Everybody should have his own world...

15. kapitola - Překvapení!

10. března 2013 v 9:45 | Maggdinka |  *Temné časy*
Kapitola k Temným časům je tu. Tahle kapitola bude komplet oddychová a veselá. Po těch akčních a občas i smutných kapitolách potřebujeme nějakou veselou vzpruhu. Brumbál v minulé kapitole řekl, že chce pokaženou svatbu Jamesovi a Lily vynahradit. Marlene a Sirius přišli s nápadem, jak svému slovu může dostát.

Doufám, že se vám to bude líbit a že si to užijete. Budu se snažit, aby to bylo co nejhezčí a nejpohodovější. S komentáři (nejen u téhle povídky, ale celkově na blogu) to poslední dobou hodně vázne a mě to docela mrzí. Já se snažím psát co nejvíce, i ve svém volném čase, který je mi docela drahý, jelikož školy a učení mám hodně a pak nedostanu ani dostatek komentářů. Proto mi přijde, že je má práce nedoceněná a občas, když vidím, že je tu povídka třeba dva dny bez komentování, tak mám chuť se vším praštit a na blog se vyprdnout. Pokud to nechcete, tak se snažte a komentujte…Vaše Maggdinka♥Překvapení!

Bylo krásné srpnové ráno, prázdniny pomalu ale jistě končili, ale zaměstnaným lidem to bylo stejně jedno. Jediné z čeho se mohli těšit, bylo hezké počasí.
James a Lily snídali jen tak v županech na zahradě. Byla sobota a už teď, v osm ráno bylo snad dvacet stupňů. Na nebi nebyl ani mráček.
"Přesně takovýhle dny miluju. Bez práce, sladký nicnedělání. " libovala si Lily při popíjení kafe. Zvedla si nohy na židli a přitáhla si je k bradě.
"To mi povídej. Celý dny sme jen zavřený v práci. Ty aspoň to sluníčko občas vidíš z oken, ale já sem pořád pod zemí. " stěžoval si James a nastavil tvář slunci, aby si trochu toho svitu pořádně užil. Vtom se ozval domovní zvonek.
"Koho to sem čerti nesou takhle v sobotu ráno? " zabručel James a neochotně se zvedl, aby šel otevřít.
"Nazdar. Doufali sme, že už budete vzhůru. " vyhrkl Sirius, hned jak James otevřel dveře. Stál tam on, Marlene a Remus.
"Děje se něco? " nechápal James.
"Brumbál svolal naléhavou poradu. Neřekl nám k tomu nic, říkal jenom, že je to strašně důležitý. " vysvětlovala ve spěchu Marlene. To už Lily stála ve dveřích a slyšela jejich diskuzi.
"Tak šup, šup. Oblíkat a jdeme. " popohnal oba Sirius, když viděl, že jsou ještě v pyžamech a nemají se k žádné akci. Oba najednou vyběhli nahoru do schodů.
"Reme, víš co máš dělat. Schovej se tady, my jim řeknem, že už ses přemístil a obstarej to tady. Sejdeme se potom tam. " úkoloval Sirius Remuse, když James a Lily zmizeli nahoře. Remus přikývl a zalezl do přístěnku pod schody.
"A nevíte co se děje? " vyptávala se Lily, když seběhla oblečená dolů.
"Nic nám neřekl. Poslal jenom patrona, který řekl, že máme přijít do Bradavic. Ve starým štábu se už scházet nemůžeme, kdyby Snape prozradil Voldemortovi jeho polohu, bylo by po nás. " vyprávěla Marlene.
"Máme se tam přemístit přenášedlem, to nás přes ochranný kouzla pustí. " dodal Sirius a vytáhl starou botu, kterou předtím proměnil v přenášedlo. Všichni se postavili kolem něj a přesně o půl deváté se přemístili pryč.
Objevili se na školních pozemcích Bradavic. Lily a James zůstali koukat kolem s otevřenými ústy. Vůbec to nevypadalo, že se koná nějaká porada nebo pohotovost ohledně Voldemorta.
U jezera byl udělaný malinký přístřešek z plachty, zdobený květinami a před přístřeškem bylo několik řad židlí. Kousek od toho všeho byl velký stůl s jídlem a pitím. Bylo tu několik stolů pod druhou, větší plachtou, malé pódium s hudebními nástroji a taneční parket.
"Co to má znamenat? " vykoktala Lily udiveně. To už k nim přišel Brumbál s Lilyinou nejlepší kamarádkou Annie.
"Jak jsem říkal na poslední schůzi, chtěl jsem vám nějak vynahradit pokaženou svatbu. Sirius a Marlene za mnou přišli s nápadem, jak své slovo mohu dodržet. Bradavice jsou dostatečně chráněny a navíc jsou prázdniny, takže tu studenti nejsou. " vysvětloval Brumbál.
"To jako, že se máme teďka vzít? " zíral James skepticky. "To je super nápad! " vykřikl potom nadšeně. Bylo mu jedno, jak a kde si Lily vezme, hlavně, že se to stane. Miloval ji nade všechno na světě, takže mu bylo fuk, jaká jejich svatba bude.
"No já nevím. Je to dost narychlo. Nejsem ani upravená a nemám šaty. " kroutila se Lily.
"Neboj, všechno je zařízený. S Marlene sme se o to postaraly. Času na přípravu máš, kolik chceš. Půjdeme někam stranou a společnými silami tě nalíčíme a učešeme. " ujišťovala kamarádku Annie.
"Ale co naši rodiče a ostatní kamarádi? " dodala Lily pochybovačně.
"Neboj, všechno sme zařídili. Vy dva se o nic nestarejte, prostě se jen připravte a dnešek si užijte. " odbyl ji Sirius. Zrovna přišel Remus od Prasinek, kam se přemístil. Nesl Jamesův smoking, který měl za úkol u nich doma vzít. Dále s sebou měl jejich rodné listy a občanské průkazy, prostě všechno, co je k oddání potřeba.
"Tak se asi jdeme vzít. " zasmála se Lily a zamilovaně koukala na Jamese. Nemohla tomu uvěřit, že to konečně přišlo a takhle znenadání. Navíc, byla moc šťastná, že se jejich svatba koná zrovna v Bradavicích, na místě, kde se poznali a kde se dali dohromady.
Všichni se dali do příprav. Profesor Brumbál, profesorka McGonagallová, profesor Kratiknot a profesorka Prýtová svým kouzelnickým uměním dodělávali výzdobu. Členky řádu s Annie odtáhly Lily do hradu do jedné z dívčích koupelen, aby se tam mohla v klidu připravit. James odešel zase s kamarády do chlapecké koupelny. Sirius se po chvíli vrátil na školní pozemky, aby koordinoval hosty, kteří každou chvíli začnou postupně přicházet. Pro Evansovy vyčaroval už před pár dny přenášedlo, aby se sem mohli pohodlně dostat.
Sirius všechny příchozí hosty vodil na místa a začátek se pomalu blížil. Plánovali, aby to začalo někdy mezi desátou až jedenáctou hodinou.
"O šaty jsem se postarala já. Vim, že nejsou tak perfektní, jako ty první, ale tak narychlo jsem nikde nic nesehnala. " podívala se Annie omluvně na Lily a rozprostřela před ní sněhobílé šaty.
"Děláš si srandu? Jsou úžasný. " vydechla Lily. "Pořád jsem chtěla něco honosnýho a vyjímečnýho a jak to dopadlo. Prosté šaty na prostou svatbu. " usmála se a začala se převlékat. Annie se postarala o líčení, vždy to uměla pěkně a Marlene se zase postarala o vlasy. Nedělala jí žádný bohatý účes, prostě jí jenom vlasy natočila, takže je měla v jemných vlnkách.
"Něco tomu chybí. " podívala se na Lily hodnotícím pohledem Alice, když už byla nevěsta připravená. Byla oblečená, měla boty a doplňky.
"Já myslim, že je to super. " nechápala Marlene Alicinu reakci. Alice vyndala hůlku, opsala s ní ve vzduchu kruh a vyčarovala věneček z živých květin. Posadila ho Lily na hlavu.
"Teď je to perfektní. " zhodnotila Alice svoje dílo, když podala Lily ještě kytici do ruky a stála před nimi připravená v plné parádě. Ostatní holky jí daly za pravdu, Lily vypadala kouzelně.
*******************
Ukázka šatů
*******************

Všichni byli na svých místech a vše bylo připraveno. Holky se šly posadit a nechaly Lily samotnou ve Vstupní hale hradu. Zanedlouho přišel pan Evans.
"Tak jak se ti líbí Bradavice, tati? " usmála se Lily a byla zvědavá na otcovi dojmy. Nestává se často, že by mudlové jenom tak mohli přijít do Bradavic.
"Až bude čas, uděláme si tu s mamkou prohlídku. " ujistil ji otec. "Nejvíc se mi ale líbíš ty. " dodal a políbil dceru na tvář. Pomalu vyšli z hradu a na nádvoří čekali, až začne hrát hudba. Smyčce spustili svatební pochod a všichni se rázem otočili. Lily kráčela s otcem uličkou a užívala si to. Věděla, že za malou chvíli si Jamese konečně doopravdy vezme.
"Vypadáš jako víla. " usmál se James okouzleně, když se Lily postavila vedle něj. "Ty první šaty byly sice taky hezký, ale takhle seš to víc ty. " dodal k ní šeptem a chytil ji za ruku.
Obřad utekl rychle. Navzájem si nevyznávali žádné sáhodlouhé sliby, protože už si to stejně jednou řekli a oba vědí, co k sobě cítí.
"Mocí mě svěřenou vás nyní prohlašuji za muže a ženu. Smíte políbit nevěstu. " dokončil oddávající ceremoniál a při poslední větě se otočil na Jamese. James se nenechal pobízet, popadl Lily do náruče a políbil ji. Sirius začal pískat na prsty a hlasitě vřískat a ostatní se k němu přidali s potleskem. James Lily vyzdvihl kousíček nad zem, pořád při líbání a otočil se s ní jednou dokola.
Začala hrát hudba a oni prošli uličkou směrem k větší plachtě, kde byly stoly na oběd, aby na všechny neplálo to horké slunce.
Jídlo připravili samozřejmě bradavičtí domácí skřítkové a bylo výtečné jako vždy. Bylo proneseno několik přípitků. Ten nejvtipnější pronesl samozřejmě Sirius, další přípitek měla na starost Annie, pak pan Potter a pan Evans. Nakonec pár slov pronesl i Brumbál.
"Mluvím za sebe i za Lily, když řeknu, že vám za tohle všechno strašně moc děkujeme. Moc to pro nás znamená. Jsme konečně svoji a navíc na místě, kde jsme se poznali a které milujeme nejvíc na světě. Moc děkujeme, že jste přišli a zvláštní dík patří všem, kteří se podíleli na přípravách, i když nevíme, o koho všechno se jedná. Je to skvělý. " ujal se slova nakonec James a vyjádřil tak svoje tisíceré díky. Byl všem moc vděčný a byl v tuto chvíli naprosto šťastný.
Na pódium přišla kapela Sudičky, s nimiž se Brumbál osobně znal a dnes jejich účast zařídil.
"Prosíme novomanžele na parket k prvnímu manželskému tanci. " vyzval frontman kapely mikrofonem Jamese a Lily. Ti se ani chvíli nenechali pobízet, James chytil Lily za ruku, maličko se uklonil a pyšně si ji odvedl na parket.
Začala hrát pomalá muzika, James s Lily se k sobě přivinuli a začali se pomalu pohupovat. Všichni ostatní seděli a koukali na ně. Bylo tradicí, že páry se postupně mohou v tanci přidávat až po nějakém čase.
"Je to dokonalý. Není to nic velkýho, honosnýho, ale je to perfektní. Miluju tě. " cukrovala Lily a políbila Jamese na ústa.
"Seš nádherná. A dnešek je dokonalej. Taky tě miluju. " odvětil James a taktéž políbil svou teď už ženu. Pomalu spolu tančili a užívali si to. Nejen, že byli konečně svoji, ale měli také jednou klid od toho venkovního světa a od kruté reality. Bylo příjemné utéct. V Bradavicích bylo vždycky dobře.
Postupně se k nim na parket začali přidávat další páry, takže pak už netančili sami. Kousek od nich tancoval dokonce ředitel s profesorkou McGonagallovou.
"Konečně to dali dohromady. " zašklebil se Sirius na Jamese, když kolem nich protančil s Marlene a byl naprosto u vytržení z tančícího páru profesorů.
Kolem třetí odpoledne, když se všichni začínali dobře bavit, přišli na řadu další svatební kytice. Krájení dortu a hod kyticí.
Novomanželé společnými silami rozkrojili dort a pak se navzájem krmili. Byli trošku upatlaní, ale polibkem si to z úst vzájemně odstranili.
Poté přišlo na řadu házení kyticí. Lily se postavila čelem k pódiu a všechny svobodné dívky se postavily na parket, aby chytaly. Mezi mladými děvčaty tu byly i Bradavické profesorky, protože ani jedna z nich nebyla vdaná. Lily hodila a všichni se za jejími zády začali smát. Otočila se.
"Ty mě chceš za každou cenu oženit, přiznej se. " řehtal se Sirius s kytkou v ruce. Lily hodila trošku dál, než měla a kytka někdejšímu casanovovi přistála přímo v klíně.
"Dobře, prokouknul si mě, chci tě oženit. " rozesmála se Lily. Sirius dal kytici Marlene. Kdo ví, jestli třeba za rok nebudou všichni tady na jejich svatbě. Zatím jim to klape a jsou spolu šťastní. Sirius je poprvé v životě zamilovaný a dost mu to svědčí.
Poté už se zábava rozjela naplno. Všichni začali pít, tancovat a bavit se. Profesor Brumbál mile rád vzal Evansovi na prohlídku hradem.
"Mrzí tě, že tady není Petunie? " podíval se James na Lily, když si na chvíli sedli, aby si oddychli.
"Trošku jo, je to přece jenom moje sestra. Vím, že mě nenáviděla za to, jaká sem. Bála se mě a taky mi záviděla. I tak sem ale doufala, že přeci jen přijde. " pokrčila Lily rameny. Byla trochu zklamaná.
"To je nejspíš tím, že nechtěla jít sem. Do Bradavic. " přemýšlel James nahlas a snažil se Lily utěšit, aby nemyslela na to, že jí její sestra nemá ráda.
"Jo, ona i Vernon se všeho kolem kouzel dost děsí. " přikývla a dál už se tím nezabývala. Nebude si kazit svatební den.
*
"Všechny svatební dary sme doručili k vám domů, ať si je tam pěkně v klidu rozbalíte. " hlásila Marlene, když se na chvíli všichni posadili. Bylo už devět hodin večer. Čas ubíhal a plno hostů už odešlo.
"Ste opravdu zlatý. Moc vám za všechno děkujeme. " rozplývala se Lily a v očích se jí leskly slzy dojetí.
"Jo, bylo to od vás hezký. Zařídili ste do pěkně a dali ste si s tím práci. Sme vám moc vděčný. " připojil se k ní s díky i James.
"Mimochodem, mezi dárkama od nás nic nenajdete. Máme pro vás něco hned teď. " nadhodil Sirius a zašátral v kapse. Vyndal krabičku ovázanou stuhou.
"To nemusíte, nedělejte si s náma škodu. " odmítala Lily. Zařídili jí svatbu, nic dalšího nepotřebovala.
"Ale jakápak škoda. Nedali sme za to skoro ani korunu, tak berte. " natáhl k ní Sirius ruku s krabičkou. Lily si jí od něj tedy vzala. Rozdělala ji. Uvnitř byl klíč.
"Co to je? " nechápal James.
"To je vaše svatební cesta. " ušklíbl se Sirius a zamrkal.
"Je to dům na pláži mojí tety v jižní Anglii. Ona tam už skoro nejezdí. Není to nic moc, ale je tam klid. Nakoupili sme jídlo, mělo by stačit na tejden. Ať si užijete pořádně líbánky o samotě a v klidu někde mimo domov. " vysvětlovala Marlene.
"To přece nejde, musíme do práce. " namítl James.
"Neboj, to je zařízený. Stavili sme se u vás obou v práci a domluvili vám od pondělí do pátku dovolenou. " ujišťoval ho Remus.
"A co řád? " strachovala se Lily.
"Neberte si to osobně, ale myslim si, že se to za jeden tejden bez vás nezhroutí. A kdyby bylo opravdu zle, dáme vědět a přemístíte se sem. Od čeho sme kouzelníci. Máte ale volno, tak si užívejte první chvíle manželskýho života a nemyslete na žádnýho Voldemorta. " hučel Sirius.
"Páni, tak to je úžasný. Moc díky. " zazubila se Lily a všechny postupně objala.
"Nevěřim, že budem mít dovolenou. Jen dva o samotě a bez kouzel. " zakroutil James hlavou a už teď se šťastně viděl, jak se balí pryč.
Oslava skončila kolem půlnoci, všichni se postupně rozloučili a přemístili se domů. James před domem vzal Lily do náruče a přenesl ji přes práh. Políbil ji a zabouchl za nimi dveře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | 10. března 2013 v 13:02 | Reagovat

Tak tohle bylo super. Strašně mě mrzelo, když se jim ta první svatba pokazila, ale teď jsem ráda, žes to vymyslela takhle, svatba v Bradavicích je naprosto skvělej nápad. Hezky jim to Sirius a spol zařídili. A teď doufám, že jim svatební cestu nepokazí nějaká smrtijedská pakáž.

2 Maeve Maeve | 11. března 2013 v 19:58 | Reagovat

Hezká kapitola, nebyla tolik akční ale moc se mi líbila celková svatební nálada. No a Lilyiny šaty byly krásný, jako obvykle tvůj výběr šatů se povedl ;))

3 Nicole Nicole | E-mail | Web | 13. března 2013 v 20:59 | Reagovat

Páni, tak to jsem fakt nečekala, ale je to od Brumbála, Siriuse, Marlene a spol. hezký. A šaty jsou krásný, opravdu se k Lily hodí víc než ty, které měla mít :)

4 Domeenika Domeenika | 15. března 2013 v 22:05 | Reagovat

Tieto druhe saty su nadherne :D
No Sirius sa prekonal, takto im zariadit svadbu :D
A ked mu hodila tu kyticu omylom som sa ale nasmiala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama