Everybody should have his own world...

34. kapitola - Krásy Bradavic

14. září 2012 v 11:21 | Maggdinka |  *Weird people*
Noví Weird People jsou tu. Jsem moc ráda, že se vám podle komentářů minulá kapitola, kdy měli James a Lily rande, líbila. Tentokrát budeme pokračovat v podobném duchu, jelikož už je v Bradavicích květen, konec roku se bleskově blíží. James a Lily se musejí dát dohromady ještě v Bradavicích. To znamená, že tahle kapitola bude taky oddychová, žádná akce, žádné drama - prostě taková pohodička. Doufám, že se vám bude líbit aspoň tak, jako ta předchozí a že si její čtení užijete. Připomínám opět, že komentáře mi dělají velkou radost, proto prosím, zanechávejte jich co nejvíc a pokud možno i třeba delší, abych věděla, co přesně se vám líbilo a co nelíbilo. Zdraví…Vaše Maggdinka♥Krásy Bradavic

V následujících dnech zářil James jako sluníčko. Byl úplně vyměněný. Kluci ho dokonce jednou přes dveře koupelny slyšeli, jak si zpívá ve sprše. I Lily byla taková uvolněnější než normálně, čemuž se každý velice divil. Nečekali, že rande s Jamesem na ní bude mít takovéhle účinky.
"Od příštího týdne vám končí škola. Budete mít tři týdny čas na učení, na zkoušky OVCE. " oznámila jim jednou na hodině Přeměňování paní profesorka McGonagallová. Všichni byli radostí bez sebe.
"Doufám, že tyto tři týdny opravdu využijete k učení. Očekávám od Nebelvíru jenom ty nejlepší výsledky a věřím, že všichni zkouškami projdete úspěšně. " přejížděla všechny pozorným pohledem, o vteřinu déle svůj zrak pozastavila na Pobertech. To využití k učení mířila hlavně na ně, protože věděla, že často své školní povinnosti zanedbávají a věnují se jiným činnostem, zvláště pak porušování školního řádu.
"Toto je naše poslední hodina Přeměňování. Naposledy se oficiálně uvidíme u zkoušek. Proto vám přeji mnoho štěstí a mnoho úspěchů. " dořekla profesorka a bylo na ni vidět, že je trochu dojatá. Sice byla tvrdá a přísná, ale loučení se studenty po sedmi letech na ní mělo vždycky nostalgický vliv.
Zazvonilo. Všichni bleskově opustili třídu a vyhrnuli se na chodbu.
"Ty vole, to byla poslední hodina přeměňování v životě. " rozplýval se Sirius a při svém nadšení použil trochu silná slova.
"Neříkej, že tě to ani trochu nemrzí. " zabručela Claire.
"Mrzet mě to? Že už nebudu sedět a poslouchat ty keci McGonagallový? Že nebudu provádět kouzla, který v životě nezvládnu a stejně je potřebovat nebudu? Děkuju pěkně, nemrzí. " šklebil se Sirius.
"Další dobrá zpráva. Tenhle víkend je výlet do Prasinek. " konstatoval Remus, když si všiml, že u Velké síně stojí hlouček lidí u nástěnky. Nepotřebovali si ani číst co tam je napsané, za ty léta to už věděli.
"Náš poslední. " řekla Claire smutně.
"Do Prasinek se můžeme vydat kdykoliv. " pokrčil rameny Sirius. Měl tím samozřejmě na mysli tajné chodby, které jim umožňovaly přístup ven z hradu i dovnitř.
"Myslim, že tý nostalgie bylo dost. Mám hlad, takže jdeme na večeři. " zavelela energicky Lily. Tohle by od ní nikdo nečekal. Mysleli by si, že zrovna Lily bude jedna z těch, co budou brečet, že už škola končí.
Radši ji ale poslechli a šli do Velké síně na večeři. Pořád jim ještě zbývá ve škole čtvrtek a pátek, než se přestanou učit úplně a pořád mají pár úkolů, které musejí stihnout udělat, než to všechno definitivně skončí.
*
"Hej Lily! " vyběhl za zrzkou James z portrétu, který skrýval vchod do Nebelvírské věže. Lily před chvílí odešla, šla do knihovny. James se za ní řítil a křičel na ni na celou chodbu.
"Co? " otočila se. Neodsekla, jako obvykle, prostě se jenom otočila a zajímalo ji, copak jí může James Potter chtít.
"Já jenom, že mě napadlo, jestli nepůjdeme do těch Prasinek v sobotu spolu. " nadhodil James a nedočkavě na Lily koukal a čekal, co odpoví.
"Vždyť půjdeme do těch Prasinek všichni společně. " nechápala Lily, o co se tu James pokouší. Před pár hodinami se domluvili, že půjdou všichni.
"Já myslel, že bysme šli jako jenom my dva. " vysvětlil James, jak svoji nabídku myslel. "Tenkrát večer, jak sme byli spolu sem měl pocit, že sme si to docela užili a pobavili sme se, tak sem myslel, že bysme si to mohli zopakovat. "
"Aha. " hlesla Lily zaskočeně.
"Jestli ale nechceš, tak to pochopim. " dodal James rychle. Momentálně mezi ním a Lily probíhal pohodový vztah a uvolněná nálada, tak to nechtěl nějak pokazit.
"No, jestli vymyslíš zase nějakej podobnej program, jako posledně, tak jsem pro. " usmála se Lily. James na ní překvapeně zíral. Nečekal kladnou odpověď, rozhodně ne takhle rychle a bez rozmýšlení.
"Platí. " přikývl nadšeně. "Něco už vymyslím. "
"Tak se sejdeme s ostatníma tak, jak jsme se domluvili a v Prasinkách se od nich odpojíme. " uzavřela Lily jejich plánování. "A koukej vymyslet něco zábavnýho, ať to stojí za to, aspoň tak, jako minule. "
"To se spolehni! " křikl na ni James, když už byla Lily na odchodu a on viděl jenom její rezavou kštici. Otočil se a kráčel zpátky do společenky. Spokojeně si pískal.
-------------------------------
"Takže vy nás fakt opouštíte jo? " zabručela Claire před Medovým ráje. Právě došli všichni do Prasinek. Byl krásný, slunečný a teplý den. Červen už byl za dveřmi.
"Jo Bennetová, vypadá to, že skejsneš s náma. " zazubil se Sirius a opřel se blondýně o rameno.
"Až se vrátíš, tak tě nejspíš zabiju. " sykla Claire na Lily a zoufale sledovala, jak její kamarádka odchází s Potterem pryč a ji nechává samotnou s Blackem, Remusem a Peterem.
"Tak co puso, jdeme na skleničku? " ušklíbl se Sirius na Claire a našpulil na ni rty. Všichni čtyři se tedy uklidili ke Třem Košťatům, aby si dali lahev Máslového ležáku, nebo možná i skleničku něčeho ostřejšího.
"Kam jdeme? " vyzvídala Lily, když ji James táhl do kopce za vesnicí.
"Uvidíš. " napínal ji. Došli až ke Chroptící chýši a zastavili se.
"Nechci bejt zbytečně rejpavá, ale čučení na rozpadlou barabiznu si nepředstavuju jako zábavu. " nadhodila Lily.
"Však půjdeme dovnitř. " přelezl James plot, který bránil lidem vkročit na pozemek rozpadlé chatky. Lily šla nebojácně za ním.
"Tak ale straší. " řekla Lily jakoby mimochodem, ale nevypadalo to, že by jí tento fakt nějak vadil.
"To určitě. " odfrkl si James. Pomohl jí prolézt dovnitř. Bylo to tu vážně strašidelné. Foukal mírný vítr a domek se v něm kolébal a všechno kolem skřípalo.
"Není ti trochu podezřelý, že ten domek je tady teprve sedm let? Že dřív neexistovali žádný povídačky o tom, že by kdy v Prasinkách strašilo? " podíval se James na Lily s pozdviženým obočím.
"Počkej. " vysoukala ze sebe Lily pomalu, jak přemýšlela. "To kvůli Remusovi? " docvaklo ji.
"Jasně. Dřív nebylo možný, aby někdo s takovýmhle handicapem chodil do Bradavic. Ale Brumbál to takhle zařídil. Postavil tuhle chatrč a my tady většinou s Remusem trávíme úplňky. Vyje tady, a proto vznikli ty žvásty o tom, že tady sou duchové, příšery a já nevím, co všechno. " líčil ji.
"Je to smutný. " prolomila Lily po chvíli ticho, když se rozhlížela po Chroptící chýši.
"To mi povídej. Člověk, jako je Remus si něco tak hroznýho nezaslouží. Nemáš ani tušení, jak je to strašný. Já vlastně taky ne, i když ho každej měsíc vidím. " přikývl James. Posadili se vedle sebe na podlahu.
"Je divný, že odcházíme z Bradavic co? " nadhodila Lily. "Jsem zvědavá, jak to budeme zvládat. Nemyslim profesně nebo osobně, ale kvůli Voldemortovi. Doteď sme se s ním vždycky nějak vypořádali, ale to jenom proto, že sme byli pořád spolu. Až odejdeme z Bradavic, tak se rozejdeme do všech stran. On si nás potom jednoho po druhým najde a zabije. Teda, kromě tebe, protože tobě ublížit nemůže. "
"Kdybys byla pořád se mnou, tak by ti taky neublížil. Ochráním tě. " vyhrkl ochranářsky James.
"Seš docela sladkej. " zasmála se Lily té představě. Na druhou stranu to bylo od Jamese pěkné gesto, dal jí tím najevo, že nechce, aby se jí něco stalo a že by pro její ochranu udělal cokoliv. Seděli přímo vedle sebe a koukali na sebe. James se pomalu začal přibližovat svým obličejem k tomu jejímu.
"Myslím, že bysme měli pokračovat. " vyskočila Lily na nohy a zatřepala hlavou, aby se probrala. Právě mezi ní a Jamesem málem k něčemu došlo. "Pokud máš teda ještě nějaký program. Nebo se můžeme vrátit za ostatníma. "
"Dobrá, pokračujeme. " pokrčil James rameny a její úskok přešel mlčením. Věděl, že na Lily bude muset pomalu. Léta ho nenáviděla, nemůže počítat s tím, že hned změní názor.
Vyšli společně před Chroptící chýši, přelezli plot, aniž by se zajímali, jestli je někdo uvidí a zůstali stát. James vytáhl hůlku a provedl nějaké neverbální kouzlo. Nic se nestalo. Lily nechápala. Napadlo ji, že třeba jeho neverbální kouzlení není úplně bez chybičky a kouzlo se mu nepovedlo.
Pak se ale ozvalo svištění vzduchem a pak si Evansová všimla, že k nim něco letí vzduchem. Přímo před nimi se pak zastavilo koště. Bylo to Jamesovo koště. Pochopila, že použil přivolávací kouzlo, a proto chvíli trvalo, než sem koště doletí. Bylo navíc působivé, že jeho neverbální zaříkání funguje na takovou dálku. James Potter byl přeci jenom zručný a šikovný kouzelník. Nebyl to sice nikdy žádný šprt, spíše lajdák, ale skrýval se v něm obrovský potenciál a velká síla.
"Chceš sedět vzadu a držet se mě, nebo přede mnou, aby tě držel já? " nadhodil James a sám přehodil nohu přes koště.
"Počkej, my poletíme? " vyhrkla Lily trochu na protest.
"Já vím, že lítání nemáš moc ráda a že tomu nedůvěřuješ, ale důvěřuj mi. Co se ti se mnou může stát? Nechci machrovat, ale sem docela dobrej letec. " podíval se na ni prosebně. Věděla, že je výborný letec a výborný hráč famfrpálu.
"Mám ti znovu opakovat, ať se na chvíli odvážeš? Nic se ti nestane, přísahám. Ber to jako nový zážitek, něco zase nevšedního. Překonej svůj strach z létání a nech se tím unést. " promlouval jí James do duše.
"Dobře. " mávla Lily rukou a nasedla si před něj. James chytil před Lily koště oběma rukama, takže ji jeho silné paže objímali. Cítila, jak je pevný a silný a ještě než vůbec vzlétli ze země, věděla, že s ním se jí nic nestane.
Vzlétli. Lily měla rozpuštěné vlasy a náporem větru jí všude poletovaly, takže James neviděl, kam letí. Proto posunul svůj obličej a přitiskl ho z boku k jejímu. Strašně si to užíval. To, že se jí může dotýkat, cítit její vůni a vůbec její přítomnost.
Letěli pomalu a James to pojal, jako vyhlídkový let. Nejdřív zaletěli k horám a nad zasněženými vrcholky zpomalil, aby se Lily mohla kochat. Potom to vzal kolem hradu a několikrát se prolétli kolem věží. Následoval Zapovězený les, takže z výšky mohli vidět vrcholky těch neuvěřitelně vysokých a starých stromů.
"Člověk si nikdy neuvědomí, jak je to tady krásné, když to vidí všechno jenom ze země. " zašeptala Lily a kochala se výhledem na cele bradavické pozemky. Jejich cesta skončila nad jezerem. Teď letěl James rychlostí kroku.
"Páni! " vykřikla Lily a udiveně zírala na hladinu jezera. Viděla všude stíny živočichů, kteří byli i v těch nejhlubších vodách, kam nikdy nikdo z lidí nevkročil.
"To vypadá jako obří sépie. " ukázal James na obrovský stín.
"Že by byla takhle velká? " nechápala Lily a zírala na hladinu jezera. Vzadu u vrcholků hor zahlédla tři vodopády, které padaly přímo do jezera. Takhle daleko nikdy ještě u jezera nebyla, takže za celých sedm let neměla ani ponětí, že tu nějaké vodopády jsou. James začal klesat a přistáli na ostrůvku uprostřed jezera. Ne přímo na něm, ale na velkém stromě, který tu rostl. Opatrně ozkoušeli větve, byli tvrdé jako kámen. Sedli si tedy na strom a James začaroval své koště, aby levitovalo vedle něj.
"Je možný, že člověk do týhle školy chodí sedm let a tolik věcí o Bradavicích a pozemcích neví? " rozhlížela se Lily.
"Protože v knížkách tohle nenajdeš, musíš se dívat kolem. " usmál se James.
"Koukám, že to, že jsem dodržovala školní řád mi bylo celkem k prdu. Ty a kluci jste ho naopak porušovali a zjistili jste a viděli tolik skvělých věcí. Vypadá to, že jste si to tady vážně užívali. " zakroutila Lily nevěřícně hlavou.
"Jo, byly to hezký roky. " přikývl James s úsměvem na tváři. Lily bylo najednou líto, že takovéhle věci nezažila taky. Najednou ji bylo docela i líto, že se s Poberty nezačala kamarádit už dřív. Zažila a viděla by tolik věcí. Na druhou stranu kdo ví, dřív byli hlavně James a Sirius blbečci, takže je možná dobře, že se s nimi baví až teď na stará kolena.
"No, pořád ještě máme víc než měsíc čas, takže mám dost času na to, abych ti ukázal všechny krásy Bradavic, který znám. Nejenom Bradavic, ale i jiných míst. Pokud teda budeš chtít. " nadhodil James nevinně. Jak Lily správně pochopila, bylo to takové nenápadné pozvání na další schůzku.
"Myslím, že by to bylo skvělý. " zazubila se a prohrábla si vlasy.
"No, za chvíli už začne večeře, tak bysme měli letět. " nasedl James na koště. Jelikož seděli na stromě, asi tak deset metrů nad zemí, opatrně pomohl Lily nasednou zase před něj, aby se jí nic nestalo. Pak pomalu letěli zpátky. Věděl, že Lily není ve vzduchu zcela ve své kůži, proto letěl zpátky a opatrně.
"Dej mi pár dní na vymyšlení, kam tě zase vezmu. Pak se domluvíme. " prolomil James ticho, když spolu kráčeli do Velké síně na večeři. Koště poslal z nádvoří kouzlem do pokoje. Měli otevřené okno, takže v pohodě.
"Dobře, budu se těšit. " přikývla Lily.
"Tak sme domluvený. " mrkl na ni James, když už si sedali k ostatním. Claire ani nevypadala moc naštvaně, takže její odpoledne se zbytkem Pobertů nebylo přece jenom asi tak špatné.
Všichni překvapeně na Jamese a Lily zírali. Za prvé, nepředpokládali, že budou spolu opět tak dlouho a za druhé, nemohli uvěřit tomu, že se tu ti dva očividně domlouvají na další schůzce.
Jedli víceméně potichu. Když Lily žvýkala sousto masa, uvědomila si, že vlastně mezi ní a Jamesem nejde jenom o chození ven, ale že jde o rande. To znamená, že budou mít už třetí rande. Třetí rande už začíná být docela vážné. Trochu ji to znepokojilo a vyděsilo, ale rozhodně z toho nechtěla couvnout. Nemohla se dočkat, co James vymyslí a co nového příště uvidí. Navíc, bylo jí s ním docela dobře a bavili se, tak za to nic nedá.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 14. září 2012 v 15:03 | Reagovat

Nádherná kapitola. Hrozně se mi líbila část, kterou James a Lily strávili spolu. Už aby se dali dohromady. :-)
Taky bych chtěla vidět to co oni.

2 karcoolka karcoolka | 14. září 2012 v 15:17 | Reagovat

Skvělá kapitola, jako vždy. James zase vymyslel super rande. A je taky od něho skvělý, že jde na to pomalu. A taky je super, že Lily zatím z ničeho nevycouvla. Jen bych čekala, že nebude všechno na Jamesovi, že se zapojí trochu víc i Lily, ale to mi jen tak přijde, možná je to blbost, ale jinak je to prostě super kapča, takže co nejdřív napiš další, ať mám co číst. :-D :-D :-D

3 LilyE LilyE | 15. září 2012 v 18:38 | Reagovat

Úžasná kapitola. To rande bylo skvělý, je suprový že Lily s nim pude ještě jednou. Budu strašně ráda když už se daj dohromady. Moc se těšim na další. :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama