vidět Jimmyho mluvit jiným jazykem, ke všemu tak plynule a bezchybně. Co se ale divim, že jo, Sofia ho to od malička učila. Jen je to divný, protože my ho takhle běžně neslýcháme.
"Dík Jimmy, ale radši ne." zasmála sem se.
"No, kdyby ses rozmyslela, dej vědět. Pár nezadanejch bratranců mám." pokrčil James rameny a dál do mě nehučel. Rozhlídla sem se kolem. Musim uznat, že jeho bratránci sou fakt k sežrání. Co bych ale taky čekala, Jimmy je kořen. I když je spíš po Jackovi, tak italská krev se v něm nezapře, sex-appeal a temperament má určitě ze Sofiiný strany.
"Nechápu, jak to s ním můžeš vydržet. Já bejt s Jimmym a slyšet ho mluvit italsky, tak se od něj ani na vteřinu neodlepim, je to tak děsně sexy." šeptala sem Lily o pár minut pozdějc.
"Věř mi, dělám všechno co můžu, abych se udržela." zasmála se Lilka potutelně. Pak ještě šeptem ke mně dodala: "Po dvou dnech tady, co sem nepřetržitě slyšela, jak mluví, sem se na něj ale večer vrhla."
"Ty se nezdáš." mrkla sem na ní. Lily dokáže překvapovat. Člověk by jí typoval spíš na romantickou duši, na druhou stranu vim, že i Lily se dokáže občas odvázat a rozjede se. A upřímně, vůbec se jí nedivim, i já mám co dělat abych se teď na Jimmyho nevrhla. No dobře, to přehánim, to bych samozřejmě nikdy neudělala, ale aspoň si můžete udělat obrázek, jak děsně sexy to je.
Večeře se protáhla až do půlnoci, za těch pár hodin sem si zatancovala snad s každým Jimmyho příbuzným, vypila tak pět litrů vína a snědla asi čtyři pizzy, ale bylo mi nádherně. Pomohly sme s holkama trochu s úklidem, rozloučily sme se se všema a přemístily sme se zpátky do Anglie. Proč mi to tady připadá takový studenější a šedší? Přitom je tady teďka taky krásně, hádám ale, že oproti Itálii tak vypadá skoro všechno. Byl to výbornej den, takhle sem si hodně dlouho nic jen tak v klidu neužila.
-------------------------------
Lily a James se po tejdnu v Itálii vrátili, oba byli odpočatý a opálený. Já taky ale nebyla jak stěna, povalovala sem se celý dny u bazénu, kupodivu bylo v Británii fakt hezky.
James měl stejně jako já volno, Lily musela pracovat, ale furt dělá překladatelku run a pracuje z domu, takže ta má leháro pořád. Posedávala s náma taky většinou venku, občas si odskočila ke stolu něco naškrábat. Chudák holka, se vším se musí crcat na pergamen, zbytečně jí to ztěžuje a prodlužuje práci. Kdyby mohla pracovat na notebooku, měla by to daleko rychlejší a snazší. Ty kouzelníci by si v něčem fakt měli vzít z mudlů příklad a přejít na technologie i já bych to v Bradavicích uvítala.
Pomalu každej druhej večer sem zaskočila do hospody za Jazzem. Aspoň sem nechala Lily a Jamese o samotě, aby si mohli dělat svoje manželský věci a já aspoň nebyla furt jenom s nima. Oba je miluju, sou to milionový lidi, ale občas si od sebe potřebujeme oddychnout.
Dokonce i Smrtijedi sou poslední dobou nějaký klidný, což se mi ani trochu nelíbí, protože to smrdí. Připadá mi, že připravujou něco nekalýho, něco velkýho a doufám, že se pletu. No a vzhledem k tomu, že dlouho nebyla žádná akce proti Smrtijedům, nevídala sem se moc ani nikým z Řádu. S Emmou a Sarah samozřejmě občas jo, i Remy a Amanda se tady stavovali, ale o ostatních nemám vůbec páru. Ani Siriusem sem ještě neviděla. Na druhou stranu je to tak ale lepší, on má aspoň dost času a prostoru pro Charlie a já mám dost času na to, abych se pořádně vzpamatovala a až ho příště uvidim, abych byla v pohodě. Nechci se chovat jak nějaká zhrzená nebo žárlivá kráva, sama sem Siriuse nechala jít, tak by to nebylo vůči němu fér.
Jednou takhle v pondělí sme zase pokračovali v naší oblíbený činnosti, válení se u bazénu. Je fakt nějaký podezřele dobrý počasí, asi to globální oteplování je fakt pravý, protože i v létě v Británii dost prší. Ne, že bych si stěžovala, já miluju léto a teplo, takže tohle si užívám. Právě začínal třetí tejden našich prázdnin, letí to jak blázen, ani se nenaděju a budu zpátky v Bradavicích.
Já ležela na nafukovacím lehátku uprostřed bazénu, Lily seděla pod pergolou u stolu a něco zrovna překládala a Jimmy seděl vedle ní a popíjel Máslovej ležák, pravá letní idyla.
"Co tady děláte!" vyskočil na nás někdo z vnitřku baráku a já málem sletěla do bazénu. Podle zářivě zelený palice sem hned poznala, že je to Emma.
"Fakt díky, polila sem si kvůli tobě pergamen!" sprdla ji Lily a dala se do uklízení hůlkou. Jo, Emma má osobitej styl vítání. Sice sme si na to už za ty roky zvykli, teď ale, když si sem chodí, jak se jí zachce, když má jako všichni z Řádu klíč, je to ještě horší. V Bradavicích sme aspoň čekali, že na nás někde zpoza roku vyskočí, tady je to naprosto nevypočitatelný. Nikdy nevíte, kdy se rozhodne přijít.
Bez jakýhokoliv slova zapadla zpátky do baráku a když se asi po minutě vrátila, nesla si z lednice vychlazenej ležák. Ta je snad ještě horší než já, já tady teď aspoň bydlim, tak se obsluhuju sama, ale ona se s tím teda rozhodně nesere.
Pohodlně sem se zpátky uložila na lehátko, nasadila zpátky sluneční brejle a pokračovala v předchozí aktivitě. Nikdo se Emmy ani neptal, proč přišla, protože podobný věci sou u ní naprosto normální, občas se jen tak rozhodně přijít po práci, když se nudí. Lily začala dál překládat a James se vrátil zpátky k mobilu, na kterým doteď něco kutil.
"Na tenhle víkend si nedělejte žádný plány a jestli máte, tak je zrušte." nadhodila Emma po chvíli. To je celá ona, neřekne důvod a šlus.
"Co, chceš uspořádat nějakou party?" reagovala sem, aniž bych zvedla hlavu, nechala sem i zavřený oči. "Jako nebyla bych proti, už hodně dlouho sme nic velkýho nepodnikli, občas jen tak popijeme, ale party žádná, chtělo by to napravit."
"No, party to rozhodně bude." uchechtla se Emma a já jí v tu chvíli vůbec nechápala. Přijde mi, že to rozhodně není všechno, co nám chce říct.
"Musíš bejt trochu specifičtější, jestli po nás chceš, abysme rušili plány." řekl nahlas Jimmy to, na co sem zrovna myslela. On a Lily si chtěli o víkendu zajít na nějakej výlet nebo co.
"V sobotu se přemisťujem do Las Vegas, já a Mike se budeme brát." vypadlo z Emmy jakoby nic.
"Cože?!" vyjekla sem, vyskočila do sedu a hned sem se odporoučela z lehátka do vody. Když sem se vynořila, zůstala sem na ní čumět.
"Děláš si srandu? Je to jeden z těch tvejch vtipů?" vykoktala ze sebe Lily, její pergamen byl zase politej inkoustem. Ona i James vypadali asi podobně šokovaně jako já.
"Ne, mluvim vážně. V sobotu se vezmeme." koukala na nás, jak kdybysme spadli z višně. To už sem se vysoukala z bazénu a šla za nima.
"A nechceš se podělit o detaily? Proč tak najednou, proč teď a tak dál?" dorážela sem na ní. Z tý holky aby jednou někdo něco vytáhnul, to by fakt byly vánoce. A tohle je zrovna docela podstatný téma.
"No, o víkendu mě Mike požádal o ruku a já ho odmítla." hlásila. Tak teď tomu fakt nasadila korunu, teď sem ještě zmatenější.
"Počkej, takže tys odmítla jeho žádost a ruku a proto se budete za pět dní brát?" nechápal Jimmy.
"Odmítla sem ho, řekla sem, že s nim nechci bejt zasnoubená a navrhla sem mu, ať do toho jdem co nejdřív." pokrčila rameny. Vim, že tahle holka je plná překvapení a má ráda improvizaci, ale tohle je teda moc i na ní.
"No, tak souhlasil. Říkal, že není důvod čekat a že to můžeme udělat co nejdřív. Shodli sme se na Vegas, znáte nás, přece byste od nás nečekali nějakou velkou honosnou svatbu a mě v bílejch dlouhejch šatech." ušklíbla se.
"No, sem teda pěkně zaskočená, ale když to podáš takhle, tak to dává perfektní smysl." přitakala sem. Emma a Mike sou prostě trochu jiný, jejich vztah je jinej a svatba ve Vegas k nim naprosto sedí.
"Takže jako fakt? Fakt se berete?" podívala se na ní Lily skepticky.
"Jo, fakt." zasmála se Emma.
"Tak to z vás mám fakt radost!" vrhla se jí zrzka kolem krku a pak zahuhňala do jejího ramene: "Kdo by to byl do vás řekl, čekala sem, že vy budete takovej ten pár, kterej je spolu věky a žádná svatba."
"Je to sice šok, ale je to super." ujistila sem jí a taky sem jí objala. Sem z toho sice furt pěkně paf, ale mám z nich fakt radost. Sou spolu víc, než dva roky a klape jim to skvěle. Nikdy sem neslyšela, že by mezi nima bylo nějaký drama, oni dva sou prostě v pohodě.
"Nebude to nic velkýho, prostě prča. Přijdou akorát naši rodiče a samozřejmě naše parta. Přemejšleli sme, jestli pozvat lidi z Řádu, známe se už docela dlouho a sou super, ale pak sme si řekli, že to fakt necháme omezený jen na nejmenší skupinku, to znamená vy, Sarah, Sirius, Remus, Peter, Susie a nějaký Mikeovi kámoši. Plus si všichni můžou přivíst rande, to už je fuk, ale víc lidí ne, ostatní to snad pochopěj." informovala nás Emma, na čem se domluvili.
"No a máte nějaký konkrétní plány?" vyzvídala sem.
"Ne, budeme improvizovat. Vezmeme se, pak zajdeme někam na večeři do restaurace, kde bude místo a pak to půjdeme někam rozjet ve Vegas." zašklebila se natěšeně. Svatba snů většiny lidí to není, ale pro Emmu a Mika je to perfektní.
"No a co oblečení? A co ty a šaty? Slib mi, že si vezmeš aspoň bílý!" dorážela sem.
"Jo, jo, to je v plánu. Sice nejsem tradiční, ale když už se jednou vdávám, tak okej. Ale krátký, do dlouhejch mě nikdo nedostane." slibovala.
"Platí." ušklíbla sem se.
"No a co se vás týče, vezměte si co chcete, nějaký šaty, nemusí to bejt kdo ví co slušnýho, prostě nějakou normálku a pro kluky žádný omezení neplatí, jen si proboha neberte kvádro." úkolovala nás a při posledních slovech se otočila na Jamese a v množným čísle mu dala najevo, aby to dal vědět i ostatním klukům.
"No a dáš to vědět ostatním nebo jim máme nějak dát vědět my?" nabídla se Lily.
"Dneska to všechno s Mikem obvoláme, o nic se nestarejte, jen tady ze soboty na neděli ve čtyři ráno čekejte. Takže se na to hlavně dobře vyspěte, abyste tam za hodinu nevytuhli, bude to party." rozkazovala a potutelně se šklebila. Přijde mi, že se víc těší na party než na samotnou svatbu, na druhou stranu mě to u ní vůbec nepřekvapuje. Divíte se asi v proč tak blbej čas, ale musíte pamatovat na časovej posun, tou dobu bude ve Vegas teprve večer.
"Dobře, domluveno." přikývla sem a podívala sem se na ní, teď trochu vážnějc, ale s obrovským úsměvem: "Ty vole, Emmo, ty se vdáváš."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Po dlouhé době píšu tak se ptám, jen klikněte, kdo tu jste

Já jsem tu a chci, abys přidávala!

Komentáře

1 Effy Black Effy Black | 18. března 2018 v 20:46 | Reagovat

Jsem tak ráda, že se zase víc v Elitě objevuje Emma. Lily je samozřejmě canon, ale Emma a Sam jsou pro mě ty stavební pilíře vysmátý Elity.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama