Everybody should have his own world...

29.kapitola - Trhlina v plánu

18. srpna 2012 v 8:28 | Maggdinka |  *Weird people*
Noví Weird People jsou tu. Doufám, že se vám předchozí kapitola líbila, protože teď na ní navážu. Voldemort chce unést Lilyiny rodiče pravděpodobně proto, aby mohl vydírat Lily a ostatní. Lily společně s Brumbálem zajistili opatření, která by měla Evansovi ochránit. Bude to ale stačit? Přeci jen, Voldemort je vychytralý a ďábelský a nějakou skulinu si vždycky najde. Necháme se překvapit. Musím přiznat, že tato kapitola se mi zdá docela zmatená a možná i trochu nudná. Posouzení ale nechám na vás. Takže čtěte a co nejvíc si to užijte. Komentáře jsou povinné, to vám snad nemusím připomínat ;-) Užijte si čtení a užívejte prázdnin (už se to krátí, tedy alespoň vám). Mějte se…Vaše Maggdinka♥Trhlina v plánu

Lily byla poslední dny jako na trní. Dvacátý duben se blížil rychlostí blesku. Nemohla myslet vůbec na nic, jenom na rodiče.
"No tak, Lily, trochu si užívej Velikonoce. Máme pár dní pokoj od školy, tak se musíme trochu odreagovat. " popichovala Claire kamarádku. Opravdu byly velikonoční prázdniny a oni všichni zůstali v Bradavicích. Lily sice přemýšlela, že by jela domů za rodiči, ale nechtěla je vystavovat dalšímu zbytečnému nebezpečí. Voldemort by se dozvěděl, že je doma a třeba by ji chtěl zkusit unést.
"Já se snažím užívat, ale ať dělám, co dělám, pořád na ně myslím. Třeba Voldemort ani nic neudělá a o nic se nepokusí. " pokrčila Lily rameny.
"Nechci tě děsit, ale o tom pochybuju. " řekl opatrně Sirius.
"No, tak ať. Jsou tam bystrozoři ve dne v noci na hlídkách. Dvacátýho jich tam bude ještě víc. Oni si poradí. " utěšovala Lily sama sebe.
"Pojďme něco dělat. " žadonil Sirius a snažil se přemluvit ostatní. Už třetí den měli volno a pořád jenom vysedávali ve společenské místnosti a pořád řešili Lilyiny rodiče, Voldemorta nebo něco na ten způsob.
"Jo, Black má pravdu, musíme jít něco podniknout a zkusit žít trochu normálně. Jinak se z těch všech schopností, Zmijozeláků, Smrtijedů a Voldemorta zcvokneme. " vstala Claire energicky z křesla.
"Moje řeč, Bennetová, moje řeč. " přitakal Sirius a vstal taky. Koukal na ostatní. Postupně se všichni zvedli a nakonec i Lily.
"Tak co budem dělat? " zabručela Lily ne moc ochotně.
"Můžeme si jít třeba zahrát famfrpál. " navrhl Peter. Poberti chodili dřív hrát famfrpál docela často.
"Já to neumim. " protestovala Claire.
"To se rychle naučíte. Budem na vás hodný. " zasmál se Sirius.
"Dobře, ale hraju s Potterem! " vyhrkla Lily rychle. Nebylo to snad proto, že by k Jamesovi cítila nějakou novou náklonnost, ale proto, že on byl kapitán Nebelvírského famfrpálového družstva a byl výborný hráč.
"Dobře, platí. " přikývl Sirius. "Ale v tom případě já hraju s Bennetovou a s Remusem. Vy si vemte Petera. "
"Platí. " plácl si s Blackem James na znamení stvrzení jejich dohody. Hráli skoro celé odpoledne, byla to sranda. Konečně se jednou odreagovali a nemuseli nic řešit.
"Nebyla si tak hrozná, jak sis o sobě myslela. " chválil James Lily.
"Jo, to je pravda. Dala sem několik branek. " usmála se Lily. Byla ráda, že jí něco zabavilo a taky bavilo. Nikdy moc neměla ráda létání, ani famfrpál. Koukat se na něj při zápasech byla trochu nuda, ale hrát ho bylo něco naprosto jiného.
"Dneska to byl fajn den. Takovej normální. " řekl Remus nahlas to, na co mysleli ostatní.
----------------------------
"Avery. " křikl Voldemort. Seděl v hlavním sále ve svém křesle. Bylo dvacátého dubna.
"Můj pane. " hlásil se u něj Smrtijed, kterého si zavolal.
"Jste připraveni? " otázal se Voldemort. Už předtím dal svým Smrtijedům přesné instrukce, co a jak udělat. Teď zbývalo jen, aby svůj úkol provedli správně.
"Ano pane, čekáme už jen na vaše rozkazy. " přikývl Avery.
"Dobře. Můžete jít. " rozkázal Pán Zla. "Udělejte vše přesně tak, jak jsem vám řekl. Nesmíte nic zkazit. "
"Spolehněte se, pane. " ujistil ho Smrtijed a odešel. S dalšími pěti Smrtijedy vyšel před sídlo, překročili ochrannou bariéru a přemístili se pryč.
Objevili se v jedné vesničce nedaleko Londýna. Bylo pět hodin a touto dobou se v dubnu už pomalu začínalo stmívat. Rozhlédli se, ale na ulici nikoho neviděli. S Averym v čele všichni kráčeli k malému cihlovému domku. Chtěli projít brankou, aby dovnitř na pozemek je nepustila neviditelná bariéra.
Vtom se kousek od nich objevilo několik zamaskovaných mužů a začali na ně vysílat kouzla. Smrtijedi se bránili a vysílali na bystrozory všechna kouzla, co znali. Evansovi se dívali s hrůzou z okna. Byli to mudlové, takže kouzlit viděli jenom svou dceru, ale takováhle show se jim ještě nikdy nenaskytla. Měli strach, ale zároveň byli zvědaví. Starší dceru Petúnii poslali na pár dní k prarodičům, aby se jí nic nestalo.
"Ve jménu ministra kouzel, odhoďte hůlky. " křikl trochu bláhově jeden z bystrozorů. Smrtijedi samozřejmě neposlechli, což se dalo čekat. Naštěstí ministerští pracovníci byli dobře vycvičení a dva Smrtijedy omráčili a tím zlikvidovali.
"Ústup. " zavelel Avery, který dnešní výpravu vedl. Jeho pánovi se nebude líbit, že tak špatně uspěli, ale nemá cenu nechat se zabít, nebo zavřít do Azkabanu.
*
"Čekali tam na nás, můj pane. " vysvětloval Avery Voldemortovi všechny podrobnosti. Klečel a přitom byl skloněný, aby ukázal svou pokoru. Pán Zla, když se naštve, je nepříčetný, toho už byli Smrtijedi několikrát svědky.
"Jako by byli na náš příchod připraveni. Jako by je někdo informoval. " dodal jiný Smrtijed.
"Kde jsou Ulman a Howard? " zeptal se Voldemort chladně.
"Bystrozoři je omráčili. Nestihli jsme je vzít s sebou. Teď už je pravděpodobně vezou do Azkabanu. " vysvětloval Avery.
"Dobrá. " přitakal Voldemort a trochu škodolibě se usmíval.
"Pane, omlouváme se, že jsme váš úkol nedokázali splnit. Jenže oni nás překvapili a navíc dům zabezpečili nějakými kouzly. " omlouval se Avery. Rozhodně si nechtěl vysloužit trest smrti.
"Naopak, váš úkol dopadl mnohem lépe, než jsem čekal. " usmál se Voldemort, ale v jeho úsměvu nebyla žádná radost, jenom krutost. Z jeho úsměvu šel vždycky strach.
"Nerozumím tomu, pane. " zakroutil Avery nevěřícně hlavou. Dva Voldemortovi vojáci jsou v rukách ministerstva a ty Evansovi neunesli, jak jejich pán chtěl. Nic nedopadlo, tak jak mělo.
"Nemusíš tomu rozumět. Dobře jsi mi posloužil. Teď běžte. Postarám se o to, abych Ulmana a Howarda dostal z Azkabanu. " Voldemort jim jasně pokynul, aby odešli. Zůstal o samotě, jenom se svým mazlíček Naginim.
"Vidíš Nagini, jak jsou vypočitatelní. Přesně s tímhle jsem počítal. Jenže oni nebudou připraveni na to, co přijde teď. " řekl Voldemort svému miláčkovi hadím jazykem a hladil ho svými dlouhými prsty po slizké hlavě.
*
"Úkol úspěšně splněn. " hlásili se bystrozorové v ministerské kanceláři. "Dva Smrtijedy jsme zajali a ostatní utekly. Ponechali jsme ještě na místě hlídky, kdyby se náhodou ještě o něco pokusili, ale když ví, že dům hlídáme, pochybuji, že se ještě vrátí. "
"Výborně. " jásal Albus Brumbál, který už několik hodin seděl zde v pracovně s ministrem kouzel, a čekali, jak to dopadne.
"Dobrá, exportujte je do Azkabanu, tam už se o ně postarají Mozkomoři. Později je vyslechneme, třeba se od nich dozvíme užitečné informace. " schválil své zaměstnance Ministr kouzel. Ti se uctivě oběma starým pánům uklonili a odešli.
"Půjdu informovat slečnu Evansovou, že už se o své rodiče bát nemusí a že jim už žádné nebezpečí nehrozí. Hlídky aspoň jednoho nebo dvou bystrozorů ale pro jistotu ještě na místě nechte. " zvedl se Brumbál z křesla a přešel ke krbu. Brumbál si nechal zavolat Lily a sdělil ji tu dobrou zprávu.
"Moc vám děkuji, pane profesore. " usmívala se Lily na celé kolo, když se jí konečně ulevilo. Smrtijedi už udeřili, není se snad čeho bát. Zdvořile se s ředitelem rozloučila a šla na chodbu. Tam na ní čekala Claire, které všechno vypověděla.
"Nechci tě zbytečně strašit a stresovat, ale opravdu si myslíš, že už je po všem a tím to prostě všechno hasne? " zeptala se Claire nejistě.
"Moc bych si to přála, jenže intuice mi říká něco jiného. Nedá se nic dělat, projdu tajnou chodbou do Prasinek, přemístím se za rodiči, chvíli s nima pobudu a přesvědčím se, že jsou v pohodě. " řekla Lily odhodlaně.
*
Lily, Claire a James se pomalu a potichu plížili kolem dvou bystrozorů do domu Evansových. James s sebou vzal neviditelný plášť, pro všechny případy. Sirius na něj čekal na konci ulice, protože už se s nimi pod plášť nevešel. Přece jen z kluků už se stali dospělý mužský, takže se ve čtyřech nemohli mačkat. Lily pomalu vklouzla do odemčeného domu, Claire za ní a James se vrátil pro Siriuse. Remus, Peter a ostatní zůstali na hradě. Kdyby se náhodou něco tam semlelo, někdo tam musel zůstat.
"Lily, co tady děláš. " vyjekla překvapeně její matka, když dceru i její kamarádku spatřila. Po chvíli se objevili i James a Sirius.
"Mami, tohle sou mý dva spolužáci, James Potter a Sirius Black. " představila kluky matce Lily. "Kde je táta? " rozhlédla se kolem.
"Před chvílí volal, zdrží se v práci. Petúnii jsme poslali k babičce a dědovi, kdyby se náhodou něco stalo. " informovala ji matka a všem čtyřem přinesla vychlazenou limonádu.
"Už byste měli být v bezpečí. " uklidňovala Lily mamku.
"Jo já vim, zrovna před hodinou tady byli ti hlídači z toho vašeho ministerstva, že prý už ty vaše Smrtijedy zadrželi. Někteří že sice utekli, ale pochybují, že se ještě vrátí. Prý tu ještě aspoň dva dny budou držet hlídky. "
"To je dobře. " oddechla si Lily.
"Pořád se mi ale nezdá, že by to Voldemort jenom tak lehce vzdal. " zašeptal Sirius, když paní Evansová odskočila na chvíli do kuchyně pro nějaký koláč.
"Taky si myslim. " přikývla Lily. "Proto sme sem taky přišli ne? "
"Nemůžeme tady ale zůstat ještě tejden, abysme se ujistili, že je všechno v pořádku. " namítl James.
"To taky ne. Chvíli tady ještě zůstaneme, aspoň, než se vrátí táta, aby tady mamka nebyla sama, a pak půjdeme. " rozhodla Lily. Paní Evansová přinesla domácí ovocný koláč, kterým se všichni ládovali. Přitom si povídali o všem možném, hlavně o škole.
Ani ne za hodinu zachrastili klíče v zámku a domů dorazil pán domu. Lily ho běžela uvítat a vřele ho objala. I pan Evans byl překvapený, stejně jako jeho paní, že už podruhé za poslední dny vidí svoji dceru.
O všem ho informovali, i když mu to manželka už volala do práce, aby byl klidný. Stejně mu ale všechno řekli znovu.
"Dobře, tak my asi půjdem. Přesto na sebe ale pořád dávejte pozor. " poučovala je Lily, jako by ona byla jejich rodič.
"Neboj, budeme ve střehu. " ujistil ji otec a objal ji při odchodu.
"Petúnie dorazí až v neděli, takže do té doby bude aspoň v bezpečí. Hlavně na sebe dávej pozor i ty. Ten Voldemort jde hlavně po tobě a po tvých kamarádech, takže o nás se neboj. Co nejdřív pošli sovu s dopisem. " loučila se s dcerou paní Evansová. James zkontroloval, že je vzduch u domu čistý a všichni vyšli před dům. Uctivě se rozloučili a vyrazili. Tentokrát bez pláště, protože bystrozory zahlédli úplně na druhé straně ulice. Dělali, že jsou nenápadní, jako by to byli obyčejní mudlovští teenageři.
*PRÁSK*
"Claire, převezmi moji schopnost a hlídej Lily. " zařval James na Claire, když uviděl pět mužů v kápích. Smrtijedi. Claire udělala, co jí přikázal. Ona se držela u Lily a James zase u Siriuse. Takhle nemůžou nikomu ublížit. Musí se jenom co nejrychleji přemístit pryč.
Smrtijedi na ně začali vysílat různá kouzla, kromě smrtících kleteb, očividně je chtěli dostat živé. James a Claire pevně drželi, aby ochránili své kamarády, jenže salva kouzel byla tak silná, že za chvíli začali polevovat. Studenti se začali bránit. I Lily se Siriusem vysílali na Smrtijedy zpoza svých ochránců obranná i útočná kouzla, jenže nic z toho nepomohlo.
"Musíme se přemístit. " křikl James na kamarády. Jeden ze Smrtijedů najednou vyslal nějaké kouzlo a když se Lily chytila Claire a obě se soustředily na Prasinky, nic se nestalo. Pravděpodobně použili kouzlo proti přemisťování.
"Chcete moje rodiče? " vykřikla Lily naštvaně.
"Tvoje rodiče nikoho nezajímaj, mudlovská šmejdko. " zařehtal se jeden ze Smrtijedů a vyslal na Lily omračující kouzlo. Claire před ni ale pohotově přiskočila a kouzlo se do ní vpilo. Trochu se zavrávorala, ale do mdlob neupadla. Schopnost nezranitelnosti, kterou převzala od Jamese, plnila svoji práci.
Chvíli tam tak bojovali, dost riskovali, že budou prozrazeni. To nebylo dobré, protože kouzelníci nesměli používat kouzla před mudly, nebo v blízkosti mudlů a oni byli přímo na ulici, kde bydlelo několik desítek rodin. To už je zpozorovali i bystrozoři, kteří uslyšeli hluk, protože při boji spadlo pár popelnic. Uháněli k nim.
"Vezmi ji a vypadneme odtud. " zařval hlavní Smrtijed na svého parťáka, který bojoval proti Claire a Lily. Pak se všechno seběhlo v několika sekundách. Smrtijed vyrazil proti holkám, vyslal na Claire nějaké kouzlo a odstrčil ji pryč, až spadla na chodník. Pak přiskočil k Lily a pevně ji uchopil za obě ruce. Přiložil ji hůlku na krk, aby nikdo nic nedělal. Teď mezi Smrtijedem a Lily nestál nikdo, mohl ji jediným kouzlem zabít a ani Claire, James nebo Sirius tomu nemohli zabránit.
"Pryč. " ozvalo se Siriusovi v hlavě. Podle jeho odhadu to byl ten Smrtijed, který držel Lily.
"Ne! " zařval Sirius, přiskočil k Lily a chytil ji kolem pasu, protože její ruce pořád držel Smrtijed. Hned, jak se jí dotkl, v tu ránu se ozvalo hlasité PRÁSK a přemístili se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 18. srpna 2012 v 9:32 | Reagovat

Prej nudná. Myslim, že ten konec nebyl nudnej ani v nejmenšim. Já věděla, že to má Voldemort promyšlený.

2 Leonie Leonie | 18. srpna 2012 v 10:51 | Reagovat

Tahle kapitola byla povedená. Ačkoli nevím, co na tom Voldyho baví. Měl by vědět, že je nezlomí a k němu se nepřidají. Aspoň doufám

3 LilyE LilyE | 20. srpna 2012 v 20:34 | Reagovat

Skvělá kapča a vůbec není nudná. Ale jako nechápu že ho to ještě baví takhle štvát lidi. Ale měl to hošánek promyšlený, dooost promyšlený.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama