Everybody should have his own world...

18. kapitola - Poslední noc za svobodna

8. srpna 2017 v 0:52 |  * Elita Bradavic 3 *
Nová kapitola je tu. V předchozí kapitole jsme viděli, že se k našim přátelům připojili Logan a Justin. Objevil se ale i někdo, koho Sam nečekala - Jazz. Jak to Sam bude snášet a jakpak bude probíhat poslední večer před svatbou a následné ráno? To uvidíte, když budete číst. V příští kapitole už se bude konečn konat den dé. Tyhle svatební kapitoly jsou dost roztahaný, tak doufám, že se nezlobíte. Chci to popsat ale co nejpodrobnějc, přece jenom je to svatba Lily a Jamese, našeho oblíbenýho páru. Budu moc ráda, když zanecháte jakýkoliv komentář, bez dalších keců, užijte si kapitolku....Vaše Maggdinka♥Poslední noc za svobodna


Stála sem na balkóně u Jimmyho obýváku v prvním patře. Na tom balkóně, kde mě před víc jak dvěma lety na Silvestra políbil Sirius, i když sem byla v tý době s Remusem. Od tý doby se toho událo fakt dost, nechápu, kdy se můj život změnil v trapnou telenovelu fakt, do šesťáku byl můj život o dost snazší.
O patro níž sedí kluk, kterej se se mnou před rokem a něco rozešel, protože se stěhoval s taťkou do Austrálie. Kluk, se kterým sem nebyla ani v pořádným vztahu a kterej mi zlomil srdce. I když sem před ním měla pár kluků, nikdy mě rozchod tak nesebral,ani když se jednalo o Siriuse nebo o Remuse.
S Jazzem sem se víceméně normálně uvítala. Když sem se vzpamatovala ze svýho překvapení, krátce sem ho objala. Chvíli sme si ještě povídali dole, pak přišla pizza, najedli sme se a já se vypařila sem, potřebovala sem chvíli o samotě.
"Tady seš." ozvalo se za mnou, já leknutím nadskočila. Kvůli svejm úvahám sem ani nezaregistrovala, že někdo přišel na balkón. Byla to Lily. Občas mě sice štve, ale teď sem fakt ráda, že je to ona a ne někdo jinej.
"Strašně se omlouvám, Sam. James Jazze pozval a ani mi to neřekl, že prej do poslední chvíle nevěděl, jestli vůbec přijede, tak tě nechtěl zbytečně rozrušovat. Kdybych to věděla, řekla bych ti to, aby ses na to aspoň psychicky připravila. Moc se za něj omlouvám, je to idiot." nadávala Lily na svýho nastávajícícho. "Jak ti je?" dodala potom a stoupla si vedle mě."
" No, docela dobře, byla sem jen překvapená, to je všechno." mávla sem rukou.
"Ne, není ti dobře. Je to Jazz. Když ste se tenkrát rozešli, bylo ti mizerně, byla si z toho úplně v háji několik tejdnů. Jednou ste se viděli v Prasinkách a od tý doby vůbec, ani nevim, jak se kvůli němu teďka cejtíš?" podívala se na mě vážně.
"Už je to dlouho. Už sem se přes něj dostala. Nebo to sem si aspoň myslela. Když ale vešel do těch dveří, na chvíli se mi snad zastavilo srdce, protože je to prostě Jazz." koukla sem se na ní konečně trochu zoufale. Nikdy bych si nemyslela, že se budu cejtit takhle, když ho uvidim. Ne, že bych ho milovala, ale je to Jazz.
"Chápu to. Vy ste se nerozešli proto, že by vám to neklapalo nebo něco, vy ste se rozešli prostě jen proto, že se odstěhoval pryč. Nebylo mezi váma nic zlýho, nebylo to uzavřený." koukala se na mě soucitně. Sem ráda, že mě chápe.
"Nemyslíš si, že se chovám jako kráva vůči Patrickovi?" žadonila sem o ujištění.
"Ne, proč? Přece se s ním nerozcházíš nebo něco. Nemůžeš si poručit, jak se cejtit, za to nemůžeš." ujistila mě.
"Nechápu to, celej ten obývák je plnej mejch bejvalejch a se všema se bavim normálně a všechno je v pohodě. Pak ale přijde Jazz a já málem zapomenu, jak se dejchá." rozhodila sem ruce.
"Jak sem řekla, když ste se rozešli, furt si ho měla ráda a pravděpodobně furt aspoň trochu máš. S ostatním klukama jsi to nějak uzavřela, z Jazzem je to jiný. Byla si s ním šťastná a najednou ze dne na den se to všechno rozpadlo. U ostatních se to začalo rozpadávat postupně a až když tvoje city byly slabší, tak ste se rozešli." poučovala mě. Dává to smysl.
"Kdybych aspoň věděla, že přijde." povzdychla sem si.
"Neboj, už sem Jamese sprdla a ještě sprdnu, měl aspoň říct, že Jazz možná dorazí." začínala se nafukovat.
"Seš skvělá kámoška Lils, den před svatbou seš kvůli mně schopná sprdnout svýho nastávajícího." objala sem jí krátce. Chvíli sme mlčeli.
"Jazz je prostě Jazz, nevim, jestli se na něj někdy budu schopná podívat, aniž by mi poskočilo srdce." povzdychla sem si. "Ale co, uvidim ho jenom dneska a zejtra a on zas odjede zpátky do Austrálie, ne? Dva dny to vydržim. Nebudu se tim zatěžovat, zejtra je váš den a já si ho chci s váma co nejvíc užít." uzvařela sem to.
"Půjdem zpátky?" usmála se na mě Lily pozbudivě.
"Díky, žes za mnou přišla. Já bych měla teď utěšovat tebe, když začneš kvůli vdávání vyšilovat, ne ty mě." usmála sem se.
"Prosím tě." mávla rukou. "Hned jak se Jazz objevil, bylo mi jasný, jak se cejtíš. Navíc, nevyšiluju, utěšovat mě nemusíš. Možná až zejtra." zasmála se.
"Dobře platí, zejtra budu utěšovat já tebe." plácla sem si s ní a společně sme se vydaly zpátky za ostatníma.
Došly sme do obýváku, rychle sem se rozhlídla, Jazz tam nebyl. Trochu se mi ulevilo. Vydala sem se do kuchyně pro pivo, protože to poslední sem dopila na balkóně. V kuchyni sem se potkala s Jimmym.
"Sam, moc se omlouvám, nechtěl sem tě rozhodit. Ještě před dvěma dněma sem si s Jazzem volal a pořád nevěděl, jestli dorazí, takže sem tě nechtěl zbytečně rozrušovat, abys čekala, jestli přijde nebo ne. Podělal sem to." omlouval se rychle.
"Jamesíčku, to je v pohodě. Chápu, proč si to neřekl. Byla sem jenom překvapená a potřebovala sem to vstřebat. Zejtra je váš velkej den a já si nechci ničím kazit náladu. Stejně ho uvidim jenom dva dny a pak zase odjede." ujišťovala sem ho. No co, sebralo mě to, ale nejsem nějaká ubrečená nána, skousnu zuby a vydržim to. "Mimochodem, kde je?"
"Šel nahoru spát. Přemístil se sem rovnou po šichtě v hospodě, momentálně je v Austrálii asi tak pět ráno, takže byl hotovej." informoval mě.
"No, možná je to tak i lepší. Aspoň budu mít čas to pořádně vsáknout a zejtra už to bude v pohodě." přikývla sem a rozdělala si pivo. Trochu se mi ulevilo, že ho dneska už neuvidim, vyspim se na to a zejtra bude všechno v cajku.
"Tak pojď, jdem za ostatníma." nabídl mi James rámě a vrátili sme se za ostatníma.
*
Je chvíli před půlnocí. Leona odešla spát už kolem desátý a Lily odešla před chvíli, na zejtra potřebuje svůj spánek krásy, aby vypadala skvěle. Justin a Logan se taky vypakovali, sice je v Americe teprve po poledni, ale ty dvě hovada byli zas včera někde chlastat, takže spali jen pár hodin, než se sem přemístili. Patrick před chvílí odešel taky, kvůli práci vstával docela brzo, takže byl hotovej. Vyprovodila sem ho ze dveří a ujistila ho, že si k němu zalezu do postele, až přijdu. Nemá cenu spát tady, když se můžu přemístit a bejt za pár minut doma. Pokoje sou už připravený pro hosty na zejtra, tak bych akorát špinila čistý povlečení.
Zůstala sem tady nakonec jen já sama s Pobertama. Musim říct, že je to příjemný. Vždycky s nima ráda trávim čas. Svoje holky miluju, ale není nad to si občas posedět jenom s těmahle pakama.
Zrovna sme hráli pokera. Já sice karetní hry moc nemusim, ale občas si s klukama partičku dám, v týhle hře sem dobrá, mám nepřekonatelnej poker face. K tomu sme popíjeli pivo. Tak si řikám, že sem jich dneska měla snad deset, ale díky jídlu a kecání to na sobě vůbec necejtim. Na druhou stranu je taky dobře, že si udržuju aspoň malou hladinku, zejtřek bude divokej. Dneska sem zírala s otevřenou hubou, kolik toho chlastu ve sklepě maj, vim, že má přijít dost lidí, ale i tak je to fakt dost, na jednoho člověka tam sou minimálně tři flašky a to nepočítám všechny ty sudy s pivem, který už sou připravený na zahradě.
"Tak, poslední večer jako nezadanej chlap." otočil se Sirius na Jamese.
"No, povídej, už panikaříš?" vyzvídala sem.
"Proč bych měl panikařit?" nechápalo to pako střapatý.
"No, skoro každej před svatbou panikaří." pokrčila sem rameny. Já se samozřejmě nikdy nevdávala, ale říká se to.
"Došlo ti, že už nikdy nepůjdeš na první rande? Nedostaneš první pusu? Nezažiješ první sex?" vložil se do toho Remus. Při otázce o sexu sem se na něj překvapeně podívala. Takovouhle otázku bych čekala od Siriuse a ne od něj. Věděla sem, že bydlení se Siriusem má na něj špatnej vliv, ale tohle je moc i na mě.
"Došlo mi to teď na rozlučce, když mi ta striptérka tančila na klíně." odpověděl James klidně.
"Dost zvláštní chvíle na myšlení o svojí nastávající." zasmál se Sirius.
"Ani ne. Ta holka tancovala a třela se o mě a jediný na co sem mohl myslet bylo, že sem chtěl, aby to byla Lily." usmál se.
"Ho hou, copak tobě Lilka někdy předváděla taneček na klíně?" zahýbala sem vyzývavě obočím. Ta Lily se nezdá, tichá voda břehy mele, fakt.
"To tady nehodlám rozebírat." odkašlal si James a trochu se pousmál.
"Ha! Nekecej!" vykřikl obdivně Sirius.
"No, co sem chtěl říct bylo, že sem mohl myslet jen na Lily. Nedokážu si představit, že bych byl někdy s někým jiným a kdykoliv vidim pěknou holku, stejně myslim na Lily a říkám si, jaký mám zatracený štěstí." mluvil pomalu. To je sladký, je hezký vidět, že se dva lidi fakt takhle milujou.
"Vy všichni tady víte líp, než kdokoliv jinej, že Lily byla jediná holka, kterou sem kdy opravdu chtěl a miloval. Měl sem několik holek, ale vždycky sem chtěl jenom jí a bůh ví, že sem jich mohl mít tolik, co Sirius, kdybych chtěl." pokračoval. To je fakt, James je jeden z nejhezčích kluků, který znám a taky dost namakanej, s tím famfrpálem a tak. Holky po něm vždycky dost pásly, ale on měl oči jen pro tu rezavou příšeru, i když ona na něj tolik let házela bobek.
"I potom, co sme se rozešli, jak mě podvedla, sem jí furt miloval. Nebyl sem ani moc naštvanej, byl sem zraněnej. Ta představa, že ona chtěla bejt s někým jiným, zatímco já chtěl bejt jen s ní mě ubíjela. Ale stejně sem si nemohl pomoct." vzpomínal. Jo, jo, ta zkoněná party v Americe, kde Lilka skončila s jiným. Díky bohu, že se udobřili a vrátili se k sobě.
"Ostatní holky mě nezajímaj, léta sem si představoval, jak za mnou jde Lily k oltáři, po ničem jiným sem netoužil. Takže ne, žádná panika." usmál se nakonec. Ach, já si na tyhle sladký řečičky nepotrpim, ale ty dva sou tak roztomilý, že to roztaje i takovej šutr jako sem já.
"Dokážeš si představit, kdybys jí nikdy neuhnal? Tolik let tě odmítala a nesnášela." nadhodil Remus.
"To teda nedokážu. Vůbec nevim, co bych si počal, kdybysme odešli z Bradavic a já už jí třeba vůbec nikdy neviděl." zadíval se na nás smrtelně vážně.
"No, to se naštěstí nikdy nedozvíme, protože to všechno dopadlo dobře." tleskla sem, abych trochu uvolnila atmosféru. "Mezi náma, Jimmy, víš, že já ti vždycky věřila, že jí uženeš. Vždycky sem věděla, že i když na tebe nadává, tak tě ve skutečnosti chce, i když byla dost tvrdohlavá, aby si to uvědomila."
"Já vim, Sam." poplácal mě James vděčně po noze.
"Já ti taky věřil!" vložil se do toho Sirius. I on chtěl slíznout nějakou smetánku, vlezdoprdelka.
"Já vim, já vim! Všichni ste mi věřili a za to vám patří můj obrovskej dík." zasmál se James, aby se někoho nedotknul.
"No, nakonec to skončí tam, kde to všechno začalo. Pamatuju si, jak sem vás tady na vánoce spolu viděla a chtěla si vyškrábat oči, protože sem málem viděla víc, než bych chtěla." ušklíbla sem se.
"No vidíš, to mi ani nedošlo, že se bereme tady, kde sme se dali dohromady." usmál se a vypadalo to, že vzpomíná na ty časy. "To tenkrát chodila s Lucasem."
"Ježiš, na toho bych už úplně zapomněla!" rozesmála sem se, když sem si vzpomněla na toho slizouna, fuj. Tak mě napadá, ta Lilka se vždycky tvářila jak největší svatoušek, přitom s Jamesem si začala, když byla s Lucasem, Jamese pak podvedla v LA a nakonec se rozešli s Patrickem kvůli Jamesovi. A mě furt kvůli něčemu moralizuje. Příště, až mi zas bude dělat kázání o mým milostným životě, tohle jí připomenu.
Chvíli sme se ještě s klukama bavili a pak sme se vypakovali k odchodu, já zas tak moc spánku nepotřebuju, sem ostřílená z Bradavic, ale nechci zejtra vypadat jak vyblitej květák, tak se musim trochu prospat. Přece jen, budu stát vedle Lily u oltáře, tak musim vypadat trochu reprezentativně. Rozloučili sme se já se pak přemístila domů a zalezla si rovnou k Pattovi do postele.
--------------------------------
Ráno sem vstala v osm, svatba začíná v jedenáct, tak mám mraky času. Tady se ani nezdržíme, kafe, snídani a tak si dáme tam, slíbila sem Lily, že jí pomůžu s přípravama.
Patrick se ještě chvíli vyvaloval v posteli, já si šla dát sprchu a umyla si vlasy, nepotřebuju vypadat jak chodící friťák. Hodila sem na sebe jen kraťasy a tílko, šaty si oblíknu až těsně před obřadem, jak se znám, ještě bych se stihla někde zaprasit.
Po chvíli se z mýho pokoje vyprdelila ségra. Celej včerejšek byla tady, koukala na televizi a povalovala se. Říkala sem, ať jde se mnou připravovat, ale říkala, že by jako mudla akorát brzdila, protože by nemohla kouzlit a navíc, přišlo jí blbý, se tam mísit mezi nás bradavický. Však jí každej zná a má jí rád, no ale nepřekecávala sem jí a tak včera byla tady sama.
"Tak je to tady, už dneska." nadhodil Patt, když se konečně vyprdelil z postele.
"Je to mazec, Potter a Evansová, nemožný se stalo skutečností." zasmála sem se. Je fakt neuvěřitelný, že před třema rokama touhle dobou se spolu bavili jen proto, že sme s Pobertama trávili dost času a já k tomu Lilku více méně - spíš více - donutila.
"Jaký z toho máš vůbec pocity? Vůbec mi to nedošlo, ale s Lily jsi několik měsíců chodil." otočila sem se na něj se zájmem.
"V pohodě." pokrčil ledabyle rameny. "Však sem se s ní rozešel právě proto, aby se ty dva dali dohromady, sou si prostě souzený a dnešek je toho důkazem. I kdybych to s ní tenkrát neukončil, stejně by to tak dřív nebo pozdějc dopadlo. Bylo nám spolu dobře, Lily je skvělá holka, ale nikdo nemůže bojovat proti něčí spřízněný duši." vysvětloval.
"Jo to je fakt. Takže oni by ti vlastně ještě měli děkovat, že se kvůli tobě dneska berou." zazubila sem se.
"No, děkovnej dopis čekat nebudu." zasmál se.
"No, asi bysme měli pomalu jít. Najíme se tam a bude toho ještě dost co zařizovat, kdo ví, v jakým sou oba rozpoložení, možná to tam vypadá jak po zemětřesení." zvedla sem se a došla si pro obaly ve kterých sem měla šaty. Mám jedny na obřad, hostinu a tak a pak jedny na večer. Musim dneška využít a ukázat se ve víc modelech ne?
"Jo a ty to tam musíš jít zachránit." popíchl mě.
"Zlato, Stoneová vždycky všechno zachraňuje." mrkla sem na něj. Ne, že bych si o sobě myslela kdo ví co, ale svým způsobem je to pravda. Já měla vždycky talent bejt v nesprávnej čas na nesprávnym místě a vědět o všech všechno a řešit problémy ostatních.
Všichni sme si pobrali věci, který budeme potřebovat a vyšli sme na střechu, náš byt je chráněnej proti přemisťování. Chytla sem Katy a přemístila se s ní. Musíme zas vyšlapat ten debilní kopec. Dům je furt chráněnej, Jimmy říkal, že jim to zařídil sám Brumbál. Přemisťovat se tam nejde a navíc tam nemůže vejít nikdo, kdo není na seznamu hostí, nechápu sice, jak se takový kouzlo dá udělat, ale Brumbál je údajně nejlepší čaroděj všech dob, takže se v tom nebudu pitvat.
Dveře nám otevřela Leona, nečekala sem, že Lily a James budou mít čas. Hned jak sme vešli, uslyšeli sme křik.
"Já se dneska vdávám, já se dneska vdávám!" ozýval se Lilyin zvučnej hlásek odkudsi z baráku.
"Jak dlouho to dělá?" smál se Patt.
"Už minimálně pět minut." zakroutila Lea očima.
Najednou se ze schodů přiřítila Lily, ani se u nás nezastavila, jen kolem proběhla a vyběhla ven na zahradu.
"Já se dneska vdávám!" vřeštěla. Všichni sme se tlemili.
"No, koukám, že panika se nedostavila, nadšení jí rozhodně nechybí." ušklíbla sem se. Povim vám, že dneska to bude fakt zajímavej den.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Po dlouhé době píšu tak se ptám, jen klikněte, kdo tu jste

Já jsem tu a chci, abys přidávala!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama