Everybody should have his own world...

36.kapitola - Zkouška dospělosti

30. září 2012 v 8:00 | Maggdinka |  *Weird people*
Nová kapitola k Weird People je konečně tu. Poslední dobou se mi ty kapitoly nepíší zrovna lehce. Nemám totiž moc nápadů. Vím už přesně, jak celá povídka dopadne a jaké bude velké finále, ale k tomu se musím teprve nějak dostat. Tato povídka se pomalu ale jistě blíží ke konci. Nemůžu říct, jestli napíšu ještě pět kapitol, nebo deset. Každopádně v ději už je červen, takže vám musí být jasné, že tato povídka s námi nebude už dlouho. Doufám, že se vám kapitola bude líbit. Nebude v ní žádná akce ani novinky. Je to jenom takové na oddych, abychom se dobrali k dalšímu ději a dalším zvratům. Takže se s chutí pusťte do čtení a prosím o komentáře. Weird People jich tolik nemají. Užijte si to…Vaše Maggdinka♥

PS: Elitu Bradavic se samozřejmě pokusím dodat co nejdřív, ale v pondělí zase odjíždím na kolej (teď jsem momentálně doma), tak nevím, jak to s psaním bude rychlé. Do středy nebo do čtvrtka ale Elitu na 99,9% čekejte.Zkouška dospělosti

V následujících dnech spolu Lily a James trávili skoro všechen volný čas. Ze začátku svůj vztah tajili, ale jejich kamarádi si všímali.
Po několika dnech konečně svůj vztah odtajnili, alespoň před Poberty a Claire.
"Já sem to věděl! " vyhrkl Sirius, když jim to jednou večer ve společenské místnosti řekli.
"Je to super. " usmál se Remus a oběma gratuloval.
"No, po těch letech je to dost překvapení, ale po těch pár posledních týdnech ani ne. " reagovala Claire. Ona neměla nikdy Poberty obzvlášť ráda, ale v posledním ročníku se dost spřátelili a ona Jamese Lily přála. Věděla, že s ním její kamarádka bude šťastná, protože James po ní pásl už od prvního ročníku. Udělá pro ni první poslední a bude jim spolu dobře. Až odejdou z Bradavic, Jamesova ochrana se Lily bude velice hodit.
Kolem desáté si šla děvčata lehnout a Poberti ještě zůstali chvíli ve společence. Teď měli volno, do školy nechodili a učili se na zkoušky OVCE, takže nemuseli brzo vstávat.
"Tak Dvanácteráku, konečně si ji ulovil. " poplácal Sirius Jamese uznale po zádech. Všichni moc dobře věděli, jak moc James Lily vždycky chtěl a jak moc ji měl rád. Kolikrát o ní v pokoji básnil a oni to všechno museli poslouchat. Proto za něj měli hroznou radost, protože James byl opravdu šťastný tak, jak to ještě nikdy neviděli.
"To čekání, odmítání a utrpení se přece jen vyplatilo. " usmál se James a zasněně koukal směrem k dívčím pokojům. Lily byla jeho životní láska a on už teď věděl, že s ní bude do konce života. Bude ji ochraňovat, starat se o ni a dělat vše pro to, aby byla šťastná.
*
Pár dní na to se začali spolu ukazovat už i veřejně. Po chodbách se vodili za ruce a cukrovali jako dvě hrdličky. Už jim bylo jedno, co kdo říká a jak se na ně ostatní dívají.
To, že James Potter konečně získal Lily Evansovou, způsobilo rozruch po celé škole. Za ty roky byli všichni zvyklí na jejich hádky a roztržky, a proto to bylo poněkud zvláštní. Nikdo by nepředpokládal, že nakonec skončí spolu.
Oni dva si ale vůbec nevšímali, co o nich kdo povídá. Byli šťastní a zamilovaní, takže jim ostatní spolužáci byli ukradení.
"Teda zírám. " přišly ke skupince jednoho dne Niki a Tracy Sandersovi. Niki byla z té novinky celá bez sebe.
"Vaše hádky a to všechno byly pověstný i u nás v Havraspáru. Sice za tenhle rok, co sme se my všichni skamarádili, se toho hodně změnilo, už ste na sebe nebyli jako psi, ale i tak. " hodnotila Niki situaci.
"Ségra tim chce jenom říct, že vám to strašně přejeme a sme za vás šťastný. Ona to neumí jenom správně vyjádřit. " dodala Tracy se smíchem.
"Trošku nám to maří učení na OVCE. " usmála se Lily a zamilovaně se k Jamesovi přivinula. Proti němu byla drobná. Sice nebyla nijak malá, ale byla hubená a v Jamesově svalnaté a mohutné náruči se téměř ztrácela. Ona sama se u něj cítila naprosto v bezpečí. Nejenom kvůli jeho schopnosti, ale celkově. Měla pocit, že když ji pevně u sebe svírá, nemůže se ji nic špatného stát.
"Já mám stejnej problém. Taky se nějako nemůžu učit na zkoušky a přitom žádný rozptýlení nemám. " zachechtal se Sirius.
"U tebe to není žádný převratný zjištění. " rýpla si Claire, ale myslela to ze srandy. Smála se.
"Tak hele, Bennetová, nevšiml sem si, že ty by ses kdo ví jak učila a celý dny ležela v knížkách. " opáčil Sirius protiútokem.
"Já to nepotřebuju, já už všechno umim. " vyplázla na něj blondýna jazyk.
"To já taky. Protože sem přirozeně inteligentní a všechno za celých sedm let si pamatuju z hodin. " zasmál se Sirius.
"Jak si něco můžeš pamatovat z hodin, když nikdy neposloucháš? " vložil se do toho se smíchem Remus.
"To bylo hnusný, Moony. " ukázal na něj Sirius varovně prstem.
"No nic, my půjdeme. Máme se toho hodně co učit. " skočil do rozhovoru James a pomalu začal Lily táhnout pryč.
"Mám takovej pocit, že to vaše učení nebude mít se školou nic společnýho. " křikla za nimi ještě Niki. James se ještě otočil a na ostatní se rozverně zašklebil. Pak už s Lily zmizeli za rohem a ztratili se, bůh ví kam.
-----------------------------------
"Tak už je to tady. " přešlapovala Lily nervózně před Velkou síní. Za patnáct minut jim začínala první písemná zkoušky, z přeměňování. Celý týden budou psát jenom testy z předmětů, které si pro zkoušku vybrali. Příští týden je pak čekají praktické zkoušky, kde předvedou své umění kouzlit.
"Neboj, jsi chytrá, ty to dáš jako prd. " políbil ji James na čelo, aby ji utěšil.
"Dáme to všichni. Na tuhle školu už chodili větší debilové a tragédi a i oni to dali. Tak to snad musí bejt brnkačka, ne? " pokrčil Sirius optimisticky rameny. Učení sice moc nedal, ale nebál se.
Po nějaké chvíli čekání je konečně profesorka McGonagallová vpustila dovnitř. Všichni se rozsadili do lavic, které byly pouze po jednom. Posedali si buď vedle sebe, nebo za sebe.
"Bennetová, necháš mě opisovat, že jo. " sykl Sirius na Claire potichu, protože v místnosti bylo hrobové ticho.
"Já myslela, že se ničeho nebojíš a všechno zvládneš. " ušklíbla se Claire škodolibě.
"Jo, ale mohla bys trošku občas uhnout, abych si jenom překontroloval odpovědi. To není opisování, ale kontrola. " zasmál se Sirius. Claire protočila oči v důlku, ale posadila se tak, aby na její papír viděl. Seděl totiž hned za ní. Sice Blacka nijak moc nemusela, rozhodně mu ale nepřála nic zlého a v pár věcech mu pomoct může.
"Před sebou máte zadání, až dám povel, zadání otevřete a začnete pracovat. Na tento test máte hodinu a půl. Snažte se toho napsat co nejvíce. Za špatné odpovědi se body nestrhávají. Přeji všem hodně štěstí. " promluvila k nim profesorka McGonagallová a sledovala velké hodiny vepředu.
"Můžete začít. " oznámila, když se ručička na hodinách přesunula a ukázala devět hodin. Všichni okamžitě rozdělali zadání a pustili se do psaní.
*
"Nebylo to zas tak hrozný. " pochvalovala si Lily, když test skončil a oni měli volno. Odpoledne ve dvě hodiny je čekal test z Obrany proti černé magii. Do té doby měli volno.
"Jo, musim uznat, že to bylo docela v pohodě, když vezmu v úvahu, že přeměňování nikdy nebylo moje silná stránka. " přikývl Sirius. Všichni ze zkoušky měli dobrý pocit, nikdo nebyl nervózní, rozhodně ne tak, aby se báli, že propadnou.
Další zkoušky se nesly v podobném duchu a měli z nich také podobné pocity. Písemné testy byly tedy prozatím lehké, ale po víkendu je čeká praktická část, což bude o hodně těžší.
"Tak teď už jenom praktika. " oddechla si Claire.
"No, nějak zvládnout lektvary, ostatního se nebojim. " strachoval se James.
"Prosimtě, dyk chodíš s největšim expertem na lektvary ve škole. " podíval se na kamaráda nechápavě Sirius.
"Nevěděla sem, že máš bokovku se Snapem. " zasmála se Lily. Všichni vyprskli smíchy.
"Tim expertem sem měl samozřejmě na mysli tebe, Lily. " uvedl to Sirius na pravou míru, když se vysmál. "O Snapea by si nikdo z nás neopřel ani kolo. A kdyby on a James spolu začali spolupracovat, to už by byl vážně konec světa. " dodal. Rivalita a nenávist mezi Jamesem a Severusem Snapem byla obrovská. Každý to věděl a tím spíš Sirius.
"Vy ste prostě perfektní pár. " usmál se Remus na Lily a Jamese, kteří před nimi seděli v objetí.
"Jo, to je fakt. Když se Jamesovi povede nějakej lektvar, tak to je fakt svátek, na druhou stranu je zase nejlepší z ročníku a asi i na škole v obraně proti černý magii. Na druhou stranu Lily je zase master v lektvarech, ale v obraně má nějaký mezery. Vy si můžete někde sednou a navzájem se doučovat. V přestávkách se můžete pomuchlovat a pak zase pokračovat v učení. " shrnul Sirius jejich situaci.
"To je pravda. " usmál se James sladce na svoji novou dívku. Pořád si nemohl zvyknout, že je opravdu s ní. Bylo to jako sen, který se mu po těch letech splnil.
"Taky mám pár mezer ve vzdělání. Takový lektvary a přeměňování není úplně nejslavnější. Bennetová, nechceš mě doučovat? " otočil se Sirius na Claire.
"Já myslela, že ty seš dokonalej a všechno si pamatuješ z hodin, a proto se nepotřebuješ učit. " podívala se na něj Claire skepticky. Pamatovala si, co Sirius před pár dny řekl.
"To se týkalo ale testů a teorie. Teď jde o praxi. " pokrčil Sirius nevinně rameny. "Já bych tě taky na oplátku doučoval, ale to, co se ve škole při hodinách nenaučíš. " zamrkal na ni Sirius a laškovně zahýbal obočím. Všichni se rozesmáli.
"Od tebe bych se tak nechala něco doučovat. " odfrkla si Claire.
"Náhodou, na Siriusovu obranu, na škole bys nenašla lepšího experta a učitele na takový ty mimoškolní aktivity. Musí se nechat, že má za sebou léta praxe a učení. " zasmála se Lily a zastala se Blacka.
"Přesně tak, Bennetová. Díky Lily. " přikývl Sirius.
"Myslím, že to si nechám ujít. Ještě bych od tebe chytila nějakýho syfla, nebo něco podobnýho. " zakabonila se Claire trošku znechuceně, když si představila, s kolika holkama už Sirius dělal různý věci.
"No dovol? Co si o mě myslíš? " odsekl Sirius uraženě. Možná že ho holky střídal, ale rozhodně není žádné prase.
"Opravdu chceš odpovídat? " vyplázla na něj Claire jazyk.
"No, možná radši ani ne. " připustil Sirius se smíchem.
---------------------------
Víkend, kdy měli ještě čas na učení, utekl jako voda a přišel týden praktických zkoušek, kde ukazovali své kouzelnické dovednosti a schopnosti. Všechno probíhalo bez větších problémů a nic závažného se nestalo. Jamesovi a Siriusovi dokonce nevybouchl na lektvarech kotlík, jako obvykle.
V pátek už si užívali sluníčka a tepla pod rozložitým dubem u jezera. Dokonce se svlékli i do plavek, aby se opálili a mohli skočit do vody, kdyby jim bylo teplo.
"Nemůžu uvěřit, že už je fakt po všem. " zhodnotila situaci Lily.
"Viď? Člověk se toho minimálně rok bojí jak čert kříže a pak je to pohodička. " přidal se Remus.
"Ty ses něčeho bál, Náměsíčníku? " ušklíbl se James. Remus Lupin uměl vždy a všechno perfektně. Na druhou stranu občas to byl pořádný nervák, i když vlastně neměl proč.
"Teď už jenom týden krásnýho volna. " pochvaloval si Sirius.
"Páni, už jenom týden. " ozvala se Claire. Nikomu skoro nedocházelo, že už je konec června a jejich pobyt v Bradavicích bude trvat už jenom týden. Po těch dlouhých sedmi letech to všechno končí a oni vstupují do světa dospělých, ale také do světa nebezpečí.
"Uteklo to jako voda. " připojila se ke kamarádce nostalgicky Lily a obě se myšlenkami přenesly úplně někam jinam.
"Zase tahle nostalgie a fňukání. Už je to únavný. Jednou to prostě skončit muselo, no. Vy z toho naděláte. " zakoulel Sirius očima. Takovéhle keci neměl rád. Vždycky když někdo nostalgicky vzpomínal nebo se s něčím loučil, chtělo se mu akorát zvracet.
"Moje slova. Já nevim jak vy, ale já jdu do vody. " zvedl se James na nohy a protáhl se. Měl jenom plavky, takže bylo vidět jeho svalnaté a vypracované tělo.
"Ty půjdeš se mnou, ať chceš nebo ne. " ušklíbl se na Lily a vytáhl ji na nohy. Byla jako pírko, takže zvednout ji mu nedělalo problém. Vzal ji do náruče a šel s ní k vodě.
"Ne, Jamesi! " vypískla Lily, ale pozdě. James už jí hodil do vody. Když se vynořila, skočil tam za ní. Cákali po sobě, smáli se a každou chvíli si James Lily k sobě přitáhl a vášnivě se líbali. Byla to pravá letní romantika.
"Co Bennetová, nechceš si jít taky zablbnout? " mrkl Sirius na Claire, když viděl, jak trochu závistivě Jamese a Lily pozoruje. Nakonec šla, což Siriuse dost překvapilo.
"Tak hele, to sme si nedomluvili! " sprdla Claire Siriuse, když ji začal potápět pod vodu, když už byli ve vodě.
"Tak promiň, myslel sem, že se trochu pobavíme. " pokrčil Sirius rameny.
"Když mě utopíš a zabiješ, tak se asi moc nepobavíme. " odsekla Claire, ale zápětí se začala smát a cákat proudy vody na Siriuse. Sirius se k ní rozeběhl a popadl ji kolem pasu. Společně zahučeli pod vodu. Když se vynořili, hlasitě se smáli. Sirius pořád Claire držel za boky a vůbec si to neuvědomil.
Potom hráli kohoutí zápasy. Lily seděla na ramenou Jamesovi a Claire Siriusovi. Každou chvíli jedna z nich hučela do vody, dost často i jejich spoluhráč. Remus a Peter seděli na břehu a koukali se na ně. Na vodu nikdy moc nebyli a navíc, byli by tam trochu nadpočet.
*
"Tohle bylo fakt super odpoledne. " pochvalovala si Claire, když seděli ve Velké síni na večeři. Ještě měli mokré vlasy, protože se vrátili teprve před chvílí.
"Vidíš, Bennetová, nemusíme celej tejden brečet, že odjíždíme. Můžem si to tady užívat. " ušklíbl se na ni Sirius.
"Jo, já sem pro tuhle variantu. " zamávala Lily prudce vidličkou, až málem Jamesovi vypíchla oko.
"Musíme si to tady pořádně užít. Za tejden odjíždíme z Bradavic, tak si musíme udělat co nejlepší vzpomínky. Nic nám ten poslední tejden nezkazí. " promlouval Sirius a všichni si na znamení úmluvy přiťukli sklenicí s dýňovým džusem.
Nikdo nevěděl, jak moc se Sirius mýlí, protože ani Lily neviděla, co se během příštího týdne stane. Má to být skvělý poslední týden s nejlepšími vzpomínkami, ale nakonec se jim konec školního roku naprosto zkazí. To nikdo z nich v tuto chvíli ale netuší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 30. září 2012 v 10:07 | Reagovat

Takový vyhlídky na další kapitoly se mi nelíbí.
Ale jinakperfektní kapitola. Už jen ještě dát dohromady Siriuse s Claire a bude to. :-)

2 Barussiiik Barussiiik | 30. září 2012 v 11:33 | Reagovat

To bylo super.Mezi Claire a Siriusem to jiskří :-D. Moc mězajímá, co se ten poslední týden stane. Co Zmijozeláci, nebo Voldík zase vymyslí.

3 LilyE LilyE | 30. září 2012 v 14:47 | Reagovat

Suprový, tyhle napínavý konce mam dost ráda, ale na druhou stranu se trochu bojim co se s nima nakonec stane. Jen aby se dali Siri a Clare dohromady. :-)

4 Lola Nicoleen Lola Nicoleen | E-mail | Web | 30. září 2012 v 14:59 | Reagovat

Bezva kapitola :) Jsem zvědavá, jak to nakonec bude, když nám ty konce vždycky tak nejasně naznačíš :D Mezi Siriusem a Claire to prostě jiskří, o tom žádná. Ještě bys mohla někoho přihrát Remusovi, chudáček je pořád sám. Viděla bych to na Niki, protože jak se říká, protiklady se přitahujou :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama