Everybody should have his own world...

14. kapitola - Další hrozba

4. března 2013 v 12:34 | Maggdinka |  *Temné časy*
Další kapitolka k Temným časům je na světě. Ta minulá nebyla zas tak moc akční, byli jsme akorát svědky toho, jak Sirius nakopal zadek Snapeovi, který potom zdrhnul. Tahle kapitola bude zase trošku akčnější, asi jste si už všimli, že střídám poklidnější děj s akčním, protože podle mě je to tak nejlepší.

V téhle kapitole uvidíme, že ministerstvo nemá vše tak pod kontrolou, jak se zdá a že v kouzelnickém světě se objevuje další veliké nebezpečí. Jak se s tím naši hrdinové poperou? To uvidíte, když budete číst. Samozřejmě prosím o komentáře, jsem za ně vždycky moc vděčná. Po prvních dvou týdnech nového semestru ve škole sem docela zděšená, co všechno nás v následujících měsících čeká :-D Toho času nebude už tolik, jako bylo v lednu a únoru, ale i tak si vždycky na blog ráda najdu čas. Mějte se krásně a užijte si kapitolku…Vaše Maggdinka♥Další hrozba

"Byl to super film, viď? " usmála se Lily, když kráčeli s Jamesem domů. Byl páteční večer, bylo krásné teplo a oni se vydali na film. Teď se ještě procházeli, protože se jim nechtělo ještě domů a přemisťovat se.
"Jo, bylo to dobrý. Nějakou tu komedii sme ve svým životě potřebovali. Akce si užijem dost a to ani nemusíme do kina. " přikývl James. Vybrali si na koukání jednu novou dobře hodnocenou komedii, protože na jiný žánr neměli náladu. Potřebovali si ode všeho oddechnout a odpočinout. Lily už zase chodila do práce a byla v pohodě, jako dřív. Nevydařená svatba ji sice pořád trochu pálila, ale už si z toho nic moc nedělala. S Jamesem jí bylo dobře, ať už jsou svoji nebo ne a to je to hlavní. Všechno si pěkně vyříkali, takže mezi nimi nebylo nic nedořešeno a měli se skvěle.
"Zítra přijdou naši na oběd, pamatuješ? " připomněla Lily.
"Jo, vim o tom. " přitakal James. Občas bývá docela lajdák, ale vše, co řekne Lily, si pamatuje dobře.
"Nechceš pozvat i tvoje rodiče? Můžeme si udělat hezký posezení. " navrhla Lily.
"Jo, to je dobrej nápad. Hned jak přijdem domů, zkontaktuju je. " usmál se James souhlasně. Procházeli se parkem, kde nebyla téměř ani noha. Občas potkali nějaký zamilovaný pár, nebo člověka na pozdní procházce se psem. Byl to hezký letní večer, jakých tady v Anglii nebývá mnoho.
Povídali si a bavili se. Bylo to příjemné. James opět vyprávěl různé vtípky a vytahoval z rukávu jednu hlášku za druhou. Lily se smála a pokaždé si vzpomněla, proč se do něj zamilovala. Bylo to už více než rok, co byli spolu a bylo to úžasné.
"Páni, dost se ochladilo. " oklepala se Lily zimomřivě. Až teď ji zničehonic došlo, že má pořádnou husí kůži a že jí je dost zima. Neměla s sebou ale ani žádný svetřík, protože očekávali teplý večer.
"Vem si moji bundu. " nabídl se James a přehodil Lily přes ramena slabou bundu, kterou si vzal.
"V některých chvílích seš vážně gentleman. " usmála se Lily trochu překvapeně. Samozřejmě věděla, že James je milý a pozorný, ale takováhle gesta ji vždy dokázala pořádně zahřát u srdce.
Na chvíli se posadili na jednu lavičku při cestě, aby si trochu odpočali. Lily se k Jamesovi přivinula, nejen kvůli té zimě, ale také kvůli mazlení. James ji vzal do náruče. Vždycky si v takovémhle objetí připadala bezpečně a proti němu taky strašně drobně a maličce. James byl přeci jen kus chlapa, z dob, kdy hrál famfrpál měl vymakané a pevné tělo a ona si u něj připadala, jako že jí nikdo nemůže ublížit.
"Ehm, asi to vyzní blbě, ale taky se cejtíš tak divně? " ozval se James po chvíli mlčení, když oba jenom tak seděli, koukali a dumali.
"Teď sem chtěla říct to samý. " přisvědčila Lily. "Mám takovej divnej pocit. Ne pocit ohrožení, jako že bych se bála, že nás někdo sleduje, ale spíš takový zoufalosti. Najednou mě zase začala štvát, že nám překazili tu svatbu a přemýšlela sem o tom, že se asi nikdy nevezmeme. " popisovala Lily svoje pocity.
"Podle toho co popisuješ, cejtim se dost podobně. " konstatoval James. Potom rychlým pohybem zajel rukou pod tričko a vytáhl hůlku.
"Co se děje? " vyhrkla Lily šeptem, aby zbytečně neupoutávala pozornost.
"Zdá se mi, že sem támhle mezi stromama zahlídnul nějakou postavu v kápi. " odpověděl ji šeptem James. Lily pomalu vytáhla taky svoji hůlku a tichounce seděla. Každou chvíli očekávali, že se na ně seběhnou Smrtijedi.
Potom přišel ale divný pocit. Rapidně se ochladilo a pocit marnosti jako by zesílil. To už oba viděli, že se k nim přibližuje postava. Nebyl to ale člověk, protože se jakoby vznášel nad zemí a jako by k nim pomalu plul vzduchem. Na hlavě měl kápi a nebylo mu vidět do obličeje.
"Mozkomor. " zašeptal James překvapeně a vstal na nohy. Lily odstrčil za sebe, aby ji mohl chránit vlastním tělem. Postava se k nim čím dál víc přibližovala a když vytáhla ruku z hábitu, zahlédli ošklivou strupatou hnátu.
"Utíkej! " zakřičel James najednou a nasměroval Lily druhým směrem od Mozkomora. Oba se rozeběhli a utíkali jako splašení, co jim nohy stačili. Mozkomor ale zvýšil rychlost a byl jim neustále v patách.
Řítili se přes park, nikdo jiný tu naštěstí v dohlednu nebyl. James běžel pomaleji, než byl schopen, aby čekal na Lily. Nemohl ji přece za sebou jenom tak nechat.
Lily najednou zakopla o kořen stromu, který tu čouhal ze země a rozplácla se jak široká, tak dlouhá na zem. Hůlka ji vyklouzla z ruky a odlétla pár čísel od ní. James se bleskově zastavil, ale nestačil tak rychle reagovat. Mozkomor se sehnul nad Lily a začal z ní vysávat štěstí a hezké vzpomínky. Lily byla jako v tranzu, nebyla schopná se ani pohnout.
"Expecto Patronum! " křikl James a z hůlky vypustil stříbrný proud světla. Kouzlo Mozkomora zasáhla a trochu ho odmrštilo. Nebylo ale dostatečně silné, aby ho zahnalo. Trochu se oklepal a znovu šel na Lily.
James vyslal kouzlo podruhé, tentokrát silnější. Mezi Mozkomorem a Lily se objevil stříbřitý štít, který je od sebe dělil. James rychle popadl Lily za ruku, vytáhl ji na nohy a stále držel hůlku vztyčenou a držel kouzlo.
Dali se opět do běhu. Lily teď asi přemístění nebude schopná a James zjistil, že nemá dost síly na to, aby se dokázal přemístit za běhu. Potřeboval se zastavit. Mozkomor z něj nevysával jenom štěstí, ale také jeho schopnosti a on byl slabší než obvykle.
"Expecto Patronum! " zahřměl James z plných plic. Myslel při tom na den, kdy se poprvé on a Lily políbili. Myslel na to, jak se tehdy cítil a jak nemohl usnout z toho, jak moc byl nadšený a zamilovaný.
Z jeho hůlky vyskočil stříbřitý mohutný jelen a vyběhl na Mozkomora. Kouzelnými parohy ho nabral přímo do míst, kde by měl normální člověk břicho. Mozkomor odlétl několik desítek metrů dál. Poté se dal na útěk. Jelen ještě chvíli postával před Jamesem a Lily a když bylo nebezpečí zažehnáno, rozplynul se.
"Zvládl si to skvěle, lásko. " pochválila Jamese Lily a dala mu pusu na tvář. Už se jim oběma zase začala vracet energie a elán, takže se mohli v pořádku přemístit domů. Když usínali, byli dost nervózní a otřeseni. Hned po návratu domů kontaktovali členy řádu a svolali na dopoledne schůzi, aby je mohli před touto znepokojující novinkou upozornit.
*
Druhý den se konala schůze řádu, přesně jak James a Lily svolali. Za přítomnosti všech členů, vylíčili, co se jim předchozího večera stalo.
"Jak je to možný, že vás napadl Mozkomor? " zděsil se Remus. Nikdo z nich ještě naživot Mozkomora neviděl, jenom se o nich učili. Byli totiž úplně zavázáni ministerstvu kouzel a byli to strážci v kouzelnickém vězení Azkabanu. Bez rozkazu ministerstva nemohli jenom tak chodit po ulicích mezi lidmi.
"Pane jo, tak to je hodně drsný. " hvízdnul Sirius.
"Ministerstvo kouzel nad nimi očividně nemá takovou nadvládu, jak jsme si mysleli. Leda, že by je na vás poslal někdo z ministerstva, což se mi zdá nepravděpodobné. " reagoval Brumbál po chvilce dumání nad vzniklou situací.
"No víte, ono ministerstvo nemá věci pod kontrolou zdá se ani trochu. " ozval se Frank. Ostatní se na něj okamžitě otočili.
"Taky jsme chtěli svolat schůzi, protože včera jsme se dozvěděli od nadřízených hodně negativní věc. " doplnila manžela Alice.
"Někdo ukradl Hlídač Mozkomorů. " řekla krátce Alice.
"To je to udělátko, který chtěl někdo odnýst z odboru záhad, jak na to přišel James? " vyptával se Sirius.
"To je přesně ono. " přikývla bystrozorka.
"Já myslela, že od tý doby je na oddělení bystrozorů, kde ho dvacet čtyři hodin denně hlídáte. " ozvala se Marlene.
"To byl. " přitakal Frank. "Včera sem měl mít službu a hlídat ho. Přišel za mnou ale šéf a řekl mi, že ho před pár dny někdo ukradl. Skoro nikdo o tom ale neví, jen nadřízený a pár lidí, co ho mělo hlídat. "
"Proč se o tom ale veřejnost už nedozvěděla? " vyjela Lily naštvaně.
"Ministerstvo to chce přirozeně ututlat. Vždy, když se stane něco takového, snaží se to vyřešit a nešířit mezi lidi, aby nevznikla panika. " zhodnotil to Brumbál. Už pamatoval hodně a tak věděl, jak Ministerstvo v takovýchto chvílích postupuje.
"Jo, bylo nám řečeno, že to nesmíme nikde šířit, nedej bože, aby se to dostalo třeba do Denního věštce. " potvrdila Alice Brumbálova slova.
"To je nehorázný. Musej to dát lidem vědět. Jak se potom můžou bránit? My jsme včera měli ještě dost velký štěstí, ale i tak nás to pěkně zaskočilo. A co mudlové? Jak se budou bránit oni, když mozkomory nevidí? " čertila se Lily a nadávala na Ministerstvo kouzel. Občas jí tam to vedení přišlo jako banda tupců a ignoratnů.
"Je takovýhle věci vůbec nezajímaj. " odfrkl si James.
"Máš pravdu, Jamesi. " přikývl Frank.
"A řeší se to aspoň nějak? A jaká je situace? " položil Remus dvě smysluplné otázky.
"Půlka bystrozorů se snaží přijít na to, kdo to mohl odnýst a druhá půlka to hledá. Je ale nad sluce jasný, že teď už Hlídač bude nejspíš na stole u Voldemorta. " popisoval Frank.
"A to v Azkabanu nebyl jediný Mozkomor? " nadhodila Dorcas. Nejde jen o Mozkomory, ale i o ty zločince, které hlídali.
"Všichni Mozkomoři zmizeli. Azkaban teď hlídají bystrozoři a další dobrovolníci, protože nás na oddělení není tolik. Dost se ale bojím, že s takovou provede Voldemort na Azkaban útok a osvobodí vězně. Většina z těch, co sou tam zavřený by se k němu určitě přidala. Už jenom z principu, aby byli proti Ministerstvu, který je zatklo. " navázala na Franka Alice.
"Takže máme zas o problémy navíc, to je super. " zabručel Sirius.
"Většina kouzelníků se snad dokáže ubránit, ale bojím se o mudly. " povzdychla si Lily.
"Navrhnu Ministrovi, ať si promluví s mudlovským Ministerským předsedou. " nadhodil Frank. Mudlovký Ministerský předseda o existenci světa kouzelníků ví, právě kvůli situacím, kdy jsou ohroženi i mudlové. O Voldemortovi a jeho poskocích už ví a mudlovská média lidi informovala, ať si dávají pozor, že v Anglii zuří velký zločinecký gang. Mudlové jsou více na pozoru, ale jak se ubránit Smrtijedům, to zatím nikdo nevymyslel. Po různých městech v Anglii mezi mudlovskými policisty chodí i zaměstnanci ministerstva a hlídají kouzelnický pořádek.
"No, mudlovskýmu předsedovi se to říct může, ale co asi tak mudlům řekne? Po celý zemi poletujou příšery, který z vás vysajou duši. Má to ale háček, sou neviditelný a nemůžete se proti nim nijak bránit, takže ste prostě všichni v háji. " odfrkl si ironicky Sirius.
"Je to opravdu složitá situace. " přikývl Brumbál a vypadal dost nešťastně. "Jistě to udělal někdo ze Smrtijedů, kteří pracují na ministestvu. Pracuje jich tam podle mého názoru dost, i když jsou utajení. "
"No je tady ještě jedna otázka, co to znamená pro nás jako pro řád? " ozval se Dean.
"Obávám se, že bohužel nic. Nedá se s tím nic moc dělat. Leda, že bysme dostali Hlídač mozkomorů zpátky, jenže v tuto chvíli ani nevíme, kde je hlavní Voldemortovo sídlo, kde ta věcička nepochybně bude. " odpověděl Bradavický ředitel smutně.
"No to je teda super, sme ve Fénixově řádu, abysme chránili lidi a když se vyskytne takováhle situace, nemůžem dělat nic. " zavrtěla Lily hlavou.
"Jestli máš nějkej nápad, tak ho řekni. My ostatní si s tim očividně ale nevíme rady. " reagoval James trochu zostra.
"Já nic neříkám, jenom mě to štve. Takhle jsou mudlové i kouzelníci v nebezpečí a my s tím nic nenaděláme. " vysvětlovala Lily, jak to myslela. Chvíli nikdo nic neříkal, debata skončila, už bylo všechno řečeno.
"Rád bych se omluvil za pokaženou svatbu, Jamesi a Lily. " ozval se zničehonic Brumbál. Oba dva na něj hleděli.
"Myslím, že je to především moje vina. Důvěřoval jsem Severusovi, ale on se bohužel dal na špatnou stranu. Neměl jsem to podceňovat. " dodal ředitel.
"Pane řediteli, vy za to přece nemůžete. Smrtijedi sou hajzlové a Snape taky. Není to ničí vina z naší strany. " vyhrkl rychle James. Nechtěl, aby se pokaženou svatbou kdokoliv obviňoval. Už ten neúspěch s Lily přešli a nevadilo to. Budou mít další příležitosti.
"Rád bych udělal něco, čím bych vám to vynahradil. " nedal se Albus.
"Někdy nám to vrátíte. " mávla Lily rukou.
"Nejde o to, že ste mu důvěřoval, předně ste ho do řádu vůbec neměl brát. Teď by se hodilo říct, já vám to řikal, ale nechci bejt neslušnej. " vložil se do toho Sirius.
"Já vím, Siriusi. To je jedna z mých mála slabých stránek. Jsem moc důvěřivý a věřím na druhé šance. V Severusově případě to bohužel nevyšlo. Budeme muset zvážit naše možnosti a naši situaci. Otázkou je, co všechno řekl pánovi zla. Obávám se, že toto sídlo budeme muset opustit a najít nové. " mluvil Brumbál.
"To mě vůbec nenapadlo. " žasl Remus. Nikomu vlastně nedošlo, že když je teďka Snape definitivně a opravdu na té špatné straně, že vše co ví o řádu, vyzvoní Voldemortovi.
"Pro dnešek bych to rozpustil a nezabýval se tím. Něco vymyslím a dám vám vědět, kdy bude další schůze. " ukončil schůzi Brumbál a všichni se pomalu začali rozcházet domů. Poberti se mezi sebou rozloučili a každý si šel po svém.
"Víš, jak Brumbál řekl, že by chtěl Jamesovi a Lily tu pokaženou svatbu nějak vynahradit? Myslim, že vim, jakou laskavost by jim mohl udělat. " prohodila Marlene mimoděk k Siriusovi, když se chytili za ruce a chystali se přemístit.
"Možná mě před chvílí napadlo to samý. " mrkl na ni Sirius a společně přemístili pryč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domeenika Domeenika | 4. března 2013 v 19:05 | Reagovat

Super kapca :D
Esteze toho mozkomora zvládli :D
Brumbal je tak trochu senilny stary dedo, ale som zvedava co myslela Marlen so Siriusom, ze ako by im mohol vynahradiť tu pokazenu svadbu :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama