Everybody should have his own world...

19. kapitola - Den D

15. srpna 2017 v 21:16 |  * Elita Bradavic 3 *
Konečně je to tu, oficiální svatební kapitola je na světě. V téhle kapitole uvidíme přípravy a samotný obřad. Jak už jsem psala několikrát předtím, svatba bude v několika kapitolách, chci všechno popsat podrobně a navíc se toho taky semele docela dost. Nebude to jedna kapitola rozdělená na několik částí, ale rovnou několik jakoby samostatných kapitol. K ději ani nemá cenu nic říkat, víte, co se chystá a detaily se dočtete v kapitole. Užijte si čtení a moc prosím, prosím, okomentujte kapitolu! A taky výběr šatů, jak pro Lily, tak pro ostatní holky...Vaše Maggdinka♥


Den D

Když se Lilka uklidnila a přestala lítat po baráku jak šílená, šly sme ji začít připravovat. Nejdřív sem si teda udělala pořádný kafe a vzala si nějakej koláč k snídani, protože doma sme se nenajedli.
Lily se připravuje v ložnici Potterových, teda teď už její a Jimmyho a James se nahoře připravoval ve svým bývalým pokoji. V takový ty kecy, že ženich nemá vidět před svatbou nevěstu, nevěřim, podle mě to vůbec nijak budoucí manželství neovlivní, ale zase myslim, že je pěkný, když se viděj až u oltáře. Nemůžu se dočkat, až uvidim Jimmyho ksicht, až Lily uvidí jít uličkou k němu. Pokud nebude zírat dostatečně, tak si to vezmu osobně, protože ty šaty, který bude mít na sobě sem navrhla já. Vlasy a líčení jí bude dělat Leona, ona je v tomhle prostě nepřekonatelná. Dělat účesy umí i pomocí kouzel, což absolutně nechápu, protože já sem na účesy debil, skoro furt nosim rozpuštěný vlasy, hlavně proto, že si je neumim upravit ani pomocí kouzel, ani ručně. Taky nechápu, jak a kde se ty kouzla naučila, jako kde v jaký učebnici by vůbec něco takovýho bylo popsaný?
Taky se moc těšim, jak bude vypadat Jimmy. Obecně vzato je to moc krásnej chlap a třeba když sme měli plesy ve škole a on měl nějakej oblek, tak vždycky vypadal k nakousnutí. Taky se těšim na ostatní kluky, hlavně Sirius vypadá vždycky prostě božsky. No a samozřejmě i na holky se těšim, šaty sem jim sice vybírala a viděla sem je, ale stejně, v botech, s účesem a tak, výslednej dojem vypadá pak jinak. V neposlední řadě se těšim i na sebe, vždycky se ráda pěkně oblíknu a tak, tak je paráda se jednou za čas takhle vyšňořit.
No jak sem řekla, Leona se v podstatě stará o Lily, takže mě ani zas tak není potřeba, já na ní pak jen navlíknu šaty a dohlídnu, aby všechno vypadalo skvěle. Takže sem si vzala roli pečovatelky a starala se, aby se pořádně najedla, aby pila a tak.
Za chvíli bude deset, svatba se koná od jedenácti, nemá cenu, abych se teď připravovala, stačí to chvíli před. Takže sem se rozhodla, jít všechno omrknout, kouknout, kdo už dorazil a tak.
"Sam, cara mia!" uslyšela sem, hned jak sem vlezla do obýváku.
"Buon giorno, jak se máte?" usmála sem se na paní Potterovou, která si mě k sobě krátce přitiskla a pak se přivítala i s Jackem Potterem.
"Tak jak to tam s váma holky vypadá? A co James, ještě nezdrhnul?" smál se Jack srdečně.
"S náma to vypadá v pohodě a všechno stíháme a co Jimmy, to nevim, ale včera, když sme se bavili, tak byl v klidu." hlásila sem.
"Sam, tohle jsou moji rodiče." usmála se Sofia a ukázala na postarší pár.
"Buon giorno, sono lieto di conoscervi." zopakovala sem, co mi Jimmy řekl, znamená to, že je ráda poznávám. Překvapeně se na mě usmáli a začali něco mlet rychle italsky.
"Nerozumim jim ani slovo." podívala sem se s úšklebkem na Sofii. Zasmála se a rychle jim něco řekla italsky, oni pak odešli ven, takže jim pravděpodobně vysvětlila, že neumim ani slovo. Oni za chvíli odešli taky.
Sedla sem si na gauč v obýváku, za chvíli přišel Sirius. Ještě taky nebyl nijak oblečenej.
"Tak co, panikaří Lily?" ušklíbl se.
"Slyšels jí dneska ráno? Ta je natěšená jak na vánoce." mávla sem rukou. "Co James? Furt je tak optimistickej jako včera, nebo to na něj dolehlo?"
"Vypadá v pohodě, je sice trochu zakřiklejší než normálně, ale myslim, že je spíš nervózní, aby šlo všechno v pohodě a aby něco nezvrtal. Útěk ale nehrozí." informoval mě.
"Dokážeš věřit, že ty dva se fakt berou? Ty vole, když si vzpomenu, kde byl jejich vztah před třema rokama, těžko se tomu věří." vydechla sem a zamávala na nějaký neznámý lidi, co procházeli.
"Já vim, je to šílený. Potter a Evansová." přikývl, jako že chápe moje rozčarování. Chvíli sme vedle sebe seděli a mlčeli.
"Jak se cejtíš, že přijel Jazz?" prolomil po chvíli ticho. Vzpomněla sem si, jak mě utěšoval a rozptyloval, když Jazz tenkrát odjel. Vim, že ke mně něco cejtil, takže o to víc, si vážim toho, že tam pro mě byl.
"Byl to šok a otevřelo to trochu starý rány, ale sem v pohodě. Teď sem s Pattem a klape nám to skvěle." ujistila sem ho. Dneska sem ještě Jazze neviděla, ani sem neměla šanci s ním mluvit, ale myslim, že dneska ještě budu. Psychicky se na to připravuju, bude to trochu divný, ale ta včerejší náladu už mě přešla.
Sirius po chvíli odešel, já sem ještě zůstala. Pozdravila sem se s Frankem a Alicí a postupně i se všema ostatníma z řádu, který byli taky pozvaný. Z Bradavic už moc lidí nepřijde, logicky, skoro všichni, kdo se s Lily a Jamesem bavili se s nima pořád tak nějak bavěj, takže se tady neobjeví někdo, koho sme rok neviděli.
"Jé, dobrý den pane profesore. Dobrej, paní profesorko, chybíme vám ve škole?" vstala sem, abych uvítala Brumbála a McGonagallovou, který zrovna přišli.
"Dobrý den, Sam, jak se daří?" optala se Minnie a mojí otázku radši ignorovala. Tak nějak stejně vim, jak by její odpověď zněla. Když sme odešlli ze školy, muselo se jí hodně ulevit, hlavně její psychický zdraví se zlepšilo.
"Krásný den na svatbu, moc se těším." usmíval se Brumbál od ucha k uchu. Já toho dědu stejně miluju, vždycky tak pozitivní a milej.
Před půl jedenáctou sem se vypakovala zpátky k Lily, abych se taky připravila, přece jen, musim si něco udělat s vlasama, nalíčit se a oblíct se. Vlasy mi upravila Leona, jenom mi je lehce navlnila a já si stáhla vlasy dozadu ozdobnou čelenkou. Nalíčila sem se sama, protože v tom sem docela mástr a oblečení šatů už bylo jen otázka pár minut. Lily už byla ready, jenom šaty furt neměla, seděla v županu. Ostatní holky odešly, aby se taky připravily a upravily a já zůstala s Lilkou sama.
"Moc ti to sluší, Lils." usmála sem se a prohlížela si její účes a líčení, všechno to bylo dost jemný a vkusný, Lily vypadá nejlíp, když je přirozená.
"Tak jak se cejtíš?" podívala sem se na ní.
"Sem trošičku nervózní, přece jenom tohle je velkej krok." podívala se na mě, vim, že nikomu jinýmu by to nepřiznala. Ona si ráda hraje na slečnu dokonalou, ale ví, že já jí mám prokouklou od A do Z, takže přede mnou si nemusí na nic hrát. "Ale sem nadšená, hlavně doufám, že všechno proběhne podle plánu a že dnešek bude skvělej a všichni si budou náš den pamatovat, ne jenom já a James."
"Neboj, všechno bude parádní. Víš, že my dokážem vždycky všechno rozjet." zasmála sem se a pevně ji ujišťovala. Vim, že se nebojí vdávání, ale chápu, že je nervózní a teď potřebuje povzbuzení. Přece jen, svatba je velká věc.
Pak sem jí pomohla do šatů, zapla a zkontrolovala, jestli je všechno perfektní, je to i moje vizitka, takže se snažim. Šaty sou dost jednoduchý, střih není nic šílenýho, ale výborně jí padnou a hlavní dominantou na šatech je krajka, se kterou sem si dost vyhrála, mašle v pase a jakási vlečka, která je součástí sukně. Závoj nemá a myslim, že je to tak nejlepší.
"Vypadáš nádherně." podívala sem se na ní a oči se mi trochu zalily slzama. Vypadala fakt božsky, šaty perfektní, vlasy nádherný, všechno skvělý, ale zároveň dost jednoduchý a přirozený, to se k ní hodí nejlíp.
"Sam, neříkej mi, že budeš brečet. Ty nikdy nebrečíš! Jestli budeš brečet, já začnu taky a Leona mě zabije, protože mi bude muset předělávat make-up!" podívala se na mě vyčítavě a taky začala trochu popotahovat. Víte, že já nejsem žádná měkota a že mě jenom tak něco nedostane, ale tohle je přece Lily. Ta důra, která mi roky otravuje život a kterou miluju nade všechno na světě se mi dneska vdává, už je z ní velká holka.
"Přeju vám oběma hodně štěstí, dali ste to!" škytla sem a přimáčkla si jí k sobě. Tak půl minuty sme se objímaly. Obě sme zamáčkly slzy, abysme si nezničily líčení a já se pak šla převlíknout konečně do šatů a obout si boty.
"Ahoj holky, nerušim?" ozvalo se zaklepání na dveře a dovnitř nakoukl pan Evans.
"Vypadáš nádherně, holčičko." podíval se dojatě na dceru.
"Uvidíme se v obýváku a pak u oltáře." mrkla sem na Lily a klidila se z pokoje, chci jim dát trochu soukromí, táta z dcerou ho v takovýhle chvíli potřebujou.
Všichni už seděli na svejch místech, došla sem do obýváku, ze kterýho vede francouzský okno s dveřma ven a kde je nataženej koberec, po kterým se kráčí k oltáři. Stáli tu James s rodičema, oba s ním půjdou k oltáři, Leona s Remusem, který jdou spolu, Sarah s Peterem, protože nikdo jinej s ním jít nechtěl a Sarah je docela splachovací a Emma s Mikem. Mike sice nepatří mezi Poberty a Jamesovi nejbližší kámoše, ale známe se s ním už hodně dlouho a navíc by bylo jinak kluků míň než holek, takže by Emma neměla s nikým jít. Patrick sedí mezi hostama, protože za prvé, nepatří do naší party tak dlouho a za druhý, myslim, že by bylo divný, kdyby Lilyin bejvalej stál Jamesovi po boku.
Postavila sem se vedle Siriuse, se kterým půjdeme jako poslední, protože sme svědci.
"Vypadáš skvěle." dal mi letmou pusu na tvář, když si mě prohlídl.
"No, ty taky nevypadáš k zahození." zazubila sem se. Sirius byl vždycky v obleku strašně sexy a ještě hezčí než obvykle a teď, když je ještě starší než dřív, mu to dodávalo na chlapským zjevu ještě víc.
Začala hrát živá hudba, jenom housle, byla to pěkná melodie. Jimmy s rodičema vykročil vstříc oddávajícímu. Po nich vykročil Remus s Leou, pak Peter se Sarah a pak Mike s Emmou. Pak sme vyšlápli já a Sirius, když sme odcházeli, zahlídla sem ještě rychle Lily, jak se připravuje s taťkou k nástupu.
Kráčeli sme se Siriusem, všichni se na nás dívali, bylo to dost divný, ale zároveň taky dost příjemný. Cesta od domu nebyla dlouhá a za chvíli sme byli tam. Sirius mi dal pusu na tvář a šel se postavit Jamesovi po boku a já se postavila tam, kde bude za chvilku stát Lily.
*********************
Šaty holky

*********************

Sam šaty


Emma šaty

Sarah šaty

Leona šaty

Pak se rozezněl svatební pochod, taky jenom na housle a Lily s panem Evansem vykročili. Vypadala fakt nádherně, zas už mám slzy na krajíčku, pan Evans vypadal jako nejpyšnější a nejšťastnější otec na světě. V tu chvíli mě píchlo smutně u srdce, trvalo to jen vteřinu, ale i tak mě to trochu rozhodilo.
Letmo sem se podívala na Patta, kterej seděl s ostatníma členama řádu ve čtvrtý řadě, usmál se na mě, já mu to oplatila. Vypadá taky sexy, to musim uznat. Mám fakt štěstí, je to skvělej kluk.
Když sem se podívala na druhou stranu, očima sem se střetla s Jazzem, slabě se usmál a mě poskočilo srdce. S takovou si za chvíli zajdu na kardiologii, tohle není normální, fakt.
Rychle sem se podívala na Jamese, musim vidět jeho ksicht. Zíral jako blázen, bylo to něco mezi dojetím, nadšením a nevěřícností, nejvíc sem ale v tu chvíli viděla, jak strašně on tu rezavou příšeru miluje, to mě zahřálo u srdce. Ty dva sou prostě perfektní.
*********************
Šaty a účes Lily

*********************
Konečně došli k nám, pan Evans Lily krátce objal, dal jí pusu na tvář a něco pošeptal, krátce se na sebe ještě s Lily s úsměvem podívali a pak ji předal Jamesovi a šel si sednout. Já si od ní vzala kytku, aby jí nemusela celou tu dobu držet.
"Sešli jsme se tu dnes v tento krásný letní den, abychom společně oslavili lásku Lily a Jamese..." začal kecat oddávající. Nechci vypadat jako nějakej trotl, ale ani sem ho moc neposlouchala, celou dobu sem čuměla na ty dva. Je to fakt k neuvěření, Evansová a Potter se berou, kdo by to byl kdy řekl. V poslední době se tomu divim až moc často, ale můžete mě za to obviňovat? Sice sem vždycky věděla, že sou si souzený, ale byly chvíle, kdy to mezi nima na chození fakt nevypadalo, natož na svatbu.
"Řekněte si svatební sliby a vyměňte si prstýnky." zaslechla sem oddávajícího a pozorně poslouchala, sliby si totiž psali sami, tak sem zvědavá.
"Jamesi, nikdy bych si nemyslela, že budu v životě někoho tak moc milovat a už vůbec, že to budeš zrovna ty." zasmála se Lily, všichni kolem se zasmáli s ní, snad skoro všichni věděli, jak to s Jamesem a Lily dřív bejvávalo.
"Jsem s tebou strašně šťastná a nemůžu se dočkat, že s tebou strávim zbytek života. Nikdy mě nepřestáváš překvapovat a udivovat, vždycky mě umíš rozesmát. Slibuju, že tě budu milovat a ctít, dokud nás smrt nerozdělí." odříkala Lily svůj slib a navlíkla Jamesovi prstýnek.
"Lily, od první chvíle, co jsem tě uviděl, jsem tě milovala a vždycky jsem o tebe bojoval. Když sme se konečně dali dohromady, udělala jsi mě nejšťastnějším klukem na světě. Slibuju, že tě budu do konce života nosit na rukou a budu dělat všechno proto, abys byla vždycky šťastná, protože tvůj úsměv je to nejkrásnější na světě. Život bez tebe si představit nedokážu. Slibuju, že tě budu milovat a ctít, dokud nás smrt nerozdělí. Ale možná i potom." odříkal Jimmy svůj slib a navlíkl Lily prstýnek. Teda musim říct, že mi vehnal slzu do oka. Já vim, že James dokáže bejt romantik, když chce, ale tohle bylo fakt dokonalý, za tohle by se nemusel stydět nikdo.
"Pokud je mezi námi někdo, kdo má proti tomuto svazku námitky, nechť promluví teď nebo ať mlčí navždy." pokračoval oddávající. Rychle sem se kolem trochu výhružně podívala, to by si tak někdo mohl zkusit, mít nějaký námitky, to by si nejdřív museli pokecat se mnou.
Letmo sem se podívala na Siriuse, zrovna se na mě taky koukal. Chvíli sme na sebe zírali. Přepad mě trochu divnej pocit, na jednu vteřinu mě napadlo, jak by to asi mezi mnou a Siriusem bylo, kdybych se tenkrát před rokem rozhodla pro něj a ne pro Logana a Ameriku. Kdo ví, co by teď mezi náma bylo, možná sme mohli bejt další na řadě. Rychle sem zaklepala hlavou, bože na co to zas myslíš, Stoneová. Mám momentálně super přítele, se kterým mi je dobře a teď tady myslim na takovýhle krávoviny.
"Z moci mě svěřené Ministerstvem kouzel a zákony Spojeného království vás nyní prohlašuji za muže a ženu." vytrhl mě hlas oddávajícího ze zamyšlení. Nevim jakou má ministerstvo s mudlama úmluvu, ale údajně, i když vás oddává kouzelník, tak je to pak platný i v mudlovským světě, což je fajn.
"Můžete políbit nevěstu." otočil se oddávající na Jamese. Ten se nenechal pobízet dvakrát, přikročil k Lily, vzal její obličej do dlaní a pomalu a něžně ji políbil. Ach ty dva ve mně fakt jednou vyvolaj nějaký emoce. Začala sem pořádně tleskat a trochu sem vypískla, holky vedle mě se hned přidali a pak i ostatní projevili trochu nadšení potleskem.
Tak dámy a pánové, a je to, Evansová a Potter sou oficiálně svoji. Ode dneška sou to James a Lily Potterovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Po dlouhé době píšu tak se ptám, jen klikněte, kdo tu jste

Já jsem tu a chci, abys přidávala!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama