Everybody should have his own world...

5. kapitola - Nábor na plese - 2. část

23. února 2013 v 9:27 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 3 *
Druhá část, jak jsem slibovala, je tady. Ples bude pokračovat a uvidíte, jak hrdinům půjde seznamování a přemlouvání absolventů, aby se přidali k nim proti Voldemortovi. V nejbližších dnech přidám obrázky nových charakterů, alespoň tak pro představu. Krom Franka a Alice Longbottomových si všechny postavy vymýšlím, protože by se mi to jinak pletlo s povídkou Temné časy. Užijte si kapitolu a komentujte...Vaše Maggdinka♥****************
2.část
****************

Nábor na plese - 2. část

Já a Lily sme si kecali s nově poznanejma klukama - Danielem a Benem. Po nějaký chvíli se k nám připojil i James. Nevim, jestli přišel, protože žárlil, že tady Lily sedí s takovejma fešákama, nebo nám de trochu helpnout.
"Nazdárek, zrovna sme si tady s klukama povídali. Chodili o pět let výš než my, představ si! " houkla sem na Jamese. Pánové se navzájem představili a zase sme si chvíli povídali. Pak sem už vycejtila, že je ta správná chvíle.
"Hele kluci, co říkáte na ty svinstva, co se dějou venku? Myslim ty aféry, co prováděj ty Smrtijedi. " nadhodila sem, jako by to bylo jenom další téma hovoru. Lily na mě mrkla a James slabě přikývl. Sem prostě mistr kliček a řečnění, zaobalila sem to dobře.
"No je to hnus. " zhodnotil to stručně Dan.
"Jo, je to peklo. Nechápu, proč se s tím něco nedělá. Na ministerstvu, jako by dělali, že někdo jako Voldemort vůbec neexistuje. Chtělo by to, aby někdo konečně sebral odvahu a nakopal těm zmetkům zadky. " rozmluvil se rázně Ben.
"Tak to máš štěstí, žes narazil zrovna na nás. " tleskla sem, jako by to byla strašná náhoda. Do háje já v LA měla zůstat, jako herečka bych se uživila snadno.
"Jak to myslíš? " vyptával se Dan.
"No, když už sme to nakousli. Nedávno si nás zavolal Brumbál. Nás tři a dalších pár lidí. Navrhl, že bysme jako založili takový společenství a snažili bysme se bojkotovat Smrtijedy při jejich sviňárnách. Zatim nás je ale fakt málo. Chápete ne, že se nikdo moc dobrovolně nežene do bojů s těma zloduchama. " naklonila sem se blíž k nim a šeptala sem, jako že je to strašný tajemství. No, ono to tajemství je, ale trochu teďka přehánim.
"No, tak odteď máte o jednoho člena víc. " vyjekl Dan natěšeně.
"O dva. " přidal se Ben.
"Vážně? Vy byste do toho jako šli? " dělala Lily překvapenou.
"Jasně, někdo s tim musí něco udělat a my nejsme zas tak špatný kouzelníci. Každá hůlka je dobrá ne? " přikývl Ben.
"No to je super. Někdy to navrhnu Brumbálovi a pak vám dám vědět. Dejte mi svoje adresy, telefoní čísla, cokoliv a já se ozvu. " žadonila sem. Lily u sebe náhodou měla tužku a papír. Zapsala bych si to do mobilu, jenže tady žádný elektronický mudlovský vynálezy nefungujou. Po chvilce sme se s nima jakoby mimochodem rozloučili, s tim, že jdeme zpátky za naší partou. Po cestě, kousek od učitelskýho stolu sem na Brumbála ukázala nenápadně vztyčený palce na znamení úspěchu. Pak sem mu na prstech ukázala počet zatím přemluvenejch osob. No, máme ještě co dělat, myslim, že Brumbál jich mohl pozvat minimálně deset.
"Tak už mám jednu. " hlásil Sirius, kterej se právě vrátil od baru.
"My máme dva. " ušklíbla sem se.
"Jo, ale byli ste na ně tři. " protestoval.
"Víš, že já bych je zvládla i sama. " podívala sem se na něj vážně.
"Koho si ulovil? " zajímal se Remus.
"Táhletu blondýnu v červených šatech. " ukázal Sirius k baru. "Jmenuje se Amanda Bloomfieldová, chodila o rok vejš. "
"Jo to je ta prsatá bloncka s hubou napíchanou botoxem. " svitlo mi. Emma vedle mě vyprskla smíchy.
"Nic napíchanýho nemá. Takhle hezký byla vždycky. " bránil ji Sirius. "Známe se, takže ten rozhovor nebyl tak těžkej. "
"Dokážu si živě představit, jak ste se poznali. " ušklíbl se James a narážel tím na Siriusovo období nabalování holek.
"No, nezachoval sem se k ní tenkrát moc hezky. Kupodivu se ale chovala naprosto v pohodě. Takže to bylo snadný. " pokrčil Sirius nonšalantně rameny. Jo Sirius a ta jeho minulost s holkama.
"Chodila do Havraspáru? " nadhodil Remus jen tak ze zvědavosti.
"Jo. " přikývl Sirius.
"Sem myslela, že naše sestava bude čistě Nebelvírská. " zabručela sem.
"A co já? " ozvala se ublíženě Sarah. No jo, ona chodila do Havraspáru.
"A my? " ukázal Patrick na sebe a Mika, taky chodili do Havraspáru.
"Nechci tě nějako ztrapnit, ale nechodilas ty náhodou do Zmijozelu? " odkašlal si se smíchem James. "Už si na to asi zapomněla, když si vždycky sedávala u Nebelvírskýho stolu, byla furt u nás ve společence a dva roky bydlela s holkama. "
"No jo, na to sem zapomněla! " rozřehtala sem se. Někdy sama žasnu nad svou demencí a sklerózou. "Já sem ale srdcem i duší čistokrevnej Nebelvířan! " položila sem si ruku na srdce.
"Co tady vůbec děláš, Zmijozelačko? Táhni k Voldemortovi! " ukázal Sirius prstem k východu a smál se.
"Ty táhni k Voldemortovi, ty seš z rodu Blacků! " oplatila sem mu to a koutky úst mi cukaly.
"Dobře, tak půjdem spolu. " pokrčil Sirius rameny.
"To nemůžeme, kdybysme tam byli my, dobro by nemělo žádnou šanci. " namítla sem. Všichni pobaveně náš rozhovor sledovali.
"Jo, tak zůstanem u Brumbála, ale jenom proto, aby dobro a zlo zůstaly vyvážený. " přikývl Sirius.
"Vy dva ste fakt dvojka, to vám teda povim. " kroutil nevěřícně hlavou Patrick.
"Ty se tomu ještě divíš, protože si s náma skoro nic nezažil. Za nějakej čas tě takovýhle věci přestanou naprosto překvapovat. " uklidňovala ho Sarah.
"Myslim, že bysme měli jít znova na lov. Máme zatím tři, což není moc. " nadhodila Lily.
"Jo, jednoho si škrtnem rovnou. Ten borec, co seděl s Danem a Benem odešel skoro hned potom, co sem přišla. Na něj seru, takový nepotřebujem. " informovala sem je.
"Jo, furt je tady minimálně ale pět nebo šest lidí, který sem Brumbál kvůli tomuhle pozval. " připomněla Lilka. Ta aby neměla někdy pravdu. Začali sme vyhlížet svoje oběti.
Kluci se odsunuli ke stolu číslo devět, u kterýho seděli samý holky. Občas je nutný použít nějaký ty zbraně, takže věřim, že především Siriusův, Jamesův, Patrickům a Remyho šarm ty holky přesvědčí.
My s holkama sme si vyhlídly jeden páreček. Ti dva můžou bejt asi tak o dva až tři roky starší než my, takže to je v pohodě. Zrovna oba tancovali, hrál ploužák. Tam sme jít teď nemohli. Naštěstí pro nás, začali hrát ryclý písničky. Ty dva na parketu zůstali a střídmě trsali. My se za nima s holkama prodraly a začaly sme divoce tancovat hned vedle nich.
"Máte skvělej rytmus, to se jen tak nevidí. " nadhodila sem k těm dvěma. Chlap byl hodně vysokej, měl milou a zároveň dospělou tvář. Ženská měla na krátko ostříhaný vlasy, trochu kulatější obličej, ale taky strašně milý oči a vypadala v pohodě.
"No, konečně máme chvíli klid od práce, tak si to musíme užít. " odpověděl muž.
"Nebyli jsme se takhle pobavit, ani nepamatuju. " doplnila ho jeho partnerka.
"No v tom případě, bysme neměli nic nechat náhodě. " usmála sem se. Mrkla sem na Emmu a Sarah, ať zaběhnou k baru pro nějaký pití. Společně s Lily sme ty dva odvedly k našemu stolu, kterej byl teďka prázdnej.
"Díky. " kývl ten chlap na Emmu, když před něj položila skleničku whisky.
"Jsme Frank a Alice Longbottomovy. " představil se Frank.
"Longbottomovy? Takže už ste vzatý? " vyptávala se Lily. To ji očividně fascinovalo, že někdo mladej, promě ní a Jamese je taky vzatej.
"Jo, vzali jsme se před rokem. " přikývla Alice.
"Kdy ste chodili do Bradavic? " zajímala sem se. Chci mít přehled, kdy sem chodili a na jakou kolej, spíš jen tak ze zvědavosti.
"Je nám dvacet dva. Před více než třemi lety jsme odešli. Matně si vás ale pamatuju. " informoval nás Frank.
"Ty si nás pamatuješ? " nechápala Emma.
"Jo, pamatuju si hlavně Poberty. I když byli mladší než my, znali sme je. A pamatujeme si, že vy ste se dost s nima bavili. " vysvětloval Frank.
"A vy ste chodili do..? " nadhodila sem se čekala, že mě jeden z nich dokončí.
"Do Nebelvíru. " doplnila mě Alice. Možná si matně vzpomínám, že někdy před třema rokama v Nebelvíru byl páreček, ale takovejch bylo hodně, takže nevim, jestli se jedná zrovna o ně dva. Každopádně to vypadá, že se dali dohromady už tady v Bradavicích, takže sou to takový James a Lily ve starším balení.
"Donesu ještě. " nabídla se Emma, když viděla, že všichni do sebe tu jednu skleničku whisky naklopili rychle.
"Vezmi rovnou celou flašku. " křikla sem na ni, když se vzdalovala. Ať si tohle seznamování a přemlouvání aspoň užijem.
"Tak, co vůbec děláte za práci? Vždycky mě zajímá, co dělají absolventi Bradavic, když potkám nějaký nový. " nadhodila Sarah. Jde na to dobře, nejdřív obyčejná konvezrace.
"Pracujeme oba na ústředí bystrozorů. " odpověděla za oba Alice.
"Na jakým postu? Jakou práci přesně děláte? " vyhrkla sem. Tohle mě fakt zajímá. Jestli sou to nějaký obyčejný úředníčci, nebo něco víc.
"No sme bystrozoři. " zasmál se Frank, protože mu očividně přišlo vtipný, že se tak blbě ptám.
"No páni, tak to je něco! " reagovala Lily. "Práce bystrozorů mě vždycky strašně fascinovala. Je to důležitá a zodpovědná práce. "
"Jo a taky pěkně těžká. Často přesčasy, málo prémií. Hlavně poslední dobou máme víc práce než obvykle. Pořád se honíme za nějakými Smrtijedy, ale většinou marně. Navíc mi přijde, že pro to ministerstvo nedělá dost. Občas nás pošlou, ať jdeme udělat něco pořádnýho, co se týká Voldemorta, jinak nás ale většinou posílaj na neškodný a obyčejný zlodějíčky. " stěžoval si Frank. Tohle skvěle nahrává do karet. Oba sou bystrozoři - lovci černokněžníků a lumpů. Tim pádem sou asi fakt hodně dobrý, takže by se hodilo, kdyby s náma spolupracovali. Vsadim se, že o tyhle dva Brumbál stojí nejvíc.
"Kde pracujete vy? " zeptala se Alice dřív, než sem stačila nějako navázat na téma lumpů. Tak to zkusíme pozdějc. Emma mezitím donesla flašku whisky a my sme se rozpovídali o práci. Připadám si vedle nich jak ňouma, když oni sou bystrozoři a já pracuju v mudlovský módní firmě. Nijak blbě se na to ale netvářili, aspoň ne zvenčí.
"Ahoj. " objevili se vedle nás kluci. Představili sme jim Franka a Alice. Zajímalo by mě, jestli ten holčičí stůl už zmákli nebo to vzdali nebo se stalo něco jinýho.
"Jé tohle je moje oblíbená písnička. " zasnila se Alice. "My si půjdeme na minutku zatančit a pak se zase vrátíme. " slíbila a vytáhla svýho manžela na nohy.
"Jak ste na tom? " vyhrkla sem hnedka, jak odešli.
"No, dobře. Sice sme o tom ještě přímo nezačali mluvit, ale seznámili sme se s nima a sme domuvený, že za půl hoďky půjdem na nádvoří na cígo. " informoval Sirius.
"Doufám, že na normální a ne na trávu. " povídala se Lily přísně na Jamese. Hulení nesnášela a bylo jí jedno, že si James občas dá, ale nesmí hulit, když pak jde za ní.
"Co vy? " vyhrkl rychle Patrick, aby se zažehnala případná hádka.
"Dobrý, sou to Frank a Alice, o tři roky starší než my, chodili do Nebelvíru. A podržte se, oba pracujou jako bystrozoři! " shrnula sem informace stručně.
"No teda, tak to je hustý. " reagoval James.
"Tak to je dobrý ne? To se k nám přidaj určitě, když vlastně i v práci bojujou proti zlu. " nadhodil Remus.
"Jo, taky si myslim. " přikývla sem. "Vypadaj moc mile, vůbec bych do nich neřekla, že se honěj někde za lumpama. Frank vypadá jako takovej hodnej starší brácha a Alice zas jako taková hodná milá mamina. Nedokážu si představit, že by to byli až tak dobrý kouzelníci. "
"Ty co se nezdaj většinou nejvíc překvapěj. " poučovala mě Lily.
"Už jen kvůli tomu, že je chci vidět kouzlit doufám, že se k nám přidaj. " reagovala Emma.
"Já sem hlavně zvědavej na Brumbála. Je to nejlepší čaroděj tohohle dvacátýho století a možná všech dob. Zatim sme ale jeho umění moc neviděli, občas použil kouzlo, ale jen nějaký základní. Musí to bejt neuvěřitelnej pohled, když bojuje. " ozval se Patrick. No jo, to mě ani nenapadlo. Taky sem na Brumlu dost zvědavá. Sice už má svoje léta, ale myslim si, že to mu na síle neubralo.
Zanedlouho se Frank s Alice vrátili, jak slíbili. My bysme si je stejně našli tak jako tak. Seděli sme, povídali si a bylo všechno v pohodě. Kluci se potom sebrali, protože na ně čekali venku ty holky. Tak hlavně ať se jenom nezhulej, ale ať udělaj taky svoji práci, kvůli který tohle všechno děláme.
Po nějaký době prázdnýho tlachání sem si přisunula židli a sedla si jakoby za Franka a Alice.
"Hele, budu muvit narovinu. O tomhle nikomu nemáme říkat, ale myslim, že vy ste správný lidi, který by o tomhle měli vědět. " rozmluvila sem se. Lily, Sarah a Emma na mě nechápavě čuměly, protože mě neslyšely a netušily, o co mi de.
"Brumbál založil takový společenství, který má bojovat proti Voldemortovi a Smrtijedům. Nikdo takovej se zatím nenašel. Neberte si to osobně, ale ministerstvo s tím prd dělá. Vim, že vy za to nemůžete, musíte poslouchat nadřízený, ale máme teď šanci to změnit. Brumbál mě a ostatní přizval, ať se k němu přidáme a bojujeme. Nevim, co přesně to bude obnášet. Nebude to asi žádná hračka a půjde o život, ale budeme aspoň něco dělat. Vy dva ste podle mě správný lidi a máte zkušenosti s kouzlením, větší než my. Proto si myslim, že byste byli pro Brumbálovu věc přínosem. Pokud budete chtít, přimluvim se u něj, ať vás taky naverbuje. " mluvila sem hodně dlouho, ani jeden z nich mě nepřerušil a pozorně poslouchali. Krátce se na sebe podívali, neviděla sem jakoukoliv mimiku, ale oni si očividně rozuměli.
"Jdeme do toho. Zeptej se Brumbála a dejte nám vědět, co a jak. " přikývl Frank. V duchu sem jásala. Já to umim vždycky tak skvěle zaobalit. Pochybuju, že si někdo z těch lidí, do kterejch tady celej večer hustíme, myslí, že sme se na tomhle s Brumbálem předem dohodli.
Kolem půlnoci se s náma rozloučili, že už půjdou domů. Ne, že bych se s nima nebavila nebo tak něco, ale sem docela ráda, že zas budem mít čas pro sebe.
"No, tak máme zatím pět lidí. Uvidíme, jak to kluci venku zmáknou s těma holkama. " promnula sem si ruce.
"Už sou tam docela dlouho. " zbručela Lily. Ale ale, že by naše květinka žárlila? Místo dlouhýho čekání sme šly radši tancovat. Když už sme tady, tak ať si to pořádně užijem ne? Na parketě se k nám přidaly Susie a Jenny.
"Tak jak si užíváte krátkej návrat do Bradavic? " vyzvídala Jenn.
"Je to super, hned bych se sem vrátila. Ta místní zatuchlina mi občas pořádně chybí. " povzdechla sem si. Tančily sme a pařily, jak se sluší a patří. Zanedlouho sme viděly kluky, jak v doprovodu těch holek vešli do síně. Šli se posadit k našemu stolu. Drkla sem do holek, taktně sme se se Susie a Jenny rozloučili a šli sme na místa.
"Holky, představujem vám Ronnie Trumanovou a Zoe Hoppsovou. " křikl na nás Sirius a nejdřív ukázal na menší obyč brunetku a pak na starší černošku. Ronnie si matně pamatuju, byla o rok vejš než my a chodila do Mrzimoru. Zoe ale vypadala minimálně na dvacet pět, takže pochopitelně si ji nepamatuju.
"Ronnie odešla o rok dřív než my a chodila do Mrzimoru. " představil brunetu Remus a tím potvrdil, že moje paměť na tom není ještě tak mo c bídně.
"A Zoe je už dvacet šest a chodila do Nebelvíru. " shrnul pár informací o druhé dívce. Koukám, že mám dobrej odhad na věk. Vypadá to, že Zoe bude v našem spolku nejstarší, když samozřejmě nepočítám Brumbála, profesory a nějaký jejich známý. Chvíli sme si společně povídali a potom holky taky už odešly. Koukám, že tady to nikdo neumí táhnout do rána.
"Sou naše? " vyhrkla sem, hned jak odešly.
"Jasně, že sou. Byla s nima ještě jedna, ale ta se ukecat nenechala. Asi si nadělala do kalhot při představě bojování s Voldemortem. " ušklíbl se Sirius.
"No i tak, myslim, že je to docela úspěch. Naverbovali sme sedm lidí, což je paráda. Brumbál určitě sežene ještě někoho dalšího. " radovala se Lily. Zanedlouho za náma Brumbál přišel, aby vyzvěděl, jaká je situace. Vyprávěli sme mu to a chlubili se.
"Výtečně. Já věděl, že vyslat vás je dobrý nápad. " pochválil nás.
"Pane profesor, vy byste to zvládnul taky. Stačilo by, abyste si je zavolal do ředitelny a oni by se přidali. Nejde o to, jak sme jim to podali, ale o to, že chtěj s tou situací kolem Smrtijedů něco dělat. " pravila moudře Emma. Tohle je jedna z nejrozumnějších věcí, který sem od ní kdy slyšela.
Pak už sme se jen bavili, ne úplně jako za starejch časů, zas tak moc sme to nerozjížděli. Když sme ale po druhý ráno odcházeli, bylo tady už jen pár tahounů. Rozloučili sme se s pár lidma, který ze školy známe, zamávali sme Brumbálovi a dalším pár profesorům z učitelskýho sboru a odešli. Venku na nás čekal jeden kočár, kterej nás odvezl zpátky do Prasinek a odtamtud sme se přemístili každej do svýho domova.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellie Ellie | Web | 23. února 2013 v 10:09 | Reagovat

Je zajímavé, že pokaždé, když někoho přemlouvají jsou tři a jeden z nich odejde. :-D  :-D
Frank a Alice jsou moje oblíbené postavy, takže jsem nadšená, že se tu objevili. Rychle další

Jsem zvědavá na obrázky postav :-D

2 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 23. února 2013 v 16:40 | Reagovat

Tyjo 7 to je úspěch! Z... Devíti, jestli počítám dobře... Nebo jsem někoho přehlídla? No to je jedno, 7 je prostě dost! :)))
Taky se těším na fotky těch postav, Ty máš povětšinou dobrej výběr a mě moc baví si to prohlížet! Zrovna nedávno jsem si prohlížela fotky těch hlavních postav na začátku a zjistila jsem, že v mojí hlavě se nějak úplně přetransformovali! XD
Ten Siriův a Samin rozhovor ohledně "odcházení" k Voldymu byl boží! Prej 'Jo, tak zůstanem u Brumbála, ale jenom proto, aby dobro a zlo zůstaly vyvážený.'!!!  To mě rozsekalo!!!!! Já jsem si teda hned vzpomněla, že je Sam ze Zmijozelu, ale pořád mi to přijde divný...! Prostě podle mýho mozku stejně všichni z jejich party patřej do Nebelvíru a basta! XD

Suprová kapitola a už se těším na pokráčko!!! :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama