Everybody should have his own world...

17.kapitola - Absolventský ples - 2.část

26. srpna 2012 v 10:12 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Druhou část dodávám, tak, jak jsem slíbila. Doufám, že se vám první část líbila a ani tato vás nezklame. I nyní budete mít ukázku šatů, jelikož naše děvčata ve dlouhých dlouho nevydrží a taky proto, že jich mám v PC strašně moc, tak toho musím nějak využít :-) I tentokrát prosím nejenom o komentování kapitoly, ale i výběru šatů. Užijte si čtení a pište komentáře…Vaše Maggdinka♥Absolventský ples - 2.část

****************
2.část
****************

Chvíli před půlnocí sem vpadla zpátky do Velký síně. Steva sem nechala někde za sebou. Ostatní seděli u stolu, jak sem zaregistrovala. Teda, ne úplně všichni, ale většina tam byla. Zamířila sem k nim. Najednou mě někdo popadl za paži a stáhnul ke zdi.
"Zbláznila ses? " vyštěkl na mě Sirius, můj únosce.
"Nechápu, co tim myslíš? " dělala sem nevinnou. Alkohol ze mě už docela vyprchal a já začínala bejt střízlivá. Což není dobrý, takže musim co nejdřív někde splašit flašku čehokoliv, co má v sobě alkohol.
"Myslíš, že tu díru v srdci po Jazzovi vyplníš tim, že sbalíš prvního kluka, kterej se ti namane a rozdáš si to s nim? " spustil.
"Za prvý, nebyl to první kluk, zkoušela sem to na víc kluků. " zasmála sem se. "Za druhý, žádnou díru po Jazzovi nevyplňuju, možná tak tu dole. " dodala sem a rozesmála se nad vlastní poznámkou. "A za třetí, jak ty můžeš vědět, co sem s nim dělala? "
"Znám tě a je mi to víc než jasný. " reagoval Sirius na moji poslední poznámku. "Seš zranitelná, ublížená, smutná a naštvaná na celej svět. Myslíš, že když se ožereš a vlítneš s nějakým klukem do přístěnku na košťata, že ti bude líp? Teď možná jo, ale zejtra to bude jenom horší. "
"Že mě poučuješ a říkáš to zrovna ty. " píchla sem ho prstem do prsou. "Tys celý ty roky vyplňoval prázdnotu, protože sis nenašel holku, kterou bys měl fakt rád. Řešils to tak, žes běham za jinejma a odpanil polovinu Bradavic. "
"Uznávám, byl sem takovej. " rozmáchle pokrčil rukama. "Ale loni, když ses na mě vykašlala a opustila mě, tak jako tebe teďka Jazz, neléčil sem se v náručí jinejch holek. "
"Tak tomu teda nevěřim. " zavrtěla sem hlavou.
"Věř si čemu chceš, ale už sem jinej člověk. Od našeho rozchodu sem měl asi jenom čtyři holky a to nejen na jednu noc. Chtěl sem je poznat a třeba se do nich i zamilovat, ale ani jedna mi nesedla. " odsekl.
"Nyní, vyhlásíme krále a královnu plesu. " zvedl se Brumbál a celej sál se ztišil. My si ničeho nevšímali a pořád se tiše dohadovali vzadu u zdi. Brumbál něco brblal, ale my sme mu nevěnovali pozornost.
"Siriusi, mám tě ráda, ale ta tvoje upřímnost mě občas dost sere. " řekla sem mu narovinu.
"Jo, to sme na tom stejně. Mě na tobě taky občas sere dost věcí, i když vim, že taková nejseš. " založil si ruce na prsou. Nakvašeně sme na sebe oba zírali.
"Králem a královnou plesu se stávají Sirius Black a Sam Stoneová. " slyšela sem výkřik. Z neposlouchání mě vytrhlo až moje a Siriusovo jméno. Překvapeně sme se na sebe podívali a pak sme čuměli na Brumbála. Našel nás a reflektory na nás posvítili. Zajímalo by mě, který magoři nás mohli zvolit.
"Asi se od nás čeká, že půjdem tam. " šťouchl do mě Sirius. Určitě se nemůže dočkat, až bude mít na hlavě tu korunu. Přišli sme za Brumbálem, od našeho stolu zazněl hlasitý výskot a tleskání. Dali nám oběma takovou plastovou korunku a rychle sme se zase vmístili do davu.
"Pan a paní královi. " smál se James a poplácal Siriuse po zádech. To, že je král on, mě nijak nepřekvapuje. To se dalo očekávat, on byl v Bradavicích vždycky nejoblíbenější. Ale kde proboha přišli na mě? Možná to je proto, že sem dneska přišla s ním a tim pádem sem byla první holka, který si všichni všimli. Volili to totiž všichni spolužáci z nižších ročníků.
"Tak sem snad královna, to znamená, že vy ste sluhové. Tak kde mám pití, vy kůže líný! " spustila sem na ně ze srandy.
"Hned to bude výsosti. " šklebila se Emma a odeběhla pro whisky. Tak se mi to líbí. Na obskakování bych si zvykla.
*
Chvíli po půlnoci sme se šly s holkama nahoru převlíknout. Ty dlouhý róby a mega vysoký podpatky mi moc nesvědčej. Přece jenom, v těch druhých botách, který si beru teďka, se chodí o dost líp. A krátký šaty sou praktičtější. Rychle sme si jenom přehodily hadry a zas letěly dolů, aby nám náhodou něco neuniklo.
*****************
Ukázka šatů
*****************

Sam šaty


Lily šaty


Sarah šaty


Emma šaty


Leona šaty

"Máte v plánu se ještě dneska převlíkat? " dělal si z nás srandu Remus. Ha ha, to je fakt vtipný. Kluci tohle nikdy nepochopěj.
"Hele Remy, nedržkuj. " vyplázla sem na něj jazyk.
"Už tady radši nic na nikoho nevyplazuj. " zabručel na moji adresu Sirius. Aha, už zase ta aféra se Stevem. Že si nedá pokoj. Jeho poznámky si samozřejmě všimla Lily a hned po mě i po něm loupala pohledem, co se zase stalo.
O nějakou chvilku dýl sem šla se Siriusem pro něco k jídlu. Po půlnoci po tom všem tančení a pití nás chytil hlad. Přifařila se k nám Lily.
"Cos zase prováděla? " vyjela na mě přímo. Žádný chození kolem horký kaše, ona jde vždycky hned k věci.
"Co bych měla provádět? " zírala sem na ni nechápavě.
"Nedělej ze mě blbou, moc dobře sem pochopila tu Siriusovu poznámku předtím. " založila si ruce v bok a přísně na mě čučela. Mlčela sem.
"Tady naše Sam, odešla se Stevem Marvinem a objevila se za víc než půl hodiny. Můžeš si domyslet, co spolu asi dělali. " vykecal jí to Sirius, když já sem se k mluvení neměla. To mu teda děkuju a pak, že ženský sou drbny.
"Sam, s Jazzových odchodem se musíš vypořádat jinak. " pokárala mě Lily. Nevěřícně sem se na oba podívala. By si mohli otevřít psychologickou praxi. Kdo říká, že to všechno dělám kvůli Jazzovi.
"Ježiši, co furt oba máte s tím Jazzem. S ním to vůbec nesouvisí. " snažila sem se je odbít a netrpělivě nabírala na talíře všechno jídlo, na který sem dosáhla. Musim ty dva konečně setřást.
"Právě, že s nim to souvisí. Opustil tě, nechal tě tady. I když za to nemohl a neudělal to schválně, ty to tak stejně cejtíš. Je normální cejtit se hrozně. Tohle nebyl normální rozchod, jaký si předtím už zažila. Tohle je pro tebe úplně nový a ty se s tim vypořádáváš takhle blbě. " hustila do mě ta zrzka otravná.
"Kdo říká, co je blbý a co ne? A vůbec, mám snad právo, dělat si co chci a s kým chci, vám je do toho kulový. Copak si nemůžu trochu užít, když sem zas sama a sem furt mladá? " setřela sem je, popadla talíř a radši se vrátila ke stolu za ostatníma, kde mě s tímhle tématem nemůžou otravovat.
"Musíme s ní něco udělat. " povzdychl si Sirius a vážně se podíval na Lily, když sem jim zmizela v davu z očí.
"Jo, to musíme. " přitakala Lily odhodlaně. Ta když se do něčeho dá, tak to stojí za to.
"Ó, královna nám nese jídlo. Díky výsosti! " klanila se mi Emma, když viděla, že nesu přímo přetékající talíř se žrádlem. Všichni byli fakt vyhládlí. Vrhli se na to, že na mě zbyl jenom jeden chlebíček a jedna kremrole. Ještě, že Lily a Sirius taky přinesou něco, jinak bych tady asi umřela hlady.
Když sme se pořádně posilnili, začali sme zase pořádně pít. Tentokrát James odněkud vyhrabal tequillu, tak sme začali panákovat. Řeknu vám, docela mi tohle pití nakládá. Pak sme se vrhli na parket a začali tancovat. Začalo se to tady pomalu vyprazdňovat. Byla asi jedna hodina a polovina lidí už odešla. Suchaři. Sedmáci tady ale zatím zůstali všichni.
*
Od Siriuse sem vysomrovala jedno cigáro a šla sem se projít na nádvoří. Nabídl se, že půjde se mnou, ale odmítla sem. Chtěla sem si dát na chvíli voraz a bejt sama. Půjčil mi svoje sako, jelikož sem měla jenom lehký krátký šaty a nevzala sem si s sebou z pokoje žádnej svetr, sako, nic.
Šla sem na most, kterej vede přes jezero k Zapovězenýmu lesu. Tady se takhle při měsíčku přemejšlí nejlíp. Cestou sem potkala pár zamilovaných párečků, který se všelijak obírali, vyznávali si lásku a cukrovali. Pokaždý sem se znechuceně zašklebila. To si myslej, že je to láska a pak stejně dřív nebo pozdějc, jeden toho druhýho zradí a nějak mu ublíží.
Asi si myslíte, že mám takový dost černý a depresivní myšlenky. Ani mě samotný se to nelíbí, protože na to nejsem zvyklá. Já vždycky myslim pozitivně a snažim se brát život takovej, jakej je. Jenže teď to nějako nejde. Pořád přemejšlim, proč je život taková svině a proč mi vzal Jazze a odstěhoval ho na druhou stranu zeměkoule.
Když sem si trochu pročistila hlavu a zanadávala si na celej svět, vydala sem se zpátky. Za prvý mi je zima, za druhý mě to tady samotnou nebaví a za třetí hodlám pokračovat tam, kde sem skončila - v pití.
Pomalu sem se šinula do hradu, když sem si všimla rezavý kštice. Tu bych si nikdy splíst nemohla. Byla to Lily, ale nebyla sama. Byla tam s nějakým klukem.
Teď se k němu dokonce nahnula a políbila ho. Pomalu s citem. Kulila sem oči a zaostřovala. Že by se opakoval minulý ples a ona se tu obírala s Jamesem? Že by se k sobě vrátili zpátky?
Pak ale vylezli ze stínu a ozářil je měsíc. James to tutově nebyl, tohle byl blonďák. Zas tak slepá a blbá nejsem, abych si takovýho rozdílu nevšimla. Mhouřila sem oči a přemejšlela, kdo to tak může bejt.
"Měli bysme jít, Patricku. " řekla Lily dost nahlas, abych jí slyšela. Najednou mi docvaklo, o koho jde. Ten vysokej pohlednej blonďák je Patrick Hannigan. Chodí do sedmáku do Havraspáru. Je to Mikův dobrej kámoš.
"Dobře. Půjdu první, aby nás nikdo spolu neviděl. " usmál se na ni sladce a na rozloučenou ji políbil. Pak se sebral a odešel. Lily tam zůstala stát sama, zády ke mně.
"Baf! " skočila sem na ni.
"Uáá! " vřískla Lily.
"Já z tebe jednou dostanu infarkt. Nesmíš takhle furt děsit lidi. " sprdla mě Lily, když se otočila a uviděla, že sem to já.
"Máš snad černý svědomí? " prohlížela sem si ji zkoumavě, abych ji vyvedla z míry. Trochu to zafungovalo.
"Proč bych měla? Šla sem se jenom projít na čerstvej vzduch. " pokrčila Lily nevinně rameny. To je mrcha. Dřív neuměla vůbec lhát a teď se mi tady nevinně zubí do očí. Asi už chytila lecjaký manýry ode mě.
"Hele nekecej, já tě viděla. " vyštěkla sem na ní, až se lekla. "Před chvílí si mi dělala proslov o tom, že nesmim nahrazovat Jazze nesmyslnejma úletama a o hodinu pozdějc tě tady nachytám s Patrickem. "
"Jenže to vůbec není stejný. To si myslíš, že si nahrazuju Jamese? Rozešli sme se před několika měsíci. " čučela na mě.
"Jo, ale byli ste spolu přes půl roku a milovali ste se. Tak v čem je tohle jiný, než ta moje dnešní aférka se Stevem? " dorážela sem na ni.
"Je to jiný, protože já se s Patrickem už nějakou dobu scházim. " vmetla mi přímo do ksichtu tuhle novinku.
"Cože? " vykoktala sem překvapeně.
"Jo, už sme měli několik schůzek a začíná to bejt pomalu vážnější. Konečně sem se přenesla přes Jamese, tak mi to jako kamarádka přej. " hlas se jí už uklidnil.
"Však já ti to přeju. Jestli s nim fakt chodíš a seš šťastná, tak je to jedině dobře. Jak dlouho se spolu scházíte? " vyzvídala sem.
"První rande sme měli těsně před vánocemi. Potom, co sme spolu načapaly Jamese s Leonou sem si řekla, že už nebudu odmítat pozvání na rande, kterých sem mimochodem měla docela dost. " vyprávěla.
"A proč si nic neřekla? Proč si to tajila? " nechápala sem.
"Možná ze stejnýho důvodu, jako ty a Jazz. " usmála se na mě. Timhle mě dostala, nemáme si v podstatě co vyčítat. Já sem jí o Jazzovi neřekla, to ona na to přišla sama. "Navíc je tu ještě jeden důvod. " dodala.
"James. " řekla sem za ní. Přikývla. To docela chápu. I když se Jamesovi nemusí zodpovídat, tak chápu, že jí to možná trochu přijde blbý.
"Patrick je strašně hodnej, pozornej, milej. Vážně mu na mě záleží a líbim se mu. To já poznám. Navíc, nemůžu za to, že mám tak trochu slabost pro blonďáky. " ušklíbla se šibalsky.
"Já vim, kdo za to může. Ten, kdo tě v dětství nechal stokrát koukat na Sám doma. " rozesmála sem se. I Lily vyprskla smíchy.
"Půjdeme do hradu, ne? Je mi docela kosa. " navrhla Lily. Ráda sem to přijala, já už necejtim nohy a ruce začínaj taky trpět, i když mám Siriusovo sako.
"Vážně sem ráda, že ses pohnula dál. Víš, že nikdo nechtěl víc, než já, abyste se s Jimmym dali dohromady, ale pokud to takhle má bejt, tak ti to přeju. Patrick vypadá jako fajn kluk a je to kořen. " mrkla sem na Lily, aby věděla, že má moji plnou podporu.
"Sem vlastně ráda, že už to víš. " usmála se Lily. "Konečně si o tom můžu s někým popovídat a aspoň před někým to nemusim tajit. Hlavně to nikomu nevykecej. " vyhrožovala mi.
"No dovol? Řekla sem snad někdy něco, co sem neměla? Pusa na zámek. " podívala sem se na ni dotčeně a rukou naznačila, že si zamykám hubu a zahazuju klíč.
"Neboj, já ti věřim. " ujistila mě, když sme vcházeli do Velký síně. "A Sam. " dodala ještě. "Sem ráda, žes to takhle vzala a že mám v tobě podporu. " boha jeho ať se mi tady ještě dojetím nerozbrečí.
"Přece víš Lilyňáku, že já s tebou vždycky držim. " usmála sem se a obě sme společně zamířily za ostatníma zpátky ke stolu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 26. srpna 2012 v 14:50 | Reagovat

Skvělý. Je dobře, že se Lily posunula dál. Šaty se mi líbí Saminy, Lilyiny a hlavně Emminy. :-)

2 karcoolka karcoolka | 26. srpna 2012 v 17:01 | Reagovat

Super kapitola. Nejvíc se mi líbí šaty Sam, Leony, Emmy a Lily. Konečně Lily zase randí, přeju jí to. :-D

3 Barussiiik Barussiiik | 27. srpna 2012 v 17:34 | Reagovat

Velmi dobrá kapitola. Vcelku mě zajímá jak se Lily randění rozvine.

4 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 1. září 2012 v 8:54 | Reagovat

Sakra! Sakra, sakra, sakra!!! Sice to Lily přeju, ale ona se prostě MUSÍ dát dohromady s Jamesem! Chjo, chjo... Tohle mě týrá! Jo a nejvíc se mi líbí šaty Lily! Zase no...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama