Everybody should have his own world...

10. kapitola - Stoneová je v háji

1. dubna 2013 v 22:34 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 3 *
Nová kapitola k Elitě je konečně tu. Omlouvám se, že mi to tak trvalo, ale momentálně nemám absolutně vůbec čas a ani moc chuť psát. Každopádně, kapitola je konečně tady. V minulé kapitole jsme viděli takovou první seznamovací party Fénixova řádu, na kterou dorazil i Brumbál a převyprávěl další historku z dětství.

V této kapitole přejdeme už trošku k nějaké té akci, když už máme ten Fénixův řád. Nebojte se, nebude to ale žádné drama, bude to ve stylu Elity. Už dřív jsem řekla, že ty různé boje proti Smrtijedům budou spíše parodie a nebudou také chybět vtipné situace. Tak doufám, že se vám bojování v tomto stylu bude líbit a užijete si to. Na konci se to trochu zamotá a to by nebyla Sam, aby se zase do něčeho nenamočila. Tahle kapitola bude o dost kratší než normálně, to proto, že ji musim ukončit v ten správnej moment a nechci nic natahovat a domýšlet si vatičku kolem. Příští kapitola bude zase dlouhá. Takže čtěte s chutí a zanechte co nejvíce dlouhých komentářů. Mějte se hezky…Vaše Maggdinka♥Stoneová je v háji

Ha, už je to tady! Právě mi přišel patron od Brumbála se stručnou zprávou. Hned máme přijít do Potterovic sídla a vyrážíme na první akci proti Smrtijedům. Já sem tak natěšená, až nakopu nějakým hajzlům zadky!
Samozřejmě se na to musim vhodně oháknout. Podpatky dou dneska stranou, to bych se přerazila. Nazula sem si pohodlný a pevný tenisky, na nohy natáhla tmavý džíny, vzala mikču a přes ní koženou bundu. Už je duben a je teplo, tak cajk. Ještě sem si vzala velký muší brejle, za prvý proto, že svítí slunce, za druhý kvůli krytí a za třetí to vypadá cool a hustě.
Za necelých deset minut sem už vpadla do sídla. Všichni tady ještě nebyli, ale Brumbál už čekal. Do pěti minut se objevili všichni ostatní. Nepřišel nikdo z profesorů, sme tady jen my. Očividně to není žádná velká a nebezpečná akce, když nás tam Brumla posílá samotný.
"Smrtijedi dělají na Příčné ulici výtržnosti. Podle informací je jich tam jenom sedm, takže si s nimi hravě a rychle poradíte. Mě k tomu nepotřebujete. Myslím, že by nebylo rozumné, kdybych se hned při první akci prozradil. Přeci jen, nechceme úplně, aby se o našem společenství Voldemort a Smrtijedi dozvěděli. " shrnul to Brumbál do pár slov. Páni, ten nám teda věří, když nás nechá jít samotný.
"Kdyby vznikly komplikace, dejte mi vědět. Jsem si ale jistý, že to zvládnete. " dodal Brumbál ještě.
"Franku, Alice, chtěl bych vás poprosit, abyste tuto akci vedli. Máte v takovýchto věcech praxi, tak dávejte na ostatní pozor. " otočil se říďa na bystrozory.
"Spolehněte se. " přikývla Alice s úsměvem.
"A vy ostatní, poslouchejte je. Jsou to bystrozoři a mají zkušenosti. Nejde o to, že bych někomu z vás nevěřil. Všichni jste vynikající kouzelníci, ale jde mi o vaše bezpečí. Nerad bych, aby se někomu něco stalo. " otočil se Brumla na nás. Jasňačka, budem je poslouchat na slovo. Nechcem se přece nechat odkrouhnout.
Pak už se s náma rozloučil a odešel. Nechci držkovat nebo tak něco, ale on nás do tohohle zatáhne a pak si sám jde válet šunky do Bradavic. My odedřem veškerou práci a on se potom zeptá, jak to šlo.
Po dvojicích až trojicích sme se přemístili přímo na Příčnou ulici. Nejsou tam mudlové, tak o nic nejde.
Hned jak sme se objevili, slyšeli sme rány, jak někdo kouzly vyhazuje něco do vzduchu. Vsadim se, že tady nemaj nic za úkol, jenom přišli prudit a otravovat ostatním lidem život, tak jak oni to uměj.
Z pár baráků se kouřilo a na zemi byla občas nějaká omítka a prach. Ty tady fakt udělali bordel, že se nestyděj. Jde jim o čistou krev a kouzelnický společenství, ale ničej jedinou kouzelnickou ulici, to je fakt logika. Občas mi přijdou pěkně cáklý.
"Chce tady někdo nakopat zadky? " zařval Sirius na druhej konec ulice a postavil se s rukama založenýma na prsou přímo doprostřed ulice. Já ho žeru.
"Nejspíš ty, když seš tak drzej. " okřikl ho jeden Smrtijed. Byl odhadem nejstarší z těch, co tady byli, takže to bude nejspíš jejich kápo.
"No páni, teď sem si nadělal do kalhot. " rozchechtal se Sirius. Už sem měla vytaženou hůlku a byla připravená k němu poslat ochranný kouzlo, páč si koleduje a každou chvíli na něj něco přiletí.
Měla sem pravdu, jeden ze Smrtijedů vytáhnul hůlku a poslal na Siriuse nějaký kouzlo. Ten byl ale neuvěřitelně rychlej. Ani sem si nevšimla, že vytáhnul hůlku a vyčaroval štít.
"Alice a Frank musej bejt nadšený, když nás mají nestarosti a Sirius hned dělá takový blbosti. " prohodila ke mně Emma.
"Co bys od něj čekala? " pokrčila sem rameny. Myslim, že nás Sirius už v ničem nemůže překvapit. On z nás byl nejvíc nadrženej, až půjdem do akce a bude moct nakopat nějaký Smrtijedy.
James okamžitě vyslal útočný zaklínadlo, na toho hajzla, kterej zaútočil na Siriuse. Ten to nečekal, takže to schytal přímo do hrudníku a svalil se jak hruška na zem. Hm, tohle bude rychlý, jeden ze sedmi je už ze hry a nás je tady na ně asi patnáct.
Smrtijedi hned zaútočili, tentokrát všichni. Asi sme je namíchli, že jim odpadl kámoš. Hned sem odrazila jedno kouzlo, který na mě letělo. Je super, zase aktivně kouzlit, sice je to jiný, než obrana ve škole, ale i tak. V podstatě je to podobný, zatím. Je mi jasný, že Smrtijedi dokážou přitvrdit, když chtěj. Na nějakou tu jejich černou magii ze školy zas tak připravený nejsme.
"Tohle sou nějaký druhořadý paka, pochybuju, že tohle sou hlavní Voldyho tahouni. " křikla sem jen tak mezi bitvou na Lily, která byla kousek ode mě. Viděla sem po očku, že se začala tlemit, právě sem totiž vymyslela pro Voldemorta novou přezdívku. Podle mě je super, to jeho jméno je strašně dlouhý, kdo se s tim má vyslovovat.
"Pozor! " křikla na mě Alice a vrhla se po mě. Svalily sme se obě na zem. Já nechápala, co se děje.
"Musíš být ostražitá. " poučovala mě a rychle se zvedla. Pak sem pochopila, že na mě nejspíš letělo nějaký kouzlo a já zabrána do svejch úvah sem to nepostřehla. Už mohlo bejt po mě. Měla bych si fakt dát facku.
"Vzpamatuj se. " vytáhla mě Emma na nohy plácla mě do zad. Bože, to teď budu mít na talíři minimálně do příští akce.
Šlo to rychle a hladce, skoro polovina Smrtijedů už byla odrovnaná. Pak se zničehonic ale odněkud obejvili další. Určitě si dali vědět pomocí toho znamení zla co maj na ruce. Objevilo se jich dalších deset, takže boj je teďka vyrovnanej.
"Nějako to nezvládáte co? " zatlemil se Sirius na účet Smrtijedů a díval se při tom provokativně na jejich vůdce.
"To si povíme za chvíli, kdo to tady nezvládá. " zašklebil se arogantně Smrtijed a pokračoval v boji.
"Mdloby na tebe! " zahřměla sem a zasáhla Smrtijeda, kterej se plížil za Patrickem a už na něj chtěl poslat nějakou kletbu.
"Díky. " křikl Patrick, když si uvědomil, co se právě stalo. Právě sem jednomu z nás zachránila krk, mám ze sebe dobrej pocit. Koukám, že nejsem jediná, kdo v tom trošku plave. Takovýhle bojování je pro nás nový, takže v tý ostražitosti nejsme tak úplně profíci. Ve škole sme bojovali tváří v tvář, takže nejsme zvyklí krejt si záda a pořád bejt ve střehu a čumět všude kolem. Tohle musim Brumbálovi vyčíst, až ho uvidim a doporučim mu, aby to v Bradavicích zavedli.
Ozvala se rána a z baráku, před kterým sme stáli odlíta zeď. Všechny nás to sejmulo, takže sme popadali. Většinou spíš jen kvůli tlakový vlně.
"Lily! " uslyšela sem řvát Jamese. Rychle sem se otočila, abych zjistila, co se děje. Lilka ležela pod sutinama. Nevypadalo to nijak hrozně, byla při vědomí, ale vypadala, jako by se jí chtělo brečet.
"Mám asi rozdrcenou nohu. " oznamovala Jamesovi, kterej se jí pokoušel vyprostit. Na noze měla kus zdiva. Všichni sme udělali vlastními těly zeď před Lily, aby ji James mohl pomocí kouzel v pohodě vyprostit. Smrtijedi na nás pálili jak divý.
"Kdo se směje teď? " řehtal se ten jejich kápo a šklebil se hlavně na Siriuse.
"Za chvíli to budu já! " zavrčel Sirius naštvaně. To, že byla Lily v nouzi ho nabudilo a zdál se bejt zuřivej. Začal pálit jedno kouzlo za druhým na všechny Smrtijedy. Pár jich dokonce i zasáhl a najednou sme byli zase v přesile.
"Už toho mám dost. " zabručel vedle mě Dan, mocně se rozmáchl, hůlkou udělal nějakej složitej pohyb, kterej sem v životě neviděla a poslal na Smrtijedy vlnu kouzla. Nic se nestalo, ale pak sem si všimla, že všichni koukaj, jak kdyby právě spadli z Marsu.
"Trošku sem jim zamotal paměť. " vysvětloval Dan. Uvědomila sem si, že on vlastně pracuje na ministerstvu, na tom oddělení, kde vymazávaj paměť. Zná určitě hodně kouzel, který člověku zamotaj hlavu.
Najednou byl klid, Smrtijedi jen tak postávali a nevěděli, co dělat. Podle mě jim Dan vymazal z hlavy kouzla, nejspíš ale jen dočasně. Chopili sme se příležitosti a jednoho po druhým sme buď svázali nebo omráčili. V Azkabanu budou mít radost.
"Kde je ten jejich šéf? " ozval se Sirius a rozhlížel se kolem. Jeho hlavní sok nikde nebyl. Buď zdrhnul anebo se někde schovává. Danielovo kouzlo ho nejspíš nezasáhlo.
Frank a Alice zůstali hlídat pochytaný Smrtijedy a James se s Lily přemístil pryč, nejspíš rovnou ke Svatýmu Mungovi nebo do Bradavic, aby ji mohli ošetřit tu nohu.
My ostatní sme začali na Příčný hledat toho zbylýho Smrtijeda. Pokud tady ještě někde zůstal, musíme dostat i jeho, ať to máme kompletní. Nebylo by dobrý, kdyby zdrhnul, protože by nás napráskal Voldemortovi a my bysme byli prozrazený. Voldemort by věděl, že proti němu někdo bojuje a znal by i naše jména.
Zrovna sem se potulovala kousek od Gringottovic banky. Asi deset metrů ode mě byla Amanda a kousek od ní Sirius. Najednou se přede mnou někdo vyřítil, div mě nesejmul.
"Tady je! " zahřměla sem co nejvíc nahlas. Právě se ukázal ten náš kámoš. Sirius mi okamžitě běžel na pomoc. Já sem na nic nečekala a rozeběhla se za tím Smrtijedem, abych ho chytila. Posílala sem na něj kouzla, ale za běhu se to dělalo dost patně a pokaždý sem minula.
Zastavil se na konci Příčný ulice, otočil se na mě a zašklebil se. Bylo mi jasný, že se chystá přemístit. Zasprintovala sem, co nejvíc sem mohla a když sem byla asi dva metry od něj, odrazila sem se a skočila. Poslední co sem cejtila bylo, že sem ho držela za paži.
Pak se se mnou svět trochu zatočil a zažila sem ten známej pocit, jako když mě někdo tlačí gumovou hadicí.
Když to skončilo, ovanul mě ledovej a ostrej vítr. Už sme rozhodně nebyli na Příčný, ani v Londýně. Otevřela sem oči. Byla sem tady jenom já a ten idiot.
"No do háje. " zabručela sem popuzeně, když sem si všimla, že sme uprostřed ničeho, kousek od nás je velkej les a u něho nějakej starej a zašlej barák. Tohle rozhodně není dobrý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aya Aya | 2. dubna 2013 v 20:31 | Reagovat

Šikovná Sam...:-D To by fakt nebola ona. A to som detinsky dúfala, že ostane len pri tom, že ju takmer dostali. Nuž, nabudúce už budem očakávať len to najhoršie :-D
Dobrá kapitola, teším sa na ďalšiu ;)

2 T T | 2. dubna 2013 v 20:47 | Reagovat

Hohohohó, chudák Sam... Mimochodem, parádní boj... :D

3 Vendy Vendy | 2. dubna 2013 v 21:54 | Reagovat

Aleluja! myslím, že jsem byla víc nadržená než Sirius :D  zápas paráda, hlavně Siriuse jsi zachytila skvěle. Doufám, že Lilka bude OK. Sam, no jo, zase někde, kde nemá být :D tipuju to na nějaký sídlo smrťáků, začarovaný, aby se odtamtud nemohla přemístit.. jsem zvědavá jak z toho vybruslí :)

4 K. K. | 2. dubna 2013 v 22:05 | Reagovat

Ty vole. :-D Tak tohle je nářez. Já čtu jen Temné časy a na elitu jen občas mrknu, ale po týhle kapitole ji možná začnu číst celou. :-D

5 Nicole Nicole | E-mail | Web | 3. dubna 2013 v 23:02 | Reagovat

Tahle kapitola byla opět skvělá. Sirius byl prostě Siriusem a Sam byla Sam. Co k tomu dodat :) Navíc to bylo moc poutavě napsáno. Jen mě mrzí, že už se moc často nesetkáváme s Emmou, protože jsem ji měla ráda. Těším se na pokračování.

6 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 4. dubna 2013 v 18:43 | Reagovat

Páni! Sice krátká, ale nádherně akční kapitolka! Už to potřebovalo nějakou tu akcičku proti Smrtijedům!!! Sirius byl úžasnej, taky ho totálně žeru! Boje byly naprosto nádherně popsaný. Srozumitelně, ale tak... Můžu říct 'šťavnatě'? XD
Lily bude snad OK... Myslím, že by to nemuselo být nějak moc vážné, ne? Kouzlem jí nikdo neublížil (snad) a u Munga vyléčej mnohem horší věci. :)
Jsem zvědavá kam se ta Sam dostala... Taky tipuju nějaké Smrtijedské sídlo... No uvidíme, uvidíme! A věřím, že naše Sam se z toho zas dostane. :)))

7 Alice Alice | 4. dubna 2013 v 21:06 | Reagovat

Wooow, no konečně nějaká akce 8-) Moc dobře popsaný děj a krásně si usekla konec kapitoly :-D Tak snad napíšeš brzo pokračování, protože jsem napnutá :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama