Everybody should have his own world...

17.kapitola - Absolventský ples - 1.část

25. srpna 2012 v 8:53 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Plesová Elita Bradavic je na světě. Tato kapitola bude rozdělená na dvě části, protože do jedné by se mi to nesmrsklo. Určitě vás zajímá, jestli nastane zase nějaký zvrat, protože ples, to je výjimečná událost. Nebudu prozrazovat žádnou zápletku, snad jen, že na ples se všichni strašně těší a děvčata budou kočky, protože paní Stoneová pro ně připravila opravdu speciální šaty. Nic víc není ani potřeba dodávat, všechno si přečtěte pěkně sami. Nechci vás připravit o nějaké překvapení nebo napětí. Takže komentujte o sto šest, abych viděla, jak se vám to líbí. Kritika je samozřejmě také vítána, i když samozřejmě pochvalné komentáře mě těší víc. Samozřejmě komentujte i šaty a uveďte, které se vám nejvíce líbí a které byste si třeba vybrali vy. Užijte si to…Vaše Maggdinka♥
PS: Druhou část přidám pravděpodobně zítra nebo v pondělí, podle toho, jak to všechno budu stíhat, jelikož víkend mám docela nabitej.Absolventský ples - 1.část

V pátek v den plesu, nám odpadlo odpolední vyučování. Hned po obědě se totiž rozeběhly přípravy plesu a většina učitelů neměla na učení čas. Samozřejmě, že si nikdo nestěžovat, zrovna v pátek odpoledne máme dvouhodinovku lektvarů a hodinu přeměňování, takže já sem spokojená.
Lily a Emmě sem oznámila, že jdu na ples se Siriusem a při tý příležitosti sem jim taky řekla, že Jazz odjel a je mezi náma konec. Aby nebyly překvapený, až mě se Siriusem uviděj. Samozřejmě, že Lily se strašně starala o to, jestli sem v pohodě a já sem ji samozřejmě odbyla.
"S kym jdeš vůbec na ples? " podívala sem se na Lily, když sme se začaly chystat. Byla sem s ní v koupelně sama, zrovna sme se malovaly. Emma jde s Mikem, Leona s nějakou její momentální obětí, ale nevim, s kým jde Lily ani Sarah.
"No, s Remusem. " pokrčila rameny. "Doufám, že ti to nevadí. " dodala rychle a kousla se nervózně do rtu.
"Ne, proč by mělo. " nechápala sem. "Jako proto, že je to můj bejvalej a loni sme byli na plese spolu? Nezapomeň, že sme se na tom plese před rokem rozešli. "
"Já vim, jenom je mi trochu blbý, že sem ti nic neřekla. Abys to nebrala jako nějakej podraz. " koukala na mě omluvně.
"Prosim tě, vim, že ste s Remusem dobrý kámoši. I kdyby se jednalo o rande, tak mě to nevadí. " mávla sem rukou.
"O rande se nejedná. Jdem spolu prostě jenom proto, že nemáme ani jeden partnera. " ujišťovala mě.
"S kým jde vůbec Sarah? " přepla sem na jiný téma. Bejt to na Lily, tak se tady o Remusovi bavíme ještě tejden. Já sem fakt v pohodě, ať si s ním klidně začne chodit, mě to netrápí.
"S Jamesem. " odpověděla prostě Lily a věnovala se malování svých řas.
"Cože? " vyjekla sem, až sem si vysypala polovinu pudřenky.
"No jo, ani jeden z nich taky neměl partnera a James jí požádat. Věděl, že Emma jde s Mikem, ty se Siriusem a já s Remusem. Leona byla zadaná a navíc, s ní by nešel, kvůli tý aféře u Tří Košťat. " vysvětlovala.
"No, je to docela logický. " přikývla sem nakonec. Má štěstí, že nejde s Leou, toho už k ní nepustim. A jestli se něco pokusí na Sarah, tak ho vážně vykastruju. Na druhou stranu vim, že Sarah by tohle nikdy neudělala. Ať by byla sebevíc ožralá, s Jamesem by nikdy nic neměla. Kvůli Lily.
"Není ti líto, že nejdeš na ten ples s Jamesem? Loni ste spolu byli čerstvě a byli ste totálně zamilovaný. " podívala sem se na ní do zrcadla.
"A tobě není líto, že nejdeš s Jazzem? " opáčila trochu jedovatě. Au, tohle bolelo!
"Dobře, rozumim. " usmála sem se a držela už pusu, protože z její poznámky sem jasně pochopila, že se o tom nechce bavit. Stejně jako já o Jazzovi.
Sprchování, holení, česání, malování a strojení nám zabralo každý asi tři hodiny. To je strašný, než se my ženský vypravíme. Kluci si jen něco udělaj s čírem, hoděj na sebe oblek nebo smoking a sou ready.
Ještě, že Leona je talent přes česání, protože my ostatní si neumíme pořádně udělat ani obyčejnej drdol. Mě natočila vlasy, nahrnula na jednu stranu a připla jakoby do culíku. Na hlavu sem si ještě nasadila takovou čelenku. Myslim, že se sebou můžeme bejt všechny právem spokojený.
"Měly bysme jít. " konstatovala Sarah. Ples začínal v sedm a bylo půl sedmý. Sice je brzo, ale McGonagallová nám už tejden klade na srdce, abysme my sedmáci přišli aspoň o čtvrt hodiny dřív, abysme se seřadili a připravili na nástup.
Abych nezapomněla, mamka nám udělala i krátký šaty na večer, protože nebudu chodit v týhle dlouhý róbě celou noc. Až mě ty dlouhý šaty začnou štvát, půjdu se nahoru převlíct.
Konečně sme se vykopaly z pokoje a šly dolů. Řeknu vám, že já proti podpatkům nic nemám, ale takhle vysoký sem snad ještě neměla. Měla sem co dělat, abych se nepřerazila a navíc sem si musela držet šaty, abych si je na schodech nepřišlápla.
*******************
Ukázka šatů
*******************

Sam šaty


Lily šaty


Sarah šaty


Emma šaty


Leona šaty

"Páni, mám nejhezčí partnerku ze všech. " hvízdl Sirius, když mě viděl. Kluci na nás čekali dole před Velkou síní. I ostatním holkám se dostalo hodně bohatých pochval.
"No, musim uznat, že ty taky nejseš úplně k zahození. " mrkla sem na něj a sjela ho pohledem od hlavy k patě. Měl na sobě smoking a vážně mu to slušelo. Siriusův nedbalej styl sexy styl mám ráda, ale v tomhle vypadá jak opravdovej gentleman.
"Prosím, sedmáci, seřaďte se do párů u vchodových dveří. Ples začíná za deset minut. " přiřítila se k nám odněkud Minnie. Zase vyšiluje. Začíná to až za deset minut a my tam jak trubky budem stát a blokovat dveře ostatním. Abychom ji ale nenaštvali, udělali sme to, co nám řekla.
"To bude zas trapárna. " ušklíbl se Sirius.
"Myslíš ten nástup? " podívala sem se na něj. Doufám, že to slovo trapárna nebylo mířený na mě, to by si u mě jinak rozházel.
"Jo nástup. Nechápu, proč musíme takhle nastupovat, řadit se a dokonce tančit. " odfrkl si. Jo, to je fakt. Máme první tanec na zahájení. Nějakej valčík. Doufám, že Sirius tanec ovládá, protože já v těhlech klasikách sem úplný dřevo.
Rozhlídla sem se kolem, kdo s kým jde. O většině už sem to věděla, jenom Peter byl pro mě velká neznámá. Viděla sem ho po boku Amy Howlesové, což je sedmačka z Mrzimoru. Ne moc hezká ani oblíbená. Podobně jako Peter. Leona jde s Henrym Stixem, po Siriusovi a Jamesovi nejhezčím a nejoblíbenějším klukem na škole, kterej chodí do Havraspáru.
"Hele, nějak to přežijeme. Prostě tam zatančíme a pak se půjdem vožrat. " ušklíbla sem se na svého partnera. Ožrání - to je jediný na co mám dneska a vlastně poslední dobou náladu. Jak moc sem se na ten ples těšila, tak teď bych si nejradši sedla akorát s flaškou někam do kouta a s nikým se nebavila.
"Dobře, beru tě za slovo. Se mnou můžeš při ožrání počítat, držim s tebou. " zasmál se Sirius. Ten je tak hodnej. Vždycky když se zmíní chlast, tak je to najednou mazel roku. Ale co, se Siriusem budu chlastat ráda, ten aspoň neřeší žádný kraviny.
"Připravte se, začínáme. " zatleskala McGonagallka. Vmísili sme se někam doprostřed řady, abysme moc nevyčnívali. Leona a Henry šli dopředu. Jestli se bude volit něco jako král a královna plesu, tak tyhle dva to maj zaručeně v kapse.
Začala hrát slavnostní hudba a náš nástup začal. Sirius mi nabídl rámě, jako správnej gentleman a vyšli sme. Kráčeli sme hned za Lily a Remusem. Přijde mi to, nebo je Velká síň přeplněnější než obvykle? Všichni na nás zírali a pár lidí dokonce čučelo na mě a Siriuse. Asi sme je dost překvapili, vzhledem k tomu, že sme spolu loni chodili. Zas rozvíříme starý drby a do ukončení plesu už spolu bude podle ostatních chodit a dokonce čekat dítě.
Na parketě, kterej vzniknul odsunutím kolejních stolů sme se seřadili a připravili se k tanci. Už vidim, jak se se Siriusem pěkně ztrapníme, kor, když na nás dva kouká polovina spolužáků.
Začali hrát valčík a my začali tančit. Kupodivu nám to docela šlo, Sirius mě vedle a bylo to v pohodě.
"Ty umíš takhle tancovat jo? " mrkla sem na něj.
"Něco málo sem se naučil, když sem musel chodit na ty strašný rodinný večírky. Ale s tebou to jde úplně samo. Vznášíš se ladně jako peříčko. " zasmál se. Já a peříčko? Já která dokážu zakopnout i o vlastní nohy? Tomu bych ladnost zrovna neříkala.
*
"Jdu pro nějakou whisky. " zvedl se Sirius od stolu. Už sme měli po nástupu a teď sme společně seděli u stolu. Sťukli sme dva dohromady, protože bysme se k jednomu nevešli.
"Vezmi rovnou celou flašku. " křikla sem za nim, když si už prorážel cestu tančícíma párama. Opravdu, dneska mám v plánu se opít a je mi jedno, co si kdo bude myslet.
Sirius se po chvilce vrátil zpátky se dvěma flaškama whisky. Já ho žeru.
"Jedna pro mě a jedna pro tebe. " ušklíbl se a jednu flašku mi podal. Sám si druhou nechal, pusou oddělal uzávěr a pořádně se napil.
"Pojďte taky tančit. " lanařila nás Lily. Všichni odeběhli na parket. Už nehráli žádný valčíky a podobný hnusy ale normální rychlý písničky.
"Běžte bez nás. " mávl rukou Sirius a odbyl ji.
"Jo, třeba za chvíli přijdem. " přikývla sem. V tomhle se Siriusem souhlasim. Však mě znáte, já bych trsala a pařila pořád, jenže teď prostě není ta nálada. Lokla sem si whisky.
"Páni, ty to do sebe pěkně klopíš. " vykulil oči Sirius, když viděla, že sem na jeden zátah vyzunkla skoro čtvrtinu flašky.
"A co. " odsekla sem.
"Bude ti pěkně blbě. Timhle tempem se nedočkáš ani půlnoci. " pokrčil rameny. Nechtěl mě nějak komandovat nebo poučovat, myslí to se mnou dobře.
"I kdybych se jí nedočkala, tak co. O nic nepřijdu. " zahalekala sem a napila se znova. Chvíli sme jen tak seděli a kecali. Pak sem najednou celá naspeedovaná vylítla na nohy. Dostavila se známá chuť tančit. Vlítla sem mezi ostatní, div sem se nepřerazila. Zapomněla sem, jak vysoký podpatky mám na sobě a že mám pořád dlouhou róbu. Sirius šel rychle za mnou a jistil mě, kdybych náhodou ztrácela rovnováhu.
"Tak sem tady! " zařvala sem, když sem vběhla do klubka mých drahých přátel.
"Hurá! " vřeštěla Emma.
"Tak je to správně. Musíme si ten ples užít a nikdo nám ho nezkazí. " křičela na mě Lily. Nejmenovala, ale já vim, že tím narážela na Jazze. Moje slova. Odjel pryč a nechal mě tady. Nestojí mi za to, abych se trápila a kazila si tím ples. Sme přece poslední rok v Bradavicích, do háje!
*
"Neviděli ste Sam? " vyptával se Sirius. Seděli sme u stolu, on odešel pro další pití a já se mezitím zdejchla. Sirius byl jedinej, kdo si mě všímal. Ostatní ani nezaregistrovali, že sem odešla.
"Když sem jí viděla naposledy, obcházela kluky jednoho po druhým a něco do nich hustila. Když skončila, tak šla zas k dalšímu. " zašklebila se Emma. Jo, to je pravda. Vydala sem se na menší obchůzku a pokec s klukama.
"Tohle nedopadne dobře. " zavrtěl Sirius hlavou. Věděl, že když sem nalitá, tak sem schopná naprosto všeho. Navíc teď, když sem smutná, naštvaná a zhrzená.
"Však ji nech, aspoň se trochu odreaguje. " mávla Lily na Siriuse rukou, aby mě nechal na pokoji. To je přející kamarádka.
"Sam! " vřeštěl Sirius na celou Velkou síň. Bylo mu to houby platný, protože tady hrála hlasitá hudba a nebylo slyšet ani vlastního slova. Neposlechl Lily a stejně mě šel hledat.
"Hele brouku, tak hezky se tady spolu už nějakou chvíli bavíme. " zahlaholila sem opile na Steva Marvina, kterej chodí do sedmáku do Mrzimoru. Už nějakou chvíli tady do něj hustim různý keci. Zatím to ještě vydržel. Bude to nejspíš tim, že za deset minut sme do sebe každej vyklopili tak pět drinků.
"Jo, s tebou se vždycky dobře povídalo. " zasmál se Steve. Já už vám hodněkrát říkala, že sem dost přátelskej tvor a se Stevem už sem se taky párkrát bavila. Rozhodně si nejsme neznámý.
"Mám návrh. Nezdejchnem se někam? Jako někam do soukromí. " naklonila sem se k němu a zašeptala mu to do ucha, jako bych mu šeptala nemravný návrhy. Ty možná teprve začnou.
"Proč ne. " pokrčil rameny a prohlídl si mě od hlavy až k patě. Zřejmě usoudil, že za to stojim, protože vyšel směrem ke dveřím. Prošli sme bránou pryč z Velký síně na chodbu. V poslední chvíli si Sirius všiml mých zad, poznal mě podle vlasů a šatů. Viděl, že nejdu sama a pak už sem se mu ztratil z očí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 25. srpna 2012 v 9:17 | Reagovat

Hrozně se mi líbí hlavně Saminy šaty, ale taky se mi líbí Leoniny a Emma má sktejnej styl jako minule, jestli si dobře pamatuju.
Těšim se na druhou část. Jsem zvědavá jestli se náhodou nevyspí se Siriusem. :-)

2 karcoolka karcoolka | 25. srpna 2012 v 10:49 | Reagovat

Nejvíc se mi líbí šaty Sam a Sarah. Ten Sirius je fakt kámoš,když se tak stará o Sam. Super kapča, těším se na druhou část :-)

3 Leonie Leonie | 25. srpna 2012 v 12:05 | Reagovat

Leona má zase ty nejhezčí šaty. Ty Saminy vypadají taky dobře, ale v světle modré já vypadám jako blbec s mou světlou pletí. No každopádmě jako vždy elita nezlkamala :D

4 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 1. září 2012 v 8:44 | Reagovat

Tak mě se, jako vždycky líbí šaty Lily! A je úžasný, jak je Sirius starostlivej! No a chudinka Lily! Ona toho Jamese pořád musí řešit! Ať už se daj radši dohromady, protože já fakt trpim!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama