Everybody should have his own world...

Prolog

10. prosince 2012 v 8:21 | Maggdinka |  *Temné časy*
Konečně je tu prolog k nové povídce Temné časy. Bude to samozřejmě daleko kratší, než běžné kapitoly, jedná se jenom o úvod, který bude v podstatě nevýrazný a nudný.
Upozorňuji, že tímto tak úplně ještě novou povídku nestartuju. Jisté máte jenom přidávání Elity Bradavic. Je dost možné, že první kapitolu přidám třeba až za pár týdnů. Upřímně doufám, že to tak nebude, ale bohužel, před vánocema mám zápočtový týden, takže to bude dost nabitý. O vánocích se ale pokusím psát o sto šest a tuhle povídku do toho určitě zahrdnu taky.

Doufám, že vás prolog zaujme a nabudí vás. Nečekejte od toho nic závratného, jedná se jenom o úvod, aby se povídka nějak rozjela. Nemůžu přece jenom tak skočit do nějaký bitvy se Smrtijedama. Užijte si prolog a zanechte co nejvíce komentářů už teď. Doufám, že už od začátku budete pilní a bude se to jenom zlepšovat. Mějte se krásně...Vaše Maggdinka♥Prolog

"Páni, je zvláštní, že už odcházíme z Bradavic, že jo? " vydechl nevěřícně Sirius.
"Jo, teď začíná pravej dospěláckej život. " ušklíbl se James Potter na svého kamaráda. Právě skončil školní rok v Bradavicích a oni seděli ve vlaku do Londýna. Právě úspěšně ukončili sedmý ročník. V kupé seděli Pobertové - James Potter, Sirius Black, Remus Lupin a Peter Pettigrew. S nimi tu byla i Lily Evansová, se kterou James už pár měsíců randí. Byla to jeho velká láska už od prváku a vždycky si vjížděli do vlasů. Letos se Jamesovi konečně povedlo Lily sbalit. Držel ji kolem pasu a ona měla hlavu položenou na jeho rameni. Byli opravdu moc šťastní.
"Jsem na to všechno zvědavá. " usmála se zrzka. Byla šťastná, jako nikdy předtím. Z Bradavic se jí sice moc odcházet nechtělo, ale měla Jamese a bylo jim spolu krásně. Teď začnou nový život, spolu.
"Pokročili ste někam s tím hledáním bytu? " zajímal se Remus a otočil se na pár.
"Zatím nic moc. " povzdychla si Lily. Možná byla trochu brzy na hledání bytu, přeci jen spolu jsou poměrně krátce, takže se to někomu může zdát divné, ale oni se milují a vědí, že spolu stráví zbytek života.
"Pořád hledáme. Všechno je strašně drahý. " doplnil ji James.
"Neříkej že s Potterovic jeměním máte problém s penězma. " zasmál se Sirius.
"Nechci do toho zatahovat rodiče a jejich prachy. " vysvětloval James. "Samozřejmě si od nich nejspíš budem muset do začátku něco půjčit, ale to neznamená, že si najdeme ten největší a nejdražší byt. "
"Zatím budeme bydlet pořád s rodiči a budeme se střídavě chodit navštěvovat. Časem se to vyřeší a určitě narazíme na něco ideálního. " dodala Lily. Takhle to měli ti dva teď domluvené.
"Já sem spíš zvědavej, co si najdem za job. " uvažoval Sirius.
"No, ty skončíš určitě jako nějakej striptér nebo gigolo. " zařehtal se James. Do kamaráda rýpal rád.
"Tak hele, Dvanácteráku, ať ti nezmaluju ciferník. Neudělám to jenom z jednoho důvodu, kvůli Lily. " ukázal na něj Sirius prstem.
"Určitě si všichni brzo něco najdeme. " ozval se Peter po dlouhé chvíli mlčení. V nalezení práce doufali všichni.
------------------------------
"Super kolaudační party. " pochvaloval si Sirius a usrkl si piva. Byl konec srpna a James s Lily se konečně přestěhovali do bytu na okraji Londýna. Nebyl to sice žádný luxus a byla to jenom garsonka, ale jim dvěma to bohatě stačilo. Hlavně že teď už bydlí spolu.
"Je fajn, že ste pozvali tolik lidí. " usmál se Remus a blaženě se rozhlédl po bytě. Na kolaudační večírek James a Lily pozvali celý jejich Nebelvírský ročník, plus pár dalších lidí navíc. Sečteno, podtrženo, v tomhle ne zrovna velkém bytečku jich v tuhle chvíli bylo asi patnáct. Nikomu to ale nevadilo, všichni byli rádi, že se zase po dvou měsících vidí.
"Siriusi, je dobře, že sis dneska přehodil směnu a mohl si dorazit. " usmála se na něj Lily. Sirius pracoval už víc než měsíc v jednom baru.
"Jo já taky. " přitakal.
"Myslim, že tahle práce na tebe dokonale pasuje. V baru a u chlastu se cejtíš jako doma a s nočním bděním taky nemáš problémy, co Tichošlápku? " zasmál se James. Často do sebe takhle rýpali, ale bylo to vždycky jenom ze srandy.
"Jo, to si piš. " ušklíbl se Sirius tím jeho pověstným úsměvem, s dávkou šarmu a polovina holek v místnosti zase málem omdlela.
"Jak se vede tobě u Gringottových, Moony? " otočil se Sirius na Remuse. Remus Lupin totiž dostal místo v Gringottovic bance.
"Nestěžuju si. Není to nic moc, dělám jenom takovou nudnou kancelářskou práci, ale peníze ujdou. Navíc, nepřijdu moc do styku se skřetama, pracuju spíš s lidma, což je fajn, protože Gringottovi dokážou bejt dost nepříjemný. " informoval je Remus.
"Prachy a pohoda, to je nejdůležitější. " pokýval James hlavou.
"A kdy ty si najdeš práci? " uštědřil Sirius Jamesovi herdu do zad, až se Potter rozkašlal "Chudák Lily na vás oba dře v nějakým knihkupectví a ty se válíš doma na zadku. "
"Děláš, jako by to byla nějaká namáhavá práce. Nezapomínej, že knížky mě vždycky bavili. " ohradila se Lily.
"Všechno nejde z Lilyiných peněz, něco jde taky z mých peněz, co sem dostal od našich k sedmnáctinám. A nebylo to zrovna málo. " bránil se James. "Samozřejmě si hledám práci, ale nemám vůbec představu v jakým oboru. Studovat se mi dál nechce, ale chtěl bych dělat něco, kde bych vážně mohl uplatnit kouzla. Pomáhat nějako lidem. "
"Náhodou je to pěkná vize. " zastal se Jamese Remus.
"Jo, až si něco najdeš, tak si něco najdeš. " vložil se do toho i Peter.
Zábava se rozjížděla a všichni se dobře bavili. Jídla i pití bylo dost a o muziku bylo také postaráno. Nějací lidé už odešli, takže jich tady zbylo ke konci už jenom sedm.
Lily se napřímila a se zájmem sledovala televizi, která běžela celou dobu zapnutá. Zrovna běžely nějaké noční zprávy.
"Zesil to. " šťouchla do svého přítele, který byl nejblíže k ovladači. James televizi zesílil a Lily všechny začala tišit zuřivými gesty.
"...večer kolem desáté hodiny, byla na předměstí Brightonu nalezena mrtvá rodina. Dohromady se jednalo o pět členů, otce, matku a tři děti. Podle všeho to vypadá, že byli zavražděni. Těla ale nenesou žádné známky násilí, ani žádná zranění, proto až teprve pitva prokáže, co bylo příčinou jejich smrti. " zaplnil byt hlas hlasatelky. Poté se ukázala fotka. Byl to malý rodinný domek, nad kterým byl zelený opar.
"Nad domem se vznášel jakýsi zelený opar. Toto neštěstí je v řadě jiných podivných a nevysvětlitelných úmrtí, za posledních několik měsíců. Vyšetřovatelé si myslí, že se jedná o jednoho a téhož sériového vraha, protože i nad ostatními domy záhadně zemřelých rodin se vznášel zelený opar. " zněl dál komentář hlasatelky a k tomu běhaly různé obrázky. Potom se přešlo na jinou zprávu.
"Jak to, že ministerstvo nic neudělá? Maj se přece starat o utajení čar a kouzel a když nechaj Voldemorta a ty jeho poskoky takhle řádit, každou chvíli to praskne. " rozčiloval se Sirius. O záhadném a krutém Lordu Voldemortovi a jeho následovnících se v posledních měsících mluvilo docela hodně. Začal být opravdovou hrozbou.
Nikdo z nich netušil, jak moc do jejich životů Voldemort a Smrtijedi zasáhnou a jak moc je změní. Nikdo ani v nejmenším nevěděl, že se schyluje k válce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LilyE LilyE | Web | 10. prosince 2012 v 17:10 | Reagovat

Moc pěkný prolog, vypadá to moc zajímavě :D Už se těším až si přečtu něco dalšího k tomuhle nebo k Elitě. Fakt moc pěkné :D

2 Lola Nicoleen Lola Nicoleen | E-mail | Web | 11. prosince 2012 v 15:30 | Reagovat

Ohhh, tak na tuhle povídku se strašně těším. Bude určitě plná akce a jak je všeobecně známe, moc povídek z této doby není (myšleno jejich období po škole a činnost v Řádu), takže to bude sakra zajímavé. Už se moc těším na pokračování.

3 Ellie Ellie | 11. prosince 2012 v 19:18 | Reagovat

Jujda, vypadá to dost zajímavě. Myslím, ža je to dobrý nápad a jsem si jistá, že to i dobře zpracuješ. Piš rychle další :-D  :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama