Everybody should have his own world...

Leden 2013

Pro zajímavost

31. ledna 2013 v 20:18 | Maggdinka |  Vše kolem HP
10 věcí o Harry Potterovi, které možná nevíte...

Tohle teďka koluje po facebooku, nevím, co z těch faktů je pravda a co ne, ale k tématu blogu to patří, tak proč ne :-) Napište, co si o tom myslíte. Mě nejvíc dostala ta desítka. Nevim, jestli bych byla radši, kdyby to bylo, tak jak to je, anebo kdyby byl ten druhý zamýšlený konec. Co myslíte vy? A taky ta pětka o Siriusových tetováních. To by mě zajímalo, kde se vzal v Rusku ve vězení :-) Piště komenty...Vaše Maggdinka♥
PS: Pokud tam najdete nějaké chyby nebo překlepy, upozorňuji, že tohle je zkopírovaný text a já nejsem jeho autor. Češtinářsky se mi to kontrolovat nechtělo...Zítra se můžete těšit na Elitu Bradavic.


1) Draci
Víte, kolik druhů draků se objevilo v knížkách o čarodějnickém učni? 10!
2) Smrtijedi
Smrtijedi se původně neměli jmenovat smrtijedi, ale rytíři pálení (The Knights of Walpurgis).
3) Hůlka
Jistě víte, že Harryho hůlka je vyrobena ze stejného materiálu jako ta Voldemortova. Co už však asi nevíte je fakt, že, obsahuje část ocasu okřídleného koně Thestrala. Jako jediná!
4) Uplakaná Uršula
Herečce, která ve filmové verzi Harryho Pottera hrála uplakanou Uršulu, bylo v době natáčení 37. Neříkáme, že je stará, to rozhodně ne. Ale na svůj věk rozhodně nevypadá!
5) Tetování Siriuse Blacka
Víte, odkud se vzala tetování Siriuse Blacka? Z Ruska! Konkrétně pak od gangů v ruských vězení.
6) Hedvika
Víte, kolik sov si ve filmech o Harry Potterovi zahrálo Hedviku? Nebudeme vás napínat, bylo jich 7. Většina z nich byli soví pánové, kteří jsou bělejší než samičky.
7) Jizva
Maskéři si při tvorbě Harryho jizvy na čele Daniela Radcliffa na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohli. Známou jizvu totiž museli "namaskovat" hned 5800x!
8) Draco Malfoy
Herec Tom Felton, představitel Draca Malfoye, si rád dopřává něco dobrého. To došlo až tak daleko, že mu štáb musel zašít kapsy na jeho hábitu, aby během natáčení nejedl. Chudáček Tom..
9) Kočky
Víte, kolik koček se používalo na nejrůznější triky a efekty Dolores Umbridgeové? Bylo jich až 40!
10) Fénixův řád
Harry Potter a Fénixův řád, 5 díl této série, měl původně přinést jinou zápletku. Tím, kdo měl umřít, totiž nebyl Sirius Black, ale Arthur Weasley. Jak by se asi celý příběh vyvíjel, kdyby se tak stalo?

8. kapitola - Navazování vztahů

29. ledna 2013 v 11:44 | Maggdinka |  *Temné časy*
Další nová kapitola k Temným časům je tu. I přes to všechno učení, kterýho mám požehnaně, občas si najdu čas, abych alespoň pár odstavců sesmolila. Vzniklo z toho tohle. Pokud by se vám to chvílemi zdálo třeba zmatené, mějte se mnou slitování, z toho učení mi totiž fakt už pořádně hrabe :-D

Minulá kapitola byla věnována především Remusovi a jeho vlkodlačímu problému. Sirius je kvůli němu u Svatého Munga. Jak ho ale známe, rychle se z toho vylíže. Přípravy na svatbu našeho krásného páru vrcholí, jelikož léto se už neúprosně blíží (tedy jenom v ději, ve skutečnosti bohužel ještě ne). Kapitola bude poměrně oddychová, není tam nic akčního. Doufám, že i tak si to užijete a nebudete se nudit. Nevíme, jaké vztahy byli mezi členy Fénixova řádu, takže mám dost prostoru. V dnešní kapitole jeden takový vztah uvidíte...S komentáři to není moc valné, proto opravdu prosím - všichni kdo čtete, komentujte. Tahle povídka se ještě možná moc neuchytila a moc příznivců zatím nemá, ale doufám, že se to rychle změní. Užijte si čtení a zanechte pro moje potěšení komentář. Ať mám mezi tou hromadou učení alespoň potěšení, když kouknu občas na blog. Mějte se hezky a nezmrzněte...Vaše Maggdinka♥


Elita Bradavic 3

27. ledna 2013 v 17:36 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 3 *
Jak už sem vám mnohokrát slibovala, o Elitu rozhodně ještě nepřijdete. Věřím, že stejně jako já jste si tuhle partu potřeštěnců v čele se Sam zamilovali, takže vám rozhodně "třetí díl" vadit nebude. Přece si nemůžeme nechat ujít jak Sam, Emma a další blázni budou bojovat proti Voldemortovi :-)
Je to opět jako po ukončení prvního dílu. Navážu v ději jakoby tam, kde jsem skončila, akorát budou kapitoly zase číslovány od jedničky. Pro vás se v podstatě vůbec nic nezmění.

Něco málo k ději: Podobně jako povídku Temné časy, i třetí část Elity budu psát svižněji. To znamená, že děj se bude hýbat rychleji, jelikož se bude odehrávat v rozmezí více let. Chci tam totiž postihnout vše, od potýká s Voldym, přes Lilyinu a Jimmyho svatbu + možná ještě nějakou další ;-) až po narození Harryho.
Nebojte se, že byste přišli o zábavu. Na boje atd. je tu povídka Temné časy. Elita se bude pořád odvíjet v podobném duchu jako doteď a boje s Voldym až na výjimky budou v pozadí, hlavní děj se bude opět motat kolem vztahů mezi hrdiny a kolem jejich každodenního života. A pokud se už Voldemort a Smrtijedi objeví, rozhodně to nebudou mít se Sam a spol lehké :-D Však oni mu ještě zavaří!

Doufám, že i třetí část si zamilujete a budete komentovat alespoň tak, jako doteď ;-) Těšte se co nejdříve na novou kapitolku...Vaše Maggdinka♥

Opět pro nové potencionální čtenáře: Tahle povídka je už trošku starší záležitost, takže abyste pochopili, o co jde a poznali naše hrdiny a jejich osudy, musíte si přečíst první dva "díly" povídky, které jsou hned o rubriku výš. Rozhodně budu moc ráda, když tuto povídku objeví někdo nový a bude ještě více spokojených čtenářů i komentářů :-)

Konec druhé části

26. ledna 2013 v 21:20 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *


*** KONEC DRUHÉ ČÁSTI ***

39. kapitola - Last goodbye

26. ledna 2013 v 21:18 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Poslední Elita tohoto "druhého dílu" je tu. Jak už jsem tu psala, nebudu mezi částmi dělat žádné pauzy, rovnou začnu psát dál, takže se nebojte, že byste o Elitu přišli. Předem upozorňuji, že psaní bude příští týden nejspíš váznout, protože mě v pondělí 4. a úterý 5. čekaj ty nejhorší zkoušky, na který musim přečíst dohromady asi 500 stránek skript. Nebojte se ale, ta pauza nebude trvat dlouho. Počítám, že přidám minimálně aspoň jednu kapitolku + přinejmenším ještě nějaké obrázky.

U minulé kapitoly jste mě moc potěšili k komentáři, kdyby to tak bylo pořád a u obou povídek, budu nadšená. Očividně i šaty, které jsem vybrala, se vám líbili. Kapitola začne rovnou od večírku, na kterým se konečně dozvíme, jak se Sam rozhodne - jestli si vybere Siriuse, Logana, nebo samotu. Myslím, že se máte dost na co těšit, takže nebudu zdržovat od čtení. Mějte se hezky a do komentů co nejvíce zhodnoťte, jak se vám líbila kapitola a celý poslední ročník Elity v Bradavicích. Hezký víkend...Vaše Maggdinka♥


7. kapitola - Hodně velký chlupatý problém

23. ledna 2013 v 8:16 | Maggdinka |  *Temné časy*
Další kapitola k Temným časům je tu. Ta předchozí se vám podle komentářů líbila, za což jsem moc ráda. Autora nepotěší nic víc, když se jeho povídky líbí jeho čtenářům. Proto doufám, že i tahle se vám bude líbit. Věřím, že na tuhle povídku jste si už docela zvykli, i když jsme teprve na začátku. Časem se to začne stupňovat a bude tam daleko více dramat a emocí, než teď, protože to s nástupem Voldemorta k moci bezpochyby souvisí.

Tentokrát se nebude jednat o nic moc se Smrtijedy. Půjde o věci a problémy, které Poberti znali už v Bradavicích. Půjde z velké části hlavně o Remuse, což doufám, že vás potěší, protože o Remusovi se moc nepíše. Tahle kapitola bude z velké části věnovaná hlavně jemu. V téhle povídce chci totiž vyzdvihnout a popsat všemožné věci a problémy, které se běžně v povídkách zas tak moc neobjevují, tak doufám, že to náležitě oceníte a pořádně všechno okomentujete. Užijte si čtení a zanechte pořádné komentáře, ať si mám co přečíst na oplátku já. Mějte se hezky...Vaše Maggdinka♥


Fantasy 44. - Ohnivci 3

21. ledna 2013 v 11:41 | Maggdinka |  Fantasy obrázky
Další fantasy obrázky jsou opět tu. Doufám, že se vám tahle rubrika líbí a že vás ty obrázky třeba inspirují, nebo aspoň potěší. Tentokrát jsou na řadě ohnivci. Už potřetí. Na internetu přibývají pořád nové a nové obrázky, což je super, aspoň tahle rubrika jen tak nezmizí. Tentokrát jsem vybrala čtyři obrázky, co se mi líbí nejvíc, protože jsem to už nijak zúžit nemohla. Tak komentujte a popište vaše dojmy. Užívejte života...Vaše Maggdinka♥


Tady jsou čtyři, podle mě nejhezčí co se týče zobrazení nebo propracovanosti :-)

38. kapitola - Brumbálovo překvapení

19. ledna 2013 v 7:58 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Tohle je nejspíš předposlední kapitola Elity Bradavic 2. Třetí část ale bude a nebudu dělat žádné časové mezery. Rovnou na to navážu, akorát to bude v jiné rubrice. Doufám, že se vám sedmák naší skvělé a bláznivé elity líbil a snad se vám bude líbit i to, co bude následovat po škole.

Naši hrdinové mají po zkouškách, Lily a James jsou zase konečně spolu a mezi Sam a Siriusem je to zamotaný. V Bradavicích jim zbývá posledních pár dní, než se rozjedou do všech koutů země (a možná i světa). Brumbál si pro sedmáky připraví super překvapení, protože ví, jak Poberti a spol milují večírky. Doufám, že se pobavíte, tahle kapitola bude opět useknutá a pokračování bude v příští, tak se nebojte, že byste o něco přišli. Užijte si hlavně čtení a pořádně to pro mě okomentujte, ať mám z něčeho radost. Samozřejmě zhodnoťte komentáři i výběr šatů, které se vám nejvíce líbí a které byste si třeba sami vzali. Mějte se krásně...Vaše maggdinka♥


6. kapitola - Pohotový James

17. ledna 2013 v 8:37 | Maggdinka |  *Temné časy*
Nová kapitola k Temným časům je tu. Sama se divím a musím se pochválit, že i když mám zkoušky a (docela) se učím, že ještě stíhám tolik psát a tak často přidávat. Měla bych sama sobě dát metál :-D Moc děkuju za komentáře k předchozí kapitole, moc mě potěšili a pochopila jsem, že se vám kapitola líbila.

Tahle kapitola už nebude tak uvolněná, jako ta předchozí. Na druhou stranu se tak úplně nebude zabývat Smrtijedy a Fénixovým řádem. Zlo a temnota tu bude, ale tak trochu jiným způsobem, tak doufám, že to oceníte a bude se vám to líbit. V téhle povídce se pokusím vystihnout všechny možné aspekty toho, jak to asi za první éry Voldemorta mohlo vypadat. Buď jak nám to třeba naznačila JKR v knihách, nebo jak si to já sama představuju. Pevně věřím, že mě odměníte super dlouhými komentáři a hlavně, že si kapitolu užijete a bude se vám skvěle číst. Užívejte si života, zvládněte první pololetí (semestr) školy a přežijte zimu...Vaše Maggdinka♥


37. kapitola - Neukončené vztahy

15. ledna 2013 v 14:12 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Další Elitka je mezi námi. Přiznávám, že je to jedna z posledních kapitol (ovšem jenom téhle části). Už jsem se tu zmiňovala, že bude i Elita Bradavic 3, protože se s touhle povídkou nemůžu nějako rozloučit. Sice až nebudou ve škole, tak to nebude úplně ono, ale kde je Sam a spol, tam nemůže být nuda. Navíc si nemůžeme nechat ujít Sam, jak je hubatá na Smrtijedy nebo dokonce samotnýho Voldyho. Mezi druhou a třetí částí Elity nebudu dělat žádné časové pauzy, rovnou navážu. To je jenom takový info do budoucího dění.

Minulá kapitola byla možná trochu nudná, protože naši hrdinové absolvovali zkoušky OVCE. Co je taky na jakýchkoli školních zkouškách vtipného, no ne? :-D Na závěr Poberti uspořádali party pro absolventy. Na party se ještě vrátíme, protože rozhodně neskončila. Bude to ještě dost zajímavý a dojde k zásadním zvratům. Doufám, že si kapitolu užijete a budete komentovat o sto šest a taky co nejobsáhleji. Poslední dobou to s komentáři není tak slavný (ani u jedný povídky). Je to divný, občas je třeba sedm komentářů, pak zase jenom dva nebo tři. No nic, to už nebudu rozvádět a zbytečně se rozčilovat. Užijte si čtení a mějte se krásně...Vaše Maggdinka♥