Everybody should have his own world...

31.kapitola - Bowling a překvápko

7. prosince 2012 v 17:01 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Opět je tu nová Elitka, tahle je zase zčásti "vlaková", protože sem se s ní patlala při kodrcání do Opavy. Já doufám, že to bude mít hlavu a patu a že se vám to bude líbit. Slíbila sem, že bude do pátka nebo do soboty a i když mám dost nabitej program, tak sem slib dodržela.

Kapitola je o něco kratší než obykle, ale za prvý už sem nevěděla, jak to prodloužit a za druhý sem chtěla skončit přesně v tom momentě, aby to mělo takovej ten nádech dramatičnosti :-D Doufám, že teď se zlepšíte a že se vám kapitola bude líbit víc, než ta předchozí. Užívejte si dny, přežívejte ve škole a v mrazech...Vaše Maggdinka♥Bowling a překvápko

Následující dny sem trávila hlavně s Jamesem a Siriusem. Mělo to dva důvody, za prvý na mě každej prdí (tim myslim holky) a za druhý je s těma dvěma pakama sranda.
Sice bych mohla bejt se Sarah a Leonou, jenže ty si pořád lakujou nehty, zkoušej nový účesy a líčení a to je pěknej vopruz. Na tohle mě neužije. Jasně, občas chci vypadat k světu, ale rozhodně to neprovozuju jako volnočasový aktivity. Se Siriusem a Jamesem se aspoň v jednom kuse směju a neřešim kraviny.
O Lily a Emmě ani nemluvim, ty sou furt zalezlý v pokojích nebo choděj na romantický procházky se svejma klukama. Pěkně mě štvou, velikonoce sme si měli užít společně, prdět na nás můžou v Bradavicích, kde to běžně dělaj. Ale proč tady u Potterů, to mi moje chorá palice nebere.
"Měli bysme něco podniknout. " nadhodil James u oběda. Jídla sou jediný části dne, kdy sme všichni pohromadě, teda krom snídaní.
"Jo a všichni dohromady. Povinně. Nikdo žádný výmluvy. " doplnil svýho kumpána Sirius. Na tomhle sme se předchozí večer dohodli. Musíme všechny někam vytáhnout, mimo barák.
"Já sem pro. " hlásila nadšeně Lily. Tak tímhle přístupem mě fakt překvapila, děvčica.
"Jo no, chtělo by to něco akčního, co budem dělat společně. " připojil se k zrzce Patrick. Bod i pro něj.
Celej oběd sme vymejšleli, co podnikneme, ale každej nápad byl horší než druhej. Pak mě ale cosi osvítilo a dostala sem prďáckej nápad.
"Půjdem na bowling! " vykřikla sem tu spásnou větu.
"Ta Stoneová není tak blbá, jak se nám léta pokouší nakecat. " zasmál se Sirius. Já mu dám Stoneovou, ať si o mě třeba říká, že sem blbá jak tágo, ale ať mi neříká příjmením.
"Je rozhodnuto, večer se jde na bowling. Najdu něco na internetu a zamluvim nám dráhu. " shrnul to James, když všichni můj nápad spokojeně odkejvali. Jen Leona se moc netvářila, protože se bojí o nehty. Žádnej normální člověk si při bowlingu přece nemůže zlomit nehty!
No každopádně sem ráda, že dneska něco konečně podnikneme a nebudem sedět zase celej den a večer na zadku. A bowling mě náhodou baví. Nejsem sice žádnej extra přeborník, ale na dráhu se trefit umim a kuželky občas taky trefim. Tam jde hlavně o tu zábavu a ta při bowlingu je. Kor, když si dáte ještě třeba k tomu pivo.
*
Odpoledne uteklo rychle, James zamluvil dráhu na bowlingu v nějakým větším městě, který je nedaleko odtud. Trochu sme se vyšňořili, když dem do společnosti. Jasně, že si nebudem na bowling brát minišaty a podpatky, ale džíny a mikča nebo svetr to jistěj.
Přemístili sme se společně, páč nevíme, kde to je a objevili sme se v nějaký temný uličce. Pak už sme v pohodě došli k bowlingu.
"Vy už ste tady někdy byli? " otočila sem se na Poberty, když sme vyfasovali boty a přidělili nám dráhu. Rovnou sme si taky objednali pivo. U bowlingu se snad ani nic jinýho pít nedá, to by byl hřích.
"Jasně, párkrát už jo. Občas v létě si sem dojdeme. " přitakal Sirius.
"Jo, vždycky tady balíme holky. " zařehtal se James. Teda, nezdá se mi, že by James někdy byl schopnej balit někoho jinýho, kromě Lily. To spíš asi tím my myslel Siriuse, tomu bych věřila.
"Je to tady super. Není to moc velký, je tady jenom pět drah, ale je to příjemný. " ozval se Remus. Jako sem dost překvapená, že vůbec měli ještě volno, když to James zamlouval teprv před pár hodinama.
"Sem zas tak moc lidí nechodí, tady ve městě je jedna velká herna, kam chodí nejvíc lidí. " informoval nás Sirius, jako by věděl, na co právě myslim. Ten kluk mi snad vážně vidí do hlavy. Občas bych se ani nedivila. Má sakra hustou intuici, nebo šestej smysl, či co to je. Asi chytáme stejný mozkový vlny, nebo já fakt nevim.
Začali sme hrát. Jelikož máme jen jednu dráhu, musíme hrát po dvojicích, abysme se trochu prostřídali. Akorát, že nás je jedenáct, co není moc sudej počet. Jimmy se ale obětoval a bude hrát sám. To je nejspíš chyba pro nás ostatní, páč určitě hraje dobře. Já sem nicméně skončila samozřejmě se Siriusem. Doufám, že to umí, protože jestli nebudem minimálně třetí, tak ho zmlátim.
Hned v prvním kole sme se všichni zkáceli smíchy. Já vám řikám, že sem se doslova zhroutila na podlahu a válela se s výtlemem po zemi. Všichni na nás koukali jak na dementy. Emma totiž nikdy v životě bowling nehrála. To by nebylo žádný neštěstí, každej někdy musí začít. Všechno sme jí vysvětlili a bylo to v pohodě. Až do doby, než si vzala kouli a hodila. Kdyby to hodila na dráhu na druhý straně sálu, tak bych nebyla tak mrtvá. Ona se totiž napřáhla, udělala něco jako úkrok, jak se to na bowlingu má dělat a mrskla rukou. Potíž byla v tom, že se jí tam nějako podivně zasekly prsty a vlivem různých fyzikálních sil sebou švihla na dráhu a dojela i s koulí na ruce až do půlky.
"Ty mě jednou fakt zabiješ! " hýkala sem a utírala si slzy smíchu. Ta holka to fakt vždycky rozsekne. Z nikoho nemám tak velký záchvaty a přívaly na bránici, jako z ní. Ne kvůli tomu, co říká nebo dělá, ale kvůli tomu, jakou má strašnou smůlu a vždycky někde spadne nebo se jí prostě něco stane.
"No to je fakt vtipný. " bručela a na všechny se mračila. Po tomhle incidentu se hra skoro na půl hodiny zastavila, protože se za prvý všichni pořád tlemili a za druhý, Emma začala trucovat a říkala, že se na tak debilní hru může vysrat a už tu kouli do ruky nevezme.
Naštěstí sme ji ale překecali, ať to nevzdává a James se Siriusem ji podrobně vysvětlili a ukázali, jak to má správně dělat a hrát.
Konečně sme se hnuli z místa a hrálo se dál. Musim říct, že mě a Siriusovi se dařilo fakt dobře. První dva moje vrhy sice skončili na okraji dráhy, ale když sem se do toho zase dostala, už sem se i trefovala. Sirius to měl v malíčku, skoro vždycky trefoval všechny kuželky, takže vyrovnával moje bídný skóre.
První hru vyhrál samozřejmě James. To se dalo čekat, tomu de každej sport, snad i v šachách by válel. Bylo to ale trochu nespravedlivý. Protože neměl nikoho, kdo by ho brzdil, jako například já Siriuse. Beze mě by Sirius měl taky daleko lepší skóre. My dva sme ale skončili druhý, takže si nemáme na co stěžovat.
Rozehráli sme druhou hru a pak ještě třetí. Když už sme tady, tak ať si to pořádně užijem a zahrajem si. Přece nepůjdeme zase zpátky k Potterovejm a nebudem se kopat nudou do zadku, když už se tady dobře bavíme. Pivko nám taky chutná, tak je to fajn večer.
"Co ty a Sirius? " vyptávala se mě Lily, když sme šly společně na záchod. Touhle otázkou mě teda dost zaskočila. Co zas já a Sirius?
"Co by bylo jako? " čučela sem na ni do zrcadla, protože sme si právě myly ruce.
"Já nevim, celý prázdniny ste spolu. " pokčila rameny v tom jejím stylu: Já sem nevinná Evansová, já nic.
"Kdyby na mě každej nesral, tak nejsem pořád jenom s nim. " odsekla sem naštvaně. Oni na mě prděj a nevšímaj si mě a pak z toho ještě začnou dělat, že mám se Siriusem zase nějakou aféru. Jako bych mohla za to, že sem s nim. Samozřejmě, že s nim ráda trávim čas, já si na nic nestěžuju, ale rozhodně to není tak, že bych byla zavřená furt jenom někde s nim a na ostatní kašlala.
"Stačí přijít. " pokrčila rameny. Zjevně ji moje naštvaná reakce překvapila.
"Jo to určitě, seš pořád zalezlá s Patrickem v pokoji, nebo chodíte na procházky. Nebudu se k vám vtírat. " ušklíbla sem se. "Jenom sem myslela, že u Potterů budem všichni společně a ne, že si udělate dovolenou v páru. To ste sem nemuseli jezdit vůbec. "
"Máš pravdu. " připustila. "Tak promiň, už s váma budeme víc. "
"To už je nespíš docela fuk, když zejtra je poslední večer, co sme tady. Pak už ráno zas odjíždíme. " mávla sem rukou a odešla sem. Nechala sem ji tam. Ze záchoda snad zpátky trefí sama a jestli ne, přijde si pro ní Patrick...
Někdo navrhl po třetí hře výměnu dvojic, ale to sem rázně zamítla. Teďka mám akorát naštvanou náladu, tak chci bejt prostě se Siriusem. Prdim na všechny. Jak oni na mě, tak já na ně.
Když už bylo před jedenáctou, chvíli před zavíračkou, dohrávali sme poslední hru. Pak přišel další výbuch smíchu a mě se aspoň zlepšila náladu. Mike svoji kouli hodil tak šikovně a takovou silou, že udělal díru do dráhy. Řeknu vám, to byla řacha jak z kanónu. On a Emma se fakt hledali, až se našli. To není možný, aby na světě žili takový dvě střeva a ještě k tomu spolu chodili.
"Klid, to už se nám tady taky párkrát stalo. " mávl rukou James. Rozhlídl se kolem, jestli nikdo nekouká, povystrčil hůlku z mikiny a zamlumlal: "Reparo". Dráha se zadělala a byla zas jako nová.
"Myslim, že to by pro dnešek stačilo. " zasmála se Lily a radši sme se zpakovali. Zapolatili sme a šli sme o dům dál. Konkrétnějc sme šli ještě do jednoho baru tady nedaleko, aby sme ten večer trochu završili. Večer se trochu protáhnul a do Godrickova Dolu do Potterovic sídla sme se vrátili kolem třetí ráno.
---------------------------------
"No dobré ráno, krásko. " zařehtal se Sirius, když sem vlezla do jídelny. On a James tam už tradičně zase seděli.
"Kafe! " zaskučela sem a držela se za hlavu. Nevim, co do mě ty hovada včera všechno nalili. Vim, že sme pili tequillu, whisky a bůh ví co dalšího. Mám pocit, že se mi asi rozskočí hlava. Ale blbě mi není a to je hlavní. Vypadám jak vypelichaný kuře, ani sem se neučesala a nenalíčila.
"Vy dva ste zlo! " ukázala sem na ně. Jak to dělaj, že sou pořád v cajku a ve formě? Já sem taky zvyklá na ledacos a takovýhle stavy nemívám často, ale když už, tak to stojí za to. Oni dva naopak sou za každejch okolností v pohodě. To bych taky chtěla umět.
"Děláš, jak kdybysme ti to lili do krku. Tys to pila sama a dobrovolně. " bránil se James.
"Víte ale moc dobře, že mi tequilla nedělá dobře s jakoukoliv kombinací jinýho pití. A vy mě to necháte pít, to si říkáte kámoši! " sprdla sem je. Tohle se přece nedělá a už vůbec ne člověku, jako sem já.
"Dneska pokračujeme. Bude závěrečná party před návratem do Bradavic. Bůh ví, jaký tresty vyfasujem od Minnie, takže je dost možný, že až do konce sedmáku nebudem mít ani jeden volnej večer. Proto si to musíme fakt užít. " zamrkal na mě Sirius.
"To mi nevadí, já sem pro. Vypiju si do večera tak čtyři kafe, pořádně se najim a dám si prášek na bolení hlavy a sem ready. " pokrčila sem rameny.
"Ty seš fakt nenapravitelná. A pak seřvávej nás. " zasmál se James. Dělá, jak kdyby tohle ode mně nečekal. Přece mě znaj. Já sem schopná se ráno poblít a večer zase chlastat jak duha. To je můj dar.
"Máte tady nějaký zásoby? " zajímala sem se. Jestli nepůjdeme náhodou něco koupit. Tedal líp řečeno oni, protože já se musim celej den dávat do kupy a na výlety do obchodu se mi fakt nechce.
"Jo, mám tady toho docela hodně a mamka slíbila, že nakoupí něco sladkýho a slanýho na přikusování. Navíc přiveze i flašku Grappy a Limoncello. Znáš to? " informoval mě Jimmy.
"To neznám. " podívala sem se na něj se zájmem. Měla sem za to, že já už znám snad všechny druhy chlastu.
"Obojí je italský. Limoncello je takovej likér z hroznů a Grappa je pálenka, něco jako slivovice, akorát z hroznů. " poučil mě.
"Tak to by mohlo bejt chutný. " pokejvala sem znalecky hlavou. To se těšim.
"Však neboj, ochutnáš. " mrkl na mě. "Ještě řikala, že přiveze nějaký víno, ale to bysme se zejtra ani nezvedli. " To je fakt, většina lidí má po víně hroznej bolehlav, když ho vypijete ve větším množství nebo v kombinaci s jiným alkoholem. Takže určitě lepší likér a pálenka.
"Vaši se k nám přidaj? " ušklíbla sem se na pána domu.
"Blázníš? " zasmál se James. "Myslim, že by nás ožralý vidět nechtěli. Budou ale doma, akorát o patro níž u sebe. Ještě že je tohle tak velkej barák a nikdy nevíš, co se děje na druhý straně domu. "
Náhodou s Jackem bych si zachlastala. To musí bejt pecka. S nim je sranda i když je naprosto střízlivej, proto si myslim, že musí bejt pecka, když je vožralej. Myslim, že většinu vlastností zdědil Jimmy po něm. Po mamce je ale zase hrozně hodnej, milej, obětavej a tak vůbec.
"Kluci, já nevim jak vy, ale já se du dospat. " zvedla sem se, když sem vypila kafe a něco snědla.
"Ať neprošvihneš oběd. " křikl za mnou ještě Siriuse. Jé, jak se stará, abych náhodou neměla hlad. To je hezký.
"Tak až půjdete jíst, klepni na mě a kdybych se nevzbudila, máš povolení vlízt do pokoje a klidně mě profackovat. Hlavně mě nenechte o hladu. " kejvla sem na něj.
"Provedu. " přikývl a usmál se.
*
Na oběd mě Sirius samozřejmě vzbudit musel, ale po jídle už sem byla naprosto ve formě, takže sem spát už nešla.
Dokonce sem se i odvážila zaklepat na Lily a Patricka. Doufám, že je při něčem nerušim. Nic ale nedělali a pozvali mě dál. Většinu odpoledne sem ztrávila s nima, takže to bylo fajn. Patrick zase sypal jednu hlášku za druhou a já se mohla smíchy zbláznit.
Večeři nám udělala Sofia a jak slíbila, nakoupila nám brambůrky a takovýhle věci a k tomu přivezla i tu Grappu a Limoncello. V pohlidu sme se přesunuli o patro vejš do Jamesova obýváku.
Zábava se pomalu ale jistě rozjížděla. Jimmy poladil muziku a na plný kouzle sme poslouchali písničky. Samozřejmě sme pili a tlemili se. Bylo to fajn, přesně jako za starejch dobrejch časů. Momentálně mi vůbec nic nechybí.
"Hej, pusť tam něco na tancování! " houkla sem na Jamese. Bylo kolem devátý hodiny, ale začínalo bejt vážně veselo. Už to se mnou zase šije, a proto je čas na pořádnej tanec. Nejlíp na stole s flaškou v ruce.
Pak sem se podívala ke dveřím a myslela sem, že mě švihne. Ostatní si návštěvy taky všimli a najednou, jako by se zastavilo úplně všechno. Nevěřícně sem na ně zírala, opravdu začínám pochybovat o svým duševním zdraví. Pořádně sem zamrkala, ale oni tam pořád stáli. Takže nemám halušky, nejsem vožralá a nejsem ani mentálně retardovaná. To mě trochu uklidnilo.
Ve dveřích se na nás vesele zubili Logan a Justin s flaškama v ruce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leonie Leonie | 7. prosince 2012 v 19:36 | Reagovat

ÁÁÁÁ ty mě chceš zabít, ukončit to v takovém napínavém momentu. Tahle kapitola je boží  :-D Ale teď se dvojnásob těším na další

2 Ellie Ellie | 7. prosince 2012 v 19:56 | Reagovat

bože, Logan a Justin! Čekala jsem všelicos, ale ty dva opravdu ne! Moc se ti to povedlo a já se těším na další :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

3 Vendy Vendy | 7. prosince 2012 v 19:57 | Reagovat

aaaaaa logan a justin jsou tuuuuuu !!!!!! paráda!!!!
bowling byl božííííí!!!!!!
bude srandaaaaa!!!!! bude se chlastaaaat!!!!
naprosto skvělá kapitola, už netrpělivě čekáme na další!

4 Koki Koki | 7. prosince 2012 v 20:09 | Reagovat

Jako vždy pěkná porce zábavy. Emma s Mikem k socě vážně pasujou. U obou jejich ukázek šikovnosti jsem se kácela smíchy. :D
A ten konec. Tipuju, že to bude ještě zajímavý.

5 Henry Henry | 8. prosince 2012 v 16:22 | Reagovat

Pekná kapča som zvedavy kedy sa Lily a James vratia k sebe alebo James ked si niekoho najde :)

6 LilyE LilyE | Web | 9. prosince 2012 v 18:23 | Reagovat

U toho bowlingu jsem se chlemila jak naprostej blázen. Počkat.. já jsem blázen xD. Taky by mě zajímalo, jaký by to bylo kdyby se Jack Potter ožral. :D Jinak moc pěkná kapča a tím napínáním mě snad zabiješ. Těším se na další.

7 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 11. prosince 2012 v 20:15 | Reagovat

Nebuď zlá! Ano, opravdu se Ti povedlo to ukončit v tom nejnapínavějším momentě!!! Ostatně jako obvykle, protože ve Tvých povídkách je každá chvíle úžasná a nepřerušitelná!!!! A Ty víš, že to je pro nás k zbláznění!
Bowling mě totálně rozsekal, Emma je prostě Emma no...!!!!!!!!! :D  :D  :D
Takže to vidím na pořáááádnou pařbu!!!!! Ale kodpak je tam pozval?! Sirius a James?! Ano, vím, že bylo Tvým úmyslem takhle mučit můj (A myslím, že nejenom můj...!) nebohej mozeček, ale proč to děláš?!?! Jsem zoufalá a ještě víc zoufale se těším na další kapitolu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama