Everybody should have his own world...

37. kapitola - Neukončené vztahy

15. ledna 2013 v 14:12 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Další Elitka je mezi námi. Přiznávám, že je to jedna z posledních kapitol (ovšem jenom téhle části). Už jsem se tu zmiňovala, že bude i Elita Bradavic 3, protože se s touhle povídkou nemůžu nějako rozloučit. Sice až nebudou ve škole, tak to nebude úplně ono, ale kde je Sam a spol, tam nemůže být nuda. Navíc si nemůžeme nechat ujít Sam, jak je hubatá na Smrtijedy nebo dokonce samotnýho Voldyho. Mezi druhou a třetí částí Elity nebudu dělat žádné časové pauzy, rovnou navážu. To je jenom takový info do budoucího dění.

Minulá kapitola byla možná trochu nudná, protože naši hrdinové absolvovali zkoušky OVCE. Co je taky na jakýchkoli školních zkouškách vtipného, no ne? :-D Na závěr Poberti uspořádali party pro absolventy. Na party se ještě vrátíme, protože rozhodně neskončila. Bude to ještě dost zajímavý a dojde k zásadním zvratům. Doufám, že si kapitolu užijete a budete komentovat o sto šest a taky co nejobsáhleji. Poslední dobou to s komentáři není tak slavný (ani u jedný povídky). Je to divný, občas je třeba sedm komentářů, pak zase jenom dva nebo tři. No nic, to už nebudu rozvádět a zbytečně se rozčilovat. Užijte si čtení a mějte se krásně...Vaše Maggdinka♥Neukončené vztahy

"Páni, nějako se nám to tady rozjíždí. " zachechtal se Sirius a zíral na dvojici páťáků, jak se zuřivě líbá. "Bacha na nechtěný početí! " křikl na ně a zamířil zpátky za mnou.
"Ty seš fakt pako, víš to? " zasmála sem se.
"Proto mě máš tak ráda, přiznej si to. " ušklíbl se a nalil mi whisky, pro kterou před chvílí šel. Seděli sme tady totiž už nějakou chvilku na suchu a to nemůžem přece jenom tak dopustit.
"Chápeš, že už za dva tejdny odcházíme z Bradavic? " podívala sem se na něj.
"Nevěděl sem, že seš nostalgická. " nadzdvihl pobaveně obočí.
"Mám právo bejt nostalgická. Všichni brečeli už na začátku sedmáku, já pořád říkala, ať si to nechaj až na konec. Teď už je konec, takže můžu brečet taky. " odsekla sem.
"Svět tím nekončí. Furt se budeme vídat a bavit. " uklidňoval mě.
"Vůbec to nebude stejný. " protestovala sem. "Víš, že mě škola vždycky srala. Sedění v lavicích, poslouchání keců, dělání úkolů. Teď si ale uvědomuju, že je to stokrát lepší, než trčet někde osm hodin v práci a vracet se do prázdnýho bytu. Sejdem se jednou za měsíc někde na skleničku a tim to hasne. "
"Slibuju ti, že já s tebou budu chlastat víc, než jednou za měsíc. Budu tě každej víkend navštěvovat, protože bych nevydržel, nevidět tě víc jak tejden. " dušoval se.
"Stejně. Tady to je jinej svět. I když přes tejden byla škola, tak večer sme mohli vyvádět voloviny. Sice sme kouzelníci a můžem se přemisťovat, takže s přepravou není problém. Ale už nebudem ty bezstarostný parchanti, co dělaj McGonagallový, Filchovi a Zmijozelákům ze života peklo. " hučela sem do něj pořád.
"Tak dost, neser mě, Stoneová! Už nechci nic slyšet o odcházení. Dneska oslavujem, že za sebou máme zkoušky. Máme ještě dva tejdny a máme celý dva tejdny volno. Takže to tady rozjedeme a užijem si každej den víc, než za celejch sedm let. " pustil se do mě.
"Koukám, že máš nějaký moc černý myšlenky a moc přemejšlíš. To znamená, že tě musim pořádně opít. Ze všeho nejdřív si půjdem ale zatancovat. " popadl mě za ruku a vytáhl mě jako kus hadru na nohy a odvedl mě doprostřed společenky, kde tancovalo asi dvacet lidí. Nejdřiv sem byla otrávená a moc se nezapojovala, pak mě ale chytila dobrá nálada a my skákali a tancovali jak dva blázni. Sirius mě prostě za každých okolností umí rozveselit a rozesmát.
"Díky, tohle sem potřebovala. " usmála sem se na něj vděčně, když sme si zase sedli. Nalil mi rovnou sklenku whisky a hned sme to do sebe kopli. Ten když si dá nějaký předsevzetí nebo něco slíbí, tak to dodrží. To znamená, že dneska budu napraná jak doga.
"Heleme se, támhle se taky někdo dobře baví. " ušklíbla sem se, když sem si všimla, že opodál v rohu sedí Lily s Jamesem a o něčem se zapáleně bavěj. Aby nezaložili požár, jak je to mezi nima žhavý.
"To je docela sranda, když támhle je Patrick. " ukázal Sirius na druhou stranu společenky. Fakt tam byl Patrick. Bavil se sice s pár lidma, ale byl si moc dobře vědom, že jeho holka sedí v rohu s bejvalým přítelem. Řikám, že tohle bude ještě zajímavý.
*
"Došlo jídlo a pití taky dochází. " zařval někdo.
"To je hezký a že byste se o to někdo postaral? Ne zase to musí zařídit Black. " zařval Sirius trochu naštvaně.
"To víš, bez Pobertů je každej v prdeli. " ušklíbla sem se. "Já půjdu s tebou. "
"No, když se tak hezky nabízíš, tak půjdem. Aspoň se projdem a nachvíli odtud vypadnem. Začíná se to tady pěkně rozjíždět. " vstal a natáhl ke mně ruku, aby mi pomohl na nohy. Jestli nám někdo mezitím zabere místa, tak jim to jídlo a pití omlátim o hlavu.
Nejdřív sme šli do přízemí a tam sme se stavili v kuchyni. Seběhli se k nám hned skřítci a nanosili nám plno sladkýho, ale taky nějaký chlebíčky. Dokonce někdy vyšťourali i různý oříšky a brambůrky. Naložili nám to do velký bedny. Sirius ji popadl a šli sme k jasný chodbě u jednooký čarodějnice, abysme do Prasinek skočili pro pití.
Bednu s jídlem sme nechali schovanou za jedním sloupem. Už bylo po večerce, takže se tady nikdo courat nebude, aby to někdo vzal. Prolezli sme do Prasinek a šli sme ke Třem Košťatům. Rosmerta nám ochotně poskytla nějaký zásoby pití. Vyfasovali sme snad patnáct flašek, whisky, medoviny, vína a možná ještě něčeho.
"To sem zvědavá, jak to utáhneš. " podívala sem se pobaveně na Siriuse. Každá flaška má v průměru litr, takže Sirius bude táhnout patnáct kilo.
"Naprosto jednoduše. Myslíš, že je to poprvý, co obstarávám jídlo a pití na nějakou akci? " ušklíbl se, vytáhl hůlku a použil levitační kouzlo.
"Tak tohle by mě vážně nenapadlo. " vydechla sem obdivně.
"Sme kouzelníci ne? Tak proč si kouzlama občas nezjednodušit život. " pokrčil rameny. V hradě sem si já vzala stejným způsobem na starost bednu s jídlem a šli sme do společenky. Bedny před náma letěly asi pět metrů a my sme šli pomalu. Oba sme měli napřažený hůlky a trochu se soustředili, abysme to nerozmlátili. Jinak sme si ale kecali.
"Sem rád, že seš tady se mnou. " usmál se Sirius a zavadil při chůzi rukou o moji ruku. Jako by mnou proběhl elektrický výboj. Myslim, že svým způsobem budu ze Siriuse vždycky paf a že bude láska mýho života. I když spolu nechodíme, pořád ho mám radši než kohokoliv ze svých kámošů. Máme mezi sebou zvláštní pouto, který ani nemůžu popsat.
"No konečně! " přimotal se k nám Remus a hned jednu flašku vzal. Pak se zase odmotal pryč, ke stolu, kde s ním seděly Sarah a Leona.
"Páni, Remus to oslavování zkoušek vzal fakt vážně. " rozesmála sem se. Remuse Lupina sem opilýho viděla jen párkrát a tohle byla jedna z těch silnějších opilostí.
"Divíš se? Dyk on ty zkoušky bral tak strašně vážně. " pokrčil Sirius rameny. Přendali sme jídlo na různý tácy a misky a pár lahví sme dali do oběhu. Jednu sme si vzali rovnou my a zbytek sme schovali pod stůl, aby zbylo i na pozdnější hodiny. Však není ještě ani půlnoc. Za chvíli začnou odpadávat mladší a slabší jedinci a zůstanem my, tahouni.
"Hele vy dvě hrdličky, co furt děláte? " zachechtal se Sirius, když si k nám přisedli James a Lily.
"Uvědomuješ si, že máš kluka a není to tehle pán? " podívala sem se skepticky na Lilku. Já samozřejmě je dva jako pár plně podporuju, ale k Patrickovi tohle není fér. Je to dobrej a hodnej kluk.
"To, že se chvíli bavim s jiným klukem než s Patrickem hed nic neznamená ne? " pokrčila Lily nevinně rameny. Ta sviňucha je větší potvora, než sem si o ní kdy myslela.
"Chvíli? S Patrickem ses bavila naposledy, když si ho sem asi před třema hodinama přivedla. " přidal se na moji stranu i Sirius.
"Měla by ses mu jít na chvíli věnovat, nebo bude naštvanej. Neboj, my Jimmyho zabavíme. " odháněla sem jí pryč. Kupodivu mě poslechla a odešla za Patrickem. James si přisedl k nám. Chvíli sme mlčeli a pobaveně sme pozorovali Remuse, jak tancuje uprostřed společenky. To se jen tak nevidí a ty jeho tanecní kreace sou opravdu pozoruhodný.
"Koukám, že mezi tebou a Lily už je všechno v pohodě. " nadhodila sem směrem k Jamesovi.
"Co ti na to mám říct, bavíme se v pohodě. " řekl na to.
"Víc než v pohodě. Poslední dny trávíte často spolu. I o samotě. " zkoumavě sem si ho prohlížela.
"Jestli se snažíš nenápadně vyzvědět, jestli mezi náma k něčemu došlo, tak ne. " ušklíbl se, protože prokouknul moje úmysly.
"Ale chtěl bys. " nedala sem se. "Vypadá to, žes jí už úplně odpustil a na tu záležitost z léta si už zapomněl. "
"Co ti na to mám říct, vždyť sem už tenkrát v září říkal, že ji furt miluju a milovat budu. Akorát sem v ní tenkrát ztratil důvěru. Ta nedůvěra ale už po těch měsících přešla. Vim, že kdybysme byli zase spolu, že už by nic takovýho neudělala. " rozpovídal se Potter.
"Takže o ní budeš bojovat? " skočil do našeho rozhovoru Sirius.
"Bojovat nijak nebudu. Patricka mám rád a ona je s ním šťastná. Jestli přijde na to, že chce zase mě, tak to ukončí sama a přijde za mnou. " usmál se James pozitivně.
"No ne, že bys dospěl? " dívala sem se na něj nevěřícně. Občas se dospět někomu podaří. U mě se to ještě jaksi nedostavuje. Na druhou stranu nejsem zas už tolik potřeštěná a free jako ještě třeba loni, toho ste si možná všimli.
"Bavíš se dobře? " usmál se Patrick na Lily, když k němu přišla a přisedla si. Jeho kamarádi, se kterýma tam byl, se zvedli a odešli jinam.
"Jo, je to fajn. Hlavně, že už máme po zkouškách a teď mám volno. " přikývla Lily.
"Hele Lily, myslim, že bysme si měli promluvit o Jamesovi. " začal Patrick a vážně na ní koukal.
"Bála sem se toho, že to přijde. Jestli chceš, tak se s ním přestanu bavit, ale měl bys vědět, že mezi náma o nic nejde. Poprvý v životě sme kámoši. " ujišťovala ho zrzka.
"Já nechci, aby ses s ním přestala bavit. " odpověděl Patrick překvapivě. Lily na něj nechápavě zírala.
"Já vim, že to neděláš záměrně a nechceš mi nijak ublížit. Není ale pravda, že mezi váma o nic nejde. Možná si to sami ani neuvědomujete, ale jde mezi váma o hodně. Máš ho pořád ráda, i když si to třeba nechceš přiznat. " analyzoval Patrick jejich vztah. Byl ale pozoruhodně klidnej, nechoval se jako nějakej žárlivej a zhrzenej milenec.
"Patte, já tě mám ráda. " zašeptala Lily.
"Já vim, že jo. " usmál se a pohladil ji po vlasech. "Jenže to, co je mezi tebou a Jamesem je daleko větší a silnější. Zní to dost divně, když sem tvůj kluk a říkám ti tohle. Myslim si ale, že vy dva máte bejt spolu a patříte k sobě. "
"To znamená konec, že jo. " špitla trochu smutně a zírala na něj.
"Myslim, že jo. " přikývl s ledovým klidem a nevypadal ani trochu naštvaně. "Samozřejmě mě to mrzí. Mám tě moc rád a moc pro mě znamenáš. Právě proto bych tě měl ale nechat jít, kam tě to táhne. A pravda je, že tě to táhne k němu. "
"Víš, ty seš nejlepší kluk, jakýho sem kdy měla a možná i jakýho sem kdy poznala. " chytila Lily Patricka za ruku a položila si hlavu na jeho rameno.
"Vždycky si byl na mě tak hodnej, nikdy sme se nehádali. Zachránil si mě, když mi bylo nejhůř. Pomohl si mi vyhrabat se z depresí. Nebylo mezi náma žádný drama. " mluvila Lily dál. Chtěla, aby Patrick věděl, že ho má moc ráda a váží si ho.
"No a není to trochu nuda? Když se dva lidi opravdu šíleně milujou, musí mezi nima občas bejt nějaký drama. " zasmál se Patrick, aby odlehčil situaci. "Budu tě mít pořád rád, ale ze všeho nejvíc si přeju, abys byla šťastná. Nikdy se na tebe nevyprdnu a vždycky tady pro tebe budu. To si zapamatuj. "
"Seš úžasnej. " pochválila ho Lily a vstala. Usmáli se na sebe, ona se k němu sklonila a objali se. Byl to fakt klidnej rozchod, jakej se jen tak nevidí. Najednou se zjevila u nás a přisedla si vedle mě na opěradlo křesla.
"Tak sme se rozešli. " oznámila, jakoby mimochodem.
"Cože? " vyjekla sem, trochu nahlas, protože se po mě všichni otáčeli.
"Řekl mi pár věcí a důvodů, proč by měl bejt konec. Sme ale v pohodě. Je to fakt super kluk. " usmála se a bylo vidět, že jí to nevzalo. Určitě jí to sice mrzí, ale oba vypadaj klidně. Když sem je občas pozorovala, jenom si povídali, úplně normálně. Občas se dokonce i dotkli a pak se objali. Takovej rozchod sem teda nezažila, to je obdivuju.
"Půjdu se trochu projít. Je tady na zdechnutí, úplně vydejchanej vzduch. " oznámila nám nově singl žena a prošla portrétem na chodbu.
"Di za ní, vole! " strčil Sirius do Jamese, že málem spadnul z pohovky. Ten kluk je občas natvrdlej, že se mu musí pomáhat. James okamžitě vyskočil na nohy a odešel ze společenky.
"James byl určitě pravej rozchod a jestli jo a Patrick je s tím v pohodě, tak se ty dva můžou dát klidně dohromady. " rozumoval Sirius.
"Šlapko, ty seš občas i docela chytrej. " rejpla sem si do něj. Okamžitě po mě skočil a začal mi pěstí cuchat vlasy. Já na oplátku vřískala. Nemá rád tohle oslovení a já to moc dobře vim, takže uznávám, že sem si o to koledovala.
"Mám nutkání jít je špehovat. " dumala sem, když sem se vymanila z jeho sevření.
"Nemusíš bejt taky u všeho. Projednou je nech, ať si to vyříděj sami. " napomenul mě Sirius. Páni, že by i on dospěl? Když po mě zase ale skočil a začal mě pro změnu lechtat, tuhle myšlenku sem rychle zahnala.
"Doufám, že ste se nerozešli kvůli mně? " přisedl si James vedle Lily. Seděla na schodech hned kousek od portrétu. Čekala, že James přijde.
"Jo i ne. " odpověděla tajemně.
"Vlastně to ukončil Patrick. Je fakt hodnej a má porozumění. Řekl mi pár pádnejch důvodů, proč se rozejít. " dodala Lily, když James nic neříkal.
"A jaký byly ty důvody? " popostrkoval ji James k odpovědi. Lily zničehonic vstala a rozešla se po chodbě. Šla ale pomalu a počkala, až ji James dožene. Nejspíš bylo jednodušší říkat to za chůze.
"No, říkal, že mezi náma dvěma pořád něco je, i když si to nejspíš ani neuvědomujeme. Taky říkal, že my dva máme bejt spolu a že tě přes to všechno nejspíš pořád miluju. " odříkávala Lily pomalu.
"A má pravdu? " zeptal se James, zastavil se a chytil Lily za ruku. Asi tak tři vteřiny na sebe zírali a pak se začali líbat. Bylo to, jako když máte strašně dlouho žízeň a konečně se můžete napít.
"Myslim, že má pravdu. " odpověděla Lily na Jamesovu předchozí otázku, když se od sebe odlepili.
"Já vim, že to co sem ti udělala bylo příšerný a taky vim, že sem ti příšerně ublížila, protože tys mě doopravdy upřímně miloval. Jenže sem poznala, jaký to je, přijít o tebe a už to nikdy v životě nechci zažít. Už nikdy neudělám nic, co by tě mohlo aspoň jen trochu rozesmutnit. " spustila Lily omluvnej a slibující monolog.
"Já se zase omlouvám za to, jak sem se choval. S těma všema holkama, jak sem ti to dával sežrat. Bylo to hnusný. Nikdy o tebe už nechci přijít. Miluju tě. " přidal se k slibům a omluvám i James a znovu ji políbil.
"Taky tě miluju. " zahuhlala Lily uprostřed líbání.
*
Ty dva už se na party do společenky nevrátili. Soudim proto, že všechno dopadlo dobře a oni si teď někde užívaj a doháněj ty měsíce, kdy byli bez sebe.
Ve tři ráno sem se zvedla k odchodu, že to zabalim. Už tady stejně nikdo nepařil. Remus spal pod stolem, vedle něj Sarah. Nechám ji tam. Leona se už vypařila buď spát nebo někam s nějakým klukem a Emma byla zase někde s Mikem.
"Půjdu tě doprovodit. " nabídl se Sirius. Ještě nevypadal, že by chtěl spát a James byl stejně pryč, tak co on by tam dělal. Šel teda se mnou k našemu holčičímu pokoji. Skoro celou dobu sme mlčeli, což bylo dost neobvyklý. Nebylo to takovýho to trapný ticho, kdy nevíte co říct. Bylo to to příjemný ticho. Takovýhle ticho můžete zažít jenom s někým, kdo je vám opravdu blízkej. Nevim jak to popsat, ale vy snad víte, o co jde.
Když sem pak ležela v posteli, nemohla sem usnout. Furt sem myslela na tu podivnost, co se stala u pokoje před portrétem.
Když sme se Siriusem došli k pokoji, chvíli sme tak naproti sobě stáli. Bylo to vážně divný, nevim jak bych vám po popsala. Přisunula sem se k němu, abych ho objala a ten trapnej moment zažehnala. Jak sem se k němu naklonila, on našpulil trochu rty, jak kdyby mi chtěl dát pusu. Já si položila hlavu k němu na rameno a on se mi místo na pusu trefil na tvář. Odskočili sme od sebe jak piclý laně. On se mi strašně omlouval, i když vlastně nevim za co, byl naprosto roztěkanej a koktal. Pak sme se rozloučili jenom zamáváním a já zalezla do pokoje.
To bylo fakt dost divný, tohle se nikdy ještě se Siriusem nestalo, ani když sme spolu začínali chodit, ani když sme spolu nějakou dobu chodili. Myslim, že za ty dva tejdny, co nám v Bradavicích zbejvaj, bysme měli tenhle náš vztah-nevztah nadobro vyřešit, abysme do novýho a reálnýho života odjížděli s jasnýma hlavama a bez jakýchkoliv výčitek a závazků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 15. ledna 2013 v 16:50 | Reagovat

Konečně jsou zase James a Lily spolu. Že jim to, ale trvalo. Takovej kluk jako Patrick se v reálu nenajde. Teď už jenom, aby se to vyřešilo meti Sam a Siriusem.
A rozhodně bych chtěla vidět opilýho, tancujícího Remuse. :-P

2 Vendy Vendy | 15. ledna 2013 v 18:28 | Reagovat

ano ano, vyřešit kamarádský vztah se siriusem a přesunout se do ameriky za loganem. :D pro mě by to byl krásnej happyend elity 2 :D
jinak, ten remus mě úžasně pobavil a tak celkově, mám z něj radost :)
lily a jamie... áááááách.. krásné. prostě krásné

3 LilyE LilyE | Web | 15. ledna 2013 v 20:44 | Reagovat

Yes, Yes and Yes! Konečně se ti dva dali dohromady! Ale trvalo jim to  :-D Myslím, že kluk jako Patrik se na světě hodně těžko najde, pokud vůbec. :-)
kdyby si Sam nahlédla do duše, uviděla by tam buď: "Miluju Siriuse." nebo "Miluju Logana." :-D
Remus jak tančí opilý na stole? Hmmm, pěkná představa :D
Strašně se už těším na další :-)

4 Alice Alice | 15. ledna 2013 v 23:12 | Reagovat

Hezké :-) Podle mě se to blíží k docela zajímavému konci ;-) Já osobně mám docela představu, jak to ukončit, ale necháme to na tobě :-D Moc se těším na další kapitolu, tahle povídka mi tak trochu přirostla k srdci 8-) :-D

5 Leonie Leonie | 16. ledna 2013 v 15:40 | Reagovat

Z celé výborně napsané kapitoly :-) mě zaujal asi nejvíc tančící a opilý Remus. Zajímalo by mě, jestli taky tančil v rytmu Pomády jako tenkrát v LA :-D

6 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 20. ledna 2013 v 19:43 | Reagovat

Jsem ráda, že k tomu rozchodu konečně došlo, už jsem to nemohla vydržet! Jsem tak ráda že jsou Lily a Jimmy zase spolu! Jóóóóó!
Taky doufám, že Sam docvakne že ji Siriusek miluje! Chytrá na to je dost! A sama ho taky miluje, jenom jí to nedochází. No a taky miluje Logana, ale fandím Siriovi!
Taky mě zaujal opilý Remusek! Merline to je tak dokonalá představa! Ňuňůůů!!! Honem jdu na další kapitolu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama