Everybody should have his own world...

15. kapitola - Opravdický rande

3. července 2017 v 22:34 |  * Elita Bradavic 3 *
Další kapitola po x leté pauze je tady, přiznávám, že tuhle jsem měla napsanou už tenkrát, takže styl je furt dost podobnej. Teprve příště přijde nová kapitola, tak se styl možná trochu změní, budu se snažit co nejvíc ho zachovat, ale léta sem nepsala, takže to není nic divnýho.

Nemá moc asi cenu nějak moc kecat. Je to předsvatební kapitola, nic moc se tam dít nebude, všechny pařby atd. Necháme až na velký den Lily a Jamese. V další kapitole proběhne loučení se svobodou, budu to vyprávět zase z pohledu Sam, takže uvidíte jenom Lilyin večírek, Poberti v tom figurovat nebudou. V příštích kapitolách uvidíte plno známých tváří, bude tam dost lidí, kteří už se třeba nějakou chvíli v Elitě neobjevili a samozřejmě, že to bude obrovská pařba. Evansová a Potter se neberou každý den. Takže tuhle kapitolu berte trochu s rezervou, bude to poměrně nuda. I tak ale doufám, že se bude líbit a když se tu objeví aspoň nějaký komentář, zlobit se rozhodně nebudu...Vaše Maggdinka♥


Opravdický rande

Je to už dva tejdny, co sme se dali s Patrickem dohromady, což vám nejspíš došlo. Zatím sme to drželi pod pokličkou, což nebylo zas tak těžký, protože sme se s ostatníma skoro nevídali. Užívali sme si prostě jen sami sebe. Dokonce ani Lily sem neřekla, jak se to mezi náma vyvrbilo. Další důvod, proč sme to zatím nikomu neřekli je, že nevíme, jak na to budou ostatní reagovat. Drtivá většina s tim ale bude určitě v pohodě.
Tejden před svatbou sme se s Pattem rozhodli sezvat naši partu k nám. Jen tak posedíme a pokecáme. Ne, že bych nešla někam chlastat, ale necháme si to až na svatbu, to bude lepší. Navíc, ve středu pořádám rozlučku pro Lily a kluci zase rozlučku pro Jamese . Samozřejmě, že k tomu máme svoje důvody, chceme jim totiž o nás dvou říct. Nechci to nechávat až na svatbu, to se musí všechno točit kolem Jamese a Lily a na druhou stranu nechceme na svatbě dělat, jako že mezi náma nic není.
Dorazili všichni (myslim, nás bradavický, Fénixův řád sme nezvali). Emma s Mikem přišli zase pozdě, bála bych se, kdyby ne.
"Tady sme donesli něco, aby se neřeklo. " ušklíbl se Sirius a podal mi flašku whisky, kterou s Remusem donesli ze svých domácích zásob. Ve finále toho chlastu tady nemáme tak málo. Já a Patt sme koupili jednu whisky a jednu medovinu a nakonec flašku přinesli i Sirius a Remus, James a Lily a Mike a Emma. Doufám, že se to nějak nezvrtne.
"Kdybyste nic nepřinesli, začala bych se vážně bát, že ste se změnili. " oplatila sem mu škleb, flašku vzala a dala na kuchyňskou linku.
Náš byt není až tak velkej, ale když se nanosej i židle z kuchyně, v obýváku se hravě vejdeme. Ostatní seděli a my začali nalejvat. Dokonce sme udělali i nějaký občerstvení. Půl odpoledne sme se patlali vlastnoručně s chlebíčkama. Patricka ze mě málem švihlo, protože sem při dělání sežrala snad půlku pomazánky a když mě jeho napomenutí štvaly, pomazala sem mu tou pomazánkou půlku ksichtu. Pak sem ji mohla ale slízat, takže to byl dobrej bonus. K tomu sme koupili i nějaký zákusky, nejsem žádná kuchtička, abych to pekla sama, ne?
"Jsem zvědavá na tu rozlučku, ale když to připravuješ ty, bude to určitě bomba. " nadhodila Lily na moji adresu. Zatetelila sem se blahem, aspoň že ví, co ode mě očekávat a že do mě vkládá takový naděje. Krom nás holek z Bradavický party sem pozvala i Jenny, Susie a dokonce i ségru Katy, pro kterou se přemístim do Česka. Pozvala sem i holky z Fénixová řádu, ale vim, že jistě dorazí akorát Amanda, Zoe, Ronnie ani Alice nic stoprocentně neslíbili. Na svatbu ale Lily pozvala všechny a slíbili, že dorazej. No ještě aby ne, přišli by o hodně. Já, jakožto svědek sem celkem zasvěcená do plánů svatby a můžu říct, že to bude pecka. Od Jamese Pottera by se ani nic míň nečekalo. Mimochodem, jemu jde za svědka samozřejmě Sirius, ale tak to je přece jasný.
"Neboj se, to bude party, na kterou nezapomeneš. Budeš ráda, když se do svatby vzpamatuješ. " mrkla sem na ni provokativně. Trochu skepticky na mě zírala, nejspíš sem ji trochu vyděsila, což byl ale můj účel.
"Jak znám Sam, tak určitě objednala nějakýho striptéra. " zachechtal se Sirius.
"Musíš vyzrazovat moje nápady? " utrhla sem se na něj. Lily na mě vystrašeně zírala, teď si určitě není jistá, jestli vůbec tu rozlučku chce. Jestli na mě bude zkoušet, že marodí, tak to ať zapomene, to jí nesežeru ani náhodou.
"Však co, my na striptýz jdem. " pokrčil Sirius rameny nevinně.
"Cože? " otočila se Lily na Siriuse a přísně čučela i na něj a na Jimmyho.
"Relaxuj bože, vždyť je to jen striptýz. Cos jinýho čekala, když to pro Jamieho připravuje Sirius? " okřikla zrzku Emma. Přesně tak, nevim co dělá. Jestli se někdy budu vdávat já, budu mít aspoň deset striptérů a můj budoucí choď klidně taky deset holek. Dál už se tohle téma neřešilo. Co by čekali, ode mě a od Siriuse? Jako by nás za ty roky vůbec neznali fakt.
Večer ubíhal dobře a my se bavili. Pustili sme v telce MTV, aby sme měli aspoň nějakou muziku jako podklad a střídmě sme popíjeli. Sama se divim, že sme něčeho takovýho schopný. Kecali sme si a všechno bylo fajn. I když to není jako v Bradavicích, musim říct, že dospěláckej život má taky něco do sebe. A to nejhlavnější přece je, že se pořád všichni vídáme a podnikáme spolu akce, no ne?
"Jo, jen tak mimochodem, dress code na středu jsou šaty nebo sukně. Prostě se nějak vyšelmičkujem, ať vypadáme k světu. " nadhodila sem. "To platí i pro tebe." podívala sem se přísně na Emmu. Ta na to nijak nereagovala, ale nasraně si založila ruce na prsou a chvíli neřekla ani slovo. Podobnou reakci sem čekala. Amandě to ještě napíšu, mám na ní mobil a dám vědět i Leoně. Ve středu dorazí a zůstane tady už rovnou do svatby. Buď bude u Sarah, která bydlí sama anebo u Potterů, kde se celá ta sláva koná. Tam bude takovejch lidí, už se na to moc těšim. Nedovedu si představit lepší místo pro svatbu než Potterovic honosný sídlo. Přijede i dost Italů, příbuzný ze Sofiiny strany, na to se moc těšim.
Každou chvíli sme po sobě s Patrickem pokukovali, seděli sme vedle sebe, ale přirozeně sme se k sobě nijak neměli, když o nás ostatní ještě nevěděj. Snažili sme se vychytat moment, kdy to ostatním říct. Jenže to nebylo tak jednoduchý, když každej furt mele. Domluvíme o jedný věci a načne se další.
"Asi bude lepší, když to necháme až na konec večera. Za prvý, stejně teď není moc vhodná příležitost, když se řeší akorát svatba a vzpomíná se na starý časy v Bradavicích a navíc, když jim to řeknem až než budou odcházet, budou mít aspoň dost času to doma vstřebat. " vydrmolila sem rychle Patrickovi, když sme na chvíli odeběhli ke kuchyňskýmu koutu, abysme doplnili jídlo na tácy a donesli další pití.
"Jo, nejspíš to tak bude nejlepší. " usmál se souhlasně a mrknul na mě. Musim říct, že tohle tajení je docela i sexy, kdy o vás nikdo neví, vy nemůžete nic dělat před ostatníma, ale jsou mezi váma takový ty pohledy, mrkání a letmý dotyky, o kterých víte jen vy dva. Většinou to dopadne tak, že se na sebe po jejich odchodu vrhnete, protože vás to rozpálí. Moc dobře to znám, vždyť můj vztah s Jazzem byl celej utajenej. Doteď to, že sme spolu chodili věděj pořád jen Lily, Emma a Sirius. Takže mě na jednu stranu trochu mrzí, že náš vztah odtajníme, má to fakt svoje kouzlo.
Vrátili sme se za nima s jídlem a pitím a pokračovali v kecání. Byl pátek, takže do práce nikdo z nás zejtra nejde, ale na druhou stranu, je teprve něco před půlnocí takže cajk.
Kolem jedný sme to pomalu začali rozpouštět. Všichni nám začali pomáhat s úklidem. S Pattem sme na sebe mrkli, přišel náš čas.
"Ještě než odejdete, je tady něco, co byste měli vědět. " nadhodila sem, abych si upoutala jejich pozornost. Všichni na mě čučeli, Patrick stál vedle mě. Vim, že tohle musim říct já. Patt sice už dlouho patří do naší party, ale stejně já se s nima bavim daleko dýl, navíc, tyhle věci na mě ostatní většinou nechávaj. Nechápu proč. Možná proto, že mám tak dobrý kecací schopnosti.
"Já a Patrick sme se dali dohromady. " prolomila sem po chvíli ticho. On mě vzal za ruku, aby mě podpořil a ukázal tak, že moje slova sou pravdivý. Asi tak deset sekund bylo hrobový ticho. To není dobrý.
"No to je super! " ozvala se nadšeně Lily. Ta mě nikdy nezklame. Ostatní začali přikyvovat a gratulovat, myslim, že čekali, jak na to bude reagovat právě ona, vzhledem k tomu, že Patrick je její bejvalej. Ostatní totiž asi nevěděj o našich rozhovorech, kdy mi Lilka dala požehnání, že s nim klidně chodit můžu.
"No, nemůžu říct, že je to trochu nečekaný. " zakoktal Sirius. Byl z toho dost vedle.
"Ale prd, seš slepej? Poslední dobou to mezi nima jiskřilo. " zašklebila se Emm a mrkla na mě. Ta taky nikdy nezklame, ještě, že mám takový kamarádky.
Když to všichni tak nějak vstřebali, vyprovodili sme je před byt a odešli. Zabouchli sme za sebou dveře a já Patricka objala.
"Vidíš, vzali to dobře. " usmál se a dal mi lehkou pusu na nos.
"Jo, přiznávám, že sem z toho byla docela nervózní, ale nakonec to dopadlo líp, než sem čekala. " přikývla sem. Fakt mi spadl kámen ze srdce. Aspoň teď už můžem bejt otevřeně spolu, nerada bych se na tý svatbě schovávala a byla s ním jenom, když nás nikdo nevidí.
-----------------------------
"Kam si myslíš, že jdeš? " podíval se na mě Patrick, když sem si ráno dělala kafe do termo hrnku a chystala se do práce.
"No, makat ne? " zírala sem na něj nechápavě.
"Na dnešek sem si vzal volno a tobě sem ho zařídil taky. V práci ti o tom neřekli? " koukal na mě taky nechápavě. Naše komunikace je občas trochu zajímavá.
"Proč bys to dělal? " nechápala sem. Teď tady nechápu vůbec nic.
"To kafe si nalej do normálního hrnku, dáme si normální snídani. Běž se mezitím převlíct do něčeho pohodlnýho a lehkýho, uděláme si výlet. Nebyli jsme na pořádným rande, co sme spolu, tak sem tohle vymyslel. " dával mi instrukce a vyháněl mě do pokoje, ať se převlíknu. Pořád nic nechápu, ale jestli mám celej den volno, jedem na nějakej výlet a budem celej den jenom spolu, tak nemám žádný námitky. Dneska je úterý, takže zejtra večer je ta rozlučka. Na čtvrtek a pátek sem si vzala volno, svatba je v sobotu. Ve čtvrtek se budu asi zotavovat z kocoviny a v pátek už budu pomáhat Lily a Jamesovi všechno připravovat.
Jak mi řekl, hodila sem na sebe jenom kraťasy, tílko a otevřený nízký botky a na oči pilotky. Po snídani sme vyšli nahoru na střechu, abysme se přemístili. Takže po Londýně ten výlet nebude, dobrý. Nemám nic proti Londýnu, je to krásný město a miluju ho, ale myslim, že takový ty památky, party a podobně tady už docela znám.
Nechtěl mi říct, kam mě bere, takže sem se ho musela chytit, aby přemístil nás oba. Místo toho, aby mě chytil jenom za ruku, objal mě a za chvíli mě pohltil zas ten debilní pocit. Tohle by vážně mohli na ministerstvu zkusit vychytat, mohlo by to bejt míň bolestivý a nepříjemný.
Měla sem zavřený oči a když sme se objevili na místě, do uší mě uhodil zvuk, byl to jasnej zvuk města, hodně lidí, auta, někde v lese určitě nejsme. Otevřela sem oči a když sem se trochu rozkoukala, stála sem tam s otevřenou hubou.
"My...my sme v Římě? " vykoktala sem ze sebe a řekla nahlas zřejmý, protože přímo kousek od nás se tyčilo Koloseum. Věřte tomu nebo ne, v Itálii sem byla už hodněkrát, ale většinou v letoviskách někde na pláži, ale v Římě sem ještě nebyla a byl to vždycky můj sen.
"Jo, párkrát si básnila o tom, jak by ses sem chtěla podívat. Upřímně, trochu sem nechápal, proč se prostě nesebereš a nepřemístíš se sem. Sme kouzelníci proboha, nemusíme jako mudlové platit za letadla. Nakonec mi to ale nahrálo do karet. Chtěl sem vymyslet nějaký super rande, takže se mi hodí, žes tu ještě nebyla. " šklebil se na mě a v tu chvíli si očividně myslel, že sem úplně vymaštěná. Taky si to o sobě občas myslim. Vždyť je pravda, že bych se mohla na místě klidně přemístit do Číny a za pár sekund bych tam byla. Ministerstvo sice sleduje veškerou aktivitu přemisťování, ale není to tak, že by byly uzavřený hranice nebo tak něco.
"Tak tímhle jsi mi naprosto vyrazil dech. " usmála sem se, objala ho a dala mu vděčnýho hudlana přímo v centru Věčného města. Čapnul mě za ruku a okamžitě mě táhl na obchůzku památek. Sám mi nedávno říkal, že v Římě taky nikdy nebyl, takže se asi dobře připravil a o všem se informoval. Za několik hodin sme viděli skoro ty nejvýznamnější věci, až na Vatikán, protože tam je nějaká čekací listina nebo co.
Kolem jedný sme zapluli na oběd do nějaký restaurace, která byla zrovna po ruce. Byla to vážně ta typická italská, až to bylo trošku klišé. Na druhou stranu, když už takovýhle rande, tak se vším všudy. Stejně hádám, že tady v centru Říma sou všechny restaurace udělaný podobně, aby to ladilo s duchem památek a starověkýho Říma.
Jídlo bylo samozřejmě výborný, když sem si vybírala, nerozuměla sem ani slovu, ale vychytala sem to překvapivě dobře. Byla sem plná k prasknutí, ale zároveň naspeedovaná, abysme se ještě procházeli. Nemusim vidět každou památku, ale líbí se mi ta atmosféra, prostě jenom chodit, poslouchat italštinu, koukat na všechny domy a na ten ruch na ulici.
Bylo to fajn, drželi sme se za ruce, pořád se nějak pohihňávali a fotili se, jako opravdický páry. Tohle sem nikdy nedělala. Já nejsem na takovou tu typickou romantiku a většinou ve vztahu nedělám ty věci, co dělaj ostatní páry, ale s Patrickem to jde nějak samo a musim přiznat, že se mi to dost líbí.
Kolem čtvrtý sme si sedli venku na zahrádce jedný kavárničky, dali si pravý italský caffé, k tomu si dali tiramisù a čučeli na okolní chodce. Z kavárny sme to vzali zase na druhou stranu a zase se jen tak procházeli, pak sme se zastavili u jednoho stánku se zmrzkou a dali si pravý italský gelato. Nikdo neumí lepší zmrzlinu než Italové.
"Je mi s tebou moc dobře. Tohle byl úžasnej nápad. " přitulila sem se k Patrickovi, když sme stáli na jednom starým mostě nad řekou Tevere a sledovali západ slunce. Ten den tak rychle utekl, že to ani není možný.
Tak mě napadá, že tohle je snad moje první opravdický rande, takový to se vším všudy. Když si zrekapitulujeme pár mých posledních vztahů, je to takhle: s Remusem bylo naše největší rande asi to, jak sme šli na školní trest do Zapovězenýho lesa, se Siriusem sme trávili skoro všechen čas v posteli, s Jazzem sme spolu většinu času ani oficiálně nebyli a když už byli, nikdo o nás nevěděl, takže sme se stejně neomohli držet za ruce a s Loganem v Americe sme nejvíc trávili dny u bazénu, na pláži, na večírkách a na různých filmových akcích jeho rodičů. Tohle je poprvý, kdy mě opravdu můj kluk vzal na celej den někam a dělali sme takový ty zamilovaný věci. Jak sem řekla, tohle sem nikdy nebyla já, ale pokud tohle občas budem podnikat, zlobit se rozhodně nebudu.
"Taky je mi s tebou dobře. Sem rád, že sem ti splnil jeden z tvých snů. Moc sem si to užil, byl to super den. " vytrhl mě Pattův hlas ze zamyšlení. Stáli sme na tom mostě, on mě objímal zezadu a při svých slovech mě políbil zezadu na hlavu do vlasů. Bože, za takovouhle pusu a pusu na čelo bych vraždila, ještě když je kluk o kus větší, což v mým případě je většina kluků, protože já sem prcek.
"I když bych takhle zůstal navždy, měli bysme jít. Zejtra jdeme ještě oba do práce a večer máme ty rozlučky. " nadhodil po chvíli ticha. Patrick se samozřejmě připojí na Jamesovu rozlučku.
"Hm, ještě chvíli. " zavrněla sem a otočila se, abych stála čelem k němu. Byli sme k sobě připlácnutý, sklonil se a políbil mě. Opřela sem se o kamenný zábradlí mostku. Když sme se od sebe odtrhli, položila sem si hlavu na jeho hruď. Všímáte si, že nějako moc mlčim, už ste si určitě zvykli, že u mě to není moc běžná věc a když už mlčim, tak je to fakt vážný. Za tu dobu nás minulo několik lidí a některý po nás pokukovali, asi sme vypadali dost přeslazeně, ale mě je to fuk.
"Tak jdeme. " zabručela sem neochotně a objala ho pevnějc, čímž sem mu dala znamení k tomu, že se se mnou může přemístit.
Tu noc sme spali u něj v ložnici. Nemyslete si zas nějaký prasárny, prostě sme se spolu mazlili, povídali si a když sme oba usínali, byli sme k sobě přitisknutý, že by nás snad nikdo neodlepil. Myslim, že můžu hrdě říct, že já, Sam Stoneová, sem dneska zažila nejromantičtější den svýho života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Po dlouhé době píšu tak se ptám, jen klikněte, kdo tu jste

Já jsem tu a chci, abys přidávala!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama