Everybody should have his own world...

28.kapitola - Usmíření a slzy

21. listopadu 2012 v 21:00 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Je tu opět nová Elita. Tahle povídka nám osiřela, zůstala tady v rozepsaných úplně sama. Ne ale na dlouho. V co nejbližší době se chystám začít makat na nové povídce, o které jsem se vám už zmiňovala. Prozatím se ale musíte spokojit "jenom" s naší elitní bradavickou partou v čele se Sam.

V minulé kapitole se Sam sešla s Jazzem a pěkně ji to rozházelo. Tuhle návštěvu vůbec nečekala. Dneska dojde taky k jednomu neočekávanému setkání ve dvou tváří v tvář, ale nebude to vůbec dramatické. Já doufám, že aspoň trochu jsem tu kapitolu zpatlala dobře a že se vám bude dobře číst. Doufám taky, že vás neunudím k smrti a aspoň trochu si to užijete. Nemá cenu nic dalšího dodávat. Užijte si čtení a samozřejmě pište kapitoly. V následujících dnech (týdnech) budu přidávat jenom Elitu a fantasy obrázky, takže mi musíte komentáře pořádně vynahrazovat, jak délkou, tak počtem…Vaše Maggdinka♥Usmíření a slzy

Musim vám povědět, že sem pěkně rozházená. Je to sice už pár dní, co sem byla s Jazzem, ale pořád sem z toho dost nesvá. On se tady jenom tak objeví, drze mi napíše takovej vzkaz a ani se nepodepíše a pak si zase zmizí. To sou prostě ty kluci. Prdim na ně, na všechny. Jediný moji kluci budou odteďka jenom Poberti. Kromě Petera samozřejmě.
Jednou, když sem byla v pokoji sama, protože holky šly za Pobertama a mně se nechtělo, za mnou přilítla Lily. Vtrhla do pokoje, až se ve mně dítě hnulo.
"James za mnou přišel, prej jestli s nim půjdu ven. " vychrlila ze sebe a popadala dech, jak celou dobu běžela, aby mi tu novinu řekla.
"Ty s ním půjdeš? " zajímala sem se. Zas až tolik mě to nezajímalo, ale něco sem říct musela, nemohla sem jenom tak mlčet, to by nerozdejchala.
"No, nechtěla sem. Myslela sem, že to je zas nějakej jeho trik, jak mě získat zpátky. Ale ujistil mě, že si chce jenom promluvit. Prej, abysme spolu strávili nějakej čas sami a zvykli si na to, že sme jenom kámoši. Myslim si, že je to docela rozumný. Přece jenom spolu celá naše parta tráví dost času, tak by bylo už na čase, abysme se k sobě zase chovali jako lidi. " vysvětlovala.
"A ty mu věříš? " ušklíbla sem se při představě, že James by chtěl po těch letech bejt s Lily jenom kamarád.
"Myslim, že to myslel vážně. A i kdyby ne a něco si zkusil, odpálkuju ho. Mám teďka Patricka a je mi s ním dobře. " pokrčila rameny.
"Ale jo, schvaluju ti to. Byla by docela příjemná změna, kdybyste se vy dva spolu už konečně normálně bavili. " dala sem ji svoje požehnání. Beztak za mnou letěla právě kvůli tomu. Je hezký, že si myslí, že se mnou musí všechno konzultovat předtím, než to udělá.
"A kdy to chcete spáchat? " vyptávala sem se.
"Zejtra po večeři. Na chvíli se jenom půjdeme někam projít. " sdělovala mi jejich plány. To se mi líbí, jak mi všechno vykecá.
"Řekneš o tom Patrickovi? " napadlo mě. Tohle mě fakt zajímá. Jestli má jakože nějaký výčitky, tak mu to pravděpodobně neřekne.
"Jo, řeknu. " pokrčila rameny. "Nedělám nic špatnýho a ani to neplánuju, takže proč bych mu to neměla říkat. Kdyby na to náhodou pak přišel, vypadalo by to, že sem to před ním záměrně zatajila. Nemám proč Pattymu kecat. "
"No já jen, že jdeš s bejvalým, tak to by leckomu mohlo vadit. " obhajovala sem se. Znám jenom málo kluků a holek, který by v pohodě přešli, kdyby jejich partner šel s bejvalým jenom tak ven.
"Věř mi, že Patrick takovej není. On bude jedině rád, když si to mezi sebou s Jamesem konečně urovnáme. " ujišťovala mě. Jestli je to tak, potom je Patrick nejspíš nejlepší chlap na světě. Proč na takovýho nenarazim i já?
"Že o vztazích s bejvalejma mluvíš zrovna ty, když se Siriusem trávíš každou volnou minutu. " dodala a zašklebila se na mě.
"To je něco jinýho, protože já a Sirius sme především kamarádi a ne bejvalý. Vy s Jamesem ste nikdy předtím kámoši nebyli. " namítla sem. To je přece úplně jiná situace.
"Když si potom po Siriusovi měla kluka, tak jemu nevadilo, že se s bejvalým bavíš? " vyhrkla a pak si zakryla pusu. Po Siriusovi sem chodila s Jazzem, jak jistě všichni víte. Věděla, že tohle téma je jaksi pořád citlivý kor po tom, co se stalo před pár dněma. Pak sem si uvědomila, že Jazzovi moje přátelství se Siriusem nevadilo ani trochu. Takže když sem si před chvílí řikala, že Patrick je nejlepší chlap na světě a proč takovýho já taky nepotkám, tak to nebyla pravda. Já takovýho už měla. A přišla sem o něj.
"Promiň. " hlesla Lily, když viděla, že sem si sedla na postel a s kamenným ksichtem čuměla před sebe.
"To nic. " mávla sem rukou a částečně se probrala.
"Ne to není dobrý, sem blbá, že si nedávám pozor na hubu. " omlouvala se rychle a pozorovala mě, jako by se bála, že se každou chvíli zhroutim nebo při nejmenším schoulim do rohu do klubíčka a začnu se kolíbat ze strany na stranu.
"Nemůžeme o tom mlčet do nekonečna. Však je to jeden z rozchodů, který každej občas zažije. Tak na mě takový ohledy brát nemusíte, pak si připadám ještě hůř. " podívala sem se na ni.
"Já na tebe žádný velký ohledy neberu, jenom chápu, že posledních pár dní pro tebe bylo těžkých, když si ho zase viděla. " ohradila se.
"Jo, promiň, já vim, že na mě nejseš celou dobu jako na chudáčka. Nelituješ mě, a jestli jo, tak to aspoň nevidim. A to oceňuju, protože co fakt nesnášim, když vidim, jak se na mě každej starostlivě dívá a chodí kolem mě po špičkách. " omluvila sem se. Lily mi pomáhala, ať sem se rozešla s Remusem, Siriusem, Jazzem nebo někým ještě předtím. Vždycky mě podržela, ale nechovala se ke mně jako k ubožáčkovi. To na ní oceňuju, ona to umí tak, že po jakýmkoliv rozchodu mi je fakt líp.
"Běž za Patrickem. Řekni mu, že jdeš s Jamesem. " usmála sem se na ni.
"Nechceš jít za ostatníma do Nebelvíru? Já tam pak taky dorazim. Ať tady nehniješ sama. " podívala se na mě, když už odcházela.
"Dobrý, občas mi ticho a samota neuškodí. " mávla sem rukou a hned si uvědomila, že tahle věta z mojí pusy zní hodně divně. Je to ale pravda, ať se to komukoliv zdá jako sebevětší blbost. I já si občas zalezu do svojí ulity a sem tam zalezlá, když mi je mizerně. Což mi momentálně je.
--------------------------------
Patrick vzal sraz Lily s Jamesem dobře. Já ho tak moc neznám, ale jak tak pozoruju, tak on je celkově pozitivní a pohodovej člověk.
Lily mi samozřejmě všechno z jejich srazu vyslepičila. Hned jak došla, asi po dvou hodinách, tak začala mlet.
Podle všeho to probíhalo velice v pohodě a bavili se jako normální lidi. Prej mezi nima nebylo žádný napjetí. Čekala sem, jestli Lily začne nějako mlžit, nebo bejt neurčitá, což by znamenalo, že mezi nima k něčemu došlo. Nic takovýho sem ale nezaregistrovala a jelikož já mám na tohle šestej smysl, tak věřim, že šlo jenom o kamarádskou procházku.
V následujících dnech bylo vidět, že vztahy mezi nima sou uvolněný. Tim pádem bylo líp i nám ostatním a bylo to zase v naší partě super jako dřív.
Jednou sem přištihla Jamese na chodbě samotnýho, tak sem za nim hnedka běžela.
"Tak vy ste s Lily teďka zas kámoši jo? " vybalila sem okamžitě na něj, že se ani nestačil vzpamatovat.
"No, vypadá to tak. " přikývl vyrovnaně.
"Takže ty ses už smířil s tim, že nejste spolu a že má Patricka? " nedalo mi nezeptat se na to. Tohle mě totiž vážně zajímá.
"Docela sem to už přešel. " přikývl. "Nebudu ale kecat, řeknu ti, že si stejně myslim, že mezi náma ještě není konec. My spolu stejně skončíme. "
"Ty zníš tak hezky sebevědomě. " ušklíbla sem se.
"Já prostě věřim, že máme my dva bejt spolu, to je všechno. Nevěřim, že ona skončí do konce života s Patrickem. " odpověděl. To zní tak hezky romanticky. Já si na takovýhle věci nepotrpim, ale James dokáže bejt tak roztomile sladkej.
"Že sis tohle neuvědomil v září, když ses s ní rozešel. Já vim, že ona tě podvedla a to ti dost ublížilo, ale když říkáš, že víš, že s ní budeš do konce života, tak tohle by neměla bejt překážka. " rejpla sem si. Já musela.
"Víš ne, jak se říká, že člověk si vždycky uvědomí co měl, až když to ztratí. " usmál se. Jo, tak tohle je fakt. James je moudrej člověk.
-------------------------------
"Nechceš říct i Patrickovi? " přemlouvala sem Lily. Dneska jdeme totiž zase do Prasečáku chlastat.
"Já nevim, jestli by šel. " vymlouvala se. Tak to ne, já ho chci vidět, jak chlastá a jakej je. Dokud se s někým neožeru, tak ho vlastně neznám. Chci vidět, jestli to je nějakej showman, nebo jen tak sedí a popíjí jako třeba Remus.
"Tak hele, už se nemáš na co vymlouvat. " sprdla ji Emma, dřív, než sem to stihla já. "Předtim to bylo kvůli Jamesovi, ale teď už ste v pohodě, tak snad o nic nejde. My sme tvý kámoši, tak ho snad musíme poznat a on nás. " páni, takovej proslov bych od Emmy nečekala. Ona je vždycky taková pasivní. Teď je ale s Mikem a to má na ni přece jenom taky nějakej ten vliv.
"No dobře, tak já za nim skočim. " rezignovala. Moc dobře ví, že bysme ji pokoj nedali a dřív nebo pozdějc by pro něj stejně musela jít.
Nakonec šel. Všichni sme z toho byli vyplesknutý. Ani James nevypadal nijak popuzeně, vypadal v cajku. Samozřejmě sme zase zapluli ke Třem Košťatům jako vždycky a hnedka si objednali whisky. Moc lidí tady není, i když je pátek. Čím míň, tim líp. My totiž hrozně řveme a děláme bordel, když sme ožralý, což vy už ale víte.
James se Siriusem se zase zhulili jak čolci, takže byla zábava hnedka od začátku. Pořád sem pozorovala Patricka, jak na nás všechny reaguje a jak se sám chová. Každou chvíli se tlemil a vypadalo to, že se s náma docela dobře baví. Sám ale nijak moc nemluvil. Žádnej velkej bavič to asi nebude. No uvidíme, noc je ještě mladá a skoro nic nevypil. Až v sobě bude mít pár whisky, bude to třeba vypadat jinak.
*
Čůrám smíchy. Brečim. Válim se pod stolem. Nejenom já, ale my všichni. Patrick sedí mezi náma a vypráví jednu historku za druhou. Hej hoši, já ho miluju! Nic proti Jimmymu, ale chápu, proč se Lilka do tohohle blonďáka zabouchla. On je prostě úžasnej.
Trošku se rozkoukal, nemusel ani moc pít a začal sypat jeden vtip za druhým. Je to asi takovej typ člověka, co se nejdřív rozhlíží, zhodnotí si lidi a pak se podle toho chová. V naší společnosti usoudil, že se může urvat ze řetězu a taky to tak vypadalo.
"Jo vzpomněl sem si na další. " bouchl Patrick do stolu a začal vyprávět další historku.
"Jednou o prázdninách sem měl brigádu na stánku s ovocem a zeleninou. Přišla za mnou ženská, že chce jahody. Tak sem hrábnul dolů pod pult a podal ji balení jahod. " vyprávěl. On u toho tak vostře gestikuluje, že jeho vyprávění je prostě záživný a zajímavý.
"Ona čuměla na mě, pak na jahody a pak zase na mě. Tak povídám: Co je? " houkl a prožíval to, jako by ta ženská před ním stála znova.
"Já myslela, že ty jahody budou živý - ohradila se ta ženská. Podíval sem se na ni jak na magora a povídám: No jo, ty jahody na vás nemrkaj, co? " dořekl Patt celou historku a všichni sme se složili smíchy. Možná, že by to za normální situace nebylo tak vtipný. Za prvý sme ale už dost nalitý a za druhý sme tak roztlemený z jeho předchozích story, že teď bysme se snad tlemili i historce o babce a kočkách.
"Já tě žeru. " brečela Emma smíchy a poklepávala Patricka po zádech. To, že vedle ní seděl Mike, ji vůbec nevadilo. Jemu ale očividně taky ne.
"Jo vole, seš vostrej. " šklebil se Sirius a sbíral se ze země. Dokonce i James byl z Lilyinýho novýho přítele naprosto unešenej. Tlemil se skoro nejvíc z nás všech a ani jednou neměl žádnou pitomou poznámku. Myslim, že tenhle "vztah" James-Lily-Patrick by mohl fungovat. James chce sice Lily zpátky, ale je natolik pozitivní, že si myslí, že ji stejně jednou dostane. Třeba se nakonec všechno změní. Třeba se James po těch letech odmiluje a Lily skončí až do smrti s Pattem.
"Vy ste taky moc fajn. Ještěže nás Lily konečně představila. Ste fakt super parta a je s váma fakt prdel. " usmíval se na nás všechny Patrick. Myslim, že nás má všechny už naprosto omotaný kolem prstu a všichni ho žereme. Hlavně holky. Nejen že je vtipnej a milej, ale taky fakt hezkej. To musim uznat, i když sem na blonďáky nikdy moc nebyla.
"No my sme ve škole legenda. " houkla sem a ještě se trošku tlemila z předchozích záchvatů smíchu.
"Jo, to je fakt. O vás se slyší pořád. " přikývl Patrick. To je dobrý slyšet.
"Poslední dobou sme se ale dost umírnili, už to není takový. " konstatovala sem fakt, že poslední dobou sme jak největší suchaři.
"Je pravda, že už sem dlouho neslyšel, že byste provedli něco velkýho a dostali pořádnej trest. McGonagallová je taky podezřele moc vyrovnaná poslední dobou. " zhodnotil Patrick naši situaci.
"Máš recht. Musíme s tím něco udělat. Jdeš do toho s náma? " napřáhla sem k němu ruku a ďábelsky se mi zalesklo v očích, jako vždycky, když se schylovalo k nějaký lumpárně. Sice nemám žádnej konkrétní plán, ale když dáme hlavy dohromady, vymyslíme něco velkýho.
"To si piš! " chytil mě Patrick za ruku a potřásli sme si na znamení úmluvy.
"Ach jo, že já tě sem vodila. " povzdychla si Lily a zavrtěla hlavou. Ale usmívala se. Jde vidět, že je fakt nadšená, že si všichni s Patrickem rozumíme. Sme taky už roky kámoši, tak záleží, co si o svých partnerech navzájem myslíme.
Zabalili sme to asi ve dvě ráno a kluci nás gentlemansky doprovodili až k našemu pokoji. Tam se s náma rozloučili - Patrick s Lily a Mike s Emmou pořádně - a vydali se zpátky na svoje koleje.
"Páni Lily, netušila sem, že Patrick je tak skvělej. " vyhrkla hned Sarah, jakmile se za nám zaklapl obraz.
"Jo, nechápu, proč si ho před náma takovou dobu skrývala. Neřeknu, kdyby to byl nějakej ňouma a introvert, ale on je skvěle komunikativní a hlavně s ním je strašná sranda. " přidala se i Leona.
"No, hlavně, že už se znáte. " mávla Lily rukou a jejich výčitky, proč nám ho nepředstavila dřív, zůstaly bez povšimnutí.
Musim fakt uznat, že sem mrtě překvapená. Vůbec sem nečekala, že by Patrick mohl takovej bejt. Od Lily sem věděla, že je hodnej, tolerantní a milej. Neznímila se ale, že je to takovej bavič. Nemůžu se už dočkat, až něco vymyslíme a provedeme společně nějakej průser. To bude v Bradavicích zase hukot!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leonie Leonie | 21. listopadu 2012 v 21:48 | Reagovat

No už jsem vlastně chtěla jít spát, ale štěstí že jsem napřed koukla sem. Naprosto bezvadná kapča :-D Zdá se, že jsme narazili na dalšího magora, který k partě skvěle zapadne. Akorát mě mrzí, žes sady tak trochu vynechala Siriuse - moji oblíbenou postavu :D

2 Koki Koki | 22. listopadu 2012 v 9:22 | Reagovat

Tohle mi nedělej. Máme zrovna účetnictví a já mam co dělat abych se nezačala smát nahlas.
Je fakt, že McGonagallová je až moc vyrovnaná. To chce nějakej pěknej průser. PAtrick se teda ukázal. Já taky zrovna nejsem moc na blonďáky, ale vyjímky se rozhodně najdou. Taky chápu Lily proč s nim je. Já se tak těšim na pokračování. Jsem strašně zvědavá co provedou. :-P
A Jazze bych nakopala. Takhle jí akorát ničí. A líbí se mi Jamesův optimismus. Vyčkává a věří místo toho, aby se snažil Lilyin vztah s Patrickem zničit.
No snad je to dostatečně dlouhý koment. ;-)

3 LilyE LilyE | Web | 22. listopadu 2012 v 17:27 | Reagovat

Waw super kapča! Patrik se fakt rozjel a to s těma jahodama bylo fakt dobrý. Já zastávám názor že blonďáci vypadaj jak takový mužský bárbínky (ještě když jsou k tomu modrooký :D ) takže je nemám moc ráda ale Patik byl fakt hustej. :D
Njn, bylo tam teďkom nějak moc ticho. Těšim se na to co provedou. Chce to nějaký hodně velký průser aby bylo zase něco na vyprášení cest dýchacích. :D
Jazz si něco zaslouží (a lízátko to určitě není). Vždyť ju jen ničí, chlapeček jeden.
Ten Jamesův optimismus bych chtěla (hlavně před písemkou). Čeká a věří, že spolu nakonec budou (já v to věřím taky) a nesnaží se je rozdělit. Snad bude mít pravdu. :-)
Díky za další skvělou kapitolu a už se moc těšim na další. :D

4 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 22. listopadu 2012 v 20:28 | Reagovat

Úžasná kapitola!!! Fakt bombastická!!! Hrozně moc jsem se pobavila! XD Kam na ty hlášky chodíš, to někdy vážně nechápu!!!
Je pravda, že dlouho nic nevyvedli... Hm... Aby si nezničili pověst... To by bylo zlý! Moc zlý!!! Měli by s tím rychle něco udělat, protože jejich žerty miluju!!!
Ten Jazz je...! Agrrrrh!!!! Zabít, zkopat do hranatý kuličky, rozstříhat, vyhodit do koše, pak ho slisovat a nakonec rozdrtit v mixéru!!! Ošklivej je! Moc moc moc ošklivej!
Patrick je suprózně hustózně krutodémonskej!!! Taky ho žeru!!! Vůbec se Lilynce nedivím, že ho tak zbožňuje, ovšem já jsem zastánce páru Lily a James, takže stejně jako Jimmy věřím, že se zase dají brzo dohormady! Jsou si prostě souzení! AJimmy je super! Krásně to bere! Statečnej miláček můj miláček!!! :))))
A taky mě trošku mrzí, že tam Siriusek moc nebyl... :/ Napravíš to že jo? Prosím, prosím, smutně koukám...!
Když to shrnu... Úžasně totálně dokonalá kapitola, ovšem málo siriusovitá...!!!
Um... Stačí takový kometář? XD

5 Lola Nicoleen Lola Nicoleen | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 14:35 | Reagovat

Jsem ráda, že vztah Jamese a Lily se tak trošku urovnal. Patricka jsem neměla ráda (i když tam vlastně nevystupoval, ale jen se o něm holky bavili) a vlastně jsem nikdy neměla ráda, když se kolem Lily motal nějakej kluk. Ale po téhle kapitole jsem si ho opravdu oblíbila. Je prostě boží! A James to bere dobře, i když stejně asi dost trpí. No, jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. No dále - Jazz. Grrr! Chudák Sam, když už na se přes něj jakš takš dostala, tak se objeví a všechno je zase zpátky. To nesnáším a vím, jak je to těžké. A když už nám Sam neskončí s Siriusem (což bych chtěla), tak by mohla být s Patrickem (protože pevně věřím, že konec James&Lily zůstane zachován).
Jinak kapitola byla super! Pobavila a děj se taky posunul dál, což je jen dobře a těším se na pokračování :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama