Everybody should have his own world...

33.kapitola - Samá kouzla

9. září 2012 v 7:58 | Maggdinka |  *Weird people*
Nastal víkend a je tu nová kapitola k Weird People. Minule jste všichni vyjádřili nadšení nad tím, že půjdou konečně James a Lily spolu na rande. Dnes se toho dočkáte. Jak to bude probíhat? Pohnojí James zase něco nebo se ukáže v tom lepším světle? No a co Lily? Víme, že se s Jamesem baví víc než v předchozích ročnících, ale změní po tomto večeru úplně názor? To všechno uvidíte. Tahle kapitola je vlastně jenom o jejich schůzce, takže nemá cenu ještě něco dodávat nebo víc rozvádět. Doufám, že se vám to bude líbit a že vás nezklamu. Taky doufám, že se vám bude líbit rande, které James pro Lily vymyslí. No nic, užijte si kapitolu a samozřejmě pro mě zanechte nějaké ty komentáře (pokud možno co nejdelší). Užijte si víkend…Vaše Maggdinka♥Samá kouzla

"Já jdu s Evansovou na rande. " rozplýval se James v den schůzky, kterou si s Lily sjednal. Byl z toho úplně u vytržení a nemohl tomu uvěřit. Lily Evansová ho odmítala řadu let a teď, v květnu v sedmém ročníku, konečně svolila.
"Sme šťastný i za tebe Jamesi, víme, co to pro tebe znamená, ale proboha, uklidni se trochu. Už několik dní nemluvíš o ničem jiném. " zakoulel očima Remus.
"Díky Siriusi, žes mi to s Evansovou domluvil. " děkoval James a na Remusovu poznámku nebral sebemenší ohledy.
"Za prvý, neříkej jí Evansová, nemá to ráda. Je to Lily. " poučil ho Sirius. "A za druhý, já sem ti nic nedomluvil. To sama Lily řekla, že s tebou půjde, pokud se od Voldemorta dostanem živý. Sice to plácla do větru, po hodinách mučení, ale já byl u toho jako svědek, takže mi můžeš děkovat jenom za to, že sem jí to připomněl a přinutil ji, aby to dodržela. "
"To je jedno, i tak, díky. " mávl rukou James a už potřetí zaběhl do koupelny, aby zkontroloval vlasy. Nikdy se nedaly učesat, ale on si za ta léta vypěstoval rošťácky nedbalý look.
"Tak doufám, že po tomhle už nepřijde žádná scéna, že ti chci Lily přebrat. Nikdy bych nic takovýho neudělal. " podíval se Sirius skepticky na Jamese.
"Neboj, už mě nikdy nic takovýho nenapadne. Vim, že ses s Lily spřátelil, takže nebudu vyvádět pokaždý, když vás spolu uvidím. " dušoval se James. Měl tak dobrou náladu, že mu ji nic nemohlo zkazit. I kdyby dnes přišel Voldemort s celou armádou, byl by v pohodě, pokud by mu tedy nepokazili rande, to by opravdu zuřil.
"Máš naplánováno, co spolu budete dělat? Nebo budeš improvizovat a přemýšlet za pochodu? " zajímal se Remus.
"Od obojího trochu. Nějakej program vymyšlenej mám a zbytek se nějak poddá. Třeba se mnou vydrží sotva hodinu a uteče. " pokrčil Potter trochu smutně rameny. Tahle varianta se mu vůbec nelíbila. Chtěl, aby mu aspoň Lily dala šanci, aby ukázal, jaký doopravdy je a ne jak celé ty roky před ní vypadal.
"Stačí, když se nebudeš chovat jako idiot a vydrží s tebou. Se mnou taky vydržela tejden v kobce a nevymlátila si o zeď mozek z hlavy. " zasmál se Sirius.
"To mě opravdu utěšuje. " zazubil se James. Bylo už třičtvrtě na osm. Dali si sraz u hlavní brány, i když oba půjdou z Nebelvírské věže.
"Tak hodně štěstí, Dvanácteráku. " popřál mu Peter.
"Jo, pořádně ji ukaž, kdo James Potter doopravdy je. " poplácal ho Sirius povzbudivě po zádech. I Remus mu popřál hodně štěstí a pak už konečně na vytoužené rande vyrazil.
Cestou potkal pár lidí a na všechny se zubil od ucha k uchu. Všichni na něj zírali, jako na blázna. Nikdo nevěděl, proč je tak nadšený. Kdyby se rozkřiklo, že Lily Evansová konečně kývla na rande s Jamesem Potterem, udělali by z toho v Bradavicích státní svátek.
Když došel dolů, Lily tam ještě nebyla. Zbývalo ještě pět minut do osmi. Dlouho ale čekat nemusel, přišla asi dvě minuty po něm. Scházela dolů ze schodů a James na ní mohl oči nechat. Moc jí to slušelo. Vlasy měla rozpuštěné, na sobě měla zelený jarní kabátek, černé kalhoty a tenisky. I obličej měla upravený a namalovaný víc, než obvykle. To bylo znamení, že se na jejich schůzku připravovala a dala si na svém vzhledu záležet, aby se Jamesovi líbila.
"Moc ti to sluší. " pochválil James svoji partnerku pro dnešní večer a myslel to opravdu vážně.
"Díky. Ty taky nevypadáš úplně špatně. " usmála se Lily nesměle.
"Tak co máš v plánu? Vymyslel jsi něco? " zeptala se po chvíli, když oba mlčky prošli bránou ven na školní pozemky.
"Uvidíš. " mrkl na ni.
"Bránu zavírají v deset, že jo? Tak ať se stihnem vrátit. " strachovala se Lily. Trochu to vypadalo, jako by dávala najevo, že nechce, aby rande trvalo déle než dvě hodiny.
"O bránu se neboj, já nás dostanu dovnitř. " ujistil ji James. Lily věděla o té věci s Remusem, takže jí došlo, že po jejich nočních toulkách s vlkodlakem se nějako musí vracet do hradu, takže to mají nejspíš nějako vymyšlené. Pomalu kráčeli podél jezera a James ji vedl přímo směrem k Zapovězenému lesu.
"Jestli mě zatáhneš do lesa, zabiješ, rozřežeš na kousíčky a hodíš zvířatům, tak si mě nepřej. " zasmála se Lily.
"Neboj, mám pro tebe překvapení a není přímo v lese. " usmál se James. Všechno v něm křičelo a zpívalo, nejradši by začal štěstím tancovat. Zašli až za Hagridovu chatrč a objevili se u ohrady, kde Hagrid choval různá zvířata, která pak studenti studovali a která pak vypustili do lesa.
"Panebože, to je krása. " vydechla Lily ohromeně. Úplně ztratila řeč. Před nimi v ohradě stáli dva malí jednorožci. Kousek od nich se pásla kobyla.
"Domluvil sem si s Hagridem, že sem přijdeme. Narodili se, když jste byli u Voldemorta. Sou úžasný. " vysvětloval James a mluvil potichu, aby malá hříbátka nevystrašil. Zbytečně, byla krotká jako beránci.
"Pojď. " pobídl James Lily a sám prolezl v mezeře, která v ohradě byla. Nabídl ji ruku, ona ho chytila a prolezla za ním. Pomalu šli ke hříbatům.
"Ty jsou kouzelní. " usmívala se Lily sladce a jednoho malého jednorožce hladila po čumáku. Byli to ještě malí drobečci a matka si je pečlivě hlídala. James spokojeně pozoroval Lilyin nadšený výraz. Jeho nápad mu vyšel a dobře zafungoval. Určitě ji tím překvapil.
"Na, nakrm je. " podal ji mrkev, kterou vytáhl z kapsy. "Stavil jsem se v kuchyni a pár sem jich vzal. " vysvětloval. Lily si ji od něj vzala a nadšeně pozorovala, jak oba jednorožci šťastně chroupají.
Skoro hodinu se tady zdrželi. Nemohli sen a hříbátka vynadívat. Byla to opravdu kouzelná stvoření. Kolem deváté se posadili na ohradu.
"Dost mě překvapilo, žes mě vzal právě sem, že tě to napadlo. " přiznala Lily.
"Když ste byli uvězněný se Siriusem u Voldemorta, byl sem v háji. Bál sem a byl sem taky naštvanej. Jednou večer sem se šel projít podél jezera až k lesu a dorazil jsem sem. Zrovna den předtím se narodili. " popisoval James, jak vůbec na jednorožce narazili.
"Hned jak sem je uviděl, tak mě napadlo, co když ty je nebudeš moct nikdy vidět? První myšlenka byla, že bych je chtěl vidět s tebou. " dodal James. Lily na něj překvapeně zírala. On se o ní očividně bál, bál se, že zemře. Nevěděla, že tohle v Jamesovi Potterovi vůbec je.
"Vidíš, tak teď jsem tady s tebou. " pokrčila Lily ledabyle rameny a povzbudivě se usmála. Chvíli jenom tak mlčky seděli.
"Máš ještě nějaké překvapení a nějaký plán, kterým mě ohromíš? " prolomila Lily po chvíli ticho.
"Vlastně jsem už nic neměl, ale když už jsme to nakousli. Je tu další místo, kde jsem vždycky chtěl být s tebou a ukázat ti ho. " napadlo Jamese a seskočil z ohrady. Tohle neplánoval, ale napadlo ho to úplně z ničeho nic.
"Musíme do Prasinek, budeme se přemisťovat. " uváděl James Lily do obrazu, když oba stáli na nohou.
"Nemůžeme přece opustit školní pozemky. " namítla Lily, jako správná šprtka a slušňačka, která nikdy neporušila školní řád.
"Prosím tě, máš přeci tu čest s Pobertou. Zachovej se taky občas neukázněně a odvaž se. " zasmál se James a odváděl Lily na cestu. Neprotestovala.
Do Prasinek došli poměrně rychle. Tam James Lily nabídl ruku, aby se ho chytila, protože ona nezná místo, kam se chce přemístit. Zmizeli.
Lily měla při přemisťování zavřené oči a když se objevili na Jamesově tajném místě, uhodila ji do nosu vůně dřeva. I vzduch a vítr tu byl úplně jiný než v Bradavicích.
"Další les? " podívala se skepticky na Jamese, když otevřela oči a před sebou viděla les a za sebou velkou louku.
"Tentokrát jdem přímo do něj. " přikývl James a nabídl ji ruku, aby neupadla, protože už byla docela tma.
"Lumos. " zamumlala Lily a špička její hůlky se rozsvítila. Jamesovu nabízenou ruku nepřijala.
"Jak myslíš. " pokrčil James rameny a vešel do lesa. Bez světla, jenom tak. Lily šla hned pár kroků za ním. Po pěti minutách, když porost a křoví zhoustlo, Lily zakopla o kořen a spadla na zem.
"Já ti to říkal. " ušklíbl se James trošku škodolibě a znovu jí nabídl ruku. Tentokrát ji přijala. James kráčel první a pevně Lily držel a řídil tak její kroky.
Když už šli tak čtvrt hodiny, konečně se James zastavil. Lily se postavila vedle něj a dnes už oněměla podruhé. Před nimi se rozprostírala mýtina na které stály vysoké skály, z kterých padal vodopád z potoku. Vodopád končil v průzračné laguně. Byl skoro úplněk, takže tu bylo světla dost a hladina jezírka se stříbrně třpytila. Bylo to jako z pohádky.
"Kde ty na tyhle kouzelný místa a věci chodíš? " nechápala Lily.
"Hodně se procházím. " usmál se James. "Před několika lety jsem tu byl s rodiči tábořit na té louce u lesa a našli jsme to tu. Od tý doby sem chodím, o prázdninách když jsem doma, občas se sem přemístím i z Prasinek. Dobře se tady přemýšlí. "
"Proč tě napadlo mě sem vzít? " vyzvídala Lily a pomalu scházeli dolů k jezírku, aby si místo pořádně prohlédla.
"Říkal jsem, že tohle je další místo, kde jsem chtěl bejt vždycky s tebou. " podíval se jí James do očí. Lily po pár vteřinách ucukla. Bylo to zvláštní, nikdy si nevšimla, jak hezké oči má James za těmi brýlemi.
"O čem tady přemýšlíš? " vyptávala se Lily dál. Ani nevěděla proč, ale prostě ji to jenom tak zajímalo.
"O všem možným. O škole, o životě, občas o nějakých problémech. Často taky o tobě. O nás dvou. " odpověděl James bez obalu. Lily se trochu začervenala, ale v měsíčním světle to naštěstí nebylo vidět.
"Tohle je moje nejoblíbenější místo na světě. " dodal James a zadíval se na vodopád. Chvíli zase jenom mlčky stáli. Nebylo to takové to rozpačité ticho, kdy nevíte, co říct. Bylo to normální ticho, kdy lidé přemýšlí a koukají po okolí.
"Pojďme si zaplavat. " navrhl James a aniž by čekal na odpověď, začal si sundávat tričko. Když si ho svlékl, ukázaly se jeho vypracované paže a břicho.
"Zbláznil ses? Je květen. " vypískla Lily a smála se.
"No a? Už je teplo a voda je taky teplá. Neboj, mám to ozkoušený. " lákal James Lily. Svlékl se až do trenek a skočil do vody šipku. Moc dobře věděl, kde je hloubka a kde je mělko.
"Nemám ani plavky. " vymlouvala se Lily dál.
"No a? Máš snad spodní prádlo ne? Nevím, co s tím vy holky tak naděláte. Podprsenka a kalhoty jsou vlastně to samý, jako dvoudílný plavky. " nedal se Potter a cákl na Lily vodu. Vřískla.
"No tak, Lily, odvaž se trochu. " křičel na ni z půlky jezírka, kam doplaval. "Nemůžeš bejt pořád tak upjatá, život si přece musíš užívat. Co bys z toho života měla, kdyby se ti něco stalo a ty nic do tý doby neprožila? "
Tyto slova donutily Lily k zamyšlení. Věděla, že James má pravdu. Už před dvěma týdny mohla umřít a teď, když si uvědomila, kolik zoufale málo toho prožila, bylo jí z toho trochu špatně. Odhodila stud a svlékla se do spodního prádla. Pak skočila do jezírka ladnou šipku.
"Měl jsi pravdu, voda je teplá. " dala mu za pravdu, když doplavala až k němu.
"Vidíš a není to super? Utekli sme ze školy a teď se tady koupeme uprostřed pustiny. Hned je ten život o něco hezčí. " zubil se James.
"Nevěděla jsem, že seš takovej optimista. " usmála se Lily, když viděla, jak se James zubí na všechny strany.
"To proto, žes mě nikdy pořádně nepoznala. Jinak bys věděla, že většího optimistu bys nenašla. " ušklíbl se James a potopil se.
*
"Páni, vůbec sem nevěděla, že do hradu vedou nějaké tajné chodby. " kulila Lily oči, když se objevili ve hradu. Prošli rovnou z Prasinek tajnou chodbou z Medového ráje.
"Jak bys taky mohla, když dodržuješ řáď jako hodinky. " šťouchl do ní James rozverně. Pomalu šli společně do Nebelvírské věže. Hodiny v hradě zrovna odbíjely půlnoc. Vůbec jim nepřišlo, že spolu byli čtyři hodiny. Uteklo to strašně rychle. V jezírku jenom tak blbli a povídali si. Pořád se jenom něčemu smáli. Pak chvíli leželi na břehu, a když trochu uschli, vylezli opatrně na skálu. Byl to úchvatný pohled z té výšky.
"Tak dobrou noc. " rozloučil se James s Lily a široce se na ní usmál.
"Dobrou. Trochu nerada to přiznávám, ale pravda je, že jsem si to moc užila. " usmála se Lily a poděkovala Jamesovi za pěkný večer. Pak už šel každý do svého pokoje.
"Tak co? Čekala sem tě nejdýl v deset. Už sem tě chtěla jít hledat, jestli tě Potter nezavraždil, když tak dlouho nejdeš. " vyptávala se Claire, která byla vzhůru.
"Bylo to fajn. " pokrčila Lily rameny a prostě odpověděla. Pak se převlékla do pyžama a vlezla si do postele.
"Mimochodem, není to Potter, ale James. " dodala ještě na kamarádčinu adresu. Claire překvapeně koukala, ale nic na to neřekla.
Když Lily usínala, ještě přemýšlela. Dnešní večer si moc užila. Porušila víc pravidel, než za celý svůj život. Líbilo se jí, že James je takový bezstarostný a ještě víc se jí líbilo, že i ona se s ním cítí bezstarostně a možná i trochu potrhle a šíleně. Tuhle část jejího odvázaného já v ní zatím ještě nikdo neprobudil. Vždycky byla upjatá a trochu nudná. Dnes zjistila, že být bezstarostná a prdlá se jí vlastně docela líbí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 9. září 2012 v 9:56 | Reagovat

Perfektní. Jednorožce jsem čekala. A myslím, že tím, že Claire opravila, že je to James a né Potter tak ukázala mnohem víc než kdyby hodinu vyprávěla jak to bylo úžasný. :-)

2 Barussiiik Barussiiik | 9. září 2012 v 10:51 | Reagovat

Suprová kapitola. Co bude dál? :-D  ;-)

3 karcoolka karcoolka | 9. září 2012 v 11:10 | Reagovat

Výborná kapča, jako vždy. Takový rande bych si taky nechala líbit. Škoda, že nejsem Lily a Bradavice nejsou. Těším se na další kapitolu, takže se pusť co nejdřív do psaní, honem. :-D  :-D

4 LilyE LilyE | 9. září 2012 v 15:16 | Reagovat

Skvělá kapitola. Jak ji vzal k těm jednorožcům bylo suprový. Strašně se těšim na to jak to snima bude dál. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama