Everybody should have his own world...

8. kapitola - Svatební frmol

13. března 2013 v 12:52 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 3 *
Tak, přináším novou kapitolu k Elitě. S komentáři k mému článku, kde jsem si stěžovala na málo komentů, jste mě docela potěšili a přesvědčili, že mám pár čtenářů, kterým se mé povídky líbí, takže na vás tak úplně nezanevřu... V minulé kapitole se konala první schůze Fénixova řádu a pak sme viděli, jak se Sam a spolu seznamují s novými dvěma kolegy Danielem a Benem.

Dnešní kapitola bude zase oddychová, ale v trochu jiném duchu. Hned v první kapitole této třetí části Lily Sam ukázala prsten, protože se s Jamesem zasnoubili. Je na čase, aby se začala svatba nějak řešit. A Sam samozřejmě nemůže chybět u vybírání šatů. Druhá část kapitoly bude zase o něčem jiném, ale to už sem psát nebudu, to si přečtěte v kapitole. Doufám, že mě nezklamete a budete opravdu pořádně komentovat. S délkou komentářů si velkou hlavu nedělám, ale samozřejmě mě potěší víc, když zanecháte alespoň pět vět. Mějte se hezky...Vaše Maggdinka♥Svatební frmol

"Hele Sam, neuraz se, ale nic mě nenadchlo. " podívala se na mě Lily a čekala na moji reakci s trochu sklopenou hlavou, jako by čekala, že se na ní rozeřvu. Zažila snad ode mě někdy takovou reakci? Já sem od přírody kliďas.
"Nic si nevyčítej. Je fakt, že tahle kolekce je docela na prd. Kdybych se vdávala já, chtěla bych perfektní šaty a nic z těhlech by moje očekávání nesplnilo. " pokrčila sem rameny. Byly sme totiž u mě v práci a vybírali ze svatebních šatů. Moc jich není, naše firma se na ně kdo ví jak nespecializuje. A je taky fakt, že to není žádná sláva. Všechno je to na jedno brdo, buď je to moc obyčejný, nebo je to moc nadejchaný, nic mezi tim.
"Můžem spolu dát hlavy dohromady, něco společně navrhnout a vymyslet a pak si to necháš ušít. " navrhla sem. Nalila sem nám oběma v mým kanclu kafe.
"A dám za šití desetitisíce co? To tak. " zavrhla Lily můj nápad. Svatba je drahá záležitost, takže není vůbec sranda všechno zaplatit a ještě si dopřát ten luxus a mít drahý šaty.
"Víš co? Vezmu si dneska volno a půjdem se podívat po Londýně. Neznamená přece, že si všechny hadry musíme kupovat tady, no ne? Mě je to celkem fuk. Já miluju prostě módu jako takovou a je mi jedno, jaká je to značka. " navrhla sem.
"To zní dobře. " přikývla Lily s úsměvem.
"Super, užijem si den bez kluků, jen ty a já. Poslední dobou seš pořád zalezlá s Jimmym v baráku, jak kdybyste měli předčasný líbánky. Dlouho sme spolu nikde nebyli a mě už z chlapů chvílema docela hrabe. Nejen, že bydlim s Patrickem, ale taky furt někam chodim se Siriusem, Remusem a dalšíma. Pořebuju nějakou babskou společnost. " rozplývala sem se a hodila do sebe kafe, abysme mohly jít. To je výhoda mojí práce, že mám poměrně flexibilní pracovní dobu a že tady nikdo neřeší, jak, kdy a kam jdu, hlavně, že mám svoji práci hotovou. A pro dnešek hotovo mám už od oběda.
"Půjdu na sebe hodit kabát a oznámit to šéfce. " houkla sem na Lily, když už sem odcházela z kanclu. Je to super, už je duben, takže sem vytáhla jarní oblečení, můžu zas víc nosit sukně a šaty a hlavně nemusim nosit humpolácký kozačky, ale stačej různý kotníčkový boty, baleríny nebo lodičky. Poslední dobou sem si vážně navykla na podpatky. Ne, že by mi dřív kdo ví jak vadily, ale teď už sem v nich opravdu jak doma.
"Nepovoláme Emmu a Sarah? " nadhodila Lily, když sme vycházeli z budovy na slunečnou ulici. Dneska je fakt krásně a já hned vytáhla sluneční brejle, nejen kvůli slunci, ale taky je to samozřejmě super módní doplněk.
"Sarah má dneska uzávěrku, takže se z práce dostane nejdřív v devět, v deset večer. A Emma? Znáš ji přece. Po deseti minutách nakupování by to vzdala a šla pryč. Ta je horší než kdejakej kluk. " mávla sem rukou.
"No nevadí, aspoň mám tebe. Módní specialistku. Teď se mi tvoje upřímnost, neomalenost a drzost bude hodit, protože mi aspoň narovinu řekneš, že v nějakých šatech vypadám jak kráva, v jiných mám velkej zadek a další že mi naopak slušej. " píchla do mě Lily rozverně prstem. Šly sme pomalu pěšky, páč sme v cetru Londnýna, tak přece nemá cenu se někam přemisťovat.
"To si piš. Se svojí prací bych se za sebe musela stydět, kdybych tě nechala jít k oltáři v nějaký hrůze, nebo v něčem, co ti absolutně nesedí. Budu přísnej poradce neboj. I já chci, abys na svatbě s Jimmym vypadala skvěle. " mrkla sem na ní. Udělám všechno pro to, abych jí pomohla. V dohlednu není žádná jiná svatba, tak si tuhle musíme užít. No a já si taky začnu pomalu shánět nějaký šaty, protože jakožto svědek musim vypadat taky k světu. Netušíte, jak moc sem nadšená z toho, že si Lily vybrala za svědka zrovna mě. Na jednu stranu je to logický, protože sme velký kámošky a navíc já vždycky věděla o jejích aférách a problémech jako první. I tak mě to ale potěšilo, když mi to oficálně oznámila.
"Jo mimochodem, co Lea, přijede? " napadlo mě tak.
"Jo, volala sem si s ní, hned po zásnubách a ona mi celá nadšená hned slíbila, že samozřejmě na svatbu přijede, že si to nemůže nechat ujít. " přikývla Lily. No, bylo by hodně na hlavu, kdyby Leona nepřišla, když sme byli skoro sedm let ve škole kámošky.
"Kolik je vůbec hodin? " podívala sem se na Lilku. Ona měla dneska volno. Jak víte, překládá runy, takže její práce je dost flexibilní. V kanclu nemusí bejt skoro nikdy, všechnu práci si může udělat doma.
"Je pár minut po třetí. " informovala mě.
"Tak co takhle zajít na kafíčko? " mrkla sem na ni.
"Vždyť sme měli před chvílí u tebe v kanclu. Navíc, když budem vysedávat na kafi, nestihnem žádný šaty. Skoro všechny obchody zavíraj v šest až v sedm. " namítala.
"Kafe z kanclu není ono, dát si takhle lattéčko je lepší a k tomu nějakej zákuseček, co? " mrkla sem na ni. "Navíc, stejně dneska nestihnem oběhat všechny svatební salóny v Londýně, budem muset jít navíckrát. Aspoň spolu strávíme víc času a ty si oddychneš od Jamese. "
"No dobře, ukecalas mě. " zasmála se zrzka. Zapluly sme do první slušný kavárny, kterou sme viděly.
"Co ty a Patrick? " vyptávala se Lily, hned jak sme si objednaly.
"Jo super, je to super spolubydlící. Je s nim sranda, nevyrušuje a není jak typickej chlap, protože pomáhá s domácností. " vyprávěla sem.
"To James mi pomáhá, jak může. Vždycky jak vytáhnu vysavač, hned za mnou přiletí, ať to nechám, jdu si dát kafe, že to udělá za mě. " rozesmála se Lily. Jako bych Jimmyho viděla. On ji asi fakt hodně miluje, když dokonce i uklízí.
"Necejtim se kvůli tomu ale nějako blbě, přece jenom, skoro všechny práce se daj udělat kouzlama, takže většinou sedíme oba a pijeme kafe a přitom koukáme, jak vysavač jezdí po pokoji. " dodala na vysvětlenou.
"Mimochodem, ani sem se nezeptala. Tobě nevadí, že bydlim s Patrickem? " nadhodila sem a trochu nervózně čekala na odpověď.
"Blázníš? Proč by mi to mělo vadit? Patrick je super kluk a neznamená, že když sme spolu chodili, že budeme na ostří nože. Pokud by měl někdo cejtit zášť, tak spíš on ke mně. " zasmála se Lily mojí naivitě. Je taky fakt, že se spolu rozešli, kvůli Lilyiným citům k Jamesovi. A Lily má teď Jimmyho, nejlepšího chlapa na světě, kterej pro ní udělá první, poslední, takže si nemá vůbec na co stěžovat.
"No a mezi tebou a Pattem, něco vzniká? " zamrkala na mě Lily potutelně.
"Bože, to ne. Dyk je to tvůj bejvalej! " zhrozila sem se. Možná sem občas svině, mrcha a nemám žádnou morálku, ale tohle bych nikdy neudělala.
"No a? Mě je jedno, s kým on nebo ty budete chodit. Já mám Jamese a sem nejšťastnější na světě. Nenaštvala bys mě, ani kdybys chodila s Johnny Deppem. " ušklíbla se. "No dobře, to bys mě dost naštvala. " dodala se smíchem. Johnny je oblíbenec nás obou.
"Neboj, myslim, že žádnej Johnny nebo někdo podobnej tě trápit nemusí. " řehtala sem se.
"Neměly bysme jít třeba už na ty šaty? " nadhodila Lily, když bylo už po čtvrtý a my na kafi seděly přes hodinu. Ne, že by se mi někam chtělo, tady se sedělo tak hezky. Pak sem si ale uvědomilo, že se jedná o hadry a ochotně sem se zvedla. Zaplatily sme a šly.
Byly sme v centru města, takže hned na další ulici sme narazily na svatební salón a zapluly tam. Vypadal luxusně, ale ceny nebyly kupodivu tak hrozný. Měly tam několik fakt hezkejch kousků a Lily si jich za mojí odborný pomoci několik vybrala a šla zkusit.
Ještě předtim k nám přikvasila prodavačka a hned nám nabízela kafe a šampáňo. Kafe sme samozřejmě nechtěly, ale šáňo sme si vděčně vzaly.
Já se posadila na pohodlnou sedačku, přivlastnila si šáňo, popíjela a čekala, než Lily obleče první šaty. Pak vylezla.
"Hm, nejsou špatný, ale ty v nich vypadáš moc nadejchaně a nějako neforemně. " zhodnotila sem její zvej upřímně a ona zas zalezla. Pak už to šlo rychle. Vždycky vylezla, ukázala se přede mnou a já jí zhodnotila.
"V těch vypadáš těhotná. " odbyla sem i druhý šaty.
"Ty sou jak pro starou pannu. " roztlemila sem se u třetích.
"Ty sou moc obyčejný, máš přece svatbu, chce to něco trochu slavnostnějšího, v čem budeš vypadat dokonale. Máš vůbec představu o tom, jaký šaty bys chtěla? " povzdychla sem si u třetích. Měla sem v sobě už půlku flašky a ty bublinky se na mě trochu začaly podepisovat. Nebyla sem na tom ale zas tak blbě, aby mi to nějako pokřivilo úsudek. Módní kreaci bych dokázala zhodnotit na komkoliv, i když bych byla úplně namol.
"Chtěla bych něco jednoduchýho, ale ne obyčejnýho a nudnýho. Nemusí to mít žádný kanýry, ale aby na tom byl třeba nějakej zvláštní prvek. " popsala Lily stručně svoji představu.
"Asi vim, co myslíš. Podle mě, se to k tobě hodí. Ne, že by ti neslušely složitější věci, ale k tobě se jednoduchost hodí. " přikývla sem. Vstala sem a prošla věšáky s šatama. Několik sem jich pobrala a podala jí je.
"Zkus si tyhle, odpovídaj přibližně tvý představě. Něco jinýho už je, jestli ti budou sedět a slušet. " okomentovala sem. Lily poslechla a zalezla zpátky do kabinky. Mezitím prodavačka odnostila už odzkoušený šaty.
Ve všech se mi předvedla, ale v žádných to nebylo úplně ono. Všechny sem jí rázně zatrhla. Ona je hezká, má hezkou postavu, ale všechno co sem na ní viděla, nebylo tak nějak ono.
"Tak to vypadá, že půjdu dneska domů s prázdnou. " povzdychla si, když se na sebe dívala do zrcadla na poslední šaty.
"Však sem řikala, že za den to neseženem. Jedna ženská ze sta má to štěstí, že na svoje vysněný šaty narazí v prvním obchodě. " uklidňovala sem ji a nabídla jí šáňo, ať se trochu uvolní a uklidní. Pak mi padl pohled na věšáky s prádýlkem.
"Hm, možná nemusíš jít dneska domů úplně s prázdnou. " ušklíbla sem se a vzala do ruky jeden obrzvlášť rajcovní komplet.
"To nevypadá špatně. " usmála se Lily.
"Bych řekla. Je to rajcovní, sexy a zároveň nevinný. I prádlo je na svatbě důležitý. Teda hlavně na svatební noc, samozřejmě. Jamese už asi ničím nepřekvapíš, protože už u tebe viděl všechno. Běžně se před ním ale asi nepromenáduješ v něčem takovým. " zamrkala sem.
"Jo, to je pravda. Běžně se takhle neoblíkám. " přisvědčila.
"Tak si to běž zkusit. Spodek nemůžeš, ale podle odhadu, když juknu na tvojí prdelku, tohle ti bude akorát. " zasmála sem se. Bylo to fakt hezký prádlo, kalhotky měly podvazkovej pás, což je sexy. Podprsenka nebyla obyčejná, byla hezky zdobená. Bylo to samozřejmě všechno bílý, to je jasný.
"Tak co myslíš? " vylezla v prádle ven před kabinku. Nikdo tady není, takže cajk. Kalhotky měla samozřejmě svoje.
"Dokonalý! " vykřikla sem. "Zdůrazňuje to tvoje vnady a hezky ti to tvaruje prsa. James z tebe o svatební noci padne na bok. " ušklíbla sem se.
"Dobrý, tak aspoň nějakou věc na svatbu mám. Hned mám lepší pocit. " usmála se Lily spokojeně a vlezl zpátky do kabinky, aby se oblíkla.
"Dneska už to vzdávám, půjdem na šaty zas někdy jindy. " vydechla, když sme vyšly ze salónu s prádlem v taštičce.
"Jo, stejně už budou všude pomalu zavírat. " přitakala sem. "Kdykoliv se ozvi a zas půjdem. Víš, že mě to baví a že ráda pomůžu. "
"Nechceš jít k nám na večeři? James vaří něco z mamčiných receptů. " navrhla Lily.
"Proč by ne, doma bych měla nejspíš mraženou pizzu. " přitakala sem. Nějaký italský dobrý jídlo si nechám líbit. Mimo to, teď si uvědomuju, že sem nikdy neslyšela, že by Jimmy vařil a jak vaří. Je to ale napůl Ital, tak to má v krvi, že jo.
"Podívej, koho sem přivedla na večeři? " křikla Lily na Jamese do kuchyně, když sme přišli do Potterovic sídla, který teď vlastnil James a bydlel tady s Lily.
"Máš štěstí, že sem toho udělal víc, než pro dva lidi. " zazubil se na mě James, když vyšel, aby se podíval, koho to Lily přitáhla. V kuchyni to úžasně vonělo, vařil nějaký těstoviny, podle italskýho receptu. Těšim se, že se konečně po dlouhý době zas skvěle nadlábnu.
*
Naše nevinná včeře se trochu zvrhla. Potom, co sme se najedli, sedli si do obýváku a rozdělali dobrý víno z Potterovic vinnýho sklípku, obvolala sem pár lidí, aby přišli posedět.
Dopadlo to tak, že přišli Emma s Mikem, Sirius, Remus a Peter, Patrick a dokonce i Ben a Dan.
"No, jako sídlo Fénixova řádu se mi to moc líbí. " ušklíbl se Daniel, když prozkoumal přízemí.
"Tos ještě nebyl ve druhým a třetím patře. " ušklíbla sem se.
"Je to super, protože když náhodou bude potřeba, je tady dost ložnic, abyste tady mohli přespat. " přikývl James. Ať moc nemachruje, ne každej bydlí v panským sídle, ale mačká se v bytovce se spolubydlícím. To samozřejmě přeháním, můj a Patrickův byt není malej, máme pro sebe každej dost místa.
Těsně před desátou dorazila i Sarah, protože konečně skončila v práci. Nešla ani domů, šla rovnou sem. Lily jí hned běžela pro něco k jídlu do lednice, aby se po těžkým pracovním dnu mohla najíst.
Po vínu sme rozdělali lahev whisky, kterou sem přinesli Sirius s Remusem. Oni měli vždycky nějakou zásobu navíc, kdyby došlo k podobný nečekaný akci. Sem strašně ráda, že se pořád takhle hodně vídáme, i když nejsme v Bradavicích. Hodně lidí se po škole přestane téměř bavit, což rozhodně není náš případ. Je to fakt super, sem z toho naposto nadšená.
"Hej musíme uspořádat nějakej seznamovací večírek. S váma dvěma se už jakž takž známe, ještě ale furt zbejvaj ty holky. Když už spolu budem bojovat proti Smrtijedům, měli bysme se znát a důvěřovat si. " nadhodil Sirius. Asi ste si všimli, že to neříkám často, ale on má občas fakt dobrý nápady. Nejen, že se jedná o pařbu a pro tu já sem vždycky, ale je fakt, že bysme se měli seznámit.
"Jasňačka a pozvem i Brumbála. " ušklíbla se nadšeně Emma.
"No proč ne, dyk už sme s nim chlastali tenkrát v šesťáku v Prasinkách. " pokrčila sem rameny. Brumla zas přihodí nějakou vtipnou historku, jak tenkrát, když nám vyprávěl, jak na škole měl s pár klukama kapelu a podpálil celou Velkou síň.
"Myslíš tenkrát u prasečí hlavy, jak sis utírala slzy smíchu do jeho plnovousu? " ušklíbl se Sirius při tý vzpomínce. Já za to nemůžu, lehce projevuju hold tvoje emoce. Dan a Ben na nás trochu nevěřícně koukali. Nejen proto, že sme chlastali s Brumbálem, ale po tý poslední Siriusový poznámce na mě zírali jak na marťana. Až mě poznaj, tak si zvyknou, chlapci. Každýmu ale chvíli trvá, než si zvykne a než pochopí, tak velkou osobnost, jako sem já.
Zbytek večera sme se skvěle bavili. Nikdo nikam nepospíchal, takže to bylo super. Ono, člověk si postupně zvykne na málo spánku a my z Bradavic máme docela bohatou praxi. Kolikrát sme chlastali normálně v tejdnu a za tři hodiny vstávali do školy.
Domluvili sme se teda, že na příští víkend svoláme nějakou party, ať se aspoň trochu s novejma kolegama z řádu seznámíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leonie Leonie | 13. března 2013 v 16:26 | Reagovat

Jsem zvědavá, jaké šaty si Lilly vybere.

2 Vendy Vendy | 13. března 2013 v 17:37 | Reagovat

přiznám se, že první půlka nebyl tak trochu šálek mého kafe, v tomhle ohledu jsem docela jako Emma :D nakupování nijak v oblibě nemám, ale jsem moc zvědavá, jaké vybereš Lilce šaty.
to s tím vysavačem mě dost pobavilo :D
těším se na další kapitolu :)

3 Nicole Nicole | E-mail | Web | 13. března 2013 v 21:07 | Reagovat

Tak na ten jejich "večírek" (už to vidím, to zas bude kalba :DD) se fakt těším. Bylo by super vidět zase Brumbála nalitýho... A sen zvědavá, co Sam zase vyvede.

4 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 14. března 2013 v 20:56 | Reagovat

Dámská jízda! Krutý! Jsem ráda, že Lilynka tak v pohodě bere to, že Sam bydlí s Pattem! To jejich společný chození pořád zavrhuju, ty dva se mi k sobě prostě ne a ne hodit...! Nevim čím to je no... Taky mě pobavil vysavač! :D Úplně vidim Jamesíka mýho milovanýho jak luxuje! Ťuťu ňuňu!!! A taky to s tim Johnnym! To bych Sam taky neodpustila! Johnny je můj! Jen a jen můj! XD
No a Lily má aspoň sexy prádlo! XD Jen aby toho Jamese nekleplo! O svatební noci, to tak! Úúúú taky bych si dala italský těstoviny! Kor vařený Jimmym!

Jistě, Sam obvolala pár lidí, takže jich přišly zástupy a je z toho další kalba! No jo, známe Sam... :)
Merline jak jsem si vzpomněla na tu kapitolu, kde jim Brumla vyprávěl o svojí kapele a podpalování Velký síně! Muhaha! A ještě ty fousy! To nemá chybu tohleto! :D

Další boží kapitolka, moc se těším na Lilyiny šaty, kalbu s Brumbálem a samozřejmě svatbu! :)))

5 Alice Alice | 14. března 2013 v 20:58 | Reagovat

Ach jooo, tyhle svatební přípravy by se mi taky líbily :-) Jsem zvědavá na šatičky, které bude mít Lily ;-)

6 Maeve Maeve | 14. března 2013 v 21:40 | Reagovat

Juu, nová kapča!! Nakupování je prostě moje, ale spíš se těšim na konečný šaty;) Vzpomínky na šesťák mě samozřejmě dostaly a musela sem se trochu vrátit a přečíst si tu kapitolu kdy se to stalo a tak melancholicky vzpomínala na jejich bradavický léta :DD Mám moc hezkou představu Dana a Bena jak čumí na konci ;D
Hlavně sem si uvědomila při Saminej komentech u šatů, že svatba se vlastně rovná afterparty a to mi zase připomělo ples z šesťáku a Sam a Siriuse, takže tady taková melancholická nálada :DD Ta svatba se už prostě musí konat!!
Jimmy a Lilek sou samozřejmě zase hrozně ťuťu ňuňu :D a vůbec uplně sladcí. Moc hezká kapča))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama