Everybody should have his own world...

Pro zajímavost

31. ledna 2013 v 20:18 | Maggdinka |  Vše kolem HP
10 věcí o Harry Potterovi, které možná nevíte...

Tohle teďka koluje po facebooku, nevím, co z těch faktů je pravda a co ne, ale k tématu blogu to patří, tak proč ne :-) Napište, co si o tom myslíte. Mě nejvíc dostala ta desítka. Nevim, jestli bych byla radši, kdyby to bylo, tak jak to je, anebo kdyby byl ten druhý zamýšlený konec. Co myslíte vy? A taky ta pětka o Siriusových tetováních. To by mě zajímalo, kde se vzal v Rusku ve vězení :-) Piště komenty...Vaše Maggdinka♥
PS: Pokud tam najdete nějaké chyby nebo překlepy, upozorňuji, že tohle je zkopírovaný text a já nejsem jeho autor. Češtinářsky se mi to kontrolovat nechtělo...Zítra se můžete těšit na Elitu Bradavic.


1) Draci
Víte, kolik druhů draků se objevilo v knížkách o čarodějnickém učni? 10!
2) Smrtijedi
Smrtijedi se původně neměli jmenovat smrtijedi, ale rytíři pálení (The Knights of Walpurgis).
3) Hůlka
Jistě víte, že Harryho hůlka je vyrobena ze stejného materiálu jako ta Voldemortova. Co už však asi nevíte je fakt, že, obsahuje část ocasu okřídleného koně Thestrala. Jako jediná!
4) Uplakaná Uršula
Herečce, která ve filmové verzi Harryho Pottera hrála uplakanou Uršulu, bylo v době natáčení 37. Neříkáme, že je stará, to rozhodně ne. Ale na svůj věk rozhodně nevypadá!
5) Tetování Siriuse Blacka
Víte, odkud se vzala tetování Siriuse Blacka? Z Ruska! Konkrétně pak od gangů v ruských vězení.
6) Hedvika
Víte, kolik sov si ve filmech o Harry Potterovi zahrálo Hedviku? Nebudeme vás napínat, bylo jich 7. Většina z nich byli soví pánové, kteří jsou bělejší než samičky.
7) Jizva
Maskéři si při tvorbě Harryho jizvy na čele Daniela Radcliffa na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohli. Známou jizvu totiž museli "namaskovat" hned 5800x!
8) Draco Malfoy
Herec Tom Felton, představitel Draca Malfoye, si rád dopřává něco dobrého. To došlo až tak daleko, že mu štáb musel zašít kapsy na jeho hábitu, aby během natáčení nejedl. Chudáček Tom..
9) Kočky
Víte, kolik koček se používalo na nejrůznější triky a efekty Dolores Umbridgeové? Bylo jich až 40!
10) Fénixův řád
Harry Potter a Fénixův řád, 5 díl této série, měl původně přinést jinou zápletku. Tím, kdo měl umřít, totiž nebyl Sirius Black, ale Arthur Weasley. Jak by se asi celý příběh vyvíjel, kdyby se tak stalo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama