Everybody should have his own world...

35. kapitola - Trochu krutá romantika

20. září 2012 v 13:35 | Maggdinka |  *Weird people*
Nová kapitola je opět tu. Je to jeden z těch případů, kdy jsem neměla absolutně vůbec žádný tušení, co psát a pak mě to najednou trklo a napadla mě skoro celá zápletka a kapitola. V minulých dvou kapitolách byli James a Lily na "rande" a slíbili si, že to zopakují. Jenže tohle rande se nebude vyvíjet úplně podle jejich představ. Nakonec to ale všechno dobře dopadne, tak jako vždycky. Já jsem taky většinou na happy endy, takže se nebojte. Doufám, že se vám kapitola bude líbit a taky, že obdrží více komentářů než ta předchozí. Vím, že si pořád stěžuji, ale s komentáři je to teď ještě větší bída než dříve. Tak to zkuste napravit. Pro ty, kteří pravidelně komentují, to samozřejmě neplatí a moc jim děkuji. Každý komentář, názor a pochvala autora potěší. Užijte si kapitolu…Vaše Maggdinka♥Trochu krutá romantika

Studentům sedmých ročníků konečně začalo volno, aby se mohli učit na zkoušky OVCE. Což bylo docela těžké, jelikož venku bylo krásně a teplo, takže se většinou jenom váleli u vody nebo se procházeli.
"Takhle se toho moc nenaučíme. " zabručel vyčítavě Remus. Byl celý nesvůj. Seděli pod starým dubem u jezera a měli na sobě jenom plavky. Do vody šli sice jenom občas, ale měli dost zábavných věcí na práci, které měli přednost před učením.
"Kdo se potřebuje učit? " zašklebil se Sirius nad věcí a pořádně se napil vychlazeného dýňového džusu.
"Že to říkáš zrovna ty, Blacku. " rýpla si do něj Claire.
"Tak hele, tys taky nesežrala všechnu moudrost světa. Neznamená, že když ti jde většina předmětů líp, že seš chytřejší. My se neučíme a neděláme úkoly právě proto, že sme dost chytrý. " obhajoval Sirius sebe i Jamese. Oba byli vždycky přes školu lajdáci a nijak moc to neřešili. Stejně tak i teď.
"Podle mě je fajn, sedět tady a relaxovat. Je tak hezky, tak přece nebudeme dřepět ve hradě. Příště bysme si sem s sebou mohli vzít aspoň pár knížek. " pokrčila Lily rameny. Všichni na ni překvapeně koukali. Zase byla tak divně pozitivní a jakoby nesvá. Jindy by ona všechny peskovala a nabádala, ať se učí a teď to nicnedělání dokonce podporuje.
"Jo, souhlasim s Lily. Můžem si sem vzít knížky, aby se neřeklo, občas si něco přečíst. Ale proč se neválet na sluníčku a občas se nesmočit? " vložil se do toho rychle James. Lilyin nápad se mu opravdu líbil. Zrzka se mu odměnila vděčným úsměvem za podporu.
"Je to fajn, poslední chvíle v Bradavicích si takhle užívat. " zamžoural Sirius do sluníčka a pořádně se rozvalil na dece, na které leželi.
---------------------------
"Takže jdete s Lily na další rande jo? " ušklíbl se Sirius na Jamese a triumfálně si s ním jako pravý kamarád plácl.
"Neříkal bych tomu ani rande. Prostě jenom chodíme ven. Vztah mezi sebou sme si zatím nevymezili. " pokrčil James rameny a dělal, jako že je mu to jedno.
"To určitě. Jdete spolu už potřetí ven, jenom sami dva. Zase ji bereš na nějaký super hustý místo. Poslední dobou se spolu bavíte a docela to mezi váma jiskří. Takže to je rande. " zasmál se Sirius.
"Jo, s tím jiskřením má Sirius pravdu. " přikývl Remus, který jejich konverzaci doteď jenom přihlížel.
"Ať je to co chce, sem rád, že spolu jdeme ven. Já bych to jako rande bral, to víme všichni. Jenže nevim, jak to bere ona. " usmál se James. Byl vděčný, že s ním Lily vůbec ven chodí a to mu, alespoň prozatím, úplně stačilo.
"Já myslim, že je už tak úspěch, že s ním vůbec chodí ven a že se s ním baví. " ozval se Červíček.
"Moje slova. Všichni víme, jakej vztah sme měli předtim. " ukázal James souhlasně na Petera.
"No, hlavně, že si spolu užíváte a že tě Lily nechce pořád zabít. " zazubil se na Sirius na kamaráda a poplácal ho po zádech. Náhlý obrat v jeho a Lily vztahu ho moc těšil. Přece jen, trochu se o to zasloužil i on.
"Díky vám všem za milá slova. " ušklíbl se James. "A teď už mě omluvte, musim letět. " Hned jak to dořekl, vyřítil se z pokoje s úsměvem na tváři. Právě mířil na třetí schůzku s Lily a věděl, že tentokrát si to užijou, minimálně stejně, jako ty předchozí dvě.
"Ahoj. " pozdravil Lily zvesela, když doběhl před vstupní bránu. Ona tu už čekala. Jako by se nemohla dočkat, až spolu zase budou.
"Ahoj, už sem zvědavá, co sis pro mě připravil tentokrát. " hlásila zrzka s úsměvem a společně vyšli ven na pozemky.
"Půjdeme opět někam trošku mimo Bradavice, pokud ti to teda nevadí. " informoval ji James a rovnou kráčeli směrem k Prasinkám, aby se odtud mohli přemístit.
"Já sem pro. " souhlasila Lily. Byla zvědavá, jaké krásy a zázraky si pro ni připravil mladý Potter tentokrát.
V Prasinkách se opět chytili za ruce a přemístili se pryč. Lily byla celá napjatá, kam ji James vezme tentokrát. Když se objevili po přemístění, okamžitě je do uší udeřil hukot moře. Vlny tu narážely na útesy a znělo to jako burácení.
"Myslíš, že sem ještě nikdy nebyla u moře? " usmála se Lily, ale byla trochu zklamaná. Myslela, že jí James ukáže zase nějaký div světa. Moře měla samozřejmě ráda, ale i tak ji to trochu zklamalo.
"Je mi jasný, žes viděla hodně věcí. Je těžký vybírat. Ale tohle je další moje oblíbený místo. Musíme trošku popojít dál. " popadl ji James za ruku a vláčel ji pryč. Lily na druhou stranu chápala, že James nemůže mít nápady do nekonečna.
Šlapali nahoru na útes, James jí chtěl ukázat výhled. Za chvíli začínal západ slunce a to nesměli prošvihnout. O to mu dneska šlo.
"Slyšel si to? " popadla Lily Jamese za ruku a podívala se do nedalekého křoví. Přísaha by, že tam něco zašustilo.
"Neboj, fouká tady dost silnej vítr. Nebo to bude nějaký zvíře. " uklidňoval ji James hrdinsky.
"To sme se nemohli přemístit až na vrchol? " funěla Lily trochu podrážděně, protože už čtvrt hodiny strmě stoupali. Měla sice výdrž, ale o takové kondičce, jakou má Potter, se jí může nechat jenom zdát.
"Pokaždý se přemístim jinam. Je dost těžký trefit se pokaždý na stejný místo, když to tady nemá konkrétní pojmenování. To není, jako že si řekneš, chci do Londýna k Děravýmu Kotli. " vysvětloval.
"Jo, promiň, já to chápu. " přikývla Lily. Až když svůj protest vyslovila nahlas, došlo jí, že řekla pěknou kravinu. Konečně vystoupali až nahoru. Nebyli tu žádné keře ani stromy, takže výhled byl dokonale čistý a ničím nerušený.
"To je nádhera. " vydechla Lily. Slunce zapadalo a vyšlo to zrovna tak, že bylo přesně nad úrovní moře. Pomaloučku klesalo.
"Tak doufám, že už nebudeš nadávat, že sem tě vzal jenom k moři. " zasmál se James, když pozoroval Lilyin výraz.
"Jak ty to děláš? Já si takových obyčejných a běžných věcí nevšímám. Ty mi ale vždycky něco ukážeš a ať je to cokoliv, vyrazí mi to dech. " podívala se Lily nechápavě na svůj doprovod.
"To bude asi tím, že ty se na všechno díváš racionálně a realisticky. Občas se musíš podívat trochu romantičtějšíma a sentimentálníma očima. Potom uvidíš plno věcí, který se ti dřív zdály úplně normální, ale najednou budou neobyčejný. " usmál se na ni Potter. Lily zírala na západ slunce a na moře a on zase zíral na ni. Vidět v jejích očích ten obdiv a okouzlení, pro něj byla největší odměna ze všech.
Kousek od nich křupla větvička. Bylo tu naprosté ticho, burácení vln nebylo tak hlasité, protože byli dost vysoko, takže je tenhle zvuk pěkně polekal. Lily sebou cukla a James k ní okamžitě přikročil a ochranářsky se před ní postavil. Ať je to, co je to, nemůže riskovat. Jemu se nic stát nemůže, ale Lily ano. Chvíli koukali směrem ke stromům, které od nich byly asi čtyři metry. Bylo ale už přítmí, takže nebylo moc dobře vidět.
"Už sme asi moc paranoidní. " zasmála se Lily nervózně a zhluboka vydechla, protože skoro celou dobu zadržovala dech.
"Ani bych neřekla. " ozvalo se z křoví a před ně vylezla Bellatrix Blacková. Hned za ní se vynořili její dva největší poskoci Severus Snape a Arnold Yaxley.
"Naše dvě hrdličky. " zašklebil se Snape.
"Co je, závidíš, Srabusi? " odsekl James a triumfálně se mu zalesklo v očích. Moc dobře věděl, že Snape a Lily byli dřív docela dobrý kamarádi a taky věděl, že Snape byl do Lily udělanej. Nicméně teď tu s ní stojí on, James, a ne Srabus.
Snape napruženě vytáhl hůlku a zamířil jí na Jamese. Bellatrix před něj ale dala ruku a hůlku mu rychle vyšklubla. S její super rychlostí to nikdo skoro nepostřehl.
"Jak ste nás našli? " zajímalo Lily a roztržky mezi Jamesem a Severusem si nevšímala. Pevně se dívala na Bellu.
"To není zas tak těžký. Nesnažíte se při tom svým randění bejt moc nenápadný. " ušklíbla se Bella. "Jednoduše sme vás sledovali až do Prasinek. "
"Jo, to nám došlo, ty náno. Lily se asi ptala, jak jste nás našli, když sme se přemístili. " odsekl netrpělivě James. Bellatrix při oslovení náno trochu zrudla, ale zase se uklidnila. Musela mít chladnou hlavu.
"Existuje hodně kouzel, Pottere. Stejně tak existuje kouzlo, které sleduje stopu přemístění. Ve škole sme se ho neučili, ale my máme lepšího učitele. " vysvětlovala Bellatrix a bylo na ní vidět, jak dobře jí dělá, že se může chvástat. Když mluvila o Voldemortovi, jako o svém učiteli, její hlas zněžněl. Bylo to úchylné, nechutné a divné.
"Vlastně ještě něco nás učil. Učil nás, že když nám někdo není k ničemu, že se ho máme zbavit. A je jedno kdo a kdy to udělá. " dodala a zablýsklo se jí zlověstně v očích.
Pak se všechno semlelo rychle. James skočil před Lily a zakryl jí celým svým tělem a všichni tři Zmijozeláci vyslali kouzlo. Které se vpilo do Jamese. Trochu se zakymácel, ale ustál to a byl v pohodě.
"Máš docela postřeh, Pottere. " ušklíbl se Yaxley.
"Říkal bych tomu spíš instinkt. Jenže u lidí jako ste vy, není těžký odhadnout, co se semele. Ste moc předvídatelný. " zabručel James chladně. Ať se dělo, co se dělo, on vždycky musel být mírně odrzlý a provokovat.
Jenže teď se stalo něco, co nečekal. Tím mluvením odvedli pozornost, Bellatrix vyběhla, popadla Jamese zezadu za ruce a kouzlem je spoutala. Lily odmrštila stranou a rychle ji popadl Yaxley.
"Možná, že seš nezranitelnej, ale nemáš supersílu. " zašeptala mu Bella do ucha.
"Možná, že seš rychlá, ale já sem silnější než ty i bez schopností. " zavrčel James a vyrazil proti Belle, i když měl svázané ruce. Snape ho ale pohotově zastavil nějakým kouzlem.
"Můžeme si trochu pohrát, než to všechno skoncujeme. " zasmál se Arnold Yaxley zlověstně Lily do ucha. Chytili ji za zápěstí a rozžhavil se. Neuměl jenom vrhat oheň, on dokázal všechno možné s ohněm. Lily začala vřískat, bylo to, jako by jí někdo na ruce přiložil žehličku nebo rozžhavený pohrabáč.
"Stejně nás nezabijete. Na to ste moc velký zbabělci! " vykřikla Lily, když se trochu vzpamatovala. Jamese pořád pevně drželi Bella a Snape.
"To by ses divila. " ušklíbla se Bellatrix krutě a zablýsklo se jí v očích. Bellatrix by se možná zabití věřit dalo, ale Snape a Yaxley nejsou něčeho takovýho schopní. Yaxley se zase rozžhavil a tentokrát popadl Lily za břicho.
"Vy hajzlové! " zařval James. Trpěl, když trpěla Lily. Nemohl se na to dívat. S ním ať si dělají, co chtějí, on bolest už skoro necítí a navíc se stejně zahojí.
"To je tak dojemný. Když jsi svoji milovanou Lily konečně sbalil, tak máte oba umřít. Smutný. " řekl ledově a ironicky zároveň Severus Snape. Aby ještě více rozdmýchal situaci, vyslal na Lily nějaké kouzlo, kterým se jí otevřela řezná rána na břiše pod tričkem a začala se jí z ní řinout krev.
"Příště se možná omylem trefím do tepny. " pokrčil Snape rameny. James se opravdu naštval a v tom náhlém návalu, jako by obdržel novou sílu. Vytrhl se Belle i Snapeovi a vrhl se na Yaxleyho. Bylo mu jedno, co mu udělají Bella a Snape zezadu, ale nemohl se dívat na Yaxleyho jak mučí Lily.
"Radil bych vám, abyste vzali nohy na rameny. Měli byste Voldemortovi vyřídit, že ani tentokrát ste neuspěli. " bručel James a na všechny strany vysílal kouzla. Kleknul si nad Lily, která se složila na zem, a chránil ji vlastním tělem.
"Však mi budeme mít víc příležitostí. " zašklebila se Bellatrix, odhodila Jamese nějakým kouzlem, až skončil na okraji útesu a málem spadl. Naposledy Zmijozelští seslali pár kouzel na Lily, a pak se přemístili pryč.
Lily s Jamesem se na sebe podívali a oba vstali. Podívali se na sebe, rozeběhli se k sobě a políbili se. James Lily pevně svíral v náručí a vychutnával si její rty na jeho. Strašně se mu ulevilo.
"Bála sem se, že po dnešku tohle nikdy neudělám. " oddechovala Lily přerývaně.
"To já taky. " usmál se James a znovu ji vtiskl polibek. Chvíli tam ještě stáli a objímali se. Byli pořádně v šoku. Lily si uvědomila, když myslela, že jsou to její poslední chvíle života, že vždycky tohle chtěla udělat.
"Pojď, máš docela ošklivý popáleniny. Musíme s tím na ošetřovnu. " ozval se James po chvíli a objal Lily kolem ramen.
*
"Kam si dal hlavu? To seš takovej idiot, že naplánuješ výlet mimo Bradavice, kde se vám může něco stát? " sprdl Sirius Jamese. Hned jak se vrátili do Bradavic, všechno kamarádům vyklopili. Řekli jim o tom útoku.
"Já vim, nějako mi to nedošlo. " zadíval se James do země. Všichni začali mlet jeden přes druhého a nadávali.
"Tak dost! " vykřikla Lily. Všichni zmlkli. "Podělali sme to oba. Já sem si to taky měla uvědomit, ale šla jsem. "
"Musíte si dávat pozor. Bradavice jsou jediný místo, kde sme v bezpečí. " řekla Claire už mírnějším hlasem.
"Zmijozeláci na nás můžou i v Bradavicích, jestli ste si toho náhodou ještě nevšimli. " podívala se po všech Lily. "Navíc, nevím, proč se pořád rozháníte tím, že je v Bradavicích bezpečno, když za měsíc odtud už nadobro odjedeme a nic nás chránit nebude. "
"Jo, aspoň sme viděli, co všechno se může v budoucnu stát. Nebudeme v bezpečí. " přitakal Remus a ukázal souhlas s Lily. Všichni chvíli mlčeli a přemýšleli nad posledními slovy.
"Teď jsme ale ještě tady, takže to ještě řešit nemusíme. " mávl rukou Sirius.
"Hlavní je, že se vám nic nestalo. " zamručela Claire a pohladila kamarádku po zádech.
"Vezmu Lily na ošetřovnu. " oznámil James a oba mlčky prošli portrétem ven na chodbu. Už bylo po večerce takže byla docela tma. Budou těžko vysvětlovat, co se Lily stalo, nemůžou říct, že opustili školní pozemky. Když mlčky kráčeli po chodbě, James bezděčně chytil Lily za ruku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LilyE LilyE | 20. září 2012 v 16:09 | Reagovat

Ach.. To je nádhera. Srdíčko mi úplně plesá nad tou něhou :D Chudak Lily to muselo fakt masově bolet. Jsme moc ráda že jsou konečně spolu ale ti Smrtijedíčci mě fakt štvou. :-D

2 Koki Koki | 20. září 2012 v 17:04 | Reagovat

Konečně jsou spolu. Já věděla, že tahle kapitola bude zlomová. :-)
V tu chvíli bych rozhodně radši byla Lily než Jamese. Dívat se jak někdo trpí je mnohem horší než trpět sama. Alespoň pro mě.

3 karcoolka karcoolka | 22. září 2012 v 8:49 | Reagovat

Hrozně dojemný a romantický,myslim, že každá holka by chtěla někoho takovýho jako je James. Prostě nádhera. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama