Everybody should have his own world...

39. kapitola - Last goodbye

26. ledna 2013 v 21:18 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Poslední Elita tohoto "druhého dílu" je tu. Jak už jsem tu psala, nebudu mezi částmi dělat žádné pauzy, rovnou začnu psát dál, takže se nebojte, že byste o Elitu přišli. Předem upozorňuji, že psaní bude příští týden nejspíš váznout, protože mě v pondělí 4. a úterý 5. čekaj ty nejhorší zkoušky, na který musim přečíst dohromady asi 500 stránek skript. Nebojte se ale, ta pauza nebude trvat dlouho. Počítám, že přidám minimálně aspoň jednu kapitolku + přinejmenším ještě nějaké obrázky.

U minulé kapitoly jste mě moc potěšili k komentáři, kdyby to tak bylo pořád a u obou povídek, budu nadšená. Očividně i šaty, které jsem vybrala, se vám líbili. Kapitola začne rovnou od večírku, na kterým se konečně dozvíme, jak se Sam rozhodne - jestli si vybere Siriuse, Logana, nebo samotu. Myslím, že se máte dost na co těšit, takže nebudu zdržovat od čtení. Mějte se hezky a do komentů co nejvíce zhodnoťte, jak se vám líbila kapitola a celý poslední ročník Elity v Bradavicích. Hezký víkend...Vaše Maggdinka♥Last goodbye

Ve Velký síni bylo všechno dokonalý. Všechny kolejní stoly zmizely pryč, jenom jeden tady byl. Ten stál u zdi a byl na něm slibovanej raut. Jídla a pití tam bylo mraky a všechno vypadalo skvěle. To se zas dneska přežeru.
Poberti obstarali alkohol, kterej byl na stole v rohu, aby se neřeklo. Přece jen, nevypadá zas tak dobře, když škola podporuje mládež v chlastání. Ale odcházíme my, tak je jasný, že něco takovýho tady bejt musí. Myslim, že ze strany Brumbála a školy je to dost důstojný rozloučení s náma, největší elitou, jaká kdy v Bradavicích byla.
"Koukám, že účast je opravdu hojná. " promluvil Brumbál, kterej stál vepředu a měl hlas zesílenej kouzlem, protože každej řval.
"Věřím, že na rozlučkovou party se již všichni těšíte, proto vás nebudu zdržovat dlouhými proslovy. Užijte si prázdniny a s většinou z vás se zde za dva měsíce uvidíme. Těm, kteří ze školy odcházejí, přeji mnoho úspěchů do profesního i osobního života. " řekl a posadil se. Při poslední větě zase zabrousil pohledem k nám. Abych se z jeho řečí ještě nerozbrečela. Dneska je opravdu poslední večer v Bradavicích, to je v háji.
Okamžitě sme se vrhli na stůl s jídlem a pobrali všechno, na co sme přišli. Pořádně se najíst před chlastáním, to je základ. Přece nechcem, aby nám bylo zejtra blbě. Nevim, jak bych přežila tu celodenní cestu vlakem. Je to poslední jízda s mejma kámošema z Bradavic a nemám zájem ji celou strávit na těch hnusnejch záchodech v lokomotivě.
Takže plán byl na začátek jasnej. Zabrali sme dva stoly, sťukli je dohromady, abysme byli všichni spolu a pustili sme se do jídla. Samozřejmě, že nějaký pití sme si k tomu taky vzali, přece nejsme barbaři.
Po jídle sme byli narvaný k prasknutí, myslim, že tančit půjdu až za nějakou dobu, musí mi trochu vytrávit, jinak bych ještě zeblila Velkou síň. Kluci obětavě došli pro pití. Přinesli pro každýho skleničku a tři flašky. Jednu whisky, jednu medovinu a jedno víno. Začala sem medovinou, tak na rozjezd.
Bylo to strašně fajn, bavili sme se a smáli. Byla tady v síni snad celá škola a všichni blbli, tančili a tlemili se. Bylo to super, takhle všechny vidět. Zničehonic se u nás odkudsi zjevil Brumbál a přitáhl si jednu židli. Posadil se k nám.
"Koukám, že se bavíte. " usmál se sledoval, jak popíjíme a tlemíme se. Smál se pod vousy.
"Pane řediteli, dík, že ste tohle udělal. Je to od vás fakt skvělý. Myslim, že tohle rozloučení s Bradavicema je lepší, než tradiční večeře na závěr. " chválila sem ho.
"Udělal jsem to hlavně kvůli vám. Vím, jak moc rádi se bavíte a máte rádi dobré jídlo, pití a muziku. " mávl rukou.
"Pane profesore, bude se vám po nás stejskat? " vyhrkla trochu odrzle Emma. To by nebyla ona, aby zase něco neudělala nebo neřekla.
"To jistě budete. Už tady bez vás nebude taková sranda. " zamrkal Brumbál šibalsky. Pak se k nám naklonil blíž a my se naklonili taky, protože se nejspíš chystal šeptat. "Nikomu to neříkejte, ale vy jste moji nejoblíbenější studenti, které jsem kdy učil. " zašeptal a usmál se.
"Vy ste zase ten nejlepší ředitel, jakýho sme mohli mít. " pochválil ho na oplátku Sirius.
"To moc rád slyším. " podíval se na něj Brumbál vážně a trošku to vypadalo, jako by byl dojatej a měl pomalu na krajíčku.
"Nebudu vás zdržovat od zábavy, jdu zase o stůl dál. Užijte si dnešní večer a noc. " zamrkal, zvedl se a odešel.
"O stůl dál? A já myslela, že přišel výhradně jen za náma. " zabručela Emma zklamaně. No co, ať si de za kým chce, sám ale před chvílí řekl, že sme jeho nejoblíbenější studenti, který kdy učil. Technicky vzato nás sice nic neučil, páč je jen ředitel, ale dřív byl profesorem přeměňování. A když si nás dokázal tak moc zamilovat jenom jako ředitel, kterej se s náma nestýká na hodinách, tak to už je vážně pocta.
Zase začal bejt bordel. Znáte nás, takže si to dokážete představit. Chlastali sme o sto šest a řvali sme tak, že se po nás všichni otáčeli. Jako vždycky. Aspoň se se všema rozloučíme tak, jak si nás z různejch akcí i večeří pamatujou. Takový sme prostě my.
"Hej Siriusi, tvoje máma je tak tlustá, že když mi říkala svoji váhu, myslela sem, že mi dává svoje telefoní číslo! " křikla sem na Siriuse přes stůl. Tohle je naše oblíbená hra. Tvoje mám je tak tlustá, že...tvoje máma je...a tak dále. Je to prostě jen pro pobavení. Vymejšlíme si nejrůznější kraviny a vždycky když sme vožralý, má to vážně dost grády.
"Jo a tvoje máma je tak moc tlustá, že když si vezme žlutej plášť, lidi na ní na ulici řvou Taxi! " zachechtal se Sirius. Všichni sme se roztlemili.
"Já mám taky jeden! " vřískala Emma, aby mohla taky přisadit nějakej svůj inteligentní výmysl. To zase bude stát za to.
"Tvoje máma je tak tlustá, že... " začala Emma, ale pak začala hýkat smíchy a nebyla skoro schopná pokračovat. Na tohle už sme zvyklí, takže sme trpělivě vyčkávali, až se dotlemí a dořekne svoji myšlenku. "...je tak tlustá, že má vlastní časový pásmo! " vybouchla a my všichni málem lehli smíchy pod stůl.
"A tvoje máma je tak tlustá, že když de po pláži, sbíhaj se Greenpeace a tahaj j zpátky do moře. " ozval se tentokrát James. Na to sem nebyla připravá a udělala sem zásadní chybu, napila sem se. Samozřejmě sem se začala strašně tlemit, takže nejenom, že sem se začala pitím dusit, ale taky sem poprskala všechno a všechny kolem. Tohle Jimmy zabil.
"A tvoje máma je tak tlustá, že má tolik brad, že musí mít záložku, aby našla obličej. " ozvala se Lily. Všichni sme na ni čuměli a úplně zmlkli. Pak sme propukli v obrovskej záchvat smíchu. Lily se nezdá. Týhle hry se nikdy neúčastila a řekněme si na rovinu, nikdy neměla zas až tak moc dobrý hlášky, ale tohle se jí povedlo. De vidět, že staronovej vztah s Jimmym jí svědčí.
"Přemejšlíš? " přisedla si ke mně Lily. Bylo už kolem půlnoci a všichni pařili a tančili. Já sem zůstala jako jediná sedět u stolu.
"Vlastně už to mám asi vymyšlený. " přikývla sem.
"Stalo se něco, co tvoje rozhodnutí podnítilo? " zajímala se.
"Vlastně vůbec ne. Se Siriusem sem se celej večer až tak moc nebavila. Spíš jak tady tak sedim, uvědomila sem si a srovnala pár věcí, který dřív byly těžký. " vysvětlovala sem.
"No, ať už se rozhodneš jakkoliv, hlavní je, že už to máš z krku. Doufejme, že se rozhodneš správně a budeš šťastná. " usmála se a ani se nevyptávala, kterýho z nich sem si vybrala. Za což jí sem moc vděčná.
"Sem si téměř jistá, že budu šťastná a že si vybírám dobře. " mrkla sem. "No nic, půjdu pro Siriuse a odtáhnu ho někam ven, ať si s ním můžu promluvit. " zvedla sem se.
"Tak hodně štěstí. " křikla za mnou Lily, když už sem se prodírala davem k tanečnímu parketu, kde Sirius s ostatníma vytvářel podivný taneční kreace. Pošeptala sem mu do ucha, ať de se mnou a odtáhla sem ho za ruku z Velký síně. Šli sme rovnou ven na nádvoří. Je červen a i když je půlnoc, je pořád dost teplo.
"Tváříš se nějak vážně, chceš o něčem mluvit, žes mě vytáhla ven? " podíval se na mě Sirius zkoumavě, když sme se posadili na nádvoří na lavičku.
"Vytáhla sem tě, protože bysme si měli konečně ujasnit naše city. I když si to nikdy nevyjádřil úplně přímo, něco ke mně pořád cejtíš a mě nepřijde fér, pořád tě nechávat čekat. Chci, aby to bylo uzavřený ještě než odjedem z Bradavic. " začala sem. Mluvilo se mi docela těžko. Já sem dost výřečnej člověk, ale tentokrát volim pomalu a opatrně slova, takže není tak úplně lehký formulovat to, co sem mu přišla říct.
"Moje city k tobě znáš. Je to na tobě. Jak to vidíš ty? " pozorně mě sledoval a čekal, až vynesu rozsudek, kterej náš vztah jednou pro vždy buď rozeběhne, nebo ukončí.
"Nejdřiv chci říct, že v tomhle rozhodování nefiguruješ jen ty, ale i Logan. Když sem byla nedávno u něj, došlo k určitým událostem, který mi tohle rozhodnutí značně ztěžujou. " řekla sem.
"Já sem si to myslel. Pořád sis něco šuškala s Lily a chovala ses trochu jinak. Myslel sem si, že mezi váma k něčemu došlo, vždycky to mezi váma jiskřilo. " přikývl. "A jak ses teda rozhodla? "
"Není to vůbec snadný. V obou případech mám co získat, i ztratit. Každopádně sem se rozhodla a moje rozhodnutí už nic nezmění. " začala sem.
"Dobře, už to nenatahuj a mluv. Upřímně, tak nějak tušim, jakou odpověď dostanu. " popohnal mě.
"Vždycky sem tě měla moc ráda a to co mezi náma odjakživa bylo, bylo vždycky něco víc než jenom kamarádství. I když sem v jednu dobu byla zblázněná do Remuse, pořád sme spolu měli dobrej vztah. Potom, když sme spolu začali chodit, bylo to super a vážně sem tě měla ráda. Jenže si stojim za tim, kvůli čemu sem se s tebou rozešla. To, co mezi náma bylo, bylo tělesný. " začala sem dlouhej monolog, kterej sem si částečně připravila už předtim, jak sem seděla ve Velký síni. "Je dobře, že sme to spolu zkusili. Byla by škoda, nic si spolu nezačít, protože bysme nikdy jinak nezjistili, jaký to mezi náma jako mezi milencema je. Snad se mnou budeš souhlasit, já myslim, že kamarádíčkování nám de mnohem líp. Jako kámoši máme super vztah. Rozumíš mi, vždycky mě rozesměješ, dokážeš mě utěšit a tak všechno. Jako pár sme selhali. "
"Z toho co říkáš soudim, že to znova jako pár nechceš zkoušet. " ozval se, když sem domluvila a chvíli mezi náma bylo ticho.
"Je mi to líto. " usmála sem se na něj smutně. "Logan se mi moc líbí a je mi s nim dobře. Navíc představa, že s ním budu v Americe je lákavá. "
"Víš, že já bych se s tebou odstěhoval kamkoliv na světě. " dodal.
"Já vim že jo. Nevim, jestli je to s Loganem vážný nebo ne. Třeba to dopadne jako jedno velký fiasko. Myslim ale, že bych si možná nadosmrti vyčítala, že sem to aspoň nezkusila. Kdo ví, co bude za pár měsíců, nebo za pár let. Stát se může cokoliv. V tuhle chvíli to ale cejtim takhle. " koukala sem na něj a domluvila.
"Doufám, že to mezi náma bude dobrý a nic se nezmění. Pořád mi na tobě záleží. " zírala sem na něj trochu zoufale, když nic neříkal. Nejspíš sem se trochu dotkla jeho ega, tak je trochu naštvanej.
"Mě na tobě taky záleží a vždycky bude. " řekl konečně. Přistoupil pomalu ke mně, až se mi rozbušilo srdce a objal mě. Bylo to jiný objetí, než ty, který už sme mockrát absolvovali. Nevim, jak to popsat. Bylo to, jako bysme se loučili a navždycky si říkali sbohem. Začaly mě trochu pálit oči a v krku se mi udělal knedlík. Měla sem co dělat, abych zamáčkla slzu.
"Pojď, půjdem dovnitř. Až budou hrát nějakýho ploužáka, můžu tě vyzvat k poslednímu Bradavickýmu tanci? " usmál se a zamířili sme k hradu.
"To budu moc ráda. " oplatila sem mu úsměv a spadl mi kámen ze srdce. Mluvil se mnou úplně normálně a koukal se stejně, jako dřív. Nic se mezi náma nezměnilo, aspoň zatím.
Když sme přišli do hradu, svůj slib splnit hnedka nemoh, protože hráli samý rychlý písničky. Já sem hnedka popadla první flašku, na kterou sem přišla a pořádně se napila. Sice všechno proběhlo poměrně v klidu a nebyly žádný scény, ale rozházelo mě to.
"Tak co? " zjevila se vedle mě Lily.
"Už tě zajímá, jak sem se rozhodla? " ušklíbla sem se. Ta tolerance a soucit ji nevydržely moc dlouho, zvědavost jako vždycky vyhrála.
"Sory Lily, za chvíli ti ji přivedu. Slíbil sem ji tanec. " objevil se zničehonic Sirius a vytáhl mě na nohy. Dneska se všichni nějako podezřele nenápadně zjevujou, to je divný. Na jednu stranu sem i vděčná, že mě Sirius od Lily odtáhl a já si to pro sebe budu moct nechat aspoň o pár minut dýl. Dovedl mě na partkem, hráli ploužák. Nebyli sme nijak nápadný, protože tady kolem nás bylo dost párů, který taky tančili a různě zamilovaně se oblizovali.
Hrála jedna z mejch oblíbenejch písniček a v tu chvíli sem věděla, že už navždycky si ji budu pamatovat jako písničku, na kterou sem naposledy tancovala se Siriusem v Bradavicích. Pomalu sme se pohupovali, on mě držel za boky, já jeho kolem krku a zírali sme si do očí. Bylo mi hezky a zároveň sem byla trochu smutná. Nejen z toho, že z Bradavic odcházíme a nevim, co nás čeká, ale taky z toho, že sem definitivně se Siriusem uzavřela náš vztah a navždy ho definovala jako kamarádskej.
"Respektuju tvoje rozhodnutí a doufám, že budeš šťastná. Chci pro tebe jen to nejlepší. " prolomil Sirius ticho, který mezi náma panovalo.
"Děkuju. " pípla sem. "To já pro tebe taky. Doufám, že se budeš mít co nejlíp. Jednou s tebou nějaká holka bude sakra šťastná. Protože vim, že když máš někoho rád, uděláš pro něj první poslední. " usmála sem se.
"Doufám, že tak se k tobě bude chovat i Logan a bude tě na rukou nosit. Ty si to totiž zasloužíš. Jestli ti někdy nějak ublíží nebo na tebe bude hnusnej, stačí dát vědět a já mu přijedu dát vlastnoručně do držky. " zasmál se.
"Aspoň, že se budem vídat i normálně. Musíme občas o víkendu zajít zachlastat a tak. " promluvil zase po delší chvíli ticha.
"Siriusi, já odjíždim. " řekla sem.
"Cože? " nechápal.
"Jak sis myslel, že budu s Loganem. Že se za sebou budem přemisťovat? " podívala sem se na něj překvapeně. "Už jak sem odjížděla, nabídl mi, abych se k němu po škole nastěhovala. Pár dní teď budu doma, sbalim si věci, rozloučim se s mamkou a se ségrou a odjedu. "
"Tohle mi vůbec nedošlo. " řekl pomalu a zíral na mě, jak kdybych mu vzala jeho oblíbenou hračku. Písnička pomalu dohrávala a my oba sme věděli a všechno dohrává i pro nás. Zničehonic se ke mně naklonil a začal mě líbat. U Siriuse sem byla zvyklá na vášnivý a tvrdý polibky, ale tenhle byl jinej. Byl pomalej, romantickej a jakoby v něm byly ukrytý všechny city, který ke mně Sirius chová. I když sem si v duchu říkala, že bych to dělat neměla, když už sem se rozhodla pro jinýho kluka, nemohla sem se odtrhnout. Na druhou stranu, no a co, s Loganem zatím nechodim, takže to ničemu nevadí.
Odtrhli sme se a pomalu oddechovali. Zírali sme na sebe a chvíli sme vůbec nepromluvili.
"Chtěl sem to ještě naposledy udělat. " řekl Sirius po chvíli. "Vždycky tě budu milovat. " dodal a zíral mi do očí, až sem měla pocit, že může prohlídnout do mojí duše.
"Já vim. " usmála sem se, objala ho a když dohrála písnička, šla sem si sednout zpátky za Lily.
-------------------------------
"Hlavně na sebe dávej pozor a občas se ozvi. " natahovala mamka a v očích se jí leskly slzy. Nesnášim loučení a mamku a ségru opouštim těžko. Stály sme všechny tři za domem na zahradě a všude kolem nás byly moje kufry a tašky. Budu mít co dělat, abych je všechny pobrala do rukou, až se budu přemisťovat.
"Vždyť neumírám, jenom se stěhuju na druhej konec světa. " ušklíbla sem se, abych odlehčila situaci. Vůbec se mi nelíbí, že je tady nechávám samotný. Teď, když je taťka mrtvej, mám pocit, jako bych byla jedinej člověk, kterej je může chránit. Oni se kouzlama chránit nemůžou. Ještě před chvílí sem barák zajišťovala nejrůznějšíma kouzlama.
"Ještě, že se umíš přemisťovat, můžeš za náma přijít kdykoliv a my se krbem přemisťovat taky umíme. " dodala Katy pozitivně.
"Přesně tak! " přisvědčila sem, protože sem poznala, že chce mamku utěšit. "Budu za váma chodit každou chvíli. Vždyť dřív, když sem byla v Bradavicích sme se skoro nevídali. Uvidíte, budu tady tak často, že mě budete ještě prosit, abych se už nevracela. " zasmála sem se. Začaly sme se srdceryvně loučit, objímat se, máma mě olíbala snad všude, kam dosáhla. Pak už sem popadla všechny zavazadla, naposledy jim řekla ahoj a přemístila se.
Objevila sem se přímo před vchodem na pozemky Loganových rodičů. Brána byla otevřená a vzadu u dveří sem ho uviděla. Pustila sem všechny kufry, nechala je tam jenom tak povalovat a rozeběhla sem se k němu.
Bylo to jako z nechutnýho romantickýho filmu. Já sem běžela, on běžel a nakonec sem na něj skočila. Obmotala sem mu nohy kolem pasu a dala mu pořádnýho hudlana. Pak sme se oba sesunuli na trávu, protože sem na něj byla nejspíš moc těžká a ten skok ho trochu destabilizoval. Bylo nám to ale fuk, leželi sme vedle sebe na trávě, tlemili se a radostně se každou chvíli olíbávali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alice Alice | 26. ledna 2013 v 22:38 | Reagovat

Páááni, tak takový konec jsem nečekala :-) Moc krásné :-)A jako správná ženská už si představuju pohádkovou budoucnost :-D Ne, opravdu skvělý příběh, vtipný, místama i romantický a občas trochu smutný...Prostě, tak jak to má být ;-)Už se nemůžu dočkat na pokračování a věřím, že to zase bude úžasné a bude to stát za to... :-)

2 Koki Koki | 27. ledna 2013 v 11:18 | Reagovat

Na začátku jsem se vážně nasmála. Všichni tam perlili. V další části očekávám spoutu zvratů. Ještě jsem od tebe snad nečetla povídku, ve které by to všichni přežili a vše šťastně dopadlo.

3 Ronnie Ronnie | Web | 1. února 2013 v 18:31 | Reagovat

Ten začátek...to bylo fakt něco :-D Jsem, se tlemila jak pominutá. Kam na to chodíš? Ty hlášky jsou prostě suprový a já z nich fakt nemůžu :-D
Ze Samina rozhodnutí jsem trochu, překvapená, ale myslím, že to tak je lepší. Sice ne pro Siriuse, ale to je zase jiná kapitola :-) Strašně se těším na další část, tahle povídka je prostě super :D Nemůžu se dočkat :-)

4 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 8. února 2013 v 11:01 | Reagovat

Je to hezký, ale ne můžu se vyrovnat s tím, že je Sirius takhle... Zlomenej? Nevím no... Moc jsem to jemu a Sam přála a abych pravdu řekla, myslím si, že je Siri lepší než Logan. Jako Logan je fajn, ale Sirius je pro mě holt božstvo!

Taky se musím přiznat, že od věty: Hrála jedna z mejch oblíbenejch písniček a v tu chvíli sem věděla, že už navždycky si ji budu pamatovat jako písničku, na kterou sem naposledy tancovala se Siriusem v Bradavicích.  jsem brečela. No vážně. Prostě mě mrzí, že jim to končí... Tuhle povídku jsem si totiž zamilovala tak moc, jak to jenom u povídky jde! Je prostě totálně úžasná!!! Miluju ty vtipy, ty zápletky, ten děj, ty postavy! Všechno!!!

A hra Tvoje matka je tka tlustá... je ta úplně nejvtipnější na světě! Nejvíc to zabilo telefonní číslo a časový pásmo!!! Nemohla jsem!

Takže z téhle kapitoly mám smíšený pocity, neboť jsem se ozbrečela ve chvíli, kdy mě ještě pobolívala bránice. Ale je fakt skvělá!!! :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama