Everybody should have his own world...

31.kapitola - Rychle pryč

29. srpna 2012 v 8:53 | Maggdinka |  *Weird people*
Nenechala jsem vás dlouho čekat a Weird People jsou tu. Jak víme z minulé kapitoly, Sirius a Lily jsou uvěznění u Voldemorta, který si pořád nechce dát pokoj a snaží se je přesvědčit, aby se k němu přidali. Pokaždé si ale vyslouží jenom pořádnou dávku mučení. Brumbál, bystrozoři a zbytek hrdinů už kují pikle, jak ty dva nebohé kamarády zachránit, protože pobyt u Pána Zla není žádný med. Co se stane v této kapitole? Co si Voldemort vymyslí a jak to provedou, aby záchranná mise proběhla úspěšně? Profesor Brumbál je moudrý člověk, takže určitě něco vymyslí. Doufám, že se vám kapitola bude líbit a že se při jejím čtení trochu odreagujete a možná i trochu nervama zapotíte. Nevím, jestli Weird People nikdo moc nečte, ale komentářů moc není, tak prosím, snažte se co nejvíce a co nejobsáhleji komentovat. Užijte si čtení, jako vždy…Vaše Maggdinka♥Rychle pryč

"Tohle už musí skončit. " bědovala Lily. Seděla nad Siriusem a prohlížela ho. Právě se vrátili z mučení, Voldemort si z toho vypěstoval novou zábavu. Do Siriuse se dnes pouštěl víc než obvykle, protože ho štvalo, že tak dobře vzdoruje. Díky tomu Lily dnes nepřišla skoro k žádné úhoně.
"Však oni každou chvíli přijdou. " zabručel Sirius a bolestivě sykl, když mu Lily lehce zmáčkla bok.
"To nebude tak lehký, nejdřív musí vymyslet, jak se vůbec dostat přes ochranná kouzla. A pak se budou ještě muset vypořádat se Smrtijedy a samotným Voldemortem. " pokrčila Lily rameny. Nepochybovala o tom, že je brzy někdo zachrání, ale moc dobře chápala, že není jednoduché něco vymyslet.
"Brumbál si nějako poradí. Neříkej mi, že nedokáže prolomit pár obranných kouzel a porazit pár Smrtijedů. " ušklíbl se Sirius. O svém řediteli moc dobře věděli, že to není jen tak nějaký kouzelník.
"Myslíš, že si přizve i Claire, Jamese a spol? " podívala se na něj Lily a začala mu prohlížet záda.
"Na jednu stranu by to byla blbost, protože je to náš ředitel a nechce, aby se komukoliv něco stalo. Na druhou stranu ale je docela logický, že je vezme s sebou, protože jejich schopnosti jsou užitečný. Vždyť o vánocích jsme vás zachránili jenom díky schopnostem. " přemýšlel Sirius.
"Jo, logický by to bylo. " připustila Lily.
"Tak jaký sou moje válečný zranění? " otázal se Sirius po chvíli, když Lily dokončila jeho prohlídku.
"Vypadá to, že máš zlomený minimálně jedno žebro. Pak máš jenom podlitiny a tržný rány. " oznámila mu. "Kdybych měla hůlku, tak bych to dala do pořádku, na to existují jednoduchá kouzla. Otázkou ale je, jestli ta zranění byla způsobena černou magií. Protože jestli jo, tak to zahojit nepůjde a jizvy bys měl napořád. "
"Myslim, že sem si to způsobil tím mlácením o podlahu, jak mě mučil. V tom asi černá magie nebude. " mávl Sirius rukou a oblékl si tričko. "Nic co bych nevydržel, už sem měl horší šrámy. "
"Od rodičů? " nadhodila Lily.
"Jo a nejen od nich. Taky z úplňků s Remusem. " přikývl. Věděl, že Lily zná Remusův "malý chlupatý problém", jak tomu s klukama říkali.
"Máš štěstí, že seš tak vycvičenej. Málokdo by tohle vydržel. " konstatovala Lily.
"Jo, takže bych měl vlastně rodičům poděkovat, že mě už od malička skoro denně mučili a týrali. " ušklíbl se Sirius trpce.
"Tak jsem to nemyslela. " podívala se na něj Lily omluvně.
"Já vim. " přitakal Sirius.
--------------------------
"Pane řediteli, kdy se tam teda vydáme? Už máme všechno promyšlený do nejmenších detailů a oni tam sou už pět dní. " dorážel James trochu drze na profesora Brumbála. Vztek na Siriuse už ho přešel, uvědomil si, jaké nebezpečí hrozí jemu a Lily a začal se o ně vážně bát.
"Ano, o tom jsem s vámi chtěl dnes mluvit a proto jsem si vás zavolal. " přikývl Brumbál. "Vydáme se zítra. "
"Už zejtra? " vyhrkla Claire.
"Čím dřív, tím líp ne? " otočil se na ni Remus.
"Každou chvíli by měli dorazit dva bystrozoři, které mi sem ministr kouzel pošle a všechno si to zrekapitulujeme. Samozřejmě se nedá předpokládat, že vše půjde tak jak jsme si naplánovali, vždy se vyskytne něco, co nás odchýlí od plánu. Musíme se ale snažit, aby záchranná mise byla úspěšná a plánu se držet co nejvíce. " promluvil k hrdinům ředitel a vyčaroval židle pro všechny, aby si mohli udělat pohodlí a projít si znovu to, co vymysleli.
Nemuseli čekat dlouho, bystrozoři se za pár minut objevili v zelených plamenech v krbu přímo u Brumbála v pracovně.
"Výborně. Vítám vás, pánové. " zdravil je Brumbál zdvořile, vstal a podal si s nimi ruce. Pak ukázal na dvě křesla před jeho stolem, aby se posadili. Představili se jako Thomson a Quest.
"Pan ministr nám nastínil situaci. Voldemort unesl dva studenty Bradavic. " konstatoval Thomson.
"Ano, to je velice přesné. " přikývl Brumbál. "Naštěstí víme, kde se Voldemortovo sídlo nachází. Samozřejmě budeme muset prolomit bezpečnostní kouzla, ale to by myslím, neměl být problém. "
"Co tu dělají tihle studenti? " ozval se druhý bystrozor, který se představil jako Quest. Vypadal jako větší bručoun z těch dvou. Thomson vypadal jako pohodář, kdežto Quest vypadal jako ti, co si pořád na něco stěžují a něco se jim nelíbí.
"Tihle studenti půjdou s námi. I s tím vás snad ministr obeznámil. " oznámil Brumbál.
"Jistě. Ministr kouzel se zmínil o studentech se schopnostmi, kteří pravděpodobně půjdou s námi, protože by se mohli hodit. " reagoval Thomson dříve, než Quest stačil cokoliv říct.
"Pánové. Plán je následující. Vymyslel jsem ho společně tady se studenty a myslím, že je skvělý. Poslouchejte. " podíval se Brumbál jak na bystrozory, tak na studenty.
"Já a pánové Thomson a Quest půjdeme první a prolomíme ochranná kouzla. Dám vám znamení, na kterém jsme se domluvili, a přijdete za námi. Pak se od nás odpojí pan Potter, slečna Bennetová, pan Remus a slečna Tracy Sandersová. Ostatní své úkoly znají. Pokusíme se co nejdéle zdržovat Smrtijedy, aby jich co nejvíce bylo venku. Ostatní jsme si už vyjasnili. " shrnul Brumbál plán na záchranu velice stručně, ale jasně.
"Můžete jít. " kývl Brumbál na své studenty. "Detailně popíšu plán tady pánům bystrozorům, k tomu vás už nebudu potřebovat. "
Všichni se zvedli, uctivě se s ředitelem i bystrozory rozloučili a opustili ředitelnu.
"Co na ně říkáte? " nadhodila Tracy. Zajímal ji názor ostatních na pracovníky ministerstva.
"Podle mě budou dobrý. Ten Quest se sice tváří jak pán světa, ale myslim, že úkol odvedou dobře. " mínil James.
"Souhlasím s Jamesem. " přitakal Remus.
"Jo, ať se tvářej jak chtěj, hlavně, aby nám pomohli zachránit Siriuse a Lily. " přidala se k nim se svým názorem i Niki. Ani ona už nebyla na Siriuse naštvaná. Chtěla jenom, aby oba byli v pořádku zpátky tady na hradě.
*
Druhý den se vydali všichni společně i s ředitelem do Prasinek. Brumbál je na celý den uvolnil ze školy, bylo totiž lepší a výhodnější, když půjdou za bílého dne, než večer. Večer určitě bude plný dům Smrtijedů, kdežto teď budou nejspíš plnit nějaké Voldemortovi rozkazy.
"Zatím si sedněte třeba tady U Tří košťat. Myslím, že prolomení ochranné bariéry nám nějaký čas zabere. Pak vám dám znamení, na kterém jsme se domluvili. " úkolovat Brumbál studenty.
"Spolehněte se, pane profesore. " přitakal za všechny Remus. Poté se jejich ředitel společně s bystrozory přemístil pryč. Naši kamarádi šli mezitím ke Třem Košťatům na Máslový ležák, aby nějak zabili čas.
"Doufám, že jim to nebude trvat moc dlouho. Čím dřív je odtamtud dostaneme, tím líp. " promluvila Claire. V hostinci nebyla ani noha. Studenti byli ve škole a starší lidé v práci, takže tu měli klid.
"Brumbál a ty bystrozoři to určitě lehce zvládnou. " utěšoval ji James. I on byl celý nesvůj. Chtěl to mít všechno už za sebou. Ne, že by se bál, jemu se stát nic nemůže, ale bál se o ostatní. Aby se něco nezvrtlo, nebo aby dokonce nenašli jenom Siriusovu a Lilyinu mrtvolu. Voldemort přeci vyhrožovat, že pokud se k němu nepřidají, všechny je zabije, takže nemá důvod, držet je naživu.
Jamesova hůlka začala blikat. To bylo domluvené heslo s Brumbálem, jak jim dát vědět, že ochranná kouzla jsou prolomena.
"Páni, sfoukli to dost rychle. Nejsme tady ani půl hodiny. " vydechl překvapeně a zároveň obdivně Remus.
"To víš, Brumbál je prostě klasa. " pokrčila rameny Claire a jako první vyšla z hostince. Ostatní ji následovali, a když byli všichni venku, přemístili se. Všichni věděli, na jaké místo mají myslet a kde se mají objevit.
Všichni se skoro v jeden moment objevili na otevřené pláni. Asi sto metrů od nich se tyčila velká vila, ve které měl Voldemort sídlo. James, Claire, Remus a Tracy se odpojili od skupinky a zaběhli za stromy do nedalekého lesa, aby si jich nikdo nevšimnul. Zbytek party zamířil k Brumbálovi a bystrozorům, kteří stáli trochu blíž k domu.
"Musíme začít dělat nějaký rámus, po Smrtijedech zatím žádné památky. " konstatoval Brumbál, když Peter, Niki a Matt stanuli po jeho boku.
"To nebude problém, pane řediteli. " ušklíbla se Niki a vyslala směrem k domu kouzlo, které jakoby vybuchlo a udělalo pořádný randál. Ostatní ji začali napodobovat. Po chvíli se z domu vyhrnulo asi deset Smrtijedů. Začali bojovat.
"Tak jdeme na to. Jsme čtyři, takže se musíme namáčknout pořádně k sobě. " úkoloval James v lese své tři kamarády. Z kapsy vytáhl neviditelný plášť, který se v jejich rodině dědí po generace. Byla to záruka, aby si jich nikdo nevšiml a oni tak mohli v klidu provést svou část plánu.
Shlukli se k sobě a James přes všechny přehodil plášť. Okamžitě zmizeli. Pomalu se podél lesa vydali ze strany k domu. Šinuli se pomalu, aby byli pořád u sebe a nebyla z nich vidět ani noha. Kousek od nich Brumbál a spol bojovali se Smrtijedy a ti si ničeho nevšímali, takže nebyla velká pravděpodobnost, že by se nějak prozradili.
"Na Brumbála je vážně skvělá podívaná. " vydechla Tracy obdivně, když míjeli ředitele, od kterého teď byli asi deset metrů. I když Albus Brumbál nebyl už nejmladší, kouzlil s takovou ladností, jakou ještě nikdy neviděli. Ani jednou kouzlo se k němu nepřiblížilo, všechno hravě odrazil.
Došli ke kamenné zdi domu. Nikdo nikde nebyl v dohledu. Možná mají opravdu štěstí, možná Voldemort poslal většinu Smrtijedů na nějaké úkoly a dům je skoro prázdný. Ovšem ten nejhorší a nejobávanější určitě sedí někde uvnitř a pozoruje z okna bitvu svých poskoků s ředitelem, bystrozory a třemi studenty.
"Tak jdem na to. Já a Tracy budeme hlídat, vy se do toho pusťte. " podíval se James na Claire a Remuse. Remus natáhl ke Claire ruku, ta ji uchopila a vstřebala do sebe jeho schopnost. Tracy i James mezitím vytáhli hůlky a zírali kolem sebe, jestli je náhodou někdo nevyruší.
Remus a Claire společnými silami ovládáním živlů začali odhrnovat zeminu pod domem, aby se mohli dostat dovnitř. Remus už svou schopnost uměl používat dobře, takže mu to šlo rychle. Pro Claire to byla novinka, takže jí to šlo pomaleji, ale i tak jsou čtyři ruce lepší než dvě.
Ozval se náraz do zdi. Dva Smrtijedi je tu objevili. James se rychle postavil před ostatní, aby je kryl svým tělem a začali on a Tracy se Smrtijedy bojovat. Remus a Claire dál pokračovali ve své činnosti, zrychlili.
"Mdloby na tebe. " zařval naštvaně James, protože ho zasáhlo jedno ne moc příjemné kouzlo a vyřadil tak jednoho Smrtijeda ze hry, protože ho omráčil. Druhého Smrtijedy Tracy odzbrojila a James ho jednoduchým kouzlem svázal.
"Máme to. " křikl na ně Remus ve chvíli, kdy byli se Smrtijedy vypořádaní. Teď přišla na řadu Tracy. Podala Claire ruku, aby převzala její schopnost. Vyhrabaná díra v zemi nebyla příliš velká, ale úplně stačila, aby se tam holky protáhly.
"Pořádně se soustřeď a drž se za mnou. " poučovala Tracy Claire, pro kterou byla naprostá novinka, že se měla rozpustit. Sice si to trénovali už pár dní předem, ale i tak si na to pořád nezvykla. Tracy se hravě rozpustila, až z ní byla jenom kaluž. Claire se soustředila a následovala ji. Obě v podobě malého potůčku proklouzly dovnitř.
James a Remus se schovali pod neviditelný plášť a stoupli si před díru, aby nikdo nemohl na holky.
"Vidíš, máš to za sebou. " usmála se povzbudivě Tracy na Claire, když se obě proměnili do své lidské podoby. Byly někde ve sklepě pod domem.
"Musíme hledat tady pod zemí, určitě budou někde tady zašitý. Jenže vypadá to, že pod domem je celý komplex sklepů. " rozhlédla se Claire. Obě děvčata vytáhly hůlku na případnou obranu. Nikdo o nich nevěděl, všude bylo hrobové ticho. Ve sklepě bylo vlhko, takže se mohly pohodlně proměnit v louži, kdyby někdo šel.
Opatrně vyšly na chodbu. Bylo tu asi deset dveří a všechny vypadaly, jako by vedly do cel pro zajatce. Pomalu všude nakoukly. Poslední dveře, nejblíže u schodů byly zamčené.
"Alahomora. " poklepala Claire hůlkou na zámek. Ten se s cvaknutím otevřel. Vzadu u zdi ležely Sirius a Lily.
"No konečně. " zahudroval Sirius a pokusil se vstát na nohy. Zakymácel se. Po dnešním mučení měl nejspíše zlomený kotník a pekelně to bolelo.
"Nedržkuj Blacku, nebo si vezmeme jenom Lily a tebe tady zavřeme. " odsekla nakvašeně Claire.
"Rychle, někdo se sem blíží. " sykla Tracy, popadla Siriuse, položila si jeho ruku kolem ramen, aby ho mohla podpírat a co nejrychleji šli zase zpátky. Lily a Claire šly před nimi.
"Vězni utíkají! " ozval se za nimi řev a slyšeli za sebou kroky, běželi za nimi asi čtyři Smrtijedi. Claire doběhla k díře, kterou vykopali. Nebyla samozřejmě dost velká, aby se tamtudy prorvali Lily a Sirius. Mohli se zkusit proměnit ve vodu i s nimi, ale nechtěli nic riskovat.
"Bacha tam nahoře. " křikla Claire na Jamese a Remuse. "Bombardo! " vykřikla a zamířila hůlkou na zeď. Ozvala se ohlušující rána. Stěna se zhroutila. Neměli čas na jednání v rukavičkách, v patách měli Smrtijedy. James a Remus pomohli vytáhnout Siriuse, pak Lily a nakonec i Tracy.
"Bombardo! " zaječela Claire znovu a zamířila na strop kousek od sebe. Smrtijedi už byli pár kroků od ní. Ozvala se další dunivá rána a strop se sesypal dolů. James rychle Claire vyhoupl nahoru a uháněli spolu k lesu.
Věděli, že kameny se sesypali na Smrtijedy a uvěznili je tam. Možná i zabili.
"To bylo dobrý, Bennetová. " pochválil ji James. Doběhli k ostatním. Brumbál a spol viděli, že vězni už jsou zachráněni a s hlasitým PRÁSK se přemístili pryč. Claire vzala Lily za ruku, James podpíral Siriuse a všichni na místě zmizeli. Přemístili se do Prasinek, do bezpečí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LilyE LilyE | 29. srpna 2012 v 11:19 | Reagovat

Hustá kapitolka, ten plán byl dokonalý, smekám. Něco takového bych asi nikdy nevymyslela. Jen tak dál. :-D  :-D  :-D

2 Koki Koki | 29. srpna 2012 v 12:48 | Reagovat

Skvěle napsané. Ale přijde mi, že i tak utekli nějak moc lehce. Volďas se vůbec neobjevil. I když to byl vážně skvělý plán. :-)

3 Barussiiik Barussiiik | 30. srpna 2012 v 17:35 | Reagovat

Super akce, moc mě to bavilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama