Everybody should have his own world...

14. kapitola - Nedostatek přístěnků v Londýně

25. června 2017 v 22:58 |  * Elita Bradavic 3 *
Nemožné se stalo skutečností, nečekali jste to ani vy, ani já. Opravdu přidávám novou kapitolu. Je to už roky, co jsem naposledy něco uploadovala, ale zase mě to trochu popadlo. Větřím, že to pro mě bude odpočinek. Určitě nebudu přidávat několik kapitol týdně, ale čas od času snad něco přidám.

Pro začátek vám připomenu trochu třetí část elity, abyste byli v obraze, pokud jste to zapomněli (pokud vůbec nevíte, přečtěte si alespoň třetí část celou znovu, ať si to připomenete). Naši hrdinové už jsou venku ze školy, Brumbál založil Fénixův řád, konala se jedna akce proti Smrtijedům, po které Sam skončila v zajetí. Už je z toho ale venku a v zatím poslední kapitole pro ní přátelé uspořádali party po které Sam skončila v ložnici s Patrickem. Tak jak se bude vyvíjet všechno dál? Můžu jen slíbit že během následujících pár kapitol už dojde k dlouho očekávané svatbě našeho nejoblíbenějšího páru. Tahle kapitola je taková poměrně nudná, ale svatební kapitoly budou naopak svižný a zábavný. Příjemné čtení...Vaše Maggdinka♥

PS: prosím moc všechny, kdo si to přečtou, o komentáře. Chtěla bych to hlavně proto, abych věděla, kolik lidí sem třeba ještě chodí a chce číst mé povídky. Takže prosím každého, alespoň o jednoslovný komentář. Budu moc vděčná :-)


Nedostatek přístěnků v Londýně

Od tý party a incidentu s Patrickem sem se mu docela úspěšně vyhejbala. Není to zas tak jednoduchý, když spolu bydlíme, ale neuvěříte, jak lehký to zatím je. Dost času trávim v práci anebo se jen tak někde potloukám.
Uběhl už tejden a my o tom zatím ani nemluvili. Nevim, co vůbec od toho čekat, upřímně, ani nevim, co chci. Nejsem si jistá, jestli bych vůbec chtěla, abysme se dali dohromady, sem single a zatím mi to docela vyhovuje, užívám si svobody. Přece jenom v předchozích pár letech sem měla celkem dost vztahů a můj zatím poslední, s Loganem, skončil asi před půl rokem. Já mám vždycky plnou hubu keců a vim, co říct, jenže nevim, jak se k tomu postaví Patrick. No, vyhejbat se mu věčně nemůžu, takže stejně jednou na nějakej rozhovor dojde. Momentálně je mi to ale volný, nebudu to řešit.
Normálně Jamesova Lilyina svatba je už za měsíc! To je jako mazec. Kvůli tomu mýmu zajetí u Smrtijedů nebylo skoro na nic čas. Svatba je sice víceméně zařízená už několik měsíců, ale Lilka je teďka v jednom kole. Naštěstí má flexibilní práci, tak má dost času a já se jí snažim pomáhat, jak nejvíc můžu. Přece jenom, jsem její svědek, je to moje povinnost.
Dneska jdeme s holkama vybírat šaty, pro mě jako pro svědka a pro holky družičkovský. Lilyiny šaty už mám skoro hotový, takže to je v pohodě.
"Přemejšlela sem a chci něco klasickýho, takže budete mít béžový, krémový popřípadě světle růžový šaty. Nemusíte mít všechny stejný, nechci, abyste vypadaly, jako v uniformách, takže si vyberte, co chcete. Na těch barvách ale trvám." kecala Lilka, když sme lezly do obchodu. Super, v takových barvách vypadám jak vyblitej květák, no uznejte? Já, modrooká blondýna. Žádný protesty ale vznášet nebudu, je to Lilyina svatba a já její přání respektuju. Samozřejmě si vyberu i nějaký jinačí šaty, abych se potom mohla kdyžtak převlíct do nějaký normálnější barvy. Leona jde za družičku samozřejmě taky, Lily jí všechny instrukce o šatech pošle.
Půl hodiny do mě Emma hučela kvůli barvě šatů a ani za boha nemohla pochopit, proč nemůže jít na svatbu v černý. Ta holka má občas dlouhý vedení. Pak se s tím ale smířila a konečně sem se mohla věnovat vybírání. Obchod to je velkej, jsou tady vyloženě jen šaty a já jsem ve svým živlu. Možná, že si nakonec stejně něco buď vyberu v práci nebo rovnou něco navrhnu sama. Musim vypadat skvěle, ale ne zas tak moc, abych nezastínila Lily, je to její den. I když k sobě furt musim strhávat pozornost, tak moc na hlavu nejsem a dokážu pochopit, že nevěsta prostě musí vypadat nejlíp.
Chvíli jsme se po tom obchodě porozhlížely. Musim říct, maj tady docela pěkný hadry, ale nic co by mě extra uchvátilo. Asi se někdy půjdu porozhlídnout jinam anebo prošmejdim naše šatny v práci, až budu mít chvíli volno.
"Emm, našla jsem pro tebe perfektní šaty. Jsou s černou aplikací, tak bys to mohla přežít. Co myslíš, Lily? " otočila jsem se na obě holky s šatama na ramínku v ruce.
"Jo, jsou docela pěkný, s tou černou tu béžovou překousnu. " pokrčila Emma rameny, vytrhla mi je z ruky a šla si je zkusit.
"Ale jo, přežiju to, už jen to, že si na sebe Emma vezme něco ne úplně černýho stačí. " ušklíbla se Lily a šaty povolila. Po chvíli Emma vylezla z kabinky.
"Super, slušej ti. " chválila sem jí, Lily přikyvovala. V duchu sem se chválila za svůj vkus, já prostě vim, co vybrat a co ostatním sluší.
"Mimochodem Emm, na svatebních fotkách nechci tvoji barevnou palici a červený oči. Udělej si něco normálního. Na after party si už pro mě za mě udělej třeba pankáče, to je mi fuk. " založila si Lily ruce na prsou a přísně na Emmu čuměla. Dobrá připomínka, jak znám to pako, určitě by šla s duhovýma vlasama a minimálně fialovýma očima.
"Dobře, budu mít něco nudnýho, jako je blonďatá, hnědá nebo černá. " rezignovala Emma trochu naštvaně. No to bych si vyprošovala, co má proti blonďatý?
Lily šla na chvíli za Sarah, která si zrovna nesla šaty do kabinky.
"Co má proti tomuhle? " ptala se mě Emma ublíženě a ukazovala na svoji dneska fialovou palici a přitom se obdivně prohlížela v zrcadle.
"Musíš uznat, že když budem s nima stát u oltáře, bylo by to trochu moc. A nedivim se, že ve svatebním albu nechtěj fotky, kde bys ostatní přebíjela. " hučela sem do ní.
"Ale neboj, jestli se někdy budu vdávat já, můžeš mít na hlavě, co chceš. " ušklíbla sem se a utěšovala sem jí.
"Protože ty seš nejlepší. " zasmála se a krátce mě objala.
Z obchodu sme vyšly snad po dvou hodinách. Šaty si koupily Emma i Sarah, já si ale nevybrala. Sem hold náročná, pro někoho, kdo pracuje v módním průmyslu, není lehký, najít vždycky něco super.
--------------------------
Ještě ten tejden za mnou přišla Lilka do práci na oficiální zkoušku šatů. Už jednu absolvovala a na týhle se budou dolaďovat detaily. Má hezkou postavu, s ní se to pracuje samo.
"Ty už sis něco sehnala? " podívala se na mě, aby mi připomněla, že mám laskavě hnout zadkem, že svatba je za rohem.
"Jo, už je mám, tady z práce, takže si je ani nemusim kupovat. " uklidňovala sem jí.
"Tak dělej, ukaž! " vypískla nadšeně, zatímco se opatrně soukala do svých šatů. Odeběhla sem a vrátila se s šatama.
"Na mě samozřejmě vypadaj ještě o dost líp. " ušklíbla sem se.
"Sou nádherný, fakt! " čučela překvapeně. To o mě snad pochybovala? "Abych řekla pravdu, trochu jsem se bála, že zas půjdeš v něčem třpytivým a výrazným, tímhle jsi mě překvapila. " dodala.
"No dovol? Snad vim, co se sluší a patří. I když nejsou třpytivý a odvážný, furt jsou módní a krásný. " trošku mě nasrala, proč si o mě každej myslí, že nevim, jak se na takový akce oblíkat a jak se na nich chovat? Uznávám, sem jeblá, ale mám svoje hranice a vim, co a jak.
"Jak pokračuje tvoje soužití s Patrickem? " zeptala se najednou, když se zkoumala v zrcadle a já dělala na spodku šatů nějaký úpravy.
"No. " začala jsem a pak se trochu odmlčela. Už sem přemejšlela, že o mým incidentu s Patrickem Lily řeknu, je to moje nejlepší kámoška a vždycky sme si říkaly všechno a vzájemně si radily a pomáhaly, ale Patt je její bejvalej. Na druhou stranu už dřív říkala, že kdyby mezi náma k něčemu došlo, bylo by jí to jedno. Ještě aby ne, když z ní bude brzo paní Potterová.
"Něco se mezi náma stalo tu noc po tý party, kterou ste pro mě udělali, když sem vylezla od Voldemorta. " vyklopila sem ze sebe.
"Povídej. " pobídla mě se zájmem a pak dodala. "Já si už v tom klubu všimla, že to mezi váma jiskří, to tančení, body shot a podobně. "
"No, skončili sme spolu v posteli, co jinýho. " ušklíbla sem se. "Nevim ani proč, najednou sem prostě měla takový nutkání, jít za nim a jemu to taky moc nevadilo. Možná je to tim, že sem dlouho nikoho neměla. Od Logana sem neměla jedinýho kluka, chápeš, já? To je skoro půl roku, normálně v Bradavicích bych za tu dobu skončila někde v přístěnku na košťata už se třema klukama. "
"Kdybych tě neznala, myslela bych si, že jsi dospěla. " zasmála se zrzka.
"No dovol? Takový urážky si vyprošuju. " dělala sem uraženou. "Možná je to taky tím, že v Bradavicích nebylo tak těžký narazit na nějakýho kluka a taky možná proto, že ač je v Londýně snad všechno, přístěnky na košťata se tu sháněj jaksi těžko. " rozesmály sme se obě.
"Co chceš dělat? Víš, že mě nevadí, jestli se dáte dohromady. " podívala se na mě pak vážně.
"Vim, že by ti to nevadilo. " ujistila sem jí. "Nevim ale, co chci dělat. Vůbec sem to neplánovala. S Patrickem je mi fajn, je milej, je s ním sranda a tak všechno. Nevim ale, jestli po něm toužim jako po takový tý vztahový stránce. "
"Dovolim si tě upozornit, že nikdy s žádným klukem jsi nic neplánovala. Naposledy, kdys chtěla, aby se něco stalo, to byl Remus. Od tý doby, vždycky, když jsi s někým byla, bylo to neplánovaně." trochu mě popíchla.
"Jo a taky jak to dopadlo. " podívala sem se na ní skepticky.
"Protože to se stává. S Remusem to nedopadlo taky dobře, i když jsi to plánovala. Takhle to v životě prostě chodí, s nikým to nevyjde, než konečně potkáš toho pravýho. Já věřím, že co se má stát, stane se a že potřebujeme i ty chyby a špatný zkušenosti k tomu, abysme potom mohli bejt šťastný. Podívej se na mě a na Jamese, taky to mezi náma nebylo vždycky růžový, ty to sama víš líp, než kdokoliv jinej. Nakonec ale došlo na happy ending, protože spolu sme šťastný a věřim, že on je moje spřízněná duše. " udělala mi několikaminutovej proslov. To už se hodně dlouho nestalo. Už je to minimálně rok, co sem s Lily řešila vztahy, tak už sem zapomněla, jak to vypadá. Na druhou stranu, i když moc kecá, její proslovy maj vždycky logiku.
"Nevim, jestli je zrovna Patrick moje spřízněná duše, ale člověk nikdy neví. Pro začátek bych se s ním mohla aspoň začít normálně bavit, třeba se mezi náma něco vyvrbí. " mluvila sem spíš pro sebe, ale říkala sem to nahlas, ať Lilka ví. Musim se mu přestat vyhejbat, když už nic jinýho, nedělá to dobře našemu soužití, sme spolu v jednom malým bytě bože, to prostě nejde. Navíc, takhle se snad chovaj dospělý v takových situacích ne? Možná by nebylo občas na škodu, takovýhle dospělácký věci občas pochytit, protože někdy se to fakt hodí.
"Uvidíme, jak to dopadne. Víš ale, jakej já mám názor na to, kdo je tvoje spřízněná duše. " pokrčila rameny a mrkla na mě.
"Dej se Siriusem pokoj, furt! " napomenula sem ji. Že zrovna ona je naše největší fanynka, dřív Siriuse moc v lásce neměla a teď by nám najednou požehnala.
"Já sem nic o Siriusovi neříkala, ale tobě přišel na mysl první on, to už o něčem vypovídá. " ukázala na mě triumfálně prstem.
"Jo, napadl mě jako první jenom proto, že do mě kvůli němu hustíš už snad dva roky. " setřela sem ji a hned to rychle zakecala. Tohle téma by mi fakt chybělo. Radši sme přestaly kecat a já začala zase upravovat šaty, propadla bych se hanbou, kdyby nebyly v den D perfektní.
*
Ten večer sem šla z práce docela pozdě, měli sme nějaký problémy se zakázkou a muselo se to vyřešit. Před bytem, když sem vytahovala klíče, sem se na chvíli zastavila a pořádně se nadechla.
"Tak jo, takhle se přece chovaj dospělý lidi." připomněla sem si a vlezla dovnitř.
"Ahoj, konečně sem doma. " křikla sem do bytu, když sem se v předsíni vyzouvala. Cejtila sem, že v bytě něco voní.
"Ty se se mnou bavíš? " ušklíbl se Patrick ironicky a zrovna něco vytahoval z trouby.
"Vim, že sem se poslední dny chovala jak debil, ale už se k tomu hodlám postavit jako normální člověk. Co se stalo, stalo se. Faktem ale je, že spolu prostě bydlíme a já se ti nemůžu vyhejbat věčně. " podívala sem se na něj omluvně.
"No, musim ale uznat, že se ti to dařilo docela dobře. " zasmál se. "Nemusíš se omlouvat, já sem z toho byl taky nesvůj, takže to není jen tvoje chyba. "
"Co to tady tak voní? " změnila sem rychle téma, protože to začínalo bejt trochu trapný.
"Udělal sem lasagne, vim, že je to tvoje nejoblíbenější jídlo. " usmál se a ukázal mi pekáč hotových těstovin.
"Ty seš zlatíčko. " zazubila sem se. "Jen se skočim převlíct a hned přijdu. " dodala sem a odklusala do pokoje, hodin na sebe něco pohodlnějšího než je sukně a halenka.
Bylo to naprosto výborný, neměla sem ani šajna, že by Patrick uměl takhle dobře vařit. A ani si nepamatuju, že bych se mu zmiňovala, že lasagne sou moje nejoblíbenější jídlo. I když je zas fakt, že o italský kuchyni básnim v jednom kuse.
"Seš mistr. " pochválila sem ho a začala dávat nádobí do myčky. Udělal pro mě večeři, tak tohle je to nejmenší, co můžu udělat.
"Co v práci? " zajímal se a pozoroval mě, jak pochoduju po kuchyni. Celkem stručně sem mu převyprávěla, co se dneska všechno stalo, i o Lilyině návštěvě sem se zmínila.
"Je mazec, že už za chvíli je ta svatba. " reagoval.
"To mi povídej. Ty dva si to ale zasloužej. Prožili toho hodně a myslim, že sou pro sebe fakt stvořený. " usmála sem se, pak sem se zarazila. "Ježiš promiň, Lily je tvoje bejvalka a já tady takhle blábolim."
"O nic nejde, já vim, že sou pro sebe stvořený, to byl důvod, proč sem se s ní rozešel, vzpomínáš? " uklidňoval mě, že sem neřekla nějakou hovadinu. Vstal a šel ke mně, začala sem totiž dělat kafe, tak se přidal na pomoc.
"Stejně, ty seš prostě snad dokonalej kluk. Kdo jinej, by se rozešel se svoji holkou a nechal ji jinýmu? Většina kluků by se nedala a snažila se toho druhýho vyřadit. " rozplývala sem se.
"Tohle by udělal každej, komu na někom opravdu záleží. Když máš někoho rád, záleží ti na jeho štěstí. " pokrčil rameny a dělal, jako že o nic nejde. Jde o hodně, vážně bych v životě nečekala, že tohle opravdu někdo v reálu udělá, myslela sem, že tohle se děje jenom v hollywoodských dojákách.
"Navíc, momentálně mě zajímá někdo jinej. " dodal trochu potichu. Stála sem k němu zády u linky a otočila sem se. Stál přímo přede mnou, asi tak deset cenťáků ode mě. Aniž sem stihla cokoliv udělat, políbil mě.
"Co tohle znamená? " podívala sem se na něj, když sme se od sebe odlepili. Když sem se toho dne dřív bavila s Lilkou, řekla sem jí, že počkám, jak se to mezi náma vyvrbí a hádám, že to se právě stalo.

"Znamená to, že nemusíme bejt jenom spolubydlící, jestli chceš. " čučel na mě s nadějí v očích. Chlapec ještě netuší, do čeho jde. Ale vem to čert. Místo odpovědi sem se tentokrát naklonila já a políbila ho. Myslim, že tahle odpověď je docela jednoznačná, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Po dlouhé době píšu tak se ptám, jen klikněte, kdo tu jste

Já jsem tu a chci, abys přidávala!

Komentáře

1 Effy Black Effy Black | 24. září 2017 v 22:18 | Reagovat

Maggdinko, nepřestávej s psaním :) jestli ti to dělá radost, vez, že tě čteme !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama