Everybody should have his own world...

17. kapitola - Romantická gesta

29. března 2013 v 10:57 | Maggdinka |  *Temné časy*
Nová kapitola k Temným časům je na světě. V minulé kapitole jsme viděli, jak si Lily s Jamesem užívají líbánky a zároveň jsme byli svědky přepadení u Svatého Munga. Nikdo, ani Smrtijedi nevěděli, proč a co tam dělají. Nyní jsou pacienti v Bradavicích a nemocnice se opravuje. Pro Lily to bude asi překvapivý návrat z líbánek.

Tato kapitola bude zas jedna z těch umírněnějších, kde se nic moc nebude dít. Každá kapitola nemůže být přece akční ne, jinak by se nám ta akce už očetla ani nás to nebavilo. I tak ale doufám, že se vám to bude líbit a nebudete se nudit. V téhle kapitole se zase budu trošku více věnovat vztahu Siriuse a Marlene, abychom si taky užili trochu toho milostnýho života našeho lamače dívčích srdcí a dívky, která mu jako první v životě učarovala. Samozřejmě doufám, že komentářů bude co nejvíc, abych měla pořádnou radost a měla chuť psát. Mějte se hezky a přežívejte poslední dny zimy - za chvíli už bude teplo! Užívejte života…Vaše Maggdinka♥Romantická gesta

Když se James a Lily vrátili z líbánek, Poberti jim vylíčili, co se událo u svatého Munga.
"Proč ste nedali vědět? Přišli bysme. " sprdnul je James dotčeně.
"Nechtěli sme vás rušit. Říkal sem, že vás zavoláme, když bude něco hodně vážnýho, co bysme nezvládali. Tohle sice vážný bylo, ale ne tak moc. Měli sme to zmáknutý celkem rychle. " mávl Sirius rukou.
"No, vzhledem k tomu, že polovina Munga je zbouraná, nezdá se mi, že byste to zmákli dobře a rychle. " zabručel James.
"Jak to vypadá s personálem? A co pacienti? " vyptávala se rychle Lily. U Munga pracovala a začínala se v ní probouzet starostlivost asistentky léčitelů.
"Všichni sou v pohodě, nikdo nepřišel o život. Bylo pár zraněných, ale nic, co by se nedalo dát do pořádku. " uklidňoval ji Remus.
"Zítra mi stejně začíná služba. Je to teda v Bradavicích jo? " posadila se zrzka do křesla, teď už trochu klidnější.
"Jo, většina pacientů je ve Velký síni. " přikývl Remus.
"No, tohle nepříjemný téma sme vyčerpali, povězte nám, jak ste si užili líbánky. Zařádili ste si pořádně? " zašklebil se Sirius a vyzývavě zahýbal obočím, tak jak to uměl jenom on.
"To je trochu osobní, nemyslíš? " podíval se na něj přísně James. Chtěl před Lily vypadat vyspěle a ne jak puberťák. Jeho novomanželka ho ale překvapila.
"To si piš, řádili sme od rána do večera. " zasmála se Lily, po týdnu volna plná energie.
"Nechci vypadat nějak perverzně a neberte si to ani jeden špatně, ale docela bych tě chtěl, Lily, vidět v nějakým tom sexy prádýlku. Nepochybuju o tom, že seš pěkná dračice, to šprty jako ty obvykle bejvaj. " zasmál se Casanova.
"To si piš, máš co závidět. " naparoval se James, přisedl si vedle Lily a majetnicky si ji k sobě přitiskl.
"No, já si nestěžuju, s Marlene sem naprosto spokojenej. " pokrčil Sirius rameny.
"Takže mezi váma je to furt v pohodě? " nadhodila Lily.
"Jo, proč by nebylo. Co sis myslela, že na tejden odjedete a my dva se stihneme rozejít? " podíval se na ni Sirius trochu ublíženě.
"Promiň Siriusi, ale znám tě. " sjela ho Lily přezíravým pohledem.
"Znáš mě takovýho, jakej sem byl. Teď už ne. " dušoval se Sirius.
"Tim líp. Moc vám to oběma přeju. " usmála se zrzka.
"A co ty, Remusi? " otočil se James na druhého kamaráda.
"Jako jestli mám holku? " nechápal Remus. James přikývl.
"Kde bych ji asi vzal. Já nejsem takovej lovec jako Sirius. " zasmál se Remus a udělal tak vtípek na Siriusovu adresu.
"Ty seš přímo predátor, s tou tvojí vlkodlačí krví by ti to mělo jít jedna dvě. " rozchechtal se Black. "A navíc, Marlene sem nijak nelovil, to přišlo samo. "
"Vidíš, tady je důkaz, že velký věci přicházej nečekaně. " pokývala Lily hlavou a při těch slovech se zaculila na Jamese. Tou větou narážela i na vznik vztahu mezi nimi, protože to bylo opravdu nečekané a jak se časem ukázalo, taky velké. Teď už jsou svoji.
"No, tak už ste vzatý, tak začněte pracovat na malejch capartech. Chci mít nějakýho synovce nebo neteř, který můžu rozmazlovat. " zašklebil se Sirius na čerstvě oddaný páreček.
"Tak hele, pěkně jedno po druhým. Poslední dobou sme šli na všechno dost hopem, nejdřív stěhování, zásnuby, pak svatba. Teď bysme mohli trošku zvolnit. " mírnil jeho tužby James.
"Souhlasím. Zatím si s dětma dáme načas. " přikývla souhlasně Lily. Zatím se o tomto tématu kdo ví, jak nebavili, ale oba chtěli totéž, takže nebylo o čem diskutovat. Nechtěli mít děti tak brzo, přeci jen je jim teprve osmnáct let. Mají dost času.
"A co ty, Petere? " otočil se Sirius pobaveně na třetího kamaráda, který doteď seděl potichu. Ani dřív toho moc nenamluvil, ale co odešli z Bradavic, zdálo se, že mluví snad ještě méně.
"Jako co já a děti? " nechápal Peter a trochu tupě zíral. Ostatní se museli rozesmát. Jeho trošku pomalejší myšlení je dost často bavilo.
"No, vzhledem k tomu, že nemáš babu, tak by mě zajímalo, jak bys to chtěl udělat. " doloval ze sebe hýkavě James v záchvatu smíchu.
"Peteře, ptám se, jestli máš nějakou holku. " vysvětloval Sirius.
"Kdo? Já? " rozhlížel se Peter zmateně.
"Myslim, že podle jeho chování známe odpověď. Kdo by o něco takovýho, jako je náš Péťa, zavadil. " rozesmál se znovu James. Lily je ani nenapomínala, i když takovýhle humor běžně ráda neměla, jenže u Petera se nešlo nesmát jeho přibržděnosti. Peter na takové věci byl zvyklý už z Bradavic, takže si z toho nedělal hlavu. Vždy byl nadšený, že patří do nejoblíbenější na škole, takže si vtípky na svoji adresu nechával líbit.
Poberti zůstali u Jamese a Lily ještě pěkných pár hodin, takže tam ve finále strávili celý večer, oproti zamýšlené hodince odpoledne. Bavili se, rozdělali si lahev whisky a vzpomínali na staré časy v Bradavicích.
------------------------------
Srpen rychle uběhl a bylo tu září. Pořád bylo ale naštěstí krásně a teplo. V uplynulých pár týdnech se nic nesemlelo, Smrtijedi si dali nějaký čas pohov. Podle Brumbálových slov to nevěstilo nic dobrého, protože to nejspíš znamená, že se chystá něco velkého.
Momentálně si tím ale nikdo nehodlal kazit náladu. Brumbál zjišťoval, o co Voldemortovi jde. Nikdo z řádu nevěděl, zda má Brumbál mezi Smrtijedy další špehy, nebo jak to dělá, ale často věděl hodně podstatných věcí. Byl to opravdu mocný čaroděj.
Sirius a Marlene se jednou v pátek večer chystali na dlouho očekávané rande. Už dlouho si nikam nevyšli. Sice spolu chodili a byli opravdický pár, ale poslední dobou spíše seděli doma, nebo trávili čas s přáteli. Tentokrát si chtěli zase užít nějaké to randění.
Sirius všechno naplánoval a zařídil. Dušoval se, že Marlene nesmí hnout ani prstem, že on všechno odedře a ona si potom jenom užije večer. Jak slíbil, tak taky udělal. Všechno zařídil a v pátek přesně v sedm večer, vyzvedl Marlene u ní doma. Zatím spolu stále nebydleli, i když už u něj Marlene v bytě byla pečená vařená a měla u něj dost věcí. Pořád si ale udržovali takový trochu odstup, protože spolu přeci jen nebyli zatím nijak dlouho.
Společně se přemístili na okraj Londýna. Sirius zamluvil stůl na terase jedné příjemné a ne zrovna levné restaurace.
Zrovna zapadalo slunce, takže byla krásná atmosféra. Přiběhl k nim číšník s jídelními lístky.
"Objednej si cokoliv, na co máš chuť. " usmál se na Marlene a tím jí naznačil, aby se nedívala na cenu. S penězi problémy neměl. Jako barman si sice moc nevydělal, ale měl v Gringottově bance malé jmění, které mu přenechal jeho strýc, který ho jako jediný z rodiny měl rád.
"Dáme si víno? " vyzvídala Marlene, aby si podle toho mohla objednat jídlo.
"Jasně, můžeme. Bílý nebo červený? "
"Bílý, prosím. " hlásila Marlene. Číšník k nim přiběhl po pěti minutách, tak si objednali jídlo a lahev dobrého francouzského bílého vína.
"Sem moc ráda, že sme si zase jednou takhle vyšli. Je to příjemný. " chytila Marlene Siriuse za ruku a zamilovaně mu hleděla do očí.
"Jo, v týhle době, co teď zažíváme, je důležitý občas si užít příjemný a dobrý věci. " přikývl Sirius a narážel tím na situaci v kouzelnickém světě, kterou vyvolává Voldemort a jeho Smrtijedi.
"Je mi s tebou moc hezky. " dodala Marlene a stiskla jeho ruku, kterou pořád držela. Číšník s vínem přišel rychle a nalil jim, pak se zase vzdálil a nechal je o samotě. Než jim donesli jídlo, povídali si. Probírali všechno možné, od práce až po úplné maličkosti a blbosti. Sirius se chvilkami divil, jak to, že si s nějakou holkou dokáže takhle povídat a tak opravdický a neskrývaně ji poslouchat. S žádnou jinou to dřív nedokázal. Vždycky mu přišlo, že většina holek řeší jenom kraviny a to ho nebavilo. Marlene byla ale jiná, jí dokázal poslouchat hodiny, aniž by se nudil.
Ani ne za hodinu jim donesli jídlo. Sirius si dal steak s hranolkami a Marlene lososa s rýží. Ne nadarmo je tato restaurace vyhlášená, vaří tu opravdu skvěle.
"Dáme si ještě dezert? " podíval se Sirius na svoji družku.
"No, sem dost plná, ale myslím, že nějaký zmrzlinový pohár bych klidně zvládla. " zasmála se. To se mu líbilo. Líbí se mu holky s chutí k jídlu a ne ty, co do sebe před klukem hodí jenom salát, aby nevypadaly nenažraně. Přitom doma se potom potají cpou čokoládou.
Objednali si tedy zmrzlinové poháry, každý jiný a navzájem si dávali ochutnat. Každou chvíli se romanticky krmili a všimli si, že někteří lidé se po nich otáčejí. Ne s nechutí, ale spíše s malou závistí a radostí.
"No bylo to úžasný, super, žes vybral takovou skvělou restauraci. Bylo to super rande. " usmála se Marlene na Siriuse.
"Jak bylo? Rande ještě neskončilo. Přesunem se a pokračujem. " ujistil ji.
"Někam, kde je postel, co? " rozesmála se.
"Co si o mě myslíš? Dneska sem romantickej od hlavy až k patě, takže postel se konat nebude. " nafoukl se Sirius.
"Nebude? " podívala se na něj Marlene trochu zklamaně.
"No, třeba pozdějc. " zařehtal se Sirius. "Pokud budeš chtít a prosit, tak tu romantiku zakončíme v posteli. "
"No uvidíme, s čím ještě přijdeš. Třeba budu z tý romantiky tak rozpálená, že dneska zažiješ speciální noc. " naklonila se k němu Marlene a pošeptala mu to provokativně do ucha, aby ji nikdo jiný neslyšel. Zaplatili a odešli. Zašli jenom někam za roh, kde nikdo nebyl, aby se odtud mohli přemístit. Marlene o Siriusových plánech nevěděla, takže ho musela chytit za ruku, aby se mohli přemístit společně.
Když se objevili, Marlene měla zavřené oči, takže v prvních chvílích nevěděla kde jsou. Do nosu ji uhodil čerstvý a trochu ledový horský vzduch a vlasy ji trochu pocuchal vítr. Otevřela oči a rozhlédla se. Nemusela se dívat dlouho, došlo jí hned, kde je.
"No teda, to je výhled! " vydechla a zírala jako uhranutá dolů do údolí na Bradavický hrad se školními pozemky, jezerem a Prasinkami kousek odtud. Stáli na úpatí jedné hory, která se tu nad Bradavicemi tyčila.
"Tohle místo sem jednou objevil úplně náhodou. Je to asi moje nejoblíbenější místo, tak sem se o to s tebou chtěl podělit a vzít tě sem. Nevim, jestli to je dostatečně romantický gesto, ale tohle místo mám rád. " vysvětloval Sirius svoje pohnutky, proč ji přivedl právě sem.
"Je to tady úžasný a sem moc ráda, žes mě vzal na místo, který má rád. " ujistila ho Marlene, aby si nemyslel, že není ráda a necení si toho. Naopak, dost ji to dojalo a z toho výhledu byla u vytržení.
"Vážně je mi s tebou moc dobře, Marlene. " objal ji Sirius kolem pasu.
"Doufám, že teď neřeknu nic blbýho a nevhodnýho, ale doufám, že mě teď nehodláš požádat o ruku? " podívala se na něj opatrně.
"Cože? Neblbni! " rozesmál se Sirius. "Neber si to rozhodně špatně, ale sme spolu krátce a já se rozhodně ještě takhle vázat nechci. Vyhovuje mi, jak je to mezi náma teďka. " vysvětloval Sirius a doufal, že to Marlene nijak nezraní. Přece jenom, říct holce takhle přímo, že si jí nechcete vzít, není úplně nejtaktnější.
"Sem ráda, že to cejtíme stejně. Musim přiznat, že se mi dost ulevilo. " vydechla Marlene a bylo vidět, že to myslí opravdu upřímně a vdávat se rozhodně ještě nechce.
Chvíli oba mlčeli a jenom koukali na Bradavice. Byl to krásný výhled, hrad zářil, nejspíš zrovna byla večeře. Oba vzpomínali na roky na škole. Zdálo se to tak dlouho, přitom to byl teprve rok, co Sirius odešel.
"Je to zvláštní viď? Když sme byli na škole, všechno bylo tak lehký a bezstarostný. " prolomila Marlene ticho.
"To teda. Občas je těžký uvěřit, že někdy v minulosti bylo dobře. Při tom, co se děje teď po celý Británii, tak je to neuvěřitelný. " přitakal Sirius. Otočil si Marlene k sobě a políbil ji.
Najednou Sirius vytáhl hůlku, Marlene se lekla, že zahlídl nějakou nežádoucí osobu, ale nechoval se nějak ostražitě, takže se zase uklidnila.
"Koukej se. " pobídl ji Sirius a natočil ji ke skále. Marlene vyčkávala a nechápala, co Sirius chystá. Začal mávat hůlkou. Najednou se odněkud objevily stovky světlušek a jakoby se slétávaly k sobě. Sirius kouzlo dokončil.
Přímo před nimi zářil velký zářící nápis, který tvořily světlušky. Zářilo před nimi "Miluji tě".
"Tak tohle je to nejromantičtější gesto, co pro mě kdo kdy udělal. " vykoktala ze sebe dojatě Marlene a otočila se k Siriusovi, aby ho mohla políbit.
"Miluju tě. " zopakoval Sirius to, co stálo na nápisu.
"Taky tě miluju. " zašeptala Marlene, přitáhla si Siriuse k sobě a vášnivě ho políbila. V tom polibku byly všechny city, láska, chtíč.
"Myslím, že teď je ten správný čas, přemístit se k tobě. " zašeptala Marlene a objala ho. Sirius se s ní v náručí přemístil k sobě do bytu. Strávili spolu celou noc a dlouho si povídali. Když konečně usnuli, byli tři hodiny ráno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | 29. března 2013 v 11:52 | Reagovat

Jé, tak takovýhle rande by si nechala líbit asi každá ženská. :-) Moc pěkně se mi to četlo - příjemný odpočinek mezi dvěma náročnými týdny. :-)

2 Domeenika Domeenika | 31. března 2013 v 21:27 | Reagovat

Aj ja chcem take rande :D
Sranda, ze si Sirius nasiel taku polovicku :D Je mu podobna a zaroven ina :D
Dufam, ze im to vyjde :D A som zvedava na dalsie detaily zo zivota Potterovcov :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama