Everybody should have his own world...

38. kapitola - Věčný boj

19. října 2012 v 17:47 | Maggdinka |  *Weird people*
Kapitola k Weird People je tu. Blíží se už ke konci, tato celá povídka, ale tahle kapitola bude napínavá a akční, tak doufám, že se vám to vynahradí. Myslím, že krom téhle napíšu už jenom tři až čtyři kapitoly.

Na konci minulé kapitoly měla Lily děsivou vizi. Smrtijedi i se samotným Voldemortem jsou v Bradavicích. Jdou si pro naše hrdiny, protože je chtějí zabít za každou cenu, protože Voldemort nesnese žádné protivníky ani hrozbu. Doufám, že se vám kapitola bude líbit a užijete si ji. Doufám, že jsem to vymyslela dobře a bude to pořádně akční. Nic jiného nemá cenu dodávat, prostě čtěte. Užijte si to a zanechte co nejvíc komentářů...Vaše Maggdinka♥

PS: Tenhle víkend zůstávám na koleji a vypadá to, že se tady budu parádně nudit. Pro vás to znamená ale dobré zprávy, protože když se nudím, o to víc píšu. Takže nechci nic slibovat, ale Elita Bradavic by mohla být brzy hotová (samozřejmě mi dejte pár dní).Věčný boj

Všichni zděšeně přiběhli do hradu. Všude byl frmol a rozezněla se ohlušující siréna. Nikdy ještě v Bradavicích (alespoň v posledních letech) nebyla použita, ale všichni věděli dvě věci. Že hrozí nebezpečí a že musí do Velké síně.
Ve chvíli, kdy do Bradavic pronikli Smrtijedi a kdy se o tom profesor Brumbál a učitelé dozvěděli, byla zrovna vyučovací hodina, protože nižší ročníky kromě sedmáků a páťáků měli ještě normální školní rok. Všichni tudíž do Velké síně mířili hromadně za doprovodu učitelů, kteří dávali pozor, aby studenti byli v bezpečí a co nejvíce v klidu.
"Tady je to jako v den zkázy. " vydechla Lily, když sledovala všechny spolužáky i učitelé, jak se tlačí jeden přes druhého a spěchají do Velké síně, kde doufají, že najdou útočiště. Před Voldemortem a jeho Smrtijedy se ale nedá ukrýt nikde. Když už pronikli do Bradavic, není tu bezpečno.
"To sme mysleli, že Bradavice sou jediný místo, kam na nás nemůžou. " zabručel Sirius.
"Nechápu, proč si nepočkali aspoň tejden, než odjedeme domů. " nechápavě kroutila hlavou Tracy.
"Protože Voldemortovi určitě dělá moc dobře, dělat tohle všechno přímo před nosem Brumbálovi. " mínil James. Všichni věděli, že Voldemort má z Brumbála respekt a že se ho dokonce i možná bojí. Pro něj tohle byl triumf, že dokázal oblafnout takového velikána jako je oslavovaný Albus Brumbál.
"Všichni se usaďte ke svým kolejním stolům. " nařizovala všem profesorka McGonagallová, která to všechno jakoby organizovala. Brumbála nebylo nikde vidět. Snad něco podniká na ochranu a není mimo školu.
"Paní profesorko, kde je pan ředitel? " vyzvíal Sirius na ředitelce Nebelvírské koleje.
"Pane Blacku, běžte se všichni posadit ke svým stolům. " sjela je všechny pohledem. Když si všimla, že s Nebelvírskými jsou i Tracy, Niki a Matt, dodala: "Nebo k jakémukoliv stolu. Hlavně se ale posaďte. "
"My zmůžeme nejvíc ze všech, ale stejně nás posílaj sednout. " nadával James a naštvaně si kecnul k Nebelvírskému stolu. Ostatní ho následovali.
"McGonagallová ale neví o našich schopnostech. " namítl Remus.
"To je fuk. Jde o to, že sme už sedmáci a sme plnoletý, i bez schopností můžeme pomoct a bejt užitečný. " vysvětloval James svoje rozhořčení. Lily seděla vedle něj a pevně ho držela za ruku. Měla strach jako blázen, ne ani tak o sebe, ale o ostatní. Taky se bála, co se teď bude dít, protože žádnou další vizi neměla.
"Snažíš se něco vidět? " optala se Claire, když chvíli Lily pozorovala. Lily seděla se zavřenýma očima a soustředěným výrazem.
"Jo, ale vůbec to nejde. " odsekla Lily nakvašeně. Vtom vešel do síně Brumbál a začal promluvat ke studentům, aby zachovali klid a tak podobně.
"Nic se vám nestane. " ozval se hlas jakoby zvenčí, ale byl mnohonásobně zesílený, takže se všichni strašně lekli. Naši superhrdinové moc dobře poznali, že to mluví Voldemort, jeho hlas si zapamatovali moc dobře.
"Žádám pouze pár stůdentů a oni moc dobře vědí, o koho se jedná. " pokračoval Voldemortův hlas. Nebylo ho nikde vidět, takže bylo jasné, že není v síni. Všichni se po sobě zděšeně dívali.
"Za hodinu, přijdu do Velké síně. Chci, aby tam byli pouze oni studenti. Ostatní mají hodinu na to, aby bezpečně přešli do svých kolejí. Nikdo vám neublíží. Kdo za hodinu nebude pryč z Velké síně, ten zemře. " Voldemort dokončil svůj proslov. Ředitelé kolejí okamžitě začali své studenty šikovat do řad, aby se přesunuli na koleje.
"Hlavně, ať dodrží slib a neublíží nikomu jinýmu. " strachovala se Lily.
"Že se nebojíš o svůj kejhák. " ušklíbl se Sirius.
"Ostatní totiž za nic nemůžou. Bylo by nefér, kdyby se někomu něco stalo. On je tady jenom kvůli nám. " odsekla Lily.
"My ale taky za nic nemůžeme. Děláš, jako bysme si ty schopnosti přičarovali sami, kdo se o ně prosil? Je to kvůli ministerstvu. " bránil Sirius svůj názor.
"Nesmíme se hádat a musíme držet spolu. " přerušila jejich hádku Claire. Několik sekund na to za nimi přišel Brumbál.
"Nebojte se, moji milí, já a učitelský sbor s vámi zůstaneme. " usmál se na všechny povzbudivě. V síni ještě studenti byli, ale nikdo si jich nevšímal.
"Ale pane profesore, hrozí vám nebezpečí. Říkal, že všechny kdo zůstanou ve Velké síni, zabije. " protestovala Tracy.
"Tím myslel ale především vás. To vás chce zabít. " konstatoval Brumbál a vypadal naprosto nevzrušeně. Jeho nemohlo rozházet snad nikdy nic.
"Toho sme si vědomi, pane řediteli. " přikývl James odhodlaný rvát se za život.
"Voldemort má s sebou také své Smrtijedy, proto se mi zdá fér, aby někdo stál i na vaší straně. " pokrčil ředitel rameny.
"Musíme hlavně spolupracovat a pomáhat si. Navzájem si musíme krýt záda. " otočil se na svoje kamarády Sirius a začal s organizováním bitvy.
"Claire, dám ti svoji schopnost. Dávej pozor na ostatní a kryj je. Sám bych to nedokázal. " přišel James za Bennetovou a natáhl k ní ruku. Ona přikývla a jeho ruky se chytila. Tím na sebe převzala jeho nezranitelnost.
"Aspoň si vyskoušíme obranu proti černý magii doopravdy v praxi a uvidíme, jestli nám ty zkoušky OVCE k něčemu byli. " ušklíbl se Sirius a snažil se brát situaci s nadhledem.
"Ty seš za každých okolností klidnej, co Tichošlápku. " zavrtěl Remus nevěřícně hlavou.
"No co, co se má stát, to se stane. " pokrčil Sirius rameny.
"Studenti Nebelvíru jsou již na koleji. " informovala Brumbála profesorka McGonagallová, která právě vešla do síně. Postupně přišli i profesor Kratiknot, madame Prýtová a profesor Křiklan, kteří hlásili to samé.
"Výborně, studenti budou alespoň v bezepečí. " pochvaloval si Brumbál.
"V každé koleji je minimálně jeden učitel a starší studenti se nabídli, že budou pomáhat při ochraně, kdyby bylo potřeba, kdyby Voldemort porušil svůj slib, že jim neublíží. " dodal ještě maličký profesor Kratiknot.
"Výtečně. " přikývl Brumbál.
"Nemusíte tady bejt. Není to vaše povinnost. " podíval se James na svoje učitele.
"Pane Pottere, nechceme slyšet ani slovo. Jste stále ještě studenti Bradavic a naší povinností je chránit vás, ostatní studenty i hrad. " ohradila se McGonagallová.
"Už je to tady. " konstatovala nervózně Lily, když zkontrolovala hodinky. Do příchodu Voldemorta se Smrtijedy zbývala pouhá minuta.
"Dávej na sebe pozor, lásko. " políbil James něžně zrzku a pořádně ji objal, až ji málem v náručí rozmačkal.
"Ty taky. " škytla.
"O mě se neboj, mě se nic stát nemůže. Dávej hlavně pozor na sebe, nepřežil bych, kdyby se ti něco stalo. " pohladil Potter Evansovou po vlasech. Ona při jeho dotyku zavřela oči. Všichni tu sladkou romanci pozorovali, dokonce i profesoři. Sirius se po očku podíval na Claire, ta uhnula pohledem. Pak se na něj podívala znova a chvíli na sebe zírali.
"Dávej na sebe pozor. Siriusi. " řekla Claire v myšlenkách a slabě se usmála. To bylo poprvé, co mu řekla jménem. Sirius jí úsměv oplatil a přikývl.
"Jsem moc rád, že naše podmínky zatím fungují. " ozvalo se ode dveří. Všichni se naráz otočili. Stál tam samozřejmě Voldemort s polovinou svojí armády.
"Zdravím, Tome. " řekl Brumbál konverzačním tónem, ale neobjevil se u něj ani náznak úsměvu, což bylo velice neobvyklé. Nikdo nechápal, proč Voldemortovi takhle říká.
"Bylo mi jasné, že svoje studentíky tady nenecháte samotné. Tím sladší a větší bude můj triumf, když zabiji i slavného Albuse Brumbála a nejlepší profesory ze školního sboru. " zasmál se ledově Pán Zla a civěl na ně rudýma očima.
"To ty odtud odejdeš s pláčem. " odsekl James.
"Mladý pan Potter, vždy statečný. " zadíval se Voldemort na Jamese. "Zatím jsem nenašel způsob, jak tě zabít, ale nechat tě koukat se, jak zabíjím všechny, které miluješ, to je ještě zábavnější. "
"Nikdo tady dneska neumře. " vykřikla Niki neohroženě.
"Dost bylo řečí, jdeme bojovat! " zařval jeden ze Smrtijedů netrpělivě. Voldemort se na něj otočil a umlčel ho jenom pohledem.
První útočné kouzlo vyslal Sirius, které nikdo nečekal, protože nikdo ani nepostřehl, že už vytáhl hůlku. Zasáhl jednoho Smrtijeda a ten se zkácel omráčený na zem. Tímto se spustila bitva. Velkou síní začala létat nejrůznější kouzla všemožných barev.
Voldemort se boje zatím ale neúčastnil. Stál u zdi, kolem něho stálo pár Smrtijedů jako bodyguardi a všechen ten frmol lehce pobaveně sledoval.
"Crucio. " křikl Sirius na Remuse a ten před sebou vytvočil vzdušný vír, který kouzlo odrazil. Sirius informoval všechny kolem, co za kouzla se jejich protivníci chystají použít. Smrtijedi totiž neuměli ovládat své myšlenky, takže Sirius byl vždy o krok napřed.
"Pozor! " křikla Claire na Lily a vrhla se před ní. Někdo na ni právě vyslal paprsek zeleného světla, ale Claire byla naštěstí pohotová, a protože měla Jamesovu schopnost, smrtící kletba se do ní vpila a nic se jí nestalo. Jenom se trochu zakymácela, jako by se jí točila hlava.
"Díky. " vydechla Lily šokovaně. Před pár sekundami mohla být mrtvá, nebýt kamarádky. James se po ní vyděšeně podíval, ale s úlevou zjistil, že je vše v pořádku.
Profesoř, včetně Brumbála bojovali také. Kdyby nebyli studenti zaneprázdnění bojováním, byla by pro ně velkolepá podívaná, sledovat své učitele. Ještě nikdy je (kromě Brumbála) neviděli v akci mimo školu.
Tracy a Niki bojovali bok po boku. Jako dvojčata měly takový šestý smysl, takže se skvěle doplňovaly. Nejenom emocionálně, ale právě i v boji. Niki vždy nějakého Smrtijeda čaptla a pevně ho svírala ve svých železných pažích, zatímco Niki Smrtijeda jediným dotekem zmrazila. Niki se pak rozeběhla, do ledové sochy kopla a ta se roztříštila na kousíčky. Takhle skvěle a účině spolu likvidovaly protivníky.
Albus Brumbál bojoval hned se třemi Smrtijedy zároveň, jemu to nedělalo sebemenší problémy. Oni na něj byli krátcí.
Jamesova ruka s hůlkou jenom kmitala. Byl nejlepší v obraně proti černé magii v ročníku a tady se to moc dobře projevilo. Neměl žádnou aktivní schopnost, proto se musel spoléhat jenom na svoje kouzla a čáry, ale s tím neměl problém. Ochranné kouzlo nepoužíval vůbec, protože mu bylo k ničemu a zbytečně by ho zdržovalo. Nechal svoji schopnost pracovat. Byl ale bystrý a obratný a tolik kouzel do těla zase neschytal.
Claire naopak nebyla tak obratná, takže tím jak chránila ostatní, schytávala do těla jedno kouzlo za druhým. Vypadala už dost vyčerpaně. Ublížit jí nic sice nemůže, ale unavit ji to může.
"Schovej se někam na chvíli a odpočiň si! " křikl Sirius na Claire, když viděl, jak se zakymácela, po dalším kouzle schytaným do hrudi.
"Blbost, musím pomáhat. " odsekla Claire odhodlaně a vrhla se opět do boje. Tentokrát s větší odhodlaností, než předtím. Sirius ji ještě chvíli po očku pozoroval, aby viděl, jestli se s ní něco neděje. Všechno bylo ale v pořádku.
"Copak, že stojíš stranou? Bojíš se bojovat? " provokoval James Voldemorta a dokonce mu i drze tykal. Vykání - tento projev úcty si tohle individuum nezaslouží.
"Buď rád a neprovokuj ho. Jestli se do toho zapojí on, vezme to s náma rychlej konec. " sykl na něj Remus káravě.
"Tak ať. Jenom mě štve, že básní, jak je hustej a jak nás zabije, přitom za něj všechnu dřinu udělaj jeho poskoci. Říká si pán zla a skoro i pán světa a přitom sám, by nebyl nic. " odpověděl James Remusovi naschvál dost nahlas, aby ho slyšel i Lord Voldemort. Ten začal zuřivě oddychovat a musel se krotit, aby nezasáhl.
Najednou se ozvala dunivá rána, následkem nějakého kouzla se sesypal jeden z postraních kamenných sloupů.
"Je tam Peter! " zařvala na ostatní Lily, která si před chvílí všimla, že tam Peter Pettigrew stojí. Všichni se k němu nemohli seběhnout, protože byli pořád ještě v boji. Remus se ale pohotově utrhl, jeho Smrtijeda si vzal na starost James a běžel Peterovi na pomoc. Mocným mávnutím rukou se všechny kameny zvedly a se zaduněním spadly na zem o několik metrů dál. Na podlaze ležel zraněný Peter. Krvácel z hlavy a byl celý potkučený.
"Musí na ošetřovnu. " informoval Remus madame Prýtovou, která k němu přiběhla.
"Na to teď není čas ani podmínky. " zavrtěla profesorka hlavou. Sklonila se nad Červíčkovým tělem a začala pronášet různá ozdravná zaklínadla. Jako správná profesorka Bylinkářství z hábitu vytáhla i nějaké léčivé bylinky a přikládala mu je různě na tělo.
"Běž, chlapče. " kývla na Remuse, aby šel na pomoc ostatním.
"Tome, jsi tu zbytečně. Mým studentům se dnes ani jindy nic nestane. Neublížíš jim. A pokud si myslíš, že tě nechám, tak jsi na omylu. " spustil Brumbál na Voldemorta svým obvyklým konverzačním tónem.
"To ty jsi blázen, když si pořád myslíš, že mě můžeš nějak zastavit. Já jsem nejlepší čaroděj všech dob! Brzy ovládnu celý svět! " zařval Temný pán přímo fanaticky, až trochu šíleně.
"Profesor Brumbál je nejlepší čaroděj všech dob! " ohradila se rozhořčeně Lily. Brumbál se na ni děkovně usmál.
"Takže neustoupíš, Tome? To je tvé poslední slovo? " zadíval se ředitel Bradavic na svého někdejšího studenta, který propadl zlu.
"Všechny vás zabiju! " takové odpovědi se mu dostalo.
"Budiž. " přikývl Brumbál, lehce si povzdychl a vypadalo to, jako by byl dokonce trochu zklamaný a z něčeho smutný. Chvíli jenom tak stál s hůlkou spuštěnou podél těla.
"Děti ke zdi. " naháněla studenty profesorka McGonagallová. Nikdo nechápal proč, ale poslechli ji. Brumbál se najednou zničehonic rozmáchl, točil chvíli hůlkou nad hlavou, jako by měl laso a pak švihl směrem k protivníkům. Všichni Smrtijedi zařvali a zmizeli. Jediný, kdo tam zůstal, byl Voldemort.
"Nemám tu moc, abych poslal do Azkabanu i tebe, Tome, na to už jsi moc silný. Tvoji Smrtijedi tam už ovšem jsou a teď si je přebírají Mozkomoři. Sám bez nich nic nezmůžeš, tak ti radím, abys odešel. " promluvil Brumbál ledově a jeho konverzační a pohodový tón byl ten tam. Všichni ohromeně zírali. Jejich ředitel je prostě třída. Právě naplno poznali, proč si ho všichni tak cení a váží a proč ho titulují jménem největší čaroděj všech dob.
Voldemort zuřivě pozoroval, jak se všichni pobaveně pohihňávají tomu, jak ho Brumbál pěkně setřel. Rozpřáhl ruce a zařval tak děsivě a silně, až praskla všechna okna ve Velké síni. Skoro všichni si museli zakrýt dokonce i uši, protože jeho křik se rozléhal od stěny ke stěně a všem bylo naprosto jasné, že to musí slyšet i studenti na kolejích.
Zuřivě začal metat smrtící kletby na všechny strany, ale všichni se pohotově vykryli ochranným štítem. Zničehonic se Voldemort odlepil od podlahy a bleskově odletěl pryč. Létal jenom tak, bez koštěte. To bylo asi nějaké nové kouzlo.
Všichni se po sobě s úlevou podívali a usmívali se. Už to mají snad za sebou. Voldemort jim nedá pokoj ale nikdy, s tím už jsou smíření. Pro tentokrát bitvu ale vyhráli. Ovšem jenom díky Brumbálovi.
"Claire! " ozval se vyděšený výkřik. Všichni se otočili. Lily běžela ke kamarádce, která ležela bezvládně na zemi. Klekla si k ní a usedavě se rozbrečela.
"Neboj lásko, bude v pohodě. Je přece krytá mojí nezranitelností. " objal James svoji dívku a snažil se ji utěšit.
"Jo, za chvíli se probere. Byla jenom ze všeho toho vstřebávání kouzel unavená a vyčerpaná. Jenom omdlela. Až se její organismus trochu zregeneruje, bude zase v pořádku. " přesvědčoval zrzku pevně Sirius a všichni stáli nad Claire a čekali, až se probere.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 19. října 2012 v 18:11 | Reagovat

Absolutně a naprosto perfektní kapitola. To bylo něco. Je fakt, že Voldemort je hajzl. Nechá smrtijedy, aby všechno oddřeli a do boje se zapojí až když jsou protivníci oslabení. Zato Brumbál je třída. I když je mohl poslat do Azkabanu už na začátku. Ale aspoň bylo vidět, že i ve skutečném boji naši hrdinové obstojí.
Jen tajový detail: Tracy zmrazuje smrtijedy. Ty tam máš všude uvedenou Niki. Ale to se stane. :-)

2 maggdinka maggdinka | Web | 19. října 2012 v 18:30 | Reagovat

[1]: Díky za připomínku :-) Jsem celá ze školy unavená a zmatená, moc jsem toho nenaspala, tak se občas nějaká ta chybička vloudí. Opravovat to už nebudu, na to jsem moc líná :-D takže snad to pochopí i ostatní :-)

3 LilyE LilyE | 19. října 2012 v 22:39 | Reagovat

Moc se mi to líbilo. Jen Voldy by nemusel být tak šílená srababa a taky se trochu zapojit, ne? Obdivuju Brumbála, ten titul nějvětší čaroděj si opravdu zaslouží. Jen doufám že Clare nebude nic vážného a že se probere. =)

4 Lola Nicoleen Lola Nicoleen | E-mail | Web | 20. října 2012 v 11:08 | Reagovat

Bezva! Úplně vidím Jamese jak pořvává na Voldyho, Nikki jak ničí ledový "sochy", Claire jak ochraňuje Lily a taky Sirius pořvávajícího kouzla, který se Smrtijedi chystají použít. Ti z toho museli bejt docela na větvi, ikdyž o těch schopnostech věděli :) Těším se na pokračování.

5 Barussiiik Barussiiik | Web | 22. října 2012 v 18:35 | Reagovat

Úžasné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama