Everybody should have his own world...

9. kapitola - Záchranáři

7. února 2013 v 17:09 | Maggdinka |  *Temné časy*
Tentokrát jsou na řadě opět Temné časy, takže je tu máte. Už mám za sebou všechny zkoušky (u jedné zatím pořád nevím, jestli úspěšně) jsem vyčerpaná, hotová a unavená, tak si téhle kapitoly važte, plodila sem jí docela dlouho. Pokud vše dopadne dobře, čekají mě skoro dva týdny volna. Budu se snažit využít aspoň kus toho času na psaní povídek, tak doufám, že svoje předsevzetí dodržím. Od nového roku sem ale pilná a píšu hodně, tak doufám, že mi to ještě vydrží.

V minulé kapitole už Lily a James oficiálně rozdali pozvánky na svatbu a Sirius s Marlene navázali nový vztah. Kdo ví, jak se to bude vyvíjet. Podlehne Sirius Marleninu kouzlu a nechá se unést láskou, nebo se nových citů zalekne a radši zůstane u starých zvyků? To uvidíte. Tahle kapitola bude akční, protože bylo docela dost oddechovek a s Voldemortem nebo Smrtijedy sme už dlouho neměli co dočinění. Doufám, že se vám kapitola bude líbit a že si ji pořádně užijete. Samozřejmě jako vždy prosím o komentáře, za každý jsem moc vděčná. Když jich bude hodně a budou dlouhé, vůbec se zlobit nebudu :-) Mějte se krásně...Vaše Maggdinka♥



Záchranáři

"Ehm, no stavila sem se, protože ses už několik dní neozval. Po tý noci na schůzi řádu ses na mě skoro ani nepodíval, natož abys na mě promluvil. Pak si ani nezavolal nebo nedal jinak vědět. " vysvětlovala Marlene důvod své návštěvy. Seděli spolu u Siriuse v bytě nad kávou, před chvílí ho zničehonic přepadla doma.
"Neber si to nijak osobně. Já prostě jen nevim, jak se k celý týhle situaci mám stavět. Asi si znala moji pověst v Bradavicích, takže víš, že já nikdy na vztahy nebyl. " odříkával pomalu Sirius, aby mluvil co nejrozvážněji.
"Jo, tvoji pověst znal každej. Teď už ale nejseš v Bradavicích. " podívala se na něj. "Znamenala ta noc pro tebe něco? Znamenám já pro tebe něco? "
"To samozřejmě jo. Ty naše noci v baru byly moc super. Seš skvělá holka a líbíš se mi. Já jenom nevim, jestli sem schopnej žít tak, jak se ode mě očekává. " chytil ji za ruce. "Rozhodně nepřeceňuju svoje schopnosti a nevěřim si tolik. Nerad bych si s tebou něco začal a pak tě zklamal tím, že budu flirtovat s jinejma, nebo že mě dokonce najdeš v posteli s jinou. Říkám to na rovinu, já sám sobě nevěřim. "
"Já ti ale věřim. Věřim tomu, že když máš někoho opravdu rád, takovýhle choutky a pocity nemáš. Chápu ale, že nevíš, co ke mně cítíš. Na to je moc brzo. Já sama nevim, co přesně k tobě cítím. Vim, že je mi s tebou dobře a že bych klidně zariskovala a šla do toho. " podívala se na něj Marlene vážně.
Než Sirius stačil jakkoliv reagovat a odpovědět, skrz zeď do bytu přilétl patron v podobě fénixe, který patří Brumbálovi.
"Naléhavý sraz. Hned teď v hlavním štábu řádu. Nejedná se o schůzi, ale o akci. " promluvil patron Brumbálovým hlasem a po doručení této stručné zprávy se rozplynul.
"Dořešíme to jindy. " řekl Sirius a začal na sebe oblékat plášť. Docela se mu i ulevilo. Byl rád, že z této situace může takhle vybruslit, i když že by se mu kvůli tomu chtělo bojovat se Smrtijedy, to se říct nedá.
Byt měl Sirius zajištěný ochrannými kouzly, takže odtud se přemístit nemohli. Bydlel ale v nejvyšším patře a hned u jeho bytu byly dveře na střechu, odkud se mohli bezpečně a nenápadně přemístit.
Objevili se přímo u domku u lesa. Kolem nich se ozývaly rány, jak se sem přemisťovali i další členové řádu. Stručně se vždy jen pozdravili a šli dovnitř.
"Co se děje? " přispěchal Sirius ke svým kamarádům, kteří tu už byli.
"Zatím nevíme, Brumbál o ničem nemluvil. Asi čeká, až přijdou všichni. " pokrčil Remus rameny.
"Omlouváme se, museli jsme se utrhnout z práce. " hlásila ode dveří udýchaně Alice, za ní hned kráčel Frank. Bylo šest hodin večer a byl všední den. Většina lidí už byla doma z práce, nebo tam ani ještě nebyla - jako třeba Sirius. Frank a Alice poslední dobou měli ale na ministerstvu napilno a měli velké přesčasy. Nejvíce času spolu netrávili jako manželé doma, ale jako kolegové v práci.
"Co se stalo? Kam půjdeme? Co je naším úkolem? " vyptával se energicky James a kladl jednu otázku za druhou, aniž by dal Brumbálovi možnost odpovědět.
"Dnes půjdeme na záchrannou misi. Podle mých zdrojů Smrtijedi unesli Fabiána a Gideona Prewettovy. Nevím, proč přesně. Jsou to ale mladí a šikovní kouzelníci, kteří jak vím, dělají činnosti Smrtijedů a Voldemorta problémy. Chtěl jsem je dostat pro řád, ale nebyli nikde k zastižení. Půjdeme pro ně a naverbujeme. Můžeme bojovat přeci všichni společně a ne každý zvlášť. " nastínil Brumbál situaci.
"To půjdeme přímo k Voldemortovi? " polkla Lily nasucho. Měla pro strach uděláno, ale představa, že půjdou k Voldemortovi do sídla ji trochu děsila. Je přeci jen rozdíl mezi ním a jeho Smrtijedy.
"Ne, Voldemort se toho účastnit nebude. Nejsou totiž uvězněni přímo v hlavním sídle. Voldemort má několik základen, kde Smrtijedi přebývají. Větišnou to jsou domy jeho vojáků, nevíce si zakládá na starobylých rodinách, které vlastní honosné domy prolézlé skrz naskrz černou magií. " uklidnil ji Brumbál. Alespoň to je pozitivní.
"A víme vůbec ve kterým z těch sídel držej ty dva? " nadhodil Sirius poměrně podstatnou otázku.
"Ano, podle všechno je to sídlo Malfoyovic rodiny. " přikývl Brumbál.
"Hm, jak jinak, Malfoy. Vsadim se, že Bellatrix tam bude sedět hned vedle něj. " zabručel Sirius. Svoji šílenou sestřenku hodně dlouho neviděl, ale neměl pochyb o tom, že s ní bude mít coby se Smrtijedkou nejednou čest.
"A kde je vůbec Snape? To jim tam bude pomáhat odrážet náš útok? Je člen řádu, jako my všichni ostatní, tak proč tady není? " spustil James.
"Severus má v řádu trochu jiné postavení. Jak všichni víte, pracuje jako špeh. " zastával se ho Brumbál.
"Jo a dodal vám někdy jednu z těch vašich informací? Je on váš ten zdroj, o kterým pořád mluvíte? Mě se totiž zdá, že je špeh pěkně na prd. " mluvil James s ředitelem poněkud neslušně.
"Nemáme čas se tady hádat. Ty dva kouzelníci potřebujou pomoct. Snapea můžeme vyřešit, až se vrátíme s nima dvěma, živý a zdravý. " uťala debatu pohotově Marlene. Všichni na ní překvapeně koukali. Její proslov ale zabral a dále už se věnovali pouze plánu, jak bude celá mise probíhat.
*
Nejdříve šla na řadu první vlna členů řádu. Jenom část z nich se přemístila a druhá část se objeví později.
Tu první vlnu tvořili James, Remus, Peter, Lily, Alice, Dean, Dorcas a pár učitelů z Bradavic. Přemístili se přímo před Malfoyovic sídlo. Smrtijedy zburcovalo poplašné kouzlo a pár jich vyběhlo ven. Většinou se jednalo o neznámé tváře. V čele s nimi ale kráčela Bellatrix, která to všechno očividně vedla.
"Ale, heleme se, kdo se nám to tu objevil. Děťátka si přišla hrát. " zasmála se Bella a zastavila se asi deset metrů od řádu. Bylo docela nemístné, že je nazvala děťátky, protože většina členů řádu je starší než ona, nemluvě o Bradavických profesorech.
"Jdete si pro Prewettovy? " křikla na ně.
"Jo, jdeme a nakopání vašich zadků je jenom příjemnej bonus. " ušklíbl se James sarkasticky.
"Potter vtipný jako obvykle. " okomentovala Bella jeho poznámku.
"Myslim, že váš pán nebude moc šťastnej, až vám vyfoukneme zajatce. " rýpl si i Dean.
"Sice tě neznám, ale nějak moc si věříš. " podívala se na něj Bella bez jakéhokoliv zájmu, protože jeho obličej neznala. Už jí asi povídání moc nebavilo, protože vytasila hůlku a začala vysílat jedno kouzlo za druhým. Ostatní Smrtijedi ji napodobili. Členů řádu tu bylo deset a Smrtijedů patnáct.
Boj to byl kupodivu poměrně snadný, většina Smrtijedů nebyla moc zručná a rychlá a proti členům, kteří převážně chodili do Nebelvíru a vždy jim šla obrana proti černé magii, neměli moc šancí.
Bellatrix byla ale dobrá bojovnice a těžký protivník. Byla vypočítavá, bystrá a nelítostná. Ona bude Voldemortovi velmi dobrou služebnicí a nebude se dát jen tak lehko porazit.
"Pozor, Lily! " zakřičel James vyděšeně a sledoval, jak se na jeho nastávající řítí paprsek zeleného světla. Pohotově ale skočil a srazil Lily k zemi.
"Pane bože. " vydechla Lily a rozdýchávala svoji skoro smrt. "Díky miláčku. " políbila Jamese. Pak ale hrdě vstala, bez pomoci a znovu se vrhla do boje. I když byl tento zážitek nepříjemný a rozházelo ji to, nechtěla se jen tak vzdát a utéct.
"Mdloby na tebe! " křikl Remus a obratně omráčil jednoho ze Smrtijedů. Hned vedle něj stála Alice a vysílala na všechny strany nejrůznější kouzla, která nikdo z nich skoro neznal. Bystrozoři jsou vždy školeni ve své práci a učí se kouzla, která se ve školách běžně neučí. Mladá Longbottomová byla neuvěřitelně rychlá a mrštná, byl na ni v zápalu boje skvělý pohled.
"Musíme se dostat co nejdál od domu, ať má Sirius s ostatníma prostor pro vniknutí dovnitř. " křikl James na pár lidí, kteří byli poblíž. Nebylo to ale tolik nahlas, aby ho slyšeli Smrtijedi. Ti byli od nich pěkných deset metrů daleko a svá kouzla vysílali z odstupu.
Členové řádu začali couvat dál od domu a Smrtijedi postupovali k nim. Mysleli, že je vytlačují, nebo že se dokonce dávají na ústup. Bellatrix udělala jednu fatální chybu, zapomněla a vůbec si nevšimla, že proti ní nebojuje její bratranec Sirius. Kdyby si to uvědomila, možná mohla zabránit tomu, co následovalo.
"Je to dobrý, odvedli jejich pozornost. " sledoval Frank zpoza rohu sídla skupinku členů řádu a Smrtijedů, kteří proti sobě bojovali. Právě se sem přemístil společně se Siriusem a Marlene. Sirius byl pro tuto misi jediný vhodný, jelikož v Malfoyovic sídle už byl a trochu se tu vyznal. Bylo to sice před mnoha lety, kdy s rodiči musel chodit na nudné aristokratické večírky, ale paměť měl dobrou. Marlene a Frank s ním byli, aby mu kryli záda. Musí najít bratry Prewettovy co nejrychleji. Bůh ví, v jakém jsou stavu. Moc hezky a přátelsky se o ně určitě ale nestarají a služby pětihvězdičkového hotelu jim neposkytují.
Trojice pomalu a opatrně obešla dům a narazili na zadní vchod. Byl sice zamčený, ale dal se odemknout jednoduchým kouzlem.
Objevili se v hale, která byla honosně vyzdobená. Prošli do prostorného obývacího pokoje, který byl studený a chladný a vévodil mu obrovský krb.
"Mají tu nějaký sklep? Tam je určitě budou držet. " otočil se Frank na Siriuse. Se svými bystrozorskými zkušenostmi věděl, že sklepení jsou oblíbená vězení.
"Určitě, rodiny jako sou Malfoyovi maj určitě celej podzemní komplex. Ještě před příchodem Voldemorta tyhle rodiny měli odjakživa zálibu v mučení a věznění. " zašklebil se Sirius. Dali se tedy do hledání dveří, které vedou dolů.
"Co vy tady děláte? " ozval se za nimi chladný, ale překvapený hlas.
"Nazdar Malfoyi, dlouho sme se neviděli. " zabručel Sirius na Luciusovu adresu. "Myslel sis, že všichni sou venku pod Belliným dohledem co? " ušklíbl se.
"Přiznávám, že jsem docela překvapen. " hleděl na ně Malfoy, ale jeho tvář zůstala kamenná.
"No nic, tohle tlachání mě sice strašně baví. " zašklebil se Sirius ironicky. "Ale my tady máme nějakou prácičku, jdeme si totiž pro Prewettovi, takže kdybys dovolil. "
"Je mi moc líto, že vám zkazím váš plán, který až doteď šlapal jako hodinky. Nicméně vám nejspíš nedošlo, že v domě zůstalo daleko víc lidí a ne všichni jsou před domem a bojují s vašimi přáteli. " usmál se Lucius ledově. Párkrát poklepal hůlkou, kterou měl v ruce, na římsu krbu.
Všude okolo se vynořovali Smrtijedi, dokonce i nahoře nad schody. Všichni na ně hleděli a měli hůlky v pozoru.
"No, bude to možná trošku těžší, než sme čekali. " prohodil Sirius přes rameno ke svým dvěma kolegům.
"Zabere to asi víc času, což mě štve, protože jsem ještě nevečeřel a začínám mít vážně hlad. A když mám hlad, tak jsem zuřivý. " konstatoval Frank a okem znalce si rychle měřil a počítal, kolik a kde jejich nepřátel je.
"Myslim, že už vidim dveře do sklepení. " šeptla Marlene tak, aby ji slyšeli jen Frank a Sirius. Ukazovala na schody, které byly asi deset metrů od nich. Vedly dolů a tam byly dveře.
"No, abysme to nezdržovali. Ty Marlene, se zkus dostat ke dveřím, pochybuju, že je budou mít nějak bravurně zajištěný, nepočítali s náma. Já a Sirius se to tady pokusíme zpacifikovat. Zkusím zburcovat i ostatní, ať nám sem někdo jde pomoct. " odříkal Frank okamžitě plán, aniž by nějak dlouho přemýšlel.
"Petrificus totalus! " zahřměl Sirius a dostal jednoho ze Smrtijedů. Pak už se strhla bitka. Smrtijedi, kteří byli nahoře v patře se zatím neúčastnili, vyčkávali, až budou jejich kolegové oslabení a pak udeří.
Frank kouzlil na všechny strany a Sirius, i když neměl moc času pozorovat, jenom zíral. Už dokonale chápal, proč je Frank bystrozor a proč je tak dobrý. Tohle neviděl ani u Jamese a to právě oni dva byli nejlepší v obraně proti černé magii v ročníku.
Frank likvidoval protivníky a Sirius kryl Marlene. Ta občas tu a tam vyslala taky nějaké kouzlo, ale nechtěla na sebe moc upozorňovat, takže přímo nebojovala. Malými kroky šla podél zdi ke dveřím do sklepa. Sirius kráčel před ní a kryl ji, dělal jí živý štít. Odrážel kouzla, která na ně vysílali, ale také sám útočil.
Najednou se ozvala veliká rána, rozrazily se hlavní dveře. Na prahu stála Alice a těsně za ní byl zbytek Pobertů a Lily.
"Tys jim dal vědět? " nechápal Sirius a koukal na Franka.
"To víš, máme spolu s Alice různý znamení a dorozumívací prostředky. " usmál se Frank. Nově příchozí členové řádu se okamžitě dali do boje. Venku zůstali jenom Dean, Dorcas a Bradavičtí profesoři. Většina Smrtijedů venku už byla ale různě omráčená nebo jinak zlikvidovaná, takže to zvládnou v pořádku. Problém v převaze byl momentálně v domě.
Příchodem nových lidí se téměř všechna pozornost obrátila na ně, takže Marlene měla čas a prostor proniknout do sklepa. Seběhla schody a pomalu a potichu odemkla dveře obyčejným kouzlem alahomora.
"Pojďte, přišli jsme si pro vás. Posílá nás profesor Brumbál. " zašeptala Marlene silně ke dvěma siluetám v rohu. Rozsvítila hůlku. Uviděla dva rezavé muže, kterým mohlo odhadem táhnout asi na třicet. Nebyli nijak viditelně vážně zraněni, měli pouze nějaké modřiny a šrámy. Byli ale dost pohublí a zubožení hladem a dehydratací.
"Vás nám poslalo samo nebe. " vyskočil jeden z nich na nohy. "Já jsem Gideon a tohle je můj bratr Fabián. " představil se.
Pomalu se vyplížili ze sklepa a číhali pod schody. Marlene byla vepředu, protože ani jeden bratr samozřejmě neměl hůlku.
"Budeme vás krýt, tady se přemisťovat nejde. Marlene, vrať se s nimi k tomu zadnímu vchodu a venku se přemistěte do hlavního štábu. Brumbál tam určitě bude. " komunikoval s ní Frank, když si všiml, že Marlene svůj úkol úspěšně splnila. On, Sirius a Alice udělali zeď, aby je mohli ochránit před případnými útoky.
Marlene i s oběma bratry vyběhla z úkrytu a podél zdi běželi skrz obývací pokoj. Kolem nich létala kouzla, ale ani jedno je naštěstí nezasáhlo. Už byli kousek od dveří haly a ven jim zbývalo posledních pár metrů.
Pak se ale ozvalo zaskřípění, Marlene se podívala nad hlavu, ale už nestihla zareagovat. Nikdo nestihl zareagovat. Přímo na hlavu se jí zřítil lustr, ona spadla na zem. Byla v poloomráčeném stavu. Přiběhla k ní Lily a začala zkoumat její zranění.
"Na to není čas, Lily. Já se o ni postarám. Ty vezmi Prewettovi ven a přemísti se s nima do štábu. " křikl na zrzku Sirius. Lily ho kupodivu poslechla a s oběma bratry vyběhla ven. Odtud se bezpečně přemístili pryč. Úkol byl splněn, mohli se dát na ústup.
Sirius, kterého bránil Frank, popadl zraněnou Marlene do náruče a běžel s ní ven, jak nejrychleji s takovým břemenem dokázal. Venku na trávě se s ní přemístil.
Ostatní se během pár minut objevili u domku u lesa. Všichni živi a zdrávi. Gideon a Fabián už byli uvnitř s Brumbálem, Sirius odnesl Marlene dovnitř a položil ji na pohovku. Lily se dala do práce s ošetřováním. Mise byla úspěšně splněna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kathrin Kathrin | 7. února 2013 v 17:10 | Reagovat

pěkné=)

2 K. K. | 7. února 2013 v 22:38 | Reagovat

Parádní akce, je fajn, že je odtamtud dostali živý a zdravý. Doufám, že Marlene bude v pořádku, je mi dost sympatická a myslím, že právě tahle epizoda se smrtijedama by mohla trochu napomoct jejímu a Siriovu vztahu. :-) Frank a Alice jsou suproví. A Lily, na kterou letěla smrtící kletba - asi bych se dost vyděsila, kdybych nevěděla, že je pro příběh Lilča ještě potřebná, protože se taky musí na svět dostat Harry, že... ::-D Každopádně parádní kapitola a už teď se těším na další...

3 Domeenika Domeenika | 8. února 2013 v 20:01 | Reagovat

Super kapca :D Taka akcna :D
Dufam, ze sa Marlene nestalo nic vazne. Lebo sa nam zacala zamilovavat do Siriusa a bola by skoda, keby im to nevyslo....
A James, ten musel mat ale strasny strach, esteze je taky pohotovy a stiahol Lily na zem. :D Som strasne zvedava na pokracko :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama