Everybody should have his own world...

2.kapitola - Vánoční svátky

27. prosince 2012 v 12:00 | Maggdinka |  *Temné časy*
Další nová kapitola k Temným časům je tu. S komentáři jste mě posledně docela zklamali. Čekala jsem, že když se tahle povídka rozjíždí od začátku, je to právě skvělá příležitost pro vás komentovat. Chápu, že ne každému se třeba toto téma líbí nebo vás to nezajímá, ale jsem trochu zklamaná. Tajně jsem doufala, že se to s komentáři zase trošku zlepší.

V téhle kapitole budeme svědky radostné události, která se opět bude týkat Jamese a Lily. Uvidíme ale taky formaci a vznik řádu. Zatím žádnou akci nečekejte, děj se musí nejprve někam posunout. Nemůžu přece hned v druhý kapitole poslat Smrtijedy, aby začali řád mordovat. Doufám, že se vám kapitola bude líbit a že si ji užijete. Prosím o komentáře...Vaše Maggdinka♥Vánoční svátky

Vánoce byly za dveřmi a Lily bláznila. Pekla, uklízela a zařizovala všechno možné, protože chtěla, aby jejich první společné vánoce byly perfektní.
"Už se moc těšim. Bude to super, ty seš skvělá hospodyňka. " huhlal James s plnou pusou cukroví, které právě Lily vyndala z trouby.
"Nežer to pořád, jinak nám nic nezbyde na vánoce. " flákla ho Lily utěrkou a přísně na něj koukala.
"Vždyť máš už snad šest druhů, to by snad stačilo, ne? Sme na to jenom dva, tak mě nemusíš peskovat za pár kousků cukroví. " nechápal James.
"Pár kousků? Už jsi jich měl za posledních pár dní snad padesát. " zasmála se Lily.
"Budeme teda trávit vánoce s našima rodičema? " zajímal se James, aby měl aspoň v tomto ohledu jasno.
"Jasně. A pozveme taky kluky ne? " přikývla Lily. James byl rád, že myšlenku vánoc s Poberty navrhla první sama Lily. Trochu se toho obával.
"Jo, to bude super. Půjdu jim hned napsat. " vstal James rychle od stolu a už běžel pro brk a pergamen, jako by se bál, že to Lily ještě odvolá.
"Kde jinde by taky byli. Nemůžou přece trávit vánoce sami. Sirius se s rodiči nebaví už léta a pochybuju, že najednou za nima půjde na Štědrý den. Removi rodiče jsou mimo Británii a Peter s rodiči taky nijak zvlášťdobře nevychází. Nemůžeme je přece nechat samotný. " ospravedlňovala Lily svůj názor. Po tomhle bylo jasné, že svoje rozhodnutí neodvolá. Byla tak strašně hodná a soucitná. To byla jedna z hlavních věcí, proč ji James tak moc miloval.
"Přijde i Petunie? " zašklebil se ironicky James. Lilyinu starší sestru neměl James moc rád. Viděl se s ní dohromady snad jenom dvakrát, ale ani jednou na něj neudělala dobrý dojem. Přišlo mu, jako by na něj Petunie koukala jako na něco nečistého. Čar a kouzel se nejspíš bála a když byla malá, záviděla Lily, že je čarodějka.
"To nevím. Petty přece už nějaký čas chodí a žije s Vernonem, už jsou i zasnoubení. Myslim, že budou trávit vánoce společně. Pokud ale přijde, přijde i s ním. " pokrčila Lily rameny. Bude se ještě muset rodičů zeptat, aby věděla, kolik bude hostů. Na svoji sestru a jejího snoubence téměř zapomněla.
"V jejich vlastní dobro doufám, že nedorazej. Dokážeš si představit Siriuse, jak se k nim bude chovat? Ne proto, že jsou to mudlové, ale proto, jaký oba sou. " zasmál se James. V duchu přece jenom doufal, že Petunie a Vernon Dursley dorazí, protože bude aspoň u večeře sranda. Sirius se o to postará.
"Nepomlouvej je. " zaškaredila se Lily.
"Co se jich zastáváš. S Petunií žádnej super vztah nemáš, ona tě nemá ráda a dává to dost jasně najevo. Navíc to sou oba pěkný pošuci. " nechápal James. Lily je občas tak hodná, až je to někdy na škodu.
"Pořád je to ale moje sestra a on její snoubenec. Proto se k nim musíme chovat s úctou. " poučovala ho zrzka.
"Jak se oni budou chovat ke mně, tak já k nim. " pokrčil James rameny. "Jestli budou slušný, budu jako beránek. Jestli ale budou mít nějaký narážky a blbý keci, tak s nima rozhodně v rukavičkách zacházet nebudu. Nebudu ze sebe přece dělat blbce. "
"Jak myslíš. Snaž se být ale rozumnější než oni. " prosebně se na něj Lily zadívala.
*
"Ty už seš doma? " lekla se Lily, když vešla jednou navečer do kuchyně. James už několik měsíců pracoval na ministerstvu kouzel na odboru záhad. Dělal zde zatím jenom asistenta a poskoka, ale doufal, že to jednou dotáhne dál, třeba až na bystrozora. Tato práce ho vždycky fascinovala, obrana proti černé magii mu šla a navíc chtěl se potýkat s lumpy a zachraňovat životy.
"Dneska sem se uvolnil dřív, zejtra sou vánoce, tak sem si řek, že si uděláme speciální večer jenom ve dvou. " culil se a zavedl ji do jídelny. Na stole už bylo uvařené jídlo a byly zapálené svíčky.
"Páni, čím jsem si to zasloužila? " usmála se Lily. Nechala Jamese, aby ji galantně svlékl kabát a pak se posadila.
"Teď před vánocema ses tak nadřela, tak sem tě chtěl tkay jednou překvapit a udělat něco pro tebe. Jak ses měla v práci? " vyptával se, když nandával Lily na talíř kopec špaget. To bylo jedno z mála jídel, který uměl - Boloňské špagety. Uměl je zato ale vážně výborně.
"Honička. Přivezli k nám jednu čarodějku, která se popálila lektvarem, byla na tom dost bídně. Představ si ale, přivezli k nám mladý pár. Byli celí potlučení, někdo je prý mučil. Tím někým byli údajně Smrtijedi. Nebyli na tom tak špatně, ale byli pěkně otřesení. To jejich běsnění se vážně vymyká kontrole. " vypravovala Lily příhody z práce. Už od prázdnin nepracovala v tom knihkupectví, teď dělala asistentku ošetřovatelům u Svatého Munga. Neměla na to sice moc velkou kvalifikaci, ale učila se rychle a práce ji bavila. Navíc byla odjakživa moc dobrá v lektvarech a bylinkářství, což se jí v této práci velmi hodilo.
"Miláčku, bylo to vynikající. " pochválila Lily blaženě Jamese. Špagety byly výborné, k tomu popíjeli bílé víno, lepší večer si ani nemohli přát.
"Ještě pro tebe mám tvůj oblíbenej zákusek. Ten sem teda sám nedělal, ale i tak tě snad potěší. " vyskočil James od stolu a uháněl do kuchyně pro něco do ledničky.
"Už prasknu, nedostanu do sebe ani sousto. " křikla za ním Lily. James se po minutce vrátil se dvěma talířky a na nich tiramisu.
"No, myslim, že v tomhle případě to prasknutí přecpáním klidně riskovat budu. " zasmála se Lily a radostně si od Jamese dezert vzala. Tiramisu přímo milovala. Nabírala si sousta vidličkou a hltala. James taky jedl, ale pořád ji pozoroval.
"Co to je? " zabručela Lily, když narazila vidličkou na něco tvrdého uvnitř. Po chvíli zápolení vypadl na talířek prsten.
"Pane bože! " vyjekla Lily užasle a zároveň nadšeně a zakryla si ústa. James pohotově prstýnek vzal, omyl ho ve sklenici s vodou a poklekl před Lily.
"Lily Evansová, prokážeš mi tu čest a staneš se mojí ženou? " zadíval se na svoji dlouholetou lásku James a při těchto slovech jí navlékal prstýnek na prst. Věděl totiž, co odpoví.
"Ano, ano vezmu! " vypískla Lily a vrhla se Jamesovi kolem krku. Poté mu uštědřila dlouhý a hluboký polibek.
"Ten je krásnej. " rozplývala se Lily a prohlížela si prsten. Byl zlatý s malým červeným rubínem.
"Schválně sem vybral barvy nebelvíru, aby ti navždycky připomínal, kde sme se poznali. " usmál se James a sledoval Lily, jak si zálibně prohlíží ruku s prstenem.
"Tos mohl klidně počkat až na vánoce. "
"Nemohl, už sem se nemohl dočkat. Navíc, zejtra k nám přijdou všichni na večeři, tak mi přišlo vhodný, abysme jim to mohli rovnou zejtra oznámit. " vysvětloval James svoje pohnutky.
"To je taky pravda. " uznala Lily. "Nicméně teď, můj snoubenče, bych se přesunula nahoru do ložnice. " zašeptala zrzka, popadla Jamese za ruku a táhla ho po schodech nahoru do patra.
*
"Nazdar kluci, všichni už tady sou. " vítal James kamarády, když jim otevřel dveře. Potterovi i Evansovi tu už byli. Dorazili nakonec i Petunie s Vernonem.
"Krásně jste to tu vyzdobili, dýchá tady z toho pravá vánoční atmosféra. " chválila paní Potterová domovní výzdobu.
"Za to pochval Lily, to všechno je její práce. " přiznal veškeré zásluhy James svojí partnerce.
"To je pravda, James byl jenom dvorní ochutnávač. " zasmála se Lily.
"Já jeho místo převezmu, s chutí. " nabídl se Sirius a hned sáhl po cukroví na stole.
"Teď budeme večeřet, nech si to na potom. " plácla ho paní domu přes ruku.
"Petty, jak se vy máte? Mamka říkala, že jste se přestěhovali někam do menšího města. " otočila se Lily na sestru, když zasedli ke stolu a chystali se k jídlu. Paní Potterová, Evansová a Lily nakládali jídlo na talíře.
"Ano, přestěhovali jsme se do Kvikálkova. " přikývla Petunie odměřeně. Ona i její snoubenec se netvářili moc nadšeně, že tráví vánoce v takovéhle společnosti. Vernon věděl, co jsou všichni zač a vůbec se mu to nelíbilo. Když James vytáhl hůlku a zapálil s ní svíčky, nevěřícně a znechuceně zírali. Evansovi byli naopak nadšení. Byli pyšní, že je Lily čarodějka a Jamese měli moc rádi. Nevadilo jim, že je to kouzelník. Potterovým zase vůbec nevadilo, že Lily pochází z mudlovské rodiny, nebyli ten typ kouzelníků, kteří si potrpí na čistou kouzelnickou krev. Měli Lily moc rádi a věděli, že s ní je James šťatný a to jim stačilo.
"Ještě než začneme jíst, rádi bychom si připili na rodinu, přátelé a na nový rok. " pozdvihl James sklenici vína. Všichni před sebou jednu měli a všichni ji pozvedli. Kromě Vernona a pana Evanse, byli tu totiž autem, takže nemohli pít alkohol.
"Taky bysme vám něco rádi oznámili. " dodala Lily, když si všichni přiťukli a chystali se povečeřet. Chytila Jamese za ruku a natáhla jejich ruce dopředu, blyštil se jí na prstě prstýnek.
"Včera jsem Lily požádal o ruku a ona souhlasila. " oznámil James nadšeně. Všichni na ně koukali, pak koukali na prsten a začali se radovat. Obě matky skoro brečely, otcové byli pyšní a Pobertové radostně pískali. Jen Petunii a Vernona to nijak nevzrušilo, naopak, Lilyina starší sestra vypadala spíše znechuceně a zklamaně.
"To je super. Nevěděl sem, že do toho chceš praštit tak brzo. Ani si nám nic neřekl! " radoval se Sirius, ale zároveň Jamese sprdnul. Vždycky mu si o všem říkali a Sirius očekával, že i tohle s ním James prodiskutuje.
"Promiň kámo, nebyl moc čas. Navíc sem chtěl, aby to bylo překvapení pro vás pro všechny. " omlouval se James.
"To se ti teda povedlo, překvapený se až moc. " zasmál se Remus.
"Gratuluju. " připojil se nadšeně i Peter a trochu závistivě na oba koukal. Nebylo to ale žádné překvapení, každý věděl, že do toho co nevidět praští, vždyť se k sobě nastěhovali pár měsíců po tom, co spolu začali chodit.
Všichni společně příjemně povečeřeli. Dokonce i Sirius měl rekordně málo poznámek na adresu Petunie a Vernona, ale jednou zaperlil tak, že se smáli dokonce i Evansovi. Po večeři si všichni rozbalili dárky, popili kávu, pojedli cukroví a pak už se vydali domů. Poberti zůstali ještě trochu déle.
"Co byste říkali na tohle. Šetřil sem si to jenom pro nás. " vytáhl Sirius z bundy Ohnivou whisky.
"Teda Siriusi, ty seš sobeckej, že ses nechtěl podělit s ostatníma. " zasmála se Lily.
"Tohle přesně je důvod, proč se s tebou už od prváku kamarádim. " poplácal James Siriuse po zádech a šel pro skleničky.
"Fakt? Já myslel, že je to kvůli mýmu šarmu, úžasnýmu smyslu pro humor a průsery a hlavně kvůli mýmu kouzlu, který působí na holky. " křikl za ním Sirius s úšklebkem.
"Neříkej, tohle sem nějako sedm let přehlížela. " rýpla si do něj Lily.
"Ale teď už jsi prohlídla. " usmál se Sirius. Potom rozlili whisky do pěti skleniček, posadili se v obýváku a povídali si.
---------------------------------
Po svátcích, ještě před začátkem nového roku, přišel všem dopis od Brumbála. Bylo v něm, aby byli v ten a ten den, na tom a tom místě. Nejspíš se budou oficiálně se všemi seznamovat a také se seznamovat s podmínkami jejich společenství. Nikdo z Pobertů, ani Lily, z toho nechtěl couvnout. Chtěli bojovat proti zlu a strach neměli. Rozhodně teď nebudou odvolávat slovo, které dali Brumbálovi.
Přemístili se na určenou adresu. Byl to nějaký domek na samotě. Nebylo tu nic, jenom louky a les. Někde nedaleko hučela voda, takže tudy tekla i řeka.
"To bude nejspíš ono. " pokrčil Sirius rameny a vykročil k chajdě. Nebyla to žádná luxusní vila, ale také ne žádná barabizna. Prostě obyčejný nenápadný dům, dělaný přesně pro jejich tajné schůzky a akce.
"Výborně, už čekáme jenom na vás. " přivítal je Brumbál, když jim otevřel po zabušení na dveře. "Takhle jednoduchý přístup sem samozřejmě nebude, musíme dům zabezpečit jak u vstupu, tak kolem. "
Někdejší ředitel je provedl malou předsíňkou, prošli úzkou chodbičkou, že se sem sotva vešli a objevili se v obýváku, který byl spojený s malou kuchyňkou. Bylo tu docela dost lidí. Hodně známých tváří, ale některé i naprosto nové.
"Myslím, že je čas, abychom se všichni představili a seznámili se. Přece jenom budeme si teď stát bok po boku i v těžkých chvílích. " zářivě se usmíval Brumbál na všechny strany. Byl nadšený, jako malé děcko, které očekává vánoce.
"Já se vám doufám představovat nemusím. " začal Brumbál a usmál se. Samozřejmě, že jeho znali všichni. "Pár členů učitelského sboru také jistě všichni znáte. " ukázal do roku. Byla tu profesorka McGonagallová, profesor Kratiknot, profesor Křiklan a profesorka Prýtová - ředitelé všech čtyř Bradavických kolejí.
"Naši nově příchozí jsou nejmladší členové našeho společenství. Teprve v červnu opustili Bradavice. James Potter, Lily Evansová, Sirius Black, Remus Lupin a Peter Pettigrew. " představoval je Brumbál tak jak stáli vedle sebe a vždycky na jmenovaného ukázal, aby ostatní, kdo je neznají, věděli, o koho jde.
"Tady jsou Alice a Frank Longobottomovy. Pracují oba jako bystrozoři na ministerstvu kouzel. Proto pro nás budou nepostradatelní, nejen kvůli svým schopnostem, ale také kvůli informacím z ministerstva. " představil Brumbál mladý manželský pár.
"S radostí vám představuji mého drahého přítele Elfiase Dóžeho. Jsme velice, velice staří známí. Tento dům nám poskytl on, za což moc děkuji. " ukázal ředitel na hodně starého pána, který vypadal ale dost sympaticky.
"Tohle je taktéž má bývalá studentka, Dorcas Loučková. " představil Brumbál malou nevýraznou čarodějku.
"To už je pár let. " zasmála se Dorcas. Odhadem ji mohlo táhnout na třicet, nebyla rozhodně stará, ale z Bradavic určitě vyšla už dávno.
"Tohle je Marlene McKinnonová. " otočil se na další čarodějku Albus. Byla to vysoká štíhlá blondýna. Nebyla o moc starší než Pobertové, je dost možné, je ji i ve škole zažili, samozřejmě byla o pár ročníků výš. Siriusovi hned zaplály oči, Marlene byla přesně jeho typ. James si toho všiml, protočil oči a ušklíbl se. Jeho kamarád se zatím ani trochu nezměnil.
"A tohle je Marlenin bývalý spolužák Dean Macrogan. " ukázal ředitel na posledního člena. Všichni na sebe pokývali nebo se jinak pozdravili. Sirius se samozřejmě hned seznamoval s Marlene.
"Vím, že nás není moc, ale věřím, že časem se k nám přidají další, kteří věří ve stejnou věc jako my. Budeme se scházet tady, je to bezpečné místo. Samozřejmě ho musíme zabezpečit, ale o to už se s kolegy postaráme. " promluvil Brumbál v závěrečné řeči.
"Vymyslím způsob, jak se dorozumívat i bez sov, protože to není zrovna nejrychlejší způsob komunikace. " dodal. Zničehonic se otevřely venkovní dveře. Všichni ztichli a zírali do chodby a čekali, až se konečně vynoří narušitel. Pár kouzelníků si dokonce zajelo do hábitu pro hůlku.
"Co ten tady dělá? " vyštěkl popuzeně Sirius a už měl vytasenou hůlku před sebou.
"Áá, Severusi, jsem moc rád, že jsi dorazil. " vítal Brumbál příchozího.
"Omlouvám se, pane řediteli, dřív jsem to nestihl. " omlouval se Severus Snape a za chůze si sundával z hlavy kápi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellie Ellie | 27. prosince 2012 v 15:39 | Reagovat

Žeby první komentář?
Je to dokonalé, moc se ti to poveedlo. Sirius stou whisky. Je celkem chytrej :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

2 Domeenika Domeenika | 27. prosince 2012 v 15:54 | Reagovat

Bomba kapitolka :D
Pridaj dalsie, som strasne zvedava ako sa to vyvinie...
Mam strasne rada tvoje poviedky, tak sa tesim aj na tuto novu :D
A ako to dopadne, ked je tam aj Severus aj Lily a aj James??

3 K. K. | 27. prosince 2012 v 17:55 | Reagovat

To bude ještě docela horký - Severus a poberti pohromadě... :-) Povídka se mi dost líbí, jsem zvědavá, jak se to bude odvíjet.... Těším se na další kousek.

4 LilyE LilyE | Web | 27. prosince 2012 v 19:38 | Reagovat

Supeeer, bude svatba! Obávám se ale, že Snape a Poberti pohromadě... no, mohlo by se to rovnat útoku na Hirošimu a Nagasaki dohromady :-D Ale těším se, jak to bude dál pokračovat, ten konec byl utnutý v tom najlepšim. A taky byl dost dorej Sirius s tou flajdou whisky, úplně jsem to viděla :D. Moc se už těším na další kapitolu a celé to bylo prostě úžasné :D.

5 Leonie Leonie | 27. prosince 2012 v 22:57 | Reagovat

Pěkná kapitola. Ale chudák Severus. Sirius z něj nadělá kuřecí nugetky :-D

6 Lola Nicoleen Lola Nicoleen | E-mail | Web | 28. prosince 2012 v 14:56 | Reagovat

Kapitola byla skvělá, celkově se mi líbí jak v této povídce všechno tak přirozeně plyne a žádná scéna tam není zbytečné natahování děje. Jak se říká, celé to rychle odcejpá :) Sirius a James jsou prostě svoji :D Co se týče schůzky Fénixova řádu, docela mě překvapilo, že Snape do něj vstoupil tak brzy. To tedy znamená, že věštba už musela být pronesena. Znamená to tedy, že Lily už je těhotná? :DDD

7 Maggdinka Maggdinka | 28. prosince 2012 v 17:32 | Reagovat

[6]: Já si tu situaci se Snapem moc nepamatuji a ani přesně nevím, jestli někdy v knížkách bylo, kdy a jak se do řádu přidal, ale každopádně tohle je psané tak, že Snape je v řádu i u Voldemorta, jako špeh a pak zradí řád :-D podobně jako Červíček. Omlouvám se, jestli někde v knize bylo, že do řádu vstoupil až potom, co prozradil věštbu. U mě v povídce to prostě bude takhle :-D nebo to ještě změním, uvidíme ;-)

8 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 4. ledna 2013 v 17:15 | Reagovat

Jamie velice elegantně požádal Lily o ruku, jen jsem si pořád dokola představovala, jak ten prstýnek umejvá ve sklince s vodou! Heh! A ještě že ho Lily nespolkla! Sirius s whiskey zaperlil!!! On se prostě nezmění, miláček!!! Stejně jako u případu Marlene! XD
Celkově jsem moc nadšená, vážně ta dějová linie krásně a plynule běží! Super!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama