Everybody should have his own world...

9.kapitola - K zblázenění

17. července 2012 v 8:00 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Půlka července za námi, tak doufám, že si pořádně užíváte prázdniny. Počasí nám víceméně přálo. Nevím, proč to tak vždycky vyjde, že v Elitě Bradavic mám roční období obráceně. V zimě jsem psala o létě a teď v létě zase píšu o zimě :-D V minulé kapitole Sam oslavila svoje osmnácté narozeniny. Nic moc zvláštního se nestalo, ale byla svědkem románku mezi Jamesem a Lily. Co to znamená? Vrátí se snad konečně k sobě? Sam je zvědavá stejně jako vy, takže se pokusí vše zjistit. Doufám, že si u čtení kapitoly aspoň odpočinete a třeba se i trochu pobavíte :-) Užívejte dál léta a sluníčka a hlavně pořádně odpočívejte. Prosbu o komentáře snad ani nemusím zdůrazňovat…Vaše Maggdinka♥K zbláznění

Vůbec sem neotálela a nečekala dlouho, abych zjistila, o co na ty moje narozky mezi Lily a Jamesem šlo. Hned druhej den, když byla Lily v koupelně, vtrhla sem k ní.
"Co blbneš? " vyhrkla. Byla zrovna ve sprše, a i když tam byl závěs, mohla se zbláznit. Rychle na sebe hodila ručník.
"Děláš, jak kdyby ses styděla. " odfkla sem si a posadila se na okraj vany.
"Můžu se zeptat, co tě přivádí za mnou do koupelny, když se zrovna sprchuju? " zeptala sem, když sem na ní jen s úsměvem zírala a nic neříkala. Byla z toho pěkně nervózní.
"Nebudu chodit kolem horký kaše, včera sem tě s Jamesem viděla. " vybalila sem na ní přímo. Málem dostala infarkt.
"Cos jako viděla? " ušklíbla se. Aha, tak ona si bude hrát na slečnu nevinnou.
"Vás dva, na chodbě, jak se líbáte a pak ste zapadli na záchod. Vrátili ste se asi za deset minut a oba ste byli podezřele rozcuchaný a neupravený. " vůbec sem jí nešetřila.
"A kdes jako byla? " vyzvídala. Do háje, tohle sem nedomyslela.
"O tom tady teď nemluvíme. " odbyla sem jí rychle. Asi bych jí těžko vysvětlovala, že sem se s Jazzem schovávala v kuchyni, odkud sme je šmírovali, aby nás nikdo neviděl spolu.
"No dobře, přistihla si nás. " usmála se. Provinile nevypadala. Spíš byla nadšená.
"A co to přesně teda znamená? " vyzvídala sem.
"To já nevim. " pokrčila rameny zklamaně. "Nijak sme se o tom nebavili. Nevim, jestli to mělo něco znamenat. Oba sme byli už dost opitý. "
"Takže ste o tom nemluvili? " nadzdvihla sem skepticky obočí.
"Nebylo kdy. Asi na něj hned potom nevybalim, jak to mezi náma je. A vzhledem k tomu, že je teprve ráno, tak sem si neměla o tom s ním kdy jindy promluvit. " vysvětlovala.
"Ty se z toho vykrucuješ. Ty s ním o tom nechceš mluvit, bojíš sem! " ukázala sem na ní prstem. Úplně sem jí prokoukla.
"No dobře. Bojim se! A co? Nechci prožít další rozchod, to bych nesnesla. " přiznala se trochu dotčeně.
"Jo, ale budem se ho stejně muset zeptat. Jinak nebudeš vědět, na čem ste. " vmetla sem jí pravdu přímo do tváře.
"Ledaže, by se někdo zeptal za mě. " pokrčila nevinně rameny.
"Na to zapomeň! " protestovala sem rychle, když sem si všimla toho jejího rádoby nevinnýho a prosebnýho pohledu. "Zas mě tady někdo nařkne, že sem děvka a přebírám kluky. "
"Slibuju, že nic takovýho se nestane. " žadonila. Moc dobře pochopila mojí narážku na naší nedávnou hádku. To tak, já půjdu zas za Jamesem, někdo nás uvidí a náš "vztah" se začne propírat nanovo.
"No jo, dobře, půjdu za ním. " svolila sem nakonec. Lily se mi vrhla kolem krku a div mě nesrazila do vany.
"Díky Sam, seš nejlepší! " děkovala a málem se štěstím rozbrečela. Tuhle větu slýchám docela často, ale všichni víme, jak to nakonec dopadá. Já sem vždycky za tu nejhorší svini.
Dřív budu já s Emmou hrát v neděli ráno střízlivá šachy v nekuřácký kavárně, než si James a Lily ujasní, co vlastně chtěj.
*
Ještě ten den u večeře sem si s Jimmym sjednala schůzku. Nevěděl, o co jde. Řekla sem mu, že se chci jen tak projít a pokecat si. Před pár týdny sem mu slíbila, že už do něj nebudu šít ohledně Lily, takže souhlasil. To ještě neví, na co se ho budu vyptávat. Jenže tohle je naprosto nová situace.
V devět sme se sešli na Astronomický věži. Touhle dobou tady už sice byla pěkná kosa, ale co. Já sem tam byla první, ale čekala sem jen pár minut. Když s ním nejde Sirius, tak je překvapivě dochvilnej.
"Tak jak se ti líbila včerejší oslava? " nadhodila sem, jakoby nic.
"Jo, super. " usmál se.
"To věřim. " ušklíbla sem se. James na mě zmateně koukal, vůbec moji poznámku nechápal. Rozhodla sem se, že to na něj taky rovnou vybalim. Stačili ste si už asi všimnout, že já sem dost přímej člověk a nikdy se s ničím moc nepářu. Nebavěj mě takový ty řečičky kolem.
"Včera sem tebe a Lily viděla. Vim moc dobře, co ste spolu dělali. " řekla sem bez obalu a naprosto klidně. James vykulil oči a málem otevřel hubu. Dost ho to překvapilo.
"Ehm, jak to myslíš? " dělal drahoty.
"Prosimtě, víš moc dobře, jak to myslim. Navíc, už sem o tom s Lily mluvila a potvrdila mi to, takže se to nesnaž zakecávat. " založila sem si ruce na prsou a co nejpřísnějc se na něj podívala. Tenhle pohled mám okoukanej od McGonagallky.
"No, když ti to Lily řekla, tak co ode mě chceš jako slyšet? " nechápal, co tím vším sleduju. Hoši, ten kluk má vážně občas dlouhý vedení!
"Docela by mě zajímalo, o co jde? Když sme spolu naposledy mluvili tos furt opakoval, jak nemůžeš Lily věřit, jak tě zklamala a tak dále. Tos za tak krátkou dobu změnil názor? " položila sem mu otázku konkrétněji. Zlatý bavení s holkama, ty vždycky pochopěj, o co jde, i když řeknete jednu neurčitou větu, ale klukům, těm abyste všechno vysvětlovali po lopatě.
"Ne, nic se nezměnilo. " pokrčil James ledabyle rameny. "Prostě sem byl vožralej a ona na mě mrkala. Najednou se ve mně probudily ty starý pudy a vzpomínky. Bylo to naprosto spontánní. "
"Au! " vyjekl. Uštědřila sem mu totiž pořádnou herdu pěstí do ramene. Ublíženě na mě koukal.
"Proč, jí to děláš? Proč to tý holce jenom děláš? " mluvila sem přerušovaně a v každý pomlce mu dala ránu do zad nebo do ruky. "Ona tě pořád miluje. Teď je celá vysmátá a doufá, že se k sobě vrátíte a ty mi tady řekneš, že to bylo spontánní a nic to neznamenalo? Já teď budu muset za ní jít a říct jí, že se nic nemění, protože seš sráč! "
"Jestli ti jde o to, tak za ní klidně zajdu sám a vysvětlim jí to. " navrhl. Schytal další ránu.
"To se opovaž! Dneska ráno mě prosila, ať za tebou zajdu já, protože se přesně tohohle obávala. Řekla, že by nesnesla druhej rozchod. Úplně by se z toho sesypala. Takže se opovaž za ní chodit a lámat jí srdce. " utrhla sem se na něj. Já ty kluky vážně nikdy nepochopim. I když si s nima rozumim a kámošim se s nima, stejně pro mě asi navždy jejich občasný chování zůstane záhadou.
"No vidíš, není co řešit. Řekneš jí to ty. Nevim, o co ti teda jde. " rozhodil bezmocně rukama. Vůbec mě nechápal.
"Jde mi o to, abys to už nikdy nedělal, když to nebudeš myslet vážně. Běda, jestli se ještě někdy dozvim, že si s ní zas něco měl. I když ti ublížila, tohle si nezaslouží. Je to normální holka a má city, jako každej jinej. " dělala sem mu proslov. Ten kluk mě akorát vytočil. Nejsem sice žádná citlivka, ale nesnesu, když si někdo hraje s citama druhejch. Kor, když sou to mý kámoši.
"Dobře, prosimtě, už se uklidni. Včera to byl jen takovej zkrat. Už se to nikdy opakovat nebude. " sliboval a kryl se, abych mu zas jednu nevrazila.
"Strašně ses změnil Jimmy. Znám dost kluků, který se chovaj jak hovada, ale tys mezi ně nikdy nepatřil. Seš úplně jinej. Každej druhej den máš rande s jinou holkou. Už nejseš takovej jako dřív a to mě dost mrzí. " řekla sem už klidně.
"Ten rozchod mě změnil. " pokrčil rameny. "To, že mě podvedla holka, kterou sem léta miloval víc, než cokoliv na světě, mě změnilo. "
"Jdu jí to říct. " řekla sem úsečně a dala se na odchod. James nic nenamítal, ani se mě nepokoušel zastavit. Fakt se změnil a vůbec se mi to nelíbí. Tohle prostě není James Potter, jakýho znám. Ten James Potter, kterej byl na holky vždycky milej a byl oddanej léta holce, která ho jenom odpálkovávala.
-----------------------------
Jednu krásou zimní sobotu sme si zašli zabruslit na jezero. Byl už konec listopadu, takže kosa byla pořádná. Pro brusle sme si samozřejmě nepozorovaně skočili do Londýna, protože tady bysme je jen tak nesehnali.
Lily a Remus provedli nějaký čáry máry na zpevnění ledu, abysme měli jistotu, že se pod náma neprolomí. Nerada bych skončila v mínus deseti stupních ve vodě se sépií nebo ďasovcema.
Dneska byl den jako dělanej na nějaký ty zimní sporty. Nesněžilo, ani moc nefoukal vítr. Slunce sice nesvítilo, ale mraky byly v pohodě. Už se moc těšim, až si zas u Jamese zalyžujem. Doufám a předpokládám, že k nim zas na vánoce pojedem. Naposledy sme o tom ale mluvili, když byl ještě s Lily, tak nevim, jestli nezměnil názor. Doufám, že ne, jinak Lilku fakt přetrhnu.
"Tak, kdo se obětuje a zkusí to první? " nadhodil Sirius. Všichni sme stáli nastoupený před jezerem, s bruslema na nohou, ale nikdo se moc nehrnul jako první vstoupit na led. Já se svým štěstím vim, že bych se probořila, hned jak bych tam vkročila.
"Já, já! Já du! " vykřikovala nadšeně Emma a hlásila se jako ve škole. Nikdo se jí v tom nepokoušel bránit. Bože, tohle zas špatně dopadne! Emma pomaličku vstoupila na led a nic se nestalo. Udělala pár kroku a furt v pohodě. Pak udělala pár bruslařských temp a nic, ani křupnutí.
"Je to pevný jako skála. " oznámila nám s úsměvem. Teď už sme se odhodlali všichni, když se našemu obětnímu beránku nic nestalo. Bylo to žúžo. Strašně dlouho sem už nebruslila, chvíli sem asi vypadala jak těhotnej tučňák, ale pak sem se do toho zas dostala a šlo to samo. Sem jak krasobruslařka!
Jak už sem hodněkrát řikala, já sem letní živel, ale najde se občas nějaká ta zimní aktivita, která mi jde. Třeba jako lyžování a bruslení. Za chvíli sme se všichni proháněli vesele po jezeře. Sirius s Jamesem dokonce bruslili uprostřed. Bejt jima, tak bych to moc neriskovala, tam bejvá vždycky nejtenčí led.
"Nezahrajem si hokej? " navrhla Sarah. Dost mě tímhle nápadem překvapila. Divim se, že s tim nepřišel Sirius, James nebo Emma. Ale ona? No proč ne.
"Ale kde vezmem hokejky, puk a brány? " zdůraznil James takový menší bezvýznamný detail.
"Však Remus a Lily něco vykouzlej, když se budou snažit. " mávla Sarah rukou. A doopravdy! Remy vyčaroval dvě branky a Lily hokejku pro každýho a puk. Do háje, nikdy nepochopim, kde se učej takovýhle typicky mudlovský věci. To se v Bradavicích, předpokládám, neučí. No jo, oni dva sou prostě mástři.
Rozdělili sme se do družstev a začali hrát. Muselo to být pět na čtyři, protože nás je lichej počet, ale toho pátýho představovala Leona, která stejně jenom jezdila s hokejkou sem a tam, takže se ani jako hráč nepočítala. Já sem byla samozřejmě v útoku. Na moji agresivitu by ani nic jinýho nestačilo. Moje družstvo tvořili Sirius, Lily a Remus. Boha jeho, hraju proti Emmě. Ta mi zas při mým štěstí dá pěstí, jak to okoukala v NHL. Navíc proti sobě máme i Jamese, kterej je dost sportovně založenej. Ale my je dáme!
"Tak co vy sračky, kdo je tady pán, co? " řvala na nás Emma a šíleně se řehtala. Dala nám už druhej gól a měla z toho absolutní vánoce. Začínám se vážně obávat, víc než kdykoliv dřív, že tý holce přeskočilo.
"Však se moc neraduj, teď uvidíš. " zasmál se Sirius provokativně. Hra opět začala. Tentokrát sme měli jasně navrch my. Já a Sirius sme se řítili společně na jejich branku.
"Au! " ozval se James. "To je faul. " bránil se. Lily ho totiž přetáhla hokejkou po holeni. Přej nechtěně. Je na něj naštvaná, tak si to vybíjí.
"Normálně hraju hokej. Nevíš snad, jak to při hře chodí? " pokrčila nevinně rameny.
"Jo, v Americe nebo v Kanadě, ale ne na rybníku. " vyprskl James.
"Prosimtě, Dvanácteráku, aby ses nerozbrečel. " chechtal se Sirius provokativně. Konečně sme zase rozehráli. Byla to fakt prča, konečně sme zase o dva góly vedli. Ten hokej mě docela vzal ty jo. Samozřejmě, že každou chvíli někdo z nás hodil držku, protože při tý rychlosti a zápalu, když si musíte ještě hlídat hokejku s pukem, nedáváte moc pozor na nohy.
Pak nastal moment, na kterej snad nikdy nezapomenu. Já s Lily sme byly v útoku, Sirius si šel na chvíli odpočinout do obrany. Já měla puk a na střídačku sme si ho s Lily posílaly. Proti Lily najednou vystartovala útočně Emma, aby jí sebrala puk. Řítila se proti ní neuvěřitelnou rychlostí. Když už byla skoro u ní, Lily natáhla ruku do strany, jeden krok ustoupila doleva a Emma se o její ruku rozsekala. Hodila neuvěřitelný záda, až pod ní trošku křupl led. Já sem se svíjela smíchy, až se mi rozjely nohy a skončila sem taky na zemi. Tenhle pohled nikdy nezapomenu.
"Páni, Lily, ty se nezdáš. " smála sem se, se slzami v očích. "Nevěděla sem, že seš tak agresivní a soutěživá. "
"Jo, Lily, to bylo luxusní. Plácák na to. " smál se Sirius a napřáhl ruku k Lily, aby si mohli plácnout. Lily se nevinně smála.
Před večeří sme se odebrali do hradu, abychom se stihli převlíct. Z těch našich držkopádů sme byli mokrý až na spodním prádle. Tohle si musíme zase zopakovat, bylo to luxusní. Hokejky a puk sme si nechali, aby je zas Lily nemusela kouzlit a brány sme schovali pod jeden strom nedaleko jezera. Doufám, že nám je někdo nečorne. Hvězdou dnešního dne nebyla kupodivu Emma, já nebo kluci, ale zaručeně Lily. Ta holka se vážně nezdá. Možná na ní přece jen máme trošku blbej vliv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 17. července 2012 v 10:44 | Reagovat

Tak to bylo jako vždy vynikající. Taky se mi nelíbí, když je teď James jinej. Ale hokej byla vážně sranda. Hned bych si zahrála s nima. :-)

2 Leonie Leonie | 17. července 2012 v 12:48 | Reagovat

Zimní sporty nějak moc nemusím, ale k jejich hokeji bych se přidala. Sama vím, jaká je prdel, když se naše parta sejdu u kopce a pořádáme závody ve stylu S tebou mě baví svět :-D

3 Michelle Michelle | E-mail | Web | 17. července 2012 v 16:20 | Reagovat

Skvelé, naozaj jedna z najlepších kapitol teším sa na ďalšiu. :D

4 LilyE LilyE | 17. července 2012 v 16:29 | Reagovat

Skvělá kapitola jen mě TROŠKU štve jak se James změnil. ale skvělej byl ten hokej. Pomsty chtivá Lilly, he he he :-D  :D  :-D

5 karcoolka karcoolka | 17. července 2012 v 19:10 | Reagovat

Super kapča, blbec James, doufám, že se změní a dají se zase s Lily dohromady.Honeeem další kapitolu. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama