Everybody should have his own world...

41. kapitola - Rána pod pás

1. března 2018 v 13:48 |  * Elita Bradavic 3 *
Tak je tu opět nová kapitola. V minulé kapitole to mezi Sam a Siriusem vybuchlo a teď uvidíte, jak se to mezi nima vyvine (nebo nevyvine?). Abyste zjistili, jak to dopadne, budete si muset kapitolu přečíst. Nemá cenu nic dodávat, abych nic víc neprozradila a nezničila vám překvapení. Užijte si kapitolu a opět moc moc prosím o komentáře!...Vaše Maggdinka♥


Rána pod pás

Od tý noci se Siriusem uběhl už skoro měsíc. Mezitím sme se prakticky vůbec nevídali, takže sme neměli ani příležitost si o tom, co se stalo promluvit. Hodně pracoval, takže sme se vídali jenom, když byla nějaká akce proti Smrtijedům, ale hned po akci odešel, takže sme neměli čas pokecat. Občas sme si psali, přes začarovaný pergameny, jelikož já byla furt v Bradavicích a tam mobily nefungujou, psali sme si spíš ale jen tak jak se máme a tak. On se o tý noci nezmínil a já mu byla vděčná. Nejen, že ani nevim, co bych mu řekla, ale taky bych o tom nechtěla mluvit takhle přes cár papíru, tohle bysme měli udělat z očí do očí. Hrozně se mi po něm stejskalo, na druhou stranu sem měla ale dost času na přemejšlení. Řekli byste, že po tom, co se stalo, už nemám o čem přemejšlet, ale to bych nebyla já, abych v tý svojí chorý hlavě furt všechno nekomplikovala. Sečteno a podtrženo, furt mám ve svejch citech bordel.
Lily sem hnedka všechno samozřejmě už dávno řekla, hned jak sem jí poprvý viděla. Vylíčila sem jí to dost detailně, je to přece jen moje nejlepší kámoška, takže o takovýhlech věcech se bavíme.
Už je to dva měsíce, co sme si s Patrickem dali pauzu a tak nějak nám oběma došlo, že to není pauza, ale že už prostě nejsme spolu. Občas sme po nějaký akci Řádu pokecali, furt se ke mně choval hezky, nebyl nějako naštvanej a já byla moc ráda. Furt sem se ani nerozhodla, jestli s ním bejt chci nebo ne. Sem prostě strašnej člověk.
V půlce května sem se rozhodla, že potřebuju jednu z Lilyiných promluv do duše, třeba se po jejím proslovu už k něčemu dokopu, třeba mě popostrčí správným směrem.
Přišla sem za ní v pátek po obědě, protože James ještě v Bradavicích učil, takže sme věděly, že budeme mít klid. Uvařila mi kafe, rozdělala rovnou i víno a sedly sme si v obýváku.
"Mě z tebe jebne, ty seš fakt marná." kroutila hlavou, když sem jí oznámila, že sem se furt nijak nerozhodla.
"Já vim, že sem debil, to mi nemusíš říkat, jenže já prostě nevim. Ta noc se Siriusem byla doslova magická, bylo to skvělý, ale je to nějakej důkaz?" bránila sem se.
"Já nevim, co bys jako chtěla. Čekáš, že ti kolem nosu proletí amorek a řekne ti Siriusovo nebo Patrickovo jméno nebo co? Jaký jiný znamení bys ještě chtěla? Říkalas, cituju, že při tom sexu se Siriusem ti v hlavě vypukly ohňostroje. Do háje, to pro tebe není dostatečnej důkaz, že chceš jeho? Dej na radu šťastně vdaný kámošky, tohle je něco, co se ti stane jenom s nějkým, koho fakt miluješ." hučela do mě tak, jak to umí jen ona.
"Jenže já prostě nevim. To že sme měli jeden skvělej sex nemusí nic znamenat. S Patrickem sem ale byla taky šťastná, měla sem s ním klid a jistotu. Jasně, nebylo to mezi náma kdo ví jak žhavý, ale to snad není zas tak špatně ne? Se Siriusem vim, že by to mezi náma vždycky bylo vášnivý, jenže taky nás znám a vim, že by mezi náma bylo furt nějaký drama." rozhodila sem zoufale rukama.
"Tak co je lepší, mít klid, ale nudu anebo vášeň a občas drama?" dodala sem ještě.
"Říkej si co chceš, já vim, žes byla s Patrickem šťastná a mělas ho fakt ráda a on měl rád tebe, ale věř mi, že s klukem kterýho miluješ prostě občas nějaký drama bejt musí a musí tam bejt vášeň. Vždyť jste spolu byli jen několik měsíců a vášeň se už skoro vytratila, dovedeš si představit, jak by to mezi váma vypadalo za pár let? Dokážeš si opravdu představit, že by sis Patricka měla vzít a bejt s nim do konce života?" hučela do mě dál. Na jednu stranu sem říkala, že tohle od ní potřebuju a taky vim, že má pravdu jako vždycky, na druhou stranu mě ale zase vytáčí, jak kdyby to bylo tak jednoduchý.
"Jo a jak je to mezi tebou a Jimmym, když seš tak chytrá?" popíchla sem jí.
"Mezi náma je to super. Jasně, že máme většinu času klid, to je mezi lidma který sou spolu dlouho normální, ale vášeň tam pořád je. On mě pořád něčím překvapuje, nosí mi tu a tam malý dárky, třeba jen kytky nebo tak, vymejšlí pro mě nejrůznější zážitky, nikdy se s ním nenudim. A i v posteli je to pořád super, jasně, že většinou je to spíš taková normálka, ale furt je to mezi náma dost žhavý a tu a tam se trošku rozjedeme, jestli víš, co tim myslim." mrkla na mě a culila se.
"To je tak těžký, když vy ste takovej perfektní páreček. Když vás dva vidim, nebo jen když o Jimmym mluvíš, prostě všechno eňo ňuňo, že jo. Možná že prostě ne každej má v životě takový štěstí jako vy dva. Vy ste pro sebe prostě byli stvořený." stěžovala sem si. Samozřejmě, že jim to přeju, sou to skvělý lidi a mý nejlepší kámoši, ale občas jim fakt závidim.
"To ty se Siriusem taky!" vyjekla a pokračovala: "Tys do mě roky hustila, jak mě James miluje a jak sme pro sebe jako stvořený a já to neviděla, jenže jsi měla pravdu, nakonec sme se dali dohromady a já bych nemohla s nikým bejt nikdy šťastnější. Ale to samý ty a Sirius! Ty to taky odmítáš vidět, i když je to pravda."
"Já a Sirius nejsme to samý jako ty a James." protestovala sem.
"Jedinej rozdíl je v tom, že vy dva ste kámoši od prváku, zatímco já Jimmyho nesnášela. V ničem jiným to jiný není." nesouhlasila. Trochu sem nad tím přemejšlela. Okej, svým způsobem má pravdu, stejně je to ale jiný.
"Víš co si myslim? Ty máš prostě naděláno do kalhot. Bojíš se přiznat si svoje city, vyříkat si to s ním a dát se s ním dohromady. Z části kvůli tomu, že to mezi váma ztroskotalo už jednou, ale myslim, že hlavně proto, že se bojíš, že ho ztratíš. Ne rozchodem, ale že se mu něco stane. Několik hodin denně ho před tvýma očima mučili a nezbejvalo moc a málem ti umřel v náručí. Zažila sis, jak by to mohlo jednou dopadnout a to tě děsí. Protože už tak to pro tebe bylo těžký, jaký by to asi bylo, kdybys s ním chodila? Na jednu stranu to chápu, fakt jo, Sam. Vim, čim ste si tam prošli, tak chápu že tě ta představa děsí, ale neděsí tě víc, že by se mu fakt něco mohlo stát a ty bys o něj přišla, aniž bys mu řekla, co k němu cejtíš? Aniž bys s ním byla?" dala mi sáhodlouhej proslov.
"Myslíš, že mě a Jamesovi se nic nemůže stát? Příště můžou klidně zajmout nás nebo jednoho z nás prostě na místě při nějakým dalším boji zabijou. Myslíš, že mě ta představa neděsí k smrti, že bych ho mohla ztratit? Jasně, že děsí, občas mě to budí ze spaní. Ale přece ho kvůli tomu neopustim, protože ho miluju a nechci bez něj žít. Takže i kdyby on umřel, nebo já, aspoň budu vědět, že sme spolu byli šťastný a užili si všechen čas, kterej sme mohli. Bojíš se o Siriuse tak, že z představy, že ho ztratíš, je ti špatně? Pak nevim, jakej další důkaz potřebuješ." domluvila.
"Máš pravdu." vysoukala sem ze sebe pomalu. Najednou mi svitlo. Do háje se strachem, vždycky se něco může podělat. Pravda ale je, že se Siriusem je mi dobře, mám ho ráda a dělá mě šťastnou a kdybych ho měla ztratit, chci si s ním aspoň užít ten čas, kterej budeme mít.
"Tak co to znamená?" podívala se na mě nadšeně.
"Znamená to, že si s ním co nejdřív promluvim a řeknu mu, co cejtim." mluvila sem pomalu a snažila sem se svoje rozhodnutí zpracovat.
"No a co k němu teda cejtíš?" popichovala mě.
"Miluju ho. Miluju Siriuse." usmála sem se přiblble, jak kdybych si to zrovna uvědomila.
--------------------------------
Tejden po našem rozhovoru s Lily svolali ona a James na víkend u nich doma menší party. Jenom naše parta ze školy, bez Řádu. Nevim, jestli to ty dva naplánovali naschvál, protože věděli, že sem se se Siriusem ještě neviděla, nebo jestli to byla spíš náhoda, ale jak znám Lily tak spíš to první. Nebudu se na ní za to ale zlobit, za ten tejden sem si to nerozmyslela a chystala sem se svoje city Siriusovi konečně sdělit a tohle bude skvělá příležitost. V průběhu večera ho někam odtáhnu a řeknu mu to. Nebyla sem ani moc nervózní, to co řekla Lily mi otevřelo oči a já si byla najednou citama k němu úplně jistá. Taky sem věděla, že on ke mně vždycky něco cejtil, od tý doby, co sme se rozešli, takže sem věděla, že mě neodbude.
V sobotu sem přišla k Potterovým už na oběd, nebudu sedět zbytečně celej den v Bradavicích. Odpolko sem jim pomáhala dělat chlebíčky a tak na večer a dobře sme se bavili.
Domluvili sme se, že začneme trochu dřív, takže už po šestý se začali slejzat ostatní a my se šli posadit do obýváku, kde už bylo všechno připravený.
Všichni už tady byli, Emma, Mike, Sarah, Remus a Amanda (ta se s náma sice v Bradavicích nebavila, ale už sme jí do naší party adoptovali, když je teď s Remusem) a dokonce i Peter, kterej s náma už tak moc nechodí. Jedinej kdo chyběl, byl Sirius, ale věděla sem, že dneska pracuje do šesti, takže přijde trochu pozdějc.
Začali sme bez něj, popíjeli sme nejdřív ležáky, něco silnějšího si dáme pozdějc a do toho jedli chlebíčky. Divim se, že sou stravitelný, když sem je pomáhala dělat já, ale očividně na tom nebudu zas tak špatně.
Kolem sedmý se otevřely vchodový dveře. Všichni členové Řádu maj klíče, takže už ani nemusíme zvonit, abysme sem mohli přijít kdykoliv.
Ve dveřích se objevil Sirius a mě poskočilo srdce, když sem ho viděla. Na chvíli sme se střetli pohledem a já se usmála. Jo, sem si jistá, že sem se rozhodla správně. Je to Sirius, vždycky to byl Sirius.
Za ním se někdo objevil, nějaká červenovláska s mikádem, určitě sem jí ještě neviděla. Nechápu, kdo to je a co tady se Siriusem dělá. Vešli spolu dovnitř.
"Lidi, tohle je Charlie. Charlie, tohle sou všichni o kterejch sem ti říkal." dal se Sirius do představování a pak chytil Charlie za ruku. V tu chvíli jako by mě někdo dal pěstí do břicha. Myslela sem, že se to jen tak říká, ale vážně sem se najednou cejtila, jak kdyby mi někdo narval ruku do hrudi a vytrhl ven srdce. Seděla sem a krve by se ve mně nedořezal. Všichni se dali do vítání a představování, jen já seděla jak zařezaná. Byla sem totálně otupělá.
"Tohle je Sam." došel ke mně s Charlie Sirius a letmo se na mě podíval, ani se mi nekoukl do očí. Pár sekund se nic nedělo, napětí v místnosti se dalo krájet, nikdo krom Lily a pravděpodobně Jamese nevěděl, co teď mezi mnou a Siriusem probíhalo ale všichni mohli cejtit tu trapnou chvíli.
"Ahoj, ráda tě poznávám, já sem Sam!" vyskočila sem na nohy a mluvila nepřirozeně vysokým hlasem. Potřásla sem si s Charlie rukou tak silně, že sem jí málem vykloubila rameno. Pak sem si zase rychle sedla.
Cejtila sem v sobě totální prázdno, jak kdyby mě někdo bouchnul kyjem do hlavy. Měla sem nutkání hnedka vstát a odejít, chtělo se mi brečet, chtělo se mi křičet, chtělo se mi skočit ze střechy.
Ostatní kolem se bavili, ale já seděla jak zařezaná. Na to, že skoro vždycky mluvim nejvíc já, teď se mi fakt nechtělo. Cejtila sem na sobě Lilyin pohled a bylo mi úplně jasný, že se na mě dívá jak na největšího chudáčka.
Sirius a Charlie seděli namáčklý na jednom křesle a pitomě se smáli, když mluvili o tom, jak se poznali. Byla to ta holka z ministerstva se kterou Sirius pracuje a o který mluvil ještě před naším uvězněním, že se mu líbí.
"No, na první rande sme šli teprve před dvouma týdnama, ale od tý doby sme byli venku už pětkrát a vypadá to, že všechno klape." hlásila zrovna Charlie. Nevim jestli sem ráda, že si s ní nezačal před tím, než sme se spolu vyspali nebo jestli mě sere, že hned dva tejdny po tý noci, která pro mě fakt dost znamenala se on rozeběhl za jinou.
Asi tak po dvaceti minutách už sem to nevydržela, zvedla sem se a odešla sem do kuchyně. Měla sem co dělat, abych se nezvedla, hned jak přišli, takže sem se držela dlouho. Přešla sem k lednici, vytáhla lahev Ohnivý whisky, která tam byla připravená na pozdějc a pořádně si lokla. Opřela sem se oběma rukama o linku a zhlubokama sem dejchala. Slyšela sem za sebou kroky a ani sem se neobtěžovala zjišťovat, kdo to je. Upřímně mi to bylo totálně putna.
"Sam, seš v pohodě?" ozvala se potichu Lily. Já k ní stála zády, pořád opřená o linku a ona stála na místě.
"Jo, jasně." odpověděla sem afektovaně veselým hlasem, ale neotočila sem se na ní. Vim, že mi to nesežere, zná mě až moc dobře.
"Ne, nejseš v pohodě." konstatovala a pak dodala: "Sam, mě to tak strašně mrzí." Znovu sem vzala lahev whisky a otočila ji do sebe, dala sem si pořádnýho loka. Pak sem se otočila na Lily a dívala sem se na ní prázdnejma očima.
"Já sem tak pitomá." uchechtla sem se nevesele. "Sem pitomá kráva. Jak sem si mohla myslet, že by mi někdy něco mohlo vyjít? Že bych jednou v životě byla s klukem, kterýho fakt miluju a všechno by bylo v pohodě? To by nebyl můj život, že jo, to by nebyla Stoneová." zvyšovala sem hlas, ale držela sem se při zemi, protože v kuchyni nebyly žádný dveře, skrz chodbu byla spojená s obývákem, takže by nás ostatní mohli slyšet.
"Sam, nejseš kráva. Za tohle nemůžeš. Můžeš hodit část viny na mě, to já sem ti to poradila." dívala se na mě soucitně.
"Ty za nic nemůžeš, jenom jsi mi radila, neudělalas za mě žádný rozhodnutí. To já sem blbá, když sem si myslela, že by to mezi náma mohlo vyjít. To já sem blbá, že sem si myslela, že mě furt chce. To já sem blbá, že sem si naivně myslela, že nerandí, protože mě nikdy nepřestal milovat. To já sem blbá, že sem si myslela, že ta noc pro něj znamenala to, co pro mě. To já sem blbá, že sem si myslela, že se o mě bojí, tak jako já o něj a nemůže beze mě žít." drmolila sem a v půlce proslovu se mi z očí začaly kutálet slzy.
"Hele, to že tady přivedl holku se kterou byl na pár schůzkách, to nic neznamená. Běž si s ním promluvit, kdyby věděl, co k němu cejtíš, sem si jistá, že by se na ní vysral. Od tý doby co ste se rozešli s nikým pořádně nerandil, vždycky tě miloval, něco takovýho jen tak nezmizí. Prostě si jen možná řekl, že nechce dál čekat, když se nedokážeš rozmyslet, ale kdyby věděl, že už ses rozmyslela, hned by jí nechal a vrhl se ti do náruče. Říkalas, že ta noc mezi váma byla magická, kdyby to bylo jenom jednostraný, tak by to takový nebylo." přemlouvala mě.
"Já to nedokážu. Myslela sem si, že když mu to řeknu, vrhne se mi kolem krku, ani sem nepomyslela na to, že by to mohlo dopadnout jinak. Už teď sem v háji, kdyby mě odmítl, kdybych to od něj slyšela nahlas, tak bych to nezvládla." řekla sem rezignovaně.
"Sam, já si myslim, že děláš obrovskou chybu. Určitě by se na ní vyprdnul, kdyby věděl, že ho taky miluješ. Vždyť s ní byl jenom na pár schůzkách, tebe miluje kolik let." snažila se dál.
"Jdu do Bradavic, řekni, že sem třeba dostala migrénu, nemůžu se tam vrátit." řekla sem nakonec.
"Sam..." začala Lily.
"Ne, Lily, já to nedokážu." podívala sem se na ní uslzeně a bez dalších poznámek sem odešla.
*
Byla sem pryč, takže nevim, co se stalo, tohle je vyprávěný z pohledu Lily. Asi tak hodinu po tom, co sem odešla si šel Sirius zakouřit na balkón. Lily se po minutě odhodlaně zvedla a šla za ním.
"Copak, chceš cígo?" ušklíbl se, když viděl, že Lily přišla na balkón.
"Blacku, ty seš takovej kretén!" přišla k němu a bouchla ho do ruky.
"Au, co blbeš?" nechápal.
"Ty seš takovej debil, že ti rovno není, uvědomuješ si, cos udělal?" bouchla ho znova.
"Ne, to fakt nevim, co sem udělal, že mě tady mlátíš." ozval se dotčeně.
"Sam se konečně rozhodla a ty si sem ještě k tomu bez varování přivedeš holku, se kterou jsi byl na pár schůzkách." odsekávala. Nechápavě na ní čuměl.
"Řekla mi o tý noci mezi váma. Dost to pro ní znamenalo, pro tebe snad ne?" hučela do něj dál a dala mu další ránu do ruky.
"Jasně, že znamenalo. Jenže už sem unavenej, pořád na ní čekat. S Charlie spolu flirtujeme už měsíce, ona mě pozvala na rande, tak sem řekl jo." bránil se.
"Už se konečně rozhodla, konečně se rozhoupala a odhodlala se. Konečně sem to do tý její tvrdý hlavy nahustila. Dneska se ti rozhodla říct, co k tobě cejtí!" křičela a vůbec jí nezajímalo, jestli jí někdo uslyší. Sirius na ní čučel a nic neříkal.
"Ona tě miluje. Jenom se bála přiznat si to. Bojí se, že by tě mohla ztratit a proto pořád tak váhala. Bojí se, že se ti něco stane a ona tě ztratí, protože by to nezvládla. Ale konečně se odhodlala se tomu vzepřít a chtěla se s tebou dát dohromady." hustila do něj dál a byla fakt naštvaná. Sirius furt mlčel, byl zaskočenej a nevěděl, co na to říct.
"Hele, teď si to musíš v hlavě ujasnit ty. Musíš to ale udělat rychle, protože takhle jí budeš akorát trápit. Pokud budeš čekat moc dlouho, tak by se mohla zase rozmyslet a ty bys jí mohl zase ztratit. Vybereš si holku, kterou sotva znáš a se kterou možná ani nemáš budoucnost, nebo svojí nejlepší kámošku, kterou znáš a kterou víš, že miluješ?" podívala se na něj, teď už míň naštvaně, ale vážně.
"Takže si to přeber v hlavě, ale dělej, protože teď už bys jí mohl ztratit napořád a pak by sis to mohl vyčítat do konce života." domluvila, otočila se na podpatku a nechala tam Siriuse stát samotnýho a totálně zmatenýho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Po dlouhé době píšu tak se ptám, jen klikněte, kdo tu jste

Já jsem tu a chci, abys přidávala!

Komentáře

1 Effy Black Effy Black | 1. března 2018 v 17:00 | Reagovat

Ach !  Skvělá, skvělá kapitola ! Na tenhle moment jsem myslím čekala od první elity, od plesu v šestém ročníku, kdy od Rema ukradl mé srdce Sirius. Sam je neskutečná bojovnice, sama jsem v situaci, kdy je pro mě těžké říct, jak se skutečně cítím (mínus Smrtijedi a kouzelnická světová válka, teda). Miluju představu Sam a Siriuse, ale stejně tak miluju tuhle nekonečnou foreplay a drama. Díky, díky za tuhle kapitolu, těším se na pokračování !

2 Maggdinka Maggdinka | 1. března 2018 v 22:21 | Reagovat

Jsem ráda, že se ti to líbilo. Nevěděla jsem, co očekávat, jestli chválu nebo kritiku, že to zase komplikuju. Jak ale píšeš, foreplay a drama mě taky baví a u Siriuse a Sam jsem si na to už tak zvykla, že drama být prostě musí, bez toho to není ono. Díky moc za komentář, strašně mě potěšil :-)

3 Cassiopea Cassiopea | 2. března 2018 v 20:26 | Reagovat

Omg, to drama mezi Sam a Siriusem mě nikdo nepřestane bavit :-D i když strašně moc chci aby se už konečně dali dohromady, tak tyto komplikace píšeš fakt zajímavě. Celou kapitolku jsem jen tajila dech a nemohla se dočkat jak to skončí :-D určitě piš dál ať to zjistíme co nejdřív :-) jinak klasika, přednášky od Lily jsou nezapomenutelné :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama