Everybody should have his own world...

9. kapitola - Legenda o lochneské příšeře

21. března 2013 v 22:35 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 3 *
V minulé kapitole jsme viděli, jak Lily se Sam vybírají šaty. Nepochodily, ale to vůbec nevadí, není všem dnům konec. Moc bych vám chtěla poděkovat za komentáře, po dlouhé době jsem byla opět potěšená jak délkou, tak hlavně počtem. Doufám, že si takhle budete vést pořád. Napsat komentář přece jen nezabere tak dlouhou dobu.

V minulé kapitole si naše parta naplánovala seznamovací pařbu pro Fénixův řád a samozřejmě pařba bude, to by si nemohli nechat ujít. Pozvou na ni všechny bývalé starší spolužáky (které naverbovali na plese) a přijde dokonce i profesor Brumbál. Jisté je, že tahle party bude opět epická. Nebudu začátek zbytečně zdržovat, hned od začátku kapitolu už budeme na večírku. Přidám opět pár obrázků, kde ukážu šaty. Je to hlavně z toho důvodu, že obrázků šatů mám v PC hodně a přijde mi škoda je nijak nevyužít. Takže hojně komentujte kapitolu i hojně komentujte šaty. Užijte si to…Vaše Maggdinka♥Legenda o lochneské příšeře

V sobotu sem k Lily a Jamesovi přišla už po obědě, abysme začali všechno přichystávat na večírek. Všechny pařby sme dřív dělali v prvním patře u Jamese. Tentokrát je to zbytečný, můžem bejt přece dole, když je celej barák teď už Jimmyho.
Samozřejmě sme se postarali o občerstvení, James se dokonce přemístil na půl hodinky do Itálie, a když se vrátil, měl s sebou hromadu jídla. Kluci se jako vždycky postarali o pití.
Vypadalo to na jednu stranu dost obyčejně. Já chtěla koupit nějaký konfety a takový ty věci, co se můžou rozházet po pokoji, ale ostatní mi to zatrhli. Měli keci typu, že tohle je dospěláckej večírek a ne žádná Bradavická pařba. Ať dou do háje.
Mezi sedmou až osmou se měli všichni začít pomalu slejzat, takže sme se v šest začaly s Lily připravovat, abychom k něčemu vypadaly. Přesně v sedm sme byly ready, takže když začali chodit první lidi, vítali sme je už hezký a upravený.
******************
Ukázka šatů
******************
Sam šaty

Lily šaty

Emma šaty

Sarah šaty

Během půl hodiny už tady byli všichni. Kromě Brumbála. Doufám, že si to nerozmyslel a nevyprdne se na nás, fakt sem se těšila, že si zase jednou zachlastáme s ředitelem. Teď už je to bejvalej ředitel, takže to není úplně ono, jako když sme byli v Bradavicích, ale i tak. Těšila sem se na jeho historky ze života.
Sirius se hnedka začal bavit s Amandou Bloomfieldovou. To je ta prsatá sexy blondýna. Myslela sem, že tyhle manýry Siriuse už přešly, ale de vidět, že sem se mýlila.
Nový kolegové tak nějak nesměle seděli na gauči. Myslim tim Alice a Franka, Ronnie a Zoe. Ben a Dan se nestyděli ani trochu, s nima už sme se docela poznali, takže se tady chovali naprosto přirozeně. No a Amanda je od přírody asi poměrně společenská, protože je tak hezká, že je zvyklá na pozornost.
Chvilku to vypadalo trošku trapně, ale to se zachrání. Jestli něco já, Emma a James se Siriusem umíme fakt dobře - kromě průserů a lumpáren - tak je to zachraňování situací. Taky že jo, James hnedka každýmu nalil pití. Až se každej trošku napije a cinknem se, půjde ta komunikace hned líp.
"No, holky, zatím toho o vás moc nevíme. Povězte, kde bydlíte, kde pracujete a tak. " sednul si Sirius mezi Ronnie a Zoe.
"Já pracuju jako léčitelka u Svatého Munga. Několik let jsem pracovala jen jako asistentka a učila jsem se. Je jasný, že hned po výstupu z Bradavic tě nezaměstnají jako léčitele. Je to zodpovědná práce. Teď už ale léčitelka jsem. Specializuju se hlavně na úrazy způsobené kouzly a na větší zranění. " rozpovídala se Zoe.
"Takže seš něco jako mudlovskej chirurg? " vyptávala se se zájmem Lily.
"Jo, dá se to tak říct. My to máme samozřejmě jednodušší než mudlovští chirurgové, protože máme k dispozici kouzla. " přikývla Zoe.
"To je záslužná a zodpovědná práce. Takový lidi jako ty obdivuju. " pochválila ji Lilka. Jo, je to super a záslužný, pomáhat lidem. Léčitelka se nám v boji proti Voldemortovi hodí, protože se dá předpokládat, že občas nějaký to zranění prostě utrpíme a na něco by nestačily ty čáry kluků, který se naučili kvůli Remusově chlupatýmu problému. I když nepochybuju o tom, že Brumbál by zvládnul i složitější a léčitelský kouzla.
"A bydlíš kde? " zajímala sem se.
"V jedný vesničce kousek od Londýna. " reagovala.
"S manželem, nebo s přítelem? " mrkla sem.
"Ne, momentálně sama. Poslední roky nemám moc času na navazování nějakých známostí, moje práce vyžaduje dost času a úsilí. Když se konečně vrátím domů po několika hodinách na nohou, jsem ráda, že si můžu sednout a odpočívat, natož abych někam chodila a balila chlapi. " zasmála se Zoe. Chudák holka, to ji někdy budem muset vytáhnout na nějakej holčičí tah a někoho jí obstarat. Ne, že by byla stará, ale přece jen už jí je dvacet šest, takže určitě už pomýšlí na vdávání a děti.
"No a co ty, Ronnie? " otočila sem se i na brunetu, která chodila o rok vejš než my.
"Já nemám kouzelnickou práci. Momentálně pracuju ve firmě mého přítele. V podstatě dělám něco jako sekretářku a asistentku. Není to nic moc, ale v dnešní době si nemůžem moc vybírat. " pokrčila Ronnie rameny.
"Ok, takže tím byla zodpovězená další otázka. Takže máš přítele. Mudla nebo kouzelník? Ne, že by na tom záleželo, jen se ptám. " nadhodila sem.
"Kouzelník, poznali sme se už v Bradavicích, chodil o rok výš než já. Práci má ale mudlovskou, je to jakoby firma jeho rodiny, kterou on převzal. " vysvětlovala.
"A bydlíte spolu? " přidala se ke mně s vyzvídáním Lily. My musíme vypadat jak naprostý stíhačky, že je podrobujem takovýmu výslechu.
"Bydlíme spolu v Londýně. " usmála se. Výslech sme radši ukončili a dali se do nějaký tý zábavy. Ještě sme se nic nedozvěděli o Amandě, ale jak znám Siriuse, ten určitě něco vyšmejdí.
Pak přišla spása. Zazvonil zvonek od domovních dveří. Lily běžela otevřít a na prahu stál Brumbál. Já věděla, že nezklame a přijde!
"Posaďte se, pane profesore. " ukázal James na křeslo, na kterým seděl Sirius a tím ho prakticky vykázal pryč.
"Pane řediteli, pro příště, nemusíte zvonit. Tohle je hlavní sídlo Fénixova řádu, takže si sem choďte, jak chcete. " napomenul ho James.
"Přišlo mi to slušné, když tu vy dva bydlíte. Ale asi máš pravdu, zvonit a čekat na otevření není moc praktické. " usmál se Brumbál a s radostí v očích přijal skleničku medoviny, kterou mu podával mezitím Remus. Medovinu on rád, to je taková jeho úchylka. Všechno už víme.
*
"Ano, to byla velice veselá příhoda. " usmál se Brumbál a nostalgicky vzpomínal. Zrovna sme totiž všech nezasvěceným líčili náš vtípek z loňska, kterej vymyslel Patrick. Jak sme na celou Velkou síň nechali lítat sovy s bombama hnojůvkama a podobnejma hnusama. Ostatní se mohli počůrat smíchy, dokonce i Frank a Alice, který doteď jen tak seděli spolu v koutečku. Mě rozesmálo to, jak na to Brumbál vzpomíná. Byla to přitom lumpárna, ale on na to vzpomíná, jako na hezký starý časy.
"Pane ředitel, přiznejte to, my vám v Bradavicích chybíme. " ušklíbla sem se, bez ostychu se posadila na ruční opěrku jeho křesla a mírně ho píchla prstem do ramene. Emma se z mýho gesta svalila smíchy na zem. No co, nebudem si tady hrát na nějakej chladnej vztah ředitel-student, ne?
"Je pravda, Sam, že bez vás tam není taková sranda. " usmál se Brumbál lišácky. Já ho prostě žeru.
"Koukám, že v Bradavicích s váma bylo fakt veselo. " ušklíbl se Dan a uznale na nás koukal. Poslední hodinu sme totiž vyprávěli všechny story, co sme kdy v Bradavicích provedli a většina z toho byla fakt bžunda.
"To si piš, přišel si o hodně. Ale neboj, však my ti to vynahradíme. " zachechtala se Emma.
"Tos mě uklidnila. Vážně se těšim, až půjdem proti Smrtijedům. " zazubil se Dan.
"To jo, Sam a Emma je ukecat k smrti. " rozřehtal se Sirius.
"No dovol? Nevěříš snad v naše kouzelnický schopnosti? " ohradila sem se dotčeně a bránila sebe i Emmu.
"O vašich kouzelnických schopnostech vůbec nepochybuju, jen sem tim chtěl říct, že máte i jiný zbraně, který by mohly Smrtijedy zdolat. " bránil se rychle Sirius, aby to ode mě náhodou neschytal.
"To je fakt, když mě naštvou, tak teprv uviděj. Budou ještě prosit, abych je radši mučila kouzlama. " rozesmála sem se. Nejsem přece žádná vysírka, co se hned urazí. Je fakt, že mě a Emmě huba docela jede, tak proč bych to popírala.
"Pane profesore, povězte něco z mládí. " otočila sem se pak na Brumbála. Nechci mluvit furt jen o sobě, zas tak egoistická nejsem. Jeho historek sem moc neslyšela, ale když už něco řekl, tak to vážně stálo za to!
"Sam, já ti ani nevím, co bych vám pověděl. " povzdychl si Brumbál.
"Pane profesor, nehrajte si tady před náma na senilního starýho dědu, my vám to nesežerem. " ušklíbl se Sirius. Ten kluk si vážně občas nevidí do huby. Brumbál taková autorita a on na něj takhle. I když musim přiznat, že sem se zasmála, když to řekl. Brumbál se taky usmál, takže pohoda.
"Děkuji ti Siriusi, že v mou paměť vkládáš tolik nadějí. " usmál se Brumbál a usrkl si medoviny. Už má třetí skleničku, snad ze sebe něco vysype. Chci slyšet něco hodně vtipnýho a hlavně si chci zas představit Brumbála jako mladýho cápka, kterej dělá blbosti.
"O nevydařeném koncertu naší kapely v Bradavicích jsem vám už říkal. " konstatoval a přemejšlel, co jinýho by mohl vypustit.
"Ale my to neslyšeli. " ohradil se rychle Ben. Všichni to očividně chtěli slyšet.
"My si to taky klidně poslechneme podruhý. " prosil honem James. Brumbál teda převyprávěl onu story. I když sme to slyšeli už v šesťáku, když s náma seděl u Prasečí hlavy, i teď, když domluvil, nám všem tekly slzy smíchu. Nejvíc překvapil Frank Longbottom. Vypadal celou dobu tak vážně, dospěle a tiše a teď se řehtal hurónským smíchem na celej barák. To mě rozesmálo ještě víc. Já vám říkám, dneska se to tady ještě rozjede.
"Bylo super slyšet to znova, ale teď vybalte z rukávu něco novýho. " pobídla Emma netrpělivě ředitele. Chvíli bylo ticho, on přemejšlel, co nám povědět a my sme na něj čučeli, čekali a usrkávali pití.
"Ano, už to mám, to by vás mohlo pobavit. " vyhrkl najednou Albus, až sem leknutím nadskočila. Všichni sme hned zpozorněli a ani nedutali. Koukala sem na něj jak na svatej obrázek a už teď mi cukaly koutky, aniž bych věděla, o čem bude mluvit.
"Jednou, to jsem byl tuším teprve ve třetím ročníku, jsme jeli na dvoudenní výlet k jezeru Loch Ness. Vzal nás tam profesor, se kterým jsme měli péči o kouzelné tvory, jelikož v těchto místech žijí velice zajímaví kouzelní tvorečkové. " začal Brumla vyprávět svůj příběh.
"Vy ste jezdili na výlety? A proč my ne? " ohradila se Emma dotčeně.
"Postupem let se ukázalo, že to není zas tak moc výchovné a bezpečné, proto se od toho opustilo. Bylo to hlavně kvůli četným stížnostem rodičů a také kvůli nepřímému příkazu ministerstva. " vysvětloval, proč my nikdy na žádnej výjezd nejeli. Když nepočítám samozřejmě Ameriku, ale to byla mezinárodní soutěž kouzelníků.
"Tenkrát jsem byl ještě dítě, byl jsem plný života a byl jsem hravý. Láska k učení mě dostihla až později. V těch dobách jsem byl velice neposedný. " usmál se Brumbál při tý vzpomínce.
"Takže ste byl jako my? " vyptával se James. Tím narážel na Poberty.
"Na vás jsme s kamarády opravdu neměli, Jamesi. Nicméně byli jsme v té době a v tom věku dost neposlušní. " zasmál se říďa. Nedovedu si představit, že by v historii lidstva někdy existovala nějaká horší banda než Pobertové.
"Nicméně, byli jsme velmi zruční, a jakmile se jednalo o nějaké lumpárny, platilo to dvojnásob. Večer jsme si zhotovili pomocí kouzel i rukou něco jako ponorku ze dřeva. Samozřejmě jsme použili kouzlo, aby se nám do ponorky nedostala voda. Samozřejmě jsme to museli hned vyzkoušet. " pokračoval. Už teď se začínám culit a to ani nevim, co přijde. Zatím to vtipný není, ale prostě se mi líbí, takhle s Brumbálem kecat a poslouchat ho, jak nám vypráví o svým mládí. Je to nezvyk, když je to teď už starej a uznávanej kouzelník.
"Ihned jsme vypluli na jezero, tedy spíše, pod jezero. Bylo to úžasné, fungovalo to. Jistě si dovedete představit, jakou jsme z toho ve třetím ročníku měli radost. " odříkával Brumbál. Připadá mi jako takovej ten dědeček, co svejm vnoučatům vypráví pohádky. Až na to, že on je ředitel, nám je všem kolem dvaceti a popíjíme tady chlast.
"Byla už dost tma a pluli jsme kolem břehu. Jezero je velké, takže jsme se dostali na druhou stranu, kde nebyla naše třída, ale byli tam mudlové. " pokračoval. "Když jsme se blížili, všichni začali zděšeně vřískat, absolutně jsme to nechápali. Jenom jsme slyšeli, jak křičí, že tam ve vodě něco je. "
Podívala sem se na Lilku, ta na něj koukala s pootevřenou pusou, jako by tušila, co Brumbál poví.
"Hned druhý den se k nám donesly zvěsti, že mnoho lidí spatřilo ve vodě jakousi obrovskou příšeru. " ukončil to Brumbál s úsměvem.
"To jako chcete říct, že takhle vznikla pověst o lochneský příšeře? " sypala sem ze sebe v záchvatu smíchu.
"Přirozeně, žádná příšera tam není. " přikývl Brumbál.
"A to ste se nepřiznali? " nechápal Remus.
"Jistě, že ne. Měli bysme problémy, že jsme opustili tábor a vypluli na tak velké jezero sami. Nikdy jsme to nikomu neřekli. " bránil se říďa.
"No, tak to je fakt gól. Všichni si myslej, bůh ví, co nežije v jezeře za prehistorický monstrum a přitom ste to byli vy se spolužákama v ponorce! " tlemila se Emma a třískala rukama do stolu. Ne, že by ten příběh byl, kdo ví jak vtipnej, jde ale o ten princip. Když si v tý situaci představíte Brumbála a když si uvědomíte, že za ten kec s příšerou může on a pár kluků, vážně z toho nemůžu.
Zbytek večera sme popíjeli. Brumbál odešel jako první, samozřejmě, aby se neřeklo. Pak odešli i Frank, Alice a Zoe, protože všichni tři museli zejtra do práce. I když byl víkend, jejich práce víkendy nezná. Ostatní tam s náma ještě samozřejmě zůstali.
Nemyslete si, že se to nějako zvrhlo, už sme zažili lepší večírky, myslim si ale, že na první seznamovací party to nebylo špatný. Postupně sme se všichni rozkecali a dozvěděli se o sobě navzájem víc věcí. Rozhodně budem muset něco podnikat častějc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alice Alice | 22. března 2013 v 10:35 | Reagovat

Pohodové, úžasné jako vždy ;-) Tvoje povídka mi vždycky spraví nudný nebo těžký den v práci 8-) Jen tak dál... Jinak šatičky zase moc pěkné, nejvíce se mi líbily šaty od Sam 8-)

2 Vendy Vendy | 23. března 2013 v 22:06 | Reagovat

hehe, tak už z názvu mě napadlo, že dojde/došlo :D k něčemu podobnému :D brumbál je fakt borec, strašně jsem si ho vážila jak v knížkách tak tady u tebe v povídce a když umřel, tak mě to fakt vzalo... brečela jsem asi tři dny.
každopádně, kapitola dobrá, sice jsem se těšila na nějaký větší vzrůšo, ale v pohodě, snad se dočkáme nějaké pořádné akce při zápasu se smrtijedy :)

3 Nicole Nicole | E-mail | Web | 24. března 2013 v 11:37 | Reagovat

Když jsem si přečetla nadpis, nikdy by ani nenapadlo, jak se kapitola nakonec vyvine. Brumbál skvělej jako vždycky, prostě takovej odvázanej děda :) A tak ho všichni máme rádi. Ještě navíc, když ho popisuje Sam. A ta mě dostala, jak seděla u něj na tom křesle. Vždycky mě pobaví, když říká, že Sirius a James si do huby nevidí a pak sama plácne nějakou hovadinu. Těším se na pokračování.

4 T T | 24. března 2013 v 17:41 | Reagovat

Prostě super, hrozně se mi líběj všechny ty jejich interakce s Brumbálem... :D

5 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 24. března 2013 v 17:46 | Reagovat

Tak jo... Sirius se vážně nezapře, hned takhle balit Amandu. Ale je to holt on no... Co se s ním dá dělat? XD
Šaty má nejkrásnější Sarah, ale všechny jsou naprosto úžasný!!! :)))
Pařba ze začátku vypadala trochu suše, ale pak se to neuvěřitelně rozjelo! Sirius si fakt věří, být takhle drzej na Brmubála. :) Ale když on ví, že si to může dovolit. Brumbálův příběh byl jako obvykle úžasnej, prostě gól!!! Akorát si nemohu odpustit jednu připomínku... V knize Fantastická zvířata a kde je najít (která, jak víme, se v HP vykytuje) je řečeno, že Lochnesská příšera je hastrmanec. Konkrétně největší hastrmanec, kterého známe. Je to britský či irský vodní démon, který na sebe může vzít spousty podob (např. vydra či vodní had) a nejčastěji na sebe bere podobu "vodního" koně. Pardon za takový rejpání, ale nemohla jsem si pomoct. Ale historka je stejně dokonalá! :D
Tyjo nemůžu z Remuskovi úchylky na medovinu. Když ne cukr v čokoládě, tak aspoň sladká medovina co? Božínku to je taky závislák! XD
Těším se na pokráčko! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama