Everybody should have his own world...

24. kapitola - Začátek klidné éry

8. října 2017 v 15:28 |  * Elita Bradavic 3 *
V minulé kapitole jsme měli trochu akce, takže tahle bude zase hodně oddechová. Žádná bitka ani pařba, prostě taková normálka, ale to je taky čas od času potřeba, nemůže bejt pořád jenom nějaký vzrůšo. I tak ale doufám, že si to užijete, půjde tam spíš o tlachání a tak. Budu moc vděčná za jakýkoliv komentář, protože teď skoro žádné nedostávám a opravdu ráda bych věděla váš názor, pokud to tu někdo čte, jak se vám nejen kapitola, ale i povídka líbí. Dost vykecávání, hurá do čtení...Vaše Maggdinka ♥


Začátek klidné éry

Léto utíkalo jak voda, což je na houby, protože já teplo miluju a podzim se blíží až moc rychle. Furt je ale teprv půlka srpna, takže velká kosa ještě nějakou dobu nebude, což mě utěšuje. Od tý bitky se Smrtijedama bylo zas všechno v klidu, nic extra se nedělo, já chodila do práce, občas sem to tam milovala a občas mě to tam pěkně štvalo, hlavně to dementní papírování. S Pattem doma bylo všechno super. Oficiálně, od tý doby, co sme se shodli, že spolu budeme chodit, sme spolu už asi tři měsíce. Což není tak strašně moc, ale není to ani málo. Pořád se to jen zlepšuje a to je po třech měsících docela úctyhodnej výkon.
V neděli kolem poledne mi Lilka napsala, že už sou s Jimmym zpátky z jejich svatební cesty. Hned sem jí odepsala a domluvily sme se, že se za nima odpolko stavim a všechno mi povyprávěj. Byli v Thajsku, takže sem si jistá, že maj dost super zážitků. Já sem ani v létě nikde nebyla, což mě pěkně štve, dovolený sem si moc nevybrala od tý doby, co sem začala pracovat, ale to je fuk, už sme se s Patrickem bavili, že bysme mohli na podzim jet na nějakou dovolenou do teplejch krajin, až tady v Británii bude kosa. Což je ideální, aspoň na chvíli utečeme od hnusnýho počasí a ohřejeme se. Ještě sme si nedomlouvali nic konkrétního, ale už teď se těšim, bude to naše první dovolená a to už je docela velkej krok.
Kolem třetí sem se vypravila k Jamesovi a Lily. Patt normálně o víkendu nepracuje, ale když se objeví nějakej klient, kterej má vážnej zájem o barák, musí i o víkendu, takže zrovna dneska ve dvě vypadnul. Takže sem se k našim dvěma novomanželům vypravila sama. Možná Jimmy pozve i Siriuse a Remuse, co já vim.
Nepletla sem se. Když sem k nim dorazila, Sirius a Remus už tam seděli v obýváku, pili kafe a cpali se nějakejma koupenejma zákuskama.
"Nazdárek, tlamičko!" uvítala sem srdceryvně Lilku a pořádně ji objala. Byly to jen tři tejdny, ale musim uznat, že se mi po ní fakt stejskalo. Absolutně nechápu, jak sem vydržela nevidět ji a ostatní víc jak půl roku, když sem žila v Americe. Sice sme si občas esemeskovali nebo volali, ale já se do Británie nestavila ani jednou, vůbec sem se sem vracet nechtěla. Mamka a Katy mě dvakrát v LA navštívily.
"Taky tě ráda vidim. Slyšela sem, tři tejdny tady nejsem a tobě se podařilo rozcupovat polovinu Krucánků a Kaňourků." zasmála se.
"No dovol. Zachránila sem Emmě zadek. Když se nikdo jinej neráčil objevit dřív." střelila sem pohledem po Siriusovi a Remusovi, protože mi bylo jasný, že to oni dva jim to vyslepičili.
"No, Jazz se objevil." ušklíbl se na mě Remus.
"Cože?" otočila se na mě Lily.
"Emma posílala patrona víc lidem, mezi nima i Jazzovi a on přišel chvíli po mě. Díky bohu, jinak by nás dostali." informovala sem, jak to doopravdy bylo. Nevim, co zas po mě všichni házej ty jejich pohledy. Však se jednalo o akci řádu, můžu já za to, že Emma poslala patrona i jemu a že on přišel dřív než ostatní? Ještě, že přišel, jinak nevim, co by se mě a Emmě stalo.
Lily mi šla rychle uvařit kafe, ví přesně, jak ho mám ráda a k tomu mi donesla kus dortu a větrník. Já na sladký moc nejsem, ale takovýhle zákusky si dám čas od času líbit. Všichni sme si sedli v obýváku.
"Koukám, Jimmy, seš zas skoro jak černoch." okomentovala sem Jimmyho opálení. Italská krev se hold nezapře, Jimmy se vždycky výborně opaloval. "Ty seš ale taky docela hnědá, na to, že seš vždycky bílá, jak sejra." podívala sem se na Lily.
"No dovol?" zamračila se.
"Co prudíš, však je to pravda. Ale není to nic divnýho, seš prostě světlá zrzka." pokrčila sem rameny. Já sem sice modrooká blondýna, ale pigment mám docela v poho, takže se docela i opálim. Letos to není nic moc, vzhledem k tomu, že sem furt pracovala, ale loni v Americe, to sem byla hodně tmavá.
"Každopádně vám to sekne, prospělo vám to." uzavřela sem debatu o opalování.
"Jo, ste oba moc krásný, ale povídejte, jak ste se měli, co všechno ste dělali? Teda krom typických líbankovejch činností." zahejbal Sirius prasácky obočím, no jo, ten aby zas nestočil konverzaci k sexu.
"No, krom typických líbankovejch činností, který byly mimochodem výborný..." mrkl James na Lily. "...to bylo úžasný."
"To bylo. Nejlepší dovolená, na který sem byla. Ne jen proto, že to byly líbánky, ale celý ty tři tejdny byly skvělý." usmála se Lily. Byla očividně pěkně odpočatá a fakt jí to seklo. Jen zářila.
"Jo, chodili sme na večeře, ochutnávali místní jídlo a pití, chodili sme hodně na túry a na procházky." povídal James.
"Hodně sme se váleli u bazénu a opalovali se, bydleli sme v takový malý ale dost moderní chatce, celou sme ji i s bazénem měli jen pro sebe." doplňovala ho Lily.
"Chodili sme se projíždět na člunu na moře, dvakrát sme se šli potápět, což bylo skvělý a taky sme si udělali výlet k jeskyním. Tam sme našli krásný jezírko s vodopádem, kde sme chvíli blbli a plavali." mluvil dál James. Ty dva sou ještě víc sehraný, než předtim, co neřekne jeden, řekne druhej.
"A hlavně ty drinky večer na lehátku, při západu slunce. A v noci ty krásný hvězdy." vzpomínala zasněně Lily.
"No, už ste mě dostatečně nasrali, to by stačilo." zasmála sem se. Samozřejmě si dělám srandu. Jo, závidim, zní to všechno pohádkově, ale chci vědět všechno.
Jimmy k tomu přinesl pár lahví máslovýho ležáku, maj tady docela ještě dost zásob ze svatby, co se nestihlo vypít, což je super, aspoň budou nějakou chvíli pořád zásobený. Vyprávěli nám všechno z jejich třítýdenního pobytu. Fakt jim závidim, zní to všechno skvěle. Oba sou odpočatý a šťastný, cukrujou jako dvě hrdličky snad ještě víc, než předtím, což sem myslela, že snad není ani možný.
Asi tak po dvou hodinách se najednou Remy zvednul a chystal se k odchodu.
"Mám domluvenýho už něco jinýho, tak musim jít." řekl prostě a dál to nijak nerozváděl, všichni sme se po sobě trochu nechápavě podívali. Nijak sme to ale nekomentovali a on odešel.
"To bylo divný." zakabonil se James a podíval se tázavě na Siriuse. Remus a Sirius spolu furt bydlej, takže jestli má někdo nějaký info, tak je to Siri.
"Poslední dobou furt někam hlavně po večerech chodí. Tak poslední měsíc. Vždycky jen řekne, že má něco domluvenýho a odejde. Vrací se tak kolem půlnoci a už si ani nevodí holky." komentoval to Sirius.
"Já myslela, že je z něj novej casanova." prohodila sem. Od tý doby, co sem přijela, sem se dozvěděla, že Remus se nám docela utrhnul ze řetězu a začal si trochu víc užívat a každou chvíli si domů vodil jinou holku. Dokonce překonal i Siriuse a to už je co říct.
"No, to byl, ale teď poslední měsíc vůbec. Je celej takovej divnej, ale culí se vždycky jak měsíček na hnoji. Asi má holku." pokrčil Sirius rameny.
"Remus má asi holku, kvůli který se culí jak měsíček na hnoji a ty nemáš žádný informace? To z něj musíš vytáhnout." vyhrkla Lily. Zasmála sem se, tohle je přesně něco, co bych řekla já. Předehnala mě, mám na ní fakt blbej vliv a to už spolu ani nebydlíme.
"Hele, já se do toho montovat nebudu. Jestli se s někym vídá, tak ho nechte. Třeba se jen bojí nám ji představit, ani se mu nedivim, sme dost silný osobnosti, ještě bysme mu to mohli podělat. Až nám to bude chtít říct a představit nám ji, tak to udělá." krotil nás Sirius. Tohle bych od něj zrovna moc nečekala, on taková drbna. Když se jednalo o holky, tak chtěl vždycky vědět první, poslední, aby mohl se svýma zkušenostma hodnotit.
"No jo, ale takhle to tajit." zabručela sem.
"Že to říkáš zrovna ty." zachechtal se Sirius. "S Jazzem jsi chodila kdo ví kolik měsíců a skoro nikdo to nevěděl. I spolu, když sme se dali dohromady, sme se zrovna nepromenádovali před ostatníma, vzpomínáš?"
"Jo, ale to bylo něco jinýho. To sme byli v Bradavicích a tam bylo všechno pořád propíraný a samý drámo. Teď už sme dospělý a žijem každej sám." protestovala sem.
"Pořád ale všechno propíráme." zasmál se James.
"No, až někdy půjdem chlastat, vytáhnu to z něj." pokrčila sem rameny. Je mi to fuk, nebudu to řešit, ale až vožeru Remyho, vytáhnu to z něj.
"No a když sme u tajnejch holek, nějaká na obzoru? Skoro všichni ostatní už někoho maj, jen ty seš furt nezadanej." zahýbal James provokativně obočím na Siriuse.
"Žádná tajná holka." ujistil nás Sirius. "Ale v práci je jedna docela fajn hezká holka. Dělá to samý co já, je dost vostrá, ale dobře si rozumíme. Tak kdo ví, třeba se z toho něco vyvine." pokrčil nonšalantně rameny. Trochu sem se bezděčně zamračila.
"Tys vždycky lovil, nikdy jsi nečekal, až se něco vyvine." připomněl mu Jimmy.
"Co ti na to mám říct, asi dospívám." zasmál se Sirius. "Vždycky sem lovil a taky to vždycky bylo jen na jednu noc, na pár dní max. Když lovit nebudu, třeba se z toho vyklube něco lepšího."
"Kde vůbec teď bydlí Jazz?" nadhodil Sirius po chvíli.
"Je zpátky v Godrikově dole. Dneska, když sme přijeli, sem šel dolů do vesnice na nákup, protože tady skoro nic nebylo a potkal sem ho, jak myje u hospody okna." hlásil Jimmy.
"Cože? Oni to neprodali?" podívala sem se překvapeně.
"No, když odjeli, snažili se, ale nikdo neměl zájem. Přece jen, je to tady velkej zapadákov, je tady jedna další hospoda a jedna restaurace a to tady lidem bohatě stačí. Takže ta hospoda byla furt jejich, rozhodl se sem vrátit a znovu ji rozjet. Poslední tři tejdny to tam dává do pucu a taky prej koupil nějakej novej nábytek a tak, aby to bylo trochu modernější. Říkal, že nám dá vědět, až bude otvíračka a uspořádá se nějaká party." informoval nás James o všem, co mu Jazz řekl. Já ho viděla od svatby jen na tý Příčný, ale tam sme pak dávali věci do pořádku a nestihli ani nijak pokecat, takže tohle sem vůbec nevěděla.
*
Asi kolem půl sedmý sme se rozhodli, že to rozpustíme, James a Lily byli dost unavený, kvůli tomu časovýmu posunu a Sirius šel do práce na noční, likvidace havárek a tak neprobíhá jen ve dne, občas má i noční směny.
Já psala Pattovi, jestli už je doma, ale odepsal, že je furt s těma kupcema a řeší smlouvy a tak, takže přijde až tak kolem devátý. Domů do prázdnýho bytu se mi vůbec nechtělo, občas sem ráda sama a jen tak zevlim na kompu nebo u telky, ale dneska chci společnost.
Rozloučila sem se se všema a šla pomalu se Siriusem dolů k bráně, abysme se přemístili. Přemejšlela sem, že zkusim napsat Emmě nebo Sarah, ale pak mě napadlo něco jinýho. Rozloučila sem se se Siriusem a zatímco on se přemístil, já pokračovala dál do vesnice na náves.
Došla sem ke známý hospodě, ve který sem předtím byla hodněkrát. Zvenku vypadala pořád stejně. Skočim za Jazzem. Rozhodla sem se, že se ke všemu budu snažit přistupovat jako dospělák a ne zastydlá puberťačka. Pokud mi má všechno s Patrickem klapat, musim si tohle s Jazzem vyřešit, musim se s nim pokusit normálně bavit. Jak říkala Lily, až se s Jazzem začnu normálně bavit, všechno se snad vrátí do normálu, uvidim, že je to mezi náma uzavřený a já budu moct bejt klidná. Tak proč s tim dneska nezačít. Možná tady ani nebude, co já vim, Jimmy ho potkal někdy kolem poledne, teď tady bejt nemusí.
Vzala sem za kliku dveří a bylo otevřeno, pomalu sem vešla dovnitř a koukala sem, jestli uvidim nějakej pohyb. Nic.
"Haló?" zavolala sem polohlasně a zaklepala při tom na dveře. Chvíli se nic nedělo, nevěděla sem, jestli mám Jazze jít někam hledat, nechci mu sem bez dovolení lízt, ale musí tady bejt, jinak by přece zamknul. Když už sem si říkala, že na to prdim a půjdu domů, objevil se ve vchodu do kuchyně. Ve stejným vchodu sem se s ním v minulosti několikrát srazila.
"No ahoj." vydechl překvapeně, očividně mě fakt nečekal. No, ani já sem se nečekala, když sem se dneska ráno vzbudila, ani ve snu by mě nenapadlo, že v sedm večer budu tady.
"Byla sem u Lily a Jamese, dneska se vrátili ze svatební cesty a Jimmy říkal, že tě tady dneska potkal. Tak sem si říkala, že zaskočím na chvíli na pokec." nadhodila sem nejistě. Ani nevim, jestli mě vůbec chce vidět.
"No jasně, pojď dál!" vyhrkl a hned mi běžel za bar natočit pivo.
"Páni, vypadá to tady skvěle. Dost rozdíl, oproti dřívějšku." rozhlížela sem se kolem a pozitivně to tady hodnotila. Furt to tady bylo útulný, přece jen, je to tady docela malý, ale bylo to fakt pěkný a moderní, bar byl dlouhej a velikej.
"Díky, dal sem si na tom záležet, poslední tři tejdny to tady připravuju. Bude to furt ale ještě chvíli trvat. Asi za měsíc by mohla bejt kolaudačka, tak ste všichni zvaný." usmál se a podal mi pivo. Lokla sem si. Joo, točený pivo je prostě nejlepší a tady měli vždycky skvělý.
"Musim jít trochu z dobou, předtim to tady bylo fajn, ale trochu renovace neuškodí, snad to sem přiláká lidi." mluvil a pak pokračoval o dalších plánovaných změnách a rekonstrukci. Poslouchala sem ho a popíjela pivo. Bylo to příjemný, občas mlčet a jen poslouchat a Jazz se poslouchal hezky, vždycky mluvil zajímavě a měl hezkej hlas.
"A co ty, jak se ti žilo? Říkalas, žes chvíli bydlela v Americe, jak dlouho seš zpátky?" vyptával se, když domluvil o hospodě a o Austrálii. Tak nějak sem mu ve zkratce všechno povyprávěla. Něco málo už sme si řekli na tý svatbě, tak nemá cenu dlouze se tady vykecávat.
"Takže ses taky vrátila kvůli Řádu?" podíval se na mě, když sem dokecala.
"No, půl na půl, už nějakou dobu sem přemejšlela, že se vrátim a když mi Brumbál napsal, tak mi to rozhodování usnadnilo. V Americe to bylo skvělý, je to jinej svět, ale doma je doma." usmála sem se.
"Jo, stejný sem to měl i já s Austrálií. Bylo to tam fajn, je tam fakt pěkně a teplo, ale Británie je Británie, i když to tady stojí občas za prd a teď ješt víc než dřív, s Voldemortem a Smrijedama, tak mě to sem prostě táhlo." přikývl souhlasně. Věděl přesně, jak se cejtim, oba sme nějakou dobu žili jinde, takže přesně věděl, o čem mluvim.
"Mimochodem, dík, žes přišel na pomoc. Vypadalo to se mnou a s Emmou bídně, ani nevim, jak by to dopadlo, kdyby ses neukázal." podívala sem se na něj vděčně. Touhle dobou bysme byli v lepším případě někde zajatý, v tom horším bysme už žraly hlínu.
"Dostal sem Patrona, tak sem přišel, to je jasný, sem teď taky v Řádu. A bylo mi jasný, že ty tam budeš, když se jednalo o Emmu. Spěchal sem, co nevíc se to dalo, nevim, co bych dělal, kdyby se ti...teda vám, něco stalo." mávl rukou a při poslední větě se rychle opravil. Uhnula sem pohledem.
"Sem rád, že ses stavila. Chybělas mi, fakt. Neber to nějak blbě, vim, že máš přítele, takhle to nemyslim. Vždycky sme si skvěle pokecali, to mi chybělo, je to fajn." usmál se.
"Jo, taky mi to chybělo." přiznala sem s úsměvem. "Vždycky sme si užili dost srandy co?" zasmála sem se.
"Jo, to jo." přikývl a lokl si vlastního piva, který si natočil.
Kecali sme si tak do devíti, pak sem se zvedla k odchodu, Patt už bude asi doma. Jazz mě vyprovodil na zadní dvorek, odkud sem se mohla přemístit.
Bylo to fajn, sem moc ráda, že sem se za nim dneska stavila. Po dnešním pokecu mě veškerý obavy najednou přešly. Dokážem se dobře bavit i jen jako kámoši, Jazz sám říkal, že ví, že sem zadaná a nic si od komunikace se mnou neslibuje. Tohle sem potřebovala, mít to uzavřený, vědět, že s nim můžu bejt jen kámoška a nebát se, že by se to mezi mnou a Patrickem nějak podělalo, protože ho mám fakt ráda a hodlám na našem vztahu pořád pracovat, aby to bylo lepší a lepší. Teď, když vim, že mezi mnou a Jazzem je všechno v klidu a rozchod je za náma, cejtim se najednou daleko líp. Možná měla Lilka fakt pravdu a možná už konečně končí éra dramat a nastává nová, klidnější éra, kdy i Sam Stoneová bude žít poklidnej život. Já mám sice nějaký to vzrůšo ráda, nerada se nudim, ale přiznávám, že momentálně nějakej ten klid ráda uvítám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Po dlouhé době píšu tak se ptám, jen klikněte, kdo tu jste

Já jsem tu a chci, abys přidávala!

Komentáře

1 VampireNightmare stories VampireNightmare stories | Web | 8. října 2017 v 15:32 | Reagovat

Krásné

2 Maggdinka Maggdinka | 13. října 2017 v 13:00 | Reagovat

[1]: Díky moc, jestli se ti povídka líbí a nečetla jsi ji celou, mrkni na to, jestli chceš. Elita Bradavic má už tři části, hodně kapitol ke čtení. Je to taková prdlá oddechovka.:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama