Everybody should have his own world...

32.kapitola - Slib

3. září 2012 v 7:41 | Maggdinka |  *Weird people*
Elitou Bradavic jsem uzavřela prázdniny a novou kapitolou k Weird People otevírám školní rok. Sice není dneska prvního, takže jsem to vlastně propásla, ale nebyl čas. Celý víkend jsem byla pryč, kamarádka slavila narozeniny. Sirius a Lily byli konečně zachráněni od Voldemorta a jsou zpátky na hradě. Akce byla tedy vydařená. Jak to tak bývá, v minulé kapitole byla akce a moc se tam nemluvilo, tady moc akce nebude a mluvit se bude hodně. Musíme jim taky občas dát svátek, aby pořád jenom nebojovali. Doufám, že i tak se vám kapitola bude líbit a že si ji maximálně užijete. Komentáře jsou samozřejmostí. Doufám, že na čtení budete mít čas i ve školním roce, ale věřím, že jednou za čas, když přidám kapitolu, si alespoň pět minut času najdete. Hodně štěstí při studiu, ať jste v jakékoliv ročníku. Mějte se krásně…Vaše Maggdinka♥


Slib
"Tak pane Blacku, máte zlomená dvě žebra a podvrknutý kotník. Nějaké podlitiny a řezné otevřené rány. Ale nic nevypadá jako dílo černé magie, a proto to půjde zahojit docela snadno. " informovala Siriuse ošetřovatelka madame Pomfreyová, když konečně všichni došli do hradu. Lily i Sirius si pár dní na ošetřovně rozhodně pobudou.
"Vidíš, tak sem dopadl hůř než ty. " ušklíbl se Sirius na Lily.
"Říkáš to, jako by ses chlubil, jako byste soupeřili. " zakroutil Remus nevěřícně hlavou, když slyšel, jakým tónem Sirius s Lily mluví.
"Ne, ale Lily si stěžovala, že to vždycky od Voldemorta nebo Smrtijedů nejvíc odskáče ona, tak sem jenom konstatoval, že tentokrát sem byl hlavním fackovacím panákem já. " vysvětloval Sirius, proč je tolik nadšený z toho, že má tolik zranění.
"Když si uvědomím, že měli unést jenom mě a byla bych tam sama, tak sem fakt ráda, žes po mě na poslední chvíli skočil a skončil tam se mnou. " podívala se Lily vděčně na Siriuse. To věznění u Voldemorta je dost sblížilo, stali se z nich kamarádi.
"Myslím, že já už tu nejsem nic platný. " ozval se Brumbál, který tu celou dobu byl s nimi, aby vyslechl diagnózy.
"Nashledanou, pane řediteli. A děkujeme. " loučila se s ním Lily.
"Jo, fakt ste dneska válel. " mrkl James na profesora. Brumbál se na něj šibalsky usmál, rozloučil se a odešel.
"Vy byste také měli jít. Musíte si odpočinout a pacienti potřebují klid. Můžete přijít na návštěvu zase zítra. " vyháněla madame Pomfreyová všechny z ošetřovny. Vždy, když měla pacienty, neměla ráda, když se někdo na ošetřovně zbytečně ochomýtá. Na rekonvalescenci je potřeba klid a odpočinek.
Všichni se s Lily a Siriusem neochotně rozloučili a z ošetřovny odešli. Oba bývalí zajatci hned potom usnuli, protože byli vyčerpáni a byli konečně v teple a měkkých postelích. Konečně se mohli pořádně vyspat.
*
"Evansová, spíš? " sykl Sirius na Lily ze svojí postele. Leželi hned vedle sebe, tak komunikace nebyla těžká. Bylo ještě přítmí, vypadalo to, že je časné ráno.
"Nespim a neříkej mi Evansová. " zabručela Lily nevrle. Sice byla už vzhůru, ale byla ještě v částečném polospánku a to, že ji Sirius takhle budí se jí moc nelíbilo.
"No tak promiň, Lily. " řekl Sirius hlasitěji a její jméno zdůraznil.
"Spi. Buď rád, že sme zase v teplý posteli a ne na podlaze na slámě ve sklepě. Na to, že sme byli tejden u Voldemorta seš teď až nějak moc čilej. " mluvila Lily pomalu, jako by si dávala pozor, jestli každé slovo říká správně.
"Právě proto, že sme se skoro nevyspali, tak sem teď čilej. Možná sem si tam na to zvyknul. " vysvětloval Sirius svoji nespavost.
"Tak si zase zvykni spát, nebo nech aspoň ostatní normální lidi, aby se vyspali. " odsekla Lily netrpělivě.
"No tak, dobrovolně sem u Voldemorta skončil s tebou tak mi můžeš prokázat laskavost a bavit se se mnou. Já sem si mohl spát v posteli celej tejden a tys tam mohla tvrdnout sama. " přemlouval ji naléhavým hlasem.
"Víš, že tomu se říká vydírání. " otočila se k němu a napřímila se. Naklepala si polštář výš, aby se mohla posadit.
"Ať se tomu říká, jak chce, každopádně to funguje. " zasmál se Sirius, celý nadšený, že konečně povolila a chce komunikovat.
"Tak o čem sis chtěl tak nutně popovídat, žes mě nenechal spát? " dorážela Lily, když Sirius chvíli nic neříkal.
"O ničem sem si nechtěl nutně popovídat. Prostě chci o něčem kecat. Sem vzhůru už hodinu a nudim se. " pokrčil nevinně rameny.
"Já tě fakt asi jednou zabiju. " zakoulela Lily očima, ale nebyla naštvaná. Bylo na ní vidět, že jí to spíše pobavilo, než vytočilo.
"Mám docela hlad. " postěžoval si Sirius, když mu hlasitě zakručelo v břiše.
"Jo, já taky. " přikývla Lily.
"Všimla sis, že včera, když nás sem přitáhli, hned nás zavedli na ošetřovnu a pak sme tady snědli dva rohlíky s máslem? Jako by si mysleli, že sme u Voldemorta měli švédský stoly. " odfrkl si Black trochu naštvaně.
"To je pravda. " přitakala Lily. "Měli by nás vykrmovat. Týden sme jedli jen dva kousky chleba denně a pili vodu. "
"Však počkej, tuhle stížnost hned zejtra předložim. " dušoval se Sirius. Chvíli mezi nimi zavládlo ticho. Byli pořád rozlámaní a unavení z předchozího týdne, takže chvíli jenom tak zírali do prázdna.
"Pamatuješ si, cos slíbila, když sme seděli v tom sklepě? " ozval se Sirius a ušklíbl se. Lily na něj nechápavě zírala.
"Co sem slíbila? "
"Dušovala ses, že pokud nás odtamtud dostanou, tak půjdeš s Jamesem klidně na rande. " zasmál se Black.
"To sem byla mimo a asi ne zcela při smyslech. " vymlouvala se Lily zděšeně. Na tenhle slib úplně zapomněla. Byli zmučení, hladoví a unavení a ona to plácla jenom tak do větru.
"To je dost možný, ale řekla si to a já to slyšel. Nemůžeš se vymlouvat. Dostali nás odtamtud pryč, takže teď musíš dodržet, cos tam řekla. " pokrčil Sirius rameny škodolibě.
"Nepřijdu přece jenom tak za Potterem a neřeknu, hele jdem na rande, protože sem to jednou v polobezvědomí řekla Siriusovi. " bránila se Lily zuby nehty.
"To ani nemusíš. Já mu to klidně přetlumočím, aby tě pozval sám, a ty na to jenom kývneš a neodmítneš ho. To je všechno. Půjdeš s ním jednou někam ven na hodinu nebo na dvě. To není zas tak hrozný. Přežila jsi i tejden mučení u Voldemorta, tak rande s Jamesem nebude takovej záhul. " přemlouval ji Sirius. Už bylo na čase, aby se ty dva dali dohromady. Sice se poslední dobou on a Lily sblížili, ale ani na vteřinu ho nenapadlo, že by si s ní někdy něco začal. Je to sice moc hezká a hodná holka, jenže ona patří k Jamesovi.
"No dobře, co sem řekla, to sem řekla. Hlavně, že už sme tady a v pořádku. Klidně to Potterovi řekni, ale ať si od toho nic neslibuje. A nechci o tom slyšet už ani slovo, pokud o tom ještě jednou pípneš, tak tě ve spánku udusím polštářem. Pár dní tady na ošetřovně ještě budeme. " Lily povolila a dovolila tak Siriusovi, aby jí rande s Jamesem domluvil. Spokojeně si promnul ruce. Takhle si to snad konečně u Jamese vyžehlí a budou se spolu zase bavit. Už snad nebude tak napruženej.
"Dík, máš to u mě. " mrkl na zrzku.
"Dělám to částečně i pro tebe, protože mi je jasný, že si u něj šplhneš, když mu se mnou domluvíš rande. Přece jenom ste kámoši a ste rozhádaný kvůli tomu, že se za mě Bellatrix proměnila, takže za to vlastně trochu můžu. Ale jak říkám, ať si od toho nic neslibuje. Jedno rande a dost. " uzavřela Lily nekompromisně debatu na tohle téma. Nedlouho potom oba usnuli. Bylo teprve časné ráno a oni byli vyčerpaní, takže potřebovali spánek jako sůl.
----------------------------
Po několika dnech hospitalizace konečně madame Pomfreyová Siriuse a Lily pustila z ošetřovny. Sirius pořád kulhal na levou nohu, kde měl zlomený kotník, protože se mu to ještě zcela nezahojilo a oba měli mírné podlitiny a strupy.
Byl začátek května a zkoušky OVCE je čekaly za necelý měsíc. Když byli vězněni a později i ošetřování, zameškali hodně hodin, takže jim učitelé navalili úkoly a učení. Brumbál sice svým kolegům vysvětlil, co se stalo a aby s nimi měli trpělivost, ale zkoušky se prostě posunout nedaly.
"Zameškali jste toho opravdu hodně. " koukl Křiklan do notesu. Bylo po první dvouhodinovce lektvarů, co se vrátili do školy a Lily a Sirius šli za profesorem, aby se ho zeptali co a jak.
"O vás Lily se nebojím, vy se všechno hravě doučíte. " usmál se profesor Křiklan na svoji oblíbenou studentku. "Zato o vás mám Siriusi starosti. "
"Musim prostě zamakat, no. " pokrčil Sirius ledabyle rameny. Z lektvarů a z Křiklana si nikdy nic nedělal.
"Půjčte mi učebnici, zaškrtnu vám vše, co jsme probírali nebo procvičovali. " kývl profesor na Lily. "Všechny potřebné přísady vám samozřejmě dám, stačí jenom říct. "
"Já a lektvary, to je ztracenej případ. " ušklíbl se Sirius, když s Lily od profesora lektvarů odešli.
"Jestli chceš a pomůže ti to, můžu tě něco doučit. Lektvary mi vždycky docela šly, tak moje vědomosti nebudou snad úplně marný. Když ti to pomůže zvládnout OVCE, tak se klidně obětuju. Ber to jako díky za to, že ses mě tenkrát pokusil zachránit a skočil po mně, když se se mnou Smrtijedi přemístili a že sem nehnila sama ve sklepení u Voldemorta. " nabídla Lily Siriusovi své služby doučování.
"Jé, tak to bys byla zlatá. " houkl Sirius vděčně. Lektvary mu přeci jenom moc nešly a rozhodně nechtěl opakovat ročník.
*
"Evansová, Evansová. " halekal na ni někdo, když šla z knihovny do Nebelvírské věže. Podle hlasu i oslovení, okamžitě poznala, o koho se jedná. Věděla, že tenhle moment dřív nebo později přijde, když na ni Sirius kvůli tomu dorážel. Zastavila se, párkrát se zhluboka nadechla a otočila se na Jamese.
"Ano? " řekla Lily prostě, protože kdyby se pokoušela říct víc slov, možná by z ní zase vylezlo něco jedovatého. Musela se tvářit mile.
"Sirius mi řekl o tom, cos řekla tenkrát u Voldemorta. " začal James.
"Jo, to ti řekl nejspíš správně. " připustila Lily.
"Takže sem tě našel, abych tě pozval někam na to rande. " zazubil se James a ukázal tak Lily sněhobílý a pravidelný chrup.
"Vzhledem k tomu, že nemůžu odmítnout, tak říkám ano. " řekla Lily pomalu a trochu neochotně. Jeden večer hodinu nebo dvě s Potterem přetrpí. Kdyby to bylo opravdu hrozný, tak se prostě sbalí a odejde.
"Tak kdy a kde? " vyzvídala Lily, aby to už měla z krku.
"Co takhle v pátek, v sedm hodin u Hlavní brány? " navrhl James den a čas.
"Jo, to by šlo. " přikývla zrzka. "A co budeme dělat nebo kam půjdeme? " vyptávala se, aby věděla, jak se přizpůsobit a co si případně vzít na sebe.
"No, je začátek května a venku už je docela teplo. Tak sem myslel, že bysme se mohli jít jenom tak projít ven a pokecat. " pokrčil Potter ledabyle rameny.
"Dobře, platí. " přikývla Lily. James na ni čučel jako tele na nový vrata. Sirius ho sice ujišťoval, že Lily slib dodrží a půjde, ale on tomu moc nevěřil. Odmítala ho přeci tolik let a nikdy mu nemohla přijít na jméno, proto nepočítal s tím, že by mohla souhlasit. Za tohle bude muset Siriusovi poděkovat. Přeci jenom asi s Lily nemá žádné postraní úmysly.
Rozloučili se a Lily se vydala do Nebelvírské věže, zatímco James odešel na druhou stranu. Neptala se ho, kam jde. Bylo jí to jedno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 karcoolka karcoolka | 3. září 2012 v 10:07 | Reagovat

Super kapitolka,to by mě zajímalo, jak dopadne rande,jestli James bude ze sebe dělat zase blbce :-D

2 Koki Koki | 3. září 2012 v 10:53 | Reagovat

Já bych řekla, že právě proto, že se teď nic moc nedělo se mi to líbilo. Teď se hlavně těšim na rande Jamese a Lily. :-)
A na přečtení další kapitoly si vždycky určitě najdu čas. :-)

3 LilyE LilyE | 3. září 2012 v 11:10 | Reagovat

Skvělá kapitola, Těšim se na to jejich rande, snad to vyjde :D Stopro že si najdu čas a tobě taky hodně štěstí do školního roku :-D  :-D  :-D

4 TheEliska007 TheEliska007 | Web | 3. září 2012 v 18:50 | Reagovat

Moc pěklný! Ale chudák Lily. Dost ji lituju, jestli se James bude chovat jako idiot. 8-)

5 Mischa Mischa | 3. září 2012 v 23:03 | Reagovat

Hezká kapitlo hádam jim to vyjde jinak odporoučím thule jednorazovku http://www.fanfiction.net/s/7462640/1/All-James-Potter-Ever-Wanted-Was-Lily-Evans

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama