Everybody should have his own world...

12. kapitola - Svatba

20. února 2013 v 12:41 | Maggdinka |  *Temné časy*
Svatební kapitola k Temným časům je tu. Mimo jiné přidám i obrázek Lilyiných šatů, ať si uděláte představu. Každý máme samozřejmě jiný vkus, ale budu moc ráda, když obrázek okomentujete.

Svatba Jamese a Lily je tu. Milují se a chtějí spolu strávit zbytek života. Všechno je perfektní a všechno jde skvěle. Jenže co když nastanou komplikace? Jak se s nimi všichni vypořádají. Každá svatba má nějaké ty svoje mouchy, občas nedojdou květiny, onemocní zpěvák. Jenže v kouzelnickém světě, kde vládne Voldemort se svými Smrtijedy, jsou ty problémy přece jen trochu větší. Doufám, že se vám kapitola bude líbit a nebudete mě příliš kamenovat. Komentujte a udělejte mi pořádnou radost. Užijte si čtení...Vaše Maggdinka♥Svatba

"Chceš donýst něco k jídlu? " starala se Alice. "Pamatuju si, jak sem já byla na svatbě vyhládlá. Samý česání, líčení, oblíkání a ani ti nedaj najíst. "
"No, nějakej malej koláček bych snesla. Spíš vodu, mám úplně vyprahlou pusu. " usmála se Lily vděčně a sledovala v zrcadle Alice, jak odchází pryč. Právě ji kadeřnice dělala účes. Byl poměrně jednoduchý, ale vyžadoval kulmu, hodně sponek a tuny laku, aby držel celý den i na oslavě.
"Za půl hodinky přijde kosmetička na líčení a s ní i někdo na manikúru a pedikúru. " informovala Annie kamarádku, podle rozpisu, který držela v ruce. Byla na téhle svatbě částečně i za koordinátorku, takže měla za úkol hlídat, aby vše šlo podle plánu a na čas.
"Kolik vůbec je? " zajímala se Lily.
"Půl desátý. " informovala ji Dorcas podle svých hodinek.
"Neboj, nalíčená budeš za chvilku, ty ruce a nohy ti budou dělat při tom. Pak už přijde na řadu jen oblíkání a bude hotovo. " utěšovala ji Annie, aby Lily věděla, že jde vše podle plánu a vše se stíhá. Pokud přesně v jedenáct nebude stát před oltářem, nic se nestane. Nevěsta má právo se trochu zdržet, pokud to přípravy vyžadují. James to pár minutek kdyžtak vydrží.
Alice přišla s jídlem a vodou, Lily to do sebe s chutí vše naházela. Až přijde kosmetička na líčení, nebude už moct jíst.
Přípravy už pak šly rychle. Nalíčení a úpravy byly hned. S oblékáním šatů jí pak musely pomáhat skoro všechna děvčata, aby si je nezašpinila od make-upu. Těsně před jedenáctou už byla připravena jít k oltáři.
"Seš nádherná. " rozplývala se Marlene a dojatě na Lily zírala. Moc jí to slušelo, měla překrásné šaty, líčení i účes. Nejhezčí na ní byla ale dobrá nálada, usmívala se od ucha k uchu, bylo vidět, že už se nemůže naprosto dočkat. Žádná svatební nervozita na ní nebyla vidět.
"Tady máš kytku. " podala nevěstě Annie puget. "Všechno šlape jak má, všechno je naprosto perfekní. " ujistila ji. Dorcas, Marlene i Alice se šly posadit na svá místa. Annie šla také, k oltáři, kde má stát Lily po boku.
"Holčičko, vypadáš božsky. " pochválil Lily otec, který si pro ni přišel, aby ji dovedl k oltáři. Opatrně ji políbil na tvář, aby jí nepokazil líčení.
"Tak už je to tady. Pořádně mě drž, ať nespadnu, ty podpatky sou docela vysoký. " usmála se Lily a zavěsila se do táty. Došli spolu k východu který vedl na zahradu. Asi dvacet metrů ode dveří byl onen altán, ve kterém se budou brát.
Moc lidí nepozvali. Z Lilyiny rodiny tu byli jen rodiče, sestra Petunie a její manžel Vernon. Mudlovské přátelé neměla, protože naposledy se s mudly vídala v deseti letech, než ji přijali do Bradavic. James tu měl nejbližší rodinu, pár rodinných přátel. Jinak tu byli jejich někteří bývalí spolužáci z Bradavic, členové řádu, včetně některých profesorů z Bradavic a Brumbála.
Lily se pořádně nadechla, v těch šatech byla dost na těsno, ale pro krásu se přeci musí trochu trpět a dneska chce být krásná.
Začal hrát svatební pochod. Lily pevným krokem vykročila, zavěšená do otce. Za chvíli se před nimi otevřela ulička. Na jejím konci v altánku viděla Jamese, po jeho boku stál Sirius a kousek od nich Remus a Peter. Na druhé straně od nich stála Annie, která už čekala na ni.
Šli po koberci, který tu byl natažený na zemi v uličce. Lily na sobě cítila každý pohled, ale užívala si to. Byla šťastná, věděla, že tento den si bude pamatovat navždy. Všichni na ni jako omráčení koukali, moc jí to slušelo.
James se na ní od altánku zubil a čím víc se k němu přibližovala, tím více žasl nad její krásou. Hlavou mu proběhlo, že nechápe, jak si ho tak nádherná a chytrá holka může chtít dobrovolně brát.

Ukázka šatů:


Konečně došli k altánku. Otec Lily políbil na tvář a předal její ruku Jamesovi. Pak se šel posadit ke své manželce hned do první řady.
"Moc ti to sluší. " zašeptal James.
"Ty taky nejseš k zahození. " uculila se Lily potichu.
"Vážení a milí. Sešli jsme se tu dnes, abychom byli svědky toho, jak dva mladí lidé svazují svoje životy v jeden. Je to nádherná chvíle, kterou se tento mladý pár rozhodl sdílet právě s vámi. " začal hovořit oddávající. Byl to přímo pracovník z Ministerstva kouzel, je tam takové oddělení, které tyto věci zařizuje. Kromě rodiny Evansovi tu byli všichni kouzelníci.
Oddávající odříkával předepsané věci, které se běžně na svatbách říkají. James a Lily stáli vedle sebe, po očku se na sebe dívali a zamilovaně se na sebe culili. Poté přišli na řadu sliby. Dohodli se, že nebudou odříkávat ten standardní, ale že si vymyslí svoje, aby si mohli vzájemně říct, co k sobě cítí. Při slibech si budou nasazovat vzájemně prstýnky. Jako první byla na řadě Lily.
"Já Lily, beru si tebe Jamesi. Budu tě milovat a ctít až do konce svého života. Pamatujeme si, jaký jsem na tebe měla názor šest let v Bradavicích. V sedmém ročníku jsem ale názor na tebe změnila. Jsi hodný, čestný, máš dobré srdce. Vždycky mě dokážeš rozesmát a každý den s tebou je výjimečný. Chci se vedle tebe budit až do konce života. Moc tě miluju a sem nesmírně šťastná, že budeš mým manželem. " odříkala Lily a přitom navlékla Jamesovi prsten. Přitom se mu dívala zamilovaně do očí. Byla to částečně naučená řeč, ale vše co říkala, myslela smrtelně vážně.
"Já James, beru si tebe Lily. Budu tě milovt a ctít až do konce svého života. Byl jsem do tebe blázen od první chvíle, kdy jsem tě spatřil. Občas jsem se už vzdával naděje, ale podařilo se mi tě nakonec uhnat. " mluvil James a při poslední větě se zazubil. Sirius vedle něj se uchechtl. "Jsi krásná, chytrá, máš dobré srdce. Jsi starostlivá a statečná. Nemůžu ani popsat, jak jsem dneska šťastnej. Občas se na tebe podívám a pořád nemůžu uvěřit, že jsme spolu. Strašně moc tě miluju a udělám všechno pro to, abych tě udělal nejšťastnější holkou na světě. " dopověděl James a navlékl Lily prsten.
Obě matky, Potterová i Evansová, posmrkávaly do svých kapesníků. Annie na ženicha a nevěstu zasněně koukala. Sirius se po očku podíval po Marlene. Frank a Alice se k sobě tiskli a oba v duchu vzpomínali na svůj svatební den.
"Zda je zde někdo, kdo má důvody, proč nemá být tento sňatek uzavřen, nechť promluví teď nebo mlčí navždy. " promluvil oddávající a podíval se na všechny přítomné. Zničehonic se za altánkem ozvala rána.
"Já bych nějaký výhrady měla. " ozval se dívčí hlas. Do výhledu všem vstoupila osoba v černé kápi. Žena rozepla plášť a odhodila ho na zem. Bellatrix Lestrangeová.
"Svatba skončila vážení! " křikla Bella a šíleně se rozesmála. Začaly se ozývat další rány a na zámeckých zahradách se začali objevovat maskovaní Smrtijedi.
Spustila se panika. Někteří hosté začali utíkat, aby se schovali. Židle se převracely, výzdoba padala. Lily se na to všechno dívala jako ve zpomaleném filmu. James ale pohotově vytáhl hůlku, kterou měl pro jistotu zastrčenou v saku a vyslal paprsek světla na jednoho Smrtijeda, který právě poslal něco na altán. Poté James strhl Lily z altánu dolů. Altán vybouchl.
Rodiče Potterovi se vztyčenými hůlkami pohotově bránili Evansovi a vedli je do zámku, do bezpečí.
"Přemistěte se s nimi pryč a nevracejte se. My se tady o to postaráme! " zakřičel James na rodiče, aby dostali Evansovi do bezpečí. Ti se s nimi i s Petunií a Vernonem přemístili do svého domu, protože byl chráněn zaklínadly. Dům Evansových nijak chráněn nebyl a nemohli riskovat, že je někdo sleduje a byli by v nebezpečí. Jich si ale naštěstí nikdo nevšímal.
"Hezký šaty, Evansová. Kolik stály? Škoda, že ti jsou úplně k ničemu. " chechtala se Bellatrix a vypálila na Lily z hůlky. Její dlouhé svatební šaty začali dole hořet. Annie, která byla poblíž je pohotově uhasila proudem vody z hůlky. Lily nebyla schopná ničeho. Ani si ještě nevyndala hůlku.
"Táhněte pryč. Hajzlové. Blbečci. Trapáci. " odsekával Sirius nakvašeně a za každým slovem vyslal z hůlky nějaké kouzlo na nejbližší Smrtijedy. Někteří hosté, kteří nebyli členy řádu, se ze strachu přemístili pryč. Takže tu zbyl vlastně jenom Fénixův řád a Bradavičtí profesoři.
Lily zasáhlo kouzlo vyslané jedním Smrtijedem, naštěstí to nebylo nic vážného, pouze jí to odmrštilo. I tak se ale pořádně uhodila, byla ale při vědomí a dokázala vstát. Z čela ji tekla krev.
"Do háje Lily seber se! " okřikla ji Marlene. Jestli se Lily nevzpamatuje, může se jí něco ošklivého stát. Konečně se trochu probrala, možná tou ránou do hlavy. Každopádně vytáhla konečně hůlku. Nevběhla přímo mezi dva Smrtijedů, ale začala na všechny strany vysílat kouzla. Nejdříve poměrně pomlu, ale potom zuřivěji a rychleji. Byla pěkně namíchnutá a její vztek se odrážel v její síle a jejích schopnostech.
Profesorka McGonagallová a profesorka Prýtová, zaběhly do zámku, aby se postaraly o správce zámku a pár pracovníků, kteří tu byli. Použily na ně neškodné omračovací kouzlo, které vydrží minimálně hodinu a zamkli je do jedné místnosti vzadu. Neměli o ně velký strach, Smrtijedům šlo jenom o členy řádu a o svatbu. I tak se ale museli o nevinné mudly postarat.
"Proč s váma nepřišel i Voldemort? " houkl Sirius na Luciuse Malfoye, který si před chvílí také sundal masku a se kterým právě bojoval.
"Jak se opovažuješ vyslovit jeho jméno?! Ty špíno! " zařvala Bellatrix, která byla kousek od nich.
"Jestli já sem špína, tak ty potom taky. Koluje nám v žilách stejná krev, bohužel. A jestli chceš někoho nazývat špínou, tak to řekni nejdřív svýmu pánovi. Vědělas, že jeho otec byl mudla? Voldemort má smíšenou krev a tady vám hlásá o čistotě. " křičel Sirius na Bellatrix a sledoval její výraz, zároveň si ale dával pozor na Malfoye, který občas vyslal nějaké to kouzlo.
"Lžeš! " vyštěkla Bella. "Pán Zla je potomek Salazara Zmijozela, našeho pána! "
"To jo, z matčiny strany. Díky otci je ale čistokrevnej smíšenec. " houkl Sirius a náramně si užíval Bellin výraz. Bylo vidět, že tuto informaci jim jejich pán zatajil. Proč by se tím také chlubil, když chce zbavit svět mudlů a hlásá čistotu kouzelnické krve.
"Blacku, být tebou, radši bych moc nemluvil. Kdo moc mluví, dopadne špatně. " odvědil chladně Lucius, jako by si myslel, že tím Siriuse nějako zastraší.
"A kdo mluví jak idiot, dopadne ještě hůř. " ušklíbl se Sirius ironicky a smetl Malfoye jedním dobře mířeným omračujícím kouzelm.
Vypadalo to tam jako po apokalypse. Zámecké zahrady už nebyly tak krásné a upravené, jako před několika minutami. Některé keříky a květiny hořely. Altánek byl na maděru. Židle se povalovaly po zemi, některé byly zničené.
"Opravdu moc a moc ste mě naštvali. Přijdete si sem v tu nejnevhodnější chvíli a ještě tady opruzujete a ničíte! " odsekával James a kouzly i ručně metl jednoho Smrtijeda za druhým. Byl naštvaný. Prstýnky si s Lily sice vyměnili, ale oddávající svatbu neukončil, tím pádem nebyli pořád oddaní. A ten chlap navíc zmizel pryč hned, jak se tady Smrtijedi objevili.
"Žádná škoda, Pottere. " ozvalo se za ním. Ten hlas moc dobře poznával.
"Ty! To je tvoje vina! Tys věděl kdy a kde se svatba koná! My sme ti věřili. Byl si v řádu a hodně lidí na tebe spolíhalo. Já vždycky věděl, že seš hajzl a zbabělec! " rozkřičel se James a vysílal na zakuklenou postavu jedno kouzlo za druhým. Byl to Severus Snape. To určitě on vyzradil dnešní den, to proto sem Smrtijedi přišli, ať už na Voldemortův příkaz nebo ne.
"Proč bych to asi dělal, Pottere? " ohradil se chladně Severus.
"Nikdy ses nesmířil s tim, že si Lily vybrala zrovna mě. Vždycky si mě nenáviděl a když sme se dali dohromady, nemohl si to překousnout. Můžeš si za to ale úplně sám. Kdybys nebyl takovej kretén a už v Bradavicích se nedal na černou magii, mohla si vybrat tebe. Takže tady ze sebe nedělej chudáčka, kterýmu všichni ubližujou! Seš srab, kterej se radši schová pod sukni mocnýho černokněžníka, protože se na nic lepšího nezmůžeš. A pak akorát ničíš životy ostatním. " jel do něj James naplno. Byl opravdu naštvaný. Na Snapea se to svádělo snadno a také oprávněně. Pořád na něj střílel kouzla a Severus se jim pořád vyhýbal a bránil. Na jeho monolog ale nic neodpověděl, očividně nenašel správná slova.
Boj neustával. Když už se řád dostal do převahy, objevili se další Smrtijedi. Stoupenců zla byla podstatně více. Většinu z nich vůbec neznali a nikdy by netušili, že je na světě tolik zlých lidí, kteří dokážou vyznávat a provádět tak hrozné věci.
"Alice! " ozval se Frankův výkřik. Téměř všichni odhlédli od svých protivníků a otočili se k místu, odkud se křik ozval. Nic nebylo vidět, jenom věděli, že Alice leží v troskách altánku, protože ji tam právě jedno z kouzel odmrštilo. Nikdo ani nevěděl, co jí je, jestli je vůbec naživu nebo je mrtvá. Na to nechtěl nikdo ani pomyslet.
"Franku, vem ji k Mungovi, já se tady o to už postarám. " pokýval na něj Brumbál hlavou. Frank popadl bezvládnou Alice do náruče a na místě se s ní přemístil pryč.
Pro řád to pomalu začalo vypadat špatně. Nic se nedařilo. Peter ležel omráčený opodál, nic vážného mu ale nebylo. Dorcas odkulhala se zlomenou nohou do zámku a na profesora Kratiknota někdo shodil kus fontány a on se nemohl vyprostit ven, protože byl maličký a neměl moc síly a hůlka mu vyklouzla z ruky.
"Tak vážení, to by stačilo. " rozkřikl se Brumbál, který stál teď na schodech do zámku, takže ho bylo dobře vidět. Všichni se na něj podívali a dokonce přestali bojovat. Dokonce i Smrtijedi. Jde vidět, že z Brumbála mají pořádný respekt.
"Co nám chcete udělat, Brumbále? Vy nás přece nezabijete. To je podle vás moc ohavný čin. " chechtala se Bellatrix bez špetky úcty.
"Máš pravdu Bellatrix, to neudělám. Na takovou úroveň se nesnížím. " přikývl Brumbál.
"Neposlouchejte keci toho starýho dědka, do nich! " zavelela Bella svým spolubojovníkům a všichni se vrátili k boji. To byla chyba.
Brumbál pořád stál na schodech a vypadal nad míru klidně, jako by se kochal výhledem po okolí. Začal nad hlavou kroužit hůlkou, až vytvořil takový vír, že se stromky ohýbaly a jeho vousy vlály. Podíval se před sebe a hůlkou svižně švihl. Utvořila se jakoby velká tlaková vlna, která ovšem na členy řádu nijak nepůsobila, nic jim neudělala. Smrtijedi ale vylétli obrovnou rychlostí do vzduchu a na nebi zmizeli, rozplynuli se jako mýdlové bubliny.
"Kdo je tady starý dědek. " odfrkl si Brumbál a promnul si ruce. Všichni na něj udiveně zírali. Nikdo z nich vlastně doteď neviděl Brumbála doopravdy kouzlit. O jeho síle a moci znali jenom příběhy a povídání, v žádné bojové akci s nimi ale nebyl.
"Co se s nima stalo? " zajímal se Remus.
"Nic, přemístil jsem je tam, odkud sem přišli. " informoval Brumbál.
"No nic, jdeme pro oddávajícího, ať to dokončí. " pokrčil rameny Sirius, jako by jenom svatbu přerušil mírný deštík.
Lily stála pod rozbořeným altánem a se slzami v očích si prohlížela tu spoušť. Židle rozbité, výzdoba všude na zemi. Svatební hostina, která byla na stolech opodál, zničená a velký svatební dort, který měl navrchu dvě malé postavičky nevěsty a ženicha, ten byl sesunutý z podnosu na zem.
"A dost, maj to mít. Evidentně se to stejně nemělo stát. Svatba se ruší! " sundala si z hlavy naštvaně za chůze závoj, odhodila ho na zem a rázným krokem odešla do zámku. James zůstal stát na místě a zíral do dveří, ve kterých jeho láska zmizela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klára Klára | 20. února 2013 v 15:39 | Reagovat

Vyjádřím se hlavně k první části. Když tak čtu o všech možných svatbách, byť i fiktivních, tak jsem moc ráda za to že jsme měli takovou svatbu jakou jsme měli. Měla jsem svoje starší plesové šaty černé barvy bez závoje, manžel mne v nich samozřejmě před svatbou nejednou viděl. K oltáři jsme se vedli s manželem sami. Nebyla jsem nalíčená ani jsme neměla žádný extra účes. Vypadala jsem tak jako každý den. A přesto jsem pro manžela byla ta nejkrásnější nevěsta a jsme šťastní :-)
Úspěšně jsme tak porušili většinu svatebních zvyků, únos taky nebyl. Oba jsme byli proti tomu, je to podle nás nejtrapnější zvyk :-)

Jinak skvělá povídka a doufáme, že to Jamesovi a Lily výjde příště :-)

2 Ellie Ellie | Web | 20. února 2013 v 15:41 | Reagovat

To neudělala! Lily!

Nádherná kapilola. I když zčásti Lily chápu. Její svatba se nevydařila. Ale myslím si, že když Jamese miluje, mělo by jí být jedno, kde si ho vezme, ne?

Božínku, rychle další

3 Ellie Ellie | Web | 20. února 2013 v 15:44 | Reagovat

[2]: A Bella je vážne mrcha. Teda, všichni co jim zničili svatbu jsou ...
Nemyslím si, že je vyzadil Severus. Zas tak moc velký podrazák není.

4 Ronnie Ronnie | Web | 20. února 2013 v 17:11 | Reagovat

Tak tohle mě teda fakt "krapánek" naštvalo. Co si o sobě sakra ti smrtijedi myslí?!?! WTF, to je fakt šílený. Je mi strašně líto Jamese, protože se musí cítit fakt hrozně z toho, že se stalo, co se stalo. Lily ale neměla rušit tu svatbu, i když ji i chápu. :-)
Těším se na další kapitolu a na to, jak to vlastně všechno s tou svatbou dopadne.
btw: nádherný šaty si jí vybrala :-)

5 Domeenika Domeenika | 21. února 2013 v 16:14 | Reagovat

To nie je ferovvééé!! Taka krasna svadba!
Dufam, ze sa nakoniec predsa len zoberu...
Nestalo sa Alice nic? A inac krásne saty :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama