Everybody should have his own world...

13. kapitola - Mstitel

27. února 2013 v 10:41 | Maggdinka |  *Temné časy*
Tak tu mám další Temné časy. Minulá kapitola byla až moc akční a destruktiní. Asi mě za to vraždíte, ale chtěla jsem to oživit. Navíc, nevím jak, kdy a kde se Lily a James vzali, takže tohle co jsem provedla, mohla být klidně i pravda. I tak ale doufám, že se vám minulá kapitola líbila. Kvůli ději vám musí stejně být jasné, že James a Lily se nakonec vzít přece musí, takže se vůbec nebojte...Tahle kapitola bude trochu kratší, než obvykle, ale rozhodně o nic důležitého nepřijdete.

V první části kapitoly se bude hlavně mluvit. Bude to takové vyjadřování emocí hlavně ze strany Lily. V další části potom uvidíme naštvaného Siriuse, který se na vlastní pěst vydá po krku Snapeovi, za to, co provedl se svatbou. Kapitola to bude trochu klidnější, ale i tak doufám, že se budete dobře bavit a že se minimálně aspoň hezky odreagujete. Konec února je za dveřmi a já už se moc těším na jaro, až se začne oteplovat, odhodíme zimní bundy a kozačky a budeme moct chodit více nalehko :-) Mějte se krásně...Vaše Maggdinka♥Mstitel

Sirius, Remus, Peter a Marlene přišli navštívit Jamese a Lily. Bylo to pár dní od té nevydařené svatby. Nechtěli přijít hned, chtěli jim dát trochu prostoru. Vzali si týden volna, protože čekali, že budou mít líbánky. James si dovolenou zrušil a do práce chodil, ale Lily si dovolenou nechala a celé dny seděla zavřená doma.
"Ahoj, pojďte dál. " usmál se James a vpustil kamarády dovnitř, když jim otevřel dveře. Jejich návštěvu nečekal, takže byl příjemně překvapen.
"Běžte do obýváku, udělám kafe. " pokynul jim James. Lily nikde.
"Tak jak ste na tom? " nadhodil opatrně Sirius, když srkali kafe o několik minut později.
"No, já sem v pohodě. Jasně, taky sem naštvanej a je mi líto, že ta svatba se nedokončila. Jenže Lily si pořád chci vzít. Bude ještě milion příležitostí. " mávl James rukou.
"A jak je na tom Lily? Kde vůbec je? " zajímala se Marlene.
"Je nahoře. Ona je vlastně pořád nahoře. Nevychází z domu. Má teď dovolenou. " povzdychl si James. "Po pravdě, nevim co s ní mám dělat. Skoro se mnou nekomunikuje, zatím nikam ani nevyšla, ani na nákup, nic. Pořád jenom leží v posteli, ve starých teplákách a vytahaným tričku. Od svatby si ani neumyla hlavu, nepečuje o sebe. Dost jí to sebralo a já už nevim, co mám říkat nebo dělat, aby se jí udělalo líp. "
"Takže máte krizi? " zeptal se starostlivě Remus.
"Neřekl bych přímo krizi, ale upřímně, ani nevim, jestli si mě chce ještě vzít. Jestli chce znova podstupovat svatbu, nejspíš se bojí, že by se to zas podělalo. Nemyslim si, že by na mě byla naštvaná nebo mi dávala za vinu to, co se stalo. Stejně je to ale těžký. " zasvěcoval je James do situace. Všem jim jich bylo líto. Oba se na tu svatbu tak těšili. Těšili se, že budou konečně svoji a oslaví to s rodinou a přáteli. Nakonec se z toho vyklubalo ale příšerné fiasko.
"Skoč za ní, co ty na to? " šťouchl Sirius do Marlene. "Běž si s ní popovídat jako ženská se ženskou. Třeba s tebou bude komunikovat a vyleje si srdce. " Marlene přikývla a vyběhla po schodech nahoru.
Vešla do ložnice. Lily ležela na posteli zády ke dveřím a očividně koukala z okna. Nedala ani najevo, že ví, že za ní někdo přišel. Určitě slyšela zvonek, když přišli, ale ona nedala nic najevo.
"Ahoj Lil. Slyšela sem, že si tady hraješ na mrtvou. " promluvila Marlene a vešla do místnosti. Posadila se na postel a chvíli mlčela.
"Víš, že nám děláš docela starosti? Hlavně Jamesovi. Je z tebe zoufalej, neví si rady. " promluvila znova Marlene. Lily se ani nepohla a nedala najevo, že by poslouchala.
"Tak hele, já vim, že seš z toho v háji. Já se sice zatím nevdávala a nevim jestli někdy budu, ale jako holka tě dokážu pochopit. Už od malička sníme o krásný svatbě se skvělým chlapem a tenhle tvůj sen před pár dny pošlapali Smrtijedi. Hlavní ale je, že máš Jamese. Takovýho chlapa jen těžko najdeš, víš kolik ženských na světě si přeje někoho jako je on? Jedna zkažená svatba přece nic nezmění ne. " rozmluvila se Marlene a trochu zvýšila hlas.
"Já vim, že se chovám jako kráva. " vyhrkla Lily a prudce se k ní otočila, až se Marlene lekla. Vypadala fakt příšerně. Měla mastné vlasy, bledou pleť, kruhy pod očima a zarudlé oči. Vůbec nepřipomínala tu usměvavou zrzku.
"Ale to sem neřekla. Jen sem chtěla říct, že tim se přece neboří svět. Na světě se dějou větší svinstva. " reagovala Marlene rychle, protože chtěla využít toho, že se Lily konečně chytla.
"Já vim, jen sem chtěla mít tenhle den perfektní. Druhej den bych klidně šla nasazovat život, kdyby to bylo třeba, ale na svatbě sem chtěla mít klid. Copak sem chtěla moc? " zabručela Lily naštvaně.
"Jak říkám, já tě chápu. Ale o tomhle by sis měla promvit i s Jamesem. Asi se necejtí nejlíp, když ho ignoruješ. Aby si nemyslel, že ho z toho třeba viníš. Chceš si ho vůbec ještě vzít? " položila Marlene otázku.
"Samozřejmě, že chci! Moje city k němu se nijak nezměnili. Akorát se tím nechci teď zabývat. Před pár dny mi zničili svatbu, tak se nezlobte, že se nechci vdávat za tejden. " rozkřikla se Lily.
"Hele klid. " bránila se Marlene. "Tak si ale o tomhle promluv s Jamesem. Tím, že si tady budeš lízat rány, se nic nezmění. Prostě se seber a postav se zase na nohy. Seš přece silná holka, tak se nenchávej takovýhlema blbostma vykolejit. Dnešní doba je zlá, hodně zlá. To co se stalo vám, je úplně prd, proti těm neštěstím, co zažívaj jiný lidí. " poučovala ji Marlene. Lily vypadala, že se už dává dohromady. Začínala dostávat do tváří barvu a už se netvářila tak nešťastně.
"Můžu za to já a James to moc dobře ví. " zašeptala Lily, posadila se a složil obličej do dlaní.
"Jak to myslíš? " nechápala Marlene. Jak by asi Lily mohla za zkaženou svatbu? Proč by si ji sama kazila?
"To já sem trvala na tom, že pozveme Snapea. On jediný věděl, kde a kdy se ta svatba koná, takže je jasný, že to on to vyžvanil. " vysvětlovala Lily.
"Jo takhle to myslíš. Ty si ho možná pozvala, ale nemůžeš za to, že je to takovej všivák. Věřil mu především Brumbál a my ostatní víceméně taky, takže oblbnul nás všechny. " pochopila Marlene. Nikdo nebyl odvařený z toho, že je Snape členem řádu, ale všichni důvěřovali Brumbálově úsudku, který tentokrát zklamal.
"James ho nikdy neměl rád, ve škole si už od prváku vjížděli do vlasů. Jak mě vůbec mohlo napadnout, chtít ho tam? Jimmy i Sirius pořád říkali, že je to špatnej nápad. Nikdy mu nevěřili a nikdy ho do řádu úplně nepřijali. Snape je prostě zkažený a prolezlý černou magií a my sme to měli vidět. " naříkala Lily. "Měla jsem věřit Jamesovi a Siriusovi v jejich instinktu. Místo toho sem byla naivní a přímo si nechala zničit svatbu. "
"Nejseš naivní, jen v každým vidíš to nejlepší. Nebo se to snažíš vidět. Máš prostě dobrý srdce a věříš, že každej člověk si zaslouží druhou šanci a že každý má právo na nápravu. " uklidňovala ji Marlene. Za to, jaký Severus Snape je, za to Lily nemůže.
"Jenže James si určitě myslí, že za to můžu já a dává mi to za vinu. " vzlykla Lily zoufale.
"James si stoprocentně nic takovýho nemyslí. Je naštvanej na Snapea, ale určitě ne na tebe, žes ho pozvala. Nic ti za vinu nedává. Mluvila sem s ním před chvílí dole a z toho incidentu není zas tak zničenej. Pořád tě miluje a chce si tě vzít a je mu jedno, že to teď nevyšlo. " ujišťovala ji blondýna.
"Teď si běž dát sprchu a dej se dohromady. Pak přijď dolů za náma. Není všem dnům konec, svatba může klidně za pár týdnů být znovu. Stačí najít odlehlý místo a pořádně ho zabezpečit. Teď sme zabezpečený nebyli, protože to nikdo nečekal. Příště už budeme připravený. " houkla Marlene rázně na zrzku. Lily se pousmála a zaplula do koupelny, aby si dala rychlou sprchu a aspoň trochu se zkulturnila. Marlenina práce skončila, úspěšně a ona šla zpátky dolů za klukama.
"Mise splněna. Lily je na tom líp a za chvíli přijde. " hlásila Marlene hned na okraji obýváku.
"Já nechápu, jak to vy ženský děláte. Vždycky uděláte a řeknete něco správnýho a všechno je vyřešený. " vrtěl James nevěřícně hlavou.
"To víš, my holky máme stejný přemejšlení, takže víme, jak bysme se v tý samý situaci zachovali my. Mimochodem, myslí si, že jí dáváš za vinu, že Snape zničil svatbu, protože ho ona pozvala. " informovala ho.
"To je blbost. " protestoval James. "Sice ho pozvala, ale Snape byl, je a zůstane hajzlem. Ani Brumbál ho neprokouknul, zlo ho nakonec nadobro dostalo. To, že vykecal kdy a kde máme svatbu ale není Lilyina vina. I kdyby mu nedala pozvánku, někde by to nejspíš zaslechl a stalo by se to samý. "
"Jo, já jí říkala, že jí to nezazlíváš. Tak si o tom potom promluvte a ujisti ji o tom. " mrkla Marlene.
"Seš prostě skvělá. " usmál se Sirius a přitáhl si ji za bok blíž k sobě na gauči. Byli spolu teprve pár týdnů, ale byli spolu moc šťastní. Sirius si to užíval. Marlene byla první dívka, která ho okouzlila a se kterou měl opravdový vztah, který se netýkal jenom tělesné stránky. Často si povídali, smáli se spolu a mazlili se jako opravdový zamilovaný pár. Sirius to nikdy dřív nechápal, co z toho ty dvojice mají, že se drží za ručičky, objímají se, líbají na veřejnosti. Teď ale poznával, že když je člověk šťastný a zamilovaný, je to příjemné a přirozené.
"Ahoj kluci, tak jsem tady. " ozvalo se od vchodu do obýváku. Stála tam Lily, zas ta hezká, upravená a usměvavá. Nejhorší z posledních dní měla za sebou.
"Ahoj lásko, konečně mi tě ta zdeptaná a zamračená špindíra vrátila. " radoval se James a hned Lily objal a dal ji pořádnou pusu. Posadila se k nim do obýváku, dala si kafe a zákusek a povídala si s nimi, jako dřív.
-----------------------------
Sirius několik dní uvažoval. O tom, co chce udělat je naprosto přesvědčen. Pár dní mu ale zabralo, než sehnal potřebné informace, kde toho grázla sehnat.
Jednou, byla středa, devět hodin večer, se přemístil ze svého bytu v Londýně do nějakého menšího městečka. Nevyznal se tady, ale naštěstí exitovala smrovací kouzla. Zanedlouho našel dům, který hledal. Byl to pouze přízemní bungalow a byl hodně malý. Pro jednoho člověka akorát pro dva už málo.
Přišel ke dveřím, ani se neobtěžoval zvonit nebo klepat. Obyčejným kouzlem dveře odemkl, nebyly nijak zajištěné. Vůbec celý dům nebyl chráněn žádnými kouzly, jeho nájemník si asi myslel, že je tu v bezpečí. Doteď možná byl, ale se Siriusovým příchodem to končí.
Pomalu přešel malou úzkou chodbu, nebyla tu ani žádná malá vstupní hala. Z místnosti za chodbou, která vypadala jako nějaký obývák nebo ložnice, se sem linulo světlo. Nájemník je doma, což Siriusovi ušetří spoustu dalšího času a hledání.
Pevně stiskl hůlku a pomalu se plížil. Zastavil se u pootevřených dveří a uviděl tu černou mastnou hlavu, kterou tak moc dobře znal. Snape seděl ve starém křesle, měl zapálenou pouze jednu svíčku - elektřinu tu očividně neměl - a četl nějakou knihu.
"Vím, že tam někdo je. " otočil se náhle Severus s vytasenou hůlkou a mířil do přítmí chodby. Nevěděl, kdo tam stojí.
"Nazdárek Srabusi. Máš moc prima bejvák. " vkročil Sirius do pokoje s napřaženou hůlkou, ale tvářil se nad věcí a ironicky.
"Co tady chceš Blacku? " vyštěkl Snape, ale bylo na něm vidět, že je dost překvapený.
"Však to znáš, šel sem kolem, tak sem si říkal, že bych přišel navštívit starýho kámoše. Kdy že sme se to viděli naposled? Jo už vim, před necelejma dvěma tejdnama, když si vtrhl se svejma kámošema na svatbu a zničil si ji! " hrál Sirius divadýlko a ironicky se šklebil.
"Jak ses dozvěděl, kde bydlim? " vyptával se Snape a jeho poznámky nebral na vědomí.
"Nebuď tak namyšlenej, přece si nemyslíš, že seš jedinej, kdo dokáže splašit nějaký informace, když chce. " podíval se na něj Sirius s kamennou tváří.
"Musim říct, žes mě překvapil, Blacku. Na ten tvůj slepičí mozeček bych to netipoval. " zívl si Severus. Vypadal naoko klidně, ale Sirius vycítil, že se snad trochu bojí. Zaskočilo ho a vykolejilo, že našel jeho bydliště a že teď stojí v jeho pokoji a míří na něj hůlkou.
"Teď mě dobře poslouchej, ty hnusnej parchante! " vyštěkl Sirius najednou, popadl Snapea pod krkem a přitlačil ho ke zdi. V druhé ruce svíral hůlku, kterou mu mířil přímo na obličej. "Je mi jedno, že taková krysa jako ty se přidala k Voldemortovi. Nikdy sem od tebe nic jinýho nečekal. Ale žes zkazil Jamesovi a Lily svatbu, tim si mě vážně naštval! "
"Hraješ si tady na hrdinu? Máš někde skrytou kameru, abys to potom mohl všem ukazovat a vychloubat se? " odříkával Snape pomalu, protože Sirius ho trochu přiškrcoval.
"Nemůžeš všechny soudit podle sebe. To, že tobě na nikom nezáleží a nemáš žádný přátelé, neznamená, že jiný lidi se o sebe navzájem nestaraj. James je můj nejlepší přítel a Lily mám taky rád. Jesti si myslíš, žes tim něco zničil, tak seš na omylu. Jejich láska je totiž pravá a budou mít ještě milion příležitostí na další svatbu, kterou už jim ty nezkazíš. " odsekával Sirius skrze zaťaté zuby. Byl pořádně naštvaný. Nerad viděl Jamese utrápeného, v Bradavicích si toho s ním zažil dost za ty roky, co ho Lily odmítala. Teď je konečně doopravdy šťastný. Jemu na tom záleží teď ještě daleko víc, když je s Marlene, protože konečně aspoň zčásti ví, jaký je to pocit.
Snape se vytrhl z jeho sevření a snažil se dostat ke dveřím.
"Tak to teda ne. " zařval Sirius a vyslal na něj kouzlo, které ho odmrštilo stranou. Dopadl bokem hodně prudce na knihovnu, která se nebezpečně zakymácela, ale nespadla.
"Klidně tě zabiju, hned teď. Ale ne žádnou kletbou, abys to měl rychlý a bezbolestný. Ne, vymlátim z tebe duši a pořádně si to užiju. Hodně lidí na to možná nemá žaludek, ale já mám v sobě díky mojí rodině i temnou stránku, která se v situacích jako je tahle hodí. Nemám zas tak velký svědomí. " vrčel Sirius a pomocí kouzla mlátil se Snapem o zem tam a zase zpátky.
"Jako za starejch časů ve škole, viď Srabusi. " zachechtal se Sirius.
Chvíli pokračoval a Snape už vypadal docela zuboženě. Měl modřiny, z nosu, rtu i hlavy mu krvácelo a vypadal docela mdle. Pak ale s ním Sirius praštil kousek od hůlky, která ležela na zemi. Sirius udělal chybu, že mu ji nesebral hned, jak ho odzbrojil.
Snape na nic nečekal, proskočil oknem, vyslal na Sirius nějaké kouzlo, které on ale naštěstí odrazil.
"Srabe! Teď utíkáš, když nemáš za zadkem parťáky Smrtijedy! Boj jeden na jednoho ti nic neříká! " zařval za ním ještě Sirius a pak už mu Snape zmizel před očima. Přemístil se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domeenika Domeenika | 1. března 2013 v 19:01 | Reagovat

Husttéééé :D
A Sirius,aký akcný, to by som na neho nepovedala :D
Inac super kapitolka a chapem, aj ze to Lily tak zobralo, ale som rada, ze uz sa dala zas do kopy :D
Som zvedava na dalsiu kapitolku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama