Everybody should have his own world...

18. kapitola - První rána

14. dubna 2013 v 12:19 | Maggdinka |  *Temné časy*
Konečně je tu nová kapitola k Temným časům. Doufám, že vás to čekání moc nenaštvalo. Už jsem se několikrát omlouvala, že mé plodné období je jaksi v nedohlednu. Projeví se to i u této kapitoly. Pokud si pamatujete, minulá kapitola, kdy měli Sirius a Marlene rande, se odehrávala v září. Udělám velký skok až do konce listopadu. Protože nevím, co bych tam mezi to nasoukala.

Tahle kapitola bude taková všehochuť. Objeví se v ní každodenní problémy nás obyčejných smrtelníků, tak jak je všichni známe. Pak na scénu ale přijdou kouzla a Smrtijedi zase začnou zlobit. Konec kapitoly bude smutný, musím taky občas ukázat tu nejtemnější stránku boje proti Voldemortovi. Doufám, že se vám kapitola bude líbit a že vám aspoň trochu vynahradím to, že sem dlouho nepsala. Za každý komentář jsem vždy vděčná a čím delší, tím lepší. Doufám, že přežíváte poslední dny zimy a těšíte se stejně jako já na jaro. Letos je to vážně dlouhý, nechápu, kdo vymyslel ty keci o globálním oteplování, všechno ukazuje na to, že spíš nastává nová doba ledová. Mějte se hezky...Vaše Maggdinka♥První rána

"Neříkej, že v tomhle stavu chceš jít do práce. " zíral James nevěřícně na Lily, když ráno vstávala, jako obvykle. Vypadala hrozně, ne ve smyslu, že by zošklivěla, ale očividně byla nemocná a nebyla ve své kůži.
"Nejsem žádnej hypochondr. " zahlaholila Lily.
"To ne, ale seš nemocná. " napomenul ji James. "Posledních pár dní pořád smrkách, kašleš a včera jsi několikrát běžela na záchod. "
"No dobře, zůstanu doma. " rezignovala Lily. Byl listopad a všude řádily bacily, skoro každý byl nemocný.
"Když pracuješ u Munga, není se čemu divit, tam hned něco chytneš. " rozumoval James a sám se chystal do práce.
"Je to jenom obyčejná střevní chřipka a nachlazení. To má teď každej. " mávla Lily rukou se zkušenostmi zdravotní asistentky.
"Prostě si lehni, udělám ti čaj, než půjdu a odpočívej. Ať ti je co nejdřív líp. Za pár dní budeš zase jako rybička a budeš moct pomáhat léčit ostatní. Teď musíš v prvý řadě vyléčit hlavně sebe. " usmál se James a políbil ji na čelo. Pak šel dolů, aby se nasnídal a připravil pro Lily nějaký bylinkový čaj. Seshora pak slyšel dávivé zvuky ze záchoda, Lily se ani nestihla zavřít. A s tímhle chtěla jít pracovat? Ještě by pozvracela nějakého pacienta, pomyslel si James a s úsměvem kroutil hlavou.
O nějakou tu půlhodinku později už byl na ministerstvu. Jako obvykle ve vestibulu bylo mraky lidí, ať už pracovníci, nebo lidé, kteří na ministerstvo přišli kvůli nějaké záležitosti. Svižně si to kráčel k výtahům, aby mohl sjet dolů na odbor záhad, kde pořád pracoval.
"Co ty tady děláš? " koukal James překvapeně na osobu, na kterou narazil hned po příjezdu dolů.
"Ale, měl sem tady nějaký vyřizování. " vysvětloval Frank a podal Jamesovi ruku, aby se pozdravili.
"Jak se vůbec daří? Dlouho sme se neviděli, nebyla žádná schůze ani akce. Což je vlastně jenom dobře, protože to znamená, že Smrtijedi moc nevyváděli a neškodili. " zastavil se Frank na chvíli. Nikam momentálně nespěchal, takže toho chtěl využít, aby si s Jamesem trochu pokecal. James taky nemusel bůh ví jak spěchat, na odboru záhad měl docela volnou ruku a nikomu nevadilo, že se o pár minut zpozdí.
"Všechno je super. " usmál se James.
"Jak se ti líbí život v manželství? " mrkl Frank. S Alice už byl ženatý více než rok.
"Je to super. V mnoha ohledech je to úplně stejný, jako předtím, ale zároveň je to trochu jiný. Ale v dobrým slova smyslu. Nikdy sem nebyl šťastnější. " culil se James a bylo na něm v tu chvíli vidět, že je opravdu zamilovaný.
"Jak se vůbec daří Alice? " nadhodil James.
"V pohodě, ale teď je nějaká nemocná, něco ji skolilo. " pokrčil Frank rameny.
"Fakt? Zrovna dneska Lily zůstala doma. Má nějakou chřipku a ona s tím chtěla jít do práce. Musel sem ji donutit. " zasmál se Potter.
"To mi povídej, Alice se mnou málem vyrazila dveře, když sem ji navrhnul, ať zůstane doma a vyléčí se. Nakonec teda zůstala, protože nebyla skoro schopná vstát z postele. Ty ženský sou fakt strašný. " chechtal se Frank.
"Tak až budou obě zdravý, můžeme se domluvit a někdy se sejít. Můžete se k nám třeba stavit, dáme si večeři, rozděláme si pivo, holky víno a jen tak posedíme a pokecáme. " navrhl James, když už se jejich rozhovor blížil ke konci a bylo jasné, že se každou chvíli rozloučí.
"Jo, to zní skvěle, určitě něco podnikneme. " přikývl Frank. Potom se oba rozloučili a odešli si každý svým směrem.
----------------------------------
O pár dní později, byl zrovna víkend, u Potterových někdo dlouze a netrpělivě zvonil. James běžel otevřít, protože Lily ještě nebyla úplně ve své kůži. Poslední dny ji pořád obskakoval a dělal pro ní první poslední.
"Zdravím, Jamesi. " pozdravil ho Brumbál a aniž by cokoliv jiného řekl, vmáčkl se dovnitř do domu.
"Pane řediteli, co tady děláte? " vyptával se James a byl dost překvapený. Brumbál u nich byl naposledy snad, když se zakládal řád.
"Máme pohotovost. Všem členům jsem už rozeslal patrony. Omlouvám se, jestli to vadí, ale poprosil jsem je, aby přišli sem k vám. Teď nemáme sídlo, tak je to těžké a do Bradavic je to složité, když se tam nesmí přemisťovat. " vysvětloval Brumbál ve spěchu.
"Co se stalo? " vyhrkla Lily, která zrovna v županu scházela dolů a slyšela kus rozhovoru.
"To teď není tvoje věc, ty nikam nepůjdeš. " napomenul ji James a naháněl ji zpátky do postele.
"Jsem jenom nemocná, neumírám. Neznamená, že nemůžu bojovat, když je potřeba. " protestovala Lily tvrdohlavě.
"Máš zpomalený reflexy a musel by tě pořád někdo hlídat, protože by tě mohli snadno dostat. " nedal se James.
"James má pravdu, Lily. Pokud jsi nemocná, nemůžeš s námi jít. Akorát bys nás zdržovala a museli bysme na tebe dávat pozor, aby se ti něco nestalo. " přidal se k Potterovi i Brumbál a tím konečně Lily přesvědčili.
"No dobře, ale co tady mám dělat? Jen tak si zapnout televizi a pískat si? Budu nervózní, když nebudu vědět, co s váma je. " podívala se Lily zoufale na manžela. Měla o něj přirozeně strach.
"Neboj, budeme v pořádku. " usmál se James a políbil ji na tvář. Byl v podstatě rád, že Lily nejde. Takhle se nemusel bát, protože doma je v bezpečí. Jindy při boji pořád kouká po ní a ujišťuje se, že všechno zvládá, takže se plně nesoustředí. Teď ví, že sedí v domě, který je chráněn kouzly a že bude v pořádku.
Během chvíle se u nich doma postupně začali objevovat všichni členové Fénixova řádu. Téměř jako poslední přišli Frank a Alice.
"Ty jdeš taky? " podíval se Frank na Lily.
"Ne, dostala sem nakázáno, zůstat tady. " zabručela Lily mrzutě.
"Tak vidíš. " otočil se Frank na svoji ženu. "Tak tady budete čekat spolu. " dodal. Alice byla také pořád nemocná a Frank, stejně jako James, si nepřál, aby šla bojovat.
"Já sem bystrozorka, já se přece nesložim kvůli nějaký nemoci. " nafoukla se Alice dotčeně, protože ji vytáčelo, že si ostatní myslí, že to nezvládne.
"Neuraž se, ale myslim, že se bez tebe nějako obejdeme. Kdybys šla ty, tak by chtěla jít i Lily a my nemůžeme hlídat dvě ženský, kterým je každou chvíli blbě. " domlouval jí James.
"Nemůžu uvěřit, že nás tady vážně nechali. " kroutila Alice nevěřícně hlavou, když se za členy Fénixova řádu zavřely dveře a všichni se přemístili pryč, do akce.
"Taky mě to štve, ale myslej to dobře. Teď tady ale budeme čekat a sedět jak na trní, jestli se jim něco nestalo. " strachovala se Lily.
"No, aspoň tady sme spolu, tak nám to čekání trošku uběhne. Budou v pohodě. " usmála se nakonec Alice pozitivně.
"Dáš si kafe, nebo nějakej čaj? " zeptala se Lily, jako správná hostitelka.
"No, za normálních okolností bych si v týhle situaci dala nějaký víno, abych se uklidnila, ale vzhledem k nemoci, tak si dám spíš radši jenom to kafe. " informovala ji Alice. Lily šla připravit kávu do kuchyně a Alice se mezitím posadila v obýváku. Když Lily přišla s podnosem, na kterém měla kávu, Alice si zrovna prohlížela poličku s fotkami.
"Povedly se, že jo? " usmála se Lily. Byly to pohyblivé fotografie ze svatby.
"Sou moc hezký. Moc vám to spolu sluší. Byla to krásná svatba. Možná je dobře, že se ta první nepovedla, protože v Bradavicích to bylo úžasný. " pochvalovala Alice svatbu svých přátel.
"Jo, nakonec se ukázalo, že je dobře, že ta první svatba ve Skotsku nevyšla. " přikývla souhlasně Lily.
Obě se potom posadily na gauč a povídaly si o všem možném, hlavně o životě vdaných žen a řešily nejrůznější domácí práce a povinnosti. I když byla Alice bystrozorka a Lily zdravotní asistentka, tahle témata jim nebyla cizí.
*
"Je jich tu strašně moc! " křičel Sirius a ohlížel se po Marlene, jestli všechno zvládá. Právě poznával, co je to mít opravdu strach o osobu, kterou milujete. V tuto chvíli záviděl Jamesovi a Frankovi, že jejich manželky sedí v bezpečí doma.
"Stáhněte se! " křičel Frank se zkušenostmi bystrozora. Brumbál tu s nimi byl také. To bylo poprvé, co byl s nimi někde na akci a bylo to dobře, protože dnes tu bylo Smrtijedů opravdu hodně a bez něj by zvládali ještě hůře. Albus Brumbál byl naprosto neuvěřitelný čaroděj, všichni jenom hleděli na jeho schopnosti.
Všichni se začali stahovat směrem do lesa, aby je stromy chránily. Byli kousek od nějaké vesnice, kde před chvílí Smrtijedi řádili a oni je sem odlákali, aby nebyli mudlové dále v ohrožení.
"Petere, dělej! " křičel James na kamaráda, který byl trochu pomalý a do lesa se sunul pomalu. Kolem něj létala nebezpečná kouzla a vypadalo to opravdu děsivě. Jedno kouzlo ho najednou zasáhlo. Podle barvy paprsku i podle reakce to bylo jenom omračovací kouzlo. James se Siriusem se na sebe podívali.
"Běžte, my vás kryjeme. " pobídl je Remus a společně s Frankem a Marlene se krčili za stromy, aby odtud mohli kluky krýt. Oba Poberti vyběhli a popadli každý za jednu ruku bezvládného Péťu, a co nejrychleji ho táhli do bezpečí lesa. Nebyl to žádný med, protože Peter nebyl nejlehčí. Kolem nich létala kouzla, ale Remus, Frank a Marlene dělali svůj úkol dobře a sesílali k nim štítová kouzla, nebo posílala útočná kouzla na Smrtijedy.
"Díky. " vydechl James a vděčně koukal na ochránce, když byli konečně v bezpečí lesa i s Peterem. Toho odtáhli ještě trochu dál a opřeli ho o pařez.
"Tohle je teda situace. " bědovala Marlene. Tohle byl zatím nejhorší boj, jaký Fénixův řád poznal, a nebyla to žádná legrace. Tady šlo opravdu o zdraví a o životy.
"Pokud se situace nezlepší, dáme se na ústup. " ujišťoval ji Brumbál, který byl kousek od nich. Pak se vyklonil zpoza stromu a vyslal na skupinku Smrtijedů jakési kouzlo. Smrtijedy to okamžitě smetlo a všichni popadali jako hrušky na zem.
"Nemít tady Brumbála, tak sme nahraný. " vydechl Sirius a trošku se šklebil, protože opravdu obdivoval starého ředitele. Kdo by to byl řekl, že i ve svém věku bude mít takový elán a bude bojovat s takovou lehkostí. Ve škole ho vždy všichni milovali a byl to pro ně takový hodný dědeček. Teď by studenti asi čuměli, kdyby viděli, jak to ten hodný dědeček dokáže rozjet.
Najednou se ozvala ohlušující rána a kus lesa vyletěl do povětří.
*
"Už tam jsou přes dvě hodiny, začínám mít strach. " vyšilovala Lily. S Alice už vyčerpaly všechna témata k hovoru a začínaly se stresovat.
Jako by to přivolaly, v tu chvíli se rozletěly domovní dveře, ve kterých stál Remus a koukal ven. Nato se objevil James se Siriusem, kteří někoho nesli.
"Bože, co se stalo? " vyhrkla Lily a okamžitě běžela za nimi. Nesli Fabiána Prewetta, byl celý zakrvácený a sýpal. Smrtijedi vyhodili do povětší část lesa, kde zrovna on se svým bratrem byli.
"Položte ho na zem. " přikázala jim okamžitě Lily a klekla si nad Fabiána, aby ho mohla pokud možno ošetřit. Vypadalo to dost vážně. Fabián měl několik krvácejících ran a očividně měl v plicích krev, protože nemohl dýchat.
Lily okamžitě začala kouzlit a dělala, co mohla. Alice si klekla vedle ní a přitiskla prsty k jedné opravdu ošklivé ráně, aby zastavila krvácení.
"Běž nahoru, v šuplíku v nočním stolku mám lektvary, přines mi je. " křikla Lily na Jamese. Ten na nic nečekal a vyběhl po schodech nahoru, za chvíli už byl zpátky s pár lahvičkami. Lily okamžitě začala uplatňovat své ošetřovatelské znalosti.
Všichni byli jako v tranzu, bylo to jako ve zpomaleném filmu. Nikdo nevěděl, co má dělat. Lily se snažila ze všech sil, až se potila, jenže Fabiánova zranění byla příliš rozsáhlá.
"Měli bysme ho dostat k Mungovi. " navrhl Sirius.
"V tomhle stavu ho nemůžeme nikam přemisťovat. Jakmile bysme ho jen zvedli, bylo by zle. " zamítla to Lily rázně a dál nad Fabiánem mávala hůlkou.
Dveře se otevřely podruhé a v nich stál Brumbál, Marlene a hned za nimi Frank. Všichni byli naprosto sklíčení.
"Bože. " zašeptala Alice vyděšeně, když si všimla, že Frank někoho nese. Ten někdo byl pod Brumbálovým pláštěm, celý přikrytý.
"Gideon. " hlesla Marlene a z očí jí kanuly slzy. Všem bylo jasné, co se stalo. Jeho zranění byla smrtelná.
"Do háje, tak se seber. " vyhrkla Lily směrem na bezvládného Fabiána a zoufale se snažila o všechno.
"Nedýchá. " konstatoval James. Lily Fabiánovi zoufale začala dělat masáž srdce. Snažila se mu vyčistit ústa od krve, aby mu mohla dát dýchání z úst do úst, ale marně. Pořád mu masírovala hruď a z očí se jí začaly hrnout slzy.
"Lil, nech toho. " položila ji Alice ruku na rameno. Bylo jasné, že Fabiánovi už nijak nepomůžou.
"Já to dokážu. " zafuněla Lily a zvýšila svoje úsilí.
"Lásko, už mu nepomůžeš. " promluvil na ni opatrně James a chytil ji za ramena, aby ji mohl od Fabiána odtáhnout. Už se nechala. Otočila se k němu a schoulila se mu v náručí, začala plakat. Bylo to pro ní těžké, protože to bylo poprvé, co někoho ztratila. Je asistentka u Munga a nedovedla mu pomoci.
"Jeho zranění byla příliš vážná, s tím by si neporadil sebelepší a sebezkušenější léčitel. " poplácal Brumbál Lily po zádech, aby ji utěšil.
Všichni zdrceně postávali nebo posedávali v předsíni Potterovic domu a nikdo nebyl schopný nic udělat, ani promluvit. Brumbál vypadal úplně zničeně, určitě si dával za vinu, co se stalo.
James přinesl starou deku a přehodil ji přes Fabiána a opatrně ho přesunul vedle bratra, který ležel stále pod Brumbálovým pláštěm.
"Co teď? " ozvala se Marlene. Nikdo nevěděl, co v takových situacích dělat.
"Postarám se o ně. " reagoval okamžitě Brumbál a popadl jednoho z Bratrů do náruče.
"Pomůžu vám. " nabídl se Frank, protože jako jediný neměl nervy v kýblu. Jako bystrozor byl zvyklý řešit nejrůznější krizové situace a byl už tak ostřílený, že se naučit, že ho jen tak nic nesmí rozhodit. Popadl druhé tělo a oba s Brumbálem vyšli na zahradu, aby se odtud mohli přemístit pryč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama