Everybody should have his own world...

20. kapitola - Depka a radost

22. srpna 2017 v 23:06 |  * Elita Bradavic 3 *
Tak oficiálně tu máme Potterovi, ale svatba ještě nekončí, teprve to všechno začíná. Jak už jsem několikrát psala, bude to ve víc kapitolách, takže si to pořádně užijeme. První část kapitoly bude v trochu vážnějším duchu, ale ne všechno může bejt vždycky totálně veselý. Doufám, že si to ale i tak užijete, je to pro naše přátelé velkej den. No konec vykecávání, užijte si kapitolu. Prosím, prosím moc o komentáře, to by mi dodalo trochu motivace k dalšímu psaní. Když vidim, že je moje snaha trochu oceněná, hned jde psaní snáz...Vaše Maggdinka♥


Depka a radost

"Tady seš, před kym se schováváš tentokrát?" vytrhnul mě ze zamyšlení Siriusův hlas. Na chvíli sem potřebovala bejt sama, tak sem se uklidila do Jimmyho vrchního obýváku, protože sem věděla, že tady mě nikdo prudit nebude. Samozřejmě až na Siriuse.
Všichni sou dole, slavnostní oběd bude za chvíli. Momentálně je k dispozici menší raut a pití, protože Lilka a James sou někde v trapu na Potterovic pozemku a v lese a fotěj svatební fotky. Nejdřív sme udělali nějaký společný, svatebčani, pak družičky, kámoši a tak. Teď se fotěj sami, ať maj nějaký nechutně romantický fotky na vzpomínání do rodinnýho alba.
"Přede všema, ale očividně to nevyšlo." ušklíbla sem se na něj. Seděla sem na zemi opřená o gauč, přišel a sednul si vedle mě. Doufám, že tady vyluxovali, jinak budu špinavá jak prase a na těhlech šatech by bylo všechno vidět.
"Tak co, před kym se schováváš?" zopakoval předchozí otázku, protože sem mu neodpověděla. Siriuse mám ráda, ale občas je to pořádnej rejpal.
"Před nikym, jen sem chtěla bejt chvíli sama." pokrčila sem rameny.
"To kvůli Jazzovi?" podíval se na mě.
"To jenom já zas musim mít takový štěstí, že mám všechny bejvalý pohromadě." ušklíbla sem se ironicky.
"No, to je tim, že randíš s každym v partě." popíchl mě.
"No dovol, Jazz a Logan nebyli z party. Ale nikdo by mi nevadil, se všema sem za dobře, ale Jazz..." nedokončila sem.
"Vim, že tě dost sebralo, když ste se rozešli." podíval se na mě soucitně. Tohle je přesně důvod, proč mám Siriuse tak ráda.
"Jo, bylo to na hovno a myslela sem, že už je to za mnou. Nic už k němu necejcim, ale když se objevil, tak sem myslela, že mám infarkt nebo zástavu srdce." zabručela sem.
"No jo, někdy prostě starý city jen tak nevyprchaj." podíval se mi do očí. Proč mám pocit, že teďka nemluví o Jazzovi? Uhnula sem pohledem.
"O to nejde, to stejně není důvod, proč sem tady. Potřebovala sem bejt chvíli sama, trochu přemejšlet a uklidnit se." koukala sem se před sebe.
"Chceš, abych odešel?" nabídl se a začal se zvedat.
"Ne, zůstaň." chytla sem ho za ruku a stáhla zpátky. Chvíli sme oba mlčeli, mě do řeči zrovna nebylo, což jak víte se mi stává zřídka a on čekal, až začnu mluvit.
"Bude to znít ufňukaně, víš, že já nejsem ufňukaná." mrkla sem na něj po očku a začala: "Když sem stála tam vepředu a čekala na Lily, když sem jí pak viděla s panem Evansem, vzpomněla sem si na taťku." Koukal na mě a nic neříkal. Pokud si vzpomínáte, před víc jak rokem Smrtijedi přepadli Gringottovic banku, kde taťka pracoval a zabili ho. Kvůli tomu sem vlastně pak odjela do Ameriky, kde sem se dala dohromady s Loganem.
"Čas od času na něj samozřejmě furt vzpomínám, byl to můj taťka a byl úžasnej, moc mi chybí. Už je to trochu lepší, něco na tom pravdy bude, že časem věci přebolej. Vim ale, že to nikdy nezmizí úplně, vždycky mi bude chybět, vždycky mi po něm zůstane díra v srdci, kterou ničím nezaplnim." mluvila sem pomalu. Nechtělo se mi brečet, mám pocit, že kvůli taťkovi sem vybrečela co se dalo už loni.
"To je jasný, byl to tvůj taťka a měli ste spolu skvělej vztah." pohladil mě Sirius jemně po noze, aby mi vyjádřil podporu.
"Když sem viděla Lily a jejího taťku, jak byl šťastnej a pyšnej, úplně to mnou projelo. Došlo mi, kolik věcí taťka neviděl a neuvidí. Neviděl, že sem úspěšně dokončila Bradavice, i když se o tom dost často dalo polemizovat. Teď prakticky vedu mamčinu firmu, sem v řádu, kterej bojuje proti Voldemortovi a jeho poskokům. Zajímá mě, jestli by na mě byl pyšnej. Respektive já vim, že by byl, protože mě vždycky ve všem podporoval, ale vim, že to od něj už nikdy neuslyšim." pokračovala sem.
"Dost mě ale vydeptalo, když mi došlo, že mě nepovede k oltáři. Já ani nevim, jestli se kdy vdám, to je ve hvězdách, ale kdyby, tak on u toho nebude. Nepovede mě za ruku, nebude se křenit na celý kolo. Nemám nikoho. Jediný moji blízký příbuzný sou mamka, Katy a Jenny. Nemáme velkou rodinu a s nikým jiným nejsem v takovým kontaktu. Nemám žádnýho chlapa, kterej by mě odvedl." podívala sem se na něj trochu zoufale.
"Máš mě." pousmál se. "Sice nejsme rodina, ale Sam, seš moje nejlepší kámoška už prakticky od prváku a já víc než kdokoliv jinej vim, že rodina vždycky neznamená krev a příbuzenství. Potterovi a vy, moji kámoši, ste mi bližší rodina než kdokoliv z těch dementů, co sdílej stejnou DNA. Slibuju, že kdyby si tě nějakej magor chtěl vzít, tak já tě k oltáři odvedu."
Dojatě sem se na něj podívala. Je úplně jedno, jakou máme se Siriusem minulost a je jedno, že sme spolu chodili a nevyšlo to. Vim, že s nim můžu kdykoliv počítat a je to doslova nejlepší člověk, kterýho znám.
"Já tě nemít, Siriusku, tak nevim, co bych si počala. Zbožňuju tě." objala sem ho kolem ramen.
"Promiň, že sem tak ufňukaná." dodala sem. "Stěžuju si tady, ale přitom mám aspoň normální rodinu a měla sem skvělýho taťku. Ty máš rodinu plnou kreténů, teď je mi to trapný."
"To, že mám rodinu plnou kreténů, není tvoje vina. A už sem si na to zvyknul, co s tim nadělám. Za svoji rodinu je nepovažuju. Ty seš na tom daleko hůř, tys svýho taťku milovala a ztratilas ho, máš právo na to, bejt ufňukaná." zastrčil mi pramen vlasů za ucho.
"No, konec fňukání, jdem chlastat a žrát. Stálo to všechno majlant, tak toho musíme využít. Přece jen, už se živim a nakupuju si sama, tak není od věci občas se dobře nadlábnout a ožrat zadarmo." uchechtla sem se, zvedla se, podala sem mu ruku a pomohla sem mu na nohy.
"Takhle se mi líbíš." zachechtal se, objal mě kolem ramen a vydali sme se zpátky ven. Jestli ty dva nebudou ještě zpátky z focení, snad ještě stihnu nějakýho toho panáka nebo tak. Pak začíná oběd a pak takový ty věci kolem a já, jakožto Lilyin svědek, mám krátkej proslov a na to bych úplně střízlivá bejt neměla.
*
Oběd byl naprosto výbornej, sem přežraná jak prase. Bylo několik chodů, takovej mix britských a italských jídel a taky samozřejmě výborný šampáňo a víno. Hodně vína. Já a Sirius sme seděli společně s Lily a James a jejich rodičema u stolu v čele, ostatní seděli u menších stolů kolem.
Na řadu přišli nějaký ty trapný klasický svatební zvyky. Nevim, proč kvůli tomu všichni vždycky dělaj takovej povyk, jestli se jednou budu vdávat já, tak tam rozhodně takovýhle zbytečnosti dělat nebudu.
Pak přišli na řadu přípitky, hlavní máme jakožto svědci já a Sirius. Mám v plánu Lily i Jamese ztrapnit a vsadim se, že Sirius taky, takže by mě zajímalo, kdo z nás to bude mít lepší. Po nás budou mít přípitky další lidi, tak nějak, kdo chce. První sem na malý pódium vylezla já, nesnášim mluvení do mikrofonu, přijde mi, že znim jako šmoula, ale nic jinýho mi nezbejvá.
"Raz, dva, raz, dva." řekla sem do mikrofonu a přitom do něj klepala, nic se nedělo.
"Do háje, ten krám nefunguje." řekla sem zrovna ve chvíli, kdy někdo mikrofon zapnul. Dementi u předních stolů, aka moji kámoši, se začali tlemit a pár dalších lidí se taky zasmálo. Samozřejmě, že já se prostě musim ztrapnit jen vylezu před dav lidí, to moje štěstí mě nikdy nepřestane udivovat.
"Ehm, čau, já sem Sam. Lily je moje nejlepší kámoška ze školy." začala sem mluvit. Od vedlejšího stolu se ozvalo Emmino ublížený zakašlání. Ježiš, teď ať na mě s tim neleze, už tak sem docela nervózní. Znáte mě, já sem ukecanej člověk a nemám problém mluvit před lidma, naopak pozornost mám ráda, jenže tady sou Lilyiny a Jamesovi příbuzný, který mě neznaj a tak je mi trochu trapně. No co, nebudu si na nic hrát.
" Lily i Jamese znám od prváku, chodili sme spolu do ročníku, i když do jiný koleje. Hned sme se začali bavit, i když já, ačkoli doteď nechápu proč, sem chodila do Zmijozelu. Oni se ke mně ale chovali vždycky hezky." mluvila sem. Všichni tady byli kouzelníci, od Lily z rodiny tady v podstatě nikdo, krom jejích rodičů, její praštěný ségry a jejího obézního manžela tady nikdo nebyl, takže sem mohla mluvit o Bradavicích a kouzlech otevřeně.
"James byl do Lily zabouchlej už od prváku, občas to bylo fakt trapný." zašklebila sem se na Jimmyho, ten se jen zubil.
"Lilka ho ale odmítala, nikdo nechápal proč, jako ruku na srdce, podívejte se na Jamese, jakej je to fešák. Lilka měla tenkrát dost divnej vkus na kluky, až do šesťáku." ušklíbla sem se tentokrát na ni. Trochu nakvašeně se na mě podívala, ale zasmála se.
"Pak v šesťáku, sem je jednoho večera přímo tady u Potterů zastihla, jak se plížej v noci po chodbě." mrkla sem na ně. Trochu jim zatuhnul úsměv. Asi si všichni moc dobře pamatujeme, co ty dva dělali a to by asi nechtěli, aby jejich příbuzenstvo slyšelo.
"Chvíli to s nima bylo dole, chvíli nahoře. Jednou dělala blbosti Lily, pak zase James, ale naštěstí se před rokem dali zase dohromady a díky tomu tady dneska sme. Lidi, co mě znaj, věděj, že já nejsem nijak sentimentální, ale tyhle dva a jejich láska se mnou prostě dokážou pohnout a jestli to něco nedokazuje, tak už nevim co." usmála sem se na ně a pozvedla sem skleničku se šáněm, kterou sem měla v ruce, abych udělala přípitek.
"Ať se vám jenom daří, ať se chcete zabít co nejmíň a ať se vám narodí co nejvíc malejch kouzelníčků, aby měl kdo chodit do Bradavic a pokračovat v našem odkazu." při poslední větě sem se podívala k učitelskýmu stolu, Brumbál se usmíval. Minnie vypadala trochu vyděšeně, právě si asi uvědomila, že možná za nějakých 12 let bude mít v Bradavicích nějakýho mini Jamese, haha.
"Na Jamese a Lily!" křikla sem do mikrofonu a lokla si šáňa.
"Na Jamese a Lily!" zopakovali všichni sborově a napili se taky. Já se pak zpakovala z pódia. Sirius, kterej už čekal dole, mi podal ruku a pomohl mi. Díky bohu, jak se znám, ještě bych se přede všema natáhla a při mým štěstí, aby to nebylo málo, by se mi ještě vyhrnuly šaty a já ukázala prdel.
"Čau, já sem Sirius, ale to asi všichni víte." začal Sirius, zazubil se svým perfektním úsměvem a zastrčil si šarmantně pramen vlasů za ucho. Věříte tomu? On flirtuje, i když dělá proslov. Musim ale říct, že mu to dneska fakt až výjimečně sekne. V tom kvádru a s těma vlasama vypadá fakt k nakousnutí a takovej starší a vyspělejší. To řikám nezaujatě, jako normální ženská, nejsem přece slepá, ne.
"Stejně jako Sam, i já znám Jamese a Lily od prváku. Lily ale tenkrát ne moc dobře, asi pro nás tenkrát byla moc nóbl nebo co." podíval se na Lily, já se vedle ní tiše tlemila. Ó bože, tenhle proslov bude boží.
"S Jamesem sme ale byli nejlepší kámoši a můžu vám říct, že to s nim bylo občas k nevydržení, to bylo furt, Lily sem, Lily tam. Při hodinách si dokonce na pergamen kreslil srdíčka s J+L nebo James Evans, Lily Potterová a tak." chechtal se Siri, já se potichu tlemila, když sem ale pak uviděla Jamese s obličejem v dlaních, tak sem to nevydržela a vybuchla smíchy nahlas. I ostatní se tlemili.
"Roky a roky sem poslouchal to jeho fňukání. Nic ve zlym Lily, ale neměl sem tě rád, myslel sem, že seš namyšlená pipina." ušklíbl se Sirius na Lily, ta se na něj usmála a mávla rukou, jako že je to dobrý.
"Ale pak ji Sam s holkama dokopala, aby se s náma začala bavit a já si ji oblíbil. Ona ale Jamese furt ne. Už sme si fakt mysleli, že je to beznadějný, ale nakonec se v šesťáku dali konečně dohromady a my si všichni oddechli. Konečně konec fňukání." pokračoval dál. To je fakt pako, já ho žeru.
"Každopádně, všechno dobře dopadlo a dneska sme tady, na jejich svatbně. Málokdo by před lety věřil, že tenhle den jednou nastane, ale tyhle dva sou důkazem toho, že zázraky se fakt dějou. Přeju vám do života jenom to nejlepší, hlavně ať ste šťastný!" dokončil svůj proslov a pozvedl šáňo, který měl taky v ruce.
"Na Jamese a Lily!" křikl do mikrofonu a napil se, všichni to zas zopakovali po něm a napili se taky. Tenhle proslov stál fakt za to, ten kluk nikdy nezklame.
Pak se pár dalších lidí vystřídalo u mikrofonu, promluvil Jack, ten tam hodil samozřejmě pár vtípků, takže se všichni nasmáli. Pak mluvil pan Evans, u kterýho zas všichni slzeli, jak to bylo dojemný. Pár slov řekl i Remy a Sarah. Emmě sme to předem zatrhli, Siriusův proslov už byl tak docela hustej, dokážete si představit, co by asi řekla ta příšera.
Pak přišel čas na první novomanželskej tanec. Přímo před naším stolem byl takovej taneční parket, kterej obklopovaly ostatní stoly a z jedný strany stálo pódium s kapelou a s počítačem, ze kterýho se budou pouštět písničky. Lily a James si nevybrali živou hudbu na tanec, ale zvolili si jejich oblíbenou písničku. Já na slaďárny moc nejsem, ale musim říct, že tuhle taky žeru, ta musí pohnout snad s každym.
Písnička začala hrát, jen co došli na parket, zavěsili se do sebe a začali ploužit. (Pusťte si písničku na YT, všichni jí známe: https://www.youtube.com/watch?v=lp-EO5I60KA ). Byl na ně fakt hezkej pohled, Lily vypadala v šatech úžasně, Jamesovi to taky děsně seklo a oni měli oči jen jeden pro druhýho, byli fakt šťastný.
Asi tak v půlce písničky sme se šli připojit, jak to bejvá zvykem. Já šla se Siriusem a s náma šli Potterovi a Evansovi.
Když začala hrát jiná písničky, prostřídali sme se. Jimmy šel s Lilyinou mamkou, Lily šla s Jackem, Sirius vzal Soffii a já šla s panem Evansem.
Pak sme se zas vyměnili, já čapla Jimmyho, Sirius Lily, Jack vzal paní Evansovou a pan Evans Soffi. To už se k nám připojilo pár lidí. Sarah s Remusem, Alice s Frankem, Jimmyho prarodiče a dokonce i Emma s Mikem. Pro Leu přišel nějakej Jimmyho bratránek, jak taky jinak, ta aby zůstala sedět sama. Pak se připojili dokonce i Brumbál a McGonagallová, to je fakt gól!
Když třetí písnička dohrávala, přišel ke mně a Jamesovi Patrick.
"Můžu si jí už vzít?" zasmál se Patt a natáhl ke mně ruku.
"No jasně, ber!" zazubil se Jimmy a přenechal mě mýmu boyfriendovi. Sám si pak šel zatančit se Sarah.
"Skvělej proslov." pochválil mě, když sme se pohupovali na nějakej další ploužák. Držel mě pevně za boky, namáčklou na sobě. Vůbec si nestěžuju, sama sem se ho kolem krku držela jako klíště, měli sme obličeje kousek od sebe. Teda, v rámci možností, protože je skoro o hlavu vyšší než já. Patt není sice tak vysokej, ale já sem prcek, takže vedle mě je vysokej každej.
"No, nebyl tak super, Sirius měl lepší." zasmála sem se.
"Jo, to měl." ušklíbl se, dloubla sem do něj prstem. "Ale tvůj byl taky fajn, rozhodně se nemáš za co stydět."
Pak sme mlčeli a jen tancovali a koukali se na sebe, to je fakt co říct, protože já málokdy držim hubu a Patrick taky není zrovna nejtišší člověk, my toho spolu celkově nakecáme docela hodně, což je fajn, to je aspoň znamení, že si fakt rozumíme a nenudíme se spolu, ale musim uznat, že občas mlčet a jen tak si užívat chvíli, není taky špatný.
"Dneska ti to moc sluší, hned bych na tebe skočil." naklonil se pošeptal mi do ucha. Vrrr, ať toho nechá, nebo na něj skočim já, tady a teď. Přistihla sem se, jak se pitomě culim. Ale co, na svatbě má člověk na to právo.
"Ty taky dneska nevypadáš k zahození." pochválila sem ho. Vypadá v tom kvádru fakt k nakousnutí. "Hlavně ten zadek." pošeptala sem mu tentokrát já, sjela mu rukou po zádech a trochu ho do zadku štípla. Překvapeně a pobaveně se na mě podíval. Tohle naše laškování mě fakt baví, dodává to všemu šťávu. Když uvážim, že mezi náma byla ze začátku akorát jiskra, tak musim konstatovat, že je to den ode dne lepší a mám ho čím dál tím radši.
Pak se najednou naklonil a pomalu mě políbil přímo uprostřed parketu. Na druhou stranu ale co, však se neskrýváme. Když sme se od sebe odtrhli, pootočila sem hlavu a položila ji na jeho rameno, bylo to fakt příjemný. Pak sme se trochu při tanci otočili a já se ocitla přímo tváří v tvář pár metrů od Jazze, kterej na mě zíral.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Po dlouhé době píšu tak se ptám, jen klikněte, kdo tu jste

Já jsem tu a chci, abys přidávala!

Komentáře

1 T T | 23. srpna 2017 v 19:56 | Reagovat

Super kapitola, ze začátku mi bylo SSam celkem líto... Ale přípitky byly vtipný... :D Jsem zvědav na další části...

2 Maggdinka Maggdinka | 24. srpna 2017 v 22:47 | Reagovat

[1]: Moc děkuju za komentář, jsem ráda, že se kapitola líbila! Budu se snažit, aby povídka byla co nejlepší a budu moc vděčná, když občas nějaký další komentář napíšeš, s feedbackem se hned píše líp :-)

3 VrbySlarry VrbySlarry | E-mail | Web | 21. září 2017 v 5:23 | Reagovat

bad credit debt consolidation internet payday loan student - http://loansvtna.org/
debt consolidation companies <a href=http://loansvtna.org/>best payday loans</a> ’

4 BlopEldess BlopEldess | E-mail | Web | 22. září 2017 v 7:38 | Reagovat

personal loan debt consolidation
<a href="http://loansvtna.org/">fast cash loans</a>
payday loan in
<a href=http://loansvtna.org/>payday loans no credit check</a> ’

5 VffgAstor VffgAstor | E-mail | Web | 23. září 2017 v 6:16 | Reagovat

order generic cialis
<a href="http://cialisivndh.com/">generic cialis</a>
cialis pills
<a href=http://cialisivndh.com/>cheap cialis</a> ’

6 VqvqAstor VqvqAstor | E-mail | Web | 24. září 2017 v 22:22 | Reagovat

cialis 2.5mg price
<a href="http://gawcialis.com/">generic cialis</a>
buy cialis soft online
<a href=http://gawcialis.com/>generic cialis</a> ’

7 Bhnjunlort Bhnjunlort | E-mail | Web | 25. září 2017 v 23:06 | Reagovat

viagra alcohol
<a href="http://viagracekan.com/">buy viagra</a>
order brand name viagra
<a href=http://viagracekan.com/>viagra</a> ’

8 Bbnhoralia Bbnhoralia | E-mail | Web | 25. září 2017 v 23:09 | Reagovat

online viagra order
<a href="http://viagrakjkmn.com/">cheap viagra</a>
viagra brand
<a href=http://viagrakjkmn.com/>buy viagra</a> ’

9 AzsvNeulLy AzsvNeulLy | E-mail | Web | 26. září 2017 v 1:23 | Reagovat

viagra buy
<a href="http://viagraonszb.com/">cheap viagra</a>
viagra sale online
<a href=http://viagraonszb.com/>cheap viagra</a> ’

10 PameBegmen PameBegmen | E-mail | Web | 29. září 2017 v 2:35 | Reagovat

instant payday loans
<a href="https://installmentsvfacr.com/">instant payday loans</a>
installment payday loans
<a href=https://installmentsvfacr.com/>personal installment loans</a> ’

11 FvteEldess FvteEldess | E-mail | Web | 30. září 2017 v 22:46 | Reagovat

loan small business
<a href="https://loansonlinevaec.org">online payday loans</a>
canadian payday loans
<a href=https://loansonlinevaec.org>same day payday loans</a> ’

12 Bebbempite Bebbempite | E-mail | Web | 5. října 2017 v 9:49 | Reagovat

generic viagra from india - http://ericviaed.com/
low price viagra <a href=http://ericviaed.com/>online viagra</a> ’

13 KrtbpGreaby KrtbpGreaby | E-mail | Web | 24. října 2017 v 1:55 | Reagovat

does cialis work on women - http://buycialis-menrxonil.com/
cialis from canada <a href=http://buycialis-menrxonil.com/>cialis</a> ’

14 Ldbgidebra Ldbgidebra | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 2:03 | Reagovat

unsecured personal loan - https://cashcevth.com
bad credit debt consolidation internet payday loan student <a href=https://cashcevth.com>cash express</a> ’

15 FfnhhjxCreash FfnhhjxCreash | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 4:19 | Reagovat

advance
<a href="https://cashecbya.com">pay day loan</a>
payday loans cash advances
<a href=https://cashecbya.com>cash express</a> ’

16 wrhjukLywopy wrhjukLywopy | E-mail | Web | 3. listopadu 2017 v 6:47 | Reagovat

a payday loan no faxing - https://cashadvanceamericaavx.org
american loans <a href=https://cashadvanceamericaavx.org>approved cash advance</a> ’

17 MbjmvkAngema MbjmvkAngema | E-mail | Web | 7. prosince 2017 v 3:38 | Reagovat

viagra 100
http://vipnowed7.com/
uk viagra sales
<a href="http://vipnowed7.com/">buy viagra</a>

18 KdbccfInsib KdbccfInsib | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 14:35 | Reagovat

bank personal loan http://paydayloansonlinenow.us.com/
bank account online <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>cash advance</a>

19 Dsbcscouch Dsbcscouch | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 16:08 | Reagovat

best payday loan lender
<a href="https://installmentccy.org/">cash loans online</a>
instant approval personal loans
<a href="https://installmentccy.org/">pay day loan</a>

20 ZbstCreash ZbstCreash | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 3:36 | Reagovat

cash advances payday loan
<a href="https://paydayvtuloans.com/">cash advance on credit card</a>
credit loans
<a href=https://paydayvtuloans.com/>payday loans online direct lenders only</a>

21 Fndpriemn Fndpriemn | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 22:45 | Reagovat

cialis 5mg daily
<a href="http://cialpharmedi.com/"></a>
female cialis does it work
<a href="http://cialpharmedi.com/">generic cialis</a> ’

22 Fndtoidly Fndtoidly | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 15:00 | Reagovat

cialis from india
<a href="http://buyvcialiosonline.com/">cialis</a>
36 hour cialis
<a href=http://buyvcialiosonline.com/>buy cheap cialis</a> ’

23 Mhtenduff Mhtenduff | E-mail | Web | 2. února 2018 v 1:00 | Reagovat

OK’ https://cashadvanceonline.us.org/
debt free <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">payday loans bad credit</a>

24 MvsdAngema MvsdAngema | E-mail | Web | 6. února 2018 v 11:09 | Reagovat

OK’
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">buy viagra online</a>
order viagra online without a prescripti
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra price</a>

25 LbdInsib LbdInsib | E-mail | Web | 14. února 2018 v 3:29 | Reagovat

OK’
<a href="https://writebusinessplan.us.com/">business plan writers</a>
custom essay net
https://writebusinessplan.us.com/ - creating business plan

26 RvuAngema RvuAngema | E-mail | Web | 11. března 2018 v 2:22 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://onlineviaqer.com/">viagra generic online</a>
is generic viagra real
<a href="http://onlineviaqer.com/">viagra price</a> OK’

27 Oklpriemn Oklpriemn | E-mail | Web | 18. března 2018 v 4:21 | Reagovat

prednisone 30 mg daily
<a href="http://prednisonepill20mg.com/"></a>
prednisone 30 mg at once
<a href="http://prednisonepill20mg.com/">prednisone 5mg</a> OK’

28 HnbScast HnbScast | E-mail | Web | 30. března 2018 v 14:28 | Reagovat

viagra prescription online
<a href=http://vigraviagra.com/>buy viagra</a>
viagra sale
<a href="http://vigraviagra.com/">online viagra</a> OK’

29 Lrjsnure Lrjsnure | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 5:36 | Reagovat

Recently been told to get several biopsiesHard to really explain there were changes in sex, things didn't work like it should. viagra buy <a href="http://viagraforsalebrc.com/">buy viagra</a> viagra dosages <a href="http://viagraforsalebrc.com/">herb viagra for sale</a>  They stay inside when we are gone and in a fenced yard when we are home. OK’

30 btdowemy btdowemy | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 13:37 | Reagovat

viagra and women <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">viagra</a> buy viagra usa viagra for men

31 bhrScast bhrScast | E-mail | Web | 3. května 2018 v 10:51 | Reagovat

pfizer brand name viagra <a href="http://viagraazmhj.com/#">online viagra</a> generic female viagra <a href=http://viagraazmhj.com/#>buy viagra</a>

32 vsfilleni vsfilleni | E-mail | Web | 6. května 2018 v 18:43 | Reagovat

name brand viagra online <a href="http://fviagrajjj.com/#">cheapest viagra online</a> order brand name viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">online viagra</a>

33 llqenduff llqenduff | E-mail | Web | 10. května 2018 v 13:40 | Reagovat

bad credit consolidation loans <a href="https://cashloansonline.us.org/#">generic viagra overnight</a> apply for payday loans <a href="https://cashloansonline.us.org/#">what is viagra used for</a>

34 brdAssex brdAssex | E-mail | Web | 27. května 2018 v 1:30 | Reagovat

buy cheap viagra <a href="https://aluixnetwork.com/#">buy viagra</a> viagra information <a href=https://aluixnetwork.com/#>buy viagra</a>

35 vadAttag vadAttag | E-mail | Web | 5. června 2018 v 13:39 | Reagovat

cialis tadalafil <a href="http://hitcialisosn.com/#">buy tadalafil online</a> cialis <a href="http://hitcialisosn.com/#">cialis tadalafil</a>

36 bzyAssex bzyAssex | E-mail | Web | 6. června 2018 v 1:23 | Reagovat

buy viagra soft tabs <a href="http://loviagraosn.com/#">name brand viagra</a> viagra doses <a href=http://loviagraosn.com/#>buy generic viagra online</a>

37 ploAttag ploAttag | E-mail | Web | 8. června 2018 v 9:33 | Reagovat

sildenafil viagra <a href="http://menedkkr.com/#">viagra online without prescription</a> buy cheap generic viagra <a href="http://menedkkr.com/#">viagra price</a>

38 nfkunold nfkunold | E-mail | Web | 8. června 2018 v 21:29 | Reagovat

buy cheap viagra <a href="http://viagracefo.com/#">online viagra</a> viagra coupons <a href=http://viagracefo.com/#>viagra pills</a>

39 nfsAssex nfsAssex | E-mail | Web | 9. června 2018 v 4:05 | Reagovat

viagra for men <a href="https://holidayrentallorgues.com/">viagra buy</a> female viagra pills <a href=https://holidayrentallorgues.com/>buy brand viagra</a>

40 ndgAttag ndgAttag | E-mail | Web | 9. června 2018 v 10:46 | Reagovat

discount viagra <a href="http://bitcapblog.com ">cheap generic viagra</a> viagra price <a href="http://bitcapblog.com">viagra for sale</a>

41 xntAttag xntAttag | E-mail | Web | 10. června 2018 v 11:23 | Reagovat

viagra pills <a href="https://movietrailershd.org ">viagra prescription</a> side effects of viagra <a href="https://movietrailershd.org">viagra samples</a>

42 nfgAssex nfgAssex | E-mail | Web | 10. června 2018 v 22:38 | Reagovat

soft tabs viagra <a href="http://mo-basta.org">viagra how it works</a> how does viagra work <a href=http://mo-basta.org>viagra online canadian pharmacy</a>

43 xcbAttag xcbAttag | E-mail | Web | 11. června 2018 v 8:47 | Reagovat

order viagra <a href="http://emtpartsstore.com/">buy viagra online usa</a> viagra doses <a href="http://emtpartsstore.com">viagra online</a>

44 bsdAssex bsdAssex | E-mail | Web | 12. června 2018 v 20:16 | Reagovat

approval no fax payday loans <a href="https://onlinepaydayloan.us.org">same day payday loans</a> apply loan bad credit <a href=https://onlinepaydayloan.us.org>payday loans</a>

45 bsdAssex bsdAssex | E-mail | Web | 2. července 2018 v 23:54 | Reagovat

buy viagra pills <a href="http://purseinstock.com/">viagra generic</a> viagra online <a href=http://purseinstock.com/>how much will generic viagra cost</a>

46 jmnBRURF jmnBRURF | E-mail | Web | 15. července 2018 v 2:10 | Reagovat

what happens if a girl takes viagra <a href="http://newviagrakfv.com/#viagra generic"> viagra</a> viagra generic online <a href=http://newviagrakfv.com/#viagra>viagra generic online</a>

47 fhgGorce fhgGorce | E-mail | Web | 25. července 2018 v 5:35 | Reagovat

cialis online no prescription <a href="http://drcialonlinedkb.com/#">п»їcialis</a> cheap cialis <a href=http://drcialonlinedkb.com/#>cialis price</a>

48 nfcBRURF nfcBRURF | E-mail | Web | 29. července 2018 v 20:55 | Reagovat

tadalafil cialis <a href="https://forumdemulheres.com/#">tadalafil online</a> tadalafil citrate <a href=https://forumdemulheres.com/#>cialis no prescription</a>

49 sffBRURF sffBRURF | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 23:52 | Reagovat

womens viagra <a href="https://susamsokagim.com/">viagra online</a> generic viagra <a href=https://susamsokagim.com/>viagra pills</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama