Everybody should have his own world...

22. kapitola - Fajn chvíle

16. září 2012 v 9:44 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Po Weird People jako vždy následuje Elita Bradavic, která bude pokračovat v jízdě. V Bradavicích jsou Američani, už za sebou mají uvítací oslavu, kterou Sam a Lily udělaly v podobě retro party. Teď na ně čeká každodenní život v Bradavicích a návštěva Prasinek, aby si to pořádně užili. Samozřejmě, naši hrdinové a jejich hosté si budou užívat i mimo stanovený program, o tom snad není pochyb. Děkuji za pěkné komentáře, které jsem obdržela k minulé kapitole a doufám, že i tentokrát budou podobné, protože doufám, že se vám kapitola opět bude líbit. Dělá mi velikou radost, že někoho můžu potěšit a aspoň trochu ho tak vtáhnout do mého fantasy světa. Užijte si kapitolu…Vaše Maggdinka♥Fajn chvíle

"Nemůžu se dočkat, až konečně budeme na hodině. Nemyslím jenom tady v Bradavicích, ale celkově. Je to už hodně let, co sme já a Blake vylezli ze školy. " vzdychl nostalgicky Chace. Zrovna stojíme před učebnou Obrany proti černý magii a čekáme, až zazvoní. Částí programu pro naše hosty je i shlídnutí vyučování a hodin. Každej z Bradavic, kdo někoho hostí, ho vezme s sebou na hodinu normálně podle rozvrhu. Jenom dneska, díky bohu.
Ani sem vám neřekla, kdo dostal na starosti koho. Takže už víte, že já mám Logana a Blake. Lily si vzala samozřejmě Justina. Sirius má Chace a ještě Federica, úplně novýho kluka. James dostal Carlose, se kterým sme se už před rokem na Atlantidě setkali a Emma má zase Marry Ann, se kterou sme tam taky pařili. Pak už sou tady jenom samý neznámý jména a tváře. Sarah má Alyson, Leona Jackie, Remus Roberta a Peter Henryho. Řekla bych, že se sešla fajn parta. Samozřejmě to jaksi domluvili Logan a Justin, protože se s těma lidma znaj, proto to dopadlo tak, že sme tady dokonalá parta magorů a pařmenů.
Konečně zazvonilo a my sme se nahrnuli dovnitř. Jako vždycky sme samozřejmě obsadili zadní lavice. Předek je pro šprty a šplhouny. U zdi byly židle pro návštěvníky, oni si je rozebrali a posedali si kolem lavic vždycky ke svýmu hostiteli.
"Tak vás tady všechny vítám. Nejenom stálé studenty, ale i Američany. Někteří z vás mě možná znají, protože jsem loni byl s našimi studenty na Atlantidě. " to do třídy vkráčel profesor Willis a kecal a kecal.
"Dneska máme dvouhodinovku, takže to uděláme jako vždycky, protože tohle má bejt věrohodnej nástin pro studenty z Atlantidy. První hodinu budeme probírat nějakou teorii a budeme si povídat a tu druhou odstraníme lavice ke zdem a dáme se do nějaký tý praxe. " nastínil Willis, jak to dneska bude vypadat. Takže klasika jako vždycky. Obranu proti černý magii mám fakt ráda, nejen že mě baví a je to asi jedinej předmět, kterej mi fakt jde, ale hlavně Willis je týpek a hodiny s nim sou záživný. Což se nedá říct o většině učitelů v čele například s McGonagallovou nebo s duchem Binnsem, kterej nás učí Dějiny čar a kouzel.
První hodinu sme probírali kletby, který se nepromíjej. Samozřejmě je každej zná, ale musíme si o nich říct, aby se neřeklo. Je to prostě v osnovách. Živě sme diskutovali o jejich používání i jejich účincích. Zapojovali se i Amíci.
Druhou hodinu sme se pustili do soubojů. Nenacvičovali sme žádný nový kouzla nebo tak, to je nuda. Nějako sme se rozřadili do dvojic a bojovali. Nebylo dost místa pro všechny, takže vždycky bojovalo jenom asi šest párů.
"Stoneová, natrhnu ti zadek. " šklebil se Logan a připraveně na mě mířil hůlkou.
"To spíš já tobě. " vyplázla sem na něj jazyk. Občas se aktivně do souboje zapojil i někdo z hostů a Logan se rozhodně prosit nedal. Ten kluk je rád středem pozornosti, podobně jako já, takže mě vůbec nepřekvapilo, že se hrnul do souboje, aby na něj všichni čuměli. Začali sme bojovat. Bylo to něco, zase si to člověk může aspoň na chvíli oživit. V hodinách takovýhle souboje často nemáme.
"Řekněme, že to skončilo nerozhodně. " mávl Logan rukou, když Willis odpískal výměnu dvojic, aby se dostalo i na ostatní.
"Říct to můžeme, ale kdybysme bojovali dál, já bych vyhrála. " zasmála sem se provokativně.
"Jamesi, slyšela jsem, že tys vyhrál první místo v kategorii v obraně proti černý magii, vloni na Atlantidě. " usmála se Blake na Jamese. Za chvíli se rozbíhalo nový kolo.
"Jo, to sem vyhrál. " připustil James skromně. Já bejt jako on, tak se tim chlubim na každým kroku a on to říká, jako by se ho lidi ptali kde bydlí.
"Tady Chace byl na škole moc dobrej. Byl nejlepší z ročníku a myslím, že i jeden z nejlepších studentů na Atlantidě v obraně vůbec. " ukázala Blake na kolegu herce.
"Jestli je to tak, bylo by určitě zajímavý, vidět vás dva v souboji. " hecovala je Emma. Ta aby se nepřidala. James i Chace pokrčili rameny, jako že jim to nevadí, a když Willis odpískal další kolo, šli na plac.
"Pane profesor, radši bych tam nepouštěla nikoho jinýho, tohle bude hustý. " křikla sem na Willise.
"Tak to se rozhodně podívám. " usmál se Willis nadšeně a čekal, až se do toho kluci pustěj.
"Už několik let do školy nechodim a takovýhle souboje už nepodnikám. " řekl Chace Jamesovi jakoby mimochodem.
"Neboj, budu tě šetřit. " zasmál se James a bojovně mu blýsklo v očích. Několik Bradavickejch se Jamesový poznámce zasmálo. Willis jim to odpočítal a začali bojovat. Můžu říct, že sem jenom valila oči. Nebudu vám tady popisovat kouzlo od kouzla nebo každej pohyb. Nic takovýho sem ještě v životě neviděla. Byli oba tak neuvěřitelně rychlý, že sem občas ani neviděla hůlky.
"Ty vole, kdyby James věděl, že Chace je ten Lilyin úlet, tak by to bylo hodně hustý. " pošeptal mi Sirius do ucha. Lekla sem se, ani sem si nevšimla, že se ke mně přisunul.
"Vědět, že to je Chace, tak by mu James nakopal zadek za deset vteřin, protože když je James naštvanej a vyhecovanej, tak je až nebezpečnej. " dodala sem a s otevřenou držkou ty dva sledovala. Zazvonilo.
"Děkuji oběma za skvělou ukázku obrany proti černé magii. Bylo to skvělý a fakt sem si to užil. Váš souboj mi chvílemi doslova vyrážel dech. Ste oba fakt třídy, pánové. " rozplýval se Willis, kterej momentálně nejspíš prožil učitelskej orgasmus. Je asi hezký vidět dva mladý lidi, který toho uměj tolik.
"Mám hlad. " stěžoval si Sarah a hnala se k Velký síni, protože je čas oběda. Ještě nás potom čekaj tři hodiny. Naštěstí zejtra v tomhle putování po hodinách nepokračujeme, protože jdeme už od devíti ráno do Prasinek. Samozřejmě ne celá škola, ale jenom Američani a my, co je hostíme.
-----------------------------
"Takže tohle je ta jediná čistě kouzelnická vesnice v Británii? " rozhlížel se Justin po Prasinkách. Těžko říct, jestli sou nadšený nebo zklamaný.
"Jo, možná i jediná v Evropě. " přikývla Lily.
"Možná už úplně jediná na světě. V Americe pokud vím, taky žádná vesnice nebo město není čistě kouzelnický. Bejvávalo tak před padesáti lety, ale teď už ne. " dedukovala Blake. Ne, že bych si o ní myslela někdy, že je blbá, ale stejně toho ví překvapivě až moc.
Nebyl to výlet jenom tak po skupinkách, bylo to v rámci celý tý americký návštěvy. Prováděl nás sám Brumbál, kterej toho o Prasečáku ví asi nejvíc. Ne, že by tady bylo co ukazovat a popisovat, vždyť je tady jen pár rozpadlejch chatrčí, nějaký obchody a dvě hospody, co mě osobně zajímá nejvíc.
Když sme to tak nějak prošli, dostali sme povolení k rozchodu, aby se kámoši mohli podívat do všech obchodů a tak. Největší aplaus a zájem vzbudil samozřejmě Medovej ráj, protože to bylo fakt něco. Nejenom na chuť, ale i na oko.
"Páni, takhle velkou cukrárnu kouzelnickejch věcí sem ještě neviděla. " vydechla Marry Ann a společně s ostatníma zírala na to sladký království.
Další úspěch, hlavně u naší skupinky vzbudil obchod U Taškáře. Nejvíc z toho byli odvařený samozřejmě Logan a Justin. Tam sme strávili asi tak hodinu, protože si všichni prohlíželi každou kravinu. Samozřejmě z obchodu sme všichni vyšli s kapsama narvanýma k prasknutí, koupili sme si totiž kde jakou koninu.
Vyšlápli sme s nima taky kopec ke Chroptící chýši a řekli jim tu povídačku o tom, že tam straší. Takový keci.
"No, myslim, že naše exkurze je téměř u konce. Zbývá nám navštívit poslední místo. " tleskl Sirius rukama.
"Mluvíš mi z duše. " přikývla sem, protože mi bylo jasný, že oba myslíme na to samý. My dva se prostě nezapřeme, největší ochlastové v okolí.
"Ke Třem Košťatům. " zavelel Sirius a vysvětlil Američanům, že to je hospoda. Doufám, že tam nebude narváno. Jestli jo, tak si stejně místo uděláme, před náma má respekt celá škola, takže stůl se pro nás vždycky najde.
Moc lidí tam ale naštěstí nebylo, většina se pořád courala někde venku. Což nechápu, vzhledem k tomu, že je březen, takže žádný teplo. Když sme vešli, instinktivně se se podívala k baru. Možná, že sem trochu čekala, že tam uvidím Jazze, jak myje nádobí, zazubí se na mě a hlasitě pozdraví. To se ale nestalo.
"Seš v pohodě? " vytrhla mě ze zamyšlení Lily. Chvíli sem se totiž nechala unýst, zastavila se a koukala k baru.
"Jo dobrý. " mávla sem rukou a šla se posadit za ostatníma. "Jenom, že sem tady poprvý od tý doby co odešel, tak je to trošku divný. " vysvětlovala sem svoje pocity, když sme se prodíraly k zadnímu stolu.
Rosmerta nás rychle obsloužila a přinesla nám rovnou celou lahev whisky. Vemte si, kolik nás je. Každej z nás hostí jednoho člověka a já a Sirius dokonce dva, takže nás je u stolu dvacet. Timhle stylem ty whisky zmizej hnedka.
"Zveme vás. " oznámil nám Logan.
"Jo, jako poděkování. " přikývla Blake, která s ním v tomhle nápadu souhlasila.
"To nemusíte. " snažil se je odbýt James. Ať drží tlamu, nejsem žádnej hamoun, ale občas se ráda nechám pozvat a ušetřim.
"Ani nápad. Domluvili ste, abysme sem mohli jet a je to tady super. Navíc, čeká náš tady ještě celej tejden a bude to určitě ještě lepší. " vložil se do toho Justin. Dál už sme se o tom nebavili a prostě sme jenom popíjeli a kecali.
Ani nevim jak se to stalo, ale venku bylo najednou šero. Lily zkontrolovala hodinky. Večeře začínala za půl hodiny. Hm, tak to máme docela dost co dělat, abysme se za tu dobu do Bradavic dostali. Medovým rájem bohužel nemůžeme, protože ještě není zavřeno tak by bylo docela trapný, kdybysme jim tam vlezli a použili tajnou chodbu, o který nemaj nejspíš ani potuchy. Takže musíme normálně po svých přes pozemky.
*
"Neměli bysme to tak přehánět. Zejtra jedeme do Londýna, tak bysme měli bejt ready. " škytl Remus a snažil se moralizovat. Nevim, na koho tohle ještě zkouší. Vždyť za ty roky ví, že tohle na nás neplatí.
"Kušuj, je teprve jedna ráno. " odbyl ho Sirius mávnutím rukou. Abyste chápali, sme u nás v holčičím pokoji narvaný úplně všichni a chlastáme. Jak jinak.
"Správně. Tady se musí pařit! " křikl Logan, postavil se na nohy, mávl flaškou do vzduchu, jako by si s někým připíjel, pořádně si loknul a zase si kecnul na moji postel.
"Vždycky když na chvíli zapomenu, proč se s tebou kamarádim a proč tě mám tak ráda, pak přijde takováhle chvíle a já si hned vzpomenu proč. " zasmála sem se a šťouchla do Logana. Byl to asi trochu větší šťouchanec, než sem zamýšlela, protože z postele hodil držku na podlahu. Možná to nebyla moje vina, spíš to bylo tím, že nemá tak dobrej balanc, páč už je dost navátej.
"Blake, ty nějako nepiješ. " zařvala Emma na blond herečku, která jediná pila s mírou.
"Ne, že bych byla abstinent, ale zvykla sem si nepít. Sou z toho pak zbytečný drby a všude se to propírá. " vysvětlovala Blake.
"Tady seš v Bradavicích, žádný paparazzi tady nejsou. I kdyby byli, tak by jim tady ty jejich elektronický krámy nefungovali. Tady sou vyrušený všechny mudlovský věci. " přemlouval ji Sirius.
"Kéž by takových míst na světě bylo víc. Až mě začnou paparazzi štvát, vim, kam se schovám. " zasmála se Blake. "Ne, jde o to, že sem prostě zvyklá nepít tolik. Navíc, už mám ty nejvíc bouřlivý léta za sebou. Sem o nějaký ty roky starší než vy. Až budete v mým věku, taky nebudete tak řádit. "
"Toho bych se u nás moc nebála. " rozřehtala sem se. Jestli já někdy přestanu chlastat, tak to budou fakt muset vyhlásit státní svátek.
*
"Chace na tebe nějako každou chvíli zírá. " ušklíbla sem se a přisedla si k Lily na její postel.
"A co? " nadzdvihla nechápavě obočí. Ty jo, ona si to rozdá s jedním z nejhezčích herců současnosti a pak jenom tak v klidu řekne a co.
"Mluvila si s ním vůbec? " zajímalo mě.
"Kromě pár slov vůbec. A jestli myslí, jestli sme se bavili o tý záležitosti v létě, tak ne. Ale měla bych. Musim mu říct, že tady o tom nikdo neví, tak ať si dává pozor na jazyk. " přemýšlela.
"Jo, byl by docela trapas, kdyby se prokecnul. " zašklebila sem se při tý představě.
"Další novinky nepotřebujeme. Stačí, že pozítří je ten ples a poprvý se tam na veřejnosti ukážu s Pattym. Už tak to bude pro všechny nejspíš šok. Ještě by tak scházelo, aby se provalila i ta aféra s Chacem. " podívala se na mě vážně.
"Co na mě tak koukáš? Já nic nevykecám. " bránila sem se. "Dobře, Siriuse sem poinformovala, protože sme potřebovali, aby si vzal Chace na starost. Ale znám ho, on nic neřekne. " dodala sem.
"Já jenom, že když máš v sobě alkohol, tak ti to mele víc, než obvykle. " podívala se na mě Lily skepticky.
"To nepopírám, ale zamysli si. Prozradila sem snad někdy někomu nějaký tajemství? Pusu na zámek v těhlech věcech mám za jakýhokoliv duševního rozpoložení. " ujišťovala sem ji ožrale. Už sem trochu drmolila.
"Jo, to já vim. Tak doufám, že to tak bude i tenkrát. Ještě nikdy mi víc nezáleželo na tom, aby se ostatní o něčem nedozvěděli, jako právě teďka. " pošeptala mi rychle do ucha, protože k nám skočila do postele Emma.
"Tady chcíp pes, šla bych něco zapálit. " zabručela Emma.
"Opovaž se. Nestačilo ti, jak Sirius zapálil sovinec? " sprdla sem ji. Ten trest nebyl sice tak špatnej, užili sme si s Remym hezký chvilky v lese na mechu. Ale další požár v Bradavicích, kor když sou tady Američani, by nebyl moc dobrej nápad.
"Děláš, jako by to bylo naschvál. " houkl na mě Sirius trochu ublíženě, protože náš rozhovor slyšel.
"Tys podpálil hrad? " zařehtal se Justin a upřeně na Siriuse zíral.
"Jo, to je vtipná historka. " zasmál se James a pustil se do vyprávění. Byl už taky jaksi mimo, takže měl rozjeto. Historka o sovinci byla první z mnoha, pak už to jelo. Vyprávěli sme jim všechny možný zážitky, průsery a školní tresty. Aspoň konečně poznaj, s kým maj tu čest.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 16. září 2012 v 10:26 | Reagovat

Naprosto úžasně jsem se pobavila. Jedna hláška lepší než druhá. Např: učitelskej orgasmus. :D
Chtěla bych vidět ten souboj Jamese s Chace. Je fakt, že kdyby to James v tu chvíli věděl tak to bylo hustý. Ale já počítám s tím, že CHace ještě nejspíš dostane přes hubu.

2 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 16. září 2012 v 21:34 | Reagovat

Úžasný!!!! Fakt boží!!! Jak to děláš, že takhle úžasně píšeš!

3 karcoolka karcoolka | 18. září 2012 v 20:26 | Reagovat

Už se těšim na kapitolu s plesem. James, Chace a Patrik to určitě rozjedou :-D. Jinak super kapča jako vždycky a honem honem ať je tady pokráčko :-)

4 Vendy Vendy | 21. září 2012 v 20:20 | Reagovat

to je dokonalý :D  ty jo já chci taky takovou pařbu :D
nevím, jestli mi to uniklo, ale nemůžu najít fotku Logana, docela mě zajímá, jak vlastně vypadá/jak si ho představuješ. jsem jenom slepá nebo tady ta fotka není?

5 maggdinka maggdinka | Web | 22. září 2012 v 11:32 | Reagovat

[4]: Fotka Logana ani Justina tu není, ale mohu zkusit něco najít a dodat, pokud chcete ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama