Everybody should have his own world...

36.kapitola - Zkoušky OVCE

10. ledna 2013 v 9:21 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Další kapitola k Elitě Bradavic je na světě. Jenom chci dodat a upozornit, že Elita se nám už chýlí ke konci. Nemusíte se ale ničeho bát, tuhle bandu sem si tak oblíbila (a doufám, že vy taky), že přidám ještě "třetí díl". Pomalu se z toho stává nekonečnej seriál, jako Ulice nebo tak něco :-D. No hlavní je, že nás to baví ne?

V minulé kapitole ste se dočetli, co Sam vyváděla s Loganem v Americe. Vrátila se už do Bradavic a teď naše hrdiny čekají zkoušky OVCE. Taky se Lily zmínila, že její vztah s Patrickem nějako skřípe, zato mezi ní a Jamesem je to daleko lepší. Bude z toho něco? Ty dva přece musej skončit spolu, to všichni víme. Doufám, že si kapitolu užijete a budete pilně komentovat. Mějte se krásně...Vaše Maggdinka♥Zkoušky OVCE

Jak sem přijela z Ameriky byli sme ve škole jen tejden. Dopisovala sem si a doháněla všechno, co sem zameškala, ale učitelé se ke mně kupodivu chovali v pohodě a tolerantně. Nikdo mě zbytečně nedusil a nevyvolával.
Co sem byla pryč, vrátila se McGonagallová. Byla jako beránek. Jestli fakt byla po tom našem žertíku u Svatýho Munga, určitě jí tam něčim nadopovali. Beztak i teď bere nějaký prášky a pije lektvary, protože občas mi přijde, jako by byla trochu zfetovaná. Nikdo proti tomu ale nic nemá a většina spolužáků nám za to i děkuje. Nám její psychickej kolaps ve škole pomohl.
Druhej tejden v červnu sme my sedmáci dostali volno, abysme se mohli učit na OVCE. S náma měli volno i páťáci, který dělali NKÚ, ale i tak sme se mohli smát ostatním mladším ročníkům, že musej chodit do školy.
"Radši bych seděl od rána do večera v lavici, než se učit tyhle blbosti. " nadával Jimmy a ztrápeně seděl nad učebnicí lektvarů. Všichni sme měli s lektvarama nemalý potíže. Kromě Lily samozřejmě, ta je na lektvary odborník v pravým slova smyslu. Remus na tom taky nebyl bídně, jako ostatně se všema předmětama.
"Jestli chceš Jimmy, Lilča ti určitě ochotně udělá soukromý doučování. " ušklíbla sem se provokativně na oba dva. Myslim, že kdyby ty dva byli někde dýl spolu o samotě, k doučování by ani nedošlo. Fakt to mezi nima zase jiskří, ať si myslej co chtěj. Já na tohle mám čuch.
"A kdo bude doučovat mě? " podíval se na mě ublíženě Sirius.
"No na mě nekoukej, já sem na lektvary stejný poleno jako ty. " bránila sem se. "A pokud jde o ostatní předměty, nemohla bych tě doučit nic, co bys ty už neznal nebo neuměl. "
"Tak sem to aspoň zkusil no. " pokrčil s úšklebkem rameny.
*
"Nemyslim, že je dobrý nápad čachtat se tady v jezeře, když za tři dny máme první zkoušky. " hučel do nás už snad půl hodiny Remus.
"Nikdo tě nenutí. Stejně sedíš jenom na trávě s bichlema u ksichtu, tak si nestěžuj. " odpálkovala ho Emma a skočila zpátky do vody.
"Reme, nehroť to tak. Že zrovna ty si děláš takový starosti. Ty to zvládneš levou zadní. " uklidňoval ho James.
"Jo, nedělej dášu a pojď se taky trochu pobavit. Nemůžem se přece jen furt učit. Je vědecky dokázaný, že člověk musí mezi učením i občas odpočívat, aby si mozek oddychnul. " poučovala sem ho. Tohle není kec, člověk se líp učí, když si občas dává pauzy. To sem někde četla. Remus na moje slova nakonec dal a zahodil knížku. Hodnej hoch.
Chvíli jenom tak seděl a my sme ho překecávali, ať jde taky do vody. Vim, že se trochu stydí za svoje tělo. Nemá za co, co se týče postavy. Není vychrtlej a už vůbec ne tlustej, má docela dobrý bicáky. Nerad ale ukazuje svoje jizvy, kterejch má na těle hodně. I jak chodil se mnou, tak mu nějakou chvíli trvalo, než si zvyknul, že ho vidim byť jen bez trička.
Nakonec sme se proti němu s holkama spykly a všechny sme se na něj sesypaly. Já a Emma sme ho svlíkaly, zatímco ostatní ho držely. Boj s náma nevyhrál. Sundali sme mu jen tričko, protože koupací trenky měl rovnou na sobě. Pak přišla řada na kluky. Popadli ho, dovlekli ke břehu a hodili do vody. Doufám, že aspoň do hloubky.
"Mimochodem, kde je Patrick? " podívala sem se na Lily. Sme tady už tak dvě hodiny a až teď sem si uvědomila, že její boyfriend tady s náma není. Což je divný, protože už do naší party patřil.
"Byla sem po obědě za nim a zvala sem ho, ale říkal, že se chce učit vevnitř. " pokrčila rameny. Nevypadalo to, jako by jí to nějak žralo. Očividně jí Patrick moc neschází. Aby taky jo, když vidim, jak se tady celou dobu pošťuchuje s Jamesem. Pořád se navzájem topěj, cákaj na sebe vodu a podobně. Zase je mezi nima ta láska. Tohle nedopadne dobře, teda pro Patricka ne. Pro Jamese, Lily a moji intuici to dobře bezpochyby dopadne.
"Hele a ty máš Mika kde? " otočila sem se na Emmu. Ani její přítel s náma nebyl. Co to se všema dneska je?
"Přijde každou chvíli. Po obědě si šel s pár klukama zahrát fotbal. " ujistila mě. No, aspoň že Emmin a Mikův vztah je při starým. Kdo by to byl řekl, že zrovna jim dvěma to vydrží tak dlouho. Nemyslim to ve špatným slova smyslu, ale jde o to, že ani jeden z nich ještě předtím nikdy neměl vážnější vztah.
"Že sis nešla zahrát s nima. Dyk fotbal miluješ. " divila sem se. S tou holkou něco je.
"Nikdo mě nepozval, tak se přece nebudu vtírat ne? " pokrčila rameny a skočila znova do vody. Zatím si žádnej úraz nepřivodila, což je u ní obdivuhodný. Touhle dobou by už měla bejt minimálně sežraná ďasovcema nebo aspoň mít modřiny z placáka.
"Kdo si a cos udělala s Emmou? " zařvala sem na ní. Ona se nepozvaná nevtírat? Tak tohle mě vážně pobavilo. Emma se zásadně a vždycky všude vtírá, tim je pověstná.
"Asi začínám dospívat a dostávat rozum. " ušklíbla se.
"Tak na to ani nemysli, přece bys mě v tom nenechala samotnou? " ukázala sem na ni výhružně prstem. Podle toho ksichtu, co na mě potom předvedla, sem pochopila, že dospívání se u ní asi ještě dlouho bát nemusim. Pořád se něco jenom mění, tak by bylo fajn, kdyby aspoň nějaký věci zůstaly ještě aspoň chvíli při starym.
-------------------------------
"Ježiš mě je tak blbě, že se asi pobleju. " lamentovala Sarah a nervózně přešlapovala před učebnou, kde měla propuknout první zkouška. Nejdřív, pondělí, úterý a středa, máme písemný zkoušky a ve čtvrtek a v pátek praktický. Teď je ta horší, vědomostní část. Kouzla mi šly odjakživa líp v praxi než na papíře. Na druhou stranu takový lektvary bych taky měla radši jenom písemku, protože jestli já nepropálim kotlík nebo tak něco, tak to bude zázrak.
"Klid, dneska máme jen tři zkoušky. " ušklíbla sem se.
"Jenom tři?! To je víc než dost. " seřvala mě Sarah vydeptaně. Já se musim smát. Miluju, když sou lidi tak vystrašený a vynervovaný a já sem v pohodě a nad věcí. Hold některý lotři jako já, mívaj při těhlech víc štěstí jak rozumu.
Před devátou nás vpustili do učebny. Byli tu zaměstnanci ministerstva jako při NKÚ. Tenhle první test máme z přeměňování. Doufám, že to zmáknu, musim ale říct, že sem docela nadrcená.
Přesně v devět se odstartovalo a začal se nám měřit hodinovej čas. Všichni naráz otočili zadání a začali psát.
První otázka byla naprosto primitivní. Popiš přeměnu vody ve víno. Tohle sem uměla už ve třeťáku, když sme se občas s Emmou ulejvali, tak se nám to hodilo. Hold se občas ty alkoholový dýchánky hoděj.
Občas sem se rozhlídla kolem a pozorovala ostatní, jak na tom sou. Všichni psali o sto šest. Já byla hotová skoro deset minut před koncem, takže sem měla ještě dost času na kontolu.
"Tak co, jakej máte pocit z první zkoušky? " vyptávala se nás Lily, když bylo po všem.
"Myslim, že to bylo v pohodě. " oznámil Sirius sebevědomě. Naprosto s nim souhlasim, myslela sem, že to bude horší.
Po obědě nás čekal ještě jeden test, z bylinkářství. Většina z nás dělá dohromady šest předmětů. Přeměňování, bylinkářství, obranu, lektvary, kouzelný formule a astronomii. Lily a Remus k tomu maj ještě runy a Lily dokonce i péči o kouzelný tvory. Mě těch šest bohatě stačí, nevim na co si toho oni musej dávat zbytečně tolik.
I test z bylinkářství sme všichni podle pocitů zvládli dobře. Šlo tam hlavně o to, popisovat u jednotlivejch rostlin jejich účinky a využití. Což se pamatuje většinou docela dobře, obzvlášť, když to většina z nich má v názvu.
Úterý a středa proběhla v podobným duchu. Testy sme všichni s dobrým pocitem zvládli. Sice pochybuju, že v mým případě to budou všecno Véčka, ale to už je fuk. Koho zajímá přesná známka, hlavní je, abysme prolezli ne? Jenom jednou sme měli krizovku, to když se Sarah po obraně málem zhroutila. Ne, že by s obranou měla velký problémy, ale nikdy nebyla moc rychlá a soustředěná. Takže praxe ji moc nešla. Kvůli tomu byla hrozně vystresovaná a podle svých slov ten test totálně podělala. Já bych to tak černě neviděla, beztak jen přehání.
Celý středeční odpoledne sme měli volno, takže sme se zase váleli venku na školních pozemcích. Byli sme ale pilný a trochu si i opakovali kouzla. Něco z obrany, něco z přeměňování a Lily a Remus nám ještě vykládali a popisovaly některý lektvary. Nevim, kde je u mě v lektvarech chyba. Dyk je to vlastně jako vaření. Děláte prostě jenom všechno podle postupu, kterej máte někde napsanej. Jenže vždycky mi shoří kotlík, nebo mi to vybouchne do ksichtu. V těch lepších případech je z toho jenom smrdutá břečka. Nesmim se tim ale strestovat, zejtra to nějako smíchám, že budou všichni čumět.
*
Ve čtvrtek a v pátek nás čekalo šest praktickejch zkoušek. Čtyři ve čtvrtek a dvě v pátek. Zkoušky děláme ve Velký síni a protože nás je sedmáků docela dost, rozdělili nás do čtyř skupin podle abecedy.
Z naší party v první skupině sou Sirius, společně s Lily, Emmou a Sarah. V druhý skupině je Remus s Leonou, ve třetí já, Jimmy a Peter a ve čtvrtý není nikdo z nás. Nechci nijak nadávat, na jednu stranu je super, že sem s Jamesem, ale na druhou je to na prd. Hlavně kvůli obraně, protože vedle něj bude moje kouzlení vypadat jako špatnej vtip. Samozřejmě, sem taky dobrá, ale vedle Jimmyho každej vypadá jak trapák.
Zkušky jdou popořadě přesně tak, jak sme je psali, takže první nás čekalo přeměňování. Myslim, že sem dopadla docela obstojně, největší fail sem ukázala, když sem z kamene čarovala kočku. Byla téměř dokonalá, až na to, že neměla ocas. To podle mě není ale kdo ví jak zásadní chyba. Horší by bylo, kdyby jí chyběly třeba nohy, no ne?
Po obědě sme měli bylinkářství. To bylo primitivní. Byli sme ve skleníkách a šlo vlastně jenom o to, poznat určitý kytky a popsat k čemu sloužej. U pár exeplnářů sme pak měli předvíst, jak se o ně správně starat. Myslim, že tohle musel zvládnout i ten největší lempl.
Následovaly kouzelný formule, což byla brnkačka. Pak sme měli večeři a v jedenáct večer nám začínala zkouška z astronomie. Je přece logický, že na hvězdy nemůžem čumět za světla. Šlo jen o zapisování hvězd a souhvězdí do map a podobný kraviny.
Praktika sou sranda, je to vlastně nic. Jde o to co umíte vykouzlit a ne, co se vám vejde do hlavy. Já sem blbá jen na teorii, protože nemám zrovna dobrou paměť, ale na praktický využití sem vždycky byla docela obstojná.
V pátek hned ráno následoval největší strašák. Lektvary. Oba sme se s Jamesem před svejma kotlíkama klepali a čekali, až nám konečně daj zadání, co máme udělat. Zadání bylo: povzbuzovací lektvar. Oba sme se na sebe s Jamesem uvolněně ušklíbli. Já vám povim, že štěstí je fakt mocná věc. Tenhle lektvar sice nepatří k nejjednoduším, my sme se ho ale naučili dělat už někdy v páťáku, protože po kocovině je to super driák. Občas sme ho taky míchali pro Remuse, když měl po úplňku a byl celej bez sebe.
"Neříkej, že už to máme za sebou. " vypískla sem šťastně a dloubla sem do Jamese, když sme vyšli z Velký síně.
"Ještě zbejvá obrana. " připomněl mi.
"To nepočítám. To bude brnkačka. V čem to může bejt těžší než to, co sme absolvovali loni v Americe? " mávla sem rukou. Jimmy tenkrát vyhrál celou kategorii v obraně a já sem taky nedopadla nejhůř, takže jestli tohle teď neuděláme, tak se někde asi vážně stala chyba.
Bylo to lehký, jak sem předpokládala. Nejdřív sme měli předvíst pár samostatnejch kouzel a pak následoval krátkej souboj. Nebyl to souboj jako souboj, šlo o to, abysme na sebe prostě posílali kouzla. Jen takový to odzbrojení, spoutání a podobný kraviny. V tomhle s Jamesem mi nevadilo bejt, do souboje bych s ním ale nešla, protože bych se totálně před komisí znemožnila.
Poslední perlička byla, když nám nakonec dali použít patronovo zaklínadlo. Už sme v sedmáku, takže sme se ho samozřejmě učili. Bylo ale dost běžný, že málokdo v sedmnácti vyčaroval hmotnýho patrona, kterej má nějakou podobu. Proto taky komise mrkala na drát, když se Velkou síní začal probíhat můj zlatej retrívr, Jamesův jelen a Peterova krysa. Z naší skupiny se to povdlo ještě dalším dvěma lidem, ale i tak to byl úspěch.
"Konečně to máme za sebou. " zajásala sem, když sme vyšli konečně ven. Ostatní na nás čekali, protože to už měli za sebou.
"Teď bych se šla vyvalit k jezeru a zaplavat si, je tam nádherně. " zasnila se Sarah.
"To není blbej nápad. " podpořila ji Emma.
"Běžte se vyvalit k jezeru, my jdem něco zařídit. " oznámil Sirius.
"Co máte zas za lubem? Relaxujte ne. " sprdla sem ho.
"Někdo přece musí připravit oslavu konce zkoušek ne? A kdo jinej, než Pobertové. " zasmál se James. Aha, už to chápu. Ty miláčci jdou shánět chlast a připravit všechno na večer. V nebelvírský věži se dneska bude pořádat pořádná pařba.
"Nechcete pomoct? " nabídla sem se.
"Ne, to je za chvíli vyřízený. Tak za hodinku sme u vás. " ujistil mě Sirius. Kluci šli zařizovat večer a my sme se šli převlíct do něčeho pohodlnějšího, než je uniforma - plavek a letních hadrů. Pak už sme zamířili k jezeru, abysme se pořádně zrelaxovali.
*
Kluci to zařídili jako vždy, fakt dobře. V pořádání pařeb mám u nich konkurenci. Chlastu, jídla, všeho bylo dost a nebelvírská společenka byla narvaná k prasknutí. Nebyli tady jenom nebelvírský sedmáci, byli tady skoro všichni sedmáci, kromě těch zmijozelskejch samozřejmě. A mimo sedmáků tady byli i všichni nebelvírští, takže sme byli dost nasáčkovaný. Ale koho to štve, čím víc lidí, tím líp.
"Tak co, budou samý Véčka? " usmál se Patrick na Lily a přitáhl si jí k sobě. S trochou zadostiučinění se podíval na Jamese, jakože tahle holka je furt moje. Povim vám, že mám pocit, že tenhle večer bude ještě zajímavej. Rozhodně to bude dlouhá oslava.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alice Alice | 10. ledna 2013 v 12:38 | Reagovat

Trochu mi to připomíná mou maturitu nebo prvák :-D Taky jsem tak stresovala, ale teď už to neřeším :-D Jinak nemám nic co bych vytkla, prostě super :-) Už aby si přidávala další díl :-D

2 Koki Koki | 10. ledna 2013 v 13:10 | Reagovat

Už se nemůžu dočkat průběhu oslavy. :-P

3 Leonie Leonie | 10. ledna 2013 v 18:29 | Reagovat

[2]: Naprosto souhlasím

4 karcoolka karcoolka | 10. ledna 2013 v 19:13 | Reagovat

Jako obvykle zase super kapitola, skončilo to napínavě, ale doufám,že nakonec fakt Lily skončí s Jamesem, patří k sobě. Tak ať je tu co nejdřív nová kapitola :-D  :-D  :-D  :-)  :-)

5 LilyE LilyE | Web | 10. ledna 2013 v 19:40 | Reagovat

Krása :D jak byli nervózní, tak mi to trochu připomíná, to, co jsem dělala před příjmačkama na osmiletý gympl :-D Jsem se tak trochu stresovala, ale to už teď není důležitý, uddělala jsem je? udělala. :-) Strašně se mi to líbilo a už se těším na průběh oslavy, něco mi říká, že se tam něco stane a pro Patrika to nebude moc dobrý. :D

6 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 12. ledna 2013 v 10:38 | Reagovat

Jůůůj! Kočka bez ocasu no... Super...! XD Ale vážně lepší, než bez nohou! :D Lektvary se jim povedly, vážně jim přálo štěstí! Proč já takový štěstí nemám u čtvrtletky z matiky...?! Ale stejně je nechápu, že se to nechtěj učit... Já bejt v Bradavicích tak tam zešílím štěstím a umím to dokonale! Vždyť to se s tím naším učením fakticky nedá srovnávat!!!
Mrzí mě, že už za chvilku budou mít dostudováno, jak se říká nejlepší léta budou mít za sebou.
Na tu párty jsem taky neskutečně zvědavá, tam se prostě něco stane a myslím, že hlavními aktéry by mohli být Lily, Jimmy a Patrick...!
Suprózní kapitolka, nemůžu se dočkat na další!!!!!!! :-D

7 Vendy Vendy | 12. ledna 2013 v 15:28 | Reagovat

ty jo, tak takovou, řekněme pohodu, bych taky před a při zkouškách chtěla... těším se na party, trojuhelník lili james patrick bude zajímavej. strašně se mi líbilo to s remusem, připadalo mě, že už jsem o něm dlouho nečetla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama