Everybody should have his own world...

29.kapitola - Průser nad průsery

24. listopadu 2012 v 8:21 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Prvně chci poděkovat za vaše komentáře. Moc mě potěšili a jejich délka je super. Když takhle budete pokračovat i nadále, zlobit se nebudu :-D

Dnešní kapitola bude zase konečně "elitní". Naši hrdinové (jeden z nich) přijdou s nápadem, co provést za lumpárnu, aby tak naštvali pokud možno celou školu. Budete svědky jejich osnování, realizace plánu i vysvětlování, jak to všechno probíhalo. Doufám, že se vám nápad bude líbit a nezklamu vaše představy. Vymýšlela jsem to, když jsem seděla ve vlaku domů. Kdybych přidávala ruční zápisky, tak nemáte šanci to z toho kodrcání rozluštit :-D Tak co, myslíte, že to dožene McGonagallovou do blázince? Čtěte a uvidíte ;-)

Kapitolu si užijte a samozřejmě opět zanechte zas tak super komentáře, jako minule. Doufám, že se pobavíte a aspoň trošku si procvičíte bránice. Víc není třeba dodávat. Hezky si počtěte a mějte se krásně…Vaše Maggdinka♥Průser nad průsery

Od našeho poznání Patricka v Prasinkách si k nám začal postupně sedat na jídlo k nebelvírskýmu stolu. Další vyvrhel, co tam nemá co dělat. Jupí!
Naše míšenecká partička se zase rozrostla o jednoho člena, já mám takovou radost. Jazz se tenkrát tak úplně do naší party počítat nemohl, páč už nechodil do Bradavic. Takže po dlouhý době se naše parta rozrostla. Naposledy se k nám ve čtvrťáku přidala Leona. Ano, slyšíte dobře, Lea naše magorský kouzlo objevila až tak pozdě. Původní partu debilů sme tvořili já s Emmou a Poberti, i když já sem ze Zmijozelu.
Největší pecka byla sledovat ty ksichty ostatních spolužáků, když zjistili, že Evansová chodí s Hanniganem, ten si sedá k nebelvířanům a vybavuje se s Pottere jako největší kámoš. To byla prostě pecka největší a všichni sme se tím velice dobře bavili.
Jednou takhle večer sme všichni seděli v nebelvírský společence a najednou se rozrazil portrét a dovnitř vpadli Lily s Patrickem. Byli na rande, ale slíbili, že se pak stavěj a taky to dodrželi.
Lily vypadala trochu otráveně a naštvaně, Patt naopak nadšeně. Kecli si k nám a Patrick hned začal mluvit: "Už sem dostal super nápad, co províst, aby to celý škole pořádně zvedlo mandle. "
"Hučel to do mě celou dobu, tak sem ho radši vzala sem, aby se vám mohl pochlubit. " zabručela Lilka. Aha, tak proto ta nasranost. To mě by se zas takový rande, kde by se řešili takový kraviny, líbilo. Holt sme s Lily z trochu jinýho těsta. Ale divim se, že není zvyklá, když předtím chodila s největším mistrem debilit.
Patrick nám převyprávěl celej svůj nápad. Když skončil, všichni sme se váleli smíchy a představovali si všechny ty nasraný ksichty. Ten kluk má potenciál. Nechápu, jak sme bez něj mohli celou dobu žít a jak on mohl žít bez toho, aby svoje velkolepý nápady realizoval. Celý ty roky takový mrhání talentem. My sme mistři v realizaci, ale plány a nápady už občas docházely. Teď s Patrickem máme po problémech.
"Hochu, tak do toho jdu, i kdybych měl zpřelámaný všechny hnáty. " tlemil se Sirius.
"Já taky. " přikývl James.
"Sem pro. " ozval se Remus. Tak to čumim! Remus něco provede jenom, když ho něco opravdu zaujme. Teď na mě Patrick udělal ještě větší dojem.
I Leona a Sarah slíbily nějakou pomoc, což není častý. Z nás holek sme na tohle jen já a Emma. O Emmě samozřejmě nemluvim, ta pořád brečí smíchy a bouchá do stolu. Ta by šla do jakýkoliv kraviny. No a o mě se nemá samozřejmě ani cenu bavit, navíc to já si s Pattem plácla.
"No dobře, počítejte i se mnou. " rezignovala Lily. "Je to skvělej plán. " dodala s úšklebkem a mrkla na svýho blonďáka. Před náma se zatím neolizujou. Nejspíš se trochu styděj a navíc, vůči Jamesovi by to bylo už moc hnusný, takže jim to schvaluju.
"To ale nepůjde zrealizovat ze dne na den. " poznamenala sem se zkušenostma experta.
"Toho sem si dobře vědom. Bude to chtít velký a namáhavý přípravy. " přikývl Patrick vážně. "Vidim to tak asi za dva tejdny, nějako před Velikonocema. "
"Jo, mám stejnej názor. " souhlasila sem.
"Je jedno, kolik času a práce si to vezme, protože až to provedeme, bude to stonásobná odměna. " filozofoval Sirius.
"Jestli ani tohle už nedostane McGonagallku k Mungovi, tak už vážně nic. " poznamenala Emma a všichni sme se roztlemila.
Už se nemůžu dočkat, dám do toho všechno. Navíc se na následující dva tejdny zabavim a nebudu se nudit a myslet na nepříjemnosti. Konečně nějaký pozdvižení od tý doby, co odjeli Američani. Cejtim, jak mě zaplavujou endorfin a adrenalin. Tohle bude sakra velký.
---------------------------------
"Hej Stoneová, ty na mě poslední dobou házíš bobek. " zařval na mě přes celou chodbu Sirius. Všichni se otáčeli a divili se jeho vyjadřovacím schopnostem. Nejspíš mysleli, že to myslí doslova. Fuj, tak velký prase zase nejsem.
"Promiň Siriusku, já ti to vynahradim. " objala sem ho kolem ramen a pověsila se na něj. Ještě sem rychle nasadila svůj pokorný pohled piclý laně, aby mi bylo všechno odpuštěno. Tohle vždycky zabírá, alespoň na něj jo.
"Teď pořád sice všichni osnujem to naše bradavický spiknutí, ale tam si spolu nepokecáme. " vyčítal mi. On je horší než baba. Teď mě ale napadá, že vlastně poslední dobou se nudim a sem často i sama, protože Emma i Lily maj kluky a Leona pořád za nějakejma pálí. Akorát Sarah je v cajku, ale často poslední dobou chodí za jejíma kámoškama z koleje. Zrádkyně.
"Slibuju ti, že si na tebe najdu čas. Můžeme jít třeba hned zejtra. " dušovala sem se.
"Beru tě za slovo. Nebudu si domlouvat žádný rande. " ušklíbl se.
"Prosim tě, kdy tys byl naposledy na rande? " odfrkla sem si. No jo! Kdy byl Sirius Black naposledy na rande?! Tady něco nehraje. Ten kluk je asi vážně nemocnej. Tak nějak si teďka uvědomuju, že teď v sedmáku vim o pěti holkách se kterejma někde byl. Dřív to ale bejvalo minimálně pět holek za měsíc.
"S jediným, s kým půjdeš zejtra na rande, sem já! " ukázala sem na sebe pyšně prstem. Všimla sem si, že se po nás všichni rozhlížej, protože poslední větu sem zařvala jaksi víc nahlas. Super, zase budou drby. Už se těšim, jak na nás budou zejtra po celým hradě číhat Siriusovi obdivovatelky a vraždit mě pohledama. To mě tak baví!
Jak sem slíbila, tak sem udělala a šli sme se Siriusem ven. Byl už duben, takže bylo docela teplo. Dalo se to.
Skvěle sme se pobavili a dobře si pokecali. Zase jako za starých časů. Sirius je přesně ten typ člověka, za kterým budu moc ráda chodit, i když už nebudeme ve škole. Prostě on je tak pozitivní a vtipnej, že s ním je člověk moc rád a jemu hezky u srdce.
*
O pár dní pozdějc, když sme večeřeli, ozval se zničehonic James: "Blížej se velikonoce, tak mě napadlo, že bysme zase mohli jet k nám. Oficiálně by to bylo už naposledy, jako mladý studenti. Rodičům sem o tom už psal a vůbec nejsou proti. Stejně budou většinou zase chodit do práce. "
"No že váháš! Jedeme! " vyhrkla sem a promluvila za ostatní tak, jak mám často ve zvyku.
"No jistě, pořádně zakalíme a užijem si to! " připojila se k mýmu nadšení i Emma. "Teda jenom v případě, že budu moct vzít i Mika. " dodala. Bože. Já mám Mika moc ráda a sem ráda, že s nim Emma je, ale když tam bude, bude Emma jenom furt s nim a zábava pořádná nebude.
"Jasně, vem ho. " přikývl James. Pak se otočil na Lily a Patricka.
"Vy dva ste samozřejmě taky zvaný. " usmál se na mě. Spadla mi držka málem až na zem. Tak teď mě Jimmy fakt dostal. Takovou velkorysost bych od něj fakt nečekala.
"Vážně? " vykoktala Lily a trochu nevěřícně si Jamese měřila, jako by se bála, že zase spadl při famfrpálu na hlavu.
"No jasně. Sme teďka všichni parta, ne? Tak tam nesmí chybět nikdo. " přikývl James.
"No tak dobře, to bude super. " řekl nakonec Patrick. Mám takovej pocit, že to bude ještě hodně divný.
------------------------------
Tak lidi, nastal den D, na kterej sme se všichni tak těšili. Náš plán, jak naštvat celý Bradavice je konečně hotovej a dneska to vypukne. Zejtra odjíždíme na velikonoční prázdniny pryč, takže si myslim, že to je ideální doba.
Je ráno a celý Bradavice sou na snídani ve Velký síni. My sme se rychle najedli a vypadli do bezpečný zóny pod dveře, protože sme samozřejmě nechtěli, aby se ten žertík dotknul i nás.
"Já sem z toho tak vzrušená. " klepala se Emma nedočkavostí a čučela furt ke stropu. Každou chvíli to mělo vypuknout.
"To bude kolosální průser. " libovala sem si. "Z toho bude školní trest až do konce roku. " prorokovala sem. Už umim docela odhadnout, jak dlouhej nám za jakej průser uložej trest.
"No, to není zrovna dobrá vyhlídka. Všechny večery až do června zabraný. " zabručela Lily. Vypadalo to skoro, jako by svojí účasti litovala. To má smůlu, protože i kdyby do toho nešla, tak Patrick jo, tim pádem by stejně bylo po večerním randění.
"Aby nás nevyloučili. " strachovala se Sarah. Suchar. Vůbec ničemu nerozumí.
"Neboj. " mávl rukou zkušeně Sirius.
"Jo, naše jinačí průsery sice nejspíš nebyly tak hrozný, ale Brumbál by nás nikdy nevyloučil. Kor, když sme v posledním ročníku a zkoušky OVCE máme za dveřma. " uklidňovala sem ji. Brumbál měl většinu našich fórků rád, většinou se i sám usmíval, i když nenápadně.
Začaly lítat sovy s ranní poštou. Už to vypuklo. Mezi náma chyběli jenom James a Patrick. Ty byli na jiný frontě a přímo realizovali plán. Za chvíli budou ale hotový a přijdou. Ten pohled si přece nemůžou nechat ujít.
Sovy se snášely od stropu, jako každý ráno. Dneska to je ale jiný. Z výšky začaly z pařátů pouštět svoji "poštu". Ve Velký síni se strhla panika a všichni začali vřískat.
"Jdete právě včas. " křikla Lily, když uviděla, že se k nám řítěj James a Patrick. Postavili se k nám a vychutnávali si tu podívanou.
Všechny studenty i učitele bombardovali bomby hnojůvky, zkažený jídlo a podobný nechutnosti. My sme stáli v bezpečí dveří, všechno sledovali a tlemili se jak blázni. Nejvíc sme si vychutnávali Zmijozelskej a učitelskej stůl.
Sov bylo vážně dost, takže smrdutý bombardování nebralo konce. Někdo se pokoušel zdrhnout, jiný se zase schovávali pod stoly a lavice.
"Já umřu! " vřískla sem, když jeden zvlášť libovej balíček trefil McGonagallovou přímo do ksichtu. Další ji pak přistál v talíři a všechno jídlo se z něj rozlétlo na všechny strany. Pozorovala sem i Brumbála. Ten v klidu seděl, jako by se nic nedělo a culil se pod vousy. Je to dobrý, velkej trest nebude.
"Patricku, tohle byl fakt super nápad. Tenhle pohled je k nezaplacení. " plácala ho Emma se slzama v očích po zádech. Všude ve Velký síni byl strašnej bordel a smrdělo to tam čim dál víc.
Možná vás zajímá, jak sme to zrealizovali. Bylo to opravdu pracný. Munici sehnat nebylo nijak těžký, většinu z toho sehnali Poberti, ty sou na tohle vážně machři.
Největší oříšek bylo, jak to udělat se sovama, aby to vážně klaplo. Chtěli sme to vzdát a udělat nálety na košťatech, že bysme to házeli sami, jenže toho se nechtěli zúčastnit holky a navíc by to nebyla taková sranda. Takhle to můžeme v klidu a pohodlí sledovat a vychutnat si to naplno.
Věc se má tak. Poslední dva tejdny sme se střídali a každý ráno někdo z nás lítal na koštěti na střechu. Odchytávali sme sovy a postupně je učili, aby za náma lítali. Většinu sov, který roznášej třeba Denního věštce sem posílaj ty samý a jelikož to sou poměrně chytrý zvířata, tak se to naučili.
Dneska už stačilo jenom dát jim do pařátů balíčky. O to se společně postarali právě James a Patrick, který vyletěli na střechu Velký síně, a postupně jednu sovu po druhý odchytávali. Proto se k nám připojili až dýl.
Dokonce sme to dovedli až k takový dokonalosti, že sovy čekaly a letěly až naráz. Takhle to má totiž větší efekt, když je to bombardování nepřerušovaný a je to pořádná salva, než kdyby lítali postupně. To by nebylo ono a navíc, lidi by se stihli třeba schovat nebo zdrhnout. Takhle nemaj šanci.
S pouštěním "bomb" to už nebylo tak těžký. Většina sov je zvyklá balíčky nebo dopisy shazovat dolů a až potom si přiletět pro peníze nebo odpovědi. Takže o tohle sme se vůbec starat nemuseli.
Musim říct, že sme vykonali fakt dobrou práci a za dobrou práci se nám dostalo i dostatečný odměny.
Nálety trvaly minimálně dobrý tři minuty, protože sov je opravdu hodně. Každou chvíli mi asi pukne břicho, tlemim se jak neurvalá. Nevzpomínám si, kdy sem se takhle naposledy smála. Musim se opírat o Siriuse, abych se nezhroutila. Emma se už výtlemem sesunula podél zdi k zemi a schoulená do klubíčka se dávila smíchy.
Ostatní z naší party na tom byli podobně, dokonce i Lily a Remus brečeli smíchy a měli co dělat, aby se nezhroutili. Leona obtížně popadala dech.
Nálety skončili. Všude byla totální spoušť, úplnej obraz zkázy. Spolužáci nadávali, snažili se čistit, některý dokonce vypadali, že se rozbrečej. Brumbál pořád seděl a tlemil se pod vousy. Našeho ředitele prostě miluju. Loni nám u Prasečí Hlavy vyprávěl, že se svoji kapelou podpálili celou Velkou síň, takže tenhle průser je oproti tomu houby. Kdyby nás chtěl nějako hodně potrestat, tak mu tu jeho story z mládí ráda připomenu.
Nejvíc nás ale rozsekával výraz McGonagallky. Byla totálně rudá (v místech, kde neměla jinou barvu od "bomb") a funěla. Začala ji na čele nabíhat žíla, což bylo znamení, že je opravdu ale opravdu moc nasraná. Dokonce ji začalo i tikat oko a i na tu dálku sem si všimla, že ji nějako škube ve spánku.
Vstala, hrozivě se napřímila, předstoupila na místo, kde obvykle stával při svých projevech Brumbál a zaměřila nás. My se stále ještě svíjeli smíchy na druhý straně síně, takže o naší vinně nemohlo bejt pochyb. Tentokrát se s ní dokonce ani nebudu hádat.
"Ven! " zavřeštěla ta fúrie a ukázala prstem pryč. "Dnes nechoďte na hodiny a máte vše neomluveno. Po prázdninách si s vámi vyřídím školní tresty! "
"Co ona má do toho co kecat, to Brumbál je ředitel. " zasmála se Sarah, když sme si vykračovali nahoru do pokoje. To, že nejdem do školy a máme neomluveno nás vůbec netrápí. Dokonce i Lily s Remusem sou v pohodě.
"To je v cajku. Za těch pár dní ji ten vztek přejde a Brumbál si s ní promluví, takže ty tresty nebudou tak velký. " mávl ruku James.
"Všimli ste si, jak se Brumbál smál? " poznamenal Patrick se smíchem. On si nikdy předtím asi Brumbálova chování nevšiml. To my víme svý.
"To jo, Brumbál je týpek. " dodala sem a všichni sme se znova roztlemili. Tlemili sme se až nahoru k našemu pokoji, při vzpomínce na ksichty ostatních. A tlemili sme se ještě v pokoji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 24. listopadu 2012 v 9:26 | Reagovat

Absolutně perfektní. Taky jsem se parádně zasmála. Chtěla bych vidět nasranou McGonagallku  a ten její tik v koku a naběhlou žílu na spánku. A Brumbál jako vždy nezklamal. Chtělo by to další z jeho historek z mládí. A samozřejmě Emma, která se svíjela smíchy na zemi. :D
Jsem dost zvědavá co se bude dít u Potterů na prázdninách.
Díky za takovou skvělou zábavu hned na začátku víkendu. ;-)

2 Leonie Leonie | 24. listopadu 2012 v 11:12 | Reagovat

Hned na začátku mě zaujala věta "a vybavuje se s Pottrem jako největší kámoš" na to asi musel obyvatelé Bradavic docela zírat. Patrick se mi začíná líbit čím dál tim víc. I když mám dojem, že u Potterů by se mohlo něco semlít, stejně bylo od Jamese hezký, že ho pozval taky. Jinak moc hezká kapitola, jako obvykle. Živě jsem si představovala Barumbála, jak si otírá tím jeho pplnovousem slzy smíchu. Jen tak dál.

3 Lola Nicoleen Lola Nicoleen | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 14:49 | Reagovat

Tak strašně jsem se těšila na nějakej průser a ten konečně přišel. A byl naprosto geniální. Úplně to všechno vidím.  A nejvíc za všeho vidím Brumbála, jak se směje pod vousy a vedle něj vzteky rudá McGonagallová :))) Jinak se moc těším na kapitoly od Potterů, myslela jsem, že Patrick nepojede, ale že jede je bezva. Nová krev přinese nové zvraty :)

4 LilyE LilyE | 24. listopadu 2012 v 15:20 | Reagovat

Tak tohle bylo husto-kruto-monstro-přísný! Dokonalý! Smekám! Chtěla bych vidět McGonagallku, ten její tik v oku, škubání ve spánku a naběhlá žíla museli být fakt legrační :-D Když jsem to četla, tak jsem se smíchy válela po podlaze, už dlouho jsem se takhle nezasmála a tohle bylo prostě šílený :-D Brumbál jak se směje pod fousy a vedle něj McGonagalka rudá až..... někde jsou dost dobrý a už se těšim na Velikonoce a mám takej pocit, že se tam něco semele. Jináč muselo být pro studenty dost překvapivý že se Lils baví s Jamesem jako nevětší kámoška :D Od Jamese je pěkný že Patrika pozval a jsu ráda že se zas rozrostli o dalšího magora. Ale jen v dobrym slova smyslu! :D Těšim se na další :D

(Kokla by ses mi někdy na blog? Já teď začínám a chtěla bych vědět co si myslíš o mojí tvorbě (píšu o pobertech a spol.). Díky :-) )

5 LilyE LilyE | Web | 24. listopadu 2012 v 15:21 | Reagovat

* koukla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama