Everybody should have his own world...

11. kapitola - Sbohem svobodo

16. února 2013 v 9:13 | Maggdinka |  *Temné časy*
Máme tu další kapitolu k Temným časům. Abysme se trochu pohnuli v ději, najedeme už na dlouho očekávanou svatbu. Přesněji řečeno, v téhle kapitole ještě svatba jako taková nebude, ale budou tam přípravy a taky rozlučka se svobodou.

Lily zůstane s děvčaty doma, aby si užila poslední svobodný večer a Jamese kluci vytáhnou ven. Všechno to organizuje Sirius Black, takže Jamesova rozlučka rozhodně nebude jen tak ledajaká. Dále v kapitole bude přesun do Skotska, kde se svatba bude konat. Svatební obřad a další věci se objeví až v další kapitole. I tak ale doufám, že se u téhle kapitoly nebudete nudit a že si ji pořádně užijete. Komentujte o sto šest, ať mi uděláte pořádnou radost. Krásný den...Vaše Maggdinka♥Sbohem svobodo

"Tak si to tady děvčata užijte. " loučili se kluci s Lily a ostatníma holkama. Už zítra je ten velký den Jamese a Lily. Sirius trval na tom, že vytáhne Jamese na rozlučku, takže si Lily sehnala společnost pár holek a zůstanou doma.
"Vy si to taky užijte. " zamávala jim Lily ze dveří domu, odkud si právě hoši odváděli Jamese. Ještě dala rychle Jamesovi polibek.
"To my si užijem. " ušklíbl se Sirius a táhl Jamese od domu.
"Konečně klid. " zabouchla Marlene dveře. Bylo tu jen pár děvčat, Lily pozvala jenom svoji svědkyni a bývalou spolužačku Annie a potom dívky z řádu - Marlene, Alice a Dorcas.
Alice už stála u ledničky a rozdělávala lahev vína. Každá něco přinesla - chlebíčky, zákusky, víno a podobně.
"Nebojíš se trochu, kam kluci Jamese zatáhnou? " zasmála se Marlene na Lily, když se posadily v obýváku.
"Je mi to jedno. Je to jeho poslední svobodná noc, tak ať si to užije. " mávla Lily rukou. "Stačí mi, když zejtra bude stát v jedenáct před oltářem. " dodala se smíchema výhružným kukučem.
"Stejně se váš vztah nijak nezmění. Když sem si brala Franka, čekala sem, že se druhý den po svatbě vedle něj probudí a všechno bude jiný. Nebylo. " usmála se Alice.
"Dělala bych si spíš starosti o Siriuse, být tebou. " mrkla Lily na Marlene. "Tohle je jeho první velká zkouška, jestli vydrží být věrný. "
"Vim, do čeho sem šla, když sem s ním začala chodit. Věřim mu. " řekla pevně Marlene. O jejich vztahu už se nějakou chvíli vědělo. Byli spolu sice teprve měsíc, ale byli spolu šťastní. Dnes je to snad poprvé, co jde Sirius někam do baru, bez ní. S jeho minulostí je to trochu na pováženou, ale Marlene mu skálopevně věří.
"Hele, tak budeme se tady bavit o chlapech nebo budem slavit poslední noc svobodný Lily? " ozvala se Annie a vzala si chlebíček.
"Máš pravdu, jdeme slavit. " přikývla Lily a lokla si pořádně vína.
"Strašně moc se těším, až tě uvidim v šatech. " rozplývala se Alice.
"To si počkejte, padnete na zadky. Jsou naprosto úchvatný. " líčila Annie, protože ona je jediný člověk, co Lilyiny šaty viděla. Byla je tenkrát vybírat s ní.
"To si teprve počkejte až uvidíte ten zámek. S Jamesem sme se tam jeli podívat, když jsme vybírali. Byl sice duben, takže byla ještě docela zima a zahrada nebyla rozkvetlá, ale tamní zahrady jsou úchvatné. " vyprávěla Lily. Zítra ta sláva propukne na zámku Dunrobin ve Skotsku. Nebude to uvnitř, ale venku, tamní zámek je proslulý svými velkými a krásnými zahradami a parky. Je tam takový malý altánek, kde je bude oddávající oddávat a pro hosty se před altán postaví židle. Všechno už by v tuto chvíli mělo být na svých místech, i hostina a oslava je už připravena. Lily si to několikrát zjišťovala. V posledních dnech měla pravou svatební horečku, jakou před svatbou mívá asi každá nevěsta, která chce, aby v její den, kdy si bere muže svých snů, bylo všechno naprosto perfektní.
Děvčata se dál bavila o zítřejší svatbě, o partnerech a podobně. Poté přešli i k nějakým těm drbům, jak to tak u holek už bývá, když sedí nad skleničkou vína.
"Plánujete děti? " zajímalo Dorcas.
"Samozřejmě, že chceme mít děti. Jenom sme neuvažovali kdy. Na to je ještě příliš brzo. Navíc, ke všemu co se teď děje tady v Británii, mít děti není asi ten nejlepší nápad. " pokrčila Lily rameny.
"Otázkou je, jak dlouho se tady bude Voldemort roztahovat. Může bejt poraženej třeba už za pár měsíců, nebo za pár let. Anebo to všechno dopadne špatně a on se tady ujme vlády. " spekulovala Marlene. Pak se se stejnou otázkou o dětech obrátila i na Alice.
"Stejně jak řekla Lily. Děti chceme, ale nemáme naplánovaný, jako že za rok touhle dobou budem mít první mimino. Doba je nejistá a přivíst dítě na tenhle svět je dost riskantní. " odpověděla Alice téměř stejně jako zrzka. Ani jednu z nich by nikdy nenapadlo, že téměř za rok opravdu na svět své potomky přivedou.
*
"Tak kam jdeme? " otočil se James na organizátora celého tohohle večera.
"Já nevim. " pokrčil Sirius rameny.
"Jak nevim? " nechápal James. "Ty mě vytáhneš na rozlučku se svobodou a ani si nenaplánoval kam půjdeme a co budem dělat? "
"Omyl, já naplánoval, co budeme dělat. Budeme chlastat. Chlastat a bavit se. " ušklíbl se Sirius tím svým obvyklým lišáckým pohledem. Ostatní kluci se rozesmáli. Kromě všech Pobertů tu byli i Dean Macrogan a Frank.
"No, mohli bysme jít k nám do baru. Dneska je tam Johnny, ale mohli byste nám trošku zvednout tržby a my pak dostanem k výplatě prémie. " nadhodil Sirius jakoby nic.
"Ty seš teda dobrák. " zasmál se Remus.
"No co je, spojíme příjemný s užitečným. V baru je dobře a levno a já budu mít aspoň vyšší výplatu. " pokrčil Sirius nevinně rameny.
"No, když je to tak, tak já se teda obětuju a budu dneska hodně pít, abys měl větší prachy. " zachechtal se Dean.
"Jo, je to pro dobrou věc. " přikývl James. Přemístili se tedy do Londýna, kousek od baru, kde Sirius pracuje. Z vlastních zkušeností věděl, že touhle dobou tady moc lidí nebývá, takže si budou mít v pohodě kde sednout.
"Nazdar Johnny, tak sem s kámošema jdem zvednou tržby. " zařval Sirius už ode dveří na svého kolegu, se kterým se tu střídá na směny.
"Tak to je fajn, hlavně hodně pijte a utrácejte a pak nechte velký dýško. " zamával mu Johnny a nechal je chvíli, ať se posadí a vyberou si, co k pití.
"Pro každýho pivo a k tomu celou flašku Jacka Danielse. " objednal Sirius, když se dohodli na pití.
"Jack Daniels je moc dobrý pití, to vám garantuju, mudlové sou v dělání chlastu dost šikovný. " ujišťoval je Sirius.
"Tak na tu zítřejší svatbu! " pronesl Remus a pozdvihl půlitr s pivem k přípitku. Ostatní ho napodobili a všichni si společně přiťukli.
"Tak Franku, jako zatím jedinej ženáč tady u stolu, pověz, jaký to je. " pobídl Dean Longbottoma, ať jim řekne něco o posvátném svazku manželském.
"Je to pořád stejný, jako když sme spolu s Alice jenom chodili. Když si berete někoho, koho fakt milujete a chcete s ním strávit zbytek života, nic se tím nezmění. " pokrčil Frank rameny.
"Taky si myslím. Lily znám dost dobře, takže mě ničím nemůže překvapit. Vím, jaká je a co od ní můžu čekat. " přikývl souhlasně James.
"No, některý ženský sou jako beránci, ale jak si je vezmeš, stanou se z nich pěkný semetriky. Tim nechci říct, že tohle je případ Lily. Jen konstatuju. " nadhodil Sirius.
"Jo, občas to může bejt pěkná Itálie. " zasmál se Dean.
"No, vzhledem k tomu, že Lily pracuje u Munga, tak má nejspíš mírnou povahu. Já to mám horší, moje manželka je jeden z nejlepších bystrozorů, co sou teď na ministerstvu. Kdyby se u nás válčilo, nevim, jak by to dopadlo. " rozesmál se Frank.
"No, Lily u Munga sice pracuje, ale zas tak mírná není. Kdyby chtěla, dokázala by mě strčit do kapsy. Jediný, v čem sem o trošku lepší než ona, je obrana proti černý magii. Stačilo by, kdyby umíchala lektvar, dala mi ho do jídla nebo pití a bylo by po mě. S lektvarama to ona umí. " vtipkoval James.
"No, tak ji radši nenaser, nebo si hledej ochutnávače. " radil mu se smíchem Sirius.
"Hlásíš se? " mrkl na něj Dvanácterák.
"Ani ne, kámo. Sice sme nejlepší kamarádi, ale otrávit se kvůli tobě nenechám. " vrtěl hlavou rychle Tichošlápek.
"Hele, nechci nijak držkovat, ale ráno v sedm vyrážíme do Skotska, takže se nechci vrátit v pět. " nadhodil James, když už nějakou chvíli popíjeli. Bylo jedenáct hodin.
"Neboj. " utěšoval ho Remus.
"Já jen, že jestli něco tady Tichošlápek plánuje, ať k tomu plánu přejde co nejdřív. " ušklíbl se na svého kamaráda.
"Jak něco plánuju? Co si myslíš? " hájil se Sirius.
"Znám tě. " odpověděl prostě James. Sirius na to nijak neodpověděl a objednal další lahev Jacka Danielse, protože tu první už vypili. To pití jim nic moc nedělalo, byli zvyklí na tvrdší. Ohnivá whisky, která je specialitou kouzelníků, je totiž daleko silnější.
"Tak, už je čas! " vykřikl Sirius, když odbila půlnoc.
"Čas na co? " podíval se na něj nedůvěřivě James.
"To uvidíte. Důvěřujte mi. Prostě pojďte se mnou. " odbyl jeho otázku Sirius.
"Toho se právě bojíme. " zasmál se Remus. U stolu panovala uvolněná a vtipná nálada. Už za tu dobu něco vypili, takže byli v náladě. Navzdory tomu, jak se kluci báli, co Sirius vymyslel, zaplatili, nechali velkou útratu a velké dýško a vyšli před bar.
"Nemusíme se ani přemisťovat. " uklidňoval je Sirius a v čele party je vedle několika ulicemi Londýna. Nešli dlouho, asi deset minut, až se Sirius zastavil před barem, který hýřil všemi barvami, hlavně tedy červenou.
"Tak na to zapomeň, do bordelu mě nedostaneš! " protestoval James a začal couvat.
"To není žádnej bordel. To je počestnej a nevinnej stripclub. " uklidňoval ho Sirius.
"Nevim, jestli je to dobrej nápad. " pochyboval James.
"Ale prosimtě, zejtra se ženíš. Prostě jenom vlezeme do baru, objednáme si pití a jestli se před náma náhodou u tyče bude kroutit polonahá holka, tak je to jen náhoda. " zasmál se Sirius. "Navíc, přece se to Lily nemusí dozvědět. Kdo by to holkám vykládat. Frank určitě ne. "
"Jo to je pravda. Podle mě na tom není nic tak hroznýho. " pokrčil Frank rameny. Ostatní na něj překvapeně koukali. Nevěřili by, že se bude zastávat Siriusových nápadů.
Nakonec ale přece jen šli dovnitř. James souhlasil, že tam půjdou, ale že si dají jen jednu skleničku a půjdou. Sirius je zavedl přímo ke stolu, který byl u pódia s tyčemi. Hrála tu hlasitá hudba, byla tady téměř tma, jen pódium bylo osvětlené. Zrovna se u jedné tyče kroutila hezká holka.
"Takže oni tady jenom tančej, nesvlíkaj se, jo? " vyptával se Remus.
"No, Náměsíčníku, pokud bys chtěl a připlatil by sis, třeba by se i svlíkly. " zasmál se Sirius. "Ne, jak sem řikal, tohle je celkem slušnej podnik. Holky tady akorát tancujou v hezkým prádle. Neprováděj se tady žádný prasárny a svlíkací show je jenom občas. "
"Ty to nějak znáš. " rozesmál se Dean. Když k nim přišla krásná a ne moc oblečená servírka, pokračovali v tom samém pití. Objednali si zase lahev Jacka Danielse.
Jediný kdo opravdu neskrytě zíral na tančící slečny byl Sirius. Ostatní jenom tak občas pomrkávali, aby se neřeklo.
"No co je, klidně se podívej, už nikdy v životě nebudeš mít příležitost. " popichoval Sirius Jamese. "Myslim, že ti Lily spíš odpusí, že seš den před svatbou díval na tančící holky, než abys to dělal po svatbě, nebo hůř, kdybys jí podváděl. "
"No, to je nejspíš pravda. " připustil James.
"Podle mě je to Lily stejně jasný, že pro tebe Sirius něco takovýho přichystal. Navíc, ona je tolerantní, pochybuju, že jí tohle bude vadit. " uklidňoval Jamese i Remus.
Něco před druhou hodinou ranní to zabalili a odešli. Přemístili se k domu Jamese a Lily. Frank si tam vyzvedl Alice, Sirius Marlene a všichni odešli spát.
"Tak jak jste se pobavili? " vyptávala se Lily, když spolu seděli v objetí na gauči. James jí vylíčil úplně všechno, i to, že byli na striptýzu. Nechtěl mít před ní žádné tajnosti.
"Tak hlavně, že jste si to užili. Bylo mi jasný, že něco takovýho Sirius vymyslí. " odpověděla klidně Lily. Jamesovi v tu chvíli bylo jasné, že už za pár hodin si bere tu nejlepší holku na světě.
------------------------------
"Dobrá ráno, skoro paní Potterová. " zaculil se James na Lily a políbil ji na čelo, aby ji krásně probudil. Dnes je jejich svatební den. V sedm mají plánovaný odjezd do Skotska. Skoro všechny potřebné věci už jsou tam, ale svatba začíná v jedenáct a přípravy - hlavně u nevěsty - jsou opravdu dlouhé.
"Dobré ráno, můj budoucí manželi. " usmála se Lily ještě s téměř zalepenýma očima a pořádně se v leže protáhla.
"Vypadáš nádherně. Na to, že jsme spali asi čtyři hodiny. " cukroval James, když se Lily soukala z postele.
"No to bych prosila. Jestli budu mít kruhy pod očima ve svůj svatební den, tak Siriuse zabiju. " zasmála se Lily a zavřela se v koupelně.
"Nemusely ste na nás čekat, mohly ste to klidně rozpustit dřív a jít spát. " bránil James sebe i svého kamaráda.
"Ještě mi vyčítej, že jsem chtěla počkat až přijdeš. " křikla na něj Lily z koupelny trochu dotčeně. Začala téct voda, Lily si dávala rychlou sprchu.
James sešel dolů do kuchyně, aby udělal kafe a aspoň něco malého k snídani. Nemají moc času, je skoro půl sedmé, ale musí načerpat energii.
"Hm tousty. " zavětřila Lily a posadila se k Jamesovi ke stolu.
"Udělal bych lívance s javorovým sirupem, ale nemáme čas. " omlouval se James.
"Takhle je to perfektní. " ujišťovala ho Lily a dala mu polibek.
"Nenosí náhodou smůlu, že se v den svatby vidíme? " nadhodil James a usrkl kávy.
"Stačí, když mě neuvidíš ve svatebních šatech dřív, než za tebou půjdu uličkou. " mávla Lily rukou. Tradice měla ráda, ale na nějaké štěstí nebo neštěstí nevěřila. Člověku může zkazit manželství jen to, že si vezme nesprávného člověka. A to v jejich případě nehrozí.
V sedm už stáli s pár zavazadly před domem a přemístili se pryč. S ostatními měli sraz až na místě.
"Dneska je krásně, na nebi není ani mráček. " hodnotila Lily počasí, když se objevili u zámku Dunrobin. Byl nádherný a teplý letní den. Vzduch byl příjemný a čistý, určitě nebude odpoledne žádné dusno a nesnesitelné vedro.
"Už se nemůžu dočkat. " cukroval James, byl zamilovaný až po uši.
"Tak a dost. Odvádíme si nevěstu, musíme začít s přípravama. " přerušila jejich romantickou chvilku Annie, která se tu právě zjevila. Zatím tu ještě nikdo jiný nebyl, ale během pár hodin dorazí všichni.
"Uvidíme se za pár hodin před oltářem. " zamával James svojí nevěstě, zatímco ji svědkyně táhla za ruku dovnitř. Měli vyhrazené prostory pro přípravy. Lily se ještě stihla otočit a poslala Jamesovi vzdušný polibek. Potom už zmizela s Annie v zámku.
"Tak kámo, jdem tě hodit do gala a pak oženit. " plácl Jamese do zad Sirius, který se tu právě objevil i s Remusem, Peterem a Marlene.

Ukázka zámku (opravdu se jmenuje Dunrobin a je ve Skotsku, nevymýšlím si):

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | 16. února 2013 v 14:39 | Reagovat

Tohle byla kapitola ve velkém stylu. Už se strašně moc těším na tu svatbu. :-)

2 Domeenika Domeenika | 16. února 2013 v 20:25 | Reagovat

Typicky Sirius :P Ale aspon nikto nikomu nezahol :D
Ten zamok je naozaj nadherny :D
Uz sa strasne tesim na tie saty a na kapcu o svadbe :D :D :D

3 Ellie Ellie | Web | 18. února 2013 v 13:08 | Reagovat

Krásné! Nemám slov! Sirius nezklamal! Hrozně mocinky se těším na další kapitolku. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama