Everybody should have his own world...

37. kapitola - Omračující vidina

9. října 2012 v 21:50 | Maggdinka |  *Weird people*
Nová kapitola k Weird People je tu. Plodila se mi docela těžko, protože nemám teď moc nápadů a inspirace. U Elity Bradavic je to jiná, tam to psaní jde samo. Nicméně, kvůli vám, jsem se jednou takhle večer na koleji, když nebylo co dělat, sedla jsem k notebooku a začala plodit. A tady máte mé dílko. Doufám, že se vám to bude líbit a že si to užijete. Weird People pomalu končí, tak si to co nejvíc vychutnávejte a taky co nejvíc komentujte. Doufám, že to má hlavu a patu a že se u toho nebudete nudit. Nic už není potřeba asi dodávat. Užijte si kapitolu...Vaše Maggdinka♥Omračující vidina

V Bradavicích začal poslední týden školního roku. Pro Poberty a spol to byl poslední týden v Bradavicích vůbec. Bylo krásné počasí, takže čas trávili skoro pořád venku. Buď u vody, nebo jenom tak lenošili. Dokonce se byli projít i do Prasinek, kde poseděli chvíli v hostinci U Tří košťat. Dávali si samozřejmě pozor, aby je nesledovali Zmijozelští nebo nedej bože dokonce Smrtijedi. Prostě si užívali a bavili se, ale to nevěděli, co se proti nim kuje míle a míle daleko od Bradavic.
*
"Můj pane, nenecháme útok, až vyjdou z Bradavic, kde nebudou pod ochranou hradeb a Brumbála? " odvážil se jeden Smrtijed navrhnout. Voldemort a jeho armáda měli právě poradu v sídle, ve velkém sále se stolem a židlemi. Voldemort seděl v čele na trůnu a na ramenou mu ležel had Nagini.
"To mě samozřejmě také napadlo, jenže tohle je náš plán už řadu týdnů a nebudu ho teď měnit. Navíc, když to uděláme Brumbálovi přímo pod nosem, bude to zábava. " zašklebil se Pán Zla ošklivě. Albus Brumbál byl jeho největší nepřítel. Když byl na škole, Brumbál tam učil přeměňování a nikdy jeho - Voldemorta - neměl rád. Vždy ho sledoval a podezříval. Nastal čas, aby dal tomu starému bláznovi co pro to, a proto se mu líbil nápad, zaútočit na jeho studenty a chovance přímo na bradavických pozemcích.
"Zkontaktujte někdo slečnu Blackovou a pány Snapea a Yaxleyho, aby pro mě zjistili, jak se dostat do Bradavic. Potřebujeme nějakou skulinku. Přes ochranná kouzla se nedostaneme. Ta kouzla jsou století stará a ani já je neprolomím. " přiznal Voldemort a zaúkoloval Smrtijeda po své levici.
"Jistě pane, už jsem je pověřil a pracují na tom. " přikývl Smrtijed.
"Výborně. Stejně se jim ale ještě ozvi a připomeň jim, že to musí nejdéle za pár dní zjistit. Už v pátek odjíždějí všichni z Bradavic, takže na to máme týden. " pokynul mu Voldemort. Chvíli bylo ticho. Nikdo nikdy nezačínal mluvit, pokud je pán nevyzval.
"Ještě si to celé zrekapitulujeme, aby všichni věděli, co se bude dít a jakou má každý přesně úlohu. " prolomil Voldemort ticho a dali se do opakování plánů, které každý z nich znal už nazpamět. Také tuhle celou akci společně všichni připravují již několik týdnů.
*
"Copak ti je, lásko? Poslední dobou se tváříš nějak zamyšleně a seš pořád duchem mimo? " vyzvídal James starostlivě na Lily. Jeho nová vysněná holka se mu poslední dobou vůbec nelíbila. Dělala mu starosti.
"Cože? " vykoktala Lily. James ji očividně vytrhl zase ze zamyšlení. "Ale to nic, nic mi není. " reagovala rychle a ledabyle mávla rukou.
"Ale jo, já si toho taky všimnul. Co tě žere? " přidal se k Jamesově poznámce i Sirius.
"Jo, to je fakt. " vložila se do toho i Claire. Všichni přikyvovali. Byli tu s nimi i Niki, Tracy a Matthew. Poslední dny trávili "superhrdinové" spolu.
"Nic, já jenom, že mám takovej špatnej pocit. " vysoukala ze sebe Lily.
"Měla si nějaký vidění? " vyptával se Remus.
"To právě ne. Nevidim žádný konkrétní obrazce ani situace. Je to jako vlna pocitů, obavy, strach. Jako by se na nás něco chystalo. " vysvětlovala Lily. Vysvětlovalo se to dost obtížně. Bylo to hodně zvláštní, nedalo se to prostě ani popsat.
"Myslíš, že je něco takovýho možný? " podívala se na ni zamyšleně Tracy.
"Jo, je to divný. Doteď jsi přece budoucnost vždycky viděla jasně a byla si ji schopná nakreslit. Žádný pocity jsi dřív neměla. " doplnila sestru Niki.
"Já vím. Zní to divně a šíleně. Neumím to popsat, ale je to vážně silný. Občas mě to tak zavalí, úplně to na mě lehne. Nejsilnější je to v noci. Často se budím ze spaní, vyděšená, zpocená, jako kdyby moje tělo a hlava cejtili, že se blíží něco zlýho. Nejsem ale schopná nic vidět. Snažím se ze všech sil soustředit, zahlídnout něco. Víte, že poslední dobou, když se poštěstilo, dokázala jsem třeba předpovědět počasí. Jenže tohle je na mě asi ještě moc, to nezvládnu. " rozpovídala se Lily.
"Podle mě to souvisí s tím, že odtud odcházíme. To je ten divnej pocit. Víš, jako že se bojíš toho, co bude, až z Bradavic odejdeme. Jestli budeme v nebezpečí, jestli po nás pořád půjde Voldemort a tak. " utěšoval ji James a objal ji kolem ramen, aby ji dal najevo, že má v něm plnou oporu a pomoc.
"Jo Lily, na tom, co říká James, něco bude. Může to být jenom takový podvědomí, že jsi trochu vyděšená z toho, že po sedmi letech opouštíme Bradavice a že po nás možná půjde Voldemort a Smrtijedi. Promítá se to tak částečně do tvých schopností. Proto nemůžeš vidět obrazy a kreslit je, protože to není konkrétní budoucnost, jsou to jenom tvoje obavy a pocity. " uvažoval Remus jako vždy intelektuálně.
"Jo, snad máte oba pravdu. " povzdychla si Lily.
"Neboj, nedovolím, aby se ti něco stalo. " pohladil zrzku James po vlasech a políbil ji na tvář.
"Jo, nikomu se tady nic nestane. Navzájem na sebe dáme pozor. Všechno bude v cajku. Nanejvejš můžou zase prudit Zmijozeláci, ale s těma my si hravě poradíme. " vyhrkl Sirius bojovně a zablýsklo se mu v očích.
"Tak hele, budeme tady zase tlachat o tom, jak odcházíme z Bradavic a jak nás pravděpodobně všechny jednoho po druhým pozabíjej, nebo si budeme ještě užívat? " vložila se do toho naštvaně Niki.
"No ten proslov se zabíjením se mi moc nelíbí, ale Niki má pravdu. Měli bysme si ještě poslední dny tady užít a ne se pořád bát a sžírat tím, co bude za týden. " ozval se dokonce i Matt. To už něco znamená.
"Jo, je to pravda. " připustila Claire.
"Správně. Proto navrhuju, abysme dneska večer zašli do Prasinek. Pořádně se ožereme a hned přestaneme myslet na všechny problémy. Věřte mi, zabírá to. " navrhoval aktivně a nadšeně Sirius.
"Co když nás zase bude někdo sledovat? Co když nás přepadnou? " vyšilovala Tracy.
"Nemůžeme Ke Třem košťatům. Tam jsme moc na očích. " namítla Lily. Nevadilo ji, jít do Prasinek. Když si budou dávat pozor, že je nesledují Zmijozelští, tak nebudou snad problémy. Jenže U Tří košťat to je moc riskantní.
"V tom s tebou naprosto souhlasím, Lily. " zašklebil se Sirius a bylo na něm vidět, že už má dávno nějaký plán.
"Tak co navrhuješ? " tahala z něj Niki nedočkavě. Jí se opíjecí večer moc líbil.
"Myslíš na to, co já? " otočil se James na Siriuse a chvíli spolu vázali jenom oční kontakt. Pak jim došlo, že se James Siriuse na něco v duchu pravděpodobně ptal, protože Sirius přikývl.
"Půjdeme k Prasečí Hlavě. " vyhrkl Sirius, jako by to byla nějaká paráda.
"Cože, do toho pajzlu? " zakabonila se Claire.
"Prosim tě, bylas tam někdy? Ne, jenom jsi slyšela drby od ostatních. Není to tam zas tak hrozný, jak se povídá. Nesmíš bejt taková dámička. " rýpl si do ni Sirius.
"Já jsem pro. Sice jsem tam ještě nebyla, ale pajzly mi nevadí. Hlavně tam budeme naprosto v bezpečí a nenápadní. " souhlasila kupodivu jako první Lily se Siriusovým nápadem.
"Super, takže dneska jdeme k Prasečí Hlavě. " pochvalovala si Niki.
"Půjdeme přes pozemky? " vyzvídal Matt, aby se domluvili na podrobnostech.
"Neblázni, to je daleko. Půjdeme naší tajnou chodbou. Sejdeme se v šestým patře, v osm. " rozhodl James.
"Dávejte si hlavně pozor, ať nás nesledují Bella a spol. Buďte nenápadní, ale hlavně nechoďte sami. Nechceme, aby někoho z nás ovládli a zmanipulovali. " promluvila ke všem vážně Lily.
"Rozkaz šéfe! " zasalutoval Sirius. "Já půjdu s Bennetovou, aby se ji náhodou něco nestalo. " zašklebil se na Claire a laškovně zamrkal.
"Jestli půjdeš se mnou, je tady dost velký riziko, že se stane spíš něco tobě. " zavrčela Claire.
"No co, musíme bejt nenápadný a jít po skupinkách. James půjde s Lily, aby ji chránil, Remus půjde s Peterem a já s tebou. Takhle je to nejrozumnější. " pokrčil Sirius nevinně rameny.
"Nerada to říkám, Claire, ale Sirius má pravdu. " pokývala Lily hlavou a pokrčila rameny, jako že se nedá nic dělat. Claire si ale moc dobře všimla, že se trošku provokativně zazubila. To si říká kámoška!
--------------------------------
"Fuj, mě je tak blbě. " zaskučela Lily den po jejich výletu k Prasečí hlavě.
"No, koukám, že seš nějaká zelená. " zasmál se Sirius škodolibě. "Ale přišli sme ve tři ráno a spala si až do oběda, tak si nestěžuj. "
"Jo, jenže půlku tý doby jsem strávila objímáním záchodový mísy. " zabručela Lily a tím dala jasně najevo, že dneska s ní nebude moc řeč.
"Páni, Evansová se ožrala jak hovado a je jí blbě. " řehtal se James.
"Když už spolu chodíme, tak bych laskavě očekávala, že mi přestaneš říkat Evansová. " hodila Lily po Jamesovi podrážděný pohled a odsekla.
"V takovýhlech výjimečných a neobvyklých situacích ti musím říct příjmením, promiň. To totiž nikdo z nás za celých sedm let tady na škole nezažil. Posledních pár dní v Bradavicích a heleme se, jak se nám ze šprtky a hodný holky stává rebelka. " smál se James, ale omluvně ji políbil na tvář. Na pusu si to moc netroufl, neměl zájem, aby ho pozvracela.
"Musíme podniknout tenhle tejden ještě něco nezapomenutelnýho, aby tahle kocovina nebyla moje poslední vzpomínka na Bradavice. " plánovala Lily.
"Co je na pití a zábavě strašnýho? " ohradil se Remus. Lily a Claire na něj koukali jak na mimozemšťana. Tohle by zrovna od Remuse Lupina nečekaly. Naproti tomu, kluci překvapený vůbec nebyli, protože věděli, jaký Remus doopravdy je.
"Jo, většina našich nejlepších zážitků z Bradavic obsahuje chlast. " přidal se k Náměsíčníkovi i Sirius.
"Však počkej, jak jednou na předchozí večer a dnešní den budeš hezky vzpomínat. To si budeš říkat, to sem bejvala mladá, krásná a užívala sem si a teď sem jenom stará semetrika, co stojí doma u plotny. " rýpl si do Lily James. Dneska ji dost dráždil a pokoušel. Navíc, ona nebyla v moc dobré náladě, takže si chlapec docela koledoval.
"Tak hele, aby ses mě jako starý semetriky vůbec dočkal. " pohrozila mu Lily podrážděně se zaťatými zuby. James ale věděl, že s touhle holkou stráví zbytek života. A že jim spolu bude krásně.
"Tak víš co? Zejtra, až ti bude líp, někam tě vezmu. Zase něco vymyslim a užijeme si hezkej večer ve dvou. " usmál se James na Lily omluvně. Nechtěl ji zbytečně dráždit.
"No dobře, omluva se přijímá. " připustila Lily po chvíli mlčení, aby Jamese trochu vydusila a nakonec se i slabě usmála. Dnes se cítila jenom na vodu a postel.
"Co, Bennetová, nežárlíš? Nechceš si taky skočit na nějaký randíčko při měsíčku? " zahýbal Sirius provokativně obočím. Poslední dobou do Claire dost rýpal a pořád ji nějak provokoval. Věděl, že nejvíc ji vytočí, když ji bude rádoby svádět. Věděl, že Claire tohle jeho chování přímo nesnáší. Proto ho to tak bavilo. Nikdo se neuměl tak hezky rozčílit, jako Claire, dokonce ani Lily a ta už měla s Jamesem za ty roky hodně praxe.
"S tebou ani za milion let, Blacku. To bych se radši nechala od hlavy až patě pozvracet od Lily. " zasyčela Claire.
"Hej! " ozvala se Lily ublíženě. Takhle využívat její nevolnost na konfrontaci se Siriusem a to si říká kámoška. James, Remus a Peter se hlasitě chechtali. Claiřin stěr na Siriuse je totálně dostal. A smáli se i kvůli Lily.
"Jak je hned člověku veselejc, když nechodí do školy, co? " řehtal se James a utíral si slzy od smíchu. Remus zase několikrát praštil pěstí do stolu, než se uklidnil.
"Koukám, že se všichni začínáte nějak rozjíždět. " zašklebila se Claire.
"To bude možná ještě zbytkáč nějakýho toho alkoholu v krvi ze včerejška. " mávl rukou Remus. Tato slova a mluva byla pro Lupina dost nezvyklá. Jenže holky nevěděly, že Remuse není vůbec takový šprt a slušňák, za kterého ho všichi tady v Bradavicích mají. Ale Poberti vědí své.
"No nic, tak co podnikneme dneska? " ukončil Sirius smích a debatu a začali se naopak bavit o tom, co budou dnes provádět.
--------------------------------
"Hele Dvanácteráku, nemáš náhodou Pobertův plánek? " přehraboval se Sirius v kufru. Pokud se nemýlil, plánek měl u sebe naposledy on a dával si ho do kufru, ale u nich bylo zvykem, že když ho někdo potřeboval, vzal si ho i bez ptaní.
"To nemám, na co by mi taky byl? " nechápal James.
"Já myslel, jestli sis ho třeba nevzal někdy, když si šel s Lily, abys viděl, jestli na někoho nenarazíte. " pokrčil Sirius rameny.
"Z toho už sem vyrostl. Filchovi uteče každej a učitelům se se svejma řečnickejma schopnostma v pohodě vymluvim. " dal James jasně najevo, že plánek už nepotřebuje.
"Ty ho taky nemáš? " otočil se Sirius pak nadějně na Remuse. Sice nebylo pravděpodobný, že by ho Remus potřeboval a na co, ale za zeptání nic nedá.
"To teda nemám. " zakroutil hlavou Remus. "Na co ho vůbec potřebuješ? "
"Ale, večer jdu s jednou holkou, tak sem si ho pro všechny případy chtěl vzít s sebou, protože nejsem takovej frajer jako James, kterýmu je jedno, na koho narazí. " vysvětloval Sirius. Pokud ale plánek mít nebude, tak se nezblázní. V Bradavicích zná i potmě každou chodbičku a zákoutí a v noci, když je tma a ticho, jde slyšet blížící se člověk už dvacet metrů před vámi. Takže se kdyžtak někde schová.
"Ty, Peteře? " otočil se ještě na Červíčka, i když mu bylo jasný, že tady se plánku nedočká. Peter zakroutil hlavou. Sirius prohledal úplně celý kufr, ale nic. Pak už ale pospíchal, aby nenechal slečnu dlouho čekat, takže už to neřešil. Rozloučil se s klukama, řekl, ať ho čekají až k ránu a odešel.
"To je dost divný. " dumal Remus.
"Co, že Sirius přijde až k ránu? Mě to ani divný nepřijde, už tak od třeťáku. " pokrčil James nechápavě rameny.
"Nemluvim o Siriusovi, ale o tom plánku. " zakoulel Remus očima.
"Jo, to je divný. Ale beztak se někde vyhrabe. Často něco ztrácíme a pak to zas najdem. Za pár dní se stejně budeme balit, tak se někde najde. " mávl James rukou.
"Jo, to je fakt. " přikývl Remus a dál už se tímto tématem nezabývali.
--------------------------------
Byl krásný den a Pobertvé, Lily, Claire, Niki, Tracy a Matthew seděli pod dubem u jezera a užívali si sluníčka. Nic jim den nemohlo pokazit. Nebo alespoň si to sami mysleli.
"Držte se všichni plánu. " přikázal Lord Voldemort. Pak se se svými dvaceti Smrtijedy přemístil. Objevili se v Prasinkách. Všichni lidé, co byli na ulicích začali křičet a chovávat se. Mysleli, že přišla zkáza. Smrtijedi ani Temný Pán si jich ale nevšímali a šli rovnou do Medového ráje. Prodavač a majitel v jednom se jenom krčil za pultem a sledoval, jak všichni zlí hoši lezou do jeho skladu. Pomalu zmizeli v útrobách tajné chodby a lezli rovnou do hradu.
"Au! " vykřikla Lily a tvářila se, jako by jí někdo přetáhl palicí přes hlavu. Hlava ji třeštila a píchala, nebyl to ale pozůstatek její dřívější kocoviny.
"Co se děje, miláčku? " strachoval se James a pevně Lily objal. Ta si držela hlavu a nebyla schopná slova. Před očima měla úplně temno.
"Vidělas něco? " vyzvídala Tracy.
"Tentokrát to bylo jiný. Bylo to jako blesk z čistýho nebe a skoro nic jsem nestihla zachytit, abych to nakreslila. " oddychovala Lily ztěžka.
"A co se teda děje? " naléhal Sirius.
"Voldemort a Smrtijedi. Jsou v Bradavicích. " řekla Lily jako ve snách. Všichni byli jako omráčení. Pak se ale vzpamatovali, zvedli se a rychle běželi do hradu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 9. října 2012 v 22:05 | Reagovat

No to jim teda pěkně končí čas strávený ve škole.
Ale jinak kapitola skvělá. Vtipná i napínavá. :-)

2 Barussiiik Barussiiik | Web | 10. října 2012 v 14:03 | Reagovat

Ten konec byl napínavej. Jinak krásná kapitola.

3 LilyE LilyE | 10. října 2012 v 19:43 | Reagovat

Tak to teda potěš koště, tohle bude ještě hnusný. Hlavně aby se jim něco hodně zlýho nestalo.
Jinak je to moc pěkná kapitola a konec.... bestovní. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama