Everybody should have his own world...

18.kapitola - Přípravy v plném proudu

31. srpna 2012 v 9:31 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Poslední prázdninová kapitola je na světě v podobě Elity Bradavic. Minule byl ples, na kterém se staly různé věci. Dozvěděli jsme se, že Lily zase randí a je šťastná. To znamená, že vztah Lily a James se nám uzavřel nadobro. Co nás čeká v této kapitole? Bude to taková oddechovka, nic závratného se tam dít nebude. Sam a Lily pracují na plánování party pro Američany, jak jim uložil Brumbál. Jak známe naše hrdiny, určitě to bude ve velkém stylu, o to už se Sam a spol postarají. Doufám, že se vám kapitola bude líbit a že si její čtení užijete. Komentáře jsou samozřejmě povinné pro všechny, kdo si to přečtou, abych dostala aspoň malou odměnu za dobu strávenou psaním u počítače. Hodně zdaru a pevné nervy ve škole. Mě se to bude týkat až za měsíc, takže se budu všem základoškolákům a středoškolákům jenom tiše smát, protože já si ještě můžu spát a lenošit :-P Mějte se hezky…Vaše Maggdinka♥Přípravy v plném proudu

Jednou takhle večer sedim zase s Lily v jedný učebně, kde nás nikdo neotravuje. Od plesu uběhly už skoro dva tejdny a my pilně pracujeme na úkolu, kterým nás pověřil Brumbál. Oslavy a party musej bejt skvělý a velkolepý, takže se dost snažíme a namáháme mozky. I když, když jde o mě a o pařby a chlastačky, tak můj mozek produkuje neomezený množství nápadů.
"Příští tejden půjdu nejspíš domů za mamkou kvůli šatům, tak se rovnou podívám na internet. " oznámila sem právě Lilce.
"Jo, nápad je to dobrej, ale když nevíme, co se v tý době vůbec jedlo, pilo a co byla obvyklá výzdoba, tak je to trochu těžký. " ušklíbla se Lily.
"Hele, neposmívej se mýmu nápadu. Musíš uznat, že je fakt hustej. " ukázala sem na ni varovně prstem.
"Jo, je boží, to znávám. " připustila.
"Nebo se zeptáme Brumbála, ten si to pamatuje určitě. To byly léta jeho mládí. " rozřehtala sem se.
"Tak starej snad není ne? " flákla mě do ruky trochu káravě.
"Takže si to shrneme, co zatím máme na tu první party. " podívala sem se do bloku, do kterýho sem si psala poznámky. "Hudba, číšníci, nóbl výzdoba, spešl hadry. "
"To sou dobrý poznámky. " ušklíbla se ta potvora rezavá.
"Hele, nekomentuj moje poznámky, ale komentuj obsah. " sprdla sem ji.
"No, já myslim, že tu první party máme vyřešenou. " podívala se na mě optimisticky. Co vim, že chodí s tim Patrickem, tak je nějaká rozjařená a šťastná. A sem moc ráda.
"Jo. Ples necháme na starosti Brumbálovi. Myslim, že ten může bejt úplně normální, jako byl třeba tenhle nás absolventskej. " dodala sem, abysme si v tom udělaly jasno.
"Jo, takže to znamená, že teď ještě musíme vymyslet tu závěrečnou party a bude to hotový. " přitakala.
"Tu bych udělala normálně klasickou, v trošku takovým tom klubovým a moderním stylu. Přece jen, přijedou k nám Američani, tam sou zvyklý na pořádný kalby. Vždyť si to viděla, když sme byli na Atlantidě. " předložila sem svoje návrhy.
"Jo, bude to chtít nějakou originální výzdobu, dobrou muziku a hlavně barmana. " doplnila mě Lily a já si okamžitě udělala poznámky.
"Je na prd, že tady není elektřina. Jinak bysme mohli pozvat nějakýho DJ, aby udělal pořádnou muziku. " stěžovala sem si. Tady ten hrad je fakt jak za krále klacka. Nejsou tady pořádný podmínky pro paření.
"Máme ještě skoro dva tejdny na to, abysme to vymyslely. Času dost. " mávla Lily bezstarostně rukou. Skoro ji nepoznávám. Ona taková puntičkářka, co musí mít všechno perfektně a hned, si tady teď skoro lehá a dává si nohy nahoru.
"Musim hlavně pověřit mámu, aby nám teda udělala to oblečení. " dodala sem.
"Věřim, že tvoje mamka se předvede, jako vždycky. " mrkla Lily pochvalně. Aspoň, že mamčiny outfity a šaty mají úspěch.
"Mimochodem, co ty a Patrick? " optala sem se po chvíli, když sme jenom tak seděly a mlčely. Já dlouho nevydržim mít zavřenou klapačku, takže sem musela zas něco nadhodit. Náhodou ale její vztah s Patrickem mě fakt zajímá.
"S Patrickem je všechno fajn. Víc než fajn. " usmála se Lily. Bylo vidět, že to myslí fakt vážně. "Konečně sem po dlouhý době šťastná a nic neřešim. Užívám si jenom toho, že sem s nim a je nám spolu dobře. "
"To je dobře. " řekla sem upřímně. "Akorát byste s tim mohli vyjít na veřejnost. Jako Emma a Mike. Každej vždycky věděl, že skončej spolu a teď, když spolu sou, tak nechtěj, aby to někdo věděl. "
"Tos začala ty a Jazz. " oponovala mi. "Náhodou, tohle tajný chození má něco do sebe. Hledíte si jenom jeden druhýho, nemusíte poslouchat, co si o vás myslej ostatní, a máte klid. Je to náhodou docela dobrej vynález. "
"Proto sme to tak s Jazzem taky dělali, že jo. I když u nás to bylo proto, že sme si ze začátku spolu jenom užívali, chodit sme spolu začali až o vánocích. " namítla sem. Jo, to je fakt. Neřekli sme to předtim nikomu, protože to, že spolu občas skončíme v posteli, nemusím vykládat lidem na potkání.
"Jo, ale je to prostě docela příjemný. " pokrčila Lily rameny. "Sama o tom víš svý, jaký to bylo, když si chodila se Siriusem. Nejpopulárnější kluk na škole, takže vás všichni sledovali. "
"Jo, to je fakt. Občas to bylo fakt otravný. " připustila sem. "Na druhou stranu si myslim, že když se dva maj fakt rádi, tak jim je u prdele, co si o nich ostatní myslej nebo povídaj. My sme si z toho se Siriusem nikdy nic moc nedělali. "
"Však taky neříkám, že to s Pattym budeme tajit nadosmrti. Nechci ale zbytečně vířit vody. Vim, jak bude James reagovat, až se to provalí. " zakoulela očima.
"Jo, to je fakt. Ale na druhou stranu, to, jak bude reagovat James nebo co si bude myslet, ti může bejt ukradený. On má co řikat. Od září vystřídal snad dvacet holek, ať už na jednu noc nebo na trochu dýl. "
"Uvidíme. Necháme věci volně plynout. " pokrčila bezstarostně rameny a usmívala se jak měsíček na hnoji.
"Co vůbec ty? Jak ti je? " podívala se na mě po chvíli. Je mi jasný, že naráží na Jazze.
"No, není to žádná pohádka, ale nervový zhroucení už nehrozí. Pořád mě to štve a občas si to trochu víc beru, když na to zas pomyslim, ale jinak sem v cajku. Už se vracim do normálu a za chvíli už zas budu ta věčně pozitivní a optimistická Sam. " shrnula sem svoje pocity stručně.
"To je dobře, protože ta Sam mi už vážně začínala chybět. " usmála se Lilka povzbudivě. Ona vždycky ví, co má číst a jak se zatvářit, aby mi bylo líp. Tohle mi totiž vykouzlilo úsměv na tváři.
----------------------------
Jednou takhle po večeři sem šla po chodbě. O něčem důležitým sem dumala, takže sem nevnímala a nohy mě nesly podle paměti k nám do pokoje.
"Zdar, Sam. " pozdravil mě někdo hlasitě. Překvapeně sem vzhlídla.
"Jé, čau Miku. " pozdravila sem asi až moc nahlas. "Vůbec sem si tě nevšimla. "
"Koukám, že seš nějaká zamyšlená. " přitakal.
"Jo poslední dobou mám furt o čem přemejšlet. " pokrčila sem rameny. "Jak to jde? "
"Jo, všechno v pohodě. " houkl nadšeně.
"Kdy se s Emmou přestanete před ostatníma schovávat a vypustíte váš vztah na povrch? " mrkla sem na něj šibalsky. Tuhle otázku asi nečekal, soudě podle jeho překvapenýho výrazu.
"Já ti ani nevim, takhle je to prima. " mávl rukou.
"Jo, to už sem někde slyšela. " řekla sem potichu spíš pro sebe.
"Měli bysme zas někam zajít jenom tak pokecat a zachlastat. Od plesu už uběhly skoro tři tejdny a od tý doby sme na suchu. " navrhl.
"Mluvíš jako Emma. " ušklíbla sem se. Ty dva se k sobě prostě perfektně hoděj, já to říkala pořád. Rozloučili sme se a zase sem si šla po svých.
*
"Ne, ne! " vykřikla sem nadšeně, když Sirius vytáhl dvě flašky piva. Dali sme si "rande" na Astronomický věži. Potřebuju zas trochu vypustit a se Siriusem mi to jde nejlíp.
"Jo, osobně sem se pro ně přemisťoval do Londýna. " ušklíbla sem. "Mám jich na pokoji víc, ale musíme to schovávat na horší časy. " Udělal mi radost chlapec. Mám pivo ráda, jenže bohužel, kouzelníci ho jaksi moc nekonzumujou ani neprodávaj. Je dobře, že máme taky nějakou změnu, whisky i medovinu sice miluju, ale když to pijete pořád, tak vám to začne trochu lízt krkem.
"Siriusi, nedělej Dášu a dej mi cígo. " vybalila sem na něj. Ne, že bych neuměla prosit, ale Sirius už je na mě zvyklej.
"Dám ti ho, když mi řekneš, jak to bylo u Jamese na Silvestra. " řekl najednou. Tohle sem fakt nečekala. Už minimálně měsíc o tomhle nikdo nemluvil, tak sem myslela, že už to Sirius přešel a je mu to fuk. Očividně ale ne. Vždycky mi dává cígo, když si řeknu, dokonce mi ho i sám od sebe nabízí, ale teď mě vydírá, kvůli informaci.
"Řikala sem ti, že nic neřeknu. Musíš si vzpomenout sám. " pokrčila sem nevinně rameny.
"Jo, tak ty si taky musíš sehnat cigáro sama. " řekl jakoby nic a sám si zapálil. Naštvaně sem na něj koukala. Tak on mě bude provokovat jo?
"Dobře. " rezignovala sem. "Nic se nestalo. Spal si jako dřevo. Toho vycpanýho orla sme tam pověsili a podprdu sem na něj pověsila já. Sice sem si k tobě lehla, škrábala sem tě, lechtala a kousala, ale ani to s tebou nehnulo. Domluvili sme se, že ti nakecáme, že něco bylo, jen tak pro srandu. " Převapeně na mě zíral. Tohle asi vážně nečekal. Myslel, že mu tady odvykládám historku, jak sme spolu divočili a ono nic.
"Tak tos mě fakt překvapila. " vydechl. "Ale věřim ti. Poznám na tobě, když kecáš a tentokrát mluvíš pravdu. Proto sis vysloužila cígo. " natáhl ke mně ruku s krabičkou a já si jedno vzala.
"Vypadáš trochu zklamaně. " zasmála sem se, když jen tak seděl a zarytě mlčel.
"To víš, celou dobu sem si myslel, že sme spolu něco měli. Byla to docela hezká představa. " pokrčil rameny. "Na druhou stranu, teď si uvědomuju, že to je blbost, protože jsi byla tu dobu s Jazzem a on tam byl taky a těch lží se účastnil taky. "
"Jo, částečně nám to pomohlo, aby nikdo neměl podezření, že s Jazzem něco mám. " vysvětlovala sem.
"Takže sem vlastně idiot, že mi nedošlo, že to byla jen sranda, protože já sem věděl nebo aspoň tušil, že spolu něco máte. " ušklíbl se sám sobě. Aspoň, že to bere takhle sportovně a sám sobě se směje a dělá si ze sebe srandu. To mám na Siriusovi tak ráda, jinak by to nebyl on.
"No a jak ty se s tím vyrovnáváš? " nadhodil po chvíli mlčení, kdy sme si oba vychutnávali jenom pivo a cigárko. Došlo mi, že se ptá na Jazze.
"Nechci o tom mluvit. Sem v pohodě. Jenom mě štve, že se mě na to každej vyptává. Nebo ne každej, věděli ste to jenom ty, Emma a Lily, ale i tak. Neuběhne pár dní, aby se mě na to holky nezeptaly a upřímně, už mě to štve. I když je to na prd, že odjel a museli sme se rozejít, tak si vedu docela dobře. Je to teprve měsíc, co je pryč, ale myslim, že už je to jakž takž za mnou. " rozpovídala sem se a zároveň sem ho odbyla. Už mě štve, jak se mě každej ptá na moji náladu a moje pocity. Jak na mě každej starostlivě kouká a lituje mě. Nejsem na lítost zvyklá, nikdy sem ji nepotřebovala a ničim si ji nezasloužila.
"Dobře, nebudem se o tom bavit. Řeknu ti jenom jedno. Pokud jsi ho vážně milovala, tak tě to jen tak nepřejde a nebude to za tebou už za měsíc. Věř mi, znám to moc dobře. " dal mi radu do života.
"Jak ty bys to mohl znát? " ušklíbla sem se. "Vždyť tys s nikým nikdy nebyl. " hned jak sem to dořekla, zmkla sem. Bylo mi trapně. Uvědomila sem si, že s největší pravděpodobností mluví o mě a když se na mě ještě tak zvláštně podíval, tak se mi domněnka potvrdila. Nikdy sem si neuvědomila, že by to mohl cítit takhle. Myslela sem, že se s naším rozchodem vyrovnal brzo.
"No nic, jak jdou přípravy party pro Američany? " změnil Sirius rychle téma, aby tahle divná atmosféra mezi náma zmizela.
"Jo, paráda. S Lily sme už úplně vyladili zahajovací party a teď vymejšlíme finish party. Ples necháme na krku Brumbálovi, když ho udělá v podobným stylu, jako tyhle školní ples, tak to bude v pohodě. " rozmluvila sem se.
"No, hádám, že to bude stát za to. Když to máš v režii ty, tak to bude odvaz. " mrkl na mě. Aspoň, že v tomhle mi věří a zná mě.
"To si piš, hochu. Na první party si připrav ten fešnej smoking, cos měl na plese. " informovala sem ho.
"Cože? Na pařbu smoking? " vykulil na mě překvapeně oči.
"To nebude obyčejná pařba. Víš přece, že máš čest se samotnou Stoneovou. I když musim přiznat, že téma první party byl Lilyin nápad. Ale i tak si myslim, že se ti to bude líbit. Bude tam hlavně dobrý pití, jiný, než na co sme tady furt zvyklí. " ujišťovala sem ho. Jestli se ta pařba nebude líbit ani Siriusovi, tak asi nikomu. To téma je takový dost neobvyklý a neobyčejný, ale já i Lilka sme z něj nadšený.
"No, tak to sem teda zvědavej. " pokýval Sirius hlavou a bylo vidět, že to myslí vážně. Určitě přemejšlí, co sme si vymysleli, že po něm chceme smoking. S Lily sme se ale rozhodly nikomu nic neříct, dokud to nevyhlásí Brumbál. Bude to muset vyhlásit, aby si lidi sehnali ty správný hadry na sebe.
"Uvidíš hochu, bude to paráda. " mrkla sem na něj, abych ho pořádně navnadila. Doufám, že pokud to bude fiasko, Brumbál nebude jmenovat autory a svede to na sebe, protože jemu to všichni odpustěj, ale nás by ukamenovali.

Na závěr přidávám fotku, jak si já přibližně představuji Lilyina nového boyfrienda Patricka Hannigana. Zmínila jsem v minulé kapitole, že je to blonďák a nevěřili byste, jak těžko se blonďáci hledají. Kluk/muž na fotce se jmenuje Alex Pettyfer, který je stále známější a slavnější. Podle mě je moc fešnej ;-) Viděla jsem s ním pár filmů, které všechny vřele doporučuji: Puberťačka, Netvor (Kde hraje i Neil Patrick Harris - Barney Stinson), Jsem číslo čtyři a Vyměřený čas.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 31. srpna 2012 v 11:42 | Reagovat

Mně se kapitola hodně líbila. Jsem dost zvědavá co to bude za téma párty. :-)
A i když mě blonďáci vůbec neberou tak musis uznat, že Alex je celkem pěknej.

2 Michelle Michelle | E-mail | Web | 31. srpna 2012 v 16:08 | Reagovat

Alex je kus :-D tak nám to pokračuje :-) dúfam že v ďalšej kapitole budú američania :-) Skvelá kapitolka super! :-D

3 Barussiiik Barussiiik | 31. srpna 2012 v 17:25 | Reagovat

Nádhera. Už se moc těšim na američany. Jistě to bude zábava :-D.

4 Tajka Tajka | 31. srpna 2012 v 18:50 | Reagovat

Máš pekné poviedky len vidím, že akosi neznášaš Jamesa :)

5 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 1. září 2012 v 9:04 | Reagovat

Tak jsem zvědavá na ty pařby! Určitě to bude něco spešl!!!! A Alexe Pettyfera mám zakódovanýho spíš jako Remuse... Ale to je věc názoru! :))) No... Prostě úúúúžasná kapitola!

6 TheEliska007 TheEliska007 | 3. září 2012 v 18:45 | Reagovat

Krásná kapitola! :D Dost mi vrtá hlavou to téma na párty! :-? Jinak Lilka má dost dobrej vkus! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama