Everybody should have his own world...

28.kapitola - Hrozba vyřešena

15. srpna 2012 v 7:56 | Maggdinka |  *Weird people*
Konečně je tu nová kapitola k Weird People po téměř týdenní odmlce. Byli jsme svědky menšího souboje v rámci hodiny Obrany proti černé magii mezi Jamesem a Siriusem. Taky jak Peter slyšel opět hlas a viděl osobu a nakonec, jak měla Lily vidění, že její rodiče unese Voldemort. Jak se to všechno bude vyvíjet? Budou jednat? Určitě nebudou sedět jenom tak se založenýma rukama a čekat, až se něco přihodí. Doufám, že se vám kapitola bude líbit a znovu zdůrazňuji - nevím, kolik doopravdy lidí čte tuto povídku (respektive i Elitu Bradavic), ale návštěvnost mého blogu je minimálně třicet až čtyřicet lidí denně. Proto vás všechny prosím, ztraťte minutku svého času a opravdu zanechte komentář, pokud opravdu čtete. Nic jiného se po vás nechce. Já mám komentáře za odměnu, za to, že sedím u počítače a píšu. Tím samozřejmě nikomu nevyhrožuji, jenom prosím. Berte na mě trochu ohledy. Nebudu dál otravovat, užijte si kapitolu a mějte se hezky…Vaše Maggdinka♥Hrozba vyřešena

Všichni na Lily překvapeně zírali. Claire se zvedla rychle zaběhla k Mrzimorskému a Havraspárskému stolu pro dvojčata Sandersovi a Matthewa.
"Co chceš dělat? " zeptal se Remus, když Lily znovu vysvětlila o co jde a ukázala obrázek i těm třem, co právě přišli.
"Co bych asi tak měla dělat. Půjdu tam a ochráním je. " odsekla Lily nervózně.
"Proč by šel Voldemort právě po tvých rodičích? To mi nepřijde logický. " namítl Sirius.
"Mě to přijde až moc logický. Jde po nás a tímhle způsobem ví, že se ke mně dostane. Ví, že budu svoje rodiče bránit. " mluvila Lily rychle. Byla pěkně rozrušená.
"Navíc, ví, že jsou to mudlové, takže se mu nemůžou bránit. Je to jednodušší, než kdyby šel po kouzelnících. Sice i kouzelníky může odzbrojit, vzít jim hůlky a unést je, ale tohle je pro něj rozhodně jednodušší. " přikývl Remus. Byl to od Voldemorta velice chytrý a zároveň jednoduchý tah.
"Něco mi na tom ale nesedí. Proč si to viděla tak podrobně? A proč jsi viděla dokonce datum? Vypadá to jako past. " namítla Tracy.
"Ať už je to past nebo ne, musím je ochránit. Nemůžu mu je nechat jenom tak napospas. " založila si Lily rozhodně ruce na prsou.
"To tam jenom tak nakráčíme do pasti? A řekneme, Voldemorte běž domů? " zeptala se Niki trochu ironicky.
"Nikdo se vás neprosí o to, abyste tam šli se mnou. Jsou to moji rodiče a je mi jedno, že chce Voldemort nejspíš mě a ne je. Nenechám je v tom. Půjdu klidně sama, když to bude třeba. " okřikla Lily Niki. Její poznámka se jí vůbec nelíbila.
"Tak to teda ne. " vyhrkl James stroze.
"Jo, nepůjdeš nikam sama. Jedeme v tom společně, sme team. Je jedno, kdo je s kým rozhádanej a kdo se s kým nebaví. Voldemort chce nás všechny, všichni máme ty schopnosti. To není jenom tvůj boj. " vložil se do toho Sirius.
"Přesně tak. Jsme v tom společně. A pokud tam půjdeš, půjdeme s tebou. " ozval se Matt rozhodně.
"Měli bychom jít za Brumbálem a říct mu to. Ukázat mu ten obrázek. Třeba s tím něco udělá. " navrhl Remus.
"To teda ne. Co by s tím udělal? " odmítla Lily.
"Brumbál může zajít na ministerstvo a pošlou tam hlídat nějaké bystrozory nebo jiné kouzelníky. Mohou zabezpečit dům kouzly, která ani my neznáme. Mohou pro to udělat daleko víc, než my. A pokud se Voldemort někoho má bát, tak je to právě Brumbál. Přece jenom je to pořád nejlepší kouzelník. " vyjmenoval Remus rozumné důvody, proč o tom říct jejich řediteli.
"Dobře, hned po snídani za ním zajdu a všechno mu řeknu. " přikývla Lily nakonec. Musí rodiče ochránit a je jedno jak. Nedovede si ani představit, co by jim Voldemort mohl provést, jenom aby se pomstil, nebo aby přilákal ji i ostatní.
"Půjdu s tebou. " usmála se Claire na kamarádku a tím jí dala jasně najevo svoji plnou podporu.
*
Hned po snídani Lily a Claire zašly za ředitelem, všechno mu vysvětlily a ukázaly obrázek, který Lily namalovala.
"Není evidentně pochyb o tom, že Voldemort nějakým způsobem chtěl, abyste to viděla a že je to past proti vám. " řekl Brumbál, když všechno vyslechl.
"Ano, to jsme si také říkali. Ale to je jedno, ať už to plánoval nebo ne, nemůžu nechat rodiče bez pomoci. " naléhala Lily.
"Zajisté. " přitakal ředitel. "Co přesně po mě chcete? "
"Napadlo mě, jestli byste mohl zařídit, aby rodiče a jejich dům hlídal někdo z ministerstva, nebo jakýkoliv kouzelník. A zajistit dům kouzly, aby se tam nemohli lehce dostat. " předložila Lily svůj návrh.
"Ano, jistě. To určitě půjde. " přikývl Brumbál vstřícně. "Myslím, že ministerstvo neodmítne. Jim se to bude jenom hodit. Pokud tam Voldemort opravdu pošle nějaké Smrtijedy, alespoň budeme mít šanci je zadržet. "
"Nechci, aby se jim něco stalo. " dodala Lily nervózně.
"Jistě, to nechce nikdo. " usmál se Brumbál povzbudivě a přešel ke krbu. "Hned teď zajdu za ministrem kouzel, vyložím mu situaci a uvidíme, jaká opatření provede. Zatím se posaďte a počkejte tu na mě, až se vrátím, řeknu vám co a jak. "
"Děkuji moc, pane řediteli. " usmála se Lily vděčně. Věděla, že Brumbál udělá všechno pro to, aby byli její rodiče v bezpečí.
"Za málo. " usmál se profesor Brumbál, vstoupil do krbu, vhodil pod sebe letax a zmizel v zelených plamenech. Holky čekaly asi deset minut, když se konečně v krbu objevili plameny a vynořil se Brumbál.
"Vyložil jsem ministrovi situaci a slíbil, že ještě dnes pošle k vašemu domu dva bystrozory a budou se u nich střídat pravidelné hlídky. Ministr zná projekt, který na vás před lety ministerstvo zkoušelo a ví, že vy jste jedna z těch u kterých se schopnosti projevili, takže to nebere na lehkou váhu. Vysvětlil jsem mu, jaká je situace s vámi a Voldemortem, takže to nebere na lehkou váhu. " uklidnil Brumbál Lily, která celou dobu seděla, jako na trní.
"Dobře. " přikývla Lily a bylo vidět, že se jí znatelně ulevilo.
"Ještě dnes sám zajdu za vašimi rodiči a celou situaci jim vyložím, aby byli obezřetní a věděli, co se děje. " dodal Brumbál.
"Pane profesore, mohla bych jít s vámi? Ráda bych to rodičům řekla a vysvětlila sama. " zeptala se Lily rychle a možná i trochu troufale.
"Jistě, to nebude problém. Tak dnes po večeři v osm hodin se sejdeme u vstupní brány a z Prasinek se k vám přemístíme. " přikývl Brumbál a usmál se. Díky jeho úsměvu a pohledu byla Lily hned klidnější. Věděla, že když si to vezme pod kontrolu jejich slavný ředitel, nic se nemůže stát.
"Ještě jednou moc děkuji, pane profesore. " mumlala Lily, když ona i Claire vstaly a chystaly se odejít.
"Nemáte vůbec zač. " mávl Brumbál rukou. "Až přijdete na hodinu, řekněte, že jste byli se mnou něco projednávat. Budete omluveny. " dodal, aby z toho holky neměly nějaké problémy.
"Tak vidíš, Brumbál to má pod kontrolou. Zařídí, co se dá a všechno bude v pohodě. " řekla Claire povzbudivě kamarádce, když kráčely po chodbě na hodinu Kouzelných formulí.
*
"Můžeme vyrazit? " zeptal se Brumbál, když se s Lily přesně v osm hodin sešel po velkými hodinami.
"Jistě. " přitakala Lily. Vyrazili přes pozemky a šli mlčky až do Prasinek. Odtud se přemístili přímo k domu Lilyiných rodičů. Objevili se před krásným a útulným cihlovým domkem. Vevnitř se svítilo, takže naštěstí byl někdo doma. Lily zazvonila na zvonek, protože neměla klíče. Po chvíli se ozvaly kroky a dveře se otevřely.
"Lily! " vyhrkla paní Evansová, když viděla svoji dceru. Objala ji a vlepila pusu na tvář. Byla překvapená, nečekala ji.
"Co se stalo? " zajímala se, když viděla, že Lily nepřišla sama, ale že s ní je postarší muž. Brumbála ještě nikdy naživo neviděli. Už to, že se tu Lily objevila a ještě k tomu v tak divném doprovodu, ji velice zneklidňovalo.
"Všechno ti vysvětlím. " ujistila ji dcera.
"Já jsem Albus Brumbál. Ředitel Bradavic. " představil se ředitel a podal paní Evansové na pozdrav ruku.
"Moc mě těší. " usmála se Lilyina matka. "Pojďte dál. " vyzvala je. Lily se přivítala i se svým otcem, který byl v obýváku a koukal na zprávy. I jemu se Brumbál zdvořile představil. Lilyina sestra Petúnie byla nejspíš nahoře v pokoji a dolů nepřišla.
"Mohu vám něco nabídnout? " zeptala se rychle paní Evansová jako správná hostitelka.
"Pokud mohu poprosit, dal bych si čaj. " usmál se Brumbál zdvořile. Paní domu na chvíli zmizela v kuchyni a pak se vrátila s horkým čajem, který postavila na stůl před ředitele.
"Tak Lily, pověz nám, co se děje? Tohle je neobvyklá návštěva. " pobídl otec dceru, aby jim vysvětlila, co se stalo. Lily se pustila do mluvení. Začala od toho, jak ona i její spolužáci objevili schopnosti a pověděla jim i o svojí poslední vizi. To, že byla uvězněná u Voldemorta, rodiče samozřejmě věděli, protože ji a Claire unesl o vánocích. Ale ty ostatní detaily, co se týká například Zmijozelských a dalších nepříjemností, to si nechala raději pro sebe. Akorát by tím rodiče rozrušila.
"Takže ty opravdu vidíš do budoucnosti? " vykoktala nevěřícně její matka. Kouzelnický svět pro ně, jako pro mudly, byl jedna velká neznámá, takže každá nová věc je naprosto udivovala a fascinovala.
"Jo. Není to pořád, stává se to jenom občas a většinou, když se má stát něco velkého a závažného. " vysvětlovala Lily. Ukázala jim i obrázek, který namalovala, když měla vizi o jejich únosu.
"Přišli jsme vás ale ujistit, že všechno bude v naprostém pořádku. " ozval se po dlouhé chvíli mlčení Brumbál.
"Jo, všechno je zařízený. Nic se vám nestane. " dodala bleskově Lily a úzkostně na rodiče koukala.
"Byl jsem přímo za ministrem kouzel a slíbil, že ještě dnes sem pošle bystrozory. To jsou speciálně vycvičení pracovníci, kteří bojují proti lumpům a Smrtijedům. Budou váš dům hlídat dvacet čtyři hodin denně. Budou se tu střídat hlídky. Ani o nich nebudete vědět. Dávejte si ovšem velký pozor při cestách do práce, z práce, nebo třeba do obchodu. Váš dům teď ještě ochráním nějakými kouzly, který znemožní Smrtijedům přístup sem. Uvědomte o tom i svou starší dceru. " vyklopil Brumbál obsáhle.
"Nebojte se, bystozoři jsou dobří a pan profesor je dobrý kouzelník. Musíte si jen dávat pozor a všechno bude v pořádku. " ujišťovala Lily svoje rodiče. Měla daleko větší strach než oni. Věděla totiž, co jsou Voldemort a jeho sluhové zač, kdežto oni jakožto mudlové žili ve sladké nevědomosti.
"O nás se neboj, Lily. Dávej pozor hlavně na sebe. " pohladila ji matka po zářivě rudých vlasech. Pan Evans potom Brumbálovi ukázal zahradu a ředitel odtud na dům vyslal několik velice účinných kouzel, aby se Smrtijedům alespoň snížili šance na úspěch na proniknutí do domu.
"Kdyby se něco dělo, nějak se mi ozvěte. A hlavně na sebe dejte pozor. " mumlala Lily ve spěchu, protože už se chystali k odchodu.
"Neboj se, holčičko. " ujišťoval ji otec. U vchodových dveří oba rodiče dceru objali a rozloučili se s ní. Lily byla o poznání klidnější, ale stejně ji strach o její blízké neopustil. V dáli zahlédla dvě osoby v pláštích. Určitě to byli ti dva bystrozoři. Zamávala naposledy rodičům a pak se ona i ředitel školy přemístili zpátky do Prasinek.
"Tak jak? " vyptávali se všichni Lily, jakmile vešla do Nebelvírské věže. Bylo kolem deváté hodiny a všichni na ni čekali.
"Dobrý. Rodičům sme všechno vysvětlili, bystrozoři už hlídaj a Brumbál zabezpečil dům. Snad bude všechno v pořádku. " líčila Lily a vyčerpaně sebou sekla na křeslo. Ten dnešní stres jí dal pořádně zabrat. ¨
"Tak vidíš. " usmál se povzbudivě Sirius. "Za tři dny je dvacátýho. Pokud jim jde o tvoje rodiče, tak se k nim nedostanou. A pokud o nás a my tam nebudeme, tak odejdou s nepořízenou a namíchnem Voldemorta, že mu jeho geniální plán nevyšel. "
"No, aby se nenamíchnul tak, že našim vážně něco udělá. " zamumlala Lily.
"Neboj, všechno bude dobrý. " poplácal Remus Lily něžně po zádech a tím jí tak vyjádřil podporu.
"Jestli se ale něco semele, nebo něco zkazí, tak za nima jdu. Je jedno, jestli k nám domů nebo k Voldemortovi a kolik Smrtijedů tam bude, jestli dva nebo dvacet. Prostě půjdu a nikdo z vás mi to nerozmluví. " podívala se Lily po všech smrtelně vážně. Věděli, že nežertuje, Lily když něco řekne, tak to splní.
"Jestli se něco semele, tak ti nic nebudeme rozmlouvat, ale půjdeme s tebou. " ujistil ji James a povzbudivě na ní zamrkal.
"Díky. Vám všem. " podívala se Lily po všech svých kamarádech. Byla jim za všechno moc vděčná. Bylo dobré vědět, že na nic není sama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 15. srpna 2012 v 9:35 | Reagovat

Jsem zvědavá co bude příště. Přijde mi, že Voldemortovi se je i přes to všechno povede unést a nebo jen chtěl odlákat pozornost.

2 LilyE LilyE | 15. srpna 2012 v 17:30 | Reagovat

Skvělá kapitola, jsem zvědavá co bude příště. Ale připadá mi trochu divné že by je Voldemort tak podceňoval, za tím bude něco většího a hroznějšího.

3 Michelle Michelle | E-mail | Web | 15. srpna 2012 v 19:59 | Reagovat

Podla mňa to bola pasca alebo nejaké kritie ide mu o niečo väčšie. Inak super kapitola ako vždy! :-D

4 Leonie Leonie | 16. srpna 2012 v 10:25 | Reagovat

Taky si myslím, že to byla past. Jinak u téhle kapitoly jsem se trochu nudila, ne protože tam nebyla žádná akce, ale něco tomu podle mě chybělo. Neber to nějak špatně, někdy i kritika může pomoct. Moc dobře to sama znám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama