Everybody should have his own world...

38. kapitola - Brumbálovo překvapení

19. ledna 2013 v 7:58 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Tohle je nejspíš předposlední kapitola Elity Bradavic 2. Třetí část ale bude a nebudu dělat žádné časové mezery. Rovnou na to navážu, akorát to bude v jiné rubrice. Doufám, že se vám sedmák naší skvělé a bláznivé elity líbil a snad se vám bude líbit i to, co bude následovat po škole.

Naši hrdinové mají po zkouškách, Lily a James jsou zase konečně spolu a mezi Sam a Siriusem je to zamotaný. V Bradavicích jim zbývá posledních pár dní, než se rozjedou do všech koutů země (a možná i světa). Brumbál si pro sedmáky připraví super překvapení, protože ví, jak Poberti a spol milují večírky. Doufám, že se pobavíte, tahle kapitola bude opět useknutá a pokračování bude v příští, tak se nebojte, že byste o něco přišli. Užijte si hlavně čtení a pořádně to pro mě okomentujte, ať mám z něčeho radost. Samozřejmě zhodnoťte komentáři i výběr šatů, které se vám nejvíce líbí a které byste si třeba sami vzali. Mějte se krásně...Vaše maggdinka♥Brumbálovo překvapení

Všechno je úžasný a super. Představa, že za pár dní odjíždíme pryč mě sice trochu deptá. Nejsem člověk, co by se v koutě choulil do klubíčka a naříkal, ale přece jenom, v Bradavicích sem prožila sedm let. Poznala tady ty nejlepší lidi na světě, prožila první lásky a dalších hodně prvních věcí a událostí. Takže se není čemu divit, že sem z toho trochu naměkko.
James s Lily se normálně vodili za ručičku, hned den po Lilyině a Patrickově rozchodu. Byli spolu tak strašně šťastný, že jim bylo úplně fuk, co si o nich kdo říká. Zaslechla sem samozřejmě nějaký čubky na záchodech, jak Lily pomlouvaly v tom smyslu, že si hraje na slušňačku a přitom střídá kluky jak ponožky. To je jen závist, že jim vzala Jamese. Je to jeden z nejhezčích a nejžádanějších kluků na škole, tak se není co divit.
Patrick se asi ale taky neměl blbě. Poptávka po něm u holek hodně stoupla, když byl najednou single. Dřív Patricka Hannigana z Havraspáru nikdo neznal, i když se divim, je to fakt pěknej a milej kluk. Teď, když se ale ukázal vztahem s Lily, najedou se po něm holky hrnuly.
"Vůbec nevim, jak to mám vyřešit. " svěřovala sem se Lily. Byly sme se projít samy dvě u jezera. Sirius a James se šli zhulit, takže sme měly my dvě čas pro sebe. Svěřila sem se jí s tou divnou chvilkou při loučení po tý nebelvírský party. Poslední dny dumám jak, kde a kdy se Siriusem vyřešit situaci mezi náma.
"Musíš si položit základní otázku? Co k Siriusovi doopravdy cítíš. Teď nekoukej na to, že ste kámoši a nechceš to zkazit. Ber to čistě po citový stránce. " radila mi Lily. Jí se to řekne, když jí každej kluk padne do náruče bez námahy. Ne, nechci ji křivdit. Za prvý mě podporuje a za druhý to měla taky po rozchodu s Jamesem dost těžký.
"Tady není jenom tahle otázka. Jich je víc. Chci Siriuse? Nebo chci Logana? Nebo chci zůstat sama? Ať nad tim přemejšlim sebevíc, nevim na kterou otázku odpovědět kladně a na který záporně. " podívala sem se na ni zoufale.
"Jo, to je pak těžký. " pozvdychla si Lily a snad poprvý v životě pro mě neměla žádnou radu. Když se jí o to člověk neprosí tak remcá a kecá a teď, když bych nějakou pomoc potřebovala, dokonce i Lilka, která má na všechno vždycky argument, je v koncích.
"No, nejjednoduší by bylo, bejt sama. " zhodnotila sem.
"To jo. Ale nevíš jestli krásnější a správnější. " odporovala Lily.
"Do háje s celou touhle láskou a ostatníma blbostma. Proč furt musíme něco řešit. Proč musí bejt všechno furt tak složitý. " zabručela sem nakvašeně. Vykašlat se na city a podobný blbosti. Kdyby to tak jen šlo.
"Láska je skvělá. Nesmíš ji zatracovat. " poučovala mě Lily.
"Nemusíš to tady do mě hustit. Já vim, že seš zamilovaná až po uši a fakt ti to přeju. Jenže každej nemá takový štěstí. Každej si prostě na škole nenajde lásku svýho života se kterou zestárne. Vy dva s Jamesem ale jo, to vim. Víš, že mám na tyhle věci čumák. Vás dva už nic nerozdělí. Musim přiznat, že v určitým ohledu ti i závidim. " usmála sem se.
"Závidíš Jamese? " zasmála se Lily.
"To trochu taky. Je to štramák, je vtipnej, milej, sexy, má hezkej zadek a svaly, určitě skvěle líbá a je dobrej v posteli. " rozchechtala sem se. "Ne, myslim to, že ty máš už svoje jistý. Máš prostě kluka svýho života a seš šťastná. Nemusíš už řešit žádný dramata, pořád o něčem přemejšlet a rozhodovat se. Je to lehčí, když máš opravdu někoho, kdo tě miluje a koho miluješ ty. "
"Páni, že by se z tebe stala romantická duše? " ušklíbla se Lily ironicky.
"To ne, jen říkám, že mít takovýho kluka, mám jistotu a oporu a život je hned jednodušší. " bránila sem se. Mě nikdo romantičkou nazývat nebude.
"Třeba už takovýho kluka taky máš. Teď musíš zapátrat ve svojí hlavě, ale hlavně ve svým srdci, abys zjistila, jestli je to Logan nebo Sirius. Nemusí to bejt třeba ani jeden, ale to se ukáže až časem. Musíš si prostě srovnat co ke komu cejtíš. Pak se ti bude rozhodovat jednoduše. " podívala se na mě opět s vážným výrazem.
"Jo, to je na tom právě to nejtěžší. " zabručela sem nevrle. Už sem z toho fakt unavená. Posledních pár dní nepřemejšlim nad ničim jinym. Než odjedeme z Bradavic, musim si to se Siriuse uzavřít, ať tim či onim způsobem.
"Oba maj nějaký klady a nějaký zápory. To co chybí Siriusovi, to má Logan a naopak. " přemejšlela sem nahlas.
"No tak si musíš vybrat, který vlastnosti a klady sou pro tebe důležitější. Víc ti poradit nemůžu. Já ti do hlavy nevidim a neznám přesně tvůj vztah se Siriusem ani s Loganem. Jediný co ti můžu ještě poradit, udělej si seznam. " napadlo ji. Pomalu už sme se vraceli zpátky k hradu. Začíná se stmívat, je furt sice docela teplo, ale i tak. Půjdem už nahoru za ostatníma holkama.
"Jakej seznam? " nechápala sem.
"Vem si jeden pergamen pro Siriuse a jeden pro Logana. Každej pergamen si pak rozděl na dva sloupce, na pro a proti. Vypiš kladný a záporný body. Třeba když to budeš mít na papíře, bude se ti líp hodnotit. " vysvětlila mi svoji metodu.
"Ty sis na Patricka a Jamese dělala taky seznam? " napadlo mě. Tohle by mě fakt zajímalo, jaký pro a proti by si u nich dvou asi napsala.
"Já se mezi nima nerozhodovala. Patrick se se mnou rozešel, takže mi to usnadnil. " odpověděla.
"Jo, ale určitě si už před rozchodem nad tvým novým vztahem s Jamesem přemejšlela a třeba si i trochu uvažovala nad rozchodem s Pattem. Tak dělala sis ten seznam? " dorážela sem.
"Jo udělala. " připustila.
"A? Kdo ti vyšel líp? " vyzvídala sem. Tohle mě vážně zaujalo.
"No, James měl hodně kladů, ale taky dost záporů. Znáš ho, má i svoje horší stránky. " vyprávěla.
"Jo, taky bych si z fleku na nějaký jeho špatný vlastnosti vzpomněla. " přikývla sem souhlasně. "A co Patrick? "
"Věř mi nebo ne, nemohla sem na žádný proti přijít. Měla sem jenom jedno, zato tak velký, že to přebylo i Jamesovi špatnosti. " vykládala zatímco sme už vcházely do hradu.
"A to proti bylo jaký? " tahala sem z ní. Ježiš, z ní to leze jak z chlupatý deky. Já sem teď úplně napjatá a zvědavá a ona mluví tak útržkovitě, neurčitě a všechno z ní musim složitě tahat.
"Není to James. " usmála se Lily přes rameno a vyběhla po schodech trochu napřed. Já sem se na chvíli zastavila a zírala sem ji na záda. Přistihla sem se, že se pitomě culim, protože to, co teď řekla bylo fakt moc romantický a hezký. To uznávám i já.
--------------------------------
Jednou takhle večer sme byli na předposlední večeři v Bradavicích. Zejtra je poslední den tady, poslední večer a pak už pojedem domů. Navždycky odtud.
Byla to večeře jako každá jiná. Sarah se zase cpala sladkým, Peter žral o sto šest a Emma jedla jak neandrtálec. Prostě jako obvykle.
"Hej Sam, postřeh! " křikl na mě Sirius a ani sem se nestihla vzpamatovat a hodil po mě kus kuřete. Netrefil se přímo do mě, ale do mýho dýňovýho džusu, kterej samozřejmě vyšplouchnul a nahodil mě i Emmu.
"Chceš válku, Blacku? Máš ji mít! " zavřeštěla sem bojovně a začala po něm házet všechno jídlo, který sem měla v dosahu. Jasně, je to barbarský, co by za to děti v Africe dali a my tady po sobě házíme. V tuhle chvíli mi je ale nějaká Afrika ukradená, tohle je prostě prdel.
Do války s jídlem se zapojila celá naše parta, protože nikdo se nevyhnul pár srážkám s jídlem. Vřískali sme a tlemili se a celá Velkí síň na nás koukala jak na dementy. Na tyhle pohledy sme si za ty roky už ale dobře zvykli. Nevim, co tady bez nás v příštích letech budou dělat. Unuděj se k smrti, nebudou tady mít žádný takový pošahance jako sme my. Nás už jenom tak někdo nepřekoná, i kdyby sem přišel kdokoliv.
Chvíli, když sem na minutku odpočívala, koukla sem se k učitelskýmu stolu. Brumbál se culil pod vousy. Mu budem chybět, že bude ještě koukat. Myslim, že žádný studenty nikdy nemiloval tak, jak nás. McGonagallová vedle něj vypadala naopak, jako by se o ní pokoušel infart. Zhluboka dejchala a hodila do sebe nějakej prášek, kterej vyhrabala z hábitu. Na jednu stranu je to trapný, co je pořádná večeřová válka bez seřvání McGonagallovou? Je sice fajn, že je taková milá a krotká, ale to není naše Minnie. Rozohněná Minerva vždycky patřila k našim průserům a všemožným lumpárnám. Kdybysme v Bradavicích zůstávali ještě rok, určitě by jí tahle vyrovnanost přešla.
"Nerad přerušuji skvělou zábavu, moc hezky se na to kouká. " promluvil Brumbál, kterej právě vstal. "Mám pro vás ale jedno příjemné oznámení. "
Po tomhle sme se uklidnili. Nejen proto, že Brumbála respektujem. To je snad jediná autorita, kterou berem vážně. Navíc sme taky samozřejmě zvědavý, co si připravil a co to je za příjemný oznámení.
"Zítra je poslední večer v Bradavicích, než odjedete na prázdniny. Někteří z vás, sedmáci, odjíždí z Bradavic napořád. Proto jsem já a pár mých dalších kolegů mysleli, že by bylo příjemné pro jednou ukončit školní rok jinak, než jenom slavnostní večeří. " rozmluvil se Brumbál a každou chvíli koukal na nás. Je mi jasný, že podle jeho pohledů a proslovu, tohle dělá hlavně kvůli nám. To je prostě zlatej ředitel.
"Zítra ve Velké síni uspořádáme večírek. Místo večeře bude bufet s dobrým jídlem. Zajistíme také muziku, aby se mohlo tancovat. Věřím, že o nějaké pití se někteří studenti postarají. " mrknul na Poberty. Všichni začali jásat. Nejen sedmáci, ale skoro celá Velká síň.
"Samozřejmě toto není jen rozloučení se sedmáky, můžete přijít úplně všichni. Doufám, že se dobře pobavíte a rozloučíte se tak s Bradavicemi pořádně. Začátek bude v sedm hodin večer. " ukončil Brumbál oznamování a sedl si zpátky na svoje místo.
"Já toho Brumbála prostě žeru. " ušklíbla se Emma a všichni sme už zapoměnli na naši válku s jídlem. Tohle je daleko větší událost.
"Mohl to ale oznámit dřív, chce to šaty. " starala se Leona.
"To nebude problém. Domluvim se s mamkou. Nic nám už nestihne udělat, to je jasný, ale můžeme si něco vybrat z jejich kolekcí a zásob. Maj toho tam vždycky strašně moc, takže si určitě vyberem něco, co nám padne. " hlásila sem.
"To bude super. " usmála se Lily.
Po večeři sem šla tajnou chodbou do Prasinek a odtud sem se přemístila domů, abych se na zítřek domluvila s mamkou. Stejně máme celej den volno, tak budem mít aspoň co dělat a budem mít dost času na vybírání šatů. Vždycky toho tam v práci maj plný stojany, tak bych se dost divila, kdybysme si tam nic nevybraly.
Poberti slíbili, že oni se postaraj o pití, zatímco mi budem pryč. Povim vám, že se těšim jak malá. Třeba mi ten večer i pomůže, abych se konečně rozhodla a mohla sem si se Siriusem všechno ujasnit. Bude záležet na každý maličkosti, která se stane.
-----------------------------
"Máme tady momentálně šaty z nový kolekce na tohle léto. Tak doufám, že si vyberete. Myslim, že sou tady všechny druhy, barvy a střihy. " dovedla nás mamka do jejich kostimérny, kde ušitý šaty skladovali.
"To je nádhera, určitě si nějaký vyberem. " rozplývala se Sarah a vběhla do uličky šatů jak pominutá. Holky se okamžitě začaly přehradovat a různě odsouvaly ramínka, aby našly perfektní šaty.
"Hlavně je neroztrhejte, nepozvracejte ani nijak jinak nezničte. " zasmála se mamka, ale bylo to myšlený vážně. Je to majetek firmy a ty šaty nejsou nejlevnější. Není to samozřejmě žádná Prada nebo tak, kde šaty prodávaj za desetitisíce, ale taky to nejsou žádný hadry z tržnice.
"Neboj, budem na to dávat pozor. " slíbila sem.
"Ráno sem se na nějaký šaty koukala a našla sem přímo perfektní pro tebe. Nechci ti je samozřejmě vnucovat, vezmi si na sebe co chceš. Myslim si ale, že ti budou ohromně slušet a budou se ti líbit. " mluvila na mě mamka zpoza zdi, protože šla pro ty šaty. Po minutce se s nima vrátila a rozložila je přede mnou.
"No to je krása! " vypískla sem. "Ty můj vkus znáš vážně dokonale. Možná bych si na sebe vzala i něco odvážnějšího a extravagantnějšího, ale sou moc krásný, že jim asi fakt neodolám. "
"Nemusíš mít na sobě pořád něco, co by ti odkrejvalo celý tělo. Občas se můžeš oblíct i trochu elegantněji a princeznovsky. Vim, seš mladá, seš hezká, máš hezkou postavu. Můžeš si dovolit nosit cokoliv, ale myslím, že tyhle šaty sou super. " usmála se mamka.
"Já si taky myslim, že sou super, jdu si je zkusit. " už sem se hnala do kabinky.
"Seděj ti perfektně. Doplňky k tomu máš? " zhodnotila mamka, když sem vylezla.
"Jo, v pohodě. Víš, že stříbrný mám víc než dost. " přikývla sem.
"Páni, tobě to sekne! " vykřikla Lily a koukala na mě, div se nerozbrečela.
"Hm, seš kus. Bacha, abych se na tebe nevrhla. Vrr. " zašklebila se šibalsky Emma. Všechny sme se roztlemily. Mamka už Emmu zná docela dlouho a docela dobře, takže vůbec nebyla jejíma kecama nijak překvapená nebo zaskočená. Ta holka pronesla v přítomnosti mejch rodičů daleko horší pindy.
U mamky v práci sme strávily skoro dvě hodiny, ale nakonec si všechny vybraly super šaty na dnesní pařbu. Do Bradavic sme se vrátily asi tak ve tři, takže máme požehnaně času na nejrůznější přípravy. Musíme přece vypadat k světu a všechny oslnit, aby se na nás jen tak nezapomnělo, nejen kvůli lumpárnám a průserům, ale taky kvůli osobnosti a stylu.
*
"Ty už se s bílou barvou sžíváš? " ušklíbla sem se na Lily, když sem shlídla její model, kterej si vybrala. Šaty sou to skvělý, to neříkám.
"Co tim chceš říct? " podívala se na mě skepticky.
"No já nevim, jestli už v dáli neslyšíš svatební zvony a nechceš si zkusit, jak ti bílá bude slušet. " pokrčila sem rameny.
"Na tohle je trochu brzo, nemyslíš? " rozesmála se.
"No, upřímně, v tvým a Jamesovým případě ani ne. " odpověděla sem smrtelně vážně.
"Nečekala bych, že zrovna ty, Sam Stoneová, budeš někoho skoro nutit do svatby. " zasmála se Lily a trochu překvapeně na mě zírala.
"No dovol? Já svatby miluju a ráda se o nich bavim, pokud se o nich nemluví ve spojitost s mojí osobou. " ohradila sem se.
"V tvým případě je na mluvení o svatbě trochu brzo. Nejdřív si vyřeš vztahy a city a třeba se o tom jednoho dne budem bavit. " pohladila mě po ruce. Myslí na to samý, co já. Dneska je ten den, kdy si musim se Siriusem všechno zúčtovat a vyříkat. Uvidíme, jak se dnešní večer bude vyvíjet.
Před sedmou sme byli úplně ready. Kluci na nás tentokrát nečekali dole před velkou síní, jako vždycky při takovýhlech akcích, ale tentokrát nás vyzvedli rovnou u našeho pokoje.
"No kočky, jako obvykle. " usmál se na nás James, jak nás viděl, ale nejvíc měl oči samozřejmě pro svou sladkou Lily v bílý barvě.
"Seš kočka. " pochválil mě Sirius a prohlížel si mě. Všechny doplňky včetně bot sem měla stříbrný, vlasy sem měla natočený a ofinu sem měla připnutou nahoru dozadu. Myslim, že vypadám k světu.
"I když nemáš kvádro, taky nevypadáš špatně. " zasmála sem se a zhodnotila jeho look. Měl černý docela upnutý džíny, který zvýrazňovaly jeho zadek a nohy. K tomu měl tmavě modrou košili, trošku rozepnutou, takže bylo vidět, že pod ní má bílý tričko. Rukávy košile měl ohrnutý až k loktům a vlasy měl zas tak nějak ledabyle a sexy sčesaný. Je to fakt kořen, to se musí nechat. Tenhle fakt určitě v naší kauze hraje do karet jemu, o tom není pochyb.
"Tahle barva ti vždycky slušela nevíc, víš to? Měla bys ji nosit častějc. " naklonil se ke mně a zhodnotil barvu mých šatů. Při tom, jak se naklonil, políbil mě na tvář.
Pak už sme všichni vyrazili dolů. Tenhle mejdan bude ještě zajímavej a já sem sama zvědavá, co se semele a jak to všechno dopadne.
********************
Ukázka šatů
********************

Sam šatyLily šatyEmma šatySarah šatyLeona šaty

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leoie Leoie | 19. ledna 2013 v 10:09 | Reagovat

Chudák Sam, nedávo jsem tak řešila jestli toho anobo onoho, ale zcela nevědomky to za mě rozhodla učitelka a  já usoudila že asi žádého :-D Hezké šaty měly Sam a Sarah, ale vzledem k tomu že mu mmodrá nesluší tak bych na sebe hodila ty žluté. Těším se na další kapitolu a na to, jak se Sam rozhodne. Něco mi ale říká, že to bude mít hodně těžký :D

2 Kokui Kokui | 19. ledna 2013 v 11:47 | Reagovat

Měla by se rozhodnout podle srce, kterého chce. Oba jsou fajn, ale Sirius je Sirius. To je ovšem jen můj názor.
Šaty jsou hezké. Líbí se mi Saminy, Lilyiny a Sarahřiny, ale v trochu jiné barvě protože já z nějakého důvodu nemám ráda žlutou.

3 Koki Koki | 19. ledna 2013 v 11:48 | Reagovat

[2]: No to se mi zase povedlo vytvořit patvar. Za chvíli ze sebe udělám Kokpit.

4 Alice Alice | 19. ledna 2013 v 13:07 | Reagovat

No, vůbec té Sam nezávidím :-? Sice já, kdybych byla na jejím místě, bych moc dobře věděla koho si vybrat, ale to je vedlejší :-D Jinak moc krásný výběr šatů, nejvíc se mi líbí asi od Lilly a Sam. Moooc se těším na pokračování :-)

5 LilyE LilyE | Web | 19. ledna 2013 v 16:28 | Reagovat

Teda, krásná kapitola :-) Ale Sam vůbec nezávidím. Na jejím místě bych si ale taky nemohla vybrat :-D Všechny šaty jsou nádherný ale nejvíc ty Saminy, Lilyiny a Leoniny. Krásný výběr :-)
Těším se na další kapitolu :D

6 Vendy Vendy | 19. ledna 2013 v 16:50 | Reagovat

áááááááá óóóóóó já prostě party zbožňuju, doufám, že ve 3 jich taky bude dost. :D
šaty naprosto skvělé, to s tou svatbou je dost dobrý :D
sirius je prostě do sam zamilovanej, s tím nic neudělám, a na konci kapitolky byl... galantní a tak ale... božínku když já tak moc žeru logana !ten náznak s tím jiným koutem světa. magdi ! :D

7 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 20. ledna 2013 v 19:55 | Reagovat

Taky žeru Brumlu! Jako... Já nejsem člověk, kterej chodí na diskotéky a na párty.... Teda jsem pěknej živel, to se o mě ví, ale na diskotéky nechodím. Nehrajou tam můj hudební vkus... Každopádně pařba v Bradavicích musí bejt to nejdokonalejší na světě. OK, asi přeháním, ale stejně.
Nejvíc se mi líbí šaty Sam, ty jsou nádherný! A ty Emminy jsou taky hezký!
Tam představa Siriuse v tý košili a černejch upnutějších džínech...! No jůůůůů! Hned bych si vybrala Siria!
Moc se těším na pokračování, tuším, že tahle párty se ještě pořádně rozjede!!! :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama